نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: ترس از امپول و جراحی

9848
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15084
    تشکـر
    0
    تشکر شده 8 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از امپول و جراحی

سلام ببخشید من خیلی از امپول و کلا چیزایی که سوزن داره میترسم.الان دکتر برام ازمایش خون نوشته من وحشت کردم.سوزنو میخوان وارد رگم کنند وااای فکرشم وحشتناکه.مثلا یه مورد دیگه ماه پیش برا ضعیف شدن چشمم رفتم پزشک گفتش که من قوز قرنیه دارم و یه بیماریه که رفته رفته رفته چشم ضعیف میشه و باید عملش کنم.عملش هم سادست و لی اولش یه لایه خیلی نازک از قرنیه رو برمیدارند بدون بیهوشی.از ترس همینا دیگه براعمل نرفتم.میدونم به ضرر خودمه ولی خیلی از امپول و جراحی میترسم چیکار کنم؟؟؟!!!!!

2. کاربران زیر از mr74 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13770
    تشکـر
    670
    تشکر شده 645 بار در 302 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ترس از امپول و جراحی

خب نمیدونم چی بگم من مثل شما هستم اصن حرف این چیزا میشه میخوام بیهوش بشم ولی چون رشتم دندون پزشکیه کلا از خون لثه و اینا نمی ترسم ولی از جراحی روی بعضی اعضا خییییلی میترسم حرفشم وحشتناک دوستان عزیز اگه راهکاری دارید ما رو رهنمایی کنیید
    امضای ایشان
    گذشتم از گذشته هااااااااااام

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    منم از آمپول درحد مرگ میترسم
    اما آزمایش خون را تجربه کردم اصلا درد نداره فقط چشات را ببند و نگاه نکن باور کن اصلا متوجه نمیشی کی خون را گرفت فقط به اندازه نیش ی پشه درد داره زود تموم میشه
    بشمار سه کارت تمومه

شادی کلید خوشبختی است شک نکن فقط بخند

5. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13770
    تشکـر
    670
    تشکر شده 645 بار در 302 پست
    میزان امتیاز
    10

من وقتی میخوام امپول بزنم گریه میکنم ههههههههههههههه
    امضای ایشان
    گذشتم از گذشته هااااااااااام

7. 2 کاربران زیر از صدف جون بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط mr74 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من خیلی از امپول و کلا چیزایی که سوزن داره میترسم.الان دکتر برام ازمایش خون نوشته من وحشت کردم.سوزنو میخوان وارد رگم کنند وااای فکرشم وحشتناکه.مثلا یه مورد دیگه ماه پیش برا ضعیف شدن چشمم رفتم پزشک گفتش که من قوز قرنیه دارم و یه بیماریه که رفته رفته رفته چشم ضعیف میشه و باید عملش کنم.عملش هم سادست و لی اولش یه لایه خیلی نازک از قرنیه رو برمیدارند بدون بیهوشی.از ترس همینا دیگه براعمل نرفتم.میدونم به ضرر خودمه ولی خیلی از امپول و جراحی میترسم چیکار کنم؟؟؟!!!!!

سلام، اول از همه پیشنهاد میکنم این متن را بخونین:

گریه بچه ها در درمانگاه ها و کلینیک های درمانی هنگام تزریق آمپول، تصویر آشنایی است، اما وقتی یک بزرگسال را می بینید که به شدت از آمپول می ترسد و گاهی حتی واکنش های غیرمنطقی و غیرطبیعی نشان می دهد، داستان کمی متفاوت می شود. گاهی به عنوان پزشک هر طور فکر می کنید متوجه نمی شوید چطور یک فرد بزرگسال که انواع دردهای شدید را هم تجربه کرده است، حاضر نیست حتی سوزن آمپول هم به بدنش نزدیک شود.اگر این ترس به مرحله حاد برسد، سوزن هراسی یا فوبیای سوزن نام دارد...
    ترس از سوزن و آمپول، احتمالا از همان ابتدای اختراع این وسیله درمانی وجود داشته اما فقط ۲۰ سال است که سوزن هراسی، یا ترس از سوزن آمپول را به عنوان یکی از فوبیاها به رسمیت شناخته اند. گزارش های سال های اخیر همچنین نشان می دهد این فوبیا بسیار بیشتر از آنچه گمان می رود رایج باشد. امروزه بعضی از متخصصان روان معتقدند این فوبیا در ۱۰ درصد افراد جامعه دیده می شود. بعضی مطالعات این فرضیه را مطرح کرده اند که سوزن هراسی یک مساله ژنتیکی باشد و چندان به تربیت و گذشته و ناخودآگاه فرد ربط نداشته باشد.
    افراد مقابل ترس از سوزن واکنش های متفاوتی نشان می دهند. شوک وازو واگال که با غش کردن و از حال رفتن فرد همراه است شایع ترین این واکنش هاست که خود را با افت فشار و کاهش هوشیاری نشان می دهد. ترس هایی که ناشی از تجربه دردناک در کودکی باشند جزو این دسته از واکنش ها قرار نمی گیرند.
    متاسفانه فرد مبتلا به این فوبیا حتما لازم نیست در کلینیک یا درمانگاه یا مطب دکتر باشد تا به این هراس دچار شود، بلکه محرک های ساده تری در محیط زندگی فرد هم می توانند زمینه ساز کلید خوردن واکنش های هراسی در فرد شوند؛ دیدن زخم ها، سوزن های نوک تیز، بیمارستان و حتی شنیدن بوی ماده ضدعفونی کننده یا الکل که یادآور تزریقات به وسیله سوزن است ممکن است باعث ایجاد این فوبیا در فرد شوند.

چگونه می توان با این فوبیا مقابله کرد؟
    اولین کار برای درمان این مشکل این است که فرد با آن راحت باشد و حتما در مورد فوبیای خود به پزشک اطلاع دهد و از وی بخواهد در صورت امکان روش جایگزینی برای درمان در نظر بگیرد.
    در قدم بعدی می تواند از پزشک بخواهد با استفاده از داروهای بی حسی موضعی، محل تزریق را بی حس کند تا دردی حس نکند،
    تلقین، پرت کردن حواس، ریلکس کردن و آمادگی روانی فرد برای انجام تزریق هم از اقدامات اولیه لازم برای مقابله با واکنش های ناشی از این فوبیاست.

تکنیک های روانی که برای درمان این فوبیا انجام می شود بسیار شبیه درمان فوبیاهای دیگر و مواجهه تدریجی با عامل هراس، اصلی ترین روش درمان است. در این روش ابتدا با شبیه سازی، روند آمپول زدن را برای فرد اجرا و سعی می کنند در هر مرحله کمی از استرس بیمار را کاهش دهند. باید به بیمار اجازه دهید خودش یک ست سرنگ را در دست بگیرد و محتویات آن را بررسی کند. سپس از وی بخواهید خودش یک سرنگ را باز کند و سوزن آن را سر جای مخصوصش قرار دهد. در دفعات متعدد از بیمار بخواهید خودش هر بار یک سرنگ را باز کند و کمی آن را در دستش نگه دارد و بدون فکر به ترسی که در وجودش شکل می گیرد خودش را ریلکس کند. تنفس های عمیق و منظم همزمان با این اقدامات، به ریلکس شدن کمک خواهد کرد.

کمک گرفتن از تصویر های ذهنی آرامش بخش زمان تزریق سرنگ هم یکی دیگر از روش های دور کردن نشانه های این فوبیاست.

پخش موسیقی با صدای بلند زمان تزریق نیز باعث می شود صداهایی که برای بیمار یادآور ترس از سوزن بوده اند، وجود نداشته باشند.

اینها فقط چند نمونه از اقدام های روانی مفید برای مقابله با سوزن هراسی است اما روش صحیح و اصولی درمان، انجام روانکاوی و رفتاردرمانی توسط پزشک متخصص برای درمان این هراس است.
    به غیر از این روش ها، تکنیک های عملی تری هم برای کاهش این هراس وجود دارند که استفاده از اسپری های بی حسی یکی از آنهاست. روش تزریق سریع به وسیله سرنگ های مخصوص که شکلی متفاوت از شکل سرنگ های رایج دارند کمک می کند دارو در مدت زمان بسیار کوتاه و به سرعت به بدن بیمار تزریق شود و روند آمپول زدن خیلی کوتاه تر باشد تا وی فرصت فکر به هراس و دچار شدن به فوبیا را پیدا نکند. در موارد خیلی حاد هم معمولا پزشکان از بی هوشی های کوتاه یا دادن داروهای آرامبخش و خواب آور قبل از انجام تزریق استفاده می کنند. بنزودیازپین هایی مانند دیازپام و لورازپام، داروهای خوبی برای ریلکس و آرام کردن فرد قبل از انجام تزریق هستند.

خودمم این مشکلو دارم، من خیلی هم نمیترسماا اما نمیدونم چرا
    بعد از سوزن زدن یا خون دادن یا دیدن خون و جراحت فشارم شدیدا میفته،
    حتی تا حالا دو سه بار پیش اومده که برای چند دقیقه بیهوش بشم !

توصیه ای که برات دارم اینه که اولا ترست را قبول کن و سعی کن باهاش کنار بیای،
    با خودت تکرار کن که: "به عنوان یه فرد بالغ اجازه نمیدم این ترس باعث بشه از روند درمانی عقب بیفتم و سلامتیم به خطر بیفته"

وقتی به بیمارستان مراجعه کردی خیلی جدی
    حتما به دکتر یا پرستار بگو که از سوزن میترسی یا حالت بد میشه، این باعث میشه خود پرستار با ملایمت بیشتری برخورد کنه

مورد دیگه اینکه قبلش (تا وقتی منتظری نوبتت بشه) مدام به اینکه چقدر میتونه بد باشه فکر نکن، سعی کن خودتو مشغول کنی،
    با یه نفرهمراه که بهت آرامش میده برو و درمورد چیزای دیگه با همراهت حرف بزن و سعی کن شوخی کنی و بخندی
    دیگه بدتر از من نیستی که غش میکنم! خودمم خنده م میگیره یه لیوان آب قند باید دستم بگیرم برم آمپول بزنم

به سوزن و اینکه پرستار چیکار میکنه هم نگاه نکن، نفس عمیق بکش و ریلکس کن
    امضای ایشان

9. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

نظر سنجی ترس نبود که.راهنمایی خواستن.والا.

من که خودم به خودم آمپول میزنم.واسه بقیه ام که همینطور.
    اصلانم ترس نداره.بستگی به کسی که میزنه داره.

11. کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14910
    تشکـر
    30
    تشکر شده 103 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    9

من وقتی ازم خون می گیرن میشینم تا آخر نگاه می کنم
    دفعه قبلم هر هر هر می خندیدم فک کنم خانومه فک کرد خل شدم

ترس نداره فرزندانم

امام علی می گه از هرچی می ترسی بهش حمله کن

اصولا وقتی از چیزی می ترسی باید باهاش رو برو شی بعد رفته رفته برات عادی میشه
    بعدشم سوزنو وقتی وارد رگ می کنن درد نداره اصولن من امتحان کردم امپول عضلانی دردش بیشتره خخخخ

من خودم تا همین یکی دو سال پیش از تاریکی می ترسیدمو شبا می خاستم برم دسشویی تو حیاط یکیو مامور کشیک دادن می کردم خخخخخخ
    ولی دیگه کم کم خودم تنها رفتمو رفتم الان نصفه شبم می رم نمی ترسم مگر اینکه چیزای ترسناک خونده باشم

هنوزم بعضی وختا بابام می گه اگه میترسی بیام

13. 4 کاربران زیر از *نیلوفری* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط *نیلوفری* نمایش پست ها
    من وقتی ازم خون می گیرن میشینم تا آخر نگاه می کنم
    دفعه قبلم هر هر هر می خندیدم فک کنم خانومه فک کرد خل شدم

ترس نداره فرزندانم

امام علی می گه از هرچی می ترسی بهش حمله کن

اصولا وقتی از چیزی می ترسی باید باهاش رو برو شی بعد رفته رفته برات عادی میشه
    بعدشم سوزنو وقتی وارد رگ می کنن درد نداره اصولن من امتحان کردم امپول عضلانی دردش بیشتره خخخخ

من خودم تا همین یکی دو سال پیش از تاریکی می ترسیدمو شبا می خاستم برم دسشویی تو حیاط یکیو مامور کشیک دادن می کردم خخخخخخ
    ولی دیگه کم کم خودم تنها رفتمو رفتم الان نصفه شبم می رم نمی ترسم مگر اینکه چیزای ترسناک خونده باشم

هنوزم بعضی وختا بابام می گه اگه میترسی بیام
    یاده فیلم سریال "باغ مظفر "افتادم طرف میرفت دستشویی یکی پشت در براش نی میزد.خخخخ

مردم خونشون ویلایه هاااا.

15. 4 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

من بچه بودم سوزن. میزدن. میخندیدم

واقعا برام خنده داره که شماها میترسید

اتفاقا سوزن برا ازمایش ها اصلا درد نداره وقتی دستت ببندن رگت بالا بیاد که تو دیگه اصلا حس نداری. نمیفهمی که زدن یا نزدن

بعدشم عمل چشم بیهوشت میکنن پس وحشتت الکی
    ویرایش توسط پریماه. : 04-22-2015 در ساعت 12:18 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

17. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

من کلا از دکتر میترسم حالا هر دکتری که میخواد باشه
    چند وقت پیش که برای اولین بار رفتم دندونپزشکی تا میخواست تو لثه امپول بزنه میخواستم از زیر دستش فرار کنم بی انصاف همچین منو گرفت که نتونستم جوومم بخورم
    ولی با همه این احوال چشممو عمل کردم
    بیهوشی نداره و تمام کارهایی که میکنن رو کامل احساس میکنی ولی نمیدونم چی چی دور چشمم مالید و یه قطره زد تو چشمم که میدیدم ولی چیزی حس نمیکردم
    اینم بگم عمل چشممو بخاطر این انجام دادم چون میدونستم توش از امپول زدن خبری نیست
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

19. کاربران زیر از بهشت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط بهشت نمایش پست ها
    من کلا از دکتر میترسم حالا هر دکتری که میخواد باشه
    چند وقت پیش که برای اولین بار رفتم دندونپزشکی تا میخواست تو لثه امپول بزنه میخواستم از زیر دستش فرار کنم بی انصاف همچین منو گرفت که نتونستم جوومم بخورم
    ولی با همه این احوال چشممو عمل کردم
    بیهوشی نداره و تمام کارهایی که میکنن رو کامل احساس میکنی ولی نمیدونم چی چی دور چشمم مالید و یه قطره زد تو چشمم که میدیدم ولی چیزی حس نمیکردم
    اینم بگم عمل چشممو بخاطر این انجام دادم چون میدونستم توش از امپول زدن خبری نیست
    عمل چشم تا عمل چشم داریم

حتما عمل چشم شما جوری بوده که احتیاج به بیهوشی. نداشته
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

21. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6769
    تشکـر
    631
    تشکر شده 706 بار در 360 پست
    میزان امتیاز
    10

م قبل اینکه پرستار بشم میترسیدم اما از وقتی تزریقاتو یاد گرفتم دیگه نه از زدنش میترسم نه زدوندنش خخخخ یه راه بهت پیشنهاد میکنم اگه میخوای واقعن ترست بریزه برو دوره تزریقاتو یاد بگیر الان نمیدونم کجا یاد میدن شاید هلال احمر یاد بدن ، اگه خودت به چند نفر بزنی میبینی که چیز خاصی نیست ، برانول زدن تو رگ هم که ساده اس ماندرنشو ینی سوزنشو در میارن کانول پلاستیکیش میمونه تو رگت
    امضای ایشان
    خداحافظ همه ، حلالم كنين

23. کاربران زیر از bahram.a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    عمل چشم تا عمل چشم داریم

حتما عمل چشم شما جوری بوده که احتیاج به بیهوشی. نداشته
    پریماه جون متوجه نوع عملی که دوستمون گفت شدم شبیه عملی هست که من انجام دادم
    عملش نه بیهوشی داره نه امپول و نه خون ریزی
    میری میخوابی زیر دستگاه با چشمای باز و یه رنگ سبز (البته فکر کنم دقیق یادم نیست) که باید به اون خیره بشی
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

25. کاربران زیر از بهشت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14910
    تشکـر
    30
    تشکر شده 103 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sr1494 نمایش پست ها
    یاده فیلم سریال "باغ مظفر "افتادم طرف میرفت دستشویی یکی پشت در براش نی میزد.خخخخ

مردم خونشون ویلایه هاااا.
    خوش به حالش کاش وقتی یکی میومد پشت در کشیک میداد برا من اون پشت پیانو میزد

تازه چشتون روز بد نبینه خونه مامان بزرگم تو روستاست و دستشوییش هم ته حیاط و تونل وحشت برا اونجا یه دو سه نفری همرام میومدن

27. کاربران زیر از *نیلوفری* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16008
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

منم میترسم ولی مطالبتون عالی بود.
    فردا آزمایش خون دارم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)