نمایش نتایج: از 1 به 22 از 22

موضوع: بحث آزاد: انتخاب

1889
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

بحث آزاد: انتخاب

بین انتخاب شخصی که دوسش دارید ولی دوستون نداره و کسی که دوستون داره ولی دوسش ندارید کدوم رو ترجیح میدین؟(مثلا برا ازدواج)

(پ.ن: البته سوال اصلی بحث غرق شدن و نجات دادن بود به این شکل تغییرش دادم)
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

2. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : بحث آزاد: انتخاب

هیچکدوم

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    هیچکدوم
    نمیشه باید یکیشو انتخاب کنی گزینه هیچکدارم نداریم
    امضای ایشان

5. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3893
    تشکـر
    301
    تشکر شده 312 بار در 207 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    بین انتخاب شخصی که دوسش دارید ولی دوستون نداره و کسی که دوستون داره ولی دوسش ندارید کدوم رو ترجیح میدین؟(مثلا برا ازدواج)

من اگه بودم کسی که دوستم داره رو انتخاب می کردم
    امضای ایشان
    اگر می خواهید قوی باشید صبر پیشه کنید ، فهیم باشید و عاقل .
    هر کسی می تواند گستاخ باشد اما قدرت واقعی در محبت و ادب نهفته است.

7. کاربران زیر از سایه هستی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نمیشه باید یکیشو انتخاب کنی گزینه هیچکدارم نداریم
    هیچکدوم قابل تحمل نیست

من یکیو میخوام که بتونم باهاش حرف بزنم حرفامو بفهمه و منم حرفاشو بفهمم

9. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

بگیم کسی که دوستمون داره چون کسی که دوستت داشته باشه میتونه خوشبختیت کنه ولی ولی ولی درصورتی خوبه که بعدش بتونیم دوستش داشته باشیم

اگر نشه و مطمعن باشه این حس هیچ وقت به وجود نمیاد به نظرم هیچکدومش

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

11. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    کسی که من را دوست دارد انتخاب می کردم
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

13. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

من دیگه حرفی ندارم ...!!!

15. 2 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها

من دیگه حرفی ندارم ...!!!
    کدوم گروه رو ترجیح میدین ؟؟؟فقط یک گروه؟
    ولی درکل قبول دارم یه واقعیت تلخیه که اخرش اکثر ازدواجا براساس سنتو بدون عشق
    ویرایش توسط eli2 : 11-05-2018 در ساعت 05:03 PM
    امضای ایشان

17. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

هیچ کدوم خوب نیست.
    ولی چون گفتی باید یکی شو انتخاب کنیدبه نظرم کسی که دوستمون داره روانتخاب کنیم بهتره.درکل نازتو بکشن بهتره بخوای ناز یکیو بکشی.
    امضای ایشان
    تنها چیز غیر ممکن درجهان خود کلمه غیر ممکن است.

منی که، نام شراب ازکتاب می شستم

زمانه چنان کرد،که کاتب دکان میفروش شدم

19. 2 کاربران زیر از daryak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    میزان امتیاز
    10

کدوم گروه رو ترجیح میدین ؟؟؟فقط یک گروه؟
    ولی درکل قبول دارم یه واقعیت تلخیه که اخرش اکثر ازدواجا براساس سنتو بدون عشق
    خواهی که جهان در کف دستان تو باشد / خواهان کسی باش که خواهانِ تو باشد... مشخصا بین اون دو گزینه این بهتره...اما از سوال شما که بگذریم...
    ولی در کل نظر شخصی و همیشگیه من این هست که آدم باید برای عشق بجنگه...باید برای رسیدن بهش هرکاری کنه...بالاتر و پاکتر از عشق چیزی در این دنیا نیست
    زن و مرد هم نداره...خداوند وقتی گفت : از تو حرکت از من برکت ، تفکیک جنسیتی نکرد...هرکسی باید واسه دلش بجنگه...از قدیم گفتن عشق پرده ی حیا را درید...
    البته این نباید با دیوانگی یا کارهای نادرست و بی احترامی و اینها قاطی بشه...بلکه فقط اراده و همت و استفاده از تمام نیرو و تلاشت برای رسیدن به کسیه که میخوای...
    و در آخر اگرم قسمت نبود و علاقه دوطرفه نبود یا هر مشکل دیگه ای.حداقل سرت پیش خودت و خدای خودت بالاست که تلاشتو کردی و شجاعانه جنگیدی و تکلیفت با دلت مشخصه.

21. 5 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

خواهی که جهان در کف دستان تو باشد / خواهان کسی باش که خواهانِ تو باشد... مشخصا بین اون دو گزینه این بهتره...اما از سوال شما که بگذریم...
    ولی در کل نظر شخصی و همیشگیه من این هست که آدم باید برای عشق بجنگه...باید برای رسیدن بهش هرکاری کنه...بالاتر و پاکتر از عشق چیزی در این دنیا نیست
    زن و مرد هم نداره...خداوند وقتی گفت : از تو حرکت از من برکت ، تفکیک جنسیتی نکرد...هرکسی باید واسه دلش بجنگه...از قدیم گفتن عشق پرده ی حیا را درید...
    البته این نباید با دیوانگی یا کارهای نادرست و بی احترامی و اینها قاطی بشه...بلکه فقط اراده و همت و استفاده از تمام نیرو و تلاشت برای رسیدن به کسیه که میخوای...
    و در آخر اگرم قسمت نبود و علاقه دوطرفه نبود یا هر مشکل دیگه ای.حداقل سرت پیش خودت و خدای خودت بالاست که تلاشتو کردی و شجاعانه جنگیدی و تکلیفت با دلت مشخصه.
    زنو مرد متفاوت از هم افریده شدن اینکه میگین باید هردو طرف تلاش کنن از نظر من این در مورد زنا کمتر صدق میکنه ، خدا مردو جوری آفریده که تحمل جواب منفی شنیدنو داره واسه همین خاستگاری ها درخواست ها... بیشتر از،طرف اونه . اما زن تا یه حدی میتونه پیش بره اگر پاشو فراتر بزاره و حتی درمواردی تقاضا بده اگر جوابه منفی بنشوه خرد میشه ، نمونش یکی از دوستان من به خاطر اینکه حس میکرد یه پسری بهش علاقه داره و توجه خاصی میکنه درنهایت نامه ی عاشقانه ای براش،نوشت ولی پسر درجوابه نامش نوشت که من قصدم ازدواج نبود و ببخشید اشتباه برذاشت کردی،و یادمه دوستم تا مدت ها داغون بود اولین پسری که بهش ابراز عشق کرد سریع باهاش ازدواج کزد چون اعتماد به نفسشو ازدست داده بود.
    به نظرم انتظار تلاش یکسان از،جانب زنو مرد اشتباهه چون باهم متفاوتن
    امضای ایشان

23. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    میزان امتیاز
    10

زنو مرد متفاوت از هم افریده شدن اینکه میگین باید هردو طرف تلاش کنن از نظر من این در مورد زنا کمتر صدق میکنه ، خدا مردو جوری آفریده که تحمل جواب منفی شنیدنو داره واسه همین خاستگاری ها درخواست ها... بیشتر از،طرف اونه . اما زن تا یه حدی میتونه پیش بره اگر پاشو فراتر بزاره و حتی درمواردی تقاضا بده اگر جوابه منفی بنشوه خرد میشه ، نمونش یکی از دوستان من به خاطر اینکه حس میکرد یه پسری بهش علاقه داره و توجه خاصی میکنه درنهایت نامه ی عاشقانه ای براش،نوشت ولی پسر درجوابه نامش نوشت که من قصدم ازدواج نبود و ببخشید اشتباه برذاشت کردی،و یادمه دوستم تا مدت ها داغون بود اولین پسری که بهش ابراز عشق کرد سریع باهاش ازدواج کزد چون اعتماد به نفسشو ازدست داده بود.
    به نظرم انتظار تلاش یکسان از،جانب زنو مرد اشتباهه چون باهم متفاوتن
    اوکی.شما میگید میزان این تلاش برای زنا کمتر صدق میکنه و باید اینطور باشه...باشه...برای یک لحظه میخوایم فرض کنیم شما درست میگین و مثلا کامل اینرو قبول کنیم...حالا یه سوال دارم : و دقیقا تا الان چقدر این قضیه جواب داده و موثر بوده در ایران ؟ اینی که شما انقدر روش تاکید میکنید چقدر روش خوبی بوده در امر ازدواج جوانان این سرزمین ؟ مخصوصا در مورد خانمها این قضیه چقدر جواب داده ؟ دخترانی که در این اوضاع اجتماعی دارن بهترین دوران عمرشون و نیروی جوانیشون رو از دست میدن و سنشون همینطور کنتور میندازه و بالا میره و در انتظاره چیزی هستند که در اکثر مواقع هیچوقت از راه نمیرسه یا اگه برسه هم حتی نزدیک به چیزی که میخواستن هم نیست ؟؟؟ مطمئنم که خیلی خوب تا انتهای معنا و فهوای حرف منو بخوبی درک کردین و ته دلتون میدونین که دارم چی میگم...خیلی تلخه ولی حقیقته و باید پذیرفتش...
    و حالا بریم سراغ مثالی که شما زدین...اول از همه اینرو بگم که تو جمله ی آخرتون گفتین : (( انتظار تلاش یکسان از زن و مرد اشتباهه ))...بنده هم این حرفو قبول دارم و اگر دقیق تمام حرفهای منو تا الان خونده باشین هیچوقت نگفتم که تلاششون باید دقیقا در یک سطح باشه چون اینکار اصلا عملی نیست...یعنی به زبان ساده تر مثلا این میشه که ما میدونیم در آخر این پسر هست که با خونوادش میره خونه ی خانواده ی دختر برای خاستگاری...اما در عمل در جامعه ایران همچین کاری رو دختر و خانوادش که نمیکنن...و ماهم هیچوقت نگفتیم همچین کاری کنن...چون معنیه تلاش مساوی میشه همین...یعنی هرکاری پسر کرد دختر هم کنه...که این نمیشه و بنده هم منظورم این نبود...
    بلکه فقط و فقط گفتم دختر باید برای کسیکه ازش خوشش اومده چراغ سبزی نشون بده یا علاقش رو آزادانه بیان کنه یا درخواست دوستی و آشناییه اولیه بده...(فقط همین)...نه اینکه کلا هیچکاری نکنه و بلانسبت نقش دیوار و درخت یا مجسمه رو بازی کنه و انتظار داشته باشه که همه براش خودشونو بکشن...تمام حرف بنده همین بود و بارها و بارها هم اینرو به وضوح در تاپیکهای مختلف گفته بودم اما نمیدونم چرا شما هی علاقه دارین برداشت اشتباهی کنین از این صحبتهای بنده...
    و در مورد مثالی که از دوستتون زدین هم باید بگم : اولا که شما فکر میکنین یعنی چون یه مثال اینطوری در اومده این میتونه معیار و واحدی باشه برای تمامیه موارد دیگه ؟ یعنی چون یکی دوتا دوست و آَشنای شما اینطوری شد قراره برا همه همین بشه ؟ منم میتونم الان چندین و چندتا از آشنایان خودم رو الان مثال بزنم که دقیقا برعکس این شده...اما بحث ما این نیست...حالا بزارین بشکافم قضیه ی دوستتون رو...
    اولا که کار ایشون از اول یه ایراد بزرگ داشته...اینکه ایشون صرفا از رو دیدن ظاهریه کسی و ندیده و نشناخته یه دفعه برای ازدواج رویاپردازی کرده...مگه هرکسی به ما از روی خوش اومدن هم نگاه کرد یعنی قصدش ازدواجه حتما ؟ اصلا چه معنی داره یکی با یه نگاه ظاهری یدفعه ندیده و نشناخته حرف از ازدواج بزنه ؟ یعنی چون ظاهر طرف تو نگاه اول مورد قبول شد پس دیگه اخلاق و رفتاراش هم همه اوکی و مورد تایید شدن ؟
    ممکنه طرف فقط میخواسته یه رابطه ی عادی داشته باشه...یا یه رابطه ی اولیه برای شناخت بیشتر اما وقتی قصد جدیه دختر رو برای ازدواج دیده حالا به هر دلیلی(احتمالا مشکلات شخصی) ترسیده و پا پس کشیده.
    اما مهمترین نکته یه چیز دیگست...در عمل و تا اینجا بنده حرکت دوستتون رو واقعا ستایش میکنم و خیلی قبولش دارم بعنوان کاری شجاعانه و زیبا...برای دلش اقدام کرده و این بسیار عالیه...اما اشتباه بزرگ ایشون و شما توی تحلیل اینکار اینه که میگین آخرش بعد جواب طرف داغون شده...خب بحث اصلیه قضیه هم همینه...چرا باید طرف خرد و داغون بشه ؟ این به هیچ عنوان مشکل طرف نیست و فقط مشکل دوست شماست...
    وکاملا هم واکنشی اشتباست...هم دوست شما هم بقیه ی آدمها باید یاد بگیرن خودشون رو انسانهای قوی و عاقل و منطقی بار بیارن...هرچقدرم که بخوان جوون و بی تجربه باشن...این چیزها بهونه نمیشه...چرا در کشورهای غربی چنین اتفاقی نمیوفته ؟ چرا در بسیاری مثالهای دیگه تو همین کشور ایران همچین داغون شدنهایی نیست ؟ پس ببینید...اینکه ایشون انقدر بهشون برخورده و بقول شما داغون شدن مشکل ضعف و سستیه احساسیه خودشون هست که باید کمی خودشون رو قویتر بار بیارن...مثل همین الانکه ظاهرا دیگه همه چیز فراموش شده و با کسی دیگه ای زندگیو شروع کردن...حالا چه درست چه اشتباه بالاخره فراوش شده...مهم اون بازه ی زمانیه که باید کمتر بشه...ضمن اینکه بالاتر هم گفتم ملاک و نیتشون برای شروع رابطه اشتباه بود و خیلی عجله داشتن و رویا پردازی کردن از طرفی خودشون رو برای هر جوابی آماده نکرده بودن...
    هر انسانی باید اینرو بپذیره که طرف مقابلش میتونه کاملا آزادانه و با اختیار تام شریک خودش رو چه برای زندگی چه یه رابطه ی عادی انتخاب کنه...هیچ زور و اجبار و تحمیلی نباید در کار باشه...

25. 4 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

انتخاب یک طرفه یا ظلم به خود هست یا ظلم به طرف.

قرار نیست تمام عمر ناز یا منت یه نفرو بکشیم یا یه نفر ناز و منت ما رو بکشه.

قرار نیست اسیر کسی بشیم یا کسی اسیرمون بشه.

قراره تو همه امور مشارکت داشته باشیم.

27. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27703
    تشکـر
    59
    تشکر شده 17 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

الان خیلیا میگن اونی که دوستمون داره .
    ولی کسی که دوسش داری رو نمیشه فراموش کرد اگه واقعا از ته قلب دوستش داشته باشی همین باعث رنجاندن خاطر میشه منم میگم کسی رو انتخاب میکنم که دوستش داشته باشم

29. 2 کاربران زیر از sajjadfox بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38130
    تشکـر
    162
    تشکر شده 99 بار در 79 پست
    میزان امتیاز
    0

بنام خداا
    هیشکییی منووو دوس نداره خخخخخ
    امضای ایشان
    مهدی76ص

31. 2 کاربران زیر از maam76 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط maam76 نمایش پست ها
    بنام خداا
    دلیلش اینه که توهم هنوز هیشکی رو دوس نداری
    امضای ایشان

33. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    بگیم کسی که دوستمون داره چون کسی که دوستت داشته باشه میتونه خوشبختیت کنه ولی ولی ولی درصورتی خوبه که بعدش بتونیم دوستش داشته باشیم

اگر نشه و مطمعن باشه این حس هیچ وقت به وجود نمیاد به نظرم هیچکدومش

اونی که دوست داشته باشه می تونه خوشبختت کنه اما اونی که تو دوسش نداری و که بدبخت می کنی
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد به دوستان خود محبت كنيد. (كورش كبير)
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

34. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط maam76 نمایش پست ها
    بنام خداا
    خودت را دوست بدار و کمک کن تا دیگران نیز خود را بیشتر دوست بدارند
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

35. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

الی این تاپیکی که زدی یک جوری عجیبه

یعنی بین بد و بدتر طرف باید یکی و انتخاب کنه ( البته این تا جایی که می دونم در مورد نجات زندگی بود مثلا ترمز ماشین طرف بریده در حالت بد اینه که تو ماشین بمونی و بدترش اینه که خودت و از ماشین بندازی بیرون و دست و پاهات بشکنه )

بین دو راهی قرار گرفتم اما ترجیح میدم گزینه ی سومی به اسم انتخاب اجباری رو انتخاب کنم
    امضای ایشان

36. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

404 not found

37. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

اوکی.شما میگید میزان این تلاش برای زنا کمتر صدق میکنه و باید اینطور باشه...باشه...برای یک لحظه میخوایم فرض کنیم شما درست میگین و مثلا کامل اینرو قبول کنیم...حالا یه سوال دارم : و دقیقا تا الان چقدر این قضیه جواب داده و موثر بوده در ایران ؟ اینی که شما انقدر روش تاکید میکنید چقدر روش خوبی بوده در امر ازدواج جوانان این سرزمین ؟ مخصوصا در مورد خانمها این قضیه چقدر جواب داده ؟ دخترانی که در این اوضاع اجتماعی دارن بهترین دوران عمرشون و نیروی جوانیشون رو از دست میدن و سنشون همینطور کنتور میندازه و بالا میره و در انتظاره چیزی هستند که در اکثر مواقع هیچوقت از راه نمیرسه یا اگه برسه هم حتی نزدیک به چیزی که میخواستن هم نیست ؟؟؟ مطمئنم که خیلی خوب تا انتهای معنا و فهوای حرف منو بخوبی درک کردین و ته دلتون میدونین که دارم چی میگم...خیلی تلخه ولی حقیقته و باید پذیرفتش...
    و حالا بریم سراغ مثالی که شما زدین...اول از همه اینرو بگم که تو جمله ی آخرتون گفتین : (( انتظار تلاش یکسان از زن و مرد اشتباهه ))...بنده هم این حرفو قبول دارم و اگر دقیق تمام حرفهای منو تا الان خونده باشین هیچوقت نگفتم که تلاششون باید دقیقا در یک سطح باشه چون اینکار اصلا عملی نیست...یعنی به زبان ساده تر مثلا این میشه که ما میدونیم در آخر این پسر هست که با خونوادش میره خونه ی خانواده ی دختر برای خاستگاری...اما در عمل در جامعه ایران همچین کاری رو دختر و خانوادش که نمیکنن...و ماهم هیچوقت نگفتیم همچین کاری کنن...چون معنیه تلاش مساوی میشه همین...یعنی هرکاری پسر کرد دختر هم کنه...که این نمیشه و بنده هم منظورم این نبود...
    بلکه فقط و فقط گفتم دختر باید برای کسیکه ازش خوشش اومده چراغ سبزی نشون بده یا علاقش رو آزادانه بیان کنه یا درخواست دوستی و آشناییه اولیه بده...(فقط همین)...نه اینکه کلا هیچکاری نکنه و بلانسبت نقش دیوار و درخت یا مجسمه رو بازی کنه و انتظار داشته باشه که همه براش خودشونو بکشن...تمام حرف بنده همین بود و بارها و بارها هم اینرو به وضوح در تاپیکهای مختلف گفته بودم اما نمیدونم چرا شما هی علاقه دارین برداشت اشتباهی کنین از این صحبتهای بنده...
    و در مورد مثالی که از دوستتون زدین هم باید بگم : اولا که شما فکر میکنین یعنی چون یه مثال اینطوری در اومده این میتونه معیار و واحدی باشه برای تمامیه موارد دیگه ؟ یعنی چون یکی دوتا دوست و آَشنای شما اینطوری شد قراره برا همه همین بشه ؟ منم میتونم الان چندین و چندتا از آشنایان خودم رو الان مثال بزنم که دقیقا برعکس این شده...اما بحث ما این نیست...حالا بزارین بشکافم قضیه ی دوستتون رو...
    اولا که کار ایشون از اول یه ایراد بزرگ داشته...اینکه ایشون صرفا از رو دیدن ظاهریه کسی و ندیده و نشناخته یه دفعه برای ازدواج رویاپردازی کرده...مگه هرکسی به ما از روی خوش اومدن هم نگاه کرد یعنی قصدش ازدواجه حتما ؟ اصلا چه معنی داره یکی با یه نگاه ظاهری یدفعه ندیده و نشناخته حرف از ازدواج بزنه ؟ یعنی چون ظاهر طرف تو نگاه اول مورد قبول شد پس دیگه اخلاق و رفتاراش هم همه اوکی و مورد تایید شدن ؟
    ممکنه طرف فقط میخواسته یه رابطه ی عادی داشته باشه...یا یه رابطه ی اولیه برای شناخت بیشتر اما وقتی قصد جدیه دختر رو برای ازدواج دیده حالا به هر دلیلی(احتمالا مشکلات شخصی) ترسیده و پا پس کشیده.
    اما مهمترین نکته یه چیز دیگست...در عمل و تا اینجا بنده حرکت دوستتون رو واقعا ستایش میکنم و خیلی قبولش دارم بعنوان کاری شجاعانه و زیبا...برای دلش اقدام کرده و این بسیار عالیه...اما اشتباه بزرگ ایشون و شما توی تحلیل اینکار اینه که میگین آخرش بعد جواب طرف داغون شده...خب بحث اصلیه قضیه هم همینه...چرا باید طرف خرد و داغون بشه ؟ این به هیچ عنوان مشکل طرف نیست و فقط مشکل دوست شماست...
    وکاملا هم واکنشی اشتباست...هم دوست شما هم بقیه ی آدمها باید یاد بگیرن خودشون رو انسانهای قوی و عاقل و منطقی بار بیارن...هرچقدرم که بخوان جوون و بی تجربه باشن...این چیزها بهونه نمیشه...چرا در کشورهای غربی چنین اتفاقی نمیوفته ؟ چرا در بسیاری مثالهای دیگه تو همین کشور ایران همچین داغون شدنهایی نیست ؟ پس ببینید...اینکه ایشون انقدر بهشون برخورده و بقول شما داغون شدن مشکل ضعف و سستیه احساسیه خودشون هست که باید کمی خودشون رو قویتر بار بیارن...مثل همین الانکه ظاهرا دیگه همه چیز فراموش شده و با کسی دیگه ای زندگیو شروع کردن...حالا چه درست چه اشتباه بالاخره فراوش شده...مهم اون بازه ی زمانیه که باید کمتر بشه...ضمن اینکه بالاتر هم گفتم ملاک و نیتشون برای شروع رابطه اشتباه بود و خیلی عجله داشتن و رویا پردازی کردن از طرفی خودشون رو برای هر جوابی آماده نکرده بودن...
    هر انسانی باید اینرو بپذیره که طرف مقابلش میتونه کاملا آزادانه و با اختیار تام شریک خودش رو چه برای زندگی چه یه رابطه ی عادی انتخاب کنه...هیچ زور و اجبار و تحمیلی نباید در کار باشه...
    موافقم با حرفتون کاملا درسته
    اگه شرایط فرهنگی جامعه به شکلی بود که دختراهم میتونستن علاقشونوابرازکنن و لااقل تلاششونو بکنن برای اینکه کسی که دوستش دارن رو بدست بیارن ،چقدرهستن خانومایی که سنشون بالارفته ومشکلات مجردی و تنهایی داره ازارشون میده اما ازروی غرور دخترونشون و اینکه عرف جامعه نمیپسنده ،میگن ماقصدازدواج نداریم یا میگن شرایطمون جورنیست درصورتیکه موردمناسبی برای ازدواج ندارن.
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

38. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد