نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تغییر شغل

843
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31787
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تغییر شغل

سلام
    من دو ساله ازدواج کردم و الان یک ساله در شرکت فعلی کار می کنم اما به علت فشارهای روحی زیاد کاری دچار افسردگی شدم. از زندگی خانوادگی لذت نبردم و بیشتر حقوقم این مدت صرف دارو و مشاوره شد تا به ثبات نسبی رسیدم اما هنوز ببا تلنگری به هم می ریزم. چون در تماس مستقیم با مدیران ارشد شرکت هستم کاملا زیر ذره بین بوده و کوچکتین اشتباهاتم به رخم کشیده شده و سرزنش می شوم. کلا آدم بی دقتی نیستم اما خطا آدم مگه میشه خطا نکنه؟ همچنین مدیر سختگیری دارم که می خواهد همه چیز حتی ریزترین مسائل زیرنظرش باشه.
    سخن رو طولانی نکنم... در حال حاضر پر از احساس ناتوانی و عدم اعتماد به نفس شدم و هر روز فکر فرار از اینجا و کار جدید هستم. البته هربار فکر استعفا به ذهنم می رسه یاد نداشتن رزومه کاری قوی و اینکه اگر کار خوبی پپیدا نشه دوران بیکاریم فشار اقتصادی سنگینی به خانواده وارد می شه.
    خواهش می کنم راهنماییم کنین. دارم از این بلاتکلیفی دیوونه می شم.
    ممنونم
    ویرایش توسط aidash : 10-25-2016 در ساعت 09:41 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تغییر شغل

پنج نکته ای که به شما کمک می کند تا بتوانید تشخیص دهید چه موقع باید شغل خود را تغییر دهید.
    1- شغل شما بر دانش تان نمی افزاید
    مطالعات نشان داده اند که شیرین ترین پیشرفت های شغلی در اواخر دوره جوانی و بزرگسالی به کارهایی باز می گردند که در آنها بر اطلاعات فرد افزوده می شود و ذهن انسان را به یادگیری وادار می کنند.
    اهمیت این مساله زمانی هویدا می شود که شما ذهنی فراخ، جستجوگر و تشنه یادگیری اطلاعات جدید داشته باشید و ویژگی هایی نظیر نوآوری، خلاقیت، عشق به یادگیری در ذات شما نهفته باشد.
    2- عملکرد ضعیفی دارید

زمانی که بهره وری شما پایین آمده، در رکود به سر می برید و یا برای انجام کار زحمت زیادی نمی کشید، بدانید که عملکردتان مطلوب نیست و وقت آن رسیده است که به دنبال شغل دیگری باشید. دیر یا زود این ویژگی می تواند به سابقه کاری شما در مصاحبه های استخدامی آینده تان لطمه وارد کند.
    اگر می خواهید از شغلی که دارید لذت برده و خوشحال باشید کافی است به دنبال کاری بگردید که شما را به چالش کشیده و عملکردتان را در بالاترین سطح نگاه می دارد.
    3- حس کم ارزش بودن دارید

اگر استعداد ها و توانایی شما در محیط کار نادیده گرفته می شوند و از کارفرما و نوع کارش راضی نیستید می توانید شغل تان را تغییر دهید. حتی هنگامی که کارمندان از حقوق و مزایای شان خوشحال باشند اما از جانب مدیر مورد تشویق و حمایت قرار نگیرند، از کار خود لذت نخواهند برد. علاوه بر این، افرادی که در محل کار خود احساس پوچی و سرافکندگی می کنند و حتی تحقیر می شوند، بیشتر از سایرین احتمال دارد دست به اشتباهات بزرگی مانند غیبت کردن، دزدی و خرابکاری بزنند و هنگامی که این افراد در پست حساسی در شرکت قرار داشته باشد، خطرشان از همه بیشتر است زیرا می توانند با عملکرد مخرب خود کل مجموعه را به ورشکستگی بکشانند.
    4- صرفا به خاطر حقوق خوب کار فعلی تان آن را انجام می دهید

بسیاری از افراد به دلیل مسائل مالی تمایل دارند که حتی اگر کاری برایشان جذابیتی ندارد، آن را انجام دهند اما باقی ماندن در شغلی که فقط حقوق آن خوب است، باعث می شود که در بهترین حالت، احساس نارضایتی نسبت به آن نداشته باشید و در بدترین حالت حتی مشتاق به انجام آن نباشید.
    شرایط مالی خود را بسنجید، سطح استاندارد زندگی تان را تعیین کرده و بدانید چه مقدار پول نیاز دارید. اگر قصد تغییر شغل را دارید، حتماً پول کافی برای زندگی کردن در مدت 3 تا 6 ماه (که پیدا کردن شغل جدید زمان می برد) را پس انداز کنید.
    5- از کارفرمای خود متنفر هستید

به یاد داشته باشید افراد همواره رئیس خود را ترک می کنند نه سازمان یا شرکت را. این نکته به این معنی است که رابطه نزدیکی بین کارمندانی که شغل خود را دوست ندارند با آنهایی که از رئیس خود بیزارند، وجود دارد.
    تحقیقات نشان می دهد که 75 درصد از بزرگسالان شاغل، بخش عمده ای از استرس و تنش کاری خود را از سرکارگر یا مستقیماً از مدیر خود دریافت می کنند. تا زمانی که شرکت ها سیاست های بهتری را در انتخاب مدیران بکار نگیرند، کارمندان مجبورند که سقف انتظارات خود را کاهش دهند و یا به دنبال شغل ایده آلشان باشند.
    البته اینها تمام نکات مهم در این رابطه نیستند. دلایل کلیدی زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند در این رابطه تصمیم بگیرید و از آن جمله می توان به مواردی نظیر ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و کاری، فشارهای اقتصادی، تعدیل نیرو در شرکت ها، تغییر مکان زندگی و غیره اشاره کرد اما این دلایل از اهمیت کمتری نسبت به پنج مورد بالا برخوردارند زیرا عوامل روانشناختی نبوده و تاثیر زیادی در تصمیم گیری شما ندارند
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31787
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تغییر شغل

سلام
    خیلی ممنونم از پاسختون. متاسفانه در این حالت 3. 4 و 5 کاملا صادقه. ولی چیزی که مرتب در جامعه ما تکرار می شه اینه که همه جا همینه!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)