مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
  1. Top | #1

دلنوشته کاربر
    و اکنون چقدر زود دیر می شود...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    23
    تشکر شده 18 بار در 11 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin
    زایده یا گوشت اضافه روی مقعد
    سلام
    دختری 23 ساله هستم
    در ناحیه مقعدم یه گوشت اضافه به اندازه شاید یک سانت درومده هیچ دردی هم نداره.
    خیلی نگرانم
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    دلـم نـه عـشق مـیخواهد .. نـه احـساسات قـشنگ ...
    نـه ادعـاهای بـزرگ .. نـه بـزرگهای پـر ادعـا ...
    دلـم یـک دوسـت مـیخواهد ...
    کـه بـشود بـا او حـرف زد ...
    و بـعد پشیـمان نـشد ...

2. Top | #2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    ميانگين پست در روز
    0.98
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,174 بار در 689 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon
    پاسخ : زایده روی مقعد یا گوشت اضافه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط azam_b نمایش پست ها
    سلام
    دختری 23 ساله هستم
    در ناحیه مقعدم یه گوشت اضافه به اندازه شاید یک سانت درومده هیچ دردی هم نداره.
    خیلی نگرانم
    در این مورد حتما" با متخصص جراح عمومی مشورت کنید

ممکنه علایمی از بواسیر یا همورویئد باشه ...

به هر حال میتونن با دارو درمانی باعث رفع اون بشن ...پس سریع اقدام کنید

معمولا"شایع ترین علائمی که هم در هموروئید داخلی و هم در هموروئید خارجی مشاهده میشوند عبارتند از:

مشاهده خونریزی در هنگام عجابت مزاج، خون مشاهده شده روشن میباشد و خون تیره نیست.

خارش در ناحیه مقعد

درد در ناحیه مقعد، ممکن است حتی در هنگام شستن ناحیه نیز احساس درد کنید.

هموروئید خارجی میتواند باعث تخریش و برآمده شدن پوست مقعد شود

و یک برآمدگی دردناک را در اطراف و نزدیکی سوراخ مقعد بوجود آورد. به این حالت هموروئید ترومبوز شده نیز گفته میشود.

خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.47
    تشکـر
    885
    تشکر شده 616 بار در 308 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    پاسخ : زایده یا گوشت اضافه روی مقعد
    عزیزم به نظرم بواسیر داری یکم غذاهای روان کننده مزاج بخور کوچیک میشه و دردش کمتر میشه
    یادش بخیر من بچه بودم وقتی درآوردم فکر کردم دارم دم در میارم نخ بستم دورش تا کنده بشه بماند چه کثافت کاری می شد
    شما پیگیر باش نیمخوام بترسونمت ولی اگر بواسیرت شدید بشه دچار خونریزی (هنگام دفع مدفوع) نشی
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.33
    تشکـر
    164
    تشکر شده 576 بار در 219 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهشت نمایش پست ها
    عزیزم به نظرم بواسیر داری یکم غذاهای روان کننده مزاج بخور کوچیک میشه و دردش کمتر میشه
    یادش بخیر من بچه بودم وقتی درآوردم فکر کردم دارم دم در میارم نخ بستم دورش تا کنده بشه بماند چه کثافت کاری می شد
    شما پیگیر باش نیمخوام بترسونمت ولی اگر بواسیرت شدید بشه دچار خونریزی (هنگام دفع مدفوع) نشی
    وای مرسی خیلی خندیدم
    لعنت به من ..چه ساده دل سپردم
    لعنت به من...اگر واسش میمردم
    دست منو گرفت و بعد ولم کرد
    لعنت به اون کسی که عاشقم کرد

یکی بگه که ماه من کی بوده...مسبب گناه من کی بوده
    سهم من از نگاه تو همین بود ...عشق تو بد ترین قسمت بهترین بود
    تو دل باروون منو عاشقم کرد..بین زمین و آسمون ولم کرد
    یکی بگه چه جوری شد که این شد...سهم تو آسمنون و من زمین شد

5. Top | #5

دلنوشته کاربر
    و اکنون چقدر زود دیر می شود...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    23
    تشکر شده 18 بار در 11 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin
    وای عزیزم خیلی جالب بود
    در حال حاضر که هیچ مشکلی ندارم نه دردی نه خون ریزی هیچی
    اما به متخصص نشون بدم خیالم راحت میشه
    مرسی عزیزم از پاسخت
    دلـم نـه عـشق مـیخواهد .. نـه احـساسات قـشنگ ...
    نـه ادعـاهای بـزرگ .. نـه بـزرگهای پـر ادعـا ...
    دلـم یـک دوسـت مـیخواهد ...
    کـه بـشود بـا او حـرف زد ...
    و بـعد پشیـمان نـشد ...

6. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.00
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    سلام.
    من یه چند سالی هست که یه گوشت اضافه در ناحیه بیرون از مقعدم دارم.
    چند سال پیش به دلیل زخم شدن لبه های دور مقعدم درد و خونریزی داشتم. اما الان ندارم.
    شاید حدود دو سالی میشه که نه دردی دارم . نه خارشی و نه خونریزی ای.
    فقط الان گوشت اضافی هنوزم هست.
    آیا این مساله بعد ها مرا دچار مشکل می کند ؟
    من چندین بار هم رابطه از عقب داشتم و هیچ اتفاقی ام برام نیفتاده.
    ممنون.
    ویرایش توسط mahya . m : 03-26-2015 در ساعت 06:27 PM

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    6.73
    تشکـر
    4,074
    تشکر شده 9,694 بار در 4,782 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahya . m نمایش پست ها
    سلام.
    من یه چند سالی هست که یه گوشت اضافه در ناحیه بیرون از مقعدم دارم.
    چند سال پیش به دلیل زخم شدن لبه های دور مقعدم درد و خونریزی داشتم. اما الان ندارم.
    شاید حدود دو سالی میشه که نه دردی دارم . نه خارشی و نه خونریزی ای.
    فقط الان گوشت اضافی هنوزم هست.
    آیا این مساله بعد ها مرا دچار مشکل می کند ؟
    من چندین بار هم رابطه از عقب داشتم و هیچ اتفاقی ام برام نیفتاده.
    ممنون.

شقاق مقعد یا فیشر (سوزش و درد و ..)شقاق نام عربی و فیشر نام انگلیسی آن و ترک یا چاک خوردگی نام فارسی آن میباشد که در واقع همان زخم شدن لبه داخلی مقعد می باشد .

از علل مهم آن عبارتند از : خروج سخت مدفوع خشک ، عدم مصرف فیبر و آب کافی ، مصرف بعضی از داروها ، یبوست ، زور زدن در هنگام دفع مدفوع ، وجود استرس ،و ...

علائم فیشر : درد و یا سوزش و گاهی مختصری خونریزی در حین و گاهی بعد از اجابت مزاج ، که این درد و یا سوزش ممکنست تا بعد از اجابت مزاج نیز مدتی طول بکشد.

شقاق مقعد یک پارگی یا زخم سطحی( tear) در ناحیه آنودرم (پوشش سلولی مقعد) است. این زخم خطی، بصورت طولی در فاصله خط دندانه ای و پوست قرار دارد و چون این ناحیه گیرنده های حسی بسیار زیادی دارد، یک وضعیت فوق العاده دردناک ایجاد می کند .

علت ایجاد شقاق، ترومای ناشی از عبور مدفوع سفت و یا اسهال طولانی می باشد. همچنین مواردی مانند زایمان، سابقه جراحی مقعد و مصرف نابجای ملین ها نیز جزء علل این بیماری ذکر شده اند. شقاق به دو گروه حاد و مزمن تقسیم میشود.شقاق طی 12 هفته اولی که ایجاد میشود از نوع حاد محسوب می گردد. شقاق حاد سبب اسپاسم اسفنکتر داخلی مقعد می گردد که خود منجر به افزایش درد، گسترش پارگی و کاهش خونرسانی به آنودرم میشود. این چرخه درد، اسپاسم و ایسکمی سبب عدم بهبودی زخم شده و شقاق مزمن بوجود می آید.حدود 90% موارد شقاق در خط وسط و پشت آنوس ایجاد میشوند. بقیه موارد در خط وسط و قدام آنوس دیده میشوند. کمتر از 1% موارد نیز دو طرفه هستند. علت شایع بودن شقاق در خلف را خونرسانی ضعیف تر این ناحیه نسبت به ناحیه قدامی و کاهش انعطاف پذیری بدلیل استخوانی بودن آن می دانند. اگر یک شقاق مزمن در نواحی غیر از خط وسط دیده شود می تواند نشانه بیماریهای دیگری همچون کرون، ایدز، سیفلیس، سل و یا لوسمی باشد.

علائم و نشانه های شقاق مقعدی
    علامت شاخص شقاق مقعد، درد شدید و خونریزی، موقع اجابت مزاج است. خونریزی معمولاً روشن بوده و بصورت رگه ای روی مدفوع دیده میشود. گاهی بیمار تا ساعتها بعد از اجابت مزاج از درد و اسپاسم مقعد رنج می برد. در معاینه فیزیکی، با کنار زدن دو طرف باسن ممکن است، شقاق دیده شود اما اگر دیده نشد، دلیل عدم وجود این بیماری نمی باشد. معمولاً درد بیمار، آنقدر شدید است که امکان معاینه انگشتی رکتوم و یا رکتوسکوپی وجود ندارد. در صورتیکه شکی در مورد تشخیص وجود دارد و یا احتمال بیماریهای دیگر مانند آبسه پری آنال وجود دارد بهتر است بیمار زیر بیهوشی معاینه شود.
    شقاق حاد خود را بصورت یک زخم خطی نشان می دهد. اما شقاق مزمن زخم وسیعتری است که لبه های برجسته دارد و فیبرهای سفید عضله اسفنکتر داخلی در کف آن دیده میشود. اغلب در سمت خارجی این زخم یک منگوله پوستی( Skin tag) و در سمت داخلی آن یک پاپیلای مقعدی هیپرتروفیه( sentinel pile) یا زائده نگهبان دیده میشود.

انواع زخم فیشر :

فیشر به دو صورت حاد و مزمن وجود دارد ، فیشر حاد ، زمانی است که از زمان بوجود آمدن ،تا بهبودی ، 8 هفته طول بکشد.در صورتیکه بهبودی زخم از 8 هفته طولانی تر شود ،آنگاه زخم وارد مرحله مزمن خواهد شد ، از علل مزمن شدن فیشر میتوان به عدم مصرف فیبر و ملین کافی ، بوجود آمدن التهاب و اسپاسم (انقباض شدید ) و در دریچه داخلی مقعد و بدنبال آن کاهش شدید خونرسانی به محل فیشر(زخم) ، که این خود باعث بدتر شدن وعمیقتر شدن زخم فیشر خواهد شد .

در فیشر مزمن ، دو لبه زخم بهم میرسند ولی بعلت عدم خونرسانی مناسب ، ایندو لبه بهم جوش نخواهند خورد وگاهی یک زائده گوشتی بنام زائده نگهبان در ابتدای آن بصورت واکنشی بوجود خواهد آمد .

درمان شقاق مقعدی(فیشر ):
    درمان های فیشر عبارتند از :
    1- درمان داروئی
    2- درمان با بوتاکس
    3- درمان با جراحی
    -درمان با کرمها وانواع روشهای داروئی در فیشر های مزمن بی تاثیر و صرفاً باعث مختصری تسکین خواهند شد که این مسئله خود باعث دیر مراجعه کردن بیمار و مزمن تر و پر عارضه تر شدن وضعیت بیمار خواهد شد.

درمان های پزشکی فیشر( شقاق ) :
    1- درمان با بوتاکس در عضله اسفنکتر داخلی مقعد که بطور کاملاً سرپائی انجام می گیرد، باعث رفع اسپاسم (اسپاسم اسفنکتر داخلی اصلی ترین عامل بهبود نیافتن فیشر یا همان شقاق میباشد) و بهبود خونرسانی و ترمیم زخم فیشر بطور اساسی خواهد شد و تاثیرو موفقیت درمانی این روش با اقدامات تکمیلی به 100% میرسد .

ضمناً این روش درمان با بوتاکس برای شقاق (فیشر) در تمامی کتب مرجع پزشکی از جمله کتاب شوارتز و همچنین کتاب کورمن corman که مرجع اصلی پزشکان متخصص و فوق تخصص میباشد دقیقاً و به تفضیل توضیح داده شده است.

2- در روش جراحی بخشی از عضله اسفنکتر داخلی مقعد بایستی بریده شود ( اسفنکتروتومی ) که همین مسئله خود باعث 50-10% عوارضی همچون بی اختیاری گاز و مدفوع خواهد شد .

نتیجه کلی :
    درمان با بوتاکس یک روش انــقــلابــی ، آسان ومعـجـزه درمان فیشر(شقاق) بوده که فقط در یک مرحله انجام میگردد.این روش بطور سرپایی انجام شده وهیچ گونه بستری واستراحتی نیاز نداشته و فرد میتواند بلافاصله به محل کار خود بر گردد.در این روش هیچگونه عوارضی همچون بی اختیاری باد ومایع مدفوعی که در روش جراحی ممکنست بروز نماید ،هرگز دیده نخواهد شد لذا امروزه در سراسر جهان بخصوص در آمریکا و اروپا این روش ، بعنوان خــط اول درمان فـیـشـر(شـقـاق) میـبـــاشــد . زیرا یک روش ،کاملاً سرپایی ، سریع ، ارزانتر و بدون هیچ گونه عارضه ای میباشد .
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

8. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.15
    تشکـر
    7
    تشکر شده 169 بار در 87 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    یعنی دمت گرم،نصفه شبی ترکیدم از خنده

10. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    نشانه های اولیه هموروئید حاد عبارتند از :
    ــ درد در مقعد و اطراف آن
    ــ خارش
    ــ خونریزی
    درد از نشانه های اصلی و ثابت بیماری بوده، تقریبا در ۴۰ % بیماران، بخصوص در هنگام دفع مدفوع مشاهده میشود. حاشیه مقعد به علت التهاب مخاط راست روده و پوست به راحتی آسیب می بیند. در موقع زور زدن، حرکت مدفوع در روده، انجام تنقیه و گاها مصرف شیاف های آنتی هموروئیدی نیز مخاط راست روده به آسانی آسیب دیده، دیوار پسین کانال مقعد ترک بر می دارد.
    در ۳۵% موارد خونریزی به علت حرکت جرم سفت مدفوع در هنگام اجابت مزاج میباشد. گره های خارج شده از مقعد در نتیجه اصطکاک با لباس و یا جا انداختن با دست، آسیب دیده، دچار خونریزی می شوند.
    سوزش و خارش مقعد و اطراف آن در نتیجه تاثیر ترشحات غده مخاطی روده بزرگ بر اعصاب حسی این منطقه می باشد. در پی پایین افتادگی طولانی گره ها، کشیدگی اسفنکتر (ماهیچه تنگ کننده) مقعد کاهش یافته، گاز و مدفوع آبکی به گونه غیر ارادی خارج می گردند. این روند موجب تحریک و التهاب مزمن پوست و گاها پوسته دادن لایه فوقانی آن می شود.عوارض
    پرولاپس (پایین افتادگی هموروئید از مقعد)، خونریزی و پیدایش کانونهای نکروزی در گره های هموروئید از جمله عوارض هموروئید می باشند. لخته شدگی گره های هموروئید یکی از بدترین عوارض آن می باشد. این روند می تواند به سیاهرگهای غشاء مخاط راست روده نیز گسترش یابد.
    تورم و التهاب ممکن است به دیواره خروجی راست روده، اسفنکتر مقعد، اطراف مقعد و حتا اعضاء تناسلی انتشار یابد. فشار بافت های ملتهب و ورم کرده به شاخه های متعدد عصب و پایانه های آنان موجب دردهای شدید در مقعد و اطراف آن می شود. بیمار قادر به نشستن و حرکت دلخواه نبوده، مجبور به دراز کشیدن اجباری می شود. تب بیمار ممکن است به ۵ / ۳۷ تا ۸ /۳۸ درجه برسد.
    آنمی فقر آهن نیز از جمله عوارض خونریزی مزمن هموروئید می باشد.
    کیست مویی

اطلاعات موضوع
کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)