نمایش نتایج: از 1 به 47 از 47

موضوع: چرا دختر خوب نمیتونم پیدا کنم؟

5502
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35591
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

چرا دختر خوب نمیتونم پیدا کنم؟

سلام

من الان نزدیک ۲۵ سالمه، تو دوران دبیرستان کلی به این امید که اگه دانشگاه خوب قبول شم حق انتخاب بهتری تو ازدواج دارم و شاید دخترای بهتری بتونم پیدا کنم حسابی درس خوندم و الان تو یکی از دانشگاه های خوب تهران مشغول تحصیلم. از ابتدای دانشگاه احساس نیاز به ازدواج داشتم ولی خب چون شرایطش محیا نبود از همون اول رفتم سراغ کار.

یکی دو سال بعد که شرایطش رو داشتم دست روی هر دختری از دانشگامون میزاشتم با تحقیق هایی که میکردم یا قبلا کلی روابط عاشقانه با پسرای مختلفی داشته یا خبر خیانت/ ************ و... با کسایی که باهاشون بوده رو میشنیدم. یکم از این بابت که هرکی که به نظرم (از نظر ظاهری) ادم درستی میاد و ولی برعکسش رخ میده مخصوصا اینکه دانشگاهی که هستم چون از نظر اسم و رسم معروفه توقع اینکه اکثر بچه هاش کلا دغدغه های زندگیشون روابط مختلف باشه به شدت دلسردم کرده. خودمم ادم یکم مذهبی ای هستم و اینجور مسائل برام مهمه

نمیدونم چیکار باید بکنم الان کلا دیگه بیخیال ازدواج کردن شدم و سنمم همینطور داره میگذره و رغبتی دیگه ندارم

2. 2 کاربران زیر از saeet بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : چرا دختر خوب نمیتونم پیدا کنم؟

سلام
    اگه واقعا دختری میخواین ک پاک باشه بهتره خودتون هم از طریق خانواده اقدام کنین
    همونطور ک شما پیشنهاد اشنایی میدین برای ازدواج ,خوب مطمینا افرادی قبل شما هم دادن و باهم بودن و دیدن تفاهم ندارن و ادامه ندادن دیگه.
    پس اول خوب شناخت پیدا کنین بدون اینکه خود طرف بدونه بعد اگه ادم درستی بود و مورد رضایت تون بود از طریق خانواده اقدام کنین
    یا معیارهاتون را به خانواده بگین تا انها اقدام کنن

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

4. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saeet نمایش پست ها
    سلام

من الان نزدیک ۲۵ سالمه، تو دوران دبیرستان کلی به این امید که اگه دانشگاه خوب قبول شم حق انتخاب بهتری تو ازدواج دارم و شاید دخترای بهتری بتونم پیدا کنم حسابی درس خوندم و الان تو یکی از دانشگاه های خوب تهران مشغول تحصیلم. از ابتدای دانشگاه احساس نیاز به ازدواج داشتم ولی خب چون شرایطش محیا نبود از همون اول رفتم سراغ کار.

یکی دو سال بعد که شرایطش رو داشتم دست روی هر دختری از دانشگامون میزاشتم با تحقیق هایی که میکردم یا قبلا کلی روابط عاشقانه با پسرای مختلفی داشته یا خبر خیانت/ ************ و... با کسایی که باهاشون بوده رو میشنیدم. یکم از این بابت که هرکی که به نظرم (از نظر ظاهری) ادم درستی میاد و ولی برعکسش رخ میده مخصوصا اینکه دانشگاهی که هستم چون از نظر اسم و رسم معروفه توقع اینکه اکثر بچه هاش کلا دغدغه های زندگیشون روابط مختلف باشه به شدت دلسردم کرده. خودمم ادم یکم مذهبی ای هستم و اینجور مسائل برام مهمه

نمیدونم چیکار باید بکنم الان کلا دیگه بیخیال ازدواج کردن شدم و سنمم همینطور داره میگذره و رغبتی دیگه ندارم
    با توجه به اینکه میگید دختران مورد نظرتون کلی رابطه عاشقانه داشته اند شاید سراغ آدمهایی می روید که این خواسته شما جز خصوصیت اخاقیشان نیست. به این دلیل این حرفو زدم چون به نظرم ممکنه خیلی از دختر و پسرا دوست از جنس مخالف داشته باشن ولی به این صورت نیست که کلی رابطه عاشقانه از سر گذرونده باشن.

دختری کم سن و سال تر پیدا کنید شاید این مسائل درش صدق نکنه.
    ویرایش توسط آرش67 : 06-13-2017 در ساعت 10:51 PM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    اگه واقعا دختری میخواین ک پاک باشه بهتره خودتون هم از طریق خانواده اقدام کنین
    همونطور ک شما پیشنهاد اشنایی میدین برای ازدواج ,خوب مطمینا افرادی قبل شما هم دادن و باهم بودن و دیدن تفاهم ندارن و ادامه ندادن دیگه.
    پس اول خوب شناخت پیدا کنین بدون اینکه خود طرف بدونه بعد اگه ادم درستی بود و مورد رضایت تون بود از طریق خانواده اقدام کنین
    یا معیارهاتون را به خانواده بگین تا انها اقدام کنن

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk
    این مسائل به صورت مخفی انجام میشه دختر و پسر که دوست پیدا می کنن نمیان تو بوق کرنا کنن و به در همسایه خبر بدن . حتی پدر مادر دختر و پسر از رابطه بچشون خبر ندارن و یا اگر هم خبر داشته باشن به خواستگارش که نمیان بگن که آره بچه ما قبل از شما چند مورد دوستی داشه و همه جانماز آب می کشن

این دوستمون به نوعی دنبال مورد خاص هستن پس باید بیشتر بگردن و به فرهنگ و خانواده طرف بیشتر توجه کنن . و اتفاقا محیط دانشگاه محل خوبی برای پیدا کردن دختری خوب هست . و از خیلی مسائل و خصوصیات اخلاقی افراد می توان مطمئن شد به نظرم بعد از اطمینان اولیه با خانواده درمیون بذارید برای خواستگاری

مشکلی که وجود داره اینه که متاسفانه دروغ گویی تو جامعه ما نهادینه شده و کاریش هم نمیشه کرد .

همون دختر پسرایی که با تجربه اند آخر میان سنتی ازدواج می کنن و توسط خونواده یا کسی به هم معرفی میشن ونجابت جز معیارای اکثر افراد هست و کسایی که به هیچ موردی نه نمی گفتن موقع ازدواج میگن طرف باید نجیب باشه و پاک باشه در نتیجه همین جا تعارض پیش میاد.
    ویرایش توسط آرش67 : 06-14-2017 در ساعت 01:55 AM
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

7. 4 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

افرادی که ازشون تحقیق می کنید هم مهم است که چگونه افرادی هستند سعی کنید برای تحقیق بیشتر سراغ اقرادی برید که به صداقت حسن نیتشان تا حدی اطمینان دارید کسایی که بیخودی به کسی تهمت نمیزن

بعضی از افراد اعتقاد دارن همه دخترا دوست پسر دارن بنابراین شما اگه برید ازشون سوال کنید حتی اگه فقط یک بار دختر رو دیده باشن میگن اره میشناسمش دوست پسر داره

نکته دیگر اینکه به نظرم اگه می خواهید تحقیقتان کامل باشه حتما سراغ دختر بازهای کلاس هم برید و ازشون بخواید صادقانه و بدون اغراق بهتون پاسخ بدن

خیلی وقت ها هم پشت سر افراد شایعه وجود داره مثلا پسری با دختری چند بار تلفنی صحبت کرده یا یکی دو بار کار درسی با هم انجام دادن و مثلا نهایتا شوخیهایی هم با هم کردن و بعد میاد جلو دوستاش خالی می بنده که من مخ فلانی رو زدم رابطه ما تا فلان حد بوده و خاطره های کذایی تعریف می کنه

اگه به نظرتون شخص مورد نظرتون آدم خوبیه و فرق شایعه و واقعیت رو تشخیص نمیدید می تونید در آشنایی های اولیه برای ازدواج از خودش بپرسید و با دانسته های خود جمع ببندید تا به حقیقت برسید.
    ویرایش توسط آرش67 : 06-14-2017 در ساعت 02:21 AM
    امضای ایشان

9. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35591
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من اکثر مواقع از خودشون این سوال رو میپرسیدم که رابطه قبلی داشتن یا نه،‌
    مشکل من این بود برخلاف ظاهری و رفتاری که داشتن ادعا میکردن که چندین رابطه داشتن و خب اکثرشون هم با همکلاسی ها یا هم دانشکده ای های من رابطه داشتن

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

تو دانشگاه میتونید کیسای مناسبی پیدا کنید چون دختره هرچقدرم بازیگر باشه چون یه مدت طولانی پیش چشمتونه بالاخره خود واقعیش را نشون میده

12. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

شما آدم مناسب رو نمیتونی جذب کنی
    تا آنجایی که من دیدم دخترها واسه ازدواج به اینکه فلان دانشگاه باشی و شاگرد زرنگ باشی توجه نمیکنن اخلاق و طرز برخورد کردن پسر برایشان مهم تره
    شاید هم چیزی در برخورد شما می بینند فرمی رفتار میکنن شما پا پس بکشی... البته همه نه بعضی ها

14. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

اگر از پسر ها تحقیق میکنید که خب اکثرا دختره کافیه بهشون یه جزوه داده باشه بر اساس توهمات یا هرچیز دیگه اون دخترو یه جور دیگه که نیست معرفی میکنن.اگرم که خودتون تحقیق کردین و به نتیجه نرسیدین که من تعجب میکنم چون چطور ممکنه توی دانشگاه ما این همه دختر خوب وجود داشته باشه ولی تو دانشگاه شما اصلا پیدا نشه!
    توصیه میکنم از پسرا تحقیق نکنید چون جواب منطقی به شما نمیدن و کمکی ازشون حاصل نمیشه.

16. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    تشکر شده 121 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

سلام منم مثل خودتم البته اقدام به ازدواج نکردم چون بیکارم
    ببین دختر خوشگل یا هزار تا خواستگار داره یا قبلا کلی دوس پسر داشته
    دخترای که قیافه چندانی ندارن شاید پاک و مهربون باشن ولی خب قیافه هم مد نظره بخصوص ظاهر دختر
    دخترای زیبا که پاک باشن و شانس بیاری بهت جواب مثبت بدن خیلی کمه باید بگردی عجله نکن
    من که قید ازدواجو زدم اصلا با این زندگی حال نمیکنم اصلا کاش میمردم

18. 2 کاربران زیر از قیامت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    پیلوت انتظاراتتان را پایین بکشید به همین راحتی
    طوری میگویید دختر خوب نمیتونید پیدا بکنید انگار قرار است الماس یک کیلویی پیدا بکنید!
    به دخترهای مردم ایراد بنی اسراییلی نگیرید میبینید که تعدادشان هم زیاد است
    اره از نظر تو دختری که دوس پسر داره پاکه و هیچ مشکلی نداره ولی از نظر ما مشکل داره
    هیچ وقت از رو سلیقه و تفکر شخصیت برای بقیه تصمیم نگیر و راهنمایی غلط نکن

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28060
    تشکـر
    478
    تشکر شده 157 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط قیامت نمایش پست ها
    اره از نظر تو دختری که دوس پسر داره پاکه و هیچ مشکلی نداره ولی از نظر ما مشکل داره
    الان تو خودت از روی سلیقه شخصیت احیانا نظر نمیدی ؟!
    خوشم میاد اونقدر زحمت کشیدی و رفتی کلی تحقیق کردی که همچین مسئله ای رو فهممیدی که دخترای خوشکل این مشکل رو دارن.
    اتفاقا برعکسه دخترای خوشکل چون مغرور هستن به کمتر پسری پا میدن.من دور و برم هست دخترای فوق العاده خوشکل که اصلا به پسرا محل نمیزارن چه برسه به دوستی و از همه نظر پاک هستن.
    لطفا از روی کینه یا تجربه شخصی یا هر مشکل دیگه ای که داری ایجاد حس بدبینی نکن و انرژی منفی نده تا طرفی که اومده به کلی نا امید بشه.

21. 3 کاربران زیر از Asal78 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Asal78 نمایش پست ها
    الان تو خودت از روی سلیقه شخصیت احیانا نظر نمیدی ؟!
    خوشم میاد اونقدر زحمت کشیدی و رفتی کلی تحقیق کردی که همچین مسئله ای رو فهممیدی که دخترای خوشکل این مشکل رو دارن.
    اتفاقا برعکسه دخترای خوشکل چون مغرور هستن به کمتر پسری پا میدن.من دور و برم هست دخترای فوق العاده خوشکل که اصلا به پسرا محل نمیزارن چه برسه به دوستی و از همه نظر پاک هستن.
    لطفا از روی کینه یا تجربه شخصی یا هر مشکل دیگه ای که داری ایجاد حس بدبینی نکن و انرژی منفی نده تا طرفی که اومده به کلی نا امید بشه.
    خوشم میاد تو هر پستی بر علیه من دست به تایپی
    خدا قوت

23. 2 کاربران زیر از قیامت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28060
    تشکـر
    478
    تشکر شده 157 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

خوشم میاد تو هر پستی بر علیه من دست به تایپی
    خدا قوت
    بالاخره یه ادم خیر و از خودگذشته باید پیدا بشه متوجهت کنه و تاثیر حرفاتو خنثی کنه البته اگر بخوای متوجه بشی چون تا نخوای هیچ تغیری حاصل نمیشه .

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    تشکر شده 53 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام

سلام،

به نظرم شما که پسر مذهبی هستین از طریق مسجد دانشگاه اقدام کنین. احتمالا (یا حتما) دخترهای مناسب شما راحت‌تر پیدا بشه. عجله نکن ولی بی‌خیال هم نشو.

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیز
    به نظرم هر چی بیشتر زمان میگذره تعداد دختر پسرهایی که تو مجردی رابطه ی دوستانه با جنس مخالف نداشتن کمتر میشه
    و این باعث میشه افرادی که اخلاق و منششون برای ازدواج به این شکل هست به آسونی نتونن کیس مناسبی رو پیدا کنن و اعتمادمشون کم بشه
    البته برای هر دو طرف هست نه فقط پسر
    به نظرم بهترین راه اینه که از طریق خونواده اقدام کنین و برین سراغ دخترهایی که از خونواده های اصیل هستن و شناخت بیشتری راجع بهشون کسب کنید بعد اقدام کنید برای مراحل بعدی
    به قول فاطمه جان شما که خودتون نمیخواید با دختری ازدواج کنید که قبلا تو رابطه ای بوده چطور انتظار دارید برید شخصا تو دانشگاه یا جای دیگه به دختری پیشنهاد ازدواج بدید
    خب این جا تناقض پیش میاد
    خیلی از دوستی ها هم هستن که به هدف ازدواج شکل میگیرن و بعد که د وطرف شناخت بیشتری کسب میکنن متوجه میشن که به درد هم نمیخورن و بعد جدا میشن

من با اینکه خیلی ها رو میدیدم با جنس مخالف دوست بودن ولی همیشه میگفتم پسرای خوب زیاد هست
    اما از چند وقت پیش که مسئله ای برام پیش اومد و دقیقا از کسایی که اصلا بهشون نمیومد( نه ظاهر، نه شغل نه تیپ و شخصیت)
    دیدم که چه برخورد نامناسبی دارن و چقدر زود حرفاشون عوض میشه اعتمادم به جامعه ی پسرا خیلی کمرنگ شده.

27. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظرم هر چی بیشتر زمان میگذره تعداد دختر پسرهایی که تو مجردی رابطه ی دوستانه با جنس مخالف نداشتن کمتر میشه
    و این باعث میشه افرادی که اخلاق و منششون برای ازدواج به این شکل هست به آسونی نتونن کیس مناسبی رو پیدا کنن و اعتمادمشون کم بشه
    به نظرم بهترین راه اینه که از طریق خونواده اقدام کنین و برین سراغ دخترهایی که از خونواده های اصیل هستن و شناخت بیشتری راجع بهشون کسب کنید بعد اقدام کنید برای مراحل بعدی
    به قول فاطمه جان شما که خودتون نمیخواید با دختری ازدواج کنید که قبلا تو رابطه ای بوده چطور انتظار دارید برید شخصا تو دانشگاه یا جای دیگه به دختری پیشنهاد ازدواج بدید
    خب این جا تناقض پیش میاد
    خیلی از دوستی ها هم هستن که به هدف ازدواج شکل میگیرن و بعد که د وطرف شناخت بیشتری کسب میکنن متوجه میشن که به درد هم نمیخورن و بعد جدا میشن

من با اینکه خیلی ها رو میدیدم با جنس مخالف دوست بودن ولی همیشه میگفتم پسرای خوب زیاد هست
    اما از چند وقت پیش که مسئله ای برام پیش اومد و دقیقا از کسایی که اصلا بهشون نمیومد( نه ظاهر، نه شغل نه تیپ و شخصیت)
    دیدم که چه برخورد نامناسبی دارن و چقدر زود حرفاشون عوض میشه اعتمادم به جامعه ی پسرا خیلی کمرنگ شده.
    وقتی ازادی و اختیار از حد بگذره این عواقبو هم داره
    حالا هی منو مسخره کنن بگن تو املی
    تو عقب افتاده هستی
    تو ابوبکری

29. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

وقتی ازادی و اختیار از حد بگذره این عواقبو هم داره
    حالا هی منو مسخره کنن بگن تو املی
    تو عقب افتاده هستی
    تو ابوبکری
    حرفتون درسته
    من که مسخره نکردم!
    متاسفانه بعضی ها با روشن فکری هاشون گند میزنن به جامعه.
    وقتی اصالت ها و ارزش ها از بین بره خیلی چیزا بی ارزش میشه و درهم و برهم.
    امیدوارم خدا همه رو هدایت کنه.

30. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

سلام منم مثل خودتم البته اقدام به ازدواج نکردم چون بیکارم
    ببین دختر خوشگل یا هزار تا خواستگار داره یا قبلا کلی دوس پسر داشته
    دخترای که قیافه چندانی ندارن شاید پاک و مهربون باشن ولی خب قیافه هم مد نظره بخصوص ظاهر دختر
    دخترای زیبا که پاک باشن و شانس بیاری بهت جواب مثبت بدن خیلی کمه باید بگردی عجله نکن
    من که قید ازدواجو زدم اصلا با این زندگی حال نمیکنم اصلا کاش میمردم
    خوب کاری میکنی

31. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    تشکر شده 146 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    9

..................
    ویرایش توسط LLVM : 06-14-2017 در ساعت 10:37 PM
    امضای ایشان
    چیست آنچه ما را زنده نگه می دارد؟
    چیست آنچه وا می داردمان به تحمل؟
    امید دوست داشتن یا دوست داشته شدن…

33. کاربران زیر از LLVM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط LLVM نمایش پست ها
    ..................
    من پستتو خوندم راضی باشی
    امضای ایشان

35. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35034
    تشکـر
    3
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

دخترا هم مثل مرد ها حق دارند سنشان بالا میره سمت دوست پسر این چیزا میرن...
    یا دختر کم سن باید بگیرید یا این که خانواده مذهبی پیدا کنید بیشتر ان ها گذشته ای دارن که با هیچ پسری نبودن نه همه دیگه باید گشت ....

37. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35478
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خب این جا تناقض پیش میاد

اره درسته که تعداد کسایی که تا حالا رابطه نداشتن خیلی کم داره میشه و واقعا هم حتی دختری از خانواده های اصیل یا حتی مذهبیم وجود دارن که قبلا رابطه با کسی داشته باشن. و بعضی از مشاورا میگن آینده دختر براتون باید مهم باشه نه گذشته تا حدی این جمله درسته ولی بعضی وقتام گذشته دختر رو آیندش تاثیر میزاره

شاید معیار خوب این باشه (حداقل برا من) که ببینم چقد به دینش پای بنده.

38. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

برای آن كه معیارهای مناسبی برای انتخاب همسر در دست باشد، به پاره ای از ویژگی های یك همسر شایسته اشاره می کنیم. این خصوصیات، خصوصیت های عمومی هستند و بعد از آنکه این ها را در فرد مورد نظرتان تایید کردید، باید سراغ کفویت ها و تناسب ها و جور بودن شخصیت هایتان بروید»

خصوصیات شوهر شایسته
    1- دیانت و تقوی: شوهری كه متدین و با تقوی باشد، حقوق همسرش را حفظ می كند و هیچ گاه در پی هوس های نامشروع نیست، به او احترام می گذارد و از هرگونه ستم دوری می كند. امام باقر(ع) می فرمایند: '' شایستگی داماد در تقوا و دیانت و امانت او نهفته است؛ هر كس واجد این شرایط باشد درخواست وی را بپذیرید.''
    2- حسن خلق: یكی از ویژگی های شوهر شایسته آن است كه از نظراخلاقی مهربان، خوشرو و نسبت به همسرش دوستی مخلص باشد. حضرت رسول ( ص ) می فرمایند: هرگاه فردی به خواستگاری دخترتان آمد كه از نظر دین و اخلاق شما را راضی می كرد دخترتان را به ازدواج او در آورید.
    3- فعّال و تلاشگر: شوهر باید برای تأمین نیازمندی های مادی و معنوی خانواده اش كوشش و فعالیت نماید. بدترین شوهر كسی است كه در خانه بنشیند و همسرش را برای تهیه مایحتاج خانه به كار وا دارد.
    4- عفّت زبان: بیان، یكی از عوامل تشكیل دهنده شخصیت است. كسی كه در گفتار با كلمات توهین آمیز و فحش و ناسزا دیگران را بیازارد، عفت زبان ندارد. چنین فردی قبل از هر كس همسرش را مورد حمله قرار می دهد و در برابر هر چیزی كه مطابق میلش نباشد به ناسزاگویی می پردازد. بنابراین، داشتن عفت زبان یكی از خصوصیات یك شوهر شایسته است.
    5- سخاوت: فردی كه خِسّت و بخل را بر خود و دیگران روا دارد، شوهر خوبی نخواهد بود. بخشش و فراهم كردن رفاه و توسعه دادن به زندگی خانواده از طریق مال حلال و دست و دل باز بودن، از خصوصیات یك شوهر خوب است. تهیه هدیه و كادو برای همسر از اعمالی است كه یك شوهر شایسته به مناسبت های مختلف انجام می دهد.
    6- مهمان نوازی: مردی كه نان خانه اش را كسی ندیده و درِ منزلش را به روی دوستان و اقوام ببندد، همسر خوبی نخواهد بود. این مرد باید بداند همسرش كه در خانه پدر و مادر بزرگ شده و با خویشاوندانش معاشرت و رفت و آمد داشته، نمی تواند با آنان قطع رابطه كند. بنابراین مهمان نوازی و معاشرت با خویشاوندان از صفات یك شوهر خوب است.
    7- آراستگی: همانطور كه شوهر متوقع است همسرش آراسته باشد، خودش نیز باید به وضع ظاهرش برسد و از نظر لباس و نظافت دقت كافی بنماید. خیلی از مردان به وضع ظاهر خود توجه ندارند و همیشه مورد انتقاد و اعتراض همسر خود قرار می گیرند.
    8- امین بودن: مرد باید از هرگونه پنهان كاری یا عدم صداقت با همسرش بری باشد؛ زن، امین او و او، امین زن باشد. در این صورت است كه زندگی، سعادت و خوشبختی را به دنبال خواهد داشت.
    9- اصالت و نجابت خانوادگی: از ویژگی هایی كه در شوهر اهمیت خاص دارد، یكی وراثت و دیگری محیط است كه اصالت خانوادگی هر دو را در بر دارد. بنابراین دختران باید در نظر داشته باشند فردی را به شوهری برگزینند كه از یك خانواده نجیب و خوشنام بوده و در یك محیط خانوادگی سالم بزرگ شده باشد.
    10- عاقل و خردمند: یكی از ویژگی های شوهر شایسته، داشتن هوش و ذكاوت كافی و تخصص است. چنین شوهری آموزش لازم برای اشتغال به كسب حلال را دیده؛ و هر اندازه علم و كمالش بیشتر، و هوش و درایتش زیادتر باشد، شایسته تر خواهد بود.

خصوصیات زن شایسته
    1- هماهنگی با شوهر: برای حفظ هر نظامی هماهنگی ضروری است. بنابراین چنانچه زن با شوهر هماهنگی نداشته باشد و از او تبعیت نکند، نظام خانواده به هم خواهد خورد. بدیهی است هماهنگی زن با شوهر در اموری است كه خارج از منطق و وظیفه نباشد، و متقابلاً شوهر نیز باید در این هماهنگی، مقابله به مثل نماید.

2- تمكین و تأمین نیاز جنسی: یكی از انگیزه های مهم در ازدواج نیاز جنسی است كه ضرورت دارد طرفین در ارضای این نیاز اقدام كنند.

3- زینت و آرایش برای شوهر: زن باید برای جلب توجه شوهر به نظافت و آرایش خود برسد و لباس آراسته بپوشد. انجام این امر به قدری مهم است كه در بعضی از موارد به از هم پاشیدگی اساس خانواده می انجامد. در اینجا لازم به یادآوری است كه هیچ شوهری از زنی كه برای دیگران خودآرایی و خودنمایی كند، خوشش نمی آید.
    4- داشتن پوشش مناسب: زنان باید بدن خود را از نامحرم بپوشانند. یكی از عللی كه در غرب بنیان خانواده را سست كرده و از هم گسیخته، خودنمایی زنان با بدن های عریان است. مردان ایرانی،حتی افراد بی بند و بار و به اصطلاح متجدد، زنی را كه با اندام بدون پوشش و لباس های كوتاه و تنگ در برابر نامحرم ظاهر شود، برای همسری نمی پسندند.
    5- داشتن جمال و كمال: زن باید از نظر فیزیكی سالم، و از نظر زیبایی مورد پسند همسرش قرار گیرد. همسر زیبا و سالم با داشتن خصوصیات خلقی مناسب و سایر شایستگی ها، نعمتی است كه مافوق آن متصور نیست.
    6- اصالت خانوادگی: چون وراثت و تربیت اساس رفتار انسان را تشكیل می دهد، بنابراین منظور از اصالت خانوادگی آن است كه دختر در خانواده ای مۆمن و با فرهنگ تربیت شده و از نظر وراثت نیز زمینه داشته باشد ؛ در این صورت متخلق به اخلاق حسنه خواهد بود.
    7- عاقل و خردمند: زنی كه یك عمر با مردی مصاحبت دارد، باید باهوش و خردمند باشد. عقل و خرد از ویژگی های زن شایسته است. امیرالمومنین علی (ع) فرمود: از ازدواج با زنی كه كم خرد است خودداری كنید. زیرا مصاحبت او گرفتاری سختی است و فرزندان او ضایع و مهمل خواهند بود.
    8- دیانت و تقوی و حسن خلق: همانطور كه دیانت و تقوی و حُسن خلق از معیارهای شوهر شایسته است، برای زن نیز از جمله حسنات و ضوابط شایستگی به شمار می رود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

39. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

دقیقا اینم مشکلی هست که ما خانما باهاش روبه رو هسیم چرا پسر خوب پیدا نمیشه
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

41. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    تشکر شده 50 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    0

درود
    بروید درون غارتان
    عقاید پارینه سنگی شما دقیقا متعلق به دنیای غارنشینی خودتان است .میدانم اینکه مردم با قاشق چنگال غذا میخورند درکش برای جنابعالی لامحتمل است لذا مردم با قاشق چنگال غذا میخورند, اینکه شما با دست مبارک این عمل را انجام میدهید و با دیدن قاشق وحشت برتان میدارد (چون هزارسالی با دست غذا خورده اید) مشکل خودتان است.
    سلام
    دوست عزیز این چرت و پرت ها چیه که سر هم می کنید؟
    اگر راه مناسبی دارید پیش پاشون بذارید.
    اینجا جایی نیست که شما انتقام زخم هایی که ازش خوردید رو بگیرید.( برید با هم در خصوصی یا تلگرام بحث کنید تا باد کنید )
    اگر در انتخابشون ،عقیدشون با شما متفاوت هست ، دلیل شما برای اظهار نظر چیه؟
    دیوانه شدم اینقدر که در برخی تاپیک ها فقط چرت و پرت یا اهانت یا جواب بی دلیل شنیدم.
    و در آخر عذرخواهم از همه دوستان بابت این اسپم
    -------------------------
    امیدوارم استارتر تاپیک ، به موردی که میخان دست پیدا کنن.
    برادر من هم به دنبال دختر خوب می گشت و از طرف مادربزرگم که دوستان زیادی داشت و اطرافیان رو خوب میشناخت، مورد رو پیدا کردند.
    موفق باشید
    ویرایش توسط abolfazl-fth : 06-16-2017 در ساعت 09:06 AM

43. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    تشکر شده 773 بار در 518 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام

سلام دوست گلم..
    بهتره از طریق خانواده اقدام کنید
    در جواب این حرفتون..
    چرا دختر خوب نمیتونم پیدا کنم؟

دختر خوب زیاد هست بهتره دور و برتون رو خوب نگاه کنید

44. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

من اکثر مواقع از خودشون این سوال رو میپرسیدم که رابطه قبلی داشتن یا نه،‌
    مشکل من این بود برخلاف ظاهری و رفتاری که داشتن ادعا میکردن که چندین رابطه داشتن و خب اکثرشون هم با همکلاسی ها یا هم دانشکده ای های من رابطه داشتن
    باز همین فدر خوبه که راستشو گفتن ( البته یکم عجیبم هست )

به نظرم یا شانس نداشتی یا آدرسو اشتباه میری یا طرف مقابل می خواسته شما رو رد کنه

ولی هر چی که هست ناامید نشو به قول معروف عاقبت جوینده یابندست

حتما هم نباید در دانشگاه دنبال بگردی

در بین همسایه ها ، فامیل و دوست و آشنا هم جست وجو کن

اگر توسط معرف به شخصی معرفی شدید بهتره اون معرف کسی باشه که اولا شما و طرف مقابل رو تا حدودی بشناسه و دوما کسی باشه که دلسوز شما باشه.
    امضای ایشان

45. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    میزان امتیاز
    0

درود
    ما نظرمان را گفتیم ایشان آمد کامنت ما را ریپلای کرد و به ما توهین کرد ما هم پاسخ دادیم.طبیعتا انتظار که ندارید ایشان به ما توهین کند ما هم برایش کف بزنیم و هوو بکشیم!
    چرت پرت را ایشان سر هم کرد وگرنه ما همان بالا نظرمان را گفتیم و کاری به کسی نداشتیم.شما هم بهتر است بجای اینکه در مقام دفاع از یک شخص هتاک بددهن دربیاید آن هم بخاطر اینکه جفتتان یک عقیده دارید امتناع کنید , در ضمن جنابعالی نه سر پیاز هستید و نه ته پیاز به شما چه میپرید وسط دعوا هرووقت گفتیم "اسپم انداز" تشریف بیاورید, خود ایشان زبانشان سه متر است پاسخ خواهند داد
    البته اگر میخواهید وکالت ابوبکر را قبول کنید موردی نیست پاسخ شما را هم میدهیم
    سلام
    اول : باید عرض کنم عقیده من مثل ایشون نیست و چون پاسخ شما رو اینطوری ریپلای کردم ، اینطوری فکر کردین
    دوم: من توی صرفا این تاپیک ازشون توهینی ندیدم و اولین پاسخوشن به شما این بود و بعد شما بهش توهین کردید(
    هیچ وقت از رو سلیقه و تفکر شخصیت برای بقیه تصمیم نگیر و راهنمایی غلط نکن)

سوم : مگر در مکتب شما - که نمیدونم دارید یا نه - هرکسی آزاد نیست که عقید خودش رو بیان کنه؟
    ازدواج با همجنس ، با حیوان و اشیا هم آزاده و هرکس هرطور بخواد میتونه ازدواج کنه ، حالا در نظر شما گر کسی بگه من دختر پاک میخوام ، عقیده انسان اولیه داره و کسی که بگه با حیوان میخوام ازدواج کنم، عقیده روشنفکرانه!
    چهارم : ، اینجا یه انجمنه و همه مثل خانواده درکنار هم هستن ، نباید که هر بحثی شد به توهین و بددهنی بکشه
    ( نه شما آقا امیر بلکه همه ) مخصوصا این که شما به انسان بودن عقیده دارید ، بنابر این یک انسان جواب زشتی یا هتاکی رو با زشتی یا هتاکی نمیده. ( شما تو این حرفایی که میزنم استاد تری
    ).
    ویرایش توسط abolfazl-fth : 06-17-2017 در ساعت 01:46 PM

46. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

ا
    هرکی دوست پسر داشته با اطمینان میتونی بگی دختر خوبی نیست ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

47. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    ا
    هرکی دوست پسر داشته با اطمینان میتونی بگی دختر خوبی نیست ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
    بله
    چون قابل اطمینان نیست
    و اینکه شرع و دینشو حفظ نکرده

48. کاربران زیر از قیامت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

بله
    چون قابل اطمینان نیست
    و اینکه شرع و دینشو حفظ نکرده
    تو شرع دینت همش حفظ کردی ؟ خوبی فقط تو داشتن یا نداشتن دوست پسر دوست دختر خلاص میشه ؟؟

اگر جواب اره مس خیلی عقب افتاده ای
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

50. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

البته دوستی داریم تا دوستی

یه جور هست دختره هنوز با دوست پسر اولی کات نکرده تو بغل دومیه و الی آخر اینو با قیامت موافقم

ولی یه جور هست دختره یه رابطه داشته هدفشم ازدواج بوده خط قرمز میشه رابطه جنسی ولی قربون صدقه رفتن که عادیه.ولی نامردیه به خاطر یک رابطه بخوایم چماق کاری کنیم

تو هردو جنس هم یکسانه چه پسر چه دختر

52. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    میزان امتیاز
    8

سلام،

یه مساله ای که هست تو بعضی پست های این سایت هم می بینم، اینه که بعضی میان میگن الان اکثر دختر پسرا از جنس مخالف دوست دارن یا رابطه دارن و بعضی هم تایید می کنن.
    من کاملا مخالفم. اولا من خودم شاید 20 جا خواستگاری رفتم همه دخترهای خوبی بودن. هم چادری، هم مانتویی و حتی کسی هم بود که گفت نماز و روزه نمی‌خونه ولی مطمئن بودم اهل رابطه نیست. پس الکی نگیم دختر خوب پیدا نمیشه.
    در ضمن یه چیزی رو فراموش نکنیم. دختر و پسرهای خوب کمتر تو چشم هستن. دختر پسرهای مورددار اکثرا تو کوچه و خیابون یا حتی تو دانشگاه پرسه می‌زنن. مثلا یه دختر یا پسر خوب تو دانشگاه کلاسهاش تموم شه صاف میره خونشون و کمتر وقت برای پرسه زدن دارن. دختر پسرایی که درس نمی‌خونن و تو دانشگاه الافن و دنبال دوستی با جنس مخالفن به بهانه درس و پروژه و بد گفتن از فلان استاد یا دانشجو یا وضع مملکت (برای مثال) تو حیاط دانشگاه نیمکت‌ها رو اشغال می‌کنن و بیشتر به چشم میان.

53. 3 کاربران زیر از askquest120 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35591
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    البته دوستی داریم تا دوستی

یه جور هست دختره هنوز با دوست پسر اولی کات نکرده تو بغل دومیه و الی آخر اینو با قیامت موافقم

ولی یه جور هست دختره یه رابطه داشته هدفشم ازدواج بوده خط قرمز میشه رابطه جنسی ولی قربون صدقه رفتن که عادیه.ولی نامردیه به خاطر یک رابطه بخوایم چماق کاری کنیم

تو هردو جنس هم یکسانه چه پسر چه دختر
    اره، اینکه بگیم رابطه داشته پس ادم بدیه غلطه ولی مشکلی که این جور رابطه ها به نظرم ایجاد میکنه مخصوصا کسی که چندین رابطه مختلف داشته، بی اعتمادیه و اینکه حتما یه مشکل یا کمبود بزرگی تو زندگیش بوده که بخاطر فراموش کردن یا هرچیز دیگه رو اورده به اینجور رابطه ها. مثلا من یه تجربه ای داشتم یه دختری بود از نظر رفتاری و ظاهر به نظر ادم خوب و درستی میومد و درس خونو ویژگی های مثبت دیگه ای هم داشت ولی بعدا از زبون خودش فهمیدم که مشکل خیانت تو خانواده داشته و با ۲-۳ تا پسر رابطه داشته.

و خب واقعا هرچقدرم طرف ادم خوبی باشه به نظرم نمیشه تو زندگی آینده خیلی بهش تکیه کرد

55. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    تو شرع دینت همش حفظ کردی ؟ خوبی فقط تو داشتن یا نداشتن دوست پسر دوست دختر خلاص میشه ؟؟

اگر جواب اره مس خیلی عقب افتاده ای
    نه چیزای دیگم دخیله ولی هر کدوم میتونه خوب بودن یا نبودن یکیو زیر سوال ببره

56. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    میزان امتیاز
    0

درود
    1-اینکه عقیده جنابعالی چیست به من مربوط نیست و درش آزاد هستید بزرگوار اما وقتی عقیده ایی که میدهید افراطیست طبیعتا افراطی میبینمتان.
    2-متوجه نشدید ایشان به من تهمت زد که بنده در کامتنم گفتم بروید هرزه گی کنید درحالی که من فقط گفتم سطح انتظارشان را پایین بیاورند همین شرحی هم ندادم اصلا منظورم از انتظار چه بود(شاید قیافه منظورم بود!)
    جالب است وقتی هم کیشان شما ما را هرزه میخوانند رگ گردنتان ورم نمیکند ولی وقتی ما میگوییم متعصب در مقام دفاع برمیاید؟!
    (ایشان دارد با توجه به علاقه قرون وسطی خودش راهنمایی میکند نه بنده!)
    3-درود بله هرکسی آزاد است نظر خودش را بیان کند ما که نگفتیم بیان نکن(!) بیان بکن و همانطوری که ایشان آزاد هستند ما هم آزادیم
    در رابطه با ازدواج همجنسگرایان باید خدمتتان عارض شوم
    اولا-بر طبق تحقیقات همه دانشمندان در کل جهان (آمریکا اروپا انگلستان چین و روسیه و...)همه و همه تایید کردند که این پدیده کاملا طبیعیست
    دوما-ازدواج این قشر همجنسگرا با هم هست و کاری به بقیه ندارند(نترسید نمیایند شما را بگیرند)
    در رابطه با رابطه با حیوانات(؟) بعید میدانم روشنفکری اصلا نظری داده باشد این کار غلط است.
    در رابطه با اشیا شما بهتر است فلسفه تسبیح دست گرفتن اعراب را بدانید همین خدمتتان کافیست
    کمی هم درباره روابط چند همسری (مثلا سه زن گرفتن) از نظر ما کاری شنیع و زشت است (از نظر کل دنیا ) اما از نظر شما کاری نیکو و پسندیده است!
    پس در این بحث هم رویه شما سیاه تر
    4-این هم کیش شما بود که بانوان را تهدید به تجاوز میکرد نه بنده, بنده فقط نقدی همراه با طنز میکنم شما اگر توانستید یک کلمه حاوی فحش پیدا بکنید نشان دهید حق به جانب شما
    بنده جواب توهین را با طنز تلخ میدهم طبیعتا وقتی بهمان توهین میشود "کف" نمیزنیم , نه از آنجا که هویت مان خدشه دار میشود از آنجا که افراطیها (که تعدادشان در اینجا هم کم نیست) اگر ببینند ما چیزی نمیگوییم گستاختر میشوند و ما پا پس بگذاریم آنها پیش میایند پس ما پا پس نمیگذاریم و جوابشان را با قاطعیت میدهیم که توهم مقدس پنداری برشان ندارد.
    اگر توجه کنید از وقتی ما آمدیم کمی ملایمتر شدید(البته شماها)
    سلام عزیز
    1- من آدم افراطی نیستم ، واگر در قضیه ازدواج باشه ،ا گر کسی قبلا دوستی داشته باشه ، برای من مهم نیست. البته باید بدونم در چه حد بوده!
    2- این که شما ذهنیتون با ایشون مخالفه ، مشکلی نیست ، اما اگر ایشون هتاک هستند ، شما چرا خودتون رو به هتاکی آلوده میکنید؟
    3- لطفا جمع نبندید!
    4- توضیح و شرحی بی جا بود ، من نگفتم که ازدواج همجنسان طبیعیست یا نه ، از باب آزادی عقیده گفتم. ( در مورد تسبیح ، تسبیح که یک وسیله برای شمارشه و برای کاری مشخص ، اما فلسفشو شما بفرمایید )
    5- ازدواج چند همسری شرط و شروطی داره.
    6- شما ایشون رو به یک انسان عقب افتاده تشبیه کردید! کار پسندیده ای نبود ، حالا هر عقیده ای دارند. به صورت من نگاه کنید و این رو بگید ، بهش میگن طنز تلخ؟
    7- اگه رفتار هر کسی به اصطلاح هم کیش رو به همه هم عقیده هاش نسبت بدید که بیجاست ، توجه دارید که هم کیشان شما هم مبرا نیستن از این موضوعات ، همیشه افراد تند رو در هر عقیده ای وجود داره !
    ویرایش توسط abolfazl-fth : 06-17-2017 در ساعت 09:54 PM

57. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    میزان امتیاز
    0

درود
    1-آفرین بر شما
    2-ما هتاکی نکردیم طنز تلخ کردیم , فرق است بین فحش زیر شکمی به بانوان دادن با طنز خنده دار دو پهلو , در همانجا هم گفتیم ما هتاکی نکردیم اگر دیدید مصداق بیاورید.
    3-ببینید از آنجا که اسلام هزاران تعریف دارد و هر کوی برزنی یک اسلام را قبول دارند عجالتا(متاسفانه) تمیز دادن شما ها از هم سخت است لذا مجبوریم بگوییم شماها , اگر شما تعریفی دیگر دارید از خودتان بفرمایید چطور اسمتان را صدا بزنیم , مثلا به آنها بگوییم مسلمان به شما بگوییم چه؟
    4-ازدواج همجنسبازان؟ بزرگوار فرق است بین همجنسباز و همجنسگرا بهتان پیشنهاد میکنم قبل از ارسال نظر یکم بیشتر مطالعه کنید زیرا تنفر متعصبانه در این خط موج میزند , پیرامون تسبیح نگوییم بهتر است اگر از یک متخصص امور دینی بپرسید بهتان خواهد گفت (میگفتند اعراب عادت زشتی داشتند بعد پیامبر خواست این عادت را از بین ببرد و بعد....بگزریم)
    5-چه بانمک با شرط شروط!
    یعنی اگر بشود یک زن هم با شرط شروط چند شوهر بگیرد خیالی نیست؟ راضی میشوید؟ شرط شروط دارد ها
    عجالتا الان احساس خواهید کرد که رگ غیرتتان باد میکند اما باور کنید همینقدر که شما ناراحت میشوید زنتان با چندنفر باشد, زن ها هم همینطورند.
    متوجه شدید دوست من؟ کراهت و زشتی را درک کردید؟
    6-ایشان هم منرا به یک آدم هرزه تشبیه کردند درحالی که اصلا من چنین حرفی نزدم , ایشان تهمت ناروا روا داشتند اما من باتوجه به نظرات تندروانه شان گفتم که ایشان متعصب و عقب افتاده هستند , اگر بنده واقعا دعوت به هرزه بودن میکردم حق به جانب ایشان بود اما چون چنین نکردم پس حق به جانب من است , در ضمن کسی که با دست غذا میخورد تمام تمام تفکرش پیرامون گذشته است خب عقب مانده است دیگر...
    اگرچه من باز هم این لفظ را بکار نبردم این را شما فرمودید....
    در ضمن بزرگوار اینکه ایشا عقب افتاده هستند نظر شخص من نیست بفرمایید حتی در بین دیگران هم ایشان عقب افتاده خوانده میشود برای نمونه :

دیگر بانو پریماه را که قبول دارید؟ حالا حرف ما را قبول ندارید.
    7-بله اما وقتی هم کیشان او هم افراطی هستند بیجا نیست, شما هم قدری تعصب همراه با عدم مطالعه کافی درتان موج میزند اما از انجا که خوشبختانه جوان هستید و دوروبرتان آدم متعصب کمتر است قدری از این تعصب کمتر بهتان رسیده , خب به ایشان بگوییم تندرو به شما بگوییم کند رو؟!
    عجالتا مرز خودتان را مشخص کنید تا احساس توهین بهتان دست ندهد
    بله افراد تندرو در همه عقاید هستند حق به جانب شماست.اما تندروهای مسلمان به مراتب خطرناک تر هستند تا تندروهای پوچ گرا , سندش را هم در جهان ببینید
    1- من یک مسلمانم ، هرچند مسلمان بودن من به انتخاب خودم نبوده ، اما تحقیق میکنم که ببینم راه درستیه یا نه!
    2- عذر خواهم ، من نگفتم > ازدواج همجنسبازان < ، گفتم > ازدواج همجنسان < ، دوباره مشاهده بفرمایید اون تاپیک رو.
    3- شما میتونید من رو یه آدم و یک شهروند متعادل صدا بزنید، من دوستان زیادی دارم ، از مسلمان تا اتئیست و دگراندیشان و با همه صفا میکنم!!!
    4- بنده شرط عدالت رو گفتم در ازدواج چند همسری و فکر میکنم این خیلی مفصل تر از این حرفا باشه!
    5- طوری که مشخصه ایشون اینجا شخص محترمی به شمار نمیان!!!
    6- این که گفتید جوان ، بله درسته ، من 18 سالمه و تازه مطالعه رو شروع کردم ، هرچند دروس مدرسه به قدری وقتمو پر میکرد که قبلش نمیتونستم!

58. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    میزان امتیاز
    0

درود
    1-بله,میتوانید بگویید پیرامون این تحقیق چه کتاب های خواندید؟
    2-آفرین بر شما
    3-باز هم آفرین بر شما
    4-
    5-
    6-بله بزرگوار امیدوارم موفق باشید
    سلام
    این که بگم برای دین شورع کردم به تحقیق ، نه ، اول من تحقیق میکنم ببینم اصلا خدایی وجود داره یا نه!
    با وجود مشغله های درسی برام خیلی سخت بود کتاب غیر درسی خوندن ، حتی من تا اواسط تیر ماه هم مشغول به درس خوندن هستم ، چون کنکور دارم.اولین بار مطلبی در مورد اتئیست ها منو جلب توجه خودش کرد ، اعتبار ائئیست ها
    به خاطر همین به سایت هایی مثل : نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، ساینتبفیک امریکن سر زدم و یک سری چیز ها دربارش خوندم.

59. کاربران زیر از abolfazl-fth بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35642
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بشین یکم فیلم نگاه کن از فکرش بیا بیرون بیین بگردی پیدا نمیشه نگردی خودش پیدا میشه جایی که ادمی که فکرشو هم نمیکنی

61. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    میزان امتیاز
    8

درود
    با بخشی از نظرتان مخالفم
    اتفاقا دختر و پسر باید با هم دوست باشند تا بیشتر با جنس مخالف خود آشنا بشوند که وقتی ازدواج کردند این عدم اگاهی باعث کدورت ها نشود, طبیعتا دختر پسری که "هپلی" باشند و هیچ بینشی از جنس مخالف خود نداشته باشند وقتی ازدواج کردند خواه نا خواه با هم اصطکاک پیدا میکنند و چون با جنس مخالف و روحیاتش آشنا نیستند گند میزنند به زندگیشان.

سلام،
    بایدی در کار نیست. برای آشنایی جنس مخالف غیر از مادر و خواهر، مشاور، کتاب و سایتهای معتبر هم هست. من با هیچ دختری دوست نبودم اما به اندازه کافی و شاید هم بیشتر شناخت دارم.

62. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl-fth نمایش پست ها
    سلام
    این که بگم برای دین شورع کردم به تحقیق ، نه ، اول من تحقیق میکنم ببینم اصلا خدایی وجود داره یا نه!
    با وجود مشغله های درسی برام خیلی سخت بود کتاب غیر درسی خوندن ، حتی من تا اواسط تیر ماه هم مشغول به درس خوندن هستم ، چون کنکور دارم.اولین بار مطلبی در مورد اتئیست ها منو جلب توجه خودش کرد ، اعتبار ائئیست ها
    به خاطر همین به سایت هایی مثل : نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، ساینتبفیک امریکن سر زدم و یک سری چیز ها دربارش خوندم.
    الَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنا

63. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

اتفاقا دختر و پسر باید با هم دوست باشند تا بیشتر با جنس مخالف خود آشنا بشوند که وقتی ازدواج کردند این عدم اگاهی باعث کدورت ها نشود
    آدما با هم متفاوتند پس این راه شناخت نیست

گاهی اوقات باعث مقایسه میشود و گاهی باعث انتظارات و توقعات بیجا و با توجه به فرهنگ ایران ضمینه به وجود آمدن این اتفاق بیشتر از جاهای دیگه است
    گاهی اوقات هم آسیب های بدی به افراد وارد میشه
    ویرایش توسط آرش67 : 06-19-2017 در ساعت 03:01 AM
    امضای ایشان

64. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    میزان امتیاز
    8

درود
    لابد غذا خوردن دستشویی رفتن و آزمایش کردن رو هم از روی کتاب انجام میدهید
    به شخصه بعید میدانم بشود از روی کتاب از طرف مقابل بشود شناخت پیدا کرد تابحال نشنیدم شناخت از همه انسان ها با خواندن کتاب میسر باشد!
    مثالی میزنم : آیا با ورق زدن مجله شنا شما شناگر میشوید؟ ( به نظر شما بله میشوید!) اما حقیقت این است وقتی پایتان به آب رسید میگرخید
    البته ما نمیدانیم شاید شما هم با خواندن کتاب و حرف زدن با مشاور بتوانید شناگر هم بشوید , شما اعجوبه اید اما عجالتا ما اعجوبه ها را ببخشید که نمیتوانیم از روی کتاب شناگر بشویم بنده پوزش میطلبم
    سلام،

فکر کنم از بحث خارج شدید و طبق معمول مسخره‌بازی رو شروع کردین. با این حال چشم‌پوشی می‌کنم و پاسخ میدم.
    شما بحث شناخت از جنس مخالف رو گفتین (و نه شناخت از یک فرد خاص) من هم راه‌های شناخت رو گفتم و تنها کتاب رو هم نگفتم (مطلب رو کامل بخونین)، پاسخ خیلی روشن بود.
    در ضمن برای شناخت یک فرد خاص از جنس مخالف فرآیند تحقیق و خواستگاری و پرس و جو، چندین جلسه رفت و آمد و صحبت شناخت لازم رو آدم پیدا می‌کنه. بیشتر دوستای من اینجوری ازدواج کردن، الان هم بچه دارن و موفق هم هستن.
    کمی هم فکر کنین می‌فهمید ازدواج شنا کردن نیست که مقایسه کردین. برای اینکه حتی کسایی هم که قبل از ازدواج چند سال دوست بودن یا مثلا حتی دخترعمه-پسردایی که با هم بزرگ شدن همدیگر رو کامل نشناختن و بعد از اینکه رفتن زیر یه سقف تازه مشکلاتشون شروع شده. کلا هیچ انسانی، نمی‌تونه انسان دیگه رو کامل بشناسه. آدمها تغییر می‌کنن. آدم حتی خودش رو هم نمی‌تونه بشناسه و نمی‌دونه در آینده چه تغییری خواهد کرد.

65. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

درود
    بله از این حیث حق به جانب شماست ممنونم بابت ارسال این نظر با شما موافقم, اما باز هم در عمل فرقی نمیکند چون اگر اشخاص "هپلی" هم وارد رابطه بشوند حتما خراب کاری خواهند کرد, برای این چه نظری میشود داد؟
    من فکر می کنم مشکلم رو در این ضمینه تا حدودی که لازم است حل کرده ام .ابتدا باید شخص خودش را بشناسد و بعد سعی کند به صورت کلی انتظارات طرف مقابل را بشناسد که می توان از اینترنت ، فایل های صوتی و تصویری و متنی که به وفور پیدا می شود و همچنین محیطی که در آن هستیم و زندگی می کنیم استفاده کرد
    و اگر فقط قصد شناخت باشد نیاز انسان رفع می شود. و در ازدواج بعد مدت کئتاهی دونفر با همم مچ میشوند

حال اگر بحث تفریح کردن و پر کردن تنهایی و اوقات فراغت و و کسب تجربه های متفاوت جنسی و ... هست که اون موضوع دیگریست و با عقل ناقصم فکر می کنم برای داشتن جامعه سالم برای این شرایط پیش نیازهایی لازم است که به نسل ما قد نخواهد داد.

این قدر افراد بودن با اینکه دوست از جنس مخالف هم داشتند باز موقع ازدواج همچنان هپلی بودند.و تفاوت ازدواج و دوستی را نفهمیدن و اینقدر مفزشان از چرندیات پر بوده که کار راخراب کردند.

هپلی بودن تا مقدار زیادی به خلق و خو ، شخصیت و دیدگاه افراد به دنیا و محیط خودشان ، همچنین خانواده و تربیتشان بر می گردد.
    امضای ایشان

66. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    میزان امتیاز
    8

درود
    امیدوارم منظورتان از این آیه تفسیر جناب مشکینی نباشد...
    آیه را هم ناقص نوشتید ها صحیح آیه چنین است : وَ الَّذينَ جاهَدُوا فينا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنا وَ إِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنينَ , پندارم آیه 69 یا 68 سوره عنکبوت باشد , البنه چون آیه را قطاع فرمودید "کار زشتی کردید" این آیه میگوید خدواند با محسنین است , هر مومنی هم "محسن" نیست زیر بغل دوستان هندوانه نگذارید

سلام،
    فکر کنم علاقه دارین کل کل کنین. اولا ذکر یک جمله از یک آیه زشت نیست. دوم ابنکه شما نیستین که تعیین می‌کنین چه کاری زشته و این نکته فوق‌العاده مهمه. من باید جواب خدا رو بدم و خدا از نیت من خبر داره. آیه مورد نظر آیه آخر سوره عنکبوت هست که در شب قدر به خواندن توصیه شده و من به حرمت شب قدر برای ایشون نوشتم تا سرنخ بهشون بدم. ترجمه یا تفسیر به رای هم نکردم که زشت باشه.

اگه به کل کل علاقه دارین، من همین جا پا پس می‌کشم، می‌تونین در جواب این نوشته من هزار خط بنویسید. اگر حرفی هم بزنین که درست نباشه و به من مربوط باشه، شما رو مطمئن باشید می‌بخشم.

67. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    میزان امتیاز
    0

درود
    جالب شد پس فعلا دارید درمورد خدا تحقیق میکنید و هنوز به دین نرسیده اید! (حال باید بگویید پس چطوری خود را مسلمان میدانید حالی اینکه فعلا دنبال اثبات خدا هستید؟) حرف شما به مصداق این است که شخصی هنوز اندر خم دیپلم باشد بعد مدرک دکتری تخصصی داشته باشد.
    خب بزرگوار پیرامون اثبات وجود خدا تحقیق چیزی کرده اید؟ اگر بله بگویید ببینیم چه کتبی خوانده اید؟
    درمورد آتیست ها تحقیق کرده اید؟ درود بر شما , میتوانید بگویید چه کتبی من باب این دوستان خوانده اید؟ , فقط مقالات آن وبسایت ها را خوانده اید؟ یا تیتر خبر (چون بیشترشان روزنامه هستند) , اگر مقاله ایی چیزی در این باب خوانده اید لطف بکنید اسمی چیزی بگویید از مقاله. آن مطلب را به یاد دارید از کی بود؟
    بله بزرگوار میدانم کنکور دارید و زمانتان محدود است کاملا واقف هستم , پس عجالتا نگویید دینتان تحیقی بوده.....
    من را که میبینید حداقل به اندازه سن شما ضربدر سه عدد کتاب فقط مذهبی خوانده ام (کتاب های غیر مذهبی را نمیشمارم چون میگویند تبلیغ کردی اما شمار آنها هم به چهل تا میرسد)...(پز نمیدهم خواستم بگویم من با این هوش کم تحقیقاتم از شما بیشتر بود بروید خجالت بکشید )
    بله
    شما به قولتان هوشتان کم هست( چرا هوشتون پایین باشه خب؟:| ) اما وقتتون زیاد!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)