نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: باز شدگی مقعد و یبوست

1119
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33771
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باز شدگی مقعد و یبوست

سلام خسته نباشید من یه جوان هستم که از نوجوانی دچار یبوست بودم وبه دکترهای زیاذی مراجعه کردم که جواب نگرفتم ویکی از دکترها قرص شیاف بهم داد استفاده کنم که فایده نداشت ومن مجبور شدم از انگشتم برا خارج کردن مدفوع استفاده کنم که متاسفانه بعد از سالها متوجه شدم که مقعد اسیب دیده وکسی که تنه بزنه بهت متوجه نمیشی واین موضوع منو به جنون کشانده ما خوانده مذهبی هستیم که حرفای نامربوط به من میزنن دیوانه میشم تورو به اون خدایی که میپرستید کمکم کنید تااز این دیوانگی نجات یابم
    ویرایش توسط مسعود م : 02-02-2017 در ساعت 10:19 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33771
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : باز شدگی اسسفنمتر

سلام دوست عزیز,بخاطر اینکه ازانگشتم برا خارج کردن مدفوع استفاده میکردم موجب اسیب دیده گی ماهیچه بیرونی مقعدم شده که در اصطلاح(گی)میگند که من اینکاره نیستم بخاطر همین اعصابم خورد میشه.سوال دوم .منظور کسی که با الت به باسن تنه بزنه متوجه نمیشی ایا راهی برا برگرداندنش به حالت اولیه وجود دارد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : باز شدگی مقعد

سلام. شما الان نگران چی هستید؟ غیر از خودتون کسی نمیتونه بفهمه که اسفنگتر مقعد شما بزرگتر از حالت معمولیه. مگه شما میدونید اسفنگتر مقعد بقیه مردم چجوریه؟

بهتره یبوست خودتون رو درمان کنید وگرنه در طولانی مدت میتونه باعث بیماری هایی مثل فیشر مقعد و هموروئید و پرولاپس روده بشه. از همین الان پیشگیری کنید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : باز شدگی اسسفنمتر

رایج‌ترین علت یبوست عبارت‌اند از:
    رژیم غذایی نامناسب: خوردن غذاهای سرشار از چربی‌های حیوانی (فراورده‌های لبنی، گوشت و تخم مرغ) یا شکر تصفیه شده و دارای فیبر اندک (غلات، میوه و سبزی).
    مصرف اندک مایعات، کافئین و الکل،
    عادت‌های بد روده: به تأخیر انداختن عمل دفع می‌تواند آغازگر دوره بیماری باشد. پس از یک دوره زمانی، بیمار دیگر احساس دفع نمی‌کند.در نتیجه یبوست پیشرونده ایجاد می‌شود.
    داروهای مسبب یبوست:
    آنتی اسیدهای حاوی هیدرواکسید آلومینیوم (آلترناژل، کپسول آلومینیوم، قرص آلمومینیوم، امفوژل و…) و کربنات کلسیم (رولاید، مالوکس و…)، داروهای ضد گرفتگی (ضد اسپاسم)، ضد افسردگی‌ها، قرص آهن، داروهای ضد تشنج، مدرها (به دلیل داشتن تأثیری مانند کافئین و الکل)
    سندرم روده تحریک‌پذیر (ibs، اسپاسم روده بزرگ)
    سوءمصرف ملین‌ها (ضد یبوست‌ها)، بارداری،
    مشکلات مکانیکی مقعد و راست روده: که در آن، راست روده از مقعد (پرولاپس یا افتادگی رکتوم یا بخش تحتانی روده بزرگ) یا درون مهبل خارج می‌شود.
    آسیب دیدن عصب‌های داخل روده:از جمله این آسیب ها می توان اشاره کرد به تومورهای نخاعی، ام.اس.
    بیماری‌های بافت همبند: عارضه‌هایی مانند لوپوس و اسکلرودرمی باعث بروز یبوست می شود.
    کم کاری تیروئید، مسمومیت با سرب،

راه های درمان یبوست مزمن معمولاً با اصلاح رژیم غذایی و ایجاد تغییر در سبک زندگی به منظور افزایش سرعت حرکت مدفوع در روده شروع می‌شود. پزشک در صورت مؤثر نبودن این تغییرها مصرف دارو یا انجام جراحی را پیشنهاد خواهد کرد.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : باز شدگی مقعد

به نظر من بهتره هرچه سریعتر به یه متخصص در این زمینه مراجعه کنید

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : باز شدگی مقعد و یبوست

نقل قول نوشته اصلی توسط مسعود م نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من یه جوان هستم که از نوجوانی دچار یبوست بودم وبه دکترهای زیاذی مراجعه کردم که جواب نگرفتم ویکی از دکترها قرص شیاف بهم داد استفاده کنم که فایده نداشت ومن مجبور شدم از انگشتم برا خارج کردن مدفوع استفاده کنم که متاسفانه بعد از سالها متوجه شدم که مقعد اسیب دیده وکسی که تنه بزنه بهت متوجه نمیشی واین موضوع منو به جنون کشانده ما خوانده مذهبی هستیم که حرفای نامربوط به من میزنن دیوانه میشم تورو به اون خدایی که میپرستید کمکم کنید تااز این دیوانگی نجات یابم

چنین تصوری اشتباهه و شما باید در وهله نخست به فکر درمان یبوست خودتون باشید

افراد مبتلا به یبوست شدید باید آب فراوان، چای کمرنگ و میوه هایی مانند آلو، انگور، انجیر و گلابی بیشتر مصرف کنند و به پیاده روی، تحرک بیشتر و فعالیت توجه داشته باشند. راههای درمان یبوست در حالت های شدید و متعادل تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند و در دو بخش کلی دارویی و گیاهی تجویز می وشند.

همانطو رکه می دانید زمانی که راههای درمان طبیعی بیماری به میان می آید هدف استفاده از خوراکی ها و دمنوش های طبیعی است که به صورت جامع در چندیدن بخش با انها آشنا خواهید شد.
    1- افراد مبتلا به یبوست که مشکل زمینه ای مانند انسداد روده ندارند، شب ها مقداری انجیر را در آب خیس کنند و صبح ناشتا این انجیرها را همراه آب آن بخورند. این کار کمک زیادی به رفع یبوست و سهولت دفع خواهد کرد. با این حساب، عادت غذایی شما خواننده محترم برای رفع یبوست، خوب است و در درازمدت مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.
    2- نوشیدن شربت خاکشیر قبل از صبحانه می تواند به رفع یبوست و جوش های صورت کمک کند و نوشیدن دمکرده گل گاو زبان قبل از خواب می تواند مثل یک داروی آرامبخش عمل کند.
    3 - خوردنِ سبزی و میوه در حدِ نرمال باعثِ متخلخل شدنِ مدفوعِ شما خواهد شد. سعی کنید دستِ کم سه بار در هفته را سبزی مصرف کنید. با غذا یا بصورت لقمه با نان. همچنین عادت کنید که پس از هر سه وعده غذا(صبخانه، ناهار، شام)، یکی دوتا میوه بخورید
    4- پس از خوردنِ چیزهایی که یبوست می آورند، مانندِ ماکارونی، انار و دانه ی انار، مواد فلفل دار و تند، استعمال تریاک یا مشروبات الکلی، کشک، دوغ، دمپختی، کاکائو و قهوه (بمقدار زیاد) و.. حتما سبزی، شیر و آب فراوان مصرف کنید
    5- اگر هم یبوست مزاج هستید یا سنگ کیسه صفرا دارید، می توانید صبح ها دو قاشق روغن زیتون را همراه آب یک لیموی کامل میل کنید.
    6- مخلوط یک قاشق غذاخوری خاکشیر، نصف لیوان آب جوش و دو حبه قند یا معادل آن شکر است. این شربت تقریبا برای تمام مزاج ها مناسب است، به خصوص برای افرادی که شکم شان سخت کار می کند.
    7- سبوس برنج درمانی بی ضرر برای یبوست های بدون علت مشخص.یک فوق تخصص گوارش و کبد با بیان اینکه «یبوست از شایع ترین مشکلات گوارشی است که افراد در سنین مختلف را درگیر می کند»، گفت:«سبوس برنج و سبوس سایر غلات محتوی فیبر فراوان هستند و به عنوان یک درمان ساده و بی ضرر یبوست هایی که علت مشخصی ندارند مطرح است.»

8-اگر یبوست خیلی شدید باشد از ترکیب 5 واحد روغن بادام شیرین+2 واحد عسل روزی 2 قاشق غذاخوری استفاده کنید.
    9- انواع سیر، موسیر و والک از جمله گیاهان ضد یبوست می باشند و کسانی که به طور دائمی مقدار کمی سیر، موسیر یا والک با غذای خود میل کنند، کمتر مبتلا به یبوست می شوند. برگ های تازه والک را می توان به همراه جعفری مانند سبزی خوردن تازه با غذا میل کرد. موسیر را می توان خشک کرده و به صورت پودر در غذا مصرف نمود.
    10- تخم شنبلیله برای یبوست مفید است. تخم شنبلیله را می توانید برای مدت ها نگهداری کنید، بدون آنکه خراب یا فاسد شود. اما اگر آن را بکوبید و به صورت پودر در آورید، پس از چند روز بو گرفته و خراب می شود. بنابراین اگر می خواهید از تخم شنبلیله برای رفع یبوست استفاده کنید، مقدار کمی از آن را کوبیده و سه وعده در روز، صبح، ظهر و شب و در هر بار یک قاشق مرباخوری از این پودر میل کنید. می توانید این پودر را به کمک آب میل کنید.

11- دمکرده گل سرخ(محمدی) روزی یک لیوان هم به عنوان یک داروی ملین میتوان استفاده کرد.
    درمان دارویی یبوست

پودر پسیلیوم ساده ترین و کم عاضه ترین داروی رفع یبوست است که به صورت فیبر عمل کرده و می تواند در دوره بارداری نیز استفاده شود.
    دسته دوم داروهایی هستند که با خاصیت اسمزی باعث نشت آب به روده می شوند، مثل شربت منیزیم و لاکتولوز.
    دسته سوم داروهای محرک روده مثل برگ سنا، بیزاکودیل و روغن کرچک است. این داروها بهتر است در خط آخر درمان یبوست مصرف شوند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)