نمایش نتایج: از 1 به 28 از 28

موضوع: کار رو ادامه بدم یا نه؟

7979
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

کار رو ادامه بدم یا نه؟

سلام
    موضوع اینه که من و سه چهارتا از همکاران از طرف سازمانی به عنوان یک تیم برای یک پروژه نسبتا مهم انتخاب شدیم. یک سر تیم هم که تحصیلاتش رو خارج از ایران داشته و چندین سال هست سابقه داره از طرف همان سازمان برای تیم در نظر گرفتن.
    این پروژه جدای از کار خودم هستش و برای یک مدت یک ساله قرارهست کار رو انجام بدهیم.
    سه شنبه قرار بود یک جلسه داشته باشیم من باید جایی میرفتم صحبت ها و یک سری کارهای جلسه رو به یکی از همکاران سپردم و انجام شد.چهارشنبه هم جلسه بود و من نبودم البته اعلام کردم نیستم و سفر میرم.اتفاقا جلسه روز چهارشنبه با موفقیت اتجام شد و همین همکارم و سر تیم ما با من تماس گرفتن و در این مورد صحبت کردیم.
    حالا امشب من به همین سرگروه پیام دادم که من فردا رو نیستم توی مسیر هستم و سه شنبه در خدمتتون هستم.
    جواب داد فردا رو بیا.نوشتم فردا توی راه هستم متاسفانه نمیتونم.
    جواب داد سه شنبه که توی جلسه نبودید چهارشنبه و پنج شنبه دو روز زودتر رفتید فردا رو هم نمیخواهید بیایید میشه 6 روز. شما 6 روز از کار فاصله گرفتی اگر نیومدی جریمه میشی!!!
    اصلا موندم چی بنویسم. اگر مرد بود حتما یک جواب درست بهش میدادم.
    نوشتم من کارم رو انجام میدم و کوتاهی نمیکنم گفتم که توی مسیر هستم واقعا نمیرسم.
    جواب داده اوکی مهم نیست. گفتم من اصلا انتظار نداشتم با من به این شکل صحبت کنید صادقانه به شما گفتم نمیتونم خودمو برسونم.آدم با اعضای گروهش به این شکل رفتار نمیکنه.
    گفت منظورم این بود مهم نیست همون سه شنبه تشریف بیارید و امیدوارم به شما خوش گذشته باشه و...
    یک گروه هم برای اعضای پروژه در تلگرام ایشون درست کردن که امشب یکی از اعضا در گروه نوشت شارژر سفیدم رو کی برداشته فردا بیاره.
    همین خانم سرگروه سریعا بعد از جواب پیامی که به من داد رفتش توی گروه به اون آقا گفت آقای فلانی گروه واسه تبادل کارهست نه اینکه آگهی لوازم گمشده بگذارید.
    حالا اون آقا یه قسمت مهم از یه کارخونه رو اداره میکنه
    الان حقیقتش خیلی در مورد این کار دو دل شدم اصلا انجامش بدهم یا نه...
    دلایلی هم واسه خودم دارم اما از طرفی بالاخره تجربه خوبی در زمینه کاری هستش و این کار و تیم رو دوست دارم. ازطرفی حوصله بحث و حرفهای بعد از این رو که احتمال داره پیش بیاد ندارم
    شما جای من باشید ادامه میدید؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : کار رو ادامه بدم یا نه؟

سلام

آره من بودم کار رو ادامه میدادم . یه موقعیت کاری خوب که هم تجربه و رزومه میشه رو به خاطر چهارتا حرفای خاله زنکی ول نمیکردم اونم تو شرایط کار الان مملکت

اما از طرفی هم از نوشتت اینطور برداشت میشه که دلت رضا نیست به این پروژه اگه اینجوری هستش که بحثش فرق میکنه

من خودم یه هفتست بیکار شدم یه کار پیدا کردم کارفرما هم از من خوشش اومد و بین اون همه مصاحبه دهنده من رو انتخاب کرد اما یک روز رفتم سره کار گفتم دیگه

نمیام چون از کار خوشم نیومد و حس خوبی بهش نداشتم

اگه حس خوبی نداری و برات لذت بخش نیست ولش کن ولی اگه به خاطر حرفای مدیرتونه ادامه بده که بعدا پشیمون میشی

3. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    سلام

آره من بودم کار رو ادامه میدادم . یه موقعیت کاری خوب که هم تجربه و رزومه میشه رو به خاطر چهارتا حرفای خاله زنکی ول نمیکردم اونم تو شرایط کار الان مملکت

اما از طرفی هم از نوشتت اینطور برداشت میشه که دلت رضا نیست به این پروژه اگه اینجوری هستش که بحثش فرق میکنه

من خودم یه هفتست بیکار شدم یه کار پیدا کردم کارفرما هم از من خوشش اومد و بین اون همه مصاحبه دهنده من رو انتخاب کرد اما یک روز رفتم سره کار گفتم دیگه

نمیام چون از کار خوشم نیومد و حس خوبی بهش نداشتم

اگه حس خوبی نداری و برات لذت بخش نیست ولش کن ولی اگه به خاطر حرفای مدیرتونه ادامه بده که بعدا پشیمون میشی
    ممنونم... الان باید تصمیم بگیرم چون جلسات اولبه است اگر قرارداد بنویسم دیگه باید ادامه بدهم. از برخوردش خوشم نیامد انگار با گماشته ش صحبت میکنه یا چون فکر میکنه اون زن هست و ما مرد هستیم و الان سرتیم شده باید این شکلی رفتار کنه

5. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    ممنونم... الان باید تصمیم بگیرم چون جلسات اولبه است اگر قرارداد بنویسم دیگه باید ادامه بدهم. از برخوردش خوشم نیامد انگار با گماشته ش صحبت میکنه یا چون فکر میکنه اون زن هست و ما مرد هستیم و الان سرتیم شده باید این شکلی رفتار کنه

آره میدونم مدیر خانم داشتم خانمها دست خودشون نیست اصولا مدیران خوبی نیستند و انعطاف آقایون رو ندارند و مدیریت رو توی خشک بودن و سخت گیری میبینن تا انعطاف داشتن

اگه موقعیت کاریش برات میارزه سعی کن تو انعطاف نشون بدی و رابطت با مدیرتون رو مدیریت کنی

7. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    آره میدونم مدیر خانم داشتم خانمها دست خودشون نیست اصولا مدیران خوبی نیستند و انعطاف آقایون رو ندارند و مدیریت رو توی خشک بودن و سخت گیری میبینن تا انعطاف داشتن

اگه موقعیت کاریش برات میارزه سعی کن تو انعطاف نشون بدی و رابطت با مدیرتون رو مدیریت کنی
    آخه مسئله اینجاست خودم چون مدیر هستم واسم سنگینه این داره به اینصورت رفتارمیکنه اون هم هنوز هیچی نشده ... بله کار از خوب بودن خوبه که قبول کردم شانس ابتدای کار به تعطیلات گره خورد و من هم از نظر روحی به یک مسافرت نیازداشتم تا ریکاوری کنم و کار رو شروع کنم.این چیزها رو که نمیفهمند فقط فضای اطرافشان رو می بینند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

خیلی بدون تعارف بهتون بگم پولش چطوره؟

10. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    خیلی بدون تعارف بهتون بگم پولش چطوره؟
    سلام
    پولش خوبه و در صورت انجام این کار در همین سازمان هم واسم رزومه موفقی میشه برای کارهای بعدی که احتمالا انجام میگیره

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

سلام
    پولش خوبه و در صورت انجام این کار در همین سازمان هم واسم رزومه موفقی میشه برای کارهای بعدی که احتمالا انجام میگیره

ببینید اصولا خانما نمیدونم چه فازیه دارن که وقتی با یه مرد همکار میشن میخان رئیس بازی در بیارن و دستور بدن که بگن آره ما از شما پایین تر نیستیم و یه جورایی گربه دم حجله بکشن که باید از یه گوش شنید و یه گوش بیرون کرد .من اصولا هروقت با خانما کار مشترک داشتم سوژه خندم بودن تا ناراحتی

تا اونجایی که من ازتون شناخت دارم شما آدم محجوبی هستید به نظرم کار را ادامه بدید این خانمم اگه خیلی روشون را زیاد کنن همکارای دیگه آقاتون قطعا باهاشون برخورد میکنند

این نکته را در نظر داشته باشید همسر و فرزندان شما مهم تر هستند پس به خاطر یک زن شرایط خوبی که زندگی اونا را هم در بر میگیره را از دست ندید
    ویرایش توسط sam127 : 10-02-2017 در ساعت 09:58 AM

13. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

ببینید اصولا خانما نمیدونم چه فازیه دارن که وقتی با یه مرد همکار میشن میخان رئیس بازی در بیارن و دستور بدن که بگن آره ما از شما پایین تر نیستیم و یه جورایی گربه دم حجله بکشن که باید از یه گوش شنید و یه گوش بیرون کرد .من اصولا هروقت با خانما کار مشترک داشتم سوژه خندم بودن تا ناراحتی

تا اونجایی که من ازتون شناخت دارم شما آدم محجوبی هستید به نظرم کار را ادامه بدید این خانمم اگه خیلی روشون را زیاد کنن همکارای دیگه آقاتون قطعا باهاشون برخورد میکنند

این نکته را در نظر داشته باشید همسر و فرزندان شما مهم تر هستند پس به خاطر یک زن شرایط خوبی که زندگی اونا را هم در بر میگیره را از دست ندید
    ممنون
    شما درست میفرمایید جالب اینه از نظر رزومه کاری و تجربه ،این خانم نه تنها چیزی از تیم ما بیشتر نداره بلکه به واسطه کارهایی که هرکدام از ما انجام دادیم به نظرم چند پله جلوترهستیم. حالا ایشون بخاطر آشنایی با مسئولین سازمان مدیر پروژه شدن
    بخاطر زن بودن ایشون نمیشه همه برخوردی داشت بخصوص اگر بخواهد پایش رو از گلیمش درازتر کنه
    به نظر شما لازمه با بچه های تیم صحبت کنم تا یک رویه رو همه در پیش بگیریم ؟شاید این شکلی راحت تر باشیم.چون مطمئنم اون آقا هم ناراحت شده که به این شکل صحبت کرده.من هم این چند روز نبودم نمیدانم چه برخوردهایی صورت گرفته.

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

به نظرم صبر کنید تا بقیه اقدام کنند.چون شروع کاره یهو متهم میشید به یارکشی

16. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    از این کار دست نکشید فقط سعی کنید برنامه اتون را درست کنید ک منظم تر باشید
    ببخشید اما باید به اون خانم حق داد ک وقتی سرتیم هستن باید نظم را رعایت کنند
    وقتی تازه اول کار هسین و چندتا جلسه حضور ندارین و بعدها بخواین نباشین میشه بی نظمی و مطمینا هیچ مسولی از بی نظمی خوشش نمیاد
    اگه واقعا این کار براتون اهمیت داره باید رو برنامه خودتون کار کنید تا منظم باشید
    اون خانم غیرمستقیم بهتون گفتن منظم باشید.
    شما الان مثه ی دانشجو هسین ک هرروز یک نفر را سرکلاس درس تون میفرسین و بعد به استاد اعتراض می کنید ک چرا برای غیبت هام اعتراض میکنید من دوستم را فرستادم هم به سوالاتون جواب داد و هم در کلاس حضور داشت....آیا همچین چیزی درست هست؟!

18. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام آفا سیاوش
    مدیران خانم گاهی مسائلی از این دست پیش میارن که به نظرم درصد قابل توجهی از این موضوع برمی گرده به خانم بودن و جزئی نگریشون ، فکر میکنن همه ی جزئیات باید سرجای خودشون انچام بشن که بتونن کارهارو با موفقیت پیش ببرند نه صرفا بخوان کسی رو اذیت کنند، داشتن تجارب کم هم به این موضوع دامن میزنه به نظرم
    یا برخی آقایونه هستن که مدیریت خانم ها رو جدی نمیگیرن و خب خانم ها گاها این موضوع باعث آزردگیشون میشه در حالیکه همه ی آقایون هم اینگونه نیستن

اول کاری هم چون شناخت ها کم هست ایشون احتمال زیاد شناختی بالایی از شما و شخصیت و مسئولیت پذیریتون نداشتن، وقتی دیدن چند روز اول رو غیبت کردین، شاید فکر کردن به کار اهمیت نمیدین یا ممکنه مسئولیت براتون زیاد مهم نباشه ، در صورتی که واقعیت این نبوده و فرمودید که این شرایط زمانی تطابق داشته با اینکه شما نیاز به مسافرت داشتید
    هر چند تعداد غیبت های شما هم خب بیشتر از معمول بوده، اما میشه جبران کرد و کم کم که کارتون رو پیش ببرید ایشون متوجه نظم و مسئولیت پذیری شما میشن
    اما به نظرم بهتر بود پیشنهاد میدادین اون چند روز جلسات رو کنسل میکردن که خب تعطیلات هم بود و شاید بقیه هم خواستن جایی برند.

به نظرم سعی کنید یه مقدار بیشتر صبوری پیشه کنید، چون خودتون مدیر هستین درسته براتون سخت هست ولی خب به خاطر آینده و نتیجه ی کاری این پروژه که براتون منافعی داره به نظرم بهتره پروژه تون رو به خاطر این مسائل کنسل نکنید
    شما آقای فهمیده و مجربی هستین، شاید اگه مجرد بودین و تجاربتون کمتر بود واکنش های شدیدتری نشون میدادین ولی به نظرم میتونین تو این شرایط دنبال نقاط مثبت باشین و به هدف پروژه و بودن با سایر اعضا که احتمالا بقیه همه آقا هستن فکر کنین

با توجه به اینکه این خانم برخورد درستی با همگروهی دیگه تون که آقا هستن نداشتن، بهتر هست به نظرم شما آقایون یه چند دیقه صحبتی با هم داشته باشین که سعی کنین این جزئیات براتون کمرنگ تر بشه و بهتر بتونید با این خانم توی این مدت کنار بیاین.
    هرچند که اون آقا هم خب اون موقع دسترسی به همه نداشتن که جای دیگه مطرح کنن ، چه ایرادی داره توی گروه سراغ شارژرشون رو گرفتن، لابد نیازش داشتن
    بهتر بود ایشون با متانت جواب میدادن که باعث بدبینی بقیه هم نشه
    حالا درسته فرمودید ایشون روزمه کاری و تحصیلی خوبی دارن ولی به نظرم باز هم دلیلی نمیشه آدم اینجوری برخورد کنه
    آگهی لوازم گمشده چیه آخه!
    ایشون شاگرد کلاسشون که نبودن، زشته خب!

یه نکته ی دیگه هم هست اینکه نمیشه مطلق مطرح کرد، یعنی اینجوری نیست بگیم صد در صد آقایون مدیریتشون بیست هست و خانم ها صد در صدشون مدیریتشون ضعیفه
    ولی چون با توجه به شخصیت ها و احساساتشون که با آقایون فرق میکنه گاها ممکنه تحت تاثیر احساسات مرتکب اشتباهی بشن به خصوص تو شغل هایی از این دست
    ولی آقایون چون احساساتشون کمتر از خانم هاست کمتر توی این موارد مشکل ایجاد میکنن و انعظاف پذیری بیشتری از خودشون نشون میدن.
    امیدوارم براتون به خوبی حل بشه این موضوع.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 10-02-2017 در ساعت 10:56 AM

20. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

به نظرم صبر کنید تا بقیه اقدام کنند.چون شروع کاره یهو متهم میشید به یارکشی
    بسیارخوب... این مورد رو صبر میکنم تا ببینم چی میشه

22. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    از این کار دست نکشید فقط سعی کنید برنامه اتون را درست کنید ک منظم تر باشید
    ببخشید اما باید به اون خانم حق داد ک وقتی سرتیم هستن باید نظم را رعایت کنند
    وقتی تازه اول کار هسین و چندتا جلسه حضور ندارین و بعدها بخواین نباشین میشه بی نظمی و مطمینا هیچ مسولی از بی نظمی خوشش نمیاد
    اگه واقعا این کار براتون اهمیت داره باید رو برنامه خودتون کار کنید تا منظم باشید
    اون خانم غیرمستقیم بهتون گفتن منظم باشید.
    شما الان مثه ی دانشجو هسین ک هرروز یک نفر را سرکلاس درس تون میفرسین و بعد به استاد اعتراض می کنید ک چرا برای غیبت هام اعتراض میکنید من دوستم را فرستادم هم به سوالاتون جواب داد و هم در کلاس حضور داشت....آیا همچین چیزی درست هست؟!

سلام
    کار واسم اهمیت داره فقط زمان شروع خیلی مناسب نبود ایشون هم اصرار داشتن قبل از تعطیلات شروع کنند در صورتیکه هنوز قراردادی تنظیم نشده. من نمیخوام کوتاهی یا کم کاری کنم به هرحال برنامه ام رو باید با خانواده هماهنگ میکردم و روز جلسه هماهنگی رو انجام داده بودم ...ولی در هرصورت نباید کوتاهی کنم که نکردم این رو قبول دارم.

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام آفا سیاوش
    مدیران خانم گاهی مسائلی از این دست پیش میارن که به نظرم درصد قابل توجهی از این موضوع برمی گرده به خانم بودن و جزئی نگریشون ، فکر میکنن همه ی جزئیات باید سرجای خودشون انچام بشن که بتونن کارهارو با موفقیت پیش ببرند نه صرفا بخوان کسی رو اذیت کنند، داشتن تجارب کم هم به این موضوع دامن میزنه به نظرم
    یا برخی آقایونه هستن که مدیریت خانم ها رو جدی نمیگیرن و خب خانم ها گاها این موضوع باعث آزردگیشون میشه در حالیکه همه ی آقایون هم اینگونه نیستن

اول کاری هم چون شناخت ها کم هست ایشون احتمال زیاد شناختی بالایی از شما و شخصیت و مسئولیت پذیریتون نداشتن، وقتی دیدن چند روز اول رو غیبت کردین، شاید فکر کردن به کار اهمیت نمیدین یا ممکنه مسئولیت براتون زیاد مهم نباشه ، در صورتی که واقعیت این نبوده و فرمودید که این شرایط زمانی تطابق داشته با اینکه شما نیاز به مسافرت داشتید
    هر چند تعداد غیبت های شما هم خب بیشتر از معمول بوده، اما میشه جبران کرد و کم کم که کارتون رو پیش ببرید ایشون متوجه نظم و مسئولیت پذیری شما میشن
    اما به نظرم بهتر بود پیشنهاد میدادین اون چند روز جلسات رو کنسل میکردن که خب تعطیلات هم بود و شاید بقیه هم خواستن جایی برند.

به نظرم سعی کنید یه مقدار بیشتر صبوری پیشه کنید، چون خودتون مدیر هستین درسته براتون سخت هست ولی خب به خاطر آینده و نتیجه ی کاری این پروژه که براتون منافعی داره به نظرم بهتره پروژه تون رو به خاطر این مسائل کنسل نکنید
    شما آقای فهمیده و مجربی هستین، شاید اگه مجرد بودین و تجاربتون کمتر بود واکنش های شدیدتری نشون میدادین ولی به نظرم میتونین تو این شرایط دنبال نقاط مثبت باشین و به هدف پروژه و بودن با سایر اعضا که احتمالا بقیه همه آقا هستن فکر کنین

با توجه به اینکه این خانم برخورد درستی با همگروهی دیگه تون که آقا هستن نداشتن، بهتر هست به نظرم شما آقایون یه چند دیقه صحبتی با هم داشته باشین که سعی کنین این جزئیات براتون کمرنگ تر بشه و بهتر بتونید با این خانم توی این مدت کنار بیاین.
    هرچند که اون آقا هم خب اون موقع دسترسی به همه نداشتن که جای دیگه مطرح کنن ، چه ایرادی داره توی گروه سراغ شارژرشون رو گرفتن، لابد نیازش داشتن
    بهتر بود ایشون با متانت جواب میدادن که باعث بدبینی بقیه هم نشه
    حالا درسته فرمودید ایشون روزمه کاری و تحصیلی خوبی دارن ولی به نظرم باز هم دلیلی نمیشه آدم اینجوری برخورد کنه
    آگهی لوازم گمشده چیه آخه!
    ایشون شاگرد کلاسشون که نبودن، زشته خب!

یه نکته ی دیگه هم هست اینکه نمیشه مطلق مطرح کرد، یعنی اینجوری نیست بگیم صد در صد آقایون مدیریتشون بیست هست و خانم ها صد در صدشون مدیریتشون ضعیفه
    ولی چون با توجه به شخصیت ها و احساساتشون که با آقایون فرق میکنه گاها ممکنه تحت تاثیر احساسات مرتکب اشتباهی بشن به خصوص تو شغل هایی از این دست
    ولی آقایون چون احساساتشون کمتر از خانم هاست کمتر توی این موارد مشکل ایجاد میکنن و انعظاف پذیری بیشتری از خودشون نشون میدن.
    امیدوارم براتون به خوبی حل بشه این موضوع.
    سلام
    به نظر من خانم ها در سیستم مدیریتی از بالا به آدم نگاه میکنند حتی اگر مدیریت خوبی داشته باشند. والا همه خیلی به ایشون احترام میگذارن حتی واسش سفارش ناهار میدادن که چون خانم هست حس نکنه ما توی جمع ایشون رو در نظر نمیگیریم. نمیدونم واقعا همه ش بستگی به رفتار ایشون داره که چطور بخواهند با گروه رفتار کنند

25. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام
    به نظر من خانم ها در سیستم مدیریتی از بالا به آدم نگاه میکنند حتی اگر مدیریت خوبی داشته باشند. والا همه خیلی به ایشون احترام میگذارن حتی واسش سفارش ناهار میدادن که چون خانم هست حس نکنه ما توی جمع ایشون رو در نظر نمیگیریم. نمیدونم واقعا همه ش بستگی به رفتار ایشون داره که چطور بخواهند با گروه رفتار کنند
    آقا سیاوش شما آقای منطقی ای هستین، همشون هم اینجوری نیستن به نظرم
    ببخشید اما بر کسی پوشیده نیست بعضی مدیران سازمان ها و ادارات که آقا هستن فاجعه هایی رو درست کردن که توی تاریخ ثبت شده کارهاشون
    ولی خب قبول دارم خانم ها به همون دلایلی که عرض کردم گاهی ممکنه زیاد سخت گیری کنن که فکر میکنن لازمه ی موفقیت تو کارها هست
    اما به نظرم این هم درست نیست که اینجور دیدگاهی داشته باشن، هر چند هم که آقایونی با این دید هم هستن.
    نکته ی دیگه ای هم که هست ظاهرا گروه شما همشون به جز این خانم سرگروه آقا هستن ، شاید با این دید که خانم دیگه ای تو گروه نیست ایشون میخوان از همین اول کارهارو جدی بگیرند و مدیریتشون رو خوب انجام بدن و نمیخوان ضعفی داشته باشن
    که به نظرم زیاد هم سخت گیری کردن نتیجه ی عکس میده
    به خصوص وقتی که خانم دیگه ای تو جمع نیست و ممکنه اینگونه پیش بره آقایون روحیه ی تدافعی بگیرن علیه ایشون
    فکر می کنم تجربه خیلی میتونه تو این مورد به آدم کمک کنه

یاد دو تا از استادام افتادم که هر دو برای کلاس هاشون توی تلگرام گروههایی تشکیل داده بودن
    اون استادی که آقا بود خیلی سخت گیری می کرد گاها و مخالف بود که بچه ها حرف حاشیه ای بزنن تو گروه،
    گاهی پیام ها رو حذف میکرد
    حتی دوسه تا از بچه ها رو دعوا کرده بودن ، چون انتقاد کرده بودن ازشون ، ایشون هم گفته بودن بی احترامی کردین و اجازه نداد بمونن توی گروه
    ضمن اینکه گاهی خودشون توی گروه علیه دخترا جوک برای رانندگی دخترا و کارای دیگه شون میفرستادن و پسرای گروه هم ازشون دفاع میکردن ،
    هر چند بیشترش جنبه ی شوخی داشت
    یا اینکه دوسه بار توی پیام خصوصی با من شوخی هایی میکردن که من باورم نمیشد این همون استاده!
    دوسه بار خواستم تذکر بدم بهشون
    ولی به نظرم درست اینه که آدم یک تعادل و ثباتی توی برخورد و رفتارش داشته باشه که مسئله ساز نشه، به خصوص توی شغل مدیریت که رفتار و نگرش خیلی مهم تر هست

در حالیکه کلاس دیگه که استاد خانم بودن، اونقدر به نرمی و انعطاف با بچه ها برخورد می کردن که بچه ها خودشون سعی کردن حرفای حاشیه ای تو گروه نزنن
    گاهی هم بچه ها میگفتن که گاهی زیاد پیام میدیم و این حرفا، گفتن اشکالی نداره این چیزا حاشیه است و خب زیاد مهم نیست یه مدت از کلاس بگذره کم میشه و این تجربه ی خوبشون رو نشون میداد، دقیقا هم اینجوری شد
    در حالیکه اون استاد آقا هر چند پسر مومن و مقیدی بودن گاهی زیاد خشک میشد رفتارشون و دل خیلی از بچه ها رو سر همین سرسخت بودنشون ش************دن
    چند تا از بچه ها ازشون ناراحت شده بودن و من هم یک بار سر کلاس سوالی پرسیدم چون تند برخورد کردن جلسه ی بعدی رو نرفتم بعد که بچه ها متوجه شدن گفتن ما میریم بهشون میگیم که قبول نکردم
    جدا از سواد و جایگاه شغلی گاهی برخوردهای سرد و زننده واقعا دل آدم رو بدجوری میزنه
    به نظرم اینکه آدم چقدر ایمان داشته باشه یا نماز بخونه یا نه به خودش مربوط میشه ولی وقتی توی یه یک گروه و جامعه ای هست و مسئولیتی داره خیلی مهمه که چطور مدیریت رفتار و کنترل داشته باشه.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 10-02-2017 در ساعت 11:50 AM

26. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

آقا سیاوش شما آقای منطقی ای هستین، همشون هم اینجوری نیستن به نظرم
    ببخشید اما بر کسی پوشیده نیست بعضی مدیران سازمان ها و ادارات که آقا هستن فاجعه هایی رو درست کردن که توی تاریخ ثبت شده کارهاشون
    ولی خب قبول دارم خانم ها به همون دلایلی که عرض کردم گاهی ممکنه زیاد سخت گیری کنن که فکر میکنن لازمه ی موفقیت تو کارها هست
    اما به نظرم این هم درست نیست که اینجور دیدگاهی داشته باشن، هر چند هم که آقایونی با این دید هم هستن.
    به نظرم در جامعه ای که فرهنگ خانواده و فرهنگ جامعه زن رو سرکوب میکنه وقتی به جایگاهی میرسه که میتونه حرفش رو به کرسی بنشاند از آنطرف بوم میفته.

28. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

به نظرم در جامعه ای که فرهنگ خانواده و فرهنگ جامعه زن رو سرکوب میکنه وقتی به جایگاهی میرسه که میتونه حرفش رو به کرسی بنشاند از آنطرف بوم میفته.

دقیقا به نکته ی مهمی اشاره کردین
    گاهی خانم ها تو ایران به خاطر برخورد ها و واکنش های نامناسب برخی آقایون تو جامعه ، فکر میکنن آقایون بوجود اومدن که فقط باعث اذیت خانم ها بشند
    تا حالا شاید دیده باشین که خانمی ماشینش خراب شده باشه یا پنچر شده باشه توی خیابون و واکنش ها رو هم اگه دیده باشین، شاید تا حدودی برخی موارد رو به خانم ها حق بدین
    نمیگم همه ی آقایون این شکلی هستن
    برخی هاشون اونقدر با معرفت و با اصالت و شخصیت خوب هستن که تو این موارد با برخورد درست کمک میکنن ولی برخی هاشون اونقدر نامناسب برخورد میکنن آدم گاهی میترسه تنهایی بره خیابون و اونقدر بدشانس هم باشه که ماشینش خراب یا پنچر بشه
    همین رانندگی خانم ها رو خیلی از پسرها و مردهای ایرانی مضحکه میکنن و باعث میشن اعتماد به نفس خانم ها رو پایین بیارن یا علیه شون تدافعی برخورد کنن

ضمن اینکه بیشتر خانم ها توی رانندگی به اندازه ی آقایون مهارت ندارن ولی این دلیل بر تمسخر نمیشه و به نظرم این یه ضعف فرهنگی محسوب میشه
    چون رانندگی یه کار مهارتی و فنی هست که آقایون به خاطر جنسیت و شرایطشون راحت تر میتونن از پسش بر بیان تا خانوم ها.
    حالا اگه برخی از همین آقایون خودشون تصادف کنن یا مشکلی مشابه براشون پیش بیاد به راحتی اشتباهتشون رو قبول نمیکنن.
    به نظرم باید این ها از ریشه اصلاح و فرهنگ سازی درست بشه که به قول شما باعث نشه خانم ها از اون ور بوم بیفتن.

30. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

یلدا خانم من هم همین رو عرض میکنم باید تعادل داشت
    حالا من مسافرت رفتم دوسه ماه منتظر بودم فرصتش پیش بیاد نیاز داشتم ایشون اصرار داشتند جلسه بگذارند آن هم شب قبل از تاسوعا عاشورا... حالا جلسه هم گذاشتند دیگه این رفتارها از کسی که ادعای مدیریت داره بعیده.جریمه میشی و باید بیای و .. انگار با بچه حرف میزنه.
    همین آقایی که واسه شارژر توی گروه پیام داده بود امروز گلایه میکرد من مدیر انفورماتیک کارخونه م هزار تا پرسنل از سه تا کارخونه رو من مدیر انفورماتیکش هستم این یه چیزی شنیده فکر کرده خبریه شلوغش کرده الکی...
    حق داره درست میگه. ما اول کار چون خانم بود خیلی احترام گذاشتیم و حتی میخواستیم کمک کنیم ولی اگر به این شکل ادامه بده کار کردن سخت میشه

32. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

با یکی از اعضای دیگه حرف زدم چون اون راحت تر با خانم ها ارتباط برقرار میکنه.. به اون گفته که وقتی داره با من حرف میزنه انگار با دیوار حرف میزنه
    اما به این شکل نبست چون من همه حرفهایش رو متوجه میشم. کار کردن با مدیر زن خیلی سخته

34. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

یلدا خانم من هم همین رو عرض میکنم باید تعادل داشت
    حالا من مسافرت رفتم دوسه ماه منتظر بودم فرصتش پیش بیاد نیاز داشتم ایشون اصرار داشتند جلسه بگذارند آن هم شب قبل از تاسوعا عاشورا... حالا جلسه هم گذاشتند دیگه این رفتارها از کسی که ادعای مدیریت داره بعیده.جریمه میشی و باید بیای و .. انگار با بچه حرف میزنه.
    همین آقایی که واسه شارژر توی گروه پیام داده بود امروز گلایه میکرد من مدیر انفورماتیک کارخونه م هزار تا پرسنل از سه تا کارخونه رو من مدیر انفورماتیکش هستم این یه چیزی شنیده فکر کرده خبریه شلوغش کرده الکی...
    حق داره درست میگه. ما اول کار چون خانم بود خیلی احترام گذاشتیم و حتی میخواستیم کمک کنیم ولی اگر به این شکل ادامه بده کار کردن سخت میشه

حرفاتون متینه، مشخص هست ایشون هم دارن خیلی مسائل رو سفت و سخت میگیرن
    حالا ما شناخت دقیقی از شخصیت ایشون نداریم که بدونیم علت این رفتارهاشون چی هست
    ولی به نظرم اگه از کم تجربگیشون نباشه شاید به خاطر این باشه که شما آقایون گروه ایشون و حرفاشون رو جدی بگیرین و روی حرفاشون حساب کنین
    به قول ما ایرانی ها یه چیزی شبیه گربه را دم حجله کشتن
    در حالیکه از نظر من خیلی بهتر بود چون فرمودید شب قبل از تاسوعا بوده و خیلی ها ممکنه مسافرت برن میتونستن جلسات رو به بعد این چند روز موکول کنن که هم دست و پا گیر نباشه
    و هم اینکه بعد این چند روز اعضا با انرژی بیشتر و روحیه ی بالاتری کار رو استارت میزدن

یه نکته ی دیگه هم هست اینه که شاید ایشون بخوان با این سخت گیری ها به اقتدار مدیریتشون برسن ولی گاهی یه مقدار انعطاف داشتن نتیجه ی فوق العاده میده و باعث میشه اعضای گروه دلسوزانه تر و محترم تر با فرد برخورد کنن، چون فرمودید شما همون اول کار خیلی احترام گذاشتید ، خب اگه رفتارهای ایشون هم سنجیده و منطقی باشه باعث میشه شما و بقیه ی آقایون گروه هم رفتارهای محترمانه تون رو ادامه بدین و از بودن با تیم لذت بیشتری ببرید و کارهارو بهتر انجام بدید نه اینکه کارها و برخورد های ایشون باعث بشه بقیه همین اول کاری به فکر کنسل کردن کار بیفتن.
    اگه یه مقدار هم باهوش باشن میتونن از تجارب و کار کردن با شما به نحو احسن استفاده کنن و این کار بتونه شروعی برای پروژه های بعدی هم باشه نه این مدلی رفتار کنن.
    امیدوارم زودتر رفتاراشون رو اصلاح کنن
    ولی به نظرم هر چند ایشون اشتباه میکنن ولی بهتر هست شما و بقیه ی همکاراتون یه مقدار صبر پیشه کنین و واکنش چندانی نشون ندین چون باعث میشه کش دار بشه و باعث کدورت و اختلال بشه، یه مدت بگذره و سرتون گرم کارا بشه این مسائل هم کمرنگ تر خواهند شد.

یه موضوع دیگه هم توی روابط مطرحه، درک متقابل هست
    همونطور که شما و همکارای دیگه به خاطر خانم بودن ایشون سعی کردید احترام بیشتری قائل بشین
    ایشون هم بهتر بود به جای واکنش های تندشون علیه غیبت شما و پیغام همکارتون واسه پیدا شدن شارژشون یه مقدار انعطاف و درک نشون میدادن
    چون شما دیگه تو مسافرت بودین و باید فکر میکنن براتون سخته زودتر برگردید
    میتونستن وقتی برگشتین حضوری موضوع رو بیان می کردن که شما هم به حضورتون بیشتر اهمیت بدین
    یا همکارتون خب لابد براشون مهم بوده شاید فکر کردن شارژرشون قاطی وسایل بقیه شده باشه که از بقیه پرسیدن
    خب این دیگه جبهه گرفتن و با کنایه حرف زدن نمیخواد.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 10-02-2017 در ساعت 03:35 PM

35. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

با یکی از اعضای دیگه حرف زدم چون اون راحت تر با خانم ها ارتباط برقرار میکنه.. به اون گفته که وقتی داره با من حرف میزنه انگار با دیوار حرف میزنه
    اما به این شکل نبست چون من همه حرفهایش رو متوجه میشم. کار کردن با مدیر زن خیلی سخته

آقا سیاوش خدا به شما و همکاراتون صبر عنایت کنه!
    ولی جدا به نظرم واجبه که گروهتون بیشتر صبر رو سرلوحه ی کاراشون قرار بدن.

هر بار که پست هاتون رو در مورد این خانم میخونم یاد یکی از دبیران خانم توی پیش دانشگاهیمون میفتم
    ایشون دختر بودن و خب چند سالی از ما بزرگتر بودن
    خیلی به کارشون مسلط بودن و انصافا تدریسشون بیست بود، طوری که توی سطح شهر کسی اسمشونو میاورد کمتر دانش آموز و کنکوری ای بود که نشناسه
    ولی همون جلسه ی اول که اومد سر کلاس، گفت دوست ندارم هر جلسه یه سری حرفای تکراری بزنم، پس حسابی گوش کنید که دیگه تکرار نمیشه و در صورت بی توجهی حق اومدن به کلاس من رو ندارید، دقیقا مثل یه پادگان!

ماها هم که خیر سرمون بچه های ریاضی مدرسه بودیم و رشته مون سخت بود بعد چند جلسه که گذشت بیشتر متوجه میشیدیم ایشون چقدر سخت گیر هستن
    اون موقع هم احترام ها بیشتر بود اینجوری نبود که تا معلم سخت گیری کنه بچه ها برن شکایت کنن و داستان بشه
    همیشه نود و نه درصد تایم کلاس رو برای تدریس میذاشتن و اون یه درصد هم به حضور غیاب و یا پرسش و پاسخ از بچه ها میپرداختن

در عین حال یه دبیر دیفرانسیل داشتیم یه آقایی بودن هم سن پدر ما بودن
    سرکلاس خیلی ریلکس و راحت و انعطاف پذیر بودن
    گاهی شوخی میکردن و بچه ها رو با اسم کوچیک صدا میزدن، یا مثلا وقت عید نوروز که شده بود یکی از بچه ها با اصرار ازشون عیدی گرفت
    حتی اوایل که متوجه شدن درس فیزیک ما با اون خانم هست گفتن بچه ها درسشونو جدی بگیرید ایشون با کسی شوخی نداره!

طوری بود وقتی میومدن سر کلاس انصافا بچه ها میترسیدن نفس بکشن از ترس و استرس!
    یعنی فکرشو کنید بچه هم نبودیم خب دخترای 18 ساله ولی خیلی از یه دختر که چند سال بزرگتر بودن حساب میبردیم
    یادم هست یه بار داشتن تدریس می کردن یکی از بچه ها که نیمکت جلو هم نبود با یکی دیگه یه کوچولو پچ پچ می کردن
    یهویی دیدیم در حالی که داشت مطالب رو تخته مینوشت از همونجا گچ رو براش پرتاب کرد، فکر کنم زاویه ی پرتابه رو هم حساب کرده بود که دقیقا خورد توی صورتش!
    همیشه هم عادت داشت با گچ بنویسه تا ماژیک.
    یادش به خیر چقدر زود گذشت...

این یه خاطره بود ولی به نظرم این چنین شخصیت ها هر قدر که شغل و مسئولیت پررنگ تری داشته باشند ممکنه گاهی دردسرای بزرگتری هم به خاطر تیپ شخصیتیشون درست کنن
    به نظرم هر چیزی وقتی از اعتدال خارج بشه ارزشش کم میشه.
    افراط و تفریط هر دو کار رو خراب میکنه.

36. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

خوب فکر میکنم تا حدودی جو بهتر شد ... برای مدیر گروه و بچه ها سوغاتی گرفتم واسشون بردم فضا از حالت دلخوری به دوستانه تبدیل شد. خودم خرابش کردم خودم هم درستش کردم

38. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

خوب فکر میکنم تا حدودی جو بهتر شد ... برای مدیر گروه و بچه ها سوغاتی گرفتم واسشون بردم فضا از حالت دلخوری به دوستانه تبدیل شد. خودم خرابش کردم خودم هم درستش کردم
    خیلی هم خوب
    به نظرم اینکه مسئولیت پذیر هستین و سعی میکنین تو هر شرایط اوضاع رو مدیریت کنین خیلی خوبه
    ولی اینجوری نیست ما هم سوغاتی میخوایم دیگه!

از شوخی گذشته ، یه مدت که بگذره روابطتتون بهتر هم میشه به شرطی که زیاد روی سخت گیری های این خانم زوم نکنین.
    قطعا ایشون هم وقتی مسئولیت پذیری و تلاش ها و تجارب شما و اعضای دیگه رو ببینن رفتارهاشون رو اصلاح میکنن.
    امیدوارم براتون بهتر بشه اوضاع.

40. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

خیلی هم خوب
    به نظرم اینکه مسئولیت پذیر هستین و سعی میکنین تو هر شرایط اوضاع رو مدیریت کنین خیلی خوبه
    ولی اینجوری نیست ما هم سوغاتی میخوایم دیگه!

از شوخی گذشته ، یه مدت که بگذره روابطتتون بهتر هم میشه به شرطی که زیاد روی سخت گیری های این خانم زوم نکنین.
    قطعا ایشون هم وقتی مسئولیت پذیری و تلاش ها و تجارب شما و اعضای دیگه رو ببینن رفتارهاشون رو اصلاح میکنن.
    امیدوارم براتون بهتر بشه اوضاع.
    ممنون
    اگر سوغاتی خاصی مد نظرتون هست بفرمایید واستون میفرستم
    منم امیدوارم بتوانیم و بگذارد کار رو انجام بدهیم

42. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

ممنون
    اگر سوغاتی خاصی مد نظرتون هست بفرمایید واستون میفرستم
    منم امیدوارم بتوانیم و بگذارد کار رو انجام بدهیم

خیلی متشکر آقا سیاوش
    جهت مزاح بود
    ان شاالله با خوبی و موفقیت انجامش بدید.

43. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

با عرض سلام خدمت همه دوتان به نظر من اینکه به صورت مطلق بگیم که زنان مدیران خوبی نیستن و آقایون مدیران بهتری هستن درست نیست،من توصیه م به شما اینکه به نقطه مثبت کار فک کنید،تجربه جدید، و شما سعی کنید که وقتتون رو طوری تنظیم کنید که مرتب به جلسات برسید وگرنه و در غیر این صورت خودتون از شرایط دلخور میشید چون به نحوی انجور که باید و شایده نمی تونین توانایی خودتون رو نشون بدین و راضی باشین،یک مدیر زن و یک مدیر مرد می تونن مکمل هم باشن و باعث پیشرفت کار بشن،یک خانم ویژگیهای مثبتی در مدیریت داره و آقایون به یک شکل دیگه مدیران موفقی هستن،موفق باشین

45. کاربران زیر از shirin danai بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin danai نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت همه دوتان به نظر من اینکه به صورت مطلق بگیم که زنان مدیران خوبی نیستن و آقایون مدیران بهتری هستن درست نیست،من توصیه م به شما اینکه به نقطه مثبت کار فک کنید،تجربه جدید، و شما سعی کنید که وقتتون رو طوری تنظیم کنید که مرتب به جلسات برسید وگرنه و در غیر این صورت خودتون از شرایط دلخور میشید چون به نحوی انجور که باید و شایده نمی تونین توانایی خودتون رو نشون بدین و راضی باشین،یک مدیر زن و یک مدیر مرد می تونن مکمل هم باشن و باعث پیشرفت کار بشن،یک خانم ویژگیهای مثبتی در مدیریت داره و آقایون به یک شکل دیگه مدیران موفقی هستن،موفق باشین
    سلام
    ممنون... برای من مهم نیست چون میخواهم کار کنم و پول دربیارم. هر چی میخواهد بگه من به خودم اطمینان دارم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد