نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: تکرر ادرار

2415
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27088
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

Question تکرر ادرار

با سلام. من پارسال به یکباره دچار تکرر ادرار شدم و بعد از سیستوسکوپی دکتر گفت سیستیت و پروستاتیت دارم اما برام ایمی پرامین تجویز کرد و گفت مشکل خاصی نداری. حالا از پارسال دچار ترس و اضطراب شدیدی شدم طوری ک چندبار عرق شدید و سرد کردم و احساس میکردم الان میمیرم! ساعت هارو میشمارم که کی و چه وقتی باید بر توالت برای ادرار! احساس میکنم مثانه یا پروستات من ایراد داره و همش به فکر ادرار کردنم! خیلی اذیت میشم.. لطفا راهنمااییم کنید که باید چیکار کنم. 28 سالمه و متاهل

2. کاربران زیر از alireza1366 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تکرر ادرار

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1366 نمایش پست ها
    با سلام. من پارسال به یکباره دچار تکرر ادرار شدم و بعد از سیستوسکوپی دکتر گفت سیستیت و پروستاتیت دارم اما برام ایمی پرامین تجویز کرد و گفت مشکل خاصی نداری. حالا از پارسال دچار ترس و اضطراب شدیدی شدم طوری ک چندبار عرق شدید و سرد کردم و احساس میکردم الان میمیرم! ساعت هارو میشمارم که کی و چه وقتی باید بر توالت برای ادرار! احساس میکنم مثانه یا پروستات من ایراد داره و همش به فکر ادرار کردنم! خیلی اذیت میشم.. لطفا راهنمااییم کنید که باید چیکار کنم. 28 سالمه و متاهل

تكرر ادرار از علت تا درمان‌-در صورتي كه تعداد دفعات ادرار طي روز از 5 تا 7 بار بيشتر شود فرد اصطلاحا دچار تكرر ادرار شده است كه اين مساله مي‌تواند نشانه بيماري باشد .
    پزشكان معتقدند كه چنانچه مقدار مايعات‌ دفع شده از بدن بيشتر از مايعات جذب شده آن باشد باعث از بين رفتن كاركرد كليه در بدن مي‌شود. ديابت، پرنوشي، تحريك شدن كليه در اثر سرما و از همه مهمتر سن وجنس از دلايل تكرر ادرار است. هرگونه علائم مثل سوزش، تكرر ادرار و تغيير‌رنگ در ادرار كه باعث اختلال در ادرار شود حتما بايد جدي گرفته شده چرا كه عدم درمان به موقع اين گونه اختلالات باعث حاد شدن مشكل بيمار و نياز وي به دياليز و پيوند كليه است.در صورت وجود درد و سوزش هنگام ادرار‌كردن و يا در صورتي كه بعد از ادرار كردن همچنان احساس نياز به دستشويي رفتن داريد به پزشك مراجعه كنيد. اينها ممكن است علائمي از عفونت‌هاي ادراري باشند. عفونت‌هاي ادراري شايع‌ترين عفونت‌هاي باكتريال در زنان حامله هستند و در صورتي‌كه درمان نشوند مي‌توانند سبب عفونت كليه و زايمان زودرس شوند.

علت بيماري‌
    پزشكان معتقدند تكرر ادرار اغلب نشانه ابتلا به يك بيماري است. يكي از دلايل رايج تكرر ادرار، عفونت دستگاه ادراري است. سوزش ادرار، ادرار بد بو، تب و درد لگني از نشانه‌هاي ابتلا به اين بيماري است.

از ديگر دلايل رايج تكرر ادرار عبارتند از:
    مصرف مدرها (داروهاي ادرارآور) و برخي داروهاي ديگر ‌ ضعيف شدن ماهيچه‌هاي مثانه، مجرا و كف لگن و در مردان، بزرگ و يا

عفوني شدن پروستات مي‌تواند منجر به تكرر ادرار بويژه در شب شود.

درمان سرطان‌هاي نزديك مثانه كه به ديوار مثانه آسيب برسانند.

سرطان مثانه و سنگ‌هاي مثانه و يا التهاب مثانه.

زماني‌كه ديابت باعث مي‌شود كه قند زيادي خون در ادرار دفع شود، آب بافت‌هاي بدن جذب مي‌شود و نياز به ادرار را افزايش مي‌دهد.

بيماري‌هايي كه موجب ضعف كليه مي‌شود.

قلب ضعيف كه نمي‌تواند خون را به خوبي تخليه كند و موجب تجمع مايعات در بدن و تكرر ادرار مي‌شود.

تكرر ادرار در زنان حامله‌
    اين حقيقتي است كه زنان حامله دائما نياز به دفع ادرار دارند. اكثريت مردم تصور مي‌كنند كه علت اين مساله فشار رحم در حال رشد به مثانه است. اين نكته قطعاً در بعضي از ماه‌هاي حاملگي كه رحم بزرگ شده است صدق مي‌كند. در واقع بسياري از زنان در طول حامگي دچار «بي‌اختياري فشاري» مي‌شوند. در اين نوع بي‌اختياري، هنگام سرفه، خنده، عطسه و بلند كردن اجسام سنگين مقداري ادرار از مثانه خارج مي‌شود. اين عارضه در 3 ماهه سوم شايعتر است.
    براي جلوگيري از اين عارضه بهتر است قبل از پر شدن بيش از حد مثانه، به دستشويي برويد.انجام ورزش‌هايي كه سبب تقويت عضلات كف لگن مي‌شود نيز مي‌تواند به كاهش بي‌اختياري فشاري كمك كند. بهتر است ورزش‌هاي لگن را در اوايل حاملگي شروع كنيد و تا بعد از زايمان ادامه دهيد. (در واقع اگر غير از زمان حاملگي نيز اين ورزش‌ها را انجام دهيد بسيار مفيد خواهد بود.) به خاطر داشته باشيد كه قبل از شروع ورزش مثانه خود را تخليه كنيد.

تكرر ادرار به فاصله كوتاهي پس از زايمان برطرف مي‌شود. چند روز اول بعد از زايمان حجم و دفعات ادرار زياد مي‌شود زيرا بدن در حال دفع مايعات اضافي است كه در طول حاملگي در بدن جمع شده است. ولي بعد از چند روز وضعيت به حالت زمان قبل از حاملگي بر مي‌گردد.

كنترل تكرر ادرار
    علاوه بر استفاده از دارو كه با تجويز پزشك انجام مي‌شود سعي كنيد چاي و قهوه كمتر مصرف كنيد زيرا اين مواد تا حدي مدر (زياد كننده ادرار) هستند. همچنين براي اين‌كه تعداد دفعات دستشويي رفتن در شب را كم كنيد روزها مقدار زيادي آب بنوشيد ولي در ساعات قبل از خواب آب ننوشيد. يك راه ديگر اين است كه هنگام ادرار كردن كمي به جلو خم شويد تا مثانه كاملاً تخليه شود. بيشتر از اينها كار ديگري نمي‌توان كرد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

ینی بیمار نیستی اما میترسی بیمار باشی؟؟؟ اگه همچین چیزیه تو هم مثل من وسواسی شدی یکم از نظر فکری... اگه همینطوره جواب بده تا بتونم کمکت کنم.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27088
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز. همونطور که گفتم پارسال دکتر برام قرص ایمی پرامین که مال اعصاب و افسردگی هست تجویز کرده و گفت مشکلی نداری. اما تشخیص پروستاتیت و سیستیت داده بود. بعد از مدتی مصرف قرص خوب شدم اما افکار منفی و حس اینکه من هی ساعت هارو میشمارم که برم توالت اذیتم میکنه. احساس میکنم مثانه یا پروستاتم ایراد داره و این افکار از صبح تا موقع خواب بامنه. لطفا راهنمایم کنید ممنونم .

6. کاربران زیر از alireza1366 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27088
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز من مرد هستم . این توضیحات برای بانوان هست . ممنونم بابت زحمتت

8. کاربران زیر از alireza1366 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز. همونطور که گفتم پارسال دکتر برام قرص ایمی پرامین که مال اعصاب و افسردگی هست تجویز کرده و گفت مشکلی نداری. اما تشخیص پروستاتیت و سیستیت داده بود. بعد از مدتی مصرف قرص خوب شدم اما افکار منفی و حس اینکه من هی ساعت هارو میشمارم که برم توالت اذیتم میکنه. احساس میکنم مثانه یا پروستاتم ایراد داره و این افکار از صبح تا موقع خواب بامنه. لطفا راهنمایم کنید ممنونم .
    وقتی میخوای جواب بدی پاسخ با نقل قول رو بزن تا به کسی که جواب میدی هشدار بیاد که یکی بهت جواب داده. خوب تو هم مثل من شدی. مشکلت اینه که می ترسی و ترس باعث این فکرا شده. باید تمرین کنی که نترسی. ینی تو واقعا بیمار نیستی اما میترسی باشی و این ترس فکرتو میبره به سمت دستشویی رفتن و .... باید فکر نکنی بهشون و راه اینکه فک نکنی اینه که نترسی ینی بگی من بیمار نیستم و بیمار هم نمی شم فقط می ترسم و این ترسه باعث فکر الکی و کلافه شدنم شده. پس باید برای این که کلافه نشم فکر الکی نکنم و برای اینکه فکر الکی نکنم نباید بترسم. از فکرات هم نترس. اگه یه وقت فکر دستشویی میکنی از فکرت کلافه نشو. بی خیال باش. نیاز به تمرین داره. پیش روانشناس و روانپزشک هم میتونی برو اون بهت بهتر کمک می کنه

10. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27088
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan1 نمایش پست ها
    وقتی میخوای جواب بدی پاسخ با نقل قول رو بزن تا به کسی که جواب میدی هشدار بیاد که یکی بهت جواب داده. خوب تو هم مثل من شدی. مشکلت اینه که می ترسی و ترس باعث این فکرا شده. باید تمرین کنی که نترسی. ینی تو واقعا بیمار نیستی اما میترسی باشی و این ترس فکرتو میبره به سمت دستشویی رفتن و .... باید فکر نکنی بهشون و راه اینکه فک نکنی اینه که نترسی ینی بگی من بیمار نیستم و بیمار هم نمی شم فقط می ترسم و این ترسه باعث فکر الکی و کلافه شدنم شده. پس باید برای این که کلافه نشم فکر الکی نکنم و برای اینکه فکر الکی نکنم نباید بترسم. از فکرات هم نترس. اگه یه وقت فکر دستشویی میکنی از فکرت کلافه نشو. بی خیال باش. نیاز به تمرین داره. پیش روانشناس و روانپزشک هم میتونی برو اون بهت بهتر کمک می کنه
    ممنونم بابت راهنماییت . حتما پیش روانپزشک میرم. میدونم مشکلی ندارم اما این افکار یهو میاد تو ذهنم و دچار ترس شدیدی میشم و تکرر ادرار میگیرم
    م

12. کاربران زیر از alireza1366 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد