نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: اختلال میسوفونیا ( صدابیزاری)

1650
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15415
    تشکـر
    0
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    9

اختلال میسوفونیا ( صدابیزاری)

سلام . من از بچگی روی صدا حساس بودم و الانم که بزرگتر شدم و ۱۷ سالمه حساس تر شدم.تقریبا یک سالی میشه که فهمیدم اختلال میسوفونیا دارم.تقریبا از هر صدای کلافه میشم.سرفه ، ادامس جویدن ، غذا خوردن ، صدای پیام گوشی ، یا حتی صحبت کردن عادی دیگران باهمدیگه. تو خونه خیلی عذاب میکشم.البته میدونم تقصیر خانوادم نیست ولی منم تقصیری ندارم خب. پدرم به خاطر شرایط کاریش مرتب تلفنش زنگ میخوره و عادت به بلند صحبت کردن هم داره.هردفعه که با تلفن صحبت میکنه دوست دارم جیغ بکشم.حتی یبار نشستم گریه کردم. پدرمم هست خب بزرگترمه چیزی نمیتونم بگم بهش. یا عادت داره نماز و مناجات رو بلند بلند بخونه من انقد عصبی میشم که ناخنامو میخورم یا بعضی وقتا یه کارایی میکنم که خودم تعجب میکنم. مثلا یهو میبینم که خودمو دارم چنگ میگیرم اصلا دست خودم نیست.کسی هست که این مشکل رو داشته باشه؟ چطور باهاش کنار اومدین؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : اختلال میسوفونیا ( صدابیزاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط ملیحه رضایی نمایش پست ها
    سلام . من از بچگی روی صدا حساس بودم و الانم که بزرگتر شدم و ۱۷ سالمه حساس تر شدم.تقریبا یک سالی میشه که فهمیدم اختلال میسوفونیا دارم.تقریبا از هر صدای کلافه میشم.سرفه ، ادامس جویدن ، غذا خوردن ، صدای پیام گوشی ، یا حتی صحبت کردن عادی دیگران باهمدیگه. تو خونه خیلی عذاب میکشم.البته میدونم تقصیر خانوادم نیست ولی منم تقصیری ندارم خب. پدرم به خاطر شرایط کاریش مرتب تلفنش زنگ میخوره و عادت به بلند صحبت کردن هم داره.هردفعه که با تلفن صحبت میکنه دوست دارم جیغ بکشم.حتی یبار نشستم گریه کردم. پدرمم هست خب بزرگترمه چیزی نمیتونم بگم بهش. یا عادت داره نماز و مناجات رو بلند بلند بخونه من انقد عصبی میشم که ناخنامو میخورم یا بعضی وقتا یه کارایی میکنم که خودم تعجب میکنم. مثلا یهو میبینم که خودمو دارم چنگ میگیرم اصلا دست خودم نیست.کسی هست که این مشکل رو داشته باشه؟ چطور باهاش کنار اومدین؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام

دختر گلم مطلب شما را خواندم و در مورد سوالت باید بگم تنها کسی که خیلی خیلی میتونه بهت کمک کنه خود تویی البته در کنار یک روانشناس آگاه و یک متخصص گوش حاذق!!!!!!!؟؟؟؟

لطفا به حرفهام دقت کن والا در آینده حساستر خواهی شد!؟

دنیا را به مراد ما نساختن پس سطح انتظار خودت رو از دنیا و از همه بیار پایین!

و تکنیکهای زیر را اجرا کن خیلی موثرن:

دانلود اصوات آرام بخش جهت ریلکسیشن و آنتی تینیتوس که میتونی با هدفون و صدای بسیار کم گوش کنی

نفس شکمی و عمیق

پیاده روی در محیطی مثل پارک و.... بصورت روتین و روزانه

رفتن به کلاسهای یوگا و مدیتیشن

خواب به موقع و کافی

استفاده کمتر از کافئین و ادویه جات تند

خوردن دمنوشهای ارامبخش گباهی

مصرف قرص گیا هی جینکوبیلوبا (طیق دستور)

استفاده از گوشی های خاص و یا پنبه در محیطهای پر سر و صدا

موفق باشی

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)