صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 54

موضوع: خیلی عرق میکنم

5971
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    تشکر شده 132 بار در 83 پست
    میزان امتیاز
    9

خیلی عرق میکنم

سلام خدمت همه دوستان تالار مشاوره
    بچه ها من یه مشکلی دارم اونهم اینه که خیللللللی عرق میکنم
    دکتر رفتم گفت چون عرقت بدون بو مشکلی نداره و ارثیه و عرق کردن عکس العمل طبیعی بدنه برای خنک کردن خودش
    بهم یسری تجویزای گیاهی کرد از تخم شربت و عرق کاسنی و چای سبز و و....
    بد نیست تا حدی بدنم رو خنک میکنه

میدونم خوبه بدن عرق کنه ولی بعضی اوقات یه جاهایی میره ادم که واقعا خجالت میکشه از خیس شدن لباسش
    می خواستم ببینم مارک مام خیلی خوب یا اسپری ضدتعریق خیلی خوب سراغ دارید معرفی کنید که موقتا بشه تعریق رو کم کنه ؟
    و اینکه کدوم بهتره مام یا اسپری؟

2. 2 کاربران زیر از یاسمین بانو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : کمکککک خیلی عرق میکنم

سلام
    یه موضوعی رو میگم بهت که خیلی جالبه شاید اگر رعایت کنی وضعیتت بهتر میشه
    سعی کن تو روزهای گرم وقتی گرمته آب خنک و نوشیدنی های خنک نخوری چون داخل بدنت با خنک شدن غیرمنتظره بلافاصله بهش شوک وارد میشه و شروع میکنه به گرم کردن خودش
    بنابراین عرق میکنه !!
    سعی کن نوشیدنی های ولرم استفاده کنی یا گرم تا دمای بیرون بدن و داخل بدنت یکی باشه
    دوم اینکه حتما از حموم میای از مام یا اسپری که گفتی استفاده کنی
    من نمیدونم کدوم بهتره
    چون از مام استفاده نکردم اما همیشه اسپری بدن بوژوآ استفاده میکنم و خوبه حالا دوستان شاید پیشنهادهای بهتری داشته باشن
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

4. کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها
    سلام
    یه موضوعی رو میگم بهت که خیلی جالبه شاید اگر رعایت کنی وضعیتت بهتر میشه
    سعی کن تو روزهای گرم وقتی گرمته آب خنک و نوشیدنی های خنک نخوری چون داخل بدنت با خنک شدن غیرمنتظره بلافاصله بهش شوک وارد میشه و شروع میکنه به گرم کردن خودش
    بنابراین عرق میکنه !!
    سعی کن نوشیدنی های ولرم استفاده کنی یا گرم تا دمای بیرون بدن و داخل بدنت یکی باشه
    دوم اینکه حتما از حموم میای از مام یا اسپری که گفتی استفاده کنی
    من نمیدونم کدوم بهتره
    چون از مام استفاده نکردم اما همیشه اسپری بدن بوژوآ استفاده میکنم و خوبه حالا دوستان شاید پیشنهادهای بهتری داشته باشن
    چه جالب نمیدونستم!!!!!!!!!!!!!!!!!
    خیلی ممنون سمیراه جان
    بچه ها اگر کسی باز پیشنهاد داره بیان کنه ممنون

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan2 نمایش پست ها
    هر چیزی راه حلی داره جز:

1- مردن

2- خراب کردن کنکور به خاطر دستشویی رفتن متقلبین
    ممنون از جواب بی ربط

7. 2 کاربران زیر از یاسمین بانو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

منظورم این بود که این چیزا زیاد چیز بدی نیست که اینجور خودتون رو دارید اذیت می کنید
    چطور خودم رو اذیت کردم ؟
    گفتم دوستان اگر مام یا اسپری خوبی سراغ دارند معرفی کنن
    در ضمن هرکس مشکلات خاص خودش رو داره دلیل نمیشه چون شما کنکورت رو بد دادی مشکلات بقیه مهم نباشه
    از نظر منم خراب کردن کنکور اهمیتی نداره چون تحصیل خیلی راحت شده تو جامعه هرکسی با ضریب هوشی پایین دارای مدارک عالیست
    پس شما تایپیک جدا برای مشکل به ظاهر بزررررگ خودت بزن
    و مشکللات بقیه رو کوچیک نشمر عزیز

9. 2 کاربران زیر از یاسمین بانو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    تشکر شده 216 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسمین بانو نمایش پست ها
    چطور خودم رو اذیت کردم ؟
    گفتم دوستان اگر مام یا اسپری خوبی سراغ دارند معرفی کنن
    در ضمن هرکس مشکلات خاص خودش رو داره دلیل نمیشه چون شما کنکورت رو بد دادی مشکلات بقیه مهم نباشه
    از نظر منم خراب کردن کنکور اهمیتی نداره چون تحصیل خیلی راحت شده تو جامعه هرکسی با ضریب هوشی پایین دارای مدارک عالیست
    پس شما تایپیک جدا برای مشکل به ظاهر بزررررگ خودت بزن
    و مشکللات بقیه رو کوچیک نشمر عزیز

وای منم متنفرم ازینکه مشکلمو بگم بعد یکی بیاد بگه اینکه چیز مهمی نیست من فلان اتفاق برام افتاد
    ولش کن دوستم
    من مام نیواا استفاده میکنم صابونیش رو خیلی خوبه ولی مام رو فقط میشه برای زیربقل استفاده کرد بنابراین اگر برای جاهای دیگه بدنت می خوای اسپری استفاده کن مارک رکسنا خوبه

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    میزان امتیاز
    9

مشکلات بقیه مهمه. وگرنه من اینجا مرض نداشتم بهتون پیام بدم.

من خودم ده برابر ت ومشکل دارم... مشکل خودت رو هم دارم.... اما واسم چیز مهمی نیست که بخوام دنبال دکتر و ... و اسپری و ... باشم... البته شما دختری فرق می کنی.
    خب حتما برای ایشون مهمه
    حالا چه اسراری داری بگی مهم نیست راهنمایی خواستن اگر راهنمایی داری میتونی کامنت بزاری نداشتی میتونی رد شی
    ای بابا ول کن از نظرت مهم نیست خب کامنت نزار خوبه مدیر نیستی

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    میزان امتیاز
    9

من خودم همین مشکل رو دارم وگرنه اینجا نبودم
    تعریق تا یه حدی عادیه
    اما از یه حدی که بگذره واقعا اذیت کنندست
    همسر ادم رو از ادم زده میکنه
    هیچکس بهت نزدیک نمیشه حتی خودتم از خودت بدت میاد و باعث میشه اعصاب ادم خورد بشه

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : خیلی عرق میکنم

در کل آب زیاد بخورید مخصوصا چون زیاد عرق میکنید آب بدنتون کم میشه
    حالا از این گذشته سعی کنید میشه یه باد بزن هم همراهتون ببرید
    ولی آجی اگه شما دارو های اعصاب مصرف میکنید و یا فشار خونتون بالاست و داروهای تجویز شده برای خشکی دهان مصرف میکنید و یا
    بعضی از داروهای آنتی بیوتیک وبعضی از انواع مکمل هارو مصرف میکنید عرق کردن طبیعیه چون اینا باعث تعریق میشن
    حالا تعریق ها هم خودشون انواع دارند مثلا تعریق شبانه...تعریق عمومی...تعریق نامتقارن و...
    در مورد درمان عرق شدید و زیاد هم باید بگم چند راه وجود داره:
    "

• ضدعرق ها (Antiperspirants) – اسپری ها، لوسیون ها و مام های ضدعرق که در داروخانه ها موجود هستند می توانند به شما کمک نمایند.
    • یونتوفورزیس (Iontophoresis) – در این روش از جریان های کم شدت الکتریکی برای غیرفعال کردن غدد عرق زا استفاده می شود.
    • داروها – بعضی از داروها غدد عرق زا را از تولید عرق باز می دارند."

تعریق زیاد اگه جدی نگرفته بشه ممکنه عواقب بدی داشته باشه

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

دکتر رفتم گفت چون عرقت بدون بو مشکلی نداره و ارثیه و عرق کردن عکس العمل طبیعی بدنه برای خنک کردن خودش

میدونم خوبه بدن عرق کنه ولی بعضی اوقات یه جاهایی میره ادم که واقعا خجالت میکشه از خیس شدن لباسش
    می خواستم ببینم مارک مام خیلی خوب یا اسپری ضدتعریق خیلی خوب سراغ دارید معرفی کنید که موقتا بشه تعریق رو کم کنه ؟

دانشمندان دقیقا نمیدانند علت عرق کردن افراطی چیست، ولی این پدیده فراگیرتر از چیزی است که به نظر میرسد. روش های درمانی گوناگونی وجود دارند، ولی اکثر افراد از این روش ها بی اطلاع هستند. طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۰۴ انجام شد، دو سوم کسانی که این مشکل را دارند (که با عنوان hyperhidrosis شناخته میشوند) هیچگاه در مورد مشکل خود با متخصص مشورت نکرده اند.

متخصص پوست Dee Anna Glaser از دانشگاه سنت لوییس و یکی از محققان این مطالعه میگوید: این مسئله واقعا باعث خجالت افراد میشود. در این مورد تصورات ذهنی فراوانی در جامعه وجود دارد. از جمله اینکه مردم فکر میکنند زیاد عرق کردن ناشی از ضعف بهداشت افراد است. قابل تصور است که افرادی با این مشکل چرا از مطرح کردن مشکل خود وحشت دارند.

تعرق بیش از اندازه خیلی بیشتر از آن چیزی که شما تصور می کنید رایج است به همین دلیل هیچ دلیلی برای نگرانـی و ناامیدی وجود ندارد و نباید تصور کنید که در دنیا تنها فردی هـستید که عـرق می کنـد. در حالی که تعرق یکی از واکنش های طبیعی بدن محسوب مـی شود و بـه بـدن در کاهش دمــای سطحی کمک می کند، اما اگر شما همیشـه بـدون توجه به دمای اطراف در حال عرق کردن هستید، باید قدری روی مسئله دقیق تر شوید. به گزارش سایت اینترنتی مردمان، نوعی بیماری با نام هایپرهیدروسیس (بیماری غدد عرقی) وجود دارد که گریبانگیر ۲ تا ۳ درصد ااز جـمعیت کل آمریکاست و بیشتر از طریق کف دست و پــا خود را نشان می دهد. این بیماری همچنـین مـی تــواند در زیر بغل و یا سایر نقاط بدن نیز ظاهر شود. معمولاً از دوران نوجوانی به بعد قابل تشخیص بوده و تعرق بیش از اندازه دست و پا از سن ۱۳ سالگی به بعد در بیماران کاملاً مشهود خواهد بود. اگر این بیماری تحت درمان قرار نگیرد، فرد ما بقی عمر خود را با وجود این بیماری سر می کند و این احتمال وجود دارد که ناراحتی های بی شمار دیگری نیز برایش بوجود آید. به عنوان مثال افرادی که دچار انواع تشدید یافته این بیماری هستند، حتی در گرفتن فرمان ماشین نیز دچار مشکل می شوند. گاهی اوقات هم در هنگام دست دادن با افراد پس از یک جلسه کاری مهم دچار مشکل خواهند شد. به هر حال بدون در نظر گرفتن موقعیت فردی افراد، این اختلال می تواند مشکلات عدیده ای را در زندگی بیماران ایجاد کرده و اعتماد به نفس آنها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

عرق کردن زیاد : وضعیتی مرموز
    Glaser میگوید: کسی که بیشتر از مقدار مورد نیاز برای تنظیم شدن دمای بدنش عرق میکند، این مشکل را دارد. کسانی که تحت عنوان hyperhidrosis شناخته میشوند، در مناطق مشخصی از بدن مثل کف دستها، کف پا، زیر بغل و صورت عرق میکنند. این حالت در نوجوانی بروز میکند ولی ممکن است تا چند سال بعد به عنوان یک مشکل شناخته نشود. بر اساس تحقیقات سال ۲۰۰۴، Glaser تخمین میزند، نزدیک به هشت میلیون (یا نزدیک به سه درصد از جمعیت آمریکا) از hyperhidrosis رنج میبرند.

غده های عرق در بدن افراد hyperhidrosis از نظر اندازه، تعداد و محل قرارگیری تفاوتی با افراد عادی ندارند. Glaser میگوید: به نظر میرسد که مرکز کنترل کننده‌ی میزان عرق بدن برای ایجاد تعادل دما در مغز، فرمان عرق ریزی شدید را از نقطه ی مشخصی صادر میکند. اینکه چرا این فرمان صادر میشود، معلوم نیست. حدود نیمی‌از افراد hyperhidrosis در خانواده ی خود سابقه ی این بیماری را دارند، که به همین دلیل احتمال میرود عامل آن نوعی مولفه ی ژنتیکی باشد.

پزشکان میگویند اغلب عرق کردن این افراد دلیل روشنی ندارد. اگر چه اضطراب و تشویش باعث بروز این پدیده نمیشود، ولی نگرانی فرد برای بروز این حالت، خود سبب شروع و یا تشدید عرق ریزی است.
    Harold Brody متخصص پوست در آتلانتا میگوید: پیش از پرداختن به درمان این بیماری، توجه میکند که آیا عرق کردن بیمار از علائم دیگر بیماریها مثل دیابت یا پرکاری غده تیروئید است یا نه. عرق کردن فرد میتواند ناشی از مصرف مواد (مخدر یا درمانی) باشد.

درمانی “انقلابی” برای عرق ریزی شدید؟
    Brian Olds، تکنسین اطلاعات از سنت لوییس میگوید: عرق ریزی وی بعد از گذشت شش روز از تزریق Botox در زیر بازوهایش متوقف شده است. پیراهنش دوباره کثیف نمیشود و مثل گذشته لازم نیست لباس اضافی با خود حمل کند. او میگوید: از نتیجه فوق العاده راضی هستم.
    طی فرآیند بحث برانگیزی به نام sympathectomy، جراح بخشی از عصب داخل قفسه ی سینه را برش میدهد و پیام عصبی گذرا از این عصب که باعث عرق کردن فرد میشود را برای همیشه قطع میکند.

Joseph Coselli، جراح دانشگاه پزشکی تگزاس میگوید، بیمارانی که او تحت عمل جراحی قرار داده است، پس از پایان یافتن عمل، وقتی دستان خود را پس از چندین سال خشک و عرق نکرده میبینند، متحیر میشوند. برخلاف دیگر روش های درمانی، روش sympathectomy، درمانی دائمی‌ برای این مشکل است.

در گذشته جراحی sympathectomy، عملی سخت به حساب می‌آمد، چون لازم بود فقسه ی سینه و یا کمر بیمار به طور کامل باز شود. امروزه این عمل با استفاده از ابزار و یک دوربین بسیار کوچک که از یک شکاف ریز وارد بدن بیمار میشوند، و با نام endoscopy شناخته شده است، صورت میگیرد و به یک عمل سرپایی تبدیل شده است. ولی این عمل به دلیل وجود عارضه ای همچنان بحث برانگیز است . اگر چه عرق کردن کف دستها و زیر بغل قطع میشود ولی در سایر نقاط بدن مثل سینه، کمر و یا پاها افزایش میابد.

Coselli میگوید: در بیماران hyperhidrosis، اعصاب سمپاتیک بیش فعالند. اگر بخشی از آن را حذف کنید، سایر قسمتها شدیدتر عمل خواهند کرد.

ولی Whitney Burrows، جراح مرکز پزشکی دانشگاه مریلند که در اعصاب سمپاتیک تخصص دارد، میگوید بسیاری از بیمارانی که او جراحی کرده است از کمتر شدن عرق کف دست و پا بسیار راضی بوده اند و از بیشتر شدن عرق ریزی سایر نقاط بدن، که کمتر به چشم می‌آیند، شکایتی ندارند. Burrows پیشنهاد میکند برای داشتن شانس بیشتری در موفقیت عمل، از جراحان با تجربه زیاد استفاده شود

تشخیص هایپر هیدروسیس
    معمولاً کسانی که دچار این بیماری می شوند مشکلی در تشخیص آن ندارند، چرا که علائم آن کاملاً مشهود است و این افراد بدون در نظر گرفتن درجه حرارات بدن، همواره در حال تعرق هستند. آزمایش های تخصصی نیز در این زمینه وجود دارد که از جمله آن می توان به تست ید و نشاسته اشاره کرد. مراحل آزمایش به این شرح است که مقدار ۱ گرم ید را با ۵۰۰ گرم نشاسته انحلال پذیر مخلوط کرده و بر روی محل مورد نظر می زنند. اگر رنگ این محلول آبی تیره و یا سیاه شد معلوم می شود که فرد دچار تعرق بیش از اندازه است.

دلایل ایجاد بیماری
    این بیماری را می توان به دو نوع هایپرهیدروسیس اولیه و ثانویه طبقه بندی کرد. انواع اولیه آن از زمان نوزادی آغاز شده و نوع ثانویه قدری دیرتر خود را نشان می دهد. هایپر هیدروسیس اولیه، به دلیل انتقال کروموزوم های ارثی که خصیصیه ژنتیکی خاصی را در بر دارند، ایجاد می شوند. از فاکتورهای دیگر ایجاد این نوع اختلال می توان به دلایل نرولوژیک، متابولیک و سیستماتیک اشاره کرد.
    نوع ثانویه که در سنین بالاتر بروز می کند، می تواند به دلیل ترشحات غده هیپوفیز و تیروئید ایجاد شود که در پی وجود بیماری هایی نظیر دیابت، تومور و نقرس ایجاد می شوند. به همین دلیل اگر تصور می کنید که در یک چنین گروهی قرار می گیرید، باید حتماً به پزشک مراجعه کنید چرا که ممکن است دچار بیماری ای شده باشید که از وجود آن اطلاع نداشته باشید ( به عنوان مثال: دیابت)
    همچنین از دیگر دلایل ایجاد تعرق بیش از اندازه می توان به افزایش اضطراب، مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های خاص، نیکوتین، کافئین و حتی برخی بوهای آلرژی زا اشاره کرد.

طریقه درمان بیماری
    متدهای مختلفی هستند که می توانید با استفاده از آنها این بیماری را درمان کنید. خوشبختانه درصد بسیار زیادی از افراد هستند که در درمان بیماری موفق شده و می توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند. در این قسمت چند تکنیک درمانی که ثمر بخش بودن آنها به اثبات رسیده را به شما معرفی می کنیم:

ضد تعرق ها
    معمولاً به بیماران در مراحل ابتدایی تجویز می شود و از انواع محصولاتی اند که در دسترس هستند. باید به دنبال انواعی از ضد تعرق ها باشید که حاوی کلرید آلومینیوم هستند.هر شیشه از آنها در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان بوده و مقرون به صرفه هستند.

ضد تعرق ها با اثر بالا
    این ضد تعرق ها حاوی آلومینیوم کلرید هگزاهیدرات هستند که تاثیر گذاری بالاتری نسبت به محصول قبلی دارند. برای شروع باید به مدت یک هفته به طور دائمی از آن استفاده کنید، اما بعداً میزان استعمال آن را می توانید تا هفته ای دو بار نیز کاهش دهید. از آنجایی که فروش این دارو فقط با تجویز پزشک امکان پذیر می باشد، قیمت آن نیز قدری بالاتر است. به هر حال انواع ۲ تا ۵ هزار تومانی آن در بازار یافت می شود.

یون زدا
    این دستگاه مقداری بار الکتریکی را به پوست وارد می کند و از شیر آب به عنوان رسانا استفاده می شود. به خاطر داشته باشید که برخی از افراد این مورد را دردناک گزارش کرده اند به همین خاطر اگر در محل مورد نظر زخم و یا جراحتی وجود دارد، باید از استعمال آن خودداری کنید. نسبت به موارد قبلی قدری پر هزینه تر بوده و خرید دستگاه در حدود ۶ تا ۶۵ هزار تومان هزینه در بر دارد. در بیشتر موارد هم از تاثیر گذاری موقتی و نامناسبی برخوردار است.
    داروهای خوراکی
    علاوه بر کرم های موجود، برای درمان تعرق زیاد، داروهای خوراکی نیز وجود دارند. از جمله معروف ترین این داروها می توان به موارد زیر اشاره کرد: دیتروپان، روبینول، کاجنتین. برای افرادی هم که مشکل تعرقشان به دلیل استرس است، استفاده از داروهای ضد افسردگی پیشنهاد می شود. قیمت این داروها متفاوت است به ویژه با توجه به نوع بیمه درمانی که شما استفاده می کنید. البته از ۷۰۰ تومان تا ۲۰۰۰ تومان بیشتر نخواهد بود.
    بوتاکس
    بوتاکس هم شیوه جدید درمانی دیگری است که هر روزه طرفداران بیشتری پیدا می کند. این محلول به ویژه در ناحیه زیر بغل تاثیر شگرفی می گذارد. یکبار مصرف آن خیال شما را برای ۶ ماه راحت می کند. البته هزینه آن قدری بالاست؛ به عنوان مثال برای هر دو پا هزینه ای بالغ بر ۲۰۰هزار تومان در بردارد.
    جراحی
    دو نوع جراحی وجود دارد که می توانند برای درمان این بیماری استفاده شوند. اولی از طریق آندوسکپی و دومی برداشتن کلی غدد عرقی است. در گزینه اول سلول های عصبی مشکل زا انتخاب شده و آنها را می سوازنند و یا قطع می کنند تا دیگر نتوانند سیگنال هایی را که سبب ایجاد عرق می شوند به نقطه مورد نظر برسانند. مشکلی که در این نوع درمان وجود دارد این است که اغلب افراد اظهار می دارند زمانی که این کار را در یک محل انجام می دهند، نقاط دیگر بدن عکس العمل نشان داده و تعرق در آن مناطق افزایش پیدا می کند. همچنین از سایر اثرات جانبی این شیوه درمانی می توان به کاهش احساس ترس و هوشیاری و افت ضربان قلب اشاره کرد.
    در جراحی نوع دوم، غدد عرقی به سادگی برداشته می شود و بیمار زیر بیهوشی می رود. این عمل چیزی در حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به طول می انجامد و بیمار به محض اتمام عمل جراحی می تواند به خانه بازگردد. اکثر بیماران این گزینه را ترجیح می دهند. البته باید توجه داشته باشید که گران ترین انتخاب هم همین مورد است.
    استفاده از گیاه برنجاسپ
    این شیوه درمانی به افرادی توصیه می شود که به دنبال استفاده از درمان های طبیعی هستند. هم به صورت کپسول و هم به صورت چای می توان از آن استفاده کرد. برای بدست آوردن نتیجه کافی باید فرد به طور روزانه از این گیاه مصرف کند. این مورد هم از انواع ارزان روش های درمانی بوده و در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان هزینه در بر دارد.
    مطالعات مختلف روش جلوگیری از عرق کردن بیش از حد در کف دست ها، پیدا شد. با تزریق مقدار معینی سم بوتولینوم در هر کف دست، برای ۴ تا ۱۲ ماه عرق کردن کف دست در این بیماران متوقف شد.قسمت هایی از بدن که بیشتر عرق می کنند زیر بغل و اطراف سینه هاهستند.
    افرادی که بیش از حد عرق می کنند، می توانند (۱)Drysol را به زیر بغل خود بمالند که در این صورت برای مدت یک هفته عرق نخواهند کرد.
    بسیاری از مواد ضد عرق حاوی آلومینیم هستند. آلومینیم سومین ماده ای است که در سطح زمین به مقدار زیاد وجود دارد و بدون خطر است.
    دیده شد در مغز افرادی که به علت بیماری آلزایمر فوت کرده بودند، مقادیر زیادی آلومینیم وجود دارد ، اما در مجموع بافت های آسیب دیده دارای آلومینیوم بالایی هستند. پس افزایش آلومینیم در مغز این افراد به علت آسیب بافت ها بوده است نه علت ایجاد بیماری.
    بعضی افراد وقتی می خواهند در جمعی صحبت کنند، عصبی شده و به شدت عرق می کنند. خوردن قرص۲۰ میلی گرمی (۲)inderal نیم ساعت قبل از سخنرانی می تواند از عرق کردن شما جلوگیری کند.

همچنین می توانید از وسیله ای بنام Drionic استفاده کنید که این وسیله دارای یک صفحه کاغذی مرطوب مخصوص است که می توانید کف دست یا پای خود را به روی آن بمالید یا آن را به زیر بغل خود بمالید که تا ۶ هفته از عرق کردن شما جلوگیری می کند

(۳)Scopolamine نیز می تواند از عرق کردن جلوگیری کند، ولی می تواند باعث سرگیجه شود، بنابراین بایستی به مقدار خیلی کم مصرف شود.
    قرص ۱۵ میلی گرمیPropanthelin نیز برای چند ساعت مانع از عرق کردن می شود ولی آن نیز می تواند باعث سرگیجه شود.
    عرق کردن بیش از حد می تواند به دلیل عفونت، استرس، کاهش هورمون های جنسی باشد یا اینکه مسئله ای طبیعی باشد.
    وقتی دمای بدن شما بالا می رود، جریان خون گرم به مغز شما رفته و باعث می شود خون بیشتری به سمت پوست شما جریان یافته و عرق کنید. وقتی ورزش می کنید یا اگر عفونتی داشته باشید، دمای بدن شما به طور طبیعی افزایش می یابد.
    اما اگر مقدار هورمون های بدنتان کاهش پیدا کند، بدون افزایش دمای بدن، عرق خواهید کرد. مثلاً هورمون استروژن در خانم های یائسه به مقدار زیادی کاهش می یابد و باعث عرق کردن آنها می شود که اصطلاحاً آن را ” گُرگرفتگی” می گویند. در مردان نیز همین مکانیسم عمل وجود دارد بدین صورت که وقتی برای درمان سرطان پروستات، هورمون های جنسی را در بدنشان کاهش می دهند، باعث افزایش عرق کردن آنها می شود.

۱) محلول ۲۰ درصد کلرید آلومینیم در الکل
    (۲) همان پروپرانولول خوراکی است که برای درمان فشار خون، آنژین صدری و لرزش بدن تجویز می شود.
    (۳) ماده ای است که از گیاهان بدست می آید و بعنوان داروی آرام بخش مصرف می شود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

15. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

تعریق یکی از علایم سلامت بدن هست و تعرق در هوای گرم کاملا طبیعیه اما اگه از حد طبیعی گذشته بجای استفاده از وسایل صرفا تبلیغاتی و اغلب مشکل ساز، حتما با پزشک مشورت کنید چون تعریق عیر طبیعی میتونه علامت بیماری باشه... البته در کنار ویزیت شدن میتونید روزانه دو مرتبه دوش اب سرد بگیرین مرتب اب بخورین

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام حالا من مشکلم اینه که اصلا عرق نمیکنم حتی یه ذره .عرق خیلی مفیده و باعث دفع سموم بدن میشهاما مام خیلی بهتر از اسپری هست مام ژیلت وlady speed stick خوبه.

18. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام من قبلا مام میزدم ولی پسندم نبود چون خیلی ورزش میکنم سریع هم بدنم عرق میگیرتش

الان یه اسپری نیووا خریدم از این 8 هزار تومانیا مردونه خیلی خوب جواب داده

20. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام حالا من مشکلم اینه که اصلا عرق نمیکنم حتی یه ذره .عرق خیلی مفیده و باعث دفع سموم بدن میشهاما مام خیلی بهتر از اسپری هست مام ژیلت وlady speed stick خوبه.
    عزیزم
    یکبار در هفته بخور آب گرم بگیر به مدت 10 دقیقه بعد بخور سعی کن پوستت رو با لیف لطیفی بشوری با صابونهای انتی باکتریال
    یا با باز کردم دوش اب جوش داخل حموم سعی کن بخار به پوست بدنت بخوره باعث میشه سموم بدنت دفع بشه و خیلی مفیده برای پوستت
    معمولا کسییی که عرق نمیکنن چون منافذ پوستشون بسته میشه بعد مدتی پوستشون کدر و جوشهای سفید چربی روی پوستشون ایجاد میشه
    پس حتما جدی بگیر اگه زیباییت برات مهمه
    و ورزش هم خیلی مفیده برات
    ویرایش توسط سمیراه : 07-18-2016 در ساعت 04:02 PM
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

عشق بورزید

22. کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام دوست عزیز

منم دقیقا مشکل شما رو دارم

به حدی که گاهی دلم میخواد هیچ جا نرم

دکتر داخلی و غیره هم رفتم و همه جور آزمایش هم دادم

همشون گفتن هیچ مشکلی نداری و سیستم طبیعی بدنت همینه

خیلی خوب میشه اینجا به یه جواب برسیم چون منو که خیلی کلافه کرده

واقعا با مام و اسپری میشه کمترش کرد؟؟؟

من استفاده میکردم اصن تاثیری نداشت

انقد بدم میاد از این وضعیت همیشه در حال شستن لباسامم....یه لباس بخرم سر دوماه رنگش میره انقد میشورمش

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

منم دقیقا مشکل شما رو دارم

به حدی که گاهی دلم میخواد هیچ جا نرم

دکتر داخلی و غیره هم رفتم و همه جور آزمایش هم دادم

همشون گفتن هیچ مشکلی نداری و سیستم طبیعی بدنت همینه

خیلی خوب میشه اینجا به یه جواب برسیم چون منو که خیلی کلافه کرده

واقعا با مام و اسپری میشه کمترش کرد؟؟؟

من استفاده میکردم اصن تاثیری نداشت

انقد بدم میاد از این وضعیت همیشه در حال شستن لباسامم....یه لباس بخرم سر دوماه رنگش میره انقد میشورمش
    رز مریم جان
    اسپری و مام 100% باعث نمیشن عرق به کلی از بین بره
    اما تاحدی کم میکنن
    خیلی مهمه که اسپری یا مام زمانی که ازحمام بیرون میاید بزنید و حتما نقاطی که تو بدنتون بیشتر عرق میکنرو حتما
    اصلاح کنید چون وجود مو باعث میشه رطوبت باقی بمونه روی پوست
    خوردن نوشنیدنی های گرم و صرف نظر از خوراکی های سرد خیلی کمک میکنه برای کمتر عرق کردن
    و اینکه هرشب چند قاشق تخم شربت خیس کنید و صبحا باابلیمو نوش جان کنید اگر احساس میکنید ممکنه فشارتون بندازه میتونید یه حبه قندم اضافه کنید تخم شربت اب رو توخودش ذخیره میکنه و داخل بدن کم کم استفاده میشه
    باعث میشه بدن کمتر گرمش بشه بنابراین کمتر هم عرق میکنه فوق العادست اثرش من همیشه استفاده میکنم
    پد عرق گیر هست که پدرم استفاده میکنن خیلی راضی ان میتونی تو مهمونیا ازش استفاده کنی
    ولی یه خوبی دارید شماهایی که زیاد تعریق دارید اینه که
    پوست شفاف و زیبایی دارید

ویرایش توسط سمیراه : 07-18-2016 در ساعت 03:35 PM
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

عشق بورزید

25. کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

رز مریم جان
    اسپری و مام 100% باعث نمیشن عرق به کلی از بین بره
    اما تاحدی کم میکنن
    خیلی مهمه که اسپری یا مام زمانی که ازحمام بیرون میاید بزنید و حتما نقاطی که تو بدنتون بیشتر عرق میکنرو حتما
    اصلاح کنید چون وجود مو باعث میشه رطوبت باقی بمونه روی پوست
    خوردن نوشنیدنی های گرم و صرف نظر از خوراکی های سرد خیلی کمک میکنه برای کمتر عرق کردن
    و اینکه هرشب چند قاشق تخم شربت خیس کنید و صبحا باابلیمو نوش جان کنید اگر احساس میکنید ممکنه فشارتون بندازه میتونید یه حبه قندم اضافه کنید تخم شربت اب رو توخودش ذخیره میکنه و داخل بدن کم کم استفاده میشه
    باعث میشه بدن کمتر گرمش بشه بنابراین کمتر هم عرق میکنه فوق العادست اثرش من همیشه استفاده میکنم
    پد عرق گیر هست که پدرم استفاده میکنن خیلی راضی ان میتونی تو مهمونیا ازش استفاده کنی
    ولی یه خوبی دارید شماهایی که زیاد تعریق دارید اینه که
    پوست شفاف و زیبایی دارید

مرسی سمیراه عزیزم

من از خیلی وقت پیش دنبال راهکار جدی و موثر بودم و تقریبا همه راها رو رفتم

مامانم میگه از بچگی هم همین قدر عرق میکردم و وقتی میخواستم بغلم کنه میدیده خیس عرق شدم تو خواب

خیلی عذاب آوره

حتی تو زمستون هم عرق میکنم...و همیشه بدنم یه حالت تب مانند داره

این پد رو ولی استفاده نکردم...به نظرت لباس رو بدتر نمیکنه؟؟ که عرق رو پس بده؟

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    میزان امتیاز
    12

مرسی سمیراه عزیزم

من از خیلی وقت پیش دنبال راهکار جدی و موثر بودم و تقریبا همه راها رو رفتم

مامانم میگه از بچگی هم همین قدر عرق میکردم و وقتی میخواستم بغلم کنه میدیده خیس عرق شدم تو خواب

خیلی عذاب آوره

حتی تو زمستون هم عرق میکنم...و همیشه بدنم یه حالت تب مانند داره

این پد رو ولی استفاده نکردم...به نظرت لباس رو بدتر نمیکنه؟؟ که عرق رو پس بده؟
    اوخی الههههی بچه ام بودی خیس عرق بودی
    پس ژنت همینجور بوده
    بله متاسفانه درمانی نداره فقط میشه کنترلش کرد
    عرقت بوی بد هم داره؟ یا رنگ زرد داره؟یا عرق سوز هم میشی؟
    چون اگر بو بد داشته باشه احتمال عرق سوزی هم هست در این مورد حتما باید از صابونهای قوی انتی باکتریال استفاده کنی
    و حمام با اب سرد کاملا اشتباهه چون بدنت شوکه میشه از سرد شدن زیاد و شروع میکنه خودشو گرم کنه و دوباره باعث تعریق میشه پس سعی کن دوش اب ولرم بگیری
    من چون دختر خالم بنده ی خدا این مشکل رو داشت درکت میکنم خیلی سخته اونهم تو زمستون خیلی عرق میکرد
    بیشترین قسمت بدنش که عرق میکرد صورتش بود همیشه خجالت میکشید توی دانشگا یا جاهای دیگه
    یسری ماسک از داروخانه گرفته بود برای صورتش که چربی صورتش رو کنترل میکرد خیلی خوب بود اسمشون رو خاطرم نیست
    اما میتونی از داروخانه ها تهیه کنی
    اب لیمو و تخم شربت رو فراموش نکن
    و این پد رو پدرم استفاده میکنن خیلی راضی ان اب رو تو خودش جذب میکنه و بیرون نمیده..
    سعی کن زیاد بیرون نری
    هرکسی یسری خصوصیاتی داره هممون یه مشکلاتی داریم باید تا حدی باهاش کنار بیایم و کنترلش کنیم

امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

عشق بورزید

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29466
    تشکـر
    176
    تشکر شده 51 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    8

هر چیزی راه حلی داره جز:

1- مردن

2- خراب کردن کنکور به خاطر دستشویی رفتن متقلبین
    نیا وسط تاپیک ملت بوق بگو افغانی

29. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

اوخی الههههی بچه ام بودی خیس عرق بودی
    پس ژنت همینجور بوده
    بله متاسفانه درمانی نداره فقط میشه کنترلش کرد
    عرقت بوی بد هم داره؟ یا رنگ زرد داره؟یا عرق سوز هم میشی؟
    چون اگر بو بد داشته باشه احتمال عرق سوزی هم هست در این مورد حتما باید از صابونهای قوی انتی باکتریال استفاده کنی
    و حمام با اب سرد کاملا اشتباهه چون بدنت شوکه میشه از سرد شدن زیاد و شروع میکنه خودشو گرم کنه و دوباره باعث تعریق میشه پس سعی کن دوش اب ولرم بگیری
    من چون دختر خالم بنده ی خدا این مشکل رو داشت درکت میکنم خیلی سخته اونهم تو زمستون خیلی عرق میکرد
    بیشترین قسمت بدنش که عرق میکرد صورتش بود همیشه خجالت میکشید توی دانشگا یا جاهای دیگه
    یسری ماسک از داروخانه گرفته بود برای صورتش که چربی صورتش رو کنترل میکرد خیلی خوب بود اسمشون رو خاطرم نیست
    اما میتونی از داروخانه ها تهیه کنی
    اب لیمو و تخم شربت رو فراموش نکن
    و این پد رو پدرم استفاده میکنن خیلی راضی ان اب رو تو خودش جذب میکنه و بیرون نمیده..
    سعی کن زیاد بیرون نری
    هرکسی یسری خصوصیاتی داره هممون یه مشکلاتی داریم باید تا حدی باهاش کنار بیایم و کنترلش کنیم

نه فقط تعریق ساده...خیلیا رو دیدم عرقشون حتی چرب هم هست ولی من نه! نه بوی خاصی نه رنگی ...فقط عرق ساده

و اینکه نه کف دست نه صورت نه پا...فقط زیر بغل....

واقعا آدمو کلافه میکنه...بخصوص وقتی بخوای مهمانی بری یا محیط دانشگاه

درجه حرارت بدنم هم بالاست...خودم همیشه حس میکنم تب دارم

ولی وقتی به کسی میگم دست بذاره به صورتم میگه نه معمولی هستی تب نداری ولی از درون حس میکنم که گر میگیرم

و جالبش اینکه در عین حال پاهام همیشه سردن

سیستم بدنم استوایی هس فک کنم...گرم و مرطوب

کاش یه درمان قطعی داشت

30. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Tabnak7 نمایش پست ها
    نیا وسط تاپیک ملت بوق بگو افغانی
    وای خدا چقد خندیدم به این جمله

31. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29466
    تشکـر
    176
    تشکر شده 51 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    8

وای خدا چقد خندیدم به این جمله
    سلام مریم حیدر زاده

32. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    میزان امتیاز
    12

نه فقط تعریق ساده...خیلیا رو دیدم عرقشون حتی چرب هم هست ولی من نه! نه بوی خاصی نه رنگی ...فقط عرق ساده

و اینکه نه کف دست نه صورت نه پا...فقط زیر بغل....

واقعا آدمو کلافه میکنه...بخصوص وقتی بخوای مهمانی بری یا محیط دانشگاه

درجه حرارت بدنم هم بالاست...خودم همیشه حس میکنم تب دارم

ولی وقتی به کسی میگم دست بذاره به صورتم میگه نه معمولی هستی تب نداری ولی از درون حس میکنم که گر میگیرم

و جالبش اینکه در عین حال پاهام همیشه سردن

سیستم بدنم استوایی هس فک کنم...گرم و مرطوب

کاش یه درمان قطعی داشت
    خب خیلی عالیه بهترین حالت رو داری پوست تمیزی داری و شفاف
    شانس اوردی که صورتت عرق نمیکنه یا کف دستت!!
    من خودم هم همیشه حالت گر گرفتگی دارم چون مزاجم این طوره اصلا غذاهای با طبع گرم استفاده نمیکنم
    چون مثل تو حرارتم بالاست
    این تست رو بزن مزاجت مشخص کن در اخر برات مینویسه مزاجت چیه اینطوری راحتر میتونی کنترلش کنی چون مصرف بعضی از غذاها باعث میشه حرارت بدن کمتربشه
    من این ازمون رو زدم مزاجم گرم و مرطوبه قشنگ برام لیست کرد باید و نبایدهارو
    تست کن ضرر نداره

آزمون مزاج شناسی
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

عشق بورزید

33. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

خب خیلی عالیه بهترین حالت رو داری پوست تمیزی داری و شفاف
    شانس اوردی که صورتت عرق نمیکنه یا کف دستت!!
    من خودم هم همیشه حالت گر گرفتگی دارم چون مزاجم این طوره اصلا غذاهای با طبع گرم استفاده نمیکنم
    چون مثل تو حرارتم بالاست
    این تست رو بزن مزاجت مشخص کن در اخر برات مینویسه مزاجت چیه اینطوری راحتر میتونی کنترلش کنی چون مصرف بعضی از غذاها باعث میشه حرارت بدن کمتربشه
    من این ازمون رو زدم مزاجم گرم و مرطوبه قشنگ برام لیست کرد باید و نبایدهارو
    تست کن ضرر نداره

آزمون مزاج شناسی
    مرسی سمیراه عشقم

34. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

انجامش دادم

جوابش گرم و تر و با غلبه سوداوی حاد

36. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28860
    تشکـر
    135
    تشکر شده 155 بار در 105 پست
    میزان امتیاز
    8

منم دارم این مشکلو
    همش مجبورم لباسای مشکی و تیره بپوشم
    انقد دوش میگیرم که آبشش درآوردم

37. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام من قبلا مام میزدم ولی پسندم نبود چون خیلی ورزش میکنم سریع هم بدنم عرق میگیرتش

اسپری نمیچسبه به لباس؟
    یعنی لباس رو سفید نمیکنه ؟

38. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    میزان امتیاز
    9

در ضمن اگه متاهلی اخلاقتو عوض کن.

بله متاهلمبسیار هم خوشبخت هستم
    آخه کوشولویی که تازه کنکور دادی مطمنا باید متولد 76-75 باشی جای بچه ی من داری به من میگی اخلاقتو عوض کن؟
    عزیزم دلم تو به این چیزها کاری نداشته باش به فکر کنکورت باش والا
    آخی نازی اول صبحی خنده اوردی به لبم پسرکوچولو

39. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    میزان امتیاز
    12

انجامش دادم

جوابش گرم و تر و با غلبه سوداوی حاد

درمان افراد سوداوی حاد

سودا، از جنس خاک و سرد وخشک است و در واقع رسوب خون است يعنی سياهی كه از سردی و خشكی پديد مي‌آید ، تمام مواد خون ساز مثل عدس، جگر،انار سوداساز هستند ، مراد ازخون ساز،به معناي توليد دم از اخلاط اربعه نیست،چراكه مصرف بيش از حد اينگونه مواد، باعث غلظت خون خواهد شد.
    خون از آب، پلاكت و گلبول (قرمز و سفيد) تشكيل شده و مواد خون سازی مثل انار، باعث توليد گلبول قرمز خون مي‌شوند نه پلاكت.باید گفت هر چه ميزان گلبول قرمز از حدّ نرمال فراتر رود، غلظت خون بيشتر شده و به همان ميزان از گلبول‌های سفيد خون كه نقش سرباز و تنظيم كننده سيستم دفاعی بدن هستند ،كم خواهد شد. پس عدس و جگر هم بايد به ميزان معمولی مصرف شده و از افراط و تفريط پرهيز شود چراکه عامل سكته اعم از قلبي و مغزي، غلظت خون و به تبع آن انسداد عروق و نهايتاً سكت يا همان سكته خواهد بود. براي تعديل سودا از مواد اسيدی مثل سركه، ليمو، ترشيجات استفاده مي‌شود و اينكه از حضرت علي(ع)توصيه به مصرف سركه انگبين(سركه– عسل) فرموده اند،بخاطر اين است كه با عسل، سردی سركه رفع شده و از ايجاد عوارضي با منشأ سردی كه در قسمت‌های قبل گذشت، پرهيز شود.

مشخصات افراد سوداوی
    بازتاب روانی و رفتاری در افراد سوداوی :
    افسردگی و خستگی ،خود خوری ،
    فکر زیاد بدون آنکه بداند ،
    علاقه‌مند به بهار و تابستان. ، كم احساس و منطقی، ميانه‌رو و محتاط ، كم انرژی و مداومت در انجام كار، تمايل كم به معنويت ،
    ناآرام و هميشه در فكر. ، دارای وسواس و نگرانی و دودلی ،
    بدون توان ريسك ، انتقام‌جو،
    ميل جنسی فراوان ،
    توان جنسی كم ، فكر و خيال فراوان ، بدبين ، حساس ، نگران ، منظم ، درون‌گرا
    ، اهل جدال و جنجال ، تيزبين و بادقت ، لجباز،
    بی نشاطی
    علایم پوستی و گوارشی سوداوی:
    پوست خشک و بدون رطوبت و داراي منافذ متوسط ، رگهای دست پنهان است ، رنگ پوست تيره است، رنگ چشم (سفيدي) سفيد تيره است ، رنگ مردمک ميشي و قهوه‌ای است ، موی سر، خشک و ضخيم يا مجعد است، رنگ مو، سياه مات و جوگندمی است و فرد سوداوی معمولاً كم مو است ، مزه دهان صبحگاهان شور مزه است و دهان، خشك و كم آب است، اشتهاء زياد، ولی خوراک كم است، توان هضم غذا بسيار كم است، نفخ معده فراوان دارند، يبوست دارند، گرايش به شوری و شيرينی دارند، گرايش به ترشی ندارند، بوی بد دهان ندارند، بوی بد مدفوع ندارند، قار و قور شكم دارند، تمايل به سردی‌ها ندارند و تمايل به گرمی‌ها دارند ،
    لاغری ، مدفوع قیری وسیاه ، سوزش هنگام دفع ادرار، ادرار تیره خاکستری می‌شود، حالت تهوع ، حس تاریکی چشم و شب کوری، سوزش معده ، خارش زیاد بدن وترک خوردن پوست ، قلنج معده
    رژيم غذایی مناسب با افراد سوداوی:
    سودا چون سرد و خشک است افراد سوداوی بايد از غذاهای سرد و خشك پرهيز كنند و در عوض از غذاهای گرم و تر مثل عسل استفاده نمايند ، غذاهای سرد و خشك مثل برنج كه بدن را با افت رطوبت مواجه مي‌كند، مهم ترين عامل يبوست است (به خاطر دفع رطوبت).
    در میان فصل ها، پایيز فصل سوداست و بهترين فصل براي حجامت افراد سوداوی نیز فصل پایيز است.
    مصرف نوره در مواد بهداشتي دافع سوداست ، البته نوره ای که حاوی آرسنیک باشد.
    از بين نان ها نان سنگک مناسب‌تر از بقيه است. (به خاطر وجود سبوس).
    تير كشيدن سر، سردرد سوداوی است و حساسيت به صدا هم از افزايش سوداست كه اين دو با حجامت به همراه مصرف سركه به عنوان رقيق كننده خون براي درمان بكار می‌رود.
    غذای مضر برای سوداوی مزاج ها
    غذاهای مانده وبیات و شور و نمک سود، سودا را زیاد می‌کند ،
    بادمجان ،
    عدس ، نوشابه با غذا ، ماهی دودی ، خیارشور ،گوشت پیر (رنگ قرمز تیره) ، پنیر ،
    يخ و آب یخ (آب به صورت غيرمستقيم بايد سرد شود) ، برنج
    غذای مفید برای سوداوی مزاج ها
    خوردن غذای گرم و تر – ملین
    – سوپ جو (با پاچه گوسفند
    – کمی زنجبیل
    – زعفران) ، عسل و قدومه شیرازی ،
    توت ، با آب گرم طهارت کند ،
    انجیر، خرما ، کشمش ، هل ، دارچین ،
    زیره ، زعفران

با عرض معذرت از استارتر امیدوارم دعوامون نکنه
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

عشق بورزید

40. 2 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها

خیلی ممنون

42. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

درمان افراد سوداوی حاد

سودا، از جنس خاک و سرد وخشک است و در واقع رسوب خون است يعنی سياهی كه از سردی و خشكی پديد مي‌آید ، تمام مواد خون ساز مثل عدس، جگر،انار سوداساز هستند ، مراد ازخون ساز،به معناي توليد دم از اخلاط اربعه نیست،چراكه مصرف بيش از حد اينگونه مواد، باعث غلظت خون خواهد شد.
    خون از آب، پلاكت و گلبول (قرمز و سفيد) تشكيل شده و مواد خون سازی مثل انار، باعث توليد گلبول قرمز خون مي‌شوند نه پلاكت.باید گفت هر چه ميزان گلبول قرمز از حدّ نرمال فراتر رود، غلظت خون بيشتر شده و به همان ميزان از گلبول‌های سفيد خون كه نقش سرباز و تنظيم كننده سيستم دفاعی بدن هستند ،كم خواهد شد. پس عدس و جگر هم بايد به ميزان معمولی مصرف شده و از افراط و تفريط پرهيز شود چراکه عامل سكته اعم از قلبي و مغزي، غلظت خون و به تبع آن انسداد عروق و نهايتاً سكت يا همان سكته خواهد بود. براي تعديل سودا از مواد اسيدی مثل سركه، ليمو، ترشيجات استفاده مي‌شود و اينكه از حضرت علي(ع)توصيه به مصرف سركه انگبين(سركه– عسل) فرموده اند،بخاطر اين است كه با عسل، سردی سركه رفع شده و از ايجاد عوارضي با منشأ سردی كه در قسمت‌های قبل گذشت، پرهيز شود.

مشخصات افراد سوداوی
    بازتاب روانی و رفتاری در افراد سوداوی :
    افسردگی و خستگی ،خود خوری ،
    فکر زیاد بدون آنکه بداند ،
    علاقه‌مند به بهار و تابستان. ، كم احساس و منطقی، ميانه‌رو و محتاط ، كم انرژی و مداومت در انجام كار، تمايل كم به معنويت ،
    ناآرام و هميشه در فكر. ، دارای وسواس و نگرانی و دودلی ،
    بدون توان ريسك ، انتقام‌جو،
    ميل جنسی فراوان ،
    توان جنسی كم ، فكر و خيال فراوان ، بدبين ، حساس ، نگران ، منظم ، درون‌گرا
    ، اهل جدال و جنجال ، تيزبين و بادقت ، لجباز،
    بی نشاطی
    علایم پوستی و گوارشی سوداوی:
    پوست خشک و بدون رطوبت و داراي منافذ متوسط ، رگهای دست پنهان است ، رنگ پوست تيره است، رنگ چشم (سفيدي) سفيد تيره است ، رنگ مردمک ميشي و قهوه‌ای است ، موی سر، خشک و ضخيم يا مجعد است، رنگ مو، سياه مات و جوگندمی است و فرد سوداوی معمولاً كم مو است ، مزه دهان صبحگاهان شور مزه است و دهان، خشك و كم آب است، اشتهاء زياد، ولی خوراک كم است، توان هضم غذا بسيار كم است، نفخ معده فراوان دارند، يبوست دارند، گرايش به شوری و شيرينی دارند، گرايش به ترشی ندارند، بوی بد دهان ندارند، بوی بد مدفوع ندارند، قار و قور شكم دارند، تمايل به سردی‌ها ندارند و تمايل به گرمی‌ها دارند ،
    لاغری ، مدفوع قیری وسیاه ، سوزش هنگام دفع ادرار، ادرار تیره خاکستری می‌شود، حالت تهوع ، حس تاریکی چشم و شب کوری، سوزش معده ، خارش زیاد بدن وترک خوردن پوست ، قلنج معده
    رژيم غذایی مناسب با افراد سوداوی:
    سودا چون سرد و خشک است افراد سوداوی بايد از غذاهای سرد و خشك پرهيز كنند و در عوض از غذاهای گرم و تر مثل عسل استفاده نمايند ، غذاهای سرد و خشك مثل برنج كه بدن را با افت رطوبت مواجه مي‌كند، مهم ترين عامل يبوست است (به خاطر دفع رطوبت).
    در میان فصل ها، پایيز فصل سوداست و بهترين فصل براي حجامت افراد سوداوی نیز فصل پایيز است.
    مصرف نوره در مواد بهداشتي دافع سوداست ، البته نوره ای که حاوی آرسنیک باشد.
    از بين نان ها نان سنگک مناسب‌تر از بقيه است. (به خاطر وجود سبوس).
    تير كشيدن سر، سردرد سوداوی است و حساسيت به صدا هم از افزايش سوداست كه اين دو با حجامت به همراه مصرف سركه به عنوان رقيق كننده خون براي درمان بكار می‌رود.
    غذای مضر برای سوداوی مزاج ها
    غذاهای مانده وبیات و شور و نمک سود، سودا را زیاد می‌کند ،
    بادمجان ،
    عدس ، نوشابه با غذا ، ماهی دودی ، خیارشور ،گوشت پیر (رنگ قرمز تیره) ، پنیر ،
    يخ و آب یخ (آب به صورت غيرمستقيم بايد سرد شود) ، برنج
    غذای مفید برای سوداوی مزاج ها
    خوردن غذای گرم و تر – ملین
    – سوپ جو (با پاچه گوسفند
    – کمی زنجبیل
    – زعفران) ، عسل و قدومه شیرازی ،
    توت ، با آب گرم طهارت کند ،
    انجیر، خرما ، کشمش ، هل ، دارچین ،
    زیره ، زعفران

با عرض معذرت از استارتر امیدوارم دعوامون نکنه
    نه عزیز استفاده کردم ممنون

43. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ژوان نمایش پست ها

بله متاهلمبسیار هم خوشبخت هستم
    آخه کوشولویی که تازه کنکور دادی مطمنا باید متولد 76-75 باشی جای بچه ی من داری به من میگی اخلاقتو عوض کن؟
    عزیزم دلم تو به این چیزها کاری نداشته باش به فکر کنکورت باش والا
    آخی نازی اول صبحی خنده اوردی به لبم پسرکوچولو

ترکیدم از خنده

44. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

برو امضای پریماه رو بخون
    سلام منظورتون امضا قبلی ؟؟
    امضامو. دیروز عوض کردم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

45. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خوب امضای قبلیتو بذار همینجا اگه می تونی
    ندارمش
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

46. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    میزان امتیاز
    9

برو امضای پریماه رو بخون

البته امضاشو عوض کرد... برو ازش بپرس امضاش چی بوده
    پریماه کیه چی میگی کوچولو بیکارم مگه
    چه دنیای جالبی دارید شما کوچولوها

47. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ژوان نمایش پست ها
    پریماه کیه چی میگی کوچولو بیکارم مگه
    چه دنیای جالبی دارید شما کوچولوها
    پریماه من هستم

امضامم این بود :

اگر کسی شما رو نصیحت میکنه صرفا به این معنا نیست که ادم کاملی هست اما ممکن است همان چیزی به شما بدهند یه دنبالش هستید

درست اشکان حرفش خیلی بی ربط بود تو این تایپک ولی حرف زدن شما با ایشون هم درست نیست و اگرنه شما با سن شناسنامه ای بالایی که دارید این درک و میکردید که به قول شما اشکان بچست و با کوچولو کوچولو بهش گفتن شما بزرگ نمیشید و میتونه. با فشار که کنکور روش اورده حرف شما تو روحیش تاثیر بدی بذاره

موفق باشید روز خوش
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

48. 5 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21714
    تشکـر
    2
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

من نمیدونم چرا اعضای این انجمن بخصوص دخترا جدیدا انقد بی ادب شدن
    بخاطر همین بحث منو از چت باکس محروم کردن ولی حرف حق گفتم
    از این تاپیک کاملا واضحه چقد عصبی و بی ادب و پررو هستن
    نمیخوام اسم ببرم خودشون میدونن
    چه عجب پریماه خانوم آخر صحبتاش یه گوشزدی به خانم ژوان کرد وگرنه معلوم نبود چه حرفای تحقیر امیزی به اشکان بزنه
    خانم ژوان مادر بزرگ
    متولد چندی شما که انقد ادعاتون میشه بزرگید
    اول اینکه بزرگی به سن نیست و به عقله
    ثانیا اگر کسی سنش کمه نیاز نیس بهش بگیم کوچولو
    ثالثا اشکان کنکور داده و هجده سالش فک نمیکنم یه پسر هجده ساله کوچیک باشه!
    قدیما پسر پونزده سالش میشد بهش زن میدادن هجده ساله ده تا بچه قد و نیم قد داشت
    حالا شما به اشکان میگید بچه!
    لابد خودتون هجده ساله بودین همه بهتون میگفتن کوچولو که عقدشو سر اشکان خالی میکنید
    در ضم اینو هم بگم اینجا یه انجمن تخصصی مشاوره و بخصوص مشاوره روانی هست
    پس کاربرا بخصوص کاربرای حرفه ای انجمن باید با ارامش کامل و بدون هیچ توهین و عصبانیتی دوستان رو راهنمایی کنن
    نه اینکه بیشتر تحقیرشون کنن
    اینو برا بار آخر دارم میگم
    یبار دیگه فقط یبار دیگه توهین از کسی ببینم سریع گزارش میکنم به مدیر کل اقا فرخ تا درجا بلاکش کنه
    حالا چه کاربر با سابقه و حرفه ای باشه چه کاربر تازه کار
    والا مسخرشو دراوردین دیگه
    ویرایش توسط Mohsen94 : 07-19-2016 در ساعت 02:13 PM

50. کاربران زیر از Mohsen94 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen94 نمایش پست ها
    من نمیدونم چرا اعضای این انجمن بخصوص دخترا جدیدا انقد بی ادب شدن
    بخاطر همین بحث منو از چت باکس محروم کردن ولی حرف حق گفتم
    از این تاپیک کاملا واضحه چقد عصبی و بی ادب و پررو هستن
    نمیخوام اسم ببرم خودشون میدونن
    چه عجب پریماه خانوم آخر صحبتاش یه گوشزدی به خانم ژوان کرد وگرنه معلوم نبود چه حرفای تحقیر امیزی به اشکان بزنه
    خانم ژوان مادر بزرگ
    متولد چندی شما که انقد ادعاتون میشه بزرگید
    اول اینکه بزرگی به سن نیست و به عقله
    ثانیا اگر کسی سنش کمه نیاز نیس بهش بگیم کوچولو
    ثالثا اشکان کنکور داده و هجده سالش فک نمیکنم یه پسر هجده ساله کوچیک باشه!
    قدیما پسر پونزده سالش میشد بهش زن میدادن هجده ساله ده تا بچه قد و نیم قد داشت
    حالا شما به اشکان میگید بچه!
    لابد خودتون هجده ساله بودین همه بهتون میگفتن کوچولو که عقدشو سر اشکان خالی میکنید
    در ضم اینو هم بگم اینجا یه انجمن تخصصی مشاوره و بخصوص مشاوره روانی هست
    پس کاربرا بخصوص کاربرای حرفه ای انجمن باید با ارامش کامل و بدون هیچ توهین و عصبانیتی دوستان رو راهنمایی کنن
    نه اینکه بیشتر تحقیرشون کنن
    اینو برا بار آخر دارم میگم
    یبار دیگه فقط یبار دیگه توهین از کسی ببینم سریع گزارش میکنم به مدیر کل اقا فرخ تا درجا بلاکش کنه
    حالا چه کاربر با سابقه و حرفه ای باشه چه کاربر تازه کار
    والا مسخرشو دراوردین دیگه
    شما ؟
    شما یک هو از عالم غیب پیداتون شده ؟ شما که اصلا نه سر پیازید نه تهش
    لابد دلیلی داشته که از چت باکس محروم شدی شاید دلیلش همین فضولیه بیجاست عزیز
    تابلوعه که یوزر اشکانی اشکان خودت بیا از خودت دفاع کن اینجوری خیلی خنده داره اخه
    این جملتم عالی بود :

یعنی فکر کنم با این جمله همه در رفتن
    دوست عزیز یکی میخاد وساطت خودتو کنه که از چت باکس محروم شدی اونوقت میای خط نشون میکشی؟
    برو از تایپیک من بیرون
    بی ادب شمایی که انقدر ایدی داری دیگه ام نقل قول نکن بچه جون

52. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    پریماه من هستم

امضامم این بود :

اگر کسی شما رو نصیحت میکنه صرفا به این معنا نیست که ادم کاملی هست اما ممکن است همان چیزی به شما بدهند یه دنبالش هستید

درست اشکان حرفش خیلی بی ربط بود تو این تایپک ولی حرف زدن شما با ایشون هم درست نیست و اگرنه شما با سن شناسنامه ای بالایی که دارید این درک و میکردید که به قول شما اشکان بچست و با کوچولو کوچولو بهش گفتن شما بزرگ نمیشید و میتونه. با فشار که کنکور روش اورده حرف شما تو روحیش تاثیر بدی بذاره

موفق باشید روز خوش
    فکر کنم تایپیک درباره سوال راجب عرق زیاد بوداا

53. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

یا حضرت عزرائیل
    تموم کنید بچه بازیاتونو تو تایپیک من لطفا

54. کاربران زیر از یاسمین بانو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

واقعا ادم پشیمون میشه از تایپیک زدن
    یوزر ashkan که همههمه رو شروع کردی تمومش کن واقعا زشته اینکارا
    بقیه بچه هام تمومش کنید دیگه پست نزارید لطفا
    چواب نخواستیم تشنج ایجاد نکنید

56. کاربران زیر از یاسمین بانو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21714
    تشکـر
    2
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

من اشکان نیستم ولی هر طور میخوای فک کنم
    تاپیک زدی که زدی مگه سندش به نامته که انقد تاپیک تاپیک میکنی
    قطعا اینو به اقا فرخ گزارش میکنم شاید اخرین پستی بود که تو این انجمن دادی
    این انجمن جای بی تربیت ها نیست
    محروم شدن منم به خودم مربوطه اگه اقا فرخ صلاح بدونه منو از محرومیت در میاره

58. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19270
    تشکـر
    817
    تشکر شده 1,156 بار در 552 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    من مام صابونی نیواا پیشنهاد میکنم خیلی خوبه استفاده کنید تاثیرش رو میبینید
    امضای ایشان
    دل بردی
    از
    من
    به یغما
    ای ترک غارتگره من

59. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28860
    تشکـر
    135
    میزان امتیاز
    8

من تا حالا همه مدل مام و اسپری استفاده کردم.
    برای کم کردن تعریق اسپری پودری بدن بهتر از بقیه ست. کلا این اسپری هر برندی باشه خوبه.
    مام تاثیر مشخصی روی کم کردن تعریق نداره و بیشتر برای خوشبو شدن استفاده میشه.
    مام صابونی خوبه و باید بلافاصله بعد از حمام استفاده بشه بدیش اینه که هم بدنو هم لباسو خیلی چرب میکنه.
    مام صابونی نیووا و رکسونا خیلی خوبن.
    مام رولی هم خوبه.بدیش اینه که بدن خیس و لزج میشه و بعضیا خوششون نمیاد.
    مام رولی شون از بین تمام رولیایی که تا حالا استفاده کردم واقعا عالی بوده.
    کلا مام و اسپری باید بلافاصله بعد حموم استفاده بشه تا تاثیر بهتر بزاره و حداقل هر دوازده ساعت یکبار تجدید بشه.
    یکی از عوارض این محصولات تیرگی زیر بغله که شدتش در افراد مختلف متفاوته.
    ویرایش توسط asemun : 07-19-2016 در ساعت 06:33 PM

60. کاربران زیر از asemun بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط آراد نمایش پست ها
    سلام
    من مام صابونی نیواا پیشنهاد میکنم خیلی خوبه استفاده کنید تاثیرش رو میبینید
    ممنون اقای اراد

62. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط asemun نمایش پست ها
    من تا حالا همه مدل مام و اسپری استفاده کردم.
    برای کم کردن تعریق اسپری پودری بدن بهتر از بقیه ست. کلا این اسپری هر برندی باشه خوبه.
    مام تاثیر مشخصی روی کم کردن تعریق نداره و بیشتر برای خوشبو شدن استفاده میشه.
    مام صابونی خوبه و باید بلافاصله بعد از حمام استفاده بشه بدیش اینه که هم بدنو هم لباسو خیلی چرب میکنه.
    مام صابونی نیووا و رکسونا خیلی خوبن.
    مام رولی هم خوبه.بدیش اینه که بدن خیس و لزج میشه و بعضیا خوششون نمیاد.
    مام رولی شون از بین تمام رولیایی که تا حالا استفاده کردم واقعا عالی بوده.
    کلا مام و اسپری باید بلافاصله بعد حموم استفاده بشه تا تاثیر بهتر بزاره و حداقل هر دوازده ساعت یکبار تجدید بشه.
    یکی از عوارض این محصولات تیرگی زیر بغله که شدتش در افراد مختلف متفاوته.
    خیلی ممنون از توضیحات جامع
    مطمنید باعث تیرگی زیر بقل میشه ؟

63. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28860
    تشکـر
    135
    میزان امتیاز
    8

خیلی ممنون از توضیحات جامع
    مطمنید باعث تیرگی زیر بقل میشه ؟
    خواهش میکنم
    آره متاسفانه باعث تیرگی میشه
    اتفاقا این که بلافاصله بعد از حمام و اصلاح استفاده بشه روی شدت تیرگی هم بیشتر تاثیر میزاره
    ولی چاره ای نیس.منم مجبور شدم بین تیرگی و بوی خوش با سفیدی و بوی نامطبوع اولی رو انتخاب کنم

64. کاربران زیر از asemun بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20096
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط asemun نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    آره متاسفانه باعث تیرگی میشه
    اتفاقا این که بلافاصله بعد از حمام و اصلاح استفاده بشه روی شدت تیرگی هم بیشتر تاثیر میزاره
    ولی چاره ای نیس.منم مجبور شدم بین تیرگی و بوی خوش با سفیدی و بوی نامطبوع اولی رو انتخاب کنم
    اوه بعد حموم بیشتره احتمالش خوب شد گفتید دیگه استفاده نمیکنم بعد حمام!!!
    من سفیدی رو ترجیح میدم!
    البته اینکه عرق من بدون بود بی رنگ هستش هدفم از استفاده عرق نکردن بود که نمیشه با این وجود

66. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

برای رفع تیرگی زیر بغل از ابلیمو استفاده کنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

67. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

من طی تحقیقاتی که انجام دادم

دیروز عصری رفتم اسپری پودری ضد تعریق نیوآ خریدم

و چیزی که مطالعه کردم این بود که این نوع اسپری ها شب موقع خواب استفاده بشن خیلی بهتره

69. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد