نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مقابله با افسردگی در دوران حاملگی

1120
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25253
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy مقابله با افسردگی در دوران حاملگی

با سلام و خسته نباشید. مدت 3 ماهه که ازدواج کردم . خانومم ازدواج دومش بود و از همسر اول یک فرزند دختر 6 ساله داره که نزد خانواده شوهر قبلیش زندگی میکنه. تو این 3 ماهه ما با یه بارداری ناخواسته مواجه شدیم که خانومم اصلا با این بارداری موافق نیست و قصد جنین را دارد. من ازدواج اولم میباشد. خانومم از زمانی که پی به این بارداری برده دچار ناراحتی های کم خوابی. احساس پوچی و ناراحتی های عصبی شده. تا جایی که اقدام به اذیت و ازار و خود و حتی جایی رسیده که پیشنهاد جدایی میده. دایما میگه ک من مادر خوبی نیستم. نمیخوام این بچه هم بد بخت کنم. دلیل جدایی از همسر قبلیش هم اعتیاد به مواد شیشه همسر قبلیش بوده.نمیدونم با این مشکل چگونه برخورد کنم.
    لطفا راهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مقابله با افسردگی در دوران حاملگی

نقل قول نوشته اصلی توسط arman2521 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید. مدت 3 ماهه که ازدواج کردم . خانومم ازدواج دومش بود و از همسر اول یک فرزند دختر 6 ساله داره که نزد خانواده شوهر قبلیش زندگی میکنه. تو این 3 ماهه ما با یه بارداری ناخواسته مواجه شدیم که خانومم اصلا با این بارداری موافق نیست و قصد جنین را دارد. من ازدواج اولم میباشد. خانومم از زمانی که پی به این بارداری برده دچار ناراحتی های کم خوابی. احساس پوچی و ناراحتی های عصبی شده. تا جایی که اقدام به اذیت و ازار و خود و حتی جایی رسیده که پیشنهاد جدایی میده. دایما میگه ک من مادر خوبی نیستم. نمیخوام این بچه هم بد بخت کنم. دلیل جدایی از همسر قبلیش هم اعتیاد به مواد شیشه همسر قبلیش بوده.نمیدونم با این مشکل چگونه برخورد کنم.
    لطفا راهنماییم کنید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

خانمی که در دوران بارداری دچار افسردگی است، شاید تصور کند تنها چیزی که ممکن است به کودکش آسیب برساند، غذایی است که می‌خورد. مطالعات امراض مسری و تحقیق بر روی حیوانات حاکی از آن است که هنگام افسردگی، بدن مواد شیمیایی سمی مانند هورمون استرس کورتیزول تولید می‌کند. ظاهراً میزان سقط جنین در زنانی که در دوران اول بارداریشان دچار افسردگی شدیدی هستند، بیشتر است. استرس در یک خانم باردار، ممکن است بر زندگی کودک در آینده نیز تاثیر بگذارد؛ به عنوان مثال ممکن است کودک بیشتر مستعد استرس شود. تحقیقاتی که روی موش‌های باردار دچار استرس انجام شده است، تفاوت‌های رفتاری را در فرزندان آن‌ها نشان می‌دهد.
    ضمناً به یاد داشته باشید که عوامل ژنتیکی و همچنین محیطی، بر روی کودکتان تاثیرگذار هستند، حتی اگر او در یک خانوادهٔ صمیمی و حمایت کننده بزرگ شود. از آنجایی که مغز کودک بعد از تولد به رشد خود ادامه می‌دهد، ممکن است برای جبران تاثیرات پیش از تولد، رفتارهای جدیدی را بیاموزد.

اگر دچار افسردگی شدید هستید، تشخیص و درمان زود هنگام می‌تواند از تمامی خطراتی که کودکتان را تهدید می‌کند، بکاهد. برخلاف تصور اکثر خانم‌ها، درمان آن بیش از خود بیماری برای کودک خطرناک نیست. ما روان‌شناسان در تجویز داروهای ضد افسردگی «سراتونرجیک» برای خانم‌هایی که دچار افسردگی شدید هستند، حتی در زمان بارداری و شیردهی هم با دست باز عمل می‌کنیم.
    بله افسردگی می‌تواند بر کودکتان تاثیر بگذارد. حتماً راجع به این مشکل با پزشکتان صحبت کنید. اگر افسردگیتان خفیف یا متوسط است، درمان را با روان درمانی شروع کنید.

اگر افسردگی مانع از انجام کارهای روزمره‌تان شده است یا از آن رنج می‌برید، باید به استفاده از دارو‌های ضد افسردگی فکر کنید. اگر چه ظاهراً اثرات منفی این دارو‌ها بر کودکی که در شکم مادرش است، خیلی زیاد نیست و موارد وخیم آن به ندرت دیده می‌شوند، اما تصمیم شما به استفاده از دارو‌های ضد افسردگی به سابقهٔ قبلی و شدت افسردگیتان بستگی دارد.
    به یاد داشته باشید که عدم درمان افسردگی، خطرات جدی را به دنبال خواهد داشت. خطراتی که بعد از تولد کودک ادامه یافته و ایجاد رابطه صمیمانه با کودکتان، لذت بردن از او، لبخند زدن به او را مشکل کرده و شما را از لذت مادر بودن محروم می‌کند.

در مطبوعات پزشکی پی‌درپی اطلاعات جدیدی در این مورد منتشر می‌شود، بنابراین برای صحبت کردن با پزشکتان تعلل نکنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد