صفحه 2 از 4 1234
نمایش نتایج: از 51 به 100 از 191

موضوع: صیغه کنیم یا نکنیم

36908
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : صیغه کنیم یا نکنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    ربطش این بود به تناسب جنسیت تکلیف تعیین شده.

دختر و پسر نداره هر کی نیاز جنسی زیاد داره و موقعیت ازدواج نداره باید خودارضایی کنه البته مسئولین میگن بهتره دوغ و سرکه بخورن
    طبق گفته جناب معین که پسرا میتونن صیغه کنن فقط دخترا تنها گزینه پیش روشون خودارضایی هست.

2. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    طبق گفته جناب معین که پسرا میتونن صیغه کنن فقط دخترا تنها گزینه پیش روشون خودارضایی هست.
    نه بابا صیغه کردن هم نیاز به پول داره چون باید مهریه داده بشه.

مگه خانمی پیدا میشه که برای هیچی صیغه بشه؟

3. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    نه بابا صیغه کردن هم نیاز به پول داره چون باید مهریه داده بشه.

مگه خانمی پیدا میشه که برای هیچی صیغه بشه؟
    اره همین کانالی که این اقا میگه .خودمم دیدم کانالایی که در این رابطه هستن.صیغه ساعتی دقیقه ای چند روزه .خیلیا حتی قیمت رایگانن. یا با هزینه خیلی کم.

4. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

اره همین کانالی که این اقا میگه .خودمم دیدم کانالایی که در این رابطه هستن.صیغه ساعتی دقیقه ای چند روزه .خیلیا حتی قیمت رایگانن. یا با هزینه خیلی کم.
    حتماً تبلیغات الکیه

5. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    تشکر شده 102 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام

من چند کامنت اولی رو خوندم ولی متأسفانه بازم مثل همیشه جایی ک منطق نباشه دعوا شروع میشه.

خطاب ب دوستانی ک دوست دارن نظر شخصیشون رو ب کرسی بنشونن باید عرض کنم ک دوست عزیز،نظر محترم شما،اصلا مهم نیست.

در مسائل دینی (حالا هر دینی میخواد باشه)،فقط حکم شرعی رهبر یا رهبران اون دین ملاک هست و نظر پیروان دین ب هیچ عنوان پشیزی ارزش داره.

من خودم شخصا علاقه ای ب صیغه موقت ندارم ولی این دلیل نمیشه ک بخوام اصل قضیه رو زیر سوال ببرم.علاقه یا عدم علاقه من ب هیچ عنوان مهم نیست.

آنچه مسلم هست اینه ک خداوند صیغه موقت رو حلال دونسته و برای اون ثواب زیادی هم قرار داده.

کاملا مشخصه وقتی یک نفر شرایط ازدواج رو نداره باید ب گونه ای نیازش رو برطرف کنه و اون راه صیغه است.

بازم تکرار میکنم بنده مخالفم ولی صیغه موقت کاملا منطقی و لطف خداوند ب مسلمانان است.

لطفا لینک زیر رو باز کنید،بخونید و از جر بحث بی نتیجه بپرهیزید.

haghighatesighe.blogsky.com/1391/10/11/post-8/

6. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام یلداجان ممنون از وقتی که گذاشتی.
    من به این تئوری ها که نیاز مرد بیشتره و اینا اصلا اعتقاد ندارم چون همش بسته به سردی گرمی ادما داره و ربطی به جنسیت نداره .خودت بار ها تو انجمن دیدی که دختری بوده هر روز خودارضاییی میکرده کدوم پسری نیازش اونقدر بالاس که هر روز خودارضایی کنه؟در مورد خواب هم خیلی رک بگم من خودم هربار میبینم خواب اینو میگم فک نکنی خواب دیدن برای پسر هاست.
    در مورد زن های مطلقه هم تا جایی که من دیدم برعکسه معمولا حتی تو انجمن تاپیک هایی زده شده که خانما درخواست نیاز جنسیشون بیشتر از همسرشون بوده و حتی دوستان هم اومدن به شوخی گفتن یه مرد رستم نیست هر روز با شما رابطه داشته باشه.
    شاید دیده باشی که اخیرا خیانت بین زنهای مطلقه زیاد شده و پسرهای جوان سراغ زنهای مطلقه میرن.چون طبق تحقیقات علمی اتفاقا نیاز جنسی زنها بعد از تجربه رابطه جنسی اتفاقا برعکس گفته ات شدت پیدا میکنه.

نیاز ادما فرق داره من دخترایی رو دیدم که کلا نمیدونن نیاز جنسی چیه دخترایی رو هم دیدم که روزی چند بار از شدت نیاز خودارضایی میکنن.
    درسته دختر ها علاوه بر نیاز جنسی به بستر عاطفی هم نیاز دارن اما این نمیتونه توجیه بشه برای اینکه نیاز جنسی زن نادیده گرفته بشه.
    در مورد مسئله بارداری هم که انواع راه های پیشگیری از بارداری و قرص های مخصوص وجود داره.چطور اون زنهایی که صیغه مردا میشن پیشگیری میکنن دخترا هم میتونن همون جور پیشگیری کنن.
    شک نکن یا اسلام دین پر تبعیضی هست ککه نمیتونه پاسخگوی نیاز دخترا باشه یا یه عده به نفع مرد تحریف کردنش.

سلام عزیزم
    خواهش می کنم
    گلم اگه دقت کرده باشی در مورد میزان تمایل دخترها بعد ازدواج برای رابطه ی جنسی و نیازشون من هم حرف تورو زدم
    یعنی بعد ازدواج و تجربه ی رابطه نیازشون بیشتر میشه.

در مورد نیا جنسی دخترها هم درست میگی من هم دیدم دخترهایی بودن
    که از شدت این نیاز تو بدنشون مینالیدن
    در عین حال شاید پسرهایی هم باشن نیازشون خیلی کمتر باشه از اون دخترها

قبلا هم خودت در جریانی که بچه ها سر همین موضوع خودارضایی بحث می کردن
    با این حال و تحت هیچ شرایطی به نظرم خود ارضایی نه برای پسر نه دختر گزینه ی مناسبی نیستش.
    شاید خیلی ها جبهه بگیرن و بگن وقتی شرایطش نیست با همسرشون تامین بشن این حداقل کار ممکنه
    ولی من باز هم میگم به نظرم راه حل مناسبی نیست.

در مورد خواب دیدن هم جالبه، فکر می کردم خیلی بیشتر برای پسرها باشه!
    یه سوال فنی!
    تا جایی که من شنیدم این خواب دیدن پسرها و ارضا شدنشون توی خواب خب باعث تخلیه ی نیازشون میشه
    برای دخترها هم اینجوری هست یعنی!؟
    با این حال به نظرم دین اسلام برای زن هم ارزش قائل شده.
    ولی این موارد رو همونا که گفتم رو می دونم ،
    بقیه رو دیگه شاید واقعا خود خداوند باید جوابگو باشن!
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-16-2018 در ساعت 01:54 AM

7. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    خواهش می کنم
    گلم اگه دقت کرده باشی در مورد میزان تمایل دخترها بعد ازدواج برای رابطه ی جنسی و نیازشون من هم حرف تورو زدم
    یعنی بعد ازدواج و تجربه ی رابطه نیازشون بیشتر میشه.

در مورد نیا جنسی دخترها هم درست میگی من هم دیدم دخترهایی بودن
    که از شدت این نیاز تو بدنشون مینالیدن
    در عین حال شاید پسرهایی هم باشن نیازشون خیلی کمتر باشه از اون دخترها

قبلا هم خودت در جریانی که بچه ها سر همین موضوع خودارضایی بحث می کردن
    با این حال و تحت هیچ شرایطی به نظرم خود ارضایی نه برای پسر نه دختر گزینه ی مناسبی نیستش.
    شاید خیلی ها جبهه بگیرن و بگن وقتی شرایطش نیست با همسرشون تامین بشن این حداقل کار ممکنه
    ولی من باز هم میگم به نظرم راه حل مناسبی نیست.

در مورد خواب دیدن هم جالبه، فکر می کردم خیلی بیشتر برای پسرها باشه!
    یه سوال فنی!
    تا جایی که من شنیدم این خواب دیدن پسرها و ارضا شدنشون توی خواب خب باعث تخلیه ی نیازشون میشه
    برای دخترها هم اینجوری هست یعنی!؟
    با این حال به نظرم دین اسلام برای زن هم ارزش قائل شده.
    ولی این موارد رو همونا که گفتم رو می دونم ،
    بقیه رو دیگه شاید واقعا خود خداوند باید جوابگو باشن!
    سلام یلداجان
    راجب سوالت اگر نیازت به حد خیلی بالایی برسه و خودتو زیاد نگه داری احتمالش ممکنه باشه تو خواب تخلیه یا ارضا میشی ولی اگر خیلی نیازت شدت نداشته باشه شاید به مرحله تخلیه نرسه و فقط بعد بیدار شدن کمی حس کنی بدنت تغیراتی درش رخ داده.
    دیگه نمیتونم خیلی باز کنم این مسئله رو چون افراد بی ظرفیت تو سایت زیاده و ممکنه دوباره برام دردسر ایجاد بشه.خواسی بیشتر بدونی تو تلگرام برات میگم.
    در مورد صیغه خیلیا قبولش ندارن که خب هیچی حرفی نیس خیلیا مث جناب معین قبول دارن اگر از نظر خیلیا جایز هست به نظرم نباید توش تبعیض باشه اگر برای مرد جایزه باید برای زن هم جایز باشه چون هر دو نیاز دارن این نظر منه همین.
    به نظر من این حکم یه جای کارش میلنگه حالا یا تخریف شده یا تفسیر به نفع!

8. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام یلداجان
    راجب سوالت اگر نیازت به حد خیلی بالایی برسه و خودتو زیاد نگه داری احتمالش ممکنه باشه تو خواب تخلیه یا ارضا میشی ولی اگر خیلی نیازت شدت نداشته باشه شاید به مرحله تخلیه نرسه و فقط بعد بیدار شدن کمی حس کنی بدنت تغیراتی درش رخ داده.
    دیگه نمیتونم خیلی باز کنم این مسئله رو چون افراد بی ظرفیت تو سایت زیاده و ممکنه دوباره برام دردسر ایجاد بشه.خواسی بیشتر بدونی تو تلگرام برات میگم.
    در مورد صیغه خیلیا قبولش ندارن که خب هیچی حرفی نیس خیلیا مث جناب معین قبول دارن اگر از نظر خیلیا جایز هست به نظرم نباید توش تبعیض باشه اگر برای مرد جایزه باید برای زن هم جایز باشه چون هر دو نیاز دارن این نظر منه همین.
    به نظر من این حکم یه جای کارش میلنگه حالا یا تخریف شده یا تفسیر به نفع!
    سلام

اصلا این قضیه ارضا شدن در خواب یا دوران پریود خیلی بیهوده س...اگر قرار بود که تو خواب ارضا بشیم یا در دوران پریود نیازمون برطرف شه دیگه فلسفه نیاز جنسی و س.ک.س و زن مرد دیگه واسه چیه!!...والا من از هر دختر خانمی که شنیدم از دوران پریود تنفر داره تا اینکه بگه به به قراره نیاز جنسیم برطرف شه یا متعادل شه!

9. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها

اصلا این قضیه ارضا شدن در خواب یا دوران پریود خیلی بیهوده س...اگر قرار بود که تو خواب ارضا بشیم یا در دوران پریود نیازمون برطرف شه دیگه فلسفه نیاز جنسی و س.ک.س و زن مرد دیگه واسه چیه!!...والا من از هر دختر خانمی که شنیدم از دوران پریود تنفر داره تا اینکه بگه به به قراره نیاز جنسیم برطرف شه یا متعادل شه!
    سلام
    من که نگفتم میتونه جایگزین ************ بشه کلا بحث اصلی ما راجب این چیزا نبود راجب این بوده چرا اسلام صیغه رو برای یه پسر مجرد که فشار جنسی روشه حلال کرده ولی برای یه دختر مجرد که نیاز جنسی داره راه حلی ارائه نداده بحث ما این بود.
    ظاهرا هم کسی جوابی نداد جز چند نفر.
    در مورد ارضا شدن در خواب درسته که نمیتونه جاگزین ************ بشه اما تا اندازه ای لذت میده به فرد که اونم باز بستگی به ادمش داره بازم چند بار تکرار میکنم ادما با هم فرق دارن تو همین انجمن تاپیک دیدم دختره تو دوره پریودی خودارضایی میکرد با اینکه بقول شما یه عد ه تنفر دارن .
    الان نگاه کنید تو همین انجمن که دخترا تو بحث جنسی چقدر نظراتشون و نیازاشون متفاوته!
    تا وقتی جای کسی نباشید نمیتونین راجب یه مبحث نظر کلی بدین مثلا من وقتی راجب خودارضایی میگم یکسری میان کلی امر و نهی میکنن در صورتی که اگر اونا تو شرایط یه ادم گرم مزاج بودن شاید بهتر میفهمیدن چه فشاری داره تحمل میکنه که مجبور میشه بره سراغ این کار.یه ادم سرد مزاج نمیتونه یه ادم گرم مزاج رو درک کنه همون طور که یه ادم بد اشتها نمیتونه یه ادم پرخور و خوش اشتها رو درک کنه.
    برای همین نمیشه راجب چیزی قطعی نظر داد.
    شاید یه عده دخترا نیاز جنسی نداشته باشن یا کلا سرد باشن من کاری به اونا ندارم چون راحتن و دغدغه ندارن سوال من اینه اسلام چرا برای دسته دوم راه حلی در نظر نگرفته.
    ویرایش توسط saba95 : 05-16-2018 در ساعت 09:42 PM

10. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Sorena. نمایش پست ها
    سلام

من چند کامنت اولی رو خوندم ولی متأسفانه بازم مثل همیشه جایی ک منطق نباشه دعوا شروع میشه.

خطاب ب دوستانی ک دوست دارن نظر شخصیشون رو ب کرسی بنشونن باید عرض کنم ک دوست عزیز،نظر محترم شما،اصلا مهم نیست.

در مسائل دینی (حالا هر دینی میخواد باشه)،فقط حکم شرعی رهبر یا رهبران اون دین ملاک هست و نظر پیروان دین ب هیچ عنوان پشیزی ارزش داره.

من خودم شخصا علاقه ای ب صیغه موقت ندارم ولی این دلیل نمیشه ک بخوام اصل قضیه رو زیر سوال ببرم.علاقه یا عدم علاقه من ب هیچ عنوان مهم نیست.

آنچه مسلم هست اینه ک خداوند صیغه موقت رو حلال دونسته و برای اون ثواب زیادی هم قرار داده.

کاملا مشخصه وقتی یک نفر شرایط ازدواج رو نداره باید ب گونه ای نیازش رو برطرف کنه و اون راه صیغه است.

بازم تکرار میکنم بنده مخالفم ولی صیغه موقت کاملا منطقی و لطف خداوند ب مسلمانان است.

لطفا لینک زیر رو باز کنید،بخونید و از جر بحث بی نتیجه بپرهیزید.

سلام ممنون از لینک ولی اگر میشه اصلاحش کنید فک کنم مشکل داره نمیاره.
    ینی خدا این موهبتو فقط به مردای مسلمون عطا کرده یا شامل حال زن ها هم میشه؟

11. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

سلام دوست عزیز
    خب بدیهی است ک این یک مزیت برابر هست.یک مرد ک نمیتونه یک زن مرد دیگه رو صیغه کنه.
    صیغه اساسا برای کسانی در نظر گرفته شده ک ب دلایلی امکان ازدواج دائم رو ندارن. از جمله مسائل مالی.
    و جالب اینجاست ک همین الآن خیلی ها حاضرن رابطه نامشروع داشته باشن و زنا بکنند ولی تن ب ازدواج موقت نمیدن.

لینکی ک فرستادم باز میشه مشکلی نداره.شما کپیش کنید بعد در یک صفه ‏دیگه Paste کنید و صفحه جدید باز کنید.

12. کاربران زیر از Sorena. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اصلا صیغه احتیاج به مدرک نداره !

همین الانشم یه خانم طلاق گرفته با یه مرد خودشونم میتونن بین هم بخونن! بدون هیچ مدرکی !
    بله از لحاظ شرعی خودشون میتونن بخونن اما از لحاظ قانونی مدرک باید باشه مثلا خیلی از مواقع مردم زنگ میزنن فلان خانم و آقا رفتن تو خونه و ... پلیس میاد و ازشون مدرک میخواد یا مثلا تو شرایط خاصی وقتی دو تا دختر و پسر باهم میرن مسافرت یا شرایط خاص دیگه که مشکوک باشه ولی در حالت عادی کسی به کسی کاری نداره و خیلیا همون صیغه رو هم نمیخونن و میگن هر دو راضی هستیم و اعتقادی بهش ندارن

14. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام من قبول ندارم اینو .طبق گفته شما به جرئت میگم اگر همچین چیزی باشه اسلام یه دین ناقض و به درد نخوره که همه احکامو به نفع خودش تموم کرده چه حکمتی؟یه دخترم ممکنه تو دوره مجردیش احساس نیاز کنه اونوقت چرا یه پسر میتونه صیغه کنه ولی یه دختر نمیتونه؟این تبعیض نیست؟ شما بخونید تاپیکایی تو این انجمن رو که از بس نیاز جنسی به دختر فشار اورده روزی چند بار خودارضایی میکنه!!با این حساب که شما میگی اسلام یه دین پر از تبعیضه و از نظرم هیچ حکمتی در کار نیست حکمتش بقول یه بنده خدا اینه یه مرد اجازه ضیغه داره تا تحت فشار نباشه و عشق و حال کنه ولی واسه زن ممنوع کردن تا اخر گیر همین ادما یه زن دست نخورده بیاد اینه حکمتش!
    سلام صبا خانم
    یکبار عرض کردم بنده نه از اسلام دفاع کردم نه از صیغه من فقط چیزی به اسم صیغه که تو جامعه خودم بود رو سعی کردم از زوایای مختلف بهش نگاه و تحلیل کنم و سعی کردم از توش نکات مثبتش رو پیدا کنم و در نهایت به عنوان یه راه حل برای شرایط فعلی جامعه ازش استفاده کنم چون به هر حال چه بخوایم چه نخوایم ما تو این جامعه زندگی میکنیم و باید با شرایط همین جامعه خودمون رو تطبیق بدیم

دین اسلام رو هم من نیاوردم , حالا اینکه از نظر شما اسلام یه دین ناقص و به درد نخوره و بین زن و مرد تبعیض قرار میده و ... دیگه این نظره شماست و محترمم هست من سعی در تغییرش ندارم

این موردی رو هم که میگید بعضیا گرم مزاجن و بعضیا سرد مزاج کاملا درسته ولی منظوره من چیزه دیگه ای بود فارغ از سرد یا گرم مزاج بودن کلا آقایون عطششون تو رابطه بیشتره و یهو تحریک میشن و یهو میلشون فروکش میکنه خانمها هم فارغ از بحث سرد یا گرم مزاج بودن تحریک و برانگیختگی توشون کم کم و نرم اتفاق میفته اکثر آقایون میل جنسی از ابتدا توشون بیدار هست حالا اونی که گرم مزاجه بیشتر احساس نیاز میکنه و رابطه بیشتری میخواد و اونی که سرد مزاجه با رفع شدن نیازش نیاز به دفعات رابطه کمتری حس میکنه ولی اون عطش و طغیان تو همه مردها یکسانه در مورده خانمها هم معمولا سیستم جنسیشون برعکس آقایون به گونه ای هستش که تا وقتی که رابطه جنسی رو تجربه نکردن احساس نیاز خیلی شدیدی ندارن اما وقتی رابطه جنسی رو تجربه میکنن نیازشون زیاد میشه حالا اگه گرم مزاج باشن نیازشون بیشتر میشه واگه سرد باشن کمتر رابطه میخوان ولی در کل نیاز توشون بیدار میشه نیاز جنسی هم متاسفانه جوری هست که هرچی بهش دامن بزنی بدتر میشه و مثل آب شور میمونه و سیری نداره البته که موارد استثنا هم در هر دو جنس هست ولی ما در مورد کلیت صحبت میکنیم

در مورد خواب هم در کل همه انسانهای رویاهای جنسی و اینجنین خوابهارو میبینن اما سیستم جنسی آقایون به نحوی هست که بعد از سن بلوغ وقتی تجمع اسپرم در کمر زیاد میشه باید تخلیه بشه و این عمل در خواب بوحود میاد و این یه امر عادیه که برای همه پسرهای در سن بلوغ به وفور اتفاق میفته و از نشانه های بلوغ هستش و به اصلاح بهش جنب شدن میگن در واقع یعنی اگر پسری این قضیه رو نداشته باشه یعنی از نظر جنسی مشکل داره و به بلوغ نرسیده, از وقتی که رابطه جنسی بوجود میاد به علت اینکه این تخلیه و نیاز تو رابطه جنسی انجام میشه این عمل کمتر اتفاق میفته اما حتی مردهای متاهل هم گاهی براشون این قضیه پیش میاد اما خانمها ممکنه گهگداری رویای جنسی همراه با لذت ببینن فقط همین

در کل دلیل عصبانیتتون رو درک نمیکنم کسی که شما رو مجبور به چیزی یا کاری یا قبول عقایدی نکرده شما مختارید اونجوری که دوست دارید زندگی کنید یا عقایدی رو که میخواید داشته باشید , اگر فکر میکنید اسلام اینقدر بدردنخوره یا تبعیض آمیزه .... یا بعضی عقاید ناراحتتون میکنه به جای اینکه با بقیه بجنگید خوب بهش عمل نکنید و اونجوری که فک میکنید نتیجه بهتری میگیرید و به صلاحتونه عمل کنید

موفق باشید

15. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام آقا معین
    خواهش می کنم، ان شاالله گرفتاری بد نباشه

متشکرم، تحلیل ها و حرفاتون به نظرم منطقی هست و خب حرف حق رو باید با دل و جان قبول کرد
    طرز برخورد و حرف زدن آدم خیلی توی پذیرش و دید طرف مقابلش تاثیر میذاره
    بعضی ها با اینکه حرف حق رو میزنن ولی اونقدر بلد نیستن درست حرف بزنن، آدم دلش نمیخواد قبول کنه حرفاشون رو

در مورد تفاوت هایی که دختر و پسر یا زن ها و مردها توی نیاز جنسی دارن ،، کاملا موافقم
    و این رو شنیدم بارها که میگن دختر ازدواج کنه بعدش تازه نیازش چند برابر میشه
    و شاید به قول شما خداوند به همین دلیل راه حل صیغه رو گذاشته باشه
    که حالا بعضا متاسفانه سوع استفاده هایی به این دلیل صورت میگیره
    مثلا به قول شما تو جامعه ی ما دخترها و زن های مطلقه مثل زنی که همسرش باهاش هست راحت نیستن

و یه سوال دیگه
    خب چرا خداوند نگفته زن های مطلقه دوباره برن ازدواج کنن و دیگه کلا ازدواج موقت هم نباشه؟
    یعنی شاید همشون شرایط ازدواج نداشته باشن یا بعضا به خاطر بچه هاشون باشه
    و یه سوال دیگه ازدواج موقت یا همین صیغه توی شناسنامه یا عقد نامه ثبت میشه؟
    یعنی حتما باید مثل ازدواج دائم یه جایی ثبت بشه؟
    یا کلا عقد نامه ی جدا دارن؟
    یا نه فقط با یه صیغه خوندن تموم میشه!؟

بازم ممنون، استفاده کردم از حرفاتون.
    سلام وقتتون بخیر ممنون لطف دارید

بله درست میفرمایید اصلا میگن اگر میخوای یه موضوعی رو خرابش کنی ازش بد نگو , ازش بد دفاع کن. خیلی ها هم شاید حرف حق رو بخوان بگن اما اینقدر لحنشون بده که نا خود آگاه آدم جلوشون گارد میگیره

اینکه میگید چرا تو جامعه ما وجه بدی پیدا کرده برمیگرده به شرایط فرهنگی جامعمون و یه سری مسایل که ریشه سیاسی و اجتماعی داره و خب ربطی به دین نداره
    بعضی کارها تو بعضی جوامع عرف هستند و همون کارها تو یه جامعه دیگه زشت و ناپسنده یا حتی ممکنه یه کاری تو یه جامعه تو یه مقطع زمانی عرف نباشه یا حتی جرم باشه اما تو یه مقطع زمانی دیگه تو همون جامعه یه چیزه عادی و عرف باشه مثلا استفاده از ویدیو یه زمانی تو این مملکت جرم بود اما الان حتی مغازه محصولات فرهنگی هم داریم که خودشون با مجوز فیلم میفروشن
    یا از لحاظ اجتماعی یه زمانی روابط دختر و پسر اینقدر نامتعارف و حتی جرم بود که اصلا مفهومی به نام دوست دختر و دوست پسر معنی نمیداد به جز ازدواج و اگر پلیس یه دوست دختر و دوست پسر رو با هم میگرفت اجبارا باید عقد میکردن و کلی تبعات فرهنگی اجتماعی براشون داشت , هنوز یادمه موقعی ۳و۴ سالم بود یه پسره حدودا ۱۸ ساله تو محلمون بود که با یه دختره دوست شده بود و اینارو کمیته گرفته بود و مجبور شده بود عقدش کنه و خب عقد به این شیوه و این هنجار شکنی بزرگ تو اون برهه زمانی با اون فضای به شدت سنتی و بسته جامعه و خانواده هایی که این عروس و دوماد رو قبول نداشتن و مایه سرافکندگی میدونستن ... خلاصه یادمه اینقدر به این پسر فشار آوردن که دست آخر خودکشی کرد اما حالا عرف جامعه و روابط الان رو خودتون در نظر بگیرید

اونموقع یه پسر حتی جرات نداشت با یه دختر قرار بزاره اما الان یه زن شوهر دار خیلی راحت با یکی دیگه ارتباط میگیره و تازه میگه تقصیره اونه بهم کم محبت کرده بود
    اصلا خیانت یه زن مفهومی بود که تعریف نشده بود حتی فکر کردن بهش رو بد میدونستن به هرکی میگفتی اصلا باور نمیکرد میگفت مگه میشه مگه داریم همچین زنهایی اما حالا
    یا مثلا لباس پوشیدن دخترهای دهه ۵۰ و ۶۰ اونزمان اگر دختری کفش سفید یا پاشنه بلند میپوشید عملا نشونه ی این بود که دختره خرابیه حالا مقایسه کنید با وضعیت پوشش الان

صیغه هم همینه اول انقلاب تو یه جو انقلابی و شتابزده یه سری تندروی هایی (توی همه زمنینه ها از جمله فرهنگی) انجام دادن که نتیجش شده وضع الان جامعه و هرچی از انقلاب و اون فضا میگذریم فضا باز تر میشه و بیشتر میفهمن که اشتباه کردن
    اول انقلاب کسانی مثل دکتر شریعتی و آقای مطهری مخالف یه سری تندروی ها بودن و میگفتن این کاباره هایی که از زمان شاه مونده نباید جمع بشه و به صورت اسلامی باید اداره بشه و میگفتن اگر اینارو جمع کنیم جامعه به فساد و ... کشیده میشه و این روزهارو پیش بینی کرده بودن کتابهایی هم تو همین زمینه دارن هر دو بزرگوار که همه رو جمع و ممنوع کردن اگر بتونید گیر بیارید و مطالعه کنید میبینید که چقدر دقیق و درست میگفتن و این روزها رو پیش بینی کرده بودند منتها انقلاب به حاشیه رفت و مهره های اصلیش حذف شدند .... بگذریم بحث سیاسی نکنیم
    در کل وجه بدش به خاطر شرایط سیاسی فرهنگی و اجتماعی جامعه ماست

والا ما یکی از دوستانمون که خانم هست تو کویت زندگی میکنه و شوهرش کویتی هست راجب این موضوع ازش سوال کردیم و گفت مشکلی با این قضیه ندارن یکی اینکه اونها همه چی شون اسلامی هست و جامعه همه ی اسلامو پذیرفتن و اینم بخشی از دین اسلامه نه مثل جامعه ما که نصف اسلامی و نصف غربیه دوم اینکه میگفت با اومدن زن دوم زن اول حکم سوگلی پیدا میکنه و عجر و قربش بیشتر میشه یه جورایی اون میشه خانم خونه و دومیه باید کارارو بکنه و باز سومیه بیاد به همین ترتیب و کلا میگفت ما خانمهای ایرانی خیلی حسودتریم تو این زمینه میگفت وقتی مردی میخواد زن جدید بگیره واسه زن قبلیش باید یه کمربنده طلا بگیره و یه رسمای اینجوری دارن و اینکه چون سنی هستن و از نظر اعتقادی برای افزایش جمعیتشون هر مردی چند تا زن میگیره و از هر زنی سه چهارتا بچه داره و کلا اگه اینکارو نکنن خوده زناشون مرداشونو مسخره میکنن و میگن مرد نیست و مردانگی نداره و کلی مردای ایرانیو به زن ذلیلی مسخره میکنن کلا یه جور عرف شده البته نسل جدیدشون فک میکنم دیگه اینطوری نیستن ولی خدایی بازم به زن ذلیلی ایرانیا نیستن

خدا نگفته زنهای مطلقه دوباره ازدواج نکنن اتفاقا خیلی زنهای مطلقه دوباره ازدواج دایم کردن و خوشبخت دارن زندگیشونو میکنن خلاصش خدا گفته در مواقعی که شرایط ازدواج دایم نیست و نیاز جنسی هم هست میشه از صیغه استفاده کرد
    حالا شما حساب کن تو شرایط الان جامعه ما دختر مجرده همه چی تمومش به زور شوهر گیرش میاد چه برسه به دختره مطلقه حالا برای رفع نیازش باید منتظر بشینه تا صرفا ازدواج دایم کنه ...

صیغه تو شناسنامه ثبت نمیشه درواقع هیچ جایی ثبت نمیشه مثل طلاق که بشه استعلام گرفت فقط یه دفترچه مثل عقدنامه میدن که یه نسخه از همون تو دفترخونه ثبت و نگهداری میشه
    اون دخترهایی هم که میگید بعد طلاق شناسنامشون رو عوض کردن دخترهایی هستن که تو عقد طلاق گرفتن و توسط پزشکی قانونی معاینه میشن و اگر هنوز دختر باشن بهشون اجازه میدن شناسنامشون رو عوض کنن و اسم اون پسر رو در بیارن از تو شناسنامشون و گرنه اگه بکارتشون رو از دست داده باشن شناسنامشون رو نمیتونن عوض کنن
    دوستمم که با اون خانم بود اون خانم تو عقد طلاق گرفته بود منتها بکارتشو از دست داده بود و دیگه دختر نبود ولی چون باباش پارتی داشته تونسته یه شناسنامه جدید براش بگیره ولی وقتی میخواستن صیغه نامه بگیرن دیگه با اون شناسنامه ای که دختر هست محضر قبول نمیکنه

ببخشید طولانی شد سرتونو درد آوردم :-D

17. 2 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27702
    تشکـر
    9
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم این دست سوالات که:
    آیا صیغه کنیم یا نکنیم؟
    آیا خارج از چارچوب شرع ************ کنیم یا نکنیم؟
    آیا ازدواج کنیم یا نکنیم؟
    به این دلیل تو جامعه ما زیاد مطرح میشن که نسل جوانمون با حجم عظیمی از تابوها مواجهه... پاسخهامون به این سوالات هم معمولا در قالب همین تابوها میگنجه.
    .
    به نظرم باید دیر یا زود تابوها رو رها کنیم و بر اساس عقاید، دیدگاهها و شرایط فردیمون بهترین راه پاسخگویی به نیازهامون رو پیدا کنیم.
    جامعه هم دیر یا زود باید با تابوهاش خداحافطی کنه.

19. 3 کاربران زیر از Hectic بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها

بله درست میفرمایید اصلا میگن اگر میخوای یه موضوعی رو خرابش کنی ازش بد نگو , ازش بد دفاع کن. خیلی ها هم شاید حرف حق رو بخوان بگن اما اینقدر لحنشون بده که نا خود آگاه آدم جلوشون گارد میگیره

سلام، خواهش می کنم
    وقت شما هم به خیر باشه
    دلم برای اون پسره سوخت که خودکشی کرده!
    یکی از بزرگان دین اسلام میگن اگه شب کسی رو در حال گناه دیدی
    صبح بهش به چشم یه گناهکار نگاه نکن، چون شاید توبه کرده باشه
    حالا درسته اون پسره و دختره اشتباه کردن ولی خب بهتر بود حداقل بعد ازدواجشون دیگه اونقدر عمیق نمیکردن موضوع رو
    که پسره اونقدر بهش فشار بیاد که بره خودکشی کنه
    افسوس که خیلی از نادانی های بعضی جوامع زیر سر همین فرهنگا دفن شده و هنوز به کار خودش ادامه میده و همچنان قربانی میگیره!
    شاید خداوند هم واقعا اونها رو بخشیده ولی بنده هاش نبخشیدن و باعث مرگ اون پسر شدن!

حرفاتون به نظرم منقطیه و درست به جز اونجا که گفتید مردای ایرانی زن ذلیلن چون یه زن باید داشته باشن!؟
    من به شخصه بخوام ازدواج کنم و همسرم حرف زن دوم و اینارو بخواد بگه درسته چشماش رو در میارم!
    حالا جد از مزاح خب آدم درسته که قبل عقد تمام شرایط همدیگه رو جویا بشه و بدونه با کی داره ازدواج میکنه
    بعدشم همون یک زن کافیه دیگه!

من یه چیزی برام سوال شد
    واقعا چرا خداوند تو دین اسلام به زن ها اجازه داده که تا 4 تا زن میتونن بگیرن؟!
    یعنی واقعا چند درصد مردهای جامعه ی ایران دلشون میخواد بیشتر از یه زن داشته باشن؟
    یعنی اگه همسرشون هم همه جوره انتظاراتشون رو برآورده کنه باز هم میخوان زن دیگه ای داشته باشن!؟
    شاید واقعا بعضی ها از دلشو بپرسی بدشون نیاد ولی به خاطر اینکه اسمشون بد در نره یا یواشکی اینکارو میکنن
    یا بیخیالش میشن!

به نظر شخصی من هر چی که هست درستش اینه خدا یکی شوهر هم یکی زن هم یکی!
    اتوبوسه مگه چه خبره چهارتا!!!!!!
    بعدشم مردی که یه زن داشته باشه و رابطه شون خیلی خوب و وفادار و با عاطفه باشه به نظرم
    صدبرابر می ارزه به کسی که چند تا زن بگیره و هر چهارتاشون به خاطر جو و حسادت های هم شوهره رو به اندازه ی اون یه زن دوست نداشته باشن
    و خب به نظرم همینطورم هست
    اگه مرد یه شوهر داشته باشه خب تمام توجه زن صرف مردش میشه
    ولی وقتی شوهره بره زن های دیگه ای بگیره خب این زن هم کمتر دوس داره شوهره رو!
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-17-2018 در ساعت 03:14 PM

21. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام، خواهش می کنم
    وقت شما هم به خیر باشه

اگه مرد یه شوهر داشته باشه خب تمام توجه زن صرف مردش میشه
    ولی وقتی شوهره بره زن های دیگه ای بگیره خب این زن هم کمتر دوس داره شوهره رو!
    خخخ من منظورم این نبود که مردای ایرانی چون یه دونه زن دارن زن ذلیلن , گفتم عربا راجبه ایرانیا اینجوری قضاوت میکنن , حتی مامان بابام که رفته بودن مکه میگفتن اونا میگن ایرانی یه زن ایرانی گدا منظورشون این بوده که ندارن خرج زنشون رو بدن واسه همین زنه دیگه ای نمیگیرن دیگه فرهنگ اون کشورها با ما کاملا متفاوته و این حساسیت تو زنهای ایرانی بیشتره

خدا گفته مرد میتونه ۴ تا زن بگیره اما به شرط و شروطها که یکی از مهمتریناش اینه که بتونه عدالت رو از هر لحاظ بینشون برقرار کنه که به نظرم این غیر ممکنه
    بعدشم از هر لحاظ بخوایم فکر کنیم لذت تک پری خیلی بیشتر از اینکه آدم با چند نفر بخواد بپره اینجوری طعم و لذت عشق واقعی رو میفهمی
    و وقتی مردی رابطه خوب و درستی با زنش داره دیگه مگه احمق باشه بره سراغ زن دیگه ای و رابطش رو خراب کنه.
    پای نفر سوم معمولا زمانی میاد وسط که رابطه دچاره مشکل هستش نه زمانی که باهم خوبن که البته توجیه درستی نیست و باید به فکر درمان رابطشون باشن

23. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام صبا خانم
    خانمها هم معمولا سیستم جنسیشون برعکس آقایون به گونه ای هستش که تا وقتی که رابطه جنسی رو تجربه نکردن احساس نیاز خیلی شدیدی ندارن اما وقتی رابطه جنسی رو تجربه میکنن نیازشون زیاد میشه حالا اگه گرم مزاج باشن نیازشون بیشتر میشه واگه سرد باشن کمتر

موفق باشید
    سلام من عصبانی نیستم اصلا فقط از اینکه به نفع مرد در مورد زن دروغ مین بدم میاد .اگر زنها نیازشون بعد از رابطه فعال میشه میتونم بپرسم چه لزومی داره یه دختر باکره خودارضایی کنه؟شما مگه دختر هسین که اینقدر با اطمینان نظر میدین؟من حداقل خودم دختر هستم اینو میفهمم من که تا بحال رابطه جنسی تجربه نکردم پس چرا حرفتون درمورد من صادق نیست؟ و خیلیای دیگه
    این حرفا رو قبول ندارم.
    من با کسی جنگیدم؟!فقط گفتم شمایی که با اطمینان کامل حرف میزنی و خیلی با صراحت میای میگی صیغه برای مرد لازمه بخاطر فشار جنسی اما زن رو کلا نادیده میگیری و میگی مث مرد نیاز نداره بگم من از خیلی ادمای محقق و اسلام شناس واقعی برسیدم و گفتن دین اسلام تحریف شده به نفع مرد و صیغه برای دختر مجرد هم جایزه بدون اجازه پدر .
    من فکر نمیکنم اسلامی که تو ذهن مردمه دین تبعیض امیزیه این فکر من نیست واقعیته چون اگر واقعیت نداشت الان شما برای من با منطق توضیح میدادی دخترای مجرد قبل ازدواج چجور فشار جنسی رو تحمل کنن؟خدا برای اینجور دخترا راه حلی نذاشته؟باید بمیرن؟یا تقوا پیشه کنن تا شوهر کنن؟
    در هر حال نظرتون محترمه
    شمام موفق باشین
    ویرایش توسط saba95 : 05-17-2018 در ساعت 05:23 PM

24. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    تشکر شده 22 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اصلا صیغه احتیاج به مدرک نداره !

همین الانشم یه خانم طلاق گرفته با یه مرد خودشونم میتونن بین هم بخونن! بدون هیچ مدرکی !
    خود صیغه که بله مدرک نمیخواد ....
    اما دادگاه و پلیس برای اثبات مدرک و شاهد میخوان اگه فقط به حرف بود که بگن ما باهم ازدواج موقت کردیم که الان شلاق نخورده بودن خیلیا راحت به دروغ میگفتن‌‌ما صیغه هستیم و از زیر مجازاتش در میرفتن
    امضای ایشان
    چه بسیار شود که چیزی را مکروه شمارید ولی به حقیقت خیر و صلاح شما در آن بوده،و چه بسیار شود چیزی را دوست دارید و در واقع شرّ و فساد شما در آن است، و خدا داناست و شما نادانید.

25. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

میخوام کسایی که مسلمون هستن بخصوص دخترا
    اینجا بیان از دینشون دفاع کنن و به من به عنوان یه ادم معمولی ثابت کنن تو دینشون تبعیض نیست.
    چرا یه پسر مجرد حق داره صیغه کنه ولی یه دختر نمیتونه؟ چرا اسلام فقط نیاز مرد رو درنظر میگیره و برای نیاز دختر ارزش قائل نیس؟
    سلام
    دختر مجرد هم میتونه بدون اذن پدر با کسی عقد موقت انجام بده اما خب این بستگی به نظر مرجع تقلیدش داره اگه مرجع تقلید دختر اجازه پدر رو برای ازدواج دختر شرط ندونه از لحاظ شرعی این رابطه هیچ منعی نداره اما بهتره که دختر مجرد اولویتش ازدواج دائم باشه نه موقت ..
    .نیاز عاطفی نیاز اولیه‌‌ یه دختره و فلسفه ازدواج موقت تامین نیازهای جنسیه اون هم بصورت موقت و معمولا نیازهای عاطفی در اون نقش خیلی کمی پیدا میکنه مگر اینکه مدت زمان اون زیاد بشه که در این صورت باز مشکلات دیگه ای برای دختر ایجاد میکنه و همینطور که گفتم نیاز اولیه یه دختر نیاز عاطفی هستش و دخترهای مجرد بهتره بیشتر دنبال ازدواج دائم باشن چون ازدواج موقت نه تنها ممکنه نیاز عاطفی دخترو تامین نکنه بلکه ممکنه ضربه عاطفی هم بهش بزنه ....
    تجربه این رابطه باعث میشه میل دختر به رابطه جنسی بیشتر بشه و اگه به این زودی شرایط ازدواج دائم فراهم نشه ممکنه تحمل فشار جنسی سخت بشه در حالی که تا زمان نداشتن این تجربه راحت تر میشه خویشتن داری کرد
    در آخر اینکه اگر اجازه پدر برای ازدواج دختر شرطه این به صلاح خود دختره بخاطر طبیعت احساساتی و لطیفش شما اگه توجه کرده باشی این پسرها هستن که برای دوستی و ازدواج دخترها رو فریب میدن نه دخترا .....شما تابحال دیدین یه پسر بیاد بدون اینکه هیچ رابطه عاطفی بین خودش و دختر باشه یا پولی بهش بده به یه دختر بگه بیا باهم رابطه داشته باشیم و دختر هم قبول کنه ؟ من که تا بحال ندیدم شما رو نمیدونم
    وقتی یه پسر برای فریب یک دختر و بهره جنسی از اون اقدام میکنه، ابتدا از روش جذب عاطفی اقدام میکنه و با پیشنهاد ازدواج برای آسوده کردن خیال دختر، بعد از نفوذ در عواطف دختر از اون تقاضای ارتباط جنسی میکنه و دختر خانم برای اثبات عشقش به پسر، تن به این کار میده در صورتی که پسر تنها از روی میل جنسی (و نه عاطفی) این رابطه را تشکیل داده :|
    دختری رو می شناختم که از اسلام و کلا دین متنفر بود اصلا حتی اعتقادی به خدا هم نداشت این دختر عاشق پدرش بود هرحرفی که پدرش بهش میگفت میگفت چشم و انجام میداد چندماه با یه پسر دوست میشه توی دانشگاه و بین دختر و پسر هم رابطه عاطفی بوجود میاد مخصوصا دختره که واقعا عاشق پسره میشه پسر میاد خواستگاری دختر و پنج شش جلسه قرار خواستگاری میذارن پدر دختر میگه نه شما دوتا متفاوتین میدونم که مناسب همدیگه نیستین این دختر هم بخاطر خواستگارش‌ داد میزنه سر پدر و میگه من اونو میشناسم و خلاصه به هر دری میزنه و بزور پدره رو هم راضی میکنه البته فقط ظاهری راضی میشه ولی باطنی نه ...
    5-6سال بعد اون خانم برمیگرده خونه باباش؛ با یه جنین تو شکمش و یه پرونده که باهاش از پله های دادگاه میرفتن بالا و پایین...و به همون دلیلی که قبلا به خاطرش سر فرشته ی زندگیش داد زده بود برگشت: ما با هم فرق داشتیم!

دوست عزیز فراموش نکنید که :
    مرد بنده ی شهوت است و زن اسیر محبت. آنچه مرد را می لغزاند و از پا درمی آورد شهوت است، و زن به اعتراف روانشناسان صبر و استقامتش در مقابل شهوت از مرد بیشتر است. اما آن چیزی كه زن را از پا در می آورد و اسیر می كند این است كه نغمه ی محبت و صفا و وفا و عشق از دهان مردی بشنود. خوش باوری زن در همین جاست.

زن مادامی كه دوشیزه است و هنوز صابون مردان به جامه اش نخورده است، زمزمه های محبت مردان را به سهولت باور می كند.

نمی دانم نظریات پروفسور ریك روانشناس امریكایی را تحت عنوان «دنیا برای مرد و زن یك جور نیست» در شماره ی 90 مجله ی زن روز خواندید یا نخواندید. او می گوید:

«بهترین جمله ای كه یك مرد می تواند به زنی بگوید، اصطلاح «عزیزم تو را دوست دارم» است. »
    مردان شكارچی از این احساس زن همواره استفاده می كنند. دام «عزیزم از عشق تو می میرم» برای شكار دخترانی كه در باره ی مردان تجربه ای ندارند بهترین دامهاست

مجموعه آثار شهید مطهری . ج19، ص: 93
    ویرایش توسط او خواهد آمد : 05-17-2018 در ساعت 07:27 PM
    امضای ایشان
    چه بسیار شود که چیزی را مکروه شمارید ولی به حقیقت خیر و صلاح شما در آن بوده،و چه بسیار شود چیزی را دوست دارید و در واقع شرّ و فساد شما در آن است، و خدا داناست و شما نادانید.

26. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

اینکه میگید چرا تو جامعه ما وجه بدی پیدا کرده برمیگرده به شرایط فرهنگی جامعمون و یه سری مسایل که ریشه سیاسی و اجتماعی داره و خب ربطی به دین نداره
    بعضی کارها تو بعضی جوامع عرف هستند و همون کارها تو یه جامعه دیگه زشت و ناپسنده یا حتی ممکنه یه کاری تو یه جامعه تو یه مقطع زمانی عرف نباشه یا حتی جرم باشه اما تو یه مقطع زمانی دیگه تو همون جامعه یه چیزه عادی و عرف باشه مثلا استفاده از ویدیو یه زمانی تو این مملکت جرم بود اما الان حتی مغازه محصولات فرهنگی هم داریم که خودشون با مجوز فیلم میفروشن
    یا از لحاظ اجتماعی یه زمانی روابط دختر و پسر اینقدر نامتعارف و حتی جرم بود که اصلا مفهومی به نام دوست دختر و دوست پسر معنی نمیداد به جز ازدواج و اگر پلیس یه دوست دختر و دوست پسر رو با هم میگرفت اجبارا باید عقد میکردن و کلی تبعات فرهنگی اجتماعی براشون داشت , هنوز یادمه موقعی ۳و۴ سالم بود یه پسره حدودا ۱۸ ساله تو محلمون بود که با یه دختره دوست شده بود و اینارو کمیته گرفته بود و مجبور شده بود عقدش کنه و خب عقد به این شیوه و این هنجار شکنی بزرگ تو اون برهه زمانی با اون فضای به شدت سنتی و بسته جامعه و خانواده هایی که این عروس و دوماد رو قبول نداشتن و مایه سرافکندگی میدونستن ... خلاصه یادمه اینقدر به این پسر فشار آوردن که دست آخر خودکشی کرد اما حالا عرف جامعه و روابط الان رو خودتون در نظر بگیرید

اونموقع یه پسر حتی جرات نداشت با یه دختر قرار بزاره اما الان یه زن شوهر دار خیلی راحت با یکی دیگه ارتباط میگیره و تازه میگه تقصیره اونه بهم کم محبت کرده بود
    اصلا خیانت یه زن مفهومی بود که تعریف نشده بود حتی فکر کردن بهش رو بد میدونستن به هرکی میگفتی اصلا باور نمیکرد میگفت مگه میشه مگه داریم همچین زنهایی اما حالا
    یا مثلا لباس پوشیدن دخترهای دهه ۵۰ و ۶۰ اونزمان اگر دختری کفش سفید یا پاشنه بلند میپوشید عملا نشونه ی این بود که دختره خرابیه حالا مقایسه کنید با وضعیت پوشش الان

صیغه هم همینه اول انقلاب تو یه جو انقلابی و شتابزده یه سری تندروی هایی (توی همه زمنینه ها از جمله فرهنگی) انجام دادن که نتیجش شده وضع الان جامعه و هرچی از انقلاب و اون فضا میگذریم فضا باز تر میشه و بیشتر میفهمن که اشتباه کردن
    اول انقلاب کسانی مثل دکتر شریعتی و آقای مطهری مخالف یه سری تندروی ها بودن و میگفتن این کاباره هایی که از زمان شاه مونده نباید جمع بشه و به صورت اسلامی باید اداره بشه و میگفتن اگر اینارو جمع کنیم جامعه به فساد و ... کشیده میشه و این روزهارو پیش بینی کرده بودن کتابهایی هم تو همین زمینه دارن هر دو بزرگوار که همه رو جمع و ممنوع کردن اگر بتونید گیر بیارید و مطالعه کنید میبینید که چقدر دقیق و درست میگفتن و این روزها رو پیش بینی کرده بودند منتها انقلاب به حاشیه رفت و مهره های اصلیش حذف شدند .... بگذریم بحث سیاسی نکنیم

والا ما یکی از دوستانمون که خانم هست تو کویت زندگی میکنه و شوهرش کویتی هست راجب این موضوع ازش سوال کردیم و گفت مشکلی با این قضیه ندارن یکی اینکه اونها همه چی شون اسلامی هست و جامعه همه ی اسلامو پذیرفتن و اینم بخشی از دین اسلامه نه مثل جامعه ما که نصف اسلامی و نصف غربیه دوم اینکه میگفت با اومدن زن دوم زن اول حکم سوگلی پیدا میکنه و عجر و قربش بیشتر میشه یه جورایی اون میشه خانم خونه و دومیه باید کارارو بکنه و باز سومیه بیاد به همین ترتیب و کلا میگفت ما خانمهای ایرانی خیلی حسودتریم تو این زمینه میگفت وقتی مردی میخواد زن جدید بگیره واسه زن قبلیش باید یه کمربنده طلا بگیره و یه رسمای اینجوری دارن و اینکه چون سنی هستن و از نظر اعتقادی برای افزایش جمعیتشون هر مردی چند تا زن میگیره و از هر زنی سه چهارتا بچه داره و کلا اگه اینکارو نکنن خوده زناشون مرداشونو مسخره میکنن و میگن مرد نیست و مردانگی نداره و کلی مردای ایرانیو به زن ذلیلی مسخره میکنن کلا یه جور عرف شده البته نسل جدیدشون فک میکنم دیگه اینطوری نیستن ولی خدایی بازم به زن ذلیلی ایرانیا نیستن

خدا نگفته زنهای مطلقه دوباره ازدواج نکنن اتفاقا خیلی زنهای مطلقه دوباره ازدواج دایم کردن و خوشبخت دارن زندگیشونو میکنن خلاصش خدا گفته در مواقعی که شرایط ازدواج دایم نیست و نیاز جنسی هم هست میشه از صیغه استفاده کرد
    حالا شما حساب کن تو شرایط الان جامعه ما دختر مجرده همه چی تمومش به زور شوهر گیرش میاد چه برسه به دختره مطلقه حالا برای رفع نیازش باید منتظر بشینه تا صرفا ازدواج دایم کنه ...

صیغه تو شناسنامه ثبت نمیشه درواقع هیچ جایی ثبت نمیشه مثل طلاق که بشه استعلام گرفت فقط یه دفترچه مثل عقدنامه میدن که یه نسخه از همون تو دفترخونه ثبت و نگهداری میشه
    اون دخترهایی هم که میگید بعد طلاق شناسنامشون رو عوض کردن دخترهایی هستن که تو عقد طلاق گرفتن و توسط پزشکی قانونی معاینه میشن و اگر هنوز دختر باشن بهشون اجازه میدن شناسنامشون رو عوض کنن و اسم اون پسر رو در بیارن از تو شناسنامشون و گرنه اگه بکارتشون رو از دست داده باشن شناسنامشون رو نمیتونن عوض کنن
    دوستمم که با اون خانم بود اون خانم تو عقد طلاق گرفته بود منتها بکارتشو از دست داده بود و دیگه دختر نبود ولی چون باباش پارتی داشته تونسته یه شناسنامه جدید براش بگیره ولی وقتی میخواستن صیغه نامه بگیرن دیگه با اون شناسنامه ای که دختر هست محضر قبول نمیکنه

بیانات شما رو تا حدود زیادی قبول دارم اما درباره رواج داشتن فرهنگ تعدد زوجات تو کشورای عربی باید بگم خب اوضاع اقتصادی هم اونجا خیلی عالیه...قطر،کویت،بحرین،عرب تان و...همشون جزو ده بیست تا کشور ثروتمند جهان هستن ..
    گهگاهی پیش خودم فکر میکنم اصلا توی این کشورها آدم نیازمند و فقیری هم هست ؟
    یکی از اقوام نزدیکمون قطر کار میکنه شش ماه اونجاست شش ماه هم میاد ایران پیش زن و بچه هاش پنج تا بچه داره زیر پا هرکدوم یه ماشین دویست سیصد میلیونی هست خودشم میگه اونجا برای درآمد فوق العاده عالیه
    اوضاع اقتصادی ایران اصلا قابل مقایسه نیست با این کشورها ...
    امضای ایشان

27. کاربران زیر از او خواهد آمد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

بیانات شما رو تا حدود زیادی قبول دارم اما درباره رواج داشتن فرهنگ تعدد زوجات تو کشورای عربی باید بگم خب اوضاع اقتصادی هم اونجا خیلی عالیه...قطر،کویت،بحرین،عرب تان و...همشون جزو ده بیست تا کشور ثروتمند جهان هستن ..
    گهگاهی پیش خودم فکر میکنم اصلا توی این کشورها آدم نیازمند و فقیری هم هست ؟
    یکی از اقوام نزدیکمون قطر کار میکنه شش ماه اونجاست شش ماه هم میاد ایران پیش زن و بچه هاش پنج تا بچه داره زیر پا هرکدوم یه ماشین دویست سیصد میلیونی هست خودشم میگه اونجا برای درآمد فوق العاده عالیه
    اوضاع اقتصادی ایران اصلا قابل مقایسه نیست با این کشورها ...
    امضای ایشان

29. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

خخخ من منظورم این نبود که مردای ایرانی چون یه دونه زن دارن زن ذلیلن , گفتم عربا راجبه ایرانیا اینجوری قضاوت میکنن , حتی مامان بابام که رفته بودن مکه میگفتن اونا میگن ایرانی یه زن ایرانی گدا منظورشون این بوده که ندارن خرج زنشون رو بدن واسه همین زنه دیگه ای نمیگیرن دیگه فرهنگ اون کشورها با ما کاملا متفاوته و این حساسیت تو زنهای ایرانی بیشتره

خدا گفته مرد میتونه ۴ تا زن بگیره اما به شرط و شروطها که یکی از مهمتریناش اینه که بتونه عدالت رو از هر لحاظ بینشون برقرار کنه که به نظرم این غیر ممکنه
    بعدشم از هر لحاظ بخوایم فکر کنیم لذت تک پری خیلی بیشتر از اینکه آدم با چند نفر بخواد بپره اینجوری طعم و لذت عشق واقعی رو میفهمی
    و وقتی مردی رابطه خوب و درستی با زنش داره دیگه مگه احمق باشه بره سراغ زن دیگه ای و رابطش رو خراب کنه.
    پای نفر سوم معمولا زمانی میاد وسط که رابطه دچاره مشکل هستش نه زمانی که باهم خوبن که البته توجیه درستی نیست و باید به فکر درمان رابطشون باشن
    مردم ایران که خیلی ها متاسفانه همون شرایط زدواج اول رو هم ندارن چه برسه چهار تا دائم و بی نهایت موقت
    بعد هم تعدد زوجات واسه یه مرد خیلی دردسر زیادی داره کدوم مرد میتونه با خانواده چهارتا زن سر و کله بزنه یا مهریه های بالای الان و نفقه و خرج بچه ها و ....
    تو جامعه ما هم که تعدد زوجات بجز توی استان سیستان یه چیز غیر طبیعیه و رو به کاهش هم هست
    اگه یکی دوتا زن داشته باشه مردم زن اول رو ناقص و بی عرضه مرد رو هوس باز و شهوت ران و زن دوم رو یه شیطان که اومده زندگی اول رو خراب کنه میدونن مطمئنم این تعداد افرادی هم که الان تو ایران دوسه زن تا زن دارن شاید کمتر از 5یا10درصد صلاحیت انجام این کار رو داشته باشن بقیه حق الناس به گردنشونه
    ما در قرآن و آیه سوم سوره نسا داریم که شما حتی اگه کوچیک ترین ترسی هم دارین که نمیتونین عدالت رو برقرار کنید باید به یک همسر اکتفا کنین چه برسه به اینکه واسه شما مسجل باشه که نمیتونین ...
    در صورتی که یه مرد میتونه بین چند همسر خود این شرط سخت و مشکل رو رعایت کنه میتونه ازدواج مجدد داشته باشه و اگر هم مردیه که به اصطلاح وقتی که یه چیز نو و جدید دید مساله قبلی براش کهنه و دل آزار میشه در این صورت این مرد حق ازدواج مجدد رو نداره و ازدواج دوم بر اون مرد حرامه ....
    با توجه به این که رعایت این شرط بسیار مشکل است، خداوند می فرماید«وَ لَنْ تَسْتَطيعُوا أَنْ تَعْدِلُوا بَيْنَ النِّساءِ وَ لَوْ حَرَصْتُم» (شما هرگز نمى‏توانيد (از نظر محبّت قلبى) در ميان زنان، عدالت برقرار كنيد، هر چند كوشش نماييد). بنابراین اصل همان تک همسری است.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) به این مضمون فرمود: مردی که دارای چند همسر باشد. امّا ــ در برابر دید ونگاه یکی از آن دو ــ نسبت به دیگری تمایل بیشتری نشان می دهد. در روز قیامت در حالی که نصف بدن او بی حس و ناتوان و افتاده است وارد محشر می گردد

عوالی اللئالی ج 1 ص 272

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمود: مردی که همسران متعدّدی داشته باشد. امّا از برآورده نمودن نیازهای هرکدام از آنها امتناع ورزد یا توانائی آن را نداشته باشد. و به همین خاطر آن زنها منحرف گردند. آن مرد گناهکار خواهد بود.

دعائم الإسلام ج 2 ص 193

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) به این مضمون فرمود: ظلم و ستم نمودن به زن موجب خشم و غضب خدا می گردد. همانطور که ظلم و ستم نمودن به یتیم موجب خشم و غضب خدا می شود.

عقاب الأعمال ص 336 و اعلام الدین ص 416

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) به این مضمون فرمود: مردی که همسر خود را مورد آزار و اذیت قرار می دهد، بحدّی که جان همسرش به لب آمده و به همین خاطر از او تقاضای طلاق و جدائی می کند؛ خدای متعال برای چنین مردی به عقوبتی کمتر از آتش جهنّم راضی نمی شود. زیرا خدای متعال در مورد زن ــ وقتی که مورد آزار و اذیت و ظلم قرار می گیرد ــ غضب می کند. همانطوری که در مورد یتیم غضب می کند

عقاب الأعمال ص 336 و اعلام الدین ص 416
    امضای ایشان

30. 2 کاربران زیر از او خواهد آمد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38373
    تشکـر
    100
    میزان امتیاز
    0

اها یه مورد دیگه یادم رفت بگم بله تو کشورای دیگه زن اول سوگولی میشه و انگار زن دوم بیشتر به زن اول خدمت میکنه
    تو ایران چطوره؟ انگار زن اول معذرت می خوام تاریخ مصرفش گذشته و مرد دیگه اون زن هیچ اهمیتی براش نداره فقط زن دوم رو میبینه زن دوم هم که میبینه شوهر بهش اهمیت میده
    کم کم میزنه تو سر زن اول که تو بی عرضه ای که شوهرت اومد با من ازدواج کرد و کم کم میخواد کلا اون زن و بچه ها رو از زندگی مرد بیرون کنه کاری میکنه که شوهر زن اولو طلاق میده ....بچه ها هم چنین پدری رو خائن میدونن

تو یکی از سایتها درد و دل یه زن اول رو خوندم و واقعا ناراحت شدم که برای شما هم میزارمش :
    خانومی میگفت من سنی ازم گذشته با تمام بی پولی و بیکاریهای همسرم ساختم حالا شوهرم شغل خوب و پردرآمدی پیدا کرده و شوهرم رفته همسر بسیار جوانی گرفته است وقتی به مشاورانی مشکلم را گفتم گفتند تمکین کند و نیاز شوهرت را رفع کن لباس خوب بپوش و....میگفت مثل این که اینها متوجه نمی شوند که اون خانم جوان است و من خیلی از او مسن ترم هر کاری بکنم او از من جلوتر است.
    این خانم با همسر دیگر شوهرش در یک منزل بودند این خانم می گفت من برای آشپزی به آشپزخانه می روم ولی آن زن به من اجازه نمی دهد به او کمک کنم مجبور می شوم خودم جداگانه غذا بپزم وقتی شوهرم میاد با آن خانم جوان به اتاق دیگری می رونم با هم غذا می خورند و می گویند و می خندند....
    واقعا برخورد این مرد و زن دومش از رفتار انسانی خارج شده.همسر دوم هم باید منتظر بمونه تا روزی هم او به آرشیو بپیونده
    امضای ایشان

32. کاربران زیر از او خواهد آمد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام مجدد
    خب خداروشکر، آخه راستش ازتون بعید بود همچین حرفی رو میزدید
    چون با توجه به شناختی که ازتون دارم آقای منطقی و فهمیده ای هستید

درسته قضیه ی عرب ها از زمان خلقتشون تا زمانی که نسلشون از روی زمین برداشته بشه
    با تمامی آدم های دنیا فرق دارن و همه می دونن بنده ی شهوت و شکمشون هستن!
    البته سوع تفاهم نشه و منظور من تمامی اعراب نیست
    بلکه بیشتر اعراب عربستان و البته کسانی که این دیدگاههای نادرست رو دارن
    بعد هم اگه عرب ها انسان بشو بودن خب پیامبر ازشون قطع امید نمی کرد
    یا این جمله رو نمی گفت که من از عربم ولی عرب از من نیست
    حالا بگذریم

دقیقا من هم این نکته رو میگم
    حداقل متاهل ها خیلی بیشتر میدونن آرامشی که یه مرد و زن در کنار هم میتونن داشته باشن خیلی فراتر از اینه که بخوان به قول شما
    خرابش کنن و پای یکی دیگه رو بیارن وسط زندگیشون!

34. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام من عصبانی نیستم اصلا فقط از اینکه به نفع مرد در مورد زن دروغ مین بدم میاد .اگر زنها نیازشون بعد از رابطه فعال میشه میتونم بپرسم چه لزومی داره یه دختر باکره خودارضایی کنه؟شما مگه دختر هسین که اینقدر با اطمینان نظر میدین؟من حداقل خودم دختر هستم اینو میفهمم من که تا بحال رابطه جنسی تجربه نکردم پس چرا حرفتون درمورد من صادق نیست؟ و خیلیای دیگه
    این حرفا رو قبول ندارم.
    من با کسی جنگیدم؟!فقط گفتم شمایی که با اطمینان کامل حرف میزنی و خیلی با صراحت میای میگی صیغه برای مرد لازمه بخاطر فشار جنسی اما زن رو کلا نادیده میگیری و میگی مث مرد نیاز نداره بگم من از خیلی ادمای محقق و اسلام شناس واقعی برسیدم و گفتن دین اسلام تحریف شده به نفع مرد و صیغه برای دختر مجرد هم جایزه بدون اجازه پدر .
    من فکر نمیکنم اسلامی که تو ذهن مردمه دین تبعیض امیزیه این فکر من نیست واقعیته چون اگر واقعیت نداشت الان شما برای من با منطق توضیح میدادی دخترای مجرد قبل ازدواج چجور فشار جنسی رو تحمل کنن؟خدا برای اینجور دخترا راه حلی نذاشته؟باید بمیرن؟یا تقوا پیشه کنن تا شوهر کنن؟
    در هر حال نظرتون محترمه
    شمام موفق باشین

سلام صبا جون
    اگه عصبانی نیستی چرا امروز میخواستی موهای منو بکشی پس!؟
    بعد هم عزیزدلم خب هر کسی دینی رو قبول میکنه شرایطش رو هم قبول داره دیگه
    وقتی من نوعی اسلام رو قبول دارم خب میبینم که با این وضعی که خداوند گفتن
    راهی مثل صیغه یا رابطه ای دیگه توی این دین وجود نداره!
    به قول خودت دیگه باید تقوا پیشه کرد خواهر گلم.

بعد هم فکر نکن تعداد دخترهایی که نیازشون بالاست کمه
    چند وقت پیش هم شاهد بودی سر قضیه ی خودارضایی چند تا دخترا بودن که دفاع می کردن
    و یکیشون می گفتن که سالهاست با این قضیه دارن زندگی میکنن و هیچ آسیبی هم ندیدن

برای این مورد هم به نظر شخصی من بهتره آدم زمانی که شرایطش رو داره و اگه یه کیس مناسب بیاد خواستگاریش
    ازدواج کنه که دیگه حل بشه براش
    ولی از راه حل هات مردن رو حذف کن، اینقدر تو این ایام مبارک اسم مردن رو برای دخترا نیار
    چون کسی که به قول نیازش بالا باشه مردن اصلا گزینه ی مناسبی نیست!

برای زمان مجردی هم خب خودت دختری درک میکنی
    به نظرم بهتره تا حد امکان از عوامل محرک دوری بشه
    سعی کنی همیشه سرت به کاری گرم باشه
    چون بیکاری خیلی خیلی دامن میزنه به این موضوع و خب بی دلیل نبوده دین اسلام اینقدر روی بیکاری بحث کرده
    با توجه به علاقه و شرایط ورزش خیلی خوبه به نظرم ، ورزشهایی مثل شنا، کوهنوردی که خیلی انرژی میگیرن از آدم به خصوص دختر!
    یا حتی پیاده روی هم، خلاصه یه تحرکی باشه که این انرژیه آزاد بشه
    حتی اینکه تو خونه موزیک شاد بذاری و برقصی، رقصیدن مثل ورزشه و انرژی زیادی میگیره از آدم!

و تازه یه نکته ای هم هست
    کسانی که از نظر جنسی نیازشون بالاست به نظرم باید خوشحال هم باشن
    میدونی چرا؟
    چون این افراد معمولا پرانرژی هستن و خیلی دیرتر از بقیه که نیازشون پایینه خسته میشن
    پس میتونن این انرژی رو برای جنبه های دیگه از زندگیشون
    به کار بگیرن
    مطمئن باش این ها تا حدود زیادی موثر هستش.
    نهایتا هم این ها در مورد کسی جواب نده دیگه همونجور که قبلا گفتم باید از خدا بپرسه
    که چرا بهش نیاز زیاد داده و راه بهتری براش نذاشته!

36. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام صبا جون
    اگه عصبانی نیستی چرا امروز میخواستی موهای منو بکشی پس!؟
    بعد هم عزیزدلم خب هر کسی دینی رو قبول میکنه شرایطش رو هم قبول داره دیگه
    وقتی من نوعی اسلام رو قبول دارم خب میبینم که با این وضعی که خداوند گفتن
    راهی مثل صیغه یا رابطه ای دیگه توی این دین وجود نداره!
    به قول خودت دیگه باید تقوا پیشه کرد خواهر گلم.

بعد هم فکر نکن تعداد دخترهایی که نیازشون بالاست کمه
    چند وقت پیش هم شاهد بودی سر قضیه ی خودارضایی چند تا دخترا بودن که دفاع می کردن
    و یکیشون می گفتن که سالهاست با این قضیه دارن زندگی میکنن و هیچ آسیبی هم ندیدن

برای این مورد هم به نظر شخصی من بهتره آدم زمانی که شرایطش رو داره و اگه یه کیس مناسب بیاد خواستگاریش
    ازدواج کنه که دیگه حل بشه براش
    ولی از راه حل هات مردن رو حذف کن، اینقدر تو این ایام مبارک اسم مردن رو برای دخترا نیار
    چون کسی که به قول نیازش بالا باشه مردن اصلا گزینه ی مناسبی نیست!

برای زمان مجردی هم خب خودت دختری درک میکنی
    به نظرم بهتره تا حد امکان از عوامل محرک دوری بشه
    سعی کنی همیشه سرت به کاری گرم باشه
    چون بیکاری خیلی خیلی دامن میزنه به این موضوع و خب بی دلیل نبوده دین اسلام اینقدر روی بیکاری بحث کرده
    با توجه به علاقه و شرایط ورزش خیلی خوبه به نظرم ، ورزشهایی مثل شنا، کوهنوردی که خیلی انرژی میگیرن از آدم به خصوص دختر!
    یا حتی پیاده روی هم، خلاصه یه تحرکی باشه که این انرژیه آزاد بشه
    حتی اینکه تو خونه موزیک شاد بذاری و برقصی، رقصیدن مثل ورزشه و انرژی زیادی میگیره از آدم!

و تازه یه نکته ای هم هست
    کسانی که از نظر جنسی نیازشون بالاست به نظرم باید خوشحال هم باشن
    میدونی چرا؟
    چون این افراد معمولا پرانرژی هستن و خیلی دیرتر از بقیه که نیازشون پایینه خسته میشن
    پس میتونن این انرژی رو برای جنبه های دیگه از زندگیشون
    به کار بگیرن
    مطمئن باش این ها تا حدود زیادی موثر هستش.
    نهایتا هم این ها در مورد کسی جواب نده دیگه همونجور که قبلا گفتم باید از خدا بپرسه
    که چرا بهش نیاز زیاد داده و راه بهتری براش نذاشته!
    سلام یلدا عزیزم ممنونم که برام وقت میزاری ولی نمیدونم چرا هیچکی نمیخواد جواب سوال اصلی منو بده!!
    تو میگی دختر باید سرشو گرم کنه و تقوا پیشه کنه ولی پسر میتونه نیازشو با صیغه کردن تامین کنه؟
    اینو هیچ جوره نمیتونم هضم کنم بخصوص وقتی یه همجنسم همچین حرف تبعیض امیزی رو پذیرفته باشه.
    شما از کجا میدونی اسلام اینا رو گفته ؟اسلام خیلی چیزا گفته که توش جای سواله مث جریان کتک زدن زن .شما از کجا میدونی خدا اینارو گفته و کسی این وسط تفسیر به رای نکرده؟این همه مراجع فتوا های غلط میدن ایا اونارو قبول داری؟
    من خودم هیچ وقت نمیتونم همینجوری یه چیزیو بپذیرم با برچسب اینکه حرف خداست خودمو توجیح کنم.

37. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط او خواهد آمد نمایش پست ها
    سلام
    دختر مجرد هم میتونه بدون اذن پدر با کسی عقد موقت انجام بده اما خب این بستگی به نظر مرجع تقلیدش داره اگه مرجع تقلید دختر اجازه پدر رو برای ازدواج دختر شرط ندونه از لحاظ شرعی این رابطه هیچ منعی نداره اما بهتره که دختر مجرد اولویتش ازدواج دائم باشه نه موقت

دوست عزیز فراموش نکنید که :
    مرد بنده ی شهوت است و زن اسیر محبت. آنچه مرد را می لغزاند و از پا درمی آورد شهوت است، و زن به اعتراف روانشناسان صبر و استقامتش در مقابل شهوت از مرد بیشتر است. اما آن چیزی كه زن را از پا در می آورد و اسیر می كند این است كه نغمه ی محبت و صفا و وفا و عشق از دهان مردی بشنود. خوش باوری زن در همین جاست.

مجموعه آثار شهید مطهری . ج19، ص: 93
    سلام ممنون وقت گذاشتین.
    شما میگید از نظر شرعی مشکلی نداره ولی دوست دیگه ای با اطمینان میگه جایز نیست؟
    شما میگین نظر مراجع متفاوته منم میگم کلا مراجع رو قبول ندارم چون مراجع پیامبر یا خدا نیستن که بتونن برای مردم تصمیم درست بگیرن اگر میتونستن الان وضعمون این نبود.
    در مورد پاراگراف دوم دارین به مرد توهین میکنید میگید مرد بنده ی شهوته .
    شهوت تو وجود ادما هست ولی اینکه کسی بشه بنده شهوت یعنی دارین در حد حیوون پایینش میارین.
    دختر نیاز عاطفی داره علاوه برنیاز جنسی درست ولی کی گفته مردا فقط هدفشون از رابطه با یه دختر فقط رابطه هست؟یعنی مرد نیاز به محبت نداره؟کلی پسر هستن که شکست عشقی خوردن یعنی اینا هدفشون از برقراری ارتباط با یه دختر فقط رابطه بوده؟رابطه جنسی همیشه بخشی از یه ارتباط هست نه همش !بقیه رابطه رو محبت و یسری چیزا که شما بهش میگی نیاز عاطفی تشکیل میده.
    من فکر میکنم کم پسری پیدا بشه که بدون اینکه یه دخترو بشناسه و باهاش حرف بزنه مستقیما صیغه کنه تا نیازش برطرف بشه (کاری به یکسری منحرف ندارم بحثم با ادم نرماله)برای فرقی نداره چه دختر و چه پسر اول باید بستر اشنایی و علاقه شکل بگیره بعد بره سمت نیاز جنسی.
    اینجور نیست بگی مردا فقط و فقط دنبال ************ هستن و بقول شما بنده شهوتن و زن ها هم تشنه محبت این حرفا باورا هایی هست که به شکل سنت دراومده و حتی خیلی از دخترا هم پذیرفتنش.
    نیاز عاطفی و نیاز جنسی مختص به هر دو جنس هست حالا زن ها نیاز عاطفی شون شاید بیشتر باشه ولی اینا بین دو جنس مشترکه.

38. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

سلام صبا جان
    اگه ب کامنت دوستمون توجه کرده باشید زیرش نوشته آثار شهید مطهری.من ی نکته در مورد آقای مطهری بدم.
    ببینید مرتضی مطهری یکی از بیسوادترین،بیسوادترین و بازم تکرار میکنم بیسوادترین انسانهایی بوده ک تاریخ بشریت ب خودش دیده.
    متأسفانه ب دلیل اینکه اندیشه های ایشون همسو و موافق اندیشه های ایدئولوژی حاکم بر مملکت بوده بشدت تبلیغ شدن و در جوانان ما باور ایجاد کردن ک آقای مطهری فیلسوف بوده و دانشمند بوده و از این حرفا.
    از طرفی من میتونم بهتون ثابت کنم ک ایشون بی اندازه آدم بی ادبی بودن و گفته هاشون مطلقا” ارزشی ندارن.و وای بر جامعه ای ک روز درگذشت همچین فردی رو ب عنوان روز معلم نامگذاری میکن.
    این مطلبی هم ک ایشون در آثارشون نوشتن ظاهرا بیشتر تجربه شخصی شون بوده ک ب رشته ی تحریر در آوردن.

ب امید خدا بعد از تغییر حکومت خیلی چیزا مشخص میشه.

40. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام صبا جان
    اگه ب کامنت دوستمون توجه کرده باشید زیرش نوشته آثار شهید مطهری.من ی نکته در مورد آقای مطهری بدم.
    ببینید مرتضی مطهری یکی از بیسوادترین،بیسوادترین و بازم تکرار میکنم بیسوادترین انسانهایی بوده ک تاریخ بشریت ب خودش دیده.
    متأسفانه ب دلیل اینکه اندیشه های ایشون همسو و موافق اندیشه های ایدئولوژی حاکم بر مملکت بوده بشدت تبلیغ شدن و در جوانان ما باور ایجاد کردن ک آقای مطهری فیلسوف بوده و دانشمند بوده و از این حرفا.
    از طرفی من میتونم بهتون ثابت کنم ک ایشون بی اندازه آدم بی ادبی بودن و گفته هاشون مطلقا” ارزشی ندارن.و وای بر جامعه ای ک روز درگذشت همچین فردی رو ب عنوان روز معلم نامگذاری میکن.
    این مطلبی هم ک ایشون در آثارشون نوشتن ظاهرا بیشتر تجربه شخصی شون بوده ک ب رشته ی تحریر در آوردن.

ب امید خدا بعد از تغییر حکومت خیلی چیزا مشخص میشه.
    سلام
    اتفاقا الان دقیقا خواستم همینو بگم منتها ترسیدم یکم .بگم ایشون طبق ذائقه شخصی خودش نظر داده.
    تو جوامعی که تمدن ندارن بله درسته مرد بنده شهوته وکلا اینجور معرفی میشه (جناب مطهری خودش احتمالا بنده شهوت بوده) ولی همون طور که بالا نوشتم یه پسر نرمال اول از یکی خوشش میاد بعد علاقه پیدا میکنه و بعد میره سمت رابطه جنسی.یعنی یه رابطه که توش هم علاقه باشه باشه و نیاز عاطفی هر دو طرف( نه فقط دختر تامین بشه) و هم نیاز جنسی دو طرف.پسر هم تو یه رابطه نیاز به محبت و عاطفه داره .
    کاری هم گفتم به این ندارم یه عده که بقول ایشون بنده شهوتن و علاقه و اینا که هیچ به گربه ماده هم حس دارن.
    تو حکومت و جامعه ما یکسری هنجار هایی جا افتاده راجب زن و مرد که مردم هم کم کم دارن به اون هنجار ها خو میگیرن و براشون باور شده .
    ویرایش توسط saba95 : 05-18-2018 در ساعت 06:25 PM

41. بالا | پست 81

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

بله.کاملا درسته.
    متأسفانه همین اقلیتی ک شما میگید اندیشه های مخربشون رو ب زور،قدرت،ثروت و رسانه ب جامعه تحمیل میکنن.
    اینها اساسا همه چیز رو از دریچه ************ می بینن و باور کنید وقتی میخوان چیپس بخرن ب تصویرش نگاه میکنن ببین ی چیز ************ داره یا نه.
    آخه این چ حرفیه ک ی پسر فقط برای شهوت سراغ دختر میره...اگه اینطوری بود ک زندگی زناشویی معنا نداشت، هیچ کس ازدواج نمیکرد و هر مرد برای براورده کردن نیاز جنسیش هر روزی سراغ ی زن میرفت.
    اون چیزی ک زندگی زناشویی رو پایدار میکنه همین عشق،وفا و تعهدی هست ک بین هر زن و مردی وجود داره.

شهوت در مقابله با علاقه صادقانه هیچ جایگاهی در ثبات و تداوم روابط زناشویی و حتی دوستی نداره.

42. کاربران زیر از Sorena. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 82

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

https://www.youtube.com/watch?v=WULcq052YL0
    این کیلیپ طنز رو دیدم امروز یاد همینایی افتادم که همش نگرانن مرد تحریک نشه و کلا مرد رو مظهر شهوت میبینن.
    طنزی راجب اتفاق اخیر که موی دختر دبستانی رو قیچی کردن بخاطر اینکه ممکنه ناظم مرد مدرسه تحریک بشه
    ویرایش توسط saba95 : 05-18-2018 در ساعت 08:18 PM

44. بالا | پست 83

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

فقط میتونم بگم متأسفم!

از ماست که بر ماست.

45. بالا | پست 84

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34397
    تشکـر
    60
    تشکر شده 53 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

یکی از خوبیای رابطه دوستی اینه توش تبعیض نیست که بگی مال مرد حلاله ولی مال دختر حرام
    جریان صیغه و ازدواج موقت و تعدد همسر رو هم مسلما طوری تفسیر کردن که به نفع مرد باشه
    واسه همین یه تعداد مرد سرسختانه و با ایمان قوی دارن دستورات خدا رو بجا میارن
    خطاب به استارتر عزیز صیغه ساعتی فرقی با روابط ازاد نداره حالا چه کاریه ادم بخواد الکی به اسم صیغه بگه من خیلی خوب بودم و مث بقیه که از دوستی نیازاشونو رفع میکنن من از راه شرعی رفع کردم
    صیغه یه جور توجیه هست واسه یه عده که خودشونو از اونایی که روابط دوستی دارن پاک تر و منزه تر بدونن و بگن اونایی که دوستی دارن بدکارن ولی ما چون بینمون خطبه عربی زمزمه شده مث اونا نیسیم
    ویرایش توسط maziar : 05-18-2018 در ساعت 09:12 PM

46. کاربران زیر از maziar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 85

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar نمایش پست ها
    یکی از خوبیای رابطه دوستی اینه توش تبعیض نیست که بگی مال مرد حلاله ولی مال دختر حرام
    جریان صیغه و ازدواج موقت و تعدد همسر رو هم مسلما طوری تفسیر کردن که به نفع مرد باشه
    واسه همین یه تعداد مرد سرسختانه و با ایمان قوی دارن دستورات خدا رو بجا میارن
    خطاب به استارتر عزیز صیغه ساعتی فرقی با روابط ازاد نداره حالا چه کاریه ادم بخواد الکی به اسم صیغه بگه من خیلی خوب بودم و مث بقیه که از دوستی نیازاشونو رفع میکنن من از راه شرعی رفع کردم
    صیغه یه جور توجیه هست واسه یه عده که خودشونو از اونایی که روابط دوستی دارن پاک تر و منزه تر بدونن و بگن اونایی که دوستی دارن بدکارن ولی ما چون بینمون خطبه عربی زمزمه شده مث اونا نیسیم

ن داداش صیغه توجیه نیست.قبلا هم گفتم بنده طرفدار صیغه نیستم ولی بعضیا چون اساسا حوصله انجام احکام شریعت رو ندارن شدن منتقد دین و شریعت.در حالی ک هیچگونه اطلاعاتی ندارن.فقط ب دلیل گرایشاتی ک دارن سعی میکنن از موضع نقد ب قضیه نگاه کنن.

ب فرض اینکه اصلا صیغه درست نیست،میتونم بپرسم چ زیانی برای شما داره؟؟؟
    صیغه برای کسانی هست ک ب هر دلیلی شرایط ازدواج دائم رو ندارن....اینکه انسان امروز بی ظرفیت شده یا ارزش های انسانی سقوط کرده و هرکسی سعی میکنه ب نحوی سوء استفاده کنه دلیل نمیشه ک ما بگیم حکم خداوند غلطه.
    ببینید ما ی بحث حلال و حرام داریم و ی بحث واجب و مستحب.متأسفانه بزرگترین مشکل ما اینه ک میان حلال و حرام و واجب و مستحب تمیز قائل نمیشن.مثلا طرف زن داره بعد میگه چون صیغه حلاله پس من میتونم هر روزی ی زن رو صیغه کنم.در صورتی ک اینگونه نیست.صیغه حلال هست ولی اخلاقی نیست مردی ک زن داره هر روز بصورت موقت با ی زن دیگه باشه.

48. بالا | پست 86

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

روزی مردی ادعای خدایی کرد.او را نزد خلیفه (هارون الرشید) بردند.هارون برای این که او را بترساند گفت:چندی پیش شخصی را که ادعای پیغمبری می کرد،دستور دادیم بکشتند.
    مرد گفت:بسیار کار خوب و پسندیده ای کردید!چون من او را نفرستاده بودم.

اینو هم فرستادم ک حال و هواتون عوض شه عصبی نشید.

49. کاربران زیر از Sorena. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 87

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34397
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    0

ن داداش صیغه توجیه نیست.قبلا هم گفتم بنده طرفدار صیغه نیستم ولی بعضیا چون اساسا حوصله انجام احکام شریعت رو ندارن شدن منتقد دین و شریعت.در حالی ک هیچگونه اطلاعاتی ندارن.فقط ب دلیل گرایشاتی ک دارن سعی میکنن از موضع نقد ب قضیه نگاه کنن.

ب فرض اینکه اصلا صیغه درست نیست،میتونم بپرسم چ زیانی برای شما داره؟؟؟
    صیغه برای کسانی هست ک ب هر دلیلی شرایط ازدواج دائم رو ندارن....اینکه انسان امروز بی ظرفیت شده یا ارزش های انسانی سقوط کرده و هرکسی سعی میکنه ب نحوی سوء استفاده کنه دلیل نمیشه ک ما بگیم حکم خداوند غلطه.
    ببینید ما ی بحث حلال و حرام داریم و ی بحث واجب و مستحب.متأسفانه بزرگترین مشکل ما اینه ک میان حلال و حرام و واجب و مستحب تمیز قائل نمیشن.مثلا طرف زن داره بعد میگه چون صیغه حلاله پس من میتونم هر روزی ی زن رو صیغه کنم.در صورتی ک اینگونه نیست.صیغه حلال هست ولی اخلاقی نیست مردی ک زن داره هر روز بصورت موقت با ی زن دیگه باشه.
    کسی که شرایط ازدواج نداره بره هر روز یکیو صیغه کنه که بیشتر به نفعشه چون بجای رفتن زیر مسئولیت ازدواج و دردسراش صیغه میکنه.
    ولی حکم صیغه فقط برای مرد جایزه ینی یجور تبعیض اشکالش همین جاست.
    شما فرض کن برای زن جایز باشه فک کردین یه پسر هیچ وقت میاد با یه دختر صیغه ای ازدواج کنه؟حتی پسری که خودش کلی صیغه کرده نمیاد با دختر صیغه ای ازدواج کنه.

51. بالا | پست 88

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

روزی مردی ادعای خدایی کرد.او را نزد خلیفه (هارون الرشید) بردند.هارون برای این که او را بترساند گفت:چندی پیش شخصی را که ادعای پیغمبری می کرد،دستور دادیم بکشتند.
    مرد گفت:بسیار کار خوب و پسندیده ای کردید!چون من او را نفرستاده بودم.

اینو هم فرستادم ک حال و هواتون عوض شه عصبی نشید.

52. بالا | پست 89

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

آقا مازیار شما واقعا متوجه نمیشی یا خودتو زدی ب اون راه!!!
    درک کردن صیغه اصلا سخت نیست.
    چرا همیشه سوء استفاده های بشری رو مبنای حکم خداوندی قرار میدی.
    یک کلام بهت بگم.هر کس شرف داره و یک ذره انسانیت در وجودش باشه هر روزی یکی رو صیغه نمیکنه.
    مگه خدا گفته هر روز صیغه کنید!!!

واقعا متأسفم!من تاالآن فکر میکردم با ی آدم منصف دارم بحث میکنم.

53. بالا | پست 90

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام یلدا عزیزم ممنونم که برام وقت میزاری ولی نمیدونم چرا هیچکی نمیخواد جواب سوال اصلی منو بده!!
    تو میگی دختر باید سرشو گرم کنه و تقوا پیشه کنه ولی پسر میتونه نیازشو با صیغه کردن تامین کنه؟
    اینو هیچ جوره نمیتونم هضم کنم بخصوص وقتی یه همجنسم همچین حرف تبعیض امیزی رو پذیرفته باشه.
    شما از کجا میدونی اسلام اینا رو گفته ؟اسلام خیلی چیزا گفته که توش جای سواله مث جریان کتک زدن زن .شما از کجا میدونی خدا اینارو گفته و کسی این وسط تفسیر به رای نکرده؟این همه مراجع فتوا های غلط میدن ایا اونارو قبول داری؟
    من خودم هیچ وقت نمیتونم همینجوری یه چیزیو بپذیرم با برچسب اینکه حرف خداست خودمو توجیح کنم.

سلام صبا جان
    خواهش می کنم عزیزم
    اگه دقت کرده باشی، من اول گفتم که خیلی راجب این بحث صیغه فکر کردم و مطالعه کردم
    از قرآن تا تفسیرهاش و حرفای دیگه ای که در این مورد زده شده
    حتی به این فکر کردم که شاید مترجم شیعه آیه ی مربوط رو به اشتباه ترجمه کردن!
    چون درسته قرآن برای تمام زمان هاست
    ولی حداقل اون موقع ها دغدغه های ازدواج اینقدر نبوده که پسرهای جوون قید ازدواج رو بزنن
    و برن دنبال صیغه باشن

ولی دیگه این چند روز که اینجا بحث شد، فکر کردم اگه واقعا این منظور خداست
    از اونجایی که من پسر نیستم شاید واقعا نیازپسرها متفاوت تر و خیلی بیشتر از نیاز دخترها باشه ، البته تو حالت کلی منظورمه
    ولی با این حال اگه درست هم باشه باز هم صیغه رو کار پسندیده ای از نظر اخلاقی نمی دونم!

حالا باز هم برای یه مرد و زن مطلقه فرق میکنه
    ولی به قول تو خب خیلی دخترها هستن نیازشون خیلی بالاست
    خدا چرا یه راهی مثل صیغه برای این دخترها نذاشته!؟
    یا حداقل برای پسرها هم نباید باشه که عدالت رعایت شه!
    چون فرجام مشخصی نداره
    خب دو نفر نیاز دارن بله، میرن یه مدت با هم
    خب نیاز برای یه ماه دوما نیست، به خصوص اگه آدم جوون باشه خب سطح نیازهاش بالاست
    یعنی تا وقتی که بخواد ازدواج دائم کنه هی باید سال به سال زن عوض کنه!؟
    مگه مدل ماشینه!؟

گذشته از این اینکه یه پسر یا مرد مطلقه بره و بیفته تو این حلقه ی صیغه کردن
    طبیعتا احتمالش هست بعد ارتباط با چند تا خانوم دچار تنوع طلبی بشه
    و حتی اگه ترکش کنه ممکنه بعدها تو نزدگی دائمش با یک زن نتونه بهش وفادار بمونه

بحث راجب صیغه خیلی گسترده است و این چند روز با حضور بقیه ی دوستان حرفای زیادی زده شد
    گاهی اونقدر این مسائل بولد میشه
    آدم پسرهای جامعه رو میبینه که سنشون بالاست و ازدواج نکردن هزارتا فکر به سرش میزنه که مبادا اینا زن صیغه کرده باشن!
    ای کاش میشد خدا گاهی با آدم حرف میزد و حداقل خودش یه چیزایی رو روشن میکرد که خیال همه راحت بشه!
    نمی دونم والا، من گیج شدم راستش!

با تموم این ها به نظرم الانم که وضع جامعه اینقدر داغونه از همه لحاظ!
    ولی باز هم پسرهای خیلی خوبی هستن که نه سراغ دوستی با دخترها رفتن نه سراغ صیغه
    که بخوان نیازهاشون رو اینجوری جوابگو باشن!
    وگرنه این نیست که هر پسر جوون و مجردی رفته زن صیغه کرده
    اینجوری باشه آدم ترجیح میده بقیه ی عمرش رو تنها باشه
    ولی بهتره از این بره با یه نفر که مدام هزارتا فکر تو سرش بیاد
    که این قبلا چیکار کرده چیکار نکرده و اون گذشته اش چه تاثیری رو زندگی آینده اش میذاره!

خیلی ها میگن گذشته ی هر کسی به خودش مربوطه درست
    ولی آیا تضمین میکنید اون شخص دیگه هیچ اثری از اون گذشته تو ذهن و زندگی آینده اش نذاره!؟؟
    به نظرم همه این مدلی نیستن که کلا بعد متاهلی قید تمام اشتباهاتشون به خصوص در مورد روابط دوستی و صیغه اینارو بزنن
    از کجا معلوم اون پسر جوونی که تو مجردی رفته زن صیغه کرده
    بعدا دچار تنوع طلبی نشه و زنش دلش رو نزنه!؟
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-19-2018 در ساعت 01:12 AM

54. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 91

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34397
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    0

درک کردن صیغه اصلا سخت نیست.
    چرا همیشه سوء استفاده های بشری رو مبنای حکم خداوندی قرار میدی.
    یک کلام بهت بگم.هر کس شرف داره و یک ذره انسانیت در وجودش باشه هر روزی یکی رو صیغه نمیکنه.
    مگه خدا گفته هر روز صیغه کنید!!!
    اگرم حرفی دارین نقل قول کنید ادم بفهمه.
    واقعا متأسفم!من تاالآن فکر میکردم با ی آدم منصف دارم بحث میکنم.
    من اتفاقا از روی منطق گفتم اصلا فرض بر این که مردم سواستفاده نکنن
    شماچرا میپیچونی نمیگی که چرا برای زن صیغه رو مجاز نکردن؟
    این چه جور عدالتیه؟
    اگرم مخاطبتون منم نقل قول کنید ادم بفهمه

56. بالا | پست 92

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام صبا جان

ولی با این حال اگه درست هم باشه باز هم صیغه رو کار پسندیده ای از نظر اخلاقی نمی دونم!
    سلام یلدا جان .من فکر کردم صیغه رو قبول داری از اونجایی که حرفای جناب معین رو که موافق صیغه هستن تایید کردی.فکر نمیکردم این کارو غیرپسندیده بدونی!!
    من خودم به هیچ وجه تعصبی رو گناه یا بد بودن یا خوب بودن این چیزا ندارم مشکلم فقط با نبود عدالت و برابریه.
    بقول جناب مازیار چرا هیچ پسری حاضر نمیشه هیچ وقت با یه دختر که گذشته مشابه خودش داره ازدواج کنه.
    گرچه این طرز فکر که دختر باید دست نخورده باشه ولی مرد حقشه نیازشو حالا چه با صیغه چه با دوستی رفع کنه مال کشورای عقب موندس که خود ما دخترام به رواج این طرز فکر دامن میزنیم با حمایت ازشون.
    خیالت تخت همین پسرایی که صیغه رو قبول دارن نمیرن هیچ وقت یه زن بگیرن که قبلا صیغه بوده .
    عجب جامعه ای یه دختر که براثر تجاوز بکارتشو از دست داده باید بمیره از ترس که تو زندگی زناشویی ابروش نره و بهش انگ نزنن ولی یه پسر که برای رفع نیازش رابطه برقرار میکنه وقتی موقع ازدواجش میشه تازه با کمال خونسردی میگه زنم باید باکره باشه.
    ویرایش توسط saba95 : 05-19-2018 در ساعت 03:16 PM

57. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 93

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

واسم سواله هدفتون چیه از ادامه بحث درباره شهوت رانی اسلامی؟؟؟

59. بالا | پست 94

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

اگر از نظر مالی مشکل دارید با اون کسی که قصده ازدواج دارید یه مدت نامزاد میکنید و عقد میکنید وقتی مشکلتون حل شد با همون شخص ازدواج میکنید دیگه اینکه بخوان هر دفعه با افراد مختلف صیغه کنید این دیگه نمیشه اسمتونو باعرض پوزش انسان گذاشت ، چون انسان عقل داره یه قلب داره که فقط،عاشق یک نفر میشه و اگر بخوای عقلو کنار بزاری اون موقع تبدیل به حیوان میشی که جز شهوت هیچی نمیبینی
    پس یه جورایی سواله شما اینکه میگید صیغه کنم یا نکنم ؟انگار دارید میپرسید حیوان باشم یا انسان؟دیگه جوابش با خودت
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

60. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 95

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط او خواهد آمد نمایش پست ها
    خود صیغه که بله مدرک نمیخواد ....
    اما دادگاه و پلیس برای اثبات مدرک و شاهد میخوان اگه فقط به حرف بود که بگن ما باهم ازدواج موقت کردیم که الان شلاق نخورده بودن خیلیا راحت به دروغ میگفتن‌‌ما صیغه هستیم و از زیر مجازاتش در میرفتن
    گذششت بابا کی دیگه کار به این چیزا داره !!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

62. بالا | پست 96

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    واسم سواله هدفتون چیه از ادامه بحث درباره شهوت رانی اسلامی؟؟؟

هدفم اینه ثابت کنم تو جامعه ما پسرا هر کار کنن اشکال نداره ته تهش میگن نیاز داشتیم صیغه کردیم ولی دخترا وظیفه داره با نیازش بجنگه یا سرکوبش کنه و مریم مقدس بمونه تا پذیرفته بشه.
    هدفم اینه بگم تو جامعه ما همچین جوی حاکمه و خیلیا حتی حمایتش میکنن.
    میخوام بگم متاسفم که کسی در مقابل این تبعیض ها واکنش نشون نمیده هیچ خیلیا بهش پر و بال میدن.
    تو جامعه ما فقط به نیاز جنسی مرد توجه میشه.
    ویرایش توسط saba95 : 05-19-2018 در ساعت 05:09 PM

63. بالا | پست 97

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

یه خانم حتی اگه بخواد صیغه بشه، صیغه باید مدتش زیاد باشه نه یکی دو ساعت و نمیتونه بعد یه ساعت بره و صیغه یه نفر دیگه بشه، چون خانمها در مدت صیغه اگه رابطه جنسی داشتن بعد از تموم شدن مدت صیغه باید عده نگه دارن که برابر گذراندن 2 دوره عادت ماهانه است.

64. بالا | پست 98

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    اگر از نظر مالی مشکل دارید با اون کسی که قصده ازدواج دارید یه مدت نامزاد میکنید و عقد میکنید وقتی مشکلتون حل شد با همون شخص ازدواج میکنید ...
    اینو باید خانمها بپذیرن که نمیپذیرن

65. بالا | پست 99

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام یلدا جان .من فکر کردم صیغه رو قبول داری از اونجایی که حرفای جناب معین رو که موافق صیغه هستن تایید کردی.فکر نمیکردم این کارو غیرپسندیده بدونی!!
    من خودم به هیچ وجه تعصبی رو گناه یا بد بودن یا خوب بودن این چیزا ندارم مشکلم فقط با نبود عدالت و برابریه.
    بقول جناب مازیار چرا هیچ پسری حاضر نمیشه هیچ وقت با یه دختر که گذشته مشابه خودش داره ازدواج کنه.
    گرچه این طرز فکر که دختر باید دست نخورده باشه ولی مرد حقشه نیازشو حالا چه با صیغه چه با دوستی رفع کنه مال کشورای عقب موندس که خود ما دخترام به رواج این طرز فکر دامن میزنیم با حمایت ازشون.
    خیالت تخت همین پسرایی که صیغه رو قبول دارن نمیرن هیچ وقت یه زن بگیرن که قبلا صیغه بوده .
    عجب جامعه ای یه دختر که براثر تجاوز بکارتشو از دست داده باید بمیره از ترس که تو زندگی زناشویی ابروش نره و بهش انگ نزنن ولی یه پسر که برای رفع نیازش رابطه برقرار میکنه وقتی موقع ازدواجش میشه تازه با کمال خونسردی میگه زنم باید باکره باشه.
    سلام عزیزم
    حالا فکر نکن بدون تعصب حرف میزدم یعنی واقعا با این کار موافقم
    من فقط وقتی دیدم آقای معین منطقی حرف میزدن، خیلی جاها رو قبول کردم حرفاشون رو
    چون منطقی هم بود به نظرم
    اگه قدت کنی هم گفتم این مواقع دیگه باید از خدا پرسید که چرا اینجوری هستش
    ضمن اینکه علمای سنی صیغه رو قبول ندارن و میگن شیعه ها از خودشون درآوردن!
    بازم میگم خدا داند
    اگه واقعا خدا منظورش این بوده خب یه یچزی
    اگه هم نبوده خب به قول تو عدالته
    حالا باز صیغه به کنار
    من گاهی این آیه ی چهارتا زن گرفتن رو تو قرآن میبینم از دست خدا ناراحت میشم!
    ولی همین که زن های دوم به بعد باید با رضایت زن اول باشه و دقیقا لازمه که عدالت توسط مرد اجرا بشه
    دست و پای خیلی از مردها رو بسته وگرنه همین مونده بود مردای جامعه برن این رو عملی کنن!

اما باز هم دلیل نمیشه بگم پسر حق داره بره صیغه کنه ولی به قول تو دختر هیچی!
    هرچند به نظرم شان یه دختر و ارزشش خیلی فراتره از اینکه بره برای رفع نیازاش صیغه بشه
    به نظرم چه پسر چه دختر یا بهتره همون تنها باشه یا اینکه بره ازدواج کنه.

66. بالا | پست 100

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37988
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar نمایش پست ها

من اتفاقا از روی منطق گفتم اصلا فرض بر این که مردم سواستفاده نکنن
    شماچرا میپیچونی نمیگی که چرا برای زن صیغه رو مجاز نکردن؟
    این چه جور عدالتیه؟
    اگرم مخاطبتون منم نقل قول کنید ادم بفهمه
    میشه شما بگید منظورتو از زن،زن مطلقه است یا زن متأهل؟
    البته منظورتون هر کدوم باشه جوابش کاملا واضحه.

صفحه 2 از 4 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)