نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: سرطان روده

1124
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33601
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy سرطان روده

سلام . پدرم چهار سال پیش خونریزی کرد ولی دکتر نرفت و فکر کرد شاید به خاطر یبوسته . تو این چهار ساله خیلی خیلی لاغر شد و همش خسته بود ما فکرمیکردیم بخاطر کار زیاده.ولی ده روز پیش خونریزی شدیدی کرد و چند روز بیمارستان بستری بود بعد از کلنوسکوپی و آزمایش های دیگه متوجه شدیم سرطان رکتوم داره ک ابعاد 3 ×7 cm .دکترا گفتن هر چه سریع ترباید شیمی درمانی و رادیو تراپی کنه همزمان باهم ک این تومور کوچیک شه ک بعدش جراحی کنن.من خیلی نگرانم کسی تو آشناهاشون همچین موردی داشته .اطلاعاتی راجع به این نوع سرطان دارین ک اصلا درمان داره هزینه های درمانش چقدره .
    پدرم تازه 49 سالشه خیلی زود بود برا مریضی اصلا فکرشم نمیکردم ک پدرم اینطوری شه
    توروخدا اگه کسی چیزی میدونه بگه😢😢😢

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : سرطان روده

سلام، وقتتون بخیر.

متاسفانه سرطان های کولورکتال در ایران شیوع خیلی بالایی داره. که مصرف گوشت قرمز، چربی زیاد، فیبر کم از فاکتورهای خطر این نوع سرطانها هستن.
    افزایش فعالیت فیزیکی، مصرف اسید فولیک، مصرف آسپیرین احتمال بروز این بیماری ها رو کم میکنن. پیشگیری کننده هستن نه درمان.
    متاسفانه علی رغم شیوع بالای این بیماریها، اطلاع رسانی و آگاهی مردم خیلی کمه. راحت با انجام آزمایش مدفوع از نظر خون مخفی، کولونوسکوپی و سیگموئیدوسکوپی از سن پنجاه سالگی به بالا میشه غربالگری انجام داد. با انجام غربالگری، این سرطانها خیلی زودتر از اینکه علامت دار بشن شناسایی میشن و درمان و کنترلشون هم راحت تر و احتمال عود خیلی کمتر میشه.
    در مورد سرطان رکتوم چون احتمال عود موضعی بالایی داره، اول با شیمی درمانی و رادیوتراپی سایز تومور رو کم میکنن و بعد جراحی انجام میشه. از بین بدخیمی های گوراشی، سرطانهای کولورکتال بهترین پاسخ به درمان رو دارن. البته در هر بیمار فرق میکنه. اینکه بیماری های التهابی روده همراهش هست یا خیر، اینکه از نظر ژنتیکی جهش دارن یا خیر، اینکه بعد از درمان خود بیمار چقدر پیگیری داشته باشه، تغذیه مناسب داشته باشه، خیلی چیزا هستن که در پاسخ به درمان و احتمال عود اثر میزارن.

درحال حاضر شما باید خونسردی خودتون رو حفظ کنید، سرطان های کولورکتال اکثرا قابل درمان هستن. به پزشک ایشون اعتماد کنید و نگران نباشید. بهتره شما و خونواده روحیه خیلی خوبی داشته باشید تا پدرتون هم ترس نداشته باشن و انشالله درمان بشن.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    بله ما آشنا داشتیم اینطوری شدند.
    شیمی درمانی نه....
    گران است هزینه اش از طرفی خیلی هم آزار دهنده است , قبل از شیمی درمانی باید اطمینان حاصل کنید که تنها راه باقی مانده است وگرنه ابدا شیمی درمانی نکنید....
    مخصوصا با این داروهای فاسد و بنجلات چینی معلوم نیست چی هستند
    ببخشید شما مگه پزشک پدر ایشون هستید؟ مگه شما از نوع بیماری ایشون و درجه پیشرفت سرطانشون اطلاع دارید که اینجور توصیه ای میکنید؟
    مجبور نیستید راجب چیزی که اطلاعاتی ندارید نظری بدید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    لابد شما اطلاع دارید؟
    کمی با دقت مطلب ایشان را بخوانید متوجه میشوید
    *متوجه شدیم سرطان رکتوم داره ک ابعاد 3 ×7 cm .دکترا گفتن هر چه سریع ترباید شیمی درمانی و رادیو تراپی کنه همزمان باهم ک این تومور کوچیک شه ک بعدش جراحی کنن
    زمانی توصیه به شیمی درمانی میشود که خطر پخش باشد و با توجه به اینکه ابعاد غده وسیع است لابد صلاح دیده اند شیمی درمانی تجویز کنند.
    کاملا واضح است که شما نه تنها اطلاعاتی ندارید بلکه حتی کامنت ایشان را هم به دقت نخوانده اید
    در ضمن بنده با شما نبود که ریپلای میکنید
    فقط محض اطلاع میگم، درمان سرطان رکتوم شیمی درمانی و رادیوتراپی و جراحی ست، اصلا کاری به سایز تومور ندارن، چون ذات سرطان رکتوم جوری هست که عود موضعی داره. و برای همه همین درمانو به کار میبرن.
    شما میگید ابدا شیمی درمانی نکنید مگر اینکه تنها راه باقی مانده باشه!
    تنها کسی که میتونه راجب درمان بیماری پدر ایشون نظر بدن پزشک خودشون هست نه من ، نه شما نه دختر بیمار.

موفق باشید.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30752
    تشکـر
    164
    تشکر شده 40 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    0

خونریزی و خستگی بی دلیل از علائم سرطان هستش
    زندایی من هم سرطان روده داشته و داره
    بعد عمل جراحی یک کمی از روده زنداییم رو کوتاه کردن بعد هم شروع به شیمی درمانی کرد
    خدا رو شکر الان حالش خوبه
    یعنی مرتب چکاب هستش که یک موقع بیماری اوج نگیره
    ولی من شنیده بودم که سرطان روده خیلی شرایط درمانش بهتر از سرطان های دیگه هستش
    یعنی درمانش خیلی بیشتر جواب می ده تا سرطان های دیگه
    امیدوارم خدا شفاشون بده گلم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط زهرارحیمی نمایش پست ها
    سلام . پدرم چهار سال پیش خونریزی کرد ولی دکتر نرفت و فکر کرد شاید به خاطر یبوسته . تو این چهار ساله خیلی خیلی لاغر شد و همش خسته بود ما فکرمیکردیم بخاطر کار زیاده.ولی ده روز پیش خونریزی شدیدی کرد و چند روز بیمارستان بستری بود بعد از کلنوسکوپی و آزمایش های دیگه متوجه شدیم سرطان رکتوم داره ک ابعاد 3 ×7 cm .دکترا گفتن هر چه سریع ترباید شیمی درمانی و رادیو تراپی کنه همزمان باهم ک این تومور کوچیک شه ک بعدش جراحی کنن.من خیلی نگرانم کسی تو آشناهاشون همچین موردی داشته .اطلاعاتی راجع به این نوع سرطان دارین ک اصلا درمان داره هزینه های درمانش چقدره .
    پدرم تازه 49 سالشه خیلی زود بود برا مریضی اصلا فکرشم نمیکردم ک پدرم اینطوری شه
    توروخدا اگه کسی چیزی میدونه بگه���������������� �
    http://forum.moshaver.co/f100/%DA%AF...7%D9%86-30836/

http://forum.moshaver.co/f100/%D8%AE...7%D8%A7-30866/

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33601
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از همتون ممنونم امیدوارم پدرم سلامتی کاملش بدست بیاره فقط یه سئوال دیگه شیمی درمانی تواین سرطان باعث ریزش مو میشه یا نه و دقیقا هزینه هااش چقدره .جلسات رادیو تراپی و شیمی درمانی قراره تو بیمارستان امام خمینی انجام بشه . وضعیت مالی خیلی خوبی هم نداریم مامانم دیگه داره دیوونه میشه
    از طرفی خودمو بگم دوماه پیش یه خونریزی کوچیکی کردم در حد سه قطره بادرنگ روشن در سه مرتبه دفع...بعش اهمیت ندادم ولی تازگیا یبوست دارم قطر مدفوعم کم شده و ترشح مقعدی هم اضافه شده ب اضافه نفخ
    سرچ که کرده بودم دیدم این سرطان ارثیه الان دیگه نمیدونم غصه بابامو بخورم یا خودم ولی هر جه زودتر بابد برم دکتر گرچه خیلی لز کلنوسکوپی میترسم ولی درمان زودترش بهتره
    نمیدونم چی کار کردیم ک این جوری بلا سرمون اومده
    فقط ازتون میخوام دعا کنین
    و اگه خدای نکرده کوچکترین مشکلی داشتین هیچ وقت پشت گوش نندازین
    به امید شفای همه ی مریضا

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

اصلا نگران نباش، درسته که این بیماری زمینه ارثی داره ولی ممکنه مشکل شما در حد پولیپ خوش خیم باشه و با یه جراحی ساده درمان بشه. پس اصلا نترس. فقط حتما باید کولونوسکوپی بشی. در واقع کل فرزندان پدرتون باید کولونوسکوپی بشن، حتی اگه علامت نداشته باشن.

راجب ریزش مو، باید بگم که ریزش موی ناشی از شیمی درمانی فقط مربوط به دوره های شیمی درمانی هست، یعنی بعد از اتمام درمان مجدد موهای سر رشد میکنن.

هزینه های درمان هم فکر نمیکنم زیاد بشه. اگر دفترچه بیمه داشته باشید فقط سه درصد از هزینه های بستری رو شما می پردازید، بقیشو بیمه می پردازه. باز هم اگر دقیق میخوای بدونی بهتره از واحد حسابداری بیمارستان بپرسید. بازم بستگی به طول مدت بستری ایشون داره. نگران نباشید. توکل کنید به خدا. روحیه خودتون رو از دست ندید.

امیدوارم حال پدرتون زودی خوب بشه و شما هم مشکلی نداشته باشید.

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33601
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از لطف همتون امیدارم پدرم سلامای کاملشو بدست بیاره
    فقط یه مسئله دیگه اینکه شیمی درمانی این سزطان باعث ریزش مو میشه و هزینه شیمی درمانی و رادیو تراپی چقدر میشه گفتن بیستوپنج جلسه رادیو تراپیه و قراره بیمارستان امام خمینی انجام بشه
    از طرفی خودمو بگم دوماه پیش یه خونریزی کوچیک داشتم در حد دوسه قطره رنگ روشن و تو سه مرتبه دفع بهش اهمیت ندادم ولی چند روزی هست یبوست دارم زمان دفع خیلی اذیت میشم و بعدش همش احساس میکنم یه چیزی تو مقعدمه،ترشح مقعدی م دارم و شکمم خیلی نفخ میکنه حتما باید برم دکتر گرچه خیلی از کلنوسکوپی میترسم از وقتی شنیدم ممنکه ارثی باشه خیلی ترسیدم من همش 21 سالمه
    حالا نمیدونم غصه بابامو بخورم یا خودم
    فردا قراره دکتر تمام آزمایش هارو ببینه و نظر اخر رو بده
    فقط ازتون مبخوام دعا کنین
    اگه خدای نکرده کوچکترین مشکلی براتون پیش اومد پشت گوش نندازین و برین دکتر
    ب امید شافای همه ی مریضا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد