نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل معده

838
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37636
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل معده

باسلام
    من پسری هستم19 -20ساله
    مدتی است که برایم مشکلاتی پیش آمده که احساس میکنم دیگه کنترل زندگیم دسته خودم نیست
    3 سال پیش مادربزرگم فوت کرد . مشکلات من از اونجا شروع شدن .. ازجمله استرس .که قبل از آن اصلا تجربه نکرده بودم و اصلا استرسی نبودم حتی به کسایی که میگفتن استرس دارم .خندم میگرف .چون حسش نکرده بودم
    خلاصع این استرس بلاها سر من آورد ...سال بعدش کنکور داشتم ..احساس میکردم همه دارن به من فشار میارن که نتیجه عالی بگیرم ....ولی بالاخره کنکورم اون چیزی نشد که میخاستم
    بعد یه مدت مشکلات معده پیدا کردم ..و این دو سال اخیر انواع و اقسام بیماری های معده رو تجربه کردم ... و خیلی خاطارات بد
    یه مدت دکتر دارو داده بود برای معدم...یه سری مشکلاتمو کم کرد ولی مشکلات دیگری برام بوجود آورد ....الان چند ماهیه که احساس میکنم ک معده م صدا میکنه .صدایی که من نمیشنوم ...ولی بقیه عکس العمل نشون میدن ...یه نوع ترس تو من ایجاد شده که نکنه دوباره معدم صدا کنه...هر کاری میکنم این افکارو از ذهنم پاک کنم یا بهش فک نکنم ...نمی تونم

اگه میشه یه راهکاری ..یه راهنمایی
    آیا مشکل حادی برام پیش اومده
    خیلی احساس بد بهم دست میده
    لطفا جواب بدین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : مشکل معده

سلام

از لحاظ طب سنتی معده شما سرد شده.

باید تغذیتو طبق مزاجت اصلاح کنی، یعنی غذاهای سرد مزاج مثل برنج، مرغ، روغن نباتی، لبنیات، ماهی و همینطور آب یخ نخوری.

عوضش غذاهای گرم مزاج بخور مثل آبگوشت، عسل، شیره انگور، انجیر.

احتمالاً فصد و حجامت هم باید بری.

اگه واقعاً میخوای این مشکلاتت حل شه چیزایی که گفتمو با مراجعه به یک پزشک طب سنتی ماهر حتماً انجام بده وگرنه تا آخر عمر باهات هستن.

زودتر پی درمان بری زودتر نتیجه میگیری.

3. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل معده

سر و صداهايي كه از معده شنيده مي‌شوند، دلايل مختلفي مي‌توانند داشته باشند:
    حركت طبيعي غذا در طول مجاري گوارش همزمان با انقباض ديواره معده و روده
    براي فرستادن غذا به سمت شكم مي‌تواند توليد صدا كند. در اين فرآيند، غذا تجزيه و براي هضم آماده مي‌شود.
    همچنين گاز معده و روده بر اثر هضم غذا و فعاليت باكتريايي ايجاد مي‌شود.
    و از طرف ديگر غذاهاي غيرقابل هضم و مواد سخت مي‌توانند در معده و روده توليد صدا كنند.
    و علل مختلفی داره که یکی از آنها مورد زیر میباشد.

حركات بيش از حد معده و روده:
    اين حالت زماني رخ مي‌دهد كه مكانيسم دودي شكل معده و روده بيش از حد صورت مي‌گيرد .
    و همين مساله باعث مي‌شود، غذا با سرعت بيشتري جلو رانده و وارد روده شود.
    در اين حالت، هضم غذا تحت‌تاثير قرار مي‌گيرد. حركات بيش از حد معده و روده اغلب با اسهال همراه بوده و ممكن است .
    نتيجه عفونت‌هاي التهابي روده، حساسيت‌هاي شيميايي مانند مصرف بيش از حد الكل، مسموميت‌هاي غذايي و سم‌هاي بلعيده شده،
    سندرم روده تحريك‌پذير، مشكلات روان‌تني مانند اضطراب، استرس، ترس و…، حساسيت‌ها مانند انواع حساسيت‌هاي غذايي باشد.

صداي طبيعي كه داخل معده شنيده مي‌شود، كاملا بي‌خطر است و علت خاصي ندارد و فرآيند طبيعي بدن در هضم غذا محسوب مي‌شود.
    زماني كه احساس گرسنگي كرده يا ميل به غذا خوردن پيدا مي‌كنيم يا حتي فكر غذا به ذهنمان خطور مي‌كند.
    صداي طبيعي كه داخل معده شنيده مي‌شود، كاملا بي‌خطر است و علت خاصي ندارد و فرآيند طبيعي بدن در هضم غذا محسوب مي‌شود.
    زماني كه احساس گرسنگي كرده يا ميل به غذا خوردن پيدا مي‌كنيم يا حتي فكر غذا به ذهنمان خطور مي‌كند.
    سيستم گوارش به مغز پيام مي‌فرستد تا به تمام سيستم‌هاي مربوطه سيگنال فرستاده، آنها را آماده دريافت غذا كند.
    اين عمل باعث مي‌شود ماهيچه‌هايي كه در جهت معده و روده‌ها قرار دارند، شروع به حركت كرده، مايعات هضم‌كننده را ترشح كنند .
    كه پس از آن با هوا و گاز ايجاد شده در روده تقابل مي‌يابند. بيشتر مواقع اين فرآيند آرام و بي‌صدا صورت مي‌گيرد، ولي گاهي سر و صداي آن بلند مي‌شود.
    به طور كلي اين صداها آزاردهنده نيست، اما اگر پس از مدتي متوجه تغيير در نحوه اين صداها شديد.
    بهتر است به مدت دو تا سه هفته به غذاها و نوشيدني‌هايي كه مصرف مي‌كنيد، دقت كرده، اين موارد را يادداشت كنيد.
    سيستم گوارش به مغز پيام مي‌فرستد تا به تمام سيستم‌هاي مربوطه سيگنال فرستاده، آنها را آماده دريافت غذا كند.
    اين عمل باعث مي‌شود ماهيچه‌هايي كه در جهت معده و روده‌ها قرار دارند، شروع به حركت كرده، مايعات هضم‌كننده را ترشح كنند .
    كه پس از آن با هوا و گاز ايجاد شده در روده تقابل مي‌يابند. بيشتر مواقع اين فرآيند آرام و بي‌صدا صورت مي‌گيرد، ولي گاهي سر و صداي آن بلند مي‌شود.
    به طور كلي اين صداها آزاردهنده نيست، اما اگر پس از مدتي متوجه تغيير در نحوه اين صداها شديد.
    بهتر است به مدت دو تا سه هفته به غذاها و نوشيدني‌هايي كه مصرف مي‌كنيد، دقت كرده، اين موارد را يادداشت كنيد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد