مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 34

موضوع: چرا دخترها اجازه نمیدن بریم خواستگاریشون !؟

1. Top | #21

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3710
    عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    7.10
    تشکـر
    4,004
    تشکر شده 9,373 بار در 4,619 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : چرا دخترها اجازه نمیدن بریم خواستگاریشون !؟

«یکی از دلایلی که باعث شده سن ازدواج بالا برود، تمایل به ادامه تحصیلات است، معمولا در سنین مناسب ازدواج هم، اکثر این دختران به دلیل اینکه می‌خواهند ادامه تحصیل دهند، پیشنهاد ازدواج و خواستگاران خود را رد می‌کنند.
    به تدریج هم که سطح تحصیلاتشان بالا می‌رود، آرمان‌هایشان برای زندگی تغییر می‌کند و سطح انتظارها آنها نیز روز به روز افزایش می‌یابد و در نهایت هر فردی را برای ازدواج قبول ندارد. در واقع هر چه جایگاه و موقعیت اجتماعی فرد بالاتر می‌رود، سطح انتظارات او هم افزایش می‌یابد و به نسبت همین قضیه، تمایل دارد که با فردی برای ادامه زندگی همگام ‌شود که از سطح بالای تحصیلات، موقعیت و جایگاه اجتماعی برخوردار است. با نگاهی به این مساله شاید بتوان از دلایل عدم تمایل دخترانی را که می‌خواهند به درجات بالای تحصیلات برسند، در ابتدا ادامه تحصیل و سپس تغییر در چارچوب باورها و اعتقادات و انتظاراتی که از شریک زندگی آینده دارند، دانست. اغلب شاهد هستیم زمانی که دختری شاغل است و دارای خانه، ماشین و… وقتی که خواستگار او موقعیت این‌چنانی ندارد یا حتی اگر در شرایطی برابر با او باشد، نمی‌تواند به راحتی به این فرد جواب مثبت بدهد چراکه ازدواج با چنین فردی متفاوت با آرمان‌های اوست و برایش قابل قبول نیست.»

«از سوی دیگر نباید از این مساله چشم پوشید که وقتی دختران یا حتی پسران ما برای سال‌ها مشغول ادامه تحصیل هستند، عملا درگیری ذهنی جز ادامه تحصیل ندارند و دامنه مسئولیت‌‌پذیری‌شان محدود به همین مساله است، پس طبیعی است که به راحتی تن به پذیرش مسئولیت‌های بیشتر و تعهد به یک نفر دیگر ندهند.
    متاسفانه در بیشتر دختران تحصیلکرده با سن بالا، حتی در سن بالای ۳۰ سال که منبع درآمدی دارند، زیر بار مسئولیت زندگی رفتن برایشان دشوار است و نمی‌توانند سازگاری‌های لازم را با فرد دیگر پیدا کنند و چه دختران و چه پسران، سعی در حفظ استقلال‌طلبی خود دارند. آنها نمی‌خواهند خود را درگیر نگرانی‌ها و مشکلات ناگزیر ازدواج کنند و به قول خودشان آرامشی که دارند را بر هم بزنند یا با تکیه بر این باور که ازدواج پایان خوشی‌هاست و آزادی عمل را از بین می‌برد، تن به ازدواج نمی‌دهند.
    علاوه بر این، وقتی که خود تامین‌کننده مخارج زندگی‌شان هستند، نیازی نمی‌بینند که به قول خودشان آن هم در آشوب وضعیت اقتصادی امروز با فرد دیگری هم‌خرج شوند. درحالی که ازدواج هم مثل هر رابطه‌ای می‌تواند توام با تغییرات باشد و باید پذیرفت به واسطه ازدواج و مسئولیت‌های زندگی مشترک، کمیت و کیفیت فعالیت‌ها و روابط هر چند دچار تغییر می‌شود ولی می‌توان با تطبیق بر شرایط و سازگاری طرفین به نتایجی مطلوب دست یافت.»
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

2. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #22

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    تشکر شده 32 بار در 25 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

امروز صبح مادرم با مادر دخترخانوم صحبت کرده بود.و قرار شده بود که بعد از ماه مبارک و بعد از امتحانات دختر خانموشمون ، خودشون بهمون خبر بدهند.ولی امروز عصر مادرشون بهمون زنگ زد و گفت : «دخترم میگه تا یک ماه دیگه امتحانات من تموم نمیشه ، اگه میشه عکس آقا پسرتون رو برامون بفرستید تا ببینیم.» مادر من هم در جواب گفت : «اگر ممکنه و دوست دارید عکس دخترخانومتون رو برامون بفرستید»
    خداروشکر در این ماه مبارک ، خدا من رو با دختر خوبی آشنا کرده.چون من از این دخترا که مستقل و روشنفکرند خوشم میاد.درضمن خونواده مذهبی هم هستند.ولی خوب مذهبی خشک و سخت گیر نیستند. من هم رفتم توی هاردم که یه سری عکس داشتم ، خوشگل ترینشون رو با مادرم انتخاب کردم و فرستادم
    منتظر جواب شون بودم.اضطراب خاصی داشتم.همش میگفتم کاشکی موهام پرپشت تر بود! کاشکی از من خوشش بیاد.اگه خوشش نیاد چی !؟ آخه من خیلی موهای پُر و لخت و خوش رنگی داشتم.الان اون زیبایی سابق رو نداره ولی خداروشکر طاس نشدم ولی تیپ ام نقص نداره چون هم ذاتیه و هم به خودم میرسم و ورزش میکنم . واقعیت ، عکس های فتوشاپی و جوونی ها رو نزاشتم.عکس های اخیرم رو گذاشته بودم.گفتم بزار با صداقت برم جلو
    مادر دختر خانوم بعد از دیدن پیام مادرم نوشته بود : «سلام ممنون زحمت افتادید»
    آقا من هم نگران و نا امید شدم که یعنی از قیافه من خوششون نیومده و ببخشید که به زحمت افتادید
    تا اینکه نیم ساعت بعد نوشت :«تشکر بابت گذاشتن عکس ها، خدا حفظشون کنه ، زنده باشن و در اسرع وقت تماس میگیریم خدمت شما»
    بعدشم یک عکس با حجاب از دختر خانومشون برای مادرم PM کرد.واقعاً ظاهر دختر خانوم با اینکه عکسش چادری و باحجاب کامل بود ، زیبا بود و به دلم نشست.من که امشب خیلی خوش بینم به این ازدواج.شما هم برام دعا کنید.

4. 2 کاربران زیر از milad.ir86 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #23

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

خداروشکر از خان اول گذر کردیم و دختر خانوم ظاهر ما رو قبول کرد. الان ترسم از اینه که این دخترخانوم از باطن ما ایراد بگیره.البته باطن خوبی دارم.ولی بی تجربه‌ام.ایشون هم رشته اش مشاوره بوده.میترسم انقدر بهم سخت بگیره و سوالای سخت بپرسه که کم بیارم به همین خاطر مسائل شخصی ام رو اینجا مینویسم تا به کمک شما مشاورها و دوستای عزیز ضعف بی تجربگی ام رو جبران کنم.و به نظر شما توی این مدت راجب چه مسائلی مطالعه کنم که کم نیارم.البته آرش67 عزیز فایل صوتی سخنرانی دکتر فرهنگ در رابطه با ازدواج موفق رو معرفی کردند که من دانلودش کردم ولی فعلاً گوشش نکردم.

6. 2 کاربران زیر از milad.ir86 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #24

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

امروز داشتم سخنرانی های دکتر فرهنگ رو برای ازدواج موفق گوش میکردم.مادرش زنگ زد گفت پدرش قبول نکرده ! چون که دخترم نمیتونه انتقالی بگیره و حداقل یک سال تعهد خدمت داره.من هم با اینکه تعهد خدمت دارم ولی فکر میکنم اینا رو خدا درست میکنه.نمیدونم چرا همیشه اینطوری میشه ! مشکل اینه ما در دو استان همجوار شاغل هستیم.انتقال از این استان به اون استان هم مشکله.ولی من فکر میکنم این خونواده راضی نیستن و بهونه میارند.اما چرا نمیدونم ! اگه مشکلش قیافه اس پس چرا عکسشو فرستاد !!! خدایا تصمیم به ازدواج گرفتم ولی این نه گفتن ها کلافه ام کرده

8. Top | #25

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.03
    تشکـر
    517
    تشکر شده 284 بار در 212 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ir86 نمایش پست ها
    و به نظر شما توی این مدت راجب چه مسائلی مطالعه کنم که کم نیارم.

به نظرم باید خودتو بشناسی همچنین شناخت کلی از دخترا داشته باشی و انتظاراتتو برای خودت روشن کنی

یکمم درباره انواع شخصیتها ، زبان بدن و مسائل اینچنینی مطلب بدونی

اما مواظب باش به وسواس دچار نشی
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

9. Top | #26

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    به نظرم باید خودتو بشناسی همچنین شناخت کلی از دخترا داشته باشی و انتظاراتتو برای خودت روشن کنی

یکمم درباره انواع شخصیتها ، زبان بدن و مسائل اینچنینی مطلب بدونی

اما مواظب باش به وسواس دچار نشی
    این زمانی صدق میکنه که با دختر حرف بزنی و نه بشنوی . بابا ندیده و نشناخته رد میکنند!!!!

10. Top | #27

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

دخترا هم پرتوقع شدند.والا من قیافه و تیپ ام خوبه نمیدونم چرا حتی نزاشت بریم خواستگاری با هم حرف بزنیم

11. Top | #28

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

چرا هیچی نمیگید ! یکی بیاد درد و دل کنیم
    دیروز دل رو عاشقانه زدم به دریا و با دختر خانومشون صحبت کردم.پدرشون به دلیل خاطره تلخی که از خواستگار غریبه دارند دیگه دخترشون رو به غریبه نمیدن ! از شانس ما قبلا خواستگاری داشته اند که غریبه بوده و تو زرد از آب درومده دختر خانوم خوشبختانه با ظاهر من مشکلی نداره.مادرش هم ظاهرا راضیه.ولی پدرش راضی نمیشه.من باهاشون صحبت کردم و حسم میگه از صحبت های من خوشش اومد.طوری که قرار شده نه مطلق تغییر کنه به تصمیم گیری مجدد.ولی دخترشون که دختر منطقی و خوبیه و اخلاقشم به دلم نشسته گفت احتمالش ضعیفه نظرشون عوض بشه.ولی من بهشون گفتم فکراشون رو بکنند و خبر بدهند.اول قرار شد به واسطه ای بگویند که ایشون معرفی کرده.بعدش پشیمون شدند و گفتند به مادرم خودشون خبر میدهند! دیگه نمیدونم چی میگند.ایشالا هر جوابی میدهند خیر و صلاحی درش باشه.برام توی این ماه مبارک دعا کنید.
    ویرایش توسط milad.ir86 : 06-06-2017 در ساعت 11:31 AM

12. کاربران زیر از milad.ir86 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #29

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30982
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.25
    تشکـر
    312
    تشکر شده 507 بار در 263 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    من دیالوگ دقیق را گفتم ک مطمین تر بره جلو

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk
    ار راست میگی تو دقیقتر گفتی لقمرو اماده کردی
    کمتر بد جنس باشیم

بیشتر خوش جنس باشیم

14. Top | #30

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.85
    تشکـر
    7,381
    تشکر شده 7,405 بار در 3,240 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ir86 نمایش پست ها
    چرا هیچی نمیگید ! یکی بیاد درد و دل کنیم
    دیروز دل رو عاشقانه زدم به دریا و با دختر خانومشون صحبت کردم.پدرشون به دلیل خاطره تلخی که از خواستگار غریبه دارند دیگه دخترشون رو به غریبه نمیدن ! از شانس ما قبلا خواستگاری داشته اند که غریبه بوده و تو زرد از آب درومده دختر خانوم خوشبختانه با ظاهر من مشکلی نداره.مادرش هم ظاهرا راضیه.ولی پدرش راضی نمیشه.من باهاشون صحبت کردم و حسم میگه از صحبت های من خوشش اومد.طوری که قرار شده نه مطلق تغییر کنه به تصمیم گیری مجدد.ولی دخترشون که دختر منطقی و خوبیه و اخلاقشم به دلم نشسته گفت احتمالش ضعیفه نظرشون عوض بشه.ولی من بهشون گفتم فکراشون رو بکنند و خبر بدهند.اول قرار شد به واسطه ای بگویند که ایشون معرفی کرده.بعدش پشیمون شدند و گفتند به مادرم خودشون خبر میدهند! دیگه نمیدونم چی میگند.ایشالا هر جوابی میدهند خیر و صلاحی درش باشه.برام توی این ماه مبارک دعا کنید.
    خب خدا رو شکر که راحت از کنارش نگذشتید و دوباره صحبت کردید

من یه چیز بگم صادقانه....

شما تلاش خودتون رو کردید دیگه بسپارید به خدا

مطمئن باشید اگر خیری درش باشه خدا خودش جورش میکنه اگر نشد هم باز هم بدونین درش خیری هست

ان شاءالله که راضی میشن و خیر شما هم درش خواهد...توکل کنین ...

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)