مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل معده

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر

مشکل معده

باسلام
    من پسری هستم19 -20ساله
    مدتی است که برایم مشکلاتی پیش آمده که احساس میکنم دیگه کنترل زندگیم دسته خودم نیست
    3 سال پیش مادربزرگم فوت کرد . مشکلات من از اونجا شروع شدن .. ازجمله استرس .که قبل از آن اصلا تجربه نکرده بودم و اصلا استرسی نبودم حتی به کسایی که میگفتن استرس دارم .خندم میگرف .چون حسش نکرده بودم
    خلاصع این استرس بلاها سر من آورد ...سال بعدش کنکور داشتم ..احساس میکردم همه دارن به من فشار میارن که نتیجه عالی بگیرم ....ولی بالاخره کنکورم اون چیزی نشد که میخاستم
    بعد یه مدت مشکلات معده پیدا کردم ..و این دو سال اخیر انواع و اقسام بیماری های معده رو تجربه کردم ... و خیلی خاطارات بد
    یه مدت دکتر دارو داده بود برای معدم...یه سری مشکلاتمو کم کرد ولی مشکلات دیگری برام بوجود آورد ....الان چند ماهیه که احساس میکنم ک معده م صدا میکنه .صدایی که من نمیشنوم ...ولی بقیه عکس العمل نشون میدن ...یه نوع ترس تو من ایجاد شده که نکنه دوباره معدم صدا کنه...هر کاری میکنم این افکارو از ذهنم پاک کنم یا بهش فک نکنم ...نمی تونم

اگه میشه یه راهکاری ..یه راهنمایی
    آیا مشکل حادی برام پیش اومده
    خیلی احساس بد بهم دست میده
    لطفا جواب بدین
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.52
    تشکـر
    2,651
    تشکر شده 1,260 بار در 818 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : مشکل معده

سلام

از لحاظ طب سنتی معده شما سرد شده.

باید تغذیتو طبق مزاجت اصلاح کنی، یعنی غذاهای سرد مزاج مثل برنج، مرغ، روغن نباتی، لبنیات، ماهی و همینطور آب یخ نخوری.

عوضش غذاهای گرم مزاج بخور مثل آبگوشت، عسل، شیره انگور، انجیر.

احتمالاً فصد و حجامت هم باید بری.

اگه واقعاً میخوای این مشکلاتت حل شه چیزایی که گفتمو با مراجعه به یک پزشک طب سنتی ماهر حتماً انجام بده وگرنه تا آخر عمر باهات هستن.

زودتر پی درمان بری زودتر نتیجه میگیری.

3. کاربران زیر از تجربه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    6.29
    تشکـر
    4,179
    تشکر شده 9,935 بار در 4,943 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

پاسخ : مشکل معده

سر و صداهايي كه از معده شنيده مي‌شوند، دلايل مختلفي مي‌توانند داشته باشند:
    حركت طبيعي غذا در طول مجاري گوارش همزمان با انقباض ديواره معده و روده
    براي فرستادن غذا به سمت شكم مي‌تواند توليد صدا كند. در اين فرآيند، غذا تجزيه و براي هضم آماده مي‌شود.
    همچنين گاز معده و روده بر اثر هضم غذا و فعاليت باكتريايي ايجاد مي‌شود.
    و از طرف ديگر غذاهاي غيرقابل هضم و مواد سخت مي‌توانند در معده و روده توليد صدا كنند.
    و علل مختلفی داره که یکی از آنها مورد زیر میباشد.

حركات بيش از حد معده و روده:
    اين حالت زماني رخ مي‌دهد كه مكانيسم دودي شكل معده و روده بيش از حد صورت مي‌گيرد .
    و همين مساله باعث مي‌شود، غذا با سرعت بيشتري جلو رانده و وارد روده شود.
    در اين حالت، هضم غذا تحت‌تاثير قرار مي‌گيرد. حركات بيش از حد معده و روده اغلب با اسهال همراه بوده و ممكن است .
    نتيجه عفونت‌هاي التهابي روده، حساسيت‌هاي شيميايي مانند مصرف بيش از حد الكل، مسموميت‌هاي غذايي و سم‌هاي بلعيده شده،
    سندرم روده تحريك‌پذير، مشكلات روان‌تني مانند اضطراب، استرس، ترس و…، حساسيت‌ها مانند انواع حساسيت‌هاي غذايي باشد.

صداي طبيعي كه داخل معده شنيده مي‌شود، كاملا بي‌خطر است و علت خاصي ندارد و فرآيند طبيعي بدن در هضم غذا محسوب مي‌شود.
    زماني كه احساس گرسنگي كرده يا ميل به غذا خوردن پيدا مي‌كنيم يا حتي فكر غذا به ذهنمان خطور مي‌كند.
    صداي طبيعي كه داخل معده شنيده مي‌شود، كاملا بي‌خطر است و علت خاصي ندارد و فرآيند طبيعي بدن در هضم غذا محسوب مي‌شود.
    زماني كه احساس گرسنگي كرده يا ميل به غذا خوردن پيدا مي‌كنيم يا حتي فكر غذا به ذهنمان خطور مي‌كند.
    سيستم گوارش به مغز پيام مي‌فرستد تا به تمام سيستم‌هاي مربوطه سيگنال فرستاده، آنها را آماده دريافت غذا كند.
    اين عمل باعث مي‌شود ماهيچه‌هايي كه در جهت معده و روده‌ها قرار دارند، شروع به حركت كرده، مايعات هضم‌كننده را ترشح كنند .
    كه پس از آن با هوا و گاز ايجاد شده در روده تقابل مي‌يابند. بيشتر مواقع اين فرآيند آرام و بي‌صدا صورت مي‌گيرد، ولي گاهي سر و صداي آن بلند مي‌شود.
    به طور كلي اين صداها آزاردهنده نيست، اما اگر پس از مدتي متوجه تغيير در نحوه اين صداها شديد.
    بهتر است به مدت دو تا سه هفته به غذاها و نوشيدني‌هايي كه مصرف مي‌كنيد، دقت كرده، اين موارد را يادداشت كنيد.
    سيستم گوارش به مغز پيام مي‌فرستد تا به تمام سيستم‌هاي مربوطه سيگنال فرستاده، آنها را آماده دريافت غذا كند.
    اين عمل باعث مي‌شود ماهيچه‌هايي كه در جهت معده و روده‌ها قرار دارند، شروع به حركت كرده، مايعات هضم‌كننده را ترشح كنند .
    كه پس از آن با هوا و گاز ايجاد شده در روده تقابل مي‌يابند. بيشتر مواقع اين فرآيند آرام و بي‌صدا صورت مي‌گيرد، ولي گاهي سر و صداي آن بلند مي‌شود.
    به طور كلي اين صداها آزاردهنده نيست، اما اگر پس از مدتي متوجه تغيير در نحوه اين صداها شديد.
    بهتر است به مدت دو تا سه هفته به غذاها و نوشيدني‌هايي كه مصرف مي‌كنيد، دقت كرده، اين موارد را يادداشت كنيد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل
مشکل,  مشکل وقت کی دعا,  مشکلة البحث,  مشکل گیتی,  مشکله محمد صلاح,  مشکل تلگرام,  مشکل تلگرام امروز,  مشکل الفاظ کے معنی,  مشکلیں اتنی پڑیں,  مشکلات پژو پارس tu5,  مشکل معده در بارداری,  مشکل معده و حالت تهوع,  مشکل معده و تپش قلب,  مشکل معده و روزه,  مشکل معده عصبی,  مشکل معده,  مشکل معده و بوی دهان,  مشکل معده و بی اشتهایی,  مشکل معده تنگی نفس,  مشکل معده و تنگی نفس,  مشکل,  مشکل وقت کی دعا,  مشکلة البحث,  مشکل گیتی,  مشکله محمد صلاح,  مشکل تلگرام,  مشکل تلگرام امروز,  مشکل الفاظ کے معنی,  مشکلیں اتنی پڑیں,  مشکلات پژو پارس tu5,  مشکلات معده در بارداری,  مشکلات معده درد,  مشکلات معده و بوی بد دهان,  مشکلات معده و تپش قلب,  مشکلات معده و تنگی نفس,  مشکلات معده و سرگیجه,  مشکلات معده وروده,  مشکلات معده در کودکان,  مشکلات معده و درمان آن,  مشکلات معده چیست,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)