مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: احساس تپش قلب درشکم

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.00
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر

Question احساس تپش قلب درشکم

سلام.
    راستش من خیلی وقته که وسط شکمم احساس ضربان میکنم یه جایی دقیقا بالای ناف و پایین قفسه سینه شایدخنده دارباشه اما احساس میکنم قلبم تو شکممه اخه توقفسه ی سینم هیچ ضربانی احساس نمیکنم برعکس شکمم کاملا مشخصه ازروپوستمم که تپش هست حتی تنفسمم گاهی مشکل دارمیشه قبلا دکتررفتم اما سردرنیاوردرو گف احتمالااز لاغریته مبشه لطفا راهنماییم کنید واقعا بعضی وقتا نمیتونم درس نفس بکشم ممنون.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

دلنوشته کاربر
    خدای من... این روزها بیشتر حواست به من باشد...میگویند بزرگترین شکست از دست دادن ایمان است...حواست باشد که من شکست نخورم... من هنوز هم تورا به نام قاضی الحاجات میخوانم... خدای خوب من...! برای دلم امن یجیب بخوان...!
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.82
    تشکـر
    1,331
    تشکر شده 1,309 بار در 710 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal

پاسخ : احساس تپش قلب درشکم

سلام.

معمولا احساس نبض ضربان دار در شریانهای اصلی که نزدیک به سطح بدن هست بیشتر احساس میشه٬

اون قسمتی که میگی یکی از رگ های اصلی قلب قرار داره که از اونجا منشعب میشه و خون رو به سایر اندامها میبره؛

و چون یک شریان اصلی هست ٬در حالت دراز کش به خصوص در افرادی که لاغر هستن به طور مشخص میشه ضربان رو دید و کاملا احساسش کرد که طبیعیه.

اما گاهیم پیش میاد خیلی به ندرت که ممکنه اون رگ حالت بادکنکی پیدا کرده باشه که طبیعی نیست و باید مورد معاینه قرار بگیره.

به نظر من بهتره برای معاینه دقیقتر بری پیش یک متخصص تا خیالتم راحت تر بشه.

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.34
    تشکـر
    7,808
    تشکر شده 8,003 بار در 3,624 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

نقل قول نوشته اصلی توسط zara_2013 نمایش پست ها
    سلام.
    راستش من خیلی وقته که وسط شکمم احساس ضربان میکنم یه جایی دقیقا بالای ناف و پایین قفسه سینه شایدخنده دارباشه اما احساس میکنم قلبم تو شکممه اخه توقفسه ی سینم هیچ ضربانی احساس نمیکنم برعکس شکمم کاملا مشخصه ازروپوستمم که تپش هست حتی تنفسمم گاهی مشکل دارمیشه قبلا دکتررفتم اما سردرنیاوردرو گف احتمالااز لاغریته مبشه لطفا راهنماییم کنید واقعا بعضی وقتا نمیتونم درس نفس بکشم ممنون.
    اگه لاغری شما مفرط باشه احتمالا دلیلش همینه

منم یه مدت به خاطر امتحانام خیلی لاغر شده بودم و دقیقا همین احساس رو داشتم

ولی کلا بهتره بری پیش یه متخصص تا تصمیم درست تری گرفته بشه ( متخصص داخلی، یا قلب)
    دوستانی که لطف میکنید و در پست کاربران نظر میذارید،

یه مسئله رو فراموش نکنید،

کسانی که برای مشاوره به این سایت مراجعه میکنند به اندازه کافی حالشون نامناسب هست

پس تو حرفهاتون این نکته رو لحاظ کنید که :

حال پریشان به آرامش نیاز دارد نه سرزنش!

4. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    6.29
    تشکـر
    4,179
    تشکر شده 9,952 بار در 4,955 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

از نظر علمی اگر شخصی لاغر باشد، لمس نبض آئورت در فضای ناف طبیعی است ولی معمولا در افراد چاق چنین چیزی لمس و مشاهده نمی شود. اگر در فردی شک کنیم که نبض در شکم غیر طبیعی است از سونوگرافی استفاده می کنیم. یکی از بیماری هایی که باعث می شود به طور نامعمول نبض شکمی در فضای شکمی قابل مشاهده و لمس باشد، آنوریسم آئورت است. قطر آئورت در فرد نرمال حدود ۲ سانتی متر است، اگر به هر دلیلی جداره آئورت نازک شود، این قطر می تواند افزایش پیدا کرده و به سه، چهار، پنج و یا شش سانتی متر برسد.

در چنین شرایطی آئورت در معرض پاره شدن قرار می گیرد. به همین علت اگر در فردی نبض آئورت لمس شود، پزشک از سونوگرافی استفاده می کند. اگر بعد از سونوگرافی قطر بیش از معمول آئورت تایید شود، برای مشخص کردن آناتومی و شکل انوریسم از سی تی آنژیوگرافی استفاده می شود. در مواردی که قطر بزرگ تر از معمول است، به دلیل اینکه احتمال پارگی وجود دارد از روش های جراحی و یا اینترونشن برای تعویض آن منطقه از آئورت استفاده می شود تا از پاره شدن آئورت و در نهایت مرگ ناگهانی جلوگیری گردد.

آنوریسم برآمدگی غیر طبیعی و یا بالونی در رگ های خونی شما است. یک نوع از اشکال آنوریسم شریانی در آئورت شماست. آئورت خون را از قلب به اندام های حیاتی شما حمل می کند. شما ممکن است ندانید که آنوریسم دارید یا نه، چرا که انوریسم آئورت معمولا علامتی ایجاد نمی کند. حتی زمانی که بزرگ شود. با این حال، آنوریسم می تواند باعث ترکیدگی (پارگی) و یا شکافتن (تشریح) شود که در نهایت منجر به خونریزی داخلی و اغلب مرگ می شود.

اورژانس آئورت
    آنوریسم آئورت متفاوت از دایسکشن آئورت است. دایسکشن یا پارگی آئورت می تواند در همان محلی رخ دهد که بسیاری از آنوریسم ها در آنجا اتفاق می افتند. در دیسکـــسیون آئورت، پارگی در دیواره آئورت رخ می دهد. این اتفاق باعث خونریزی داخلی و در امتداد دیواره آئورت و در برخی موارد، به طور کامل خارج از آئورت (پارگی) می شود .
    دایسکشن آئورت یک اورژانس تهدیدکننده زندگی است. درمان آنوریسم آئورت قبل از شکافتگی بسیار مهم است. اگر شکافتگی رخ دهد، افراد هنوزهم فرصت درمان شدن با عمل جراحی و درمانهای دیگری دارند، اما آنها بیشتر در معرض خطر عوارض قرار دارند.

پس سریعا با متخصص قلب و عروق خصوصا فلوشیپ و متخصص آنژیوپلاستی مشورت کنید
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

5. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)