نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: دیدگاهتان در مورد ازدواج چیست؟

3231
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    تشکر شده 328 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

دیدگاهتان در مورد ازدواج چیست؟

اگر مجرد هستید و قصد ازدواج دارید احتمالا تا به حال به مفهوم زندگی مشترك زیاد فكر كرده‌اید. نمی‌توان بدون هیچ تصوری وارد یك زندگی جدید شد، این تصور هم در انتخاب شما تاثیر دارد

اگر مجرد هستید و قصد ازدواج دارید احتمالا تا به حال به مفهوم زندگی مشترك زیاد فكر كرده‌اید. نمی‌توان بدون هیچ تصوری وارد یك زندگی جدید شد، این تصور هم در انتخاب شما تاثیر دارد و هم می‌تواند بعد از ازدواج شكل‌دهنده رفتارهای شما باشد.

اگر این تصور اشتباه باشد، می‌تواند در آینده عامل ایجاد مشكلات متعددی شود یا حتی عامل سرخوردگی‌تان شود چون انتظارات غیرواقع‌بینانه‌ای پیدا می‌كنید كه قرار نیست در زندگی تامین شوند. اصلاح باورها می‌تواند كمك فراوانی هم به شما و هم به همسر آینده‌تان بكند چون شالوده و پایه زندگی‌تان را اصولی بنیان می‌گذارید. اما چگونه می‌توان دانست

چه مقدار از باورهایتان درست است و چقدر توهمات و انتظارات غیرواقع‌بینانه؟ كار خیلی راحتی نیست اما ما می‌خواهیم به شما كمك كنیم. آزمون زیر به شما كمك می‌كند كه دریابید اعتقادات و باورهای بنیادی‌تان در رابطه با یك ارتباط عمیق و ریشه‌دار چیست؟

هنگام پاسخ دادن به این سؤالات، اولین فكری را كه به ذهنتان می‌رسد، درنظر بگیرید و براساس آن به سؤالات پاسخ دهید.

به‌نظر شما، بهترین شیوه برای اینكه اطمینان پیدا كنید طرف مقابلتان كاملا برازنده و مناسب حال شماست، چیست؟
    الف) خواسته‌ها و سلایق‌تان در زندگی كاملاً مثل هم باشد.
    ب) در این ارتباط، همیشه شاد و راضی باشید و هیچ اختلاف و مشكلی بین شما وجود نداشته باشد.
    ج) به اتفاق هم با مشكلات مواجه شوید و مبارزه كنید و روزبه‌روز بیشتر به یكدیگر نزدیك شوید.
    د) والدین و خانواده‌تان او را تایید كنند.

به‌نظر شما، زوج‌ها از چه طریق قادرند به بهترین نحو، مشكلات و مسائل مهم زندگی مشترك‌شان را حل و برطرف كنند؟
    الف) ابتدا مشخص كنند كه چه كسی در اشتباه است و حق با كدام طرف است.
    ب) حتی درصورت ناراحتی و نارضایتی شدید، باید مدام با یكدیگر صحبت و تبادل‌نظر كنند.
    ج) مشكلات را به حال خود رها كنند و منتظر بمانند تا اوضاع خودبه‌خود بهبود یابد.
    د) تمام حواس خود را روی آن متمركز كنند و با دل و جان به حرف‌ها و پیشنهادهای یكدیگر گوش دهند.

در زندگی مشترك، ممكن است تفاوت‌ها، اختلاف‌نظرها و مشكلاتی قدعلم كنند، اینها:
    الف) نمایانگر این حقیقت هستند كه لازم است تغییر و تحولی در همسرتان به‌وجود آید.
    ب) دلایلی هستند كه باعث می‌شوند گذشت و سازش خود را به یكدیگر نشان دهید و برای بهبود ارتباط‌تان بیشتر بكوشید.
    ج) علائم هشداردهنده‌ای هستند كه ثابت می‌كنند همسرتان مناسب حال و برازنده شما نیست و به دردتان نمی‌خورد.
    د) نشانه‌هایی هستند كه به ما می‌گویند زمان آن فرا رسیده است كه چیزهای جدیدی یاد بگیریم و به مرحله رشد و شكوفایی برسیم.

زوج‌هایی كه همیشه رضایت‌خاطر، خرسندی، خشنودی و شادمانی‌شان را با یكدیگر تقسیم می‌كنند با زوج‌هایی كه مدام ابراز نارضایتی و ناراحتی می‌كنند، تفاوت دارند. به‌نظر شما تفاوت آنها در چیست؟
    الف) گروه اول هرگز عصبانی نمی‌شوند، جروبحث به راه نمی‌اندازند و سعی می‌كنند همیشه آرامش و خونسردی خود را حفظ كنند.
    ب) گروه اول هیچگاه وضع را از آنچه هست، بدتر نمی‌كنند.
    ج) گروه اول مسائل و مشكلات كمتری دارند، در نتیجه بیشتر از زندگی خود لذت می‌برند.
    د) زوج‌های گروه اول، برای حل مسائل و مشكلات موجود، از ابزارها، شگردها و راهكارهای مدبرانه‌تری استفاده می‌كنند.

سوال الف ب ج د
    1 3 2 4 1
    2 3 2 1 4
    3 2 3 1 4
    4 2 3 1 4

امتیاز بین 13 تا 16 ایثارگر اما لجوج

شما از روحیه‌ای ایثارگرانه برخوردارید، ولی در عین حال مایلید همسرتان نیز به‌موقع شما را درك كند و از خودگذشتگی نشان دهد. ممكن است هنگام رویارویی با مشكلات ابتدا خود را ببازید اما خیلی زود به‌خود می‌آیید و اوضاع را به بهترین نحو سروسامان می‌دهید.

متاسفانه هنگام پذیرفتن اشتباهات، كمی سرسخت و لجوجانه عمل می‌كنید، اما احتمالا با كمی تأمل، راهكارهای مناسبی می‌یابید و می‌توانید بر مشكلات پیروز شوید.

امتیاز بین 9 تا 12 خودرای و عجول

شما سرسخت و خودرای هستید و بر اعتقادات و باورهای ریشه‌دار و عمیق خود به‌شدت اصرار می‌ورزید و مایلید همان‌ها را در زندگی مشترك‌تان نیز اعمال كنید.

این به شرطی خوب است كه ابتدا بتوانید به تفاهمی با همسرتان در این زمینه دست یابید و پس از گذشت چند سال از زندگی مشترك‌تان و شناخت هرچه بیشتر یكدیگر، با همفكری با او آنها را به كار گیرید.

متاسفانه هنگام رویارویی با مشكلات، به سرعت دست و پایتان را گم می‌كنید و قادر نیستید بدون كمك فكری دیگران، مسائل را حل و فصل كنید. بهتر است كمی صبورانه‌تر با مسائل برخورد كنید.

امتیاز بین 4 تا 8 تاثیرپذیر و خودخواه

ابتدا به این سؤال پاسخ دهید، آیا معنا و مفهوم زندگی مشترك را به درستی درك كرده‌اید؟ چنانچه پاسختان به این سؤال منفی است (كه حتما باتوجه به امتیازات‌تان همین‌طور است) قبل از تصمیم‌گیری برای ازدواج، باید به زندگی مشترك آرام و پر از تفاهم زوج‌های اطراف‌تان دقیق شوید و راهكارهای مدبرانه آنها را فراگیرید. متاسفانه از قدرت تصمیم‌گیری بالایی برخوردار نیستید

و حرف‌های دیگران به سرعت و سهولت روی شما اثر می‌گذارد، بدون اینكه پیرامون آنها بیندیشید. این را بدانید، زندگی مشترك همانند خیابان دوطرفه‌ای است كه باید حق و حقوق طرفین در آن به‌طور یكسان و مساوی رعایت شود وگرنه مشكلات و موانعی سر راهتان قد علم می‌كند كه حل و فصل آنها غیرممكن می‌‌‌شود.

بیشتر زنان و مردان متوجه نیستند که هر یک، دارای ارزش‌ها، دیدگاه‌ها، اولویت‌ها، اندیشه‌های خاص خود هستند که با دیگری بسیار متفاوت است و هر کدام با توجه به ویژگی‌های خاص خود، احساس و رفتارهای خود را شكل می‌دهند و اگر مخالفت یا لجبازی پیش بیاید آگاهانه نیست. البته باید گفت متفاوت بودن، هرگز به‌معنی بهتر یا بدتر بودن یا درست و غلط بودن نیست

بلكه باعث رشد می‌شود و زن و مرد را برای یكدیگر دوست‌داشتنی می‌كند. باید توجه داشت که همدیگر را فهمیدن و احساس کردن، هرگز به‌معنای یکی شدن نیست. طبیعی است که مردان و زنان، ویژگی‌های خود را بهتر از ویژگی‌های همسرشان بشناسند و از تفاوت‌های بین خود آگاهی کمتری داشته باشند.
    1doost.com
    امضای ایشان
    فرعون باشی یا قارون یا انیشتین یا نیوتن....
    آخرت خاک است و مرگ
    دنبال چیزهایی باش که ابدی هستند...

2. کاربران زیر از pschy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 357 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : دیدگاهتان در مورد ازدواج چیست؟

14شدم
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,746 بار در 2,687 پست
    میزان امتیاز
    13

من ۱۶ شدم.

من در چه گروهی قرار دارم .

گروه ۱۳ تا ۱۶ داشتیم .

ولی ۱۶ نداشتیم .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

5. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

شاید الان باورت این باشه اما تو عمل احتمالش هست چیزی دیگه باشه مسلما همه واسه انتخاب این گزینه ها انتخاب ایده آل تری رو انتخاب میکنن که فکر میکنن درسته اما همه آدما که با دونستن کار درست از نظر خودشون ،ملزم به انجام دادن اون کار نیستن یعنی میتونن کار درستو انجام ندهند
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

7. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    تشکر شده 328 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    من ۱۶ شدم.

من در چه گروهی قرار دارم .

گروه ۱۳ تا ۱۶ داشتیم .

ولی ۱۶ نداشتیم .
    تو همون گروه 13 تا16 هستین
    امضای ایشان
    فرعون باشی یا قارون یا انیشتین یا نیوتن....
    آخرت خاک است و مرگ
    دنبال چیزهایی باش که ابدی هستند...

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,746 بار در 2,687 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    14شدم
    پس دیدگاهتون نسبت به ازدواج مثبت شد .امتیازتون هم که خوبه .
    در تست جذب همسر هم که شخصیتتون مشخص شد .
    مبارک باشه ....
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    پس دیدگاهتون نسبت به ازدواج مثبت شد .امتیازتون هم که خوبه .
    در تست جذب همسر هم که شخصیتتون مشخص شد .
    مبارک باشه ....
    واااااامن دیدگاهم عوض نشد ولی نظرمو درمورد زندگی مشترک رو گفتم که چطور میتونه ایده آل باشه ولی هنوزم همون نظرات قبلو دارم وماهیت ازدواج همونی هست که قبلا دوستان تو تایپیکایی که خوندن گفتم
    امضای ایشان

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15760
    تشکـر
    792
    تشکر شده 133 بار در 89 پست
    میزان امتیاز
    9

14 شدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)