نمایش نتایج: از 1 به 40 از 40

موضوع: بحث آزاد : رضایت و خواست دو طرف در هرنوع رابطه

2573
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بحث آزاد : رضایت و خواست دو طرف در هرنوع رابطه

من فکرمیکنم این خیلی بدیهیه که هر دو طرف باید برای هر نوع رابطه ای رضایت داشته باشند ولی همسر من با آیکیوی بسیاربالا و نیز تحصیلات عالی در کمال تعجب معتقده با منتفی بودن میل یک نفر بخصوص اگر آن یک نفر خانم باشه، مرد میتونه با همسرش رابطه داشته باشه. احتمالا این ذهنیت رو احکام اسلام براش درست کرده (هر چند که اسلام هم قائل به چنین چیزی نیست چون چنین چیزی مصداق روشن بی اخلاقیه. مگر میشه بدون رضایت فرد، چیزی را به وی تحمیل کرد؟؟؟!!! حتی اگر آن مسئولیت و وظیفه تمکین باشه. در این مورد هم چون مسلما خط کش اسلام اخلاق هست و ممکن نیست حکمی از احکام اسلام خلاف اخلاق باشه پس وادار کردن به آن بدون رضایت، نوعی از تجاوز محسوب میشه. و البته اینکه زن باید تا جاییکه براش ممکنه و حرج نداره، به همسرش اجازه رابطه رو بده سرجای خودش محفوظه ولی مسئله اینه که وقتی زن از رابطه _حالا در هر سطحیش_ اذیت میشه و تو شرایطش نیست و رضایت نداره، مرد نمیتونه به شکل یک طرفه و چون خودش که یک طرف رابطه است خواهان ارتباطه هر کاری که دوست داره انجام بده). من ولی فکر میکنم این مسئله از اوضح واضحاته که برای تحقق رابطه _در هرسطحی_ هر دو طرف باید راضی باشن. ولی اون میگه که چطور وقتی یک طرف رضایت به رابطه نداره باید حقش رعایت بشه ولی طرف دیگه که خواهان رابطه است باید حقش ضایع بشه؟!!! انقدر این قضیه برا من بدیهیه که نمیدونم چطوری باید براش استدلال بیارم! نهایتا در مقام استدلال میتونم بهش بگم مثبت در منفی میشه منفی دیگه! به هر حال اون کسی که حقش نخواستنه یک حق سلبیه که خود به خود محققه و اون کسی که میخاد، حقش یه حق ایجابیه که فقط در صورتی که مانعی نباشه (مثلا در اینجا، تضییع حق نخواستن در طرف دیگر رابطه) میتونه محقق بشه.
    به نظرتون آیا من اشتباه فکر میکنم؟!

فرستاده شده از SM-J701Fِ من با Tapatalk
    ویرایش توسط sara.bahremand : 07-02-2018 در ساعت 09:30 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رضایت و خواست دو طرف در هرنوع رابطه سطحی یا عمیق

پس چرا کسی جوابی نمیده؟! من واقعا تو سلامت عقلی یا روانی همسرم یا عقلانیت خودم دارم شک میکنم!

فرستاده شده از SM-J701Fِ من با Tapatalk

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

خیر شما هم باید کاملا رضایت داشته باشید .
    این موضوع ربطی به سلامتی عقل همسر شما نداره
    اسلام هم برای تمام مراحل روابط دستورات خاص خودش رو داره
    که این دستورات بیشتر به نفع خانم هاست .
    همسر شما احتمالا نسبت به شما در روابط گرم تر هستند
    شاید میخواد با این جملات کار خودش رو توجیه کنه
    اصلا اگر یکی از طرفین رابطه رضایت نداشته باشه و آماده نباشه برای شروع رابطه این روابط به مرور باعث سردی و انزجار از رابطه میشه .
    شما بهتره یه مشاوره حضوری داشته باشید .
    البته با متخصص در این امر (روابط زناشویی)
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

4. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

دقیقا! خب معلومه که همینطوره ولی همسرم من با اون همه هوش و زکاوت و تحصیلات وقتی اینطوری رفتار و فکر میکنه واقعا نمیدونم داره با شعور من توهین میکنه و یا اینکه مشکل خاصی تو سلامت روانش داره..مثلا اختلالی مثل آنتی سوشال داره که نمیتونه این اصول بدیهی ارتباطی رو درک کنه.
    الان برا روشنتر شدن مسئله، سوالم رو یکم دقیقترش رو هم بپرسم.
    با این مقدمه که:
    تو یه کارگاه روابط زناشویی رو به سه حالت دسته بندی کرد استادش. یکی موارد اورژانسی که مرد نیاز ضروری فوری داره. دوم برنامه روتین. و سوم موارد و مناسبتهای خاص.
    حالا حتی در حالت اول که مرد نیاز فوری ضروری هم داره بازهم به نظر من قاعده اولیه که رضایت زن هست سرجاش محفوظه. درسته؟ (و البته اینکه اجازه و رضایت ندادن زن هم همونطوری که اول گفتم سرجای خودش یه بحث دیگه است که جز در مواقعی که واقعا بین خودش و وجدانش یا خدا تکلیف ازش ساقطه نباید رخ بده)
    مگر اینکه بگیم مردها در این مواقع ازشون رفع اراده و تکلیف و انسانیت میشه و میتونن به حریم دیگران تجاوز کنن! خیلی دوست دارم آقایون بیان بگن که در اینجور مواقع، آیا واقعا نمیتونن تحت کنترل و اراده خودشون باشن؟ یا اینکه همسر من از جهل من به روحیات و حالات مردانه سواستفاده میکنه؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی دوست دارم بدونم مردهایی که ذهنشون با اسلام تحریف شده پر نشده و روح و روانشون رو یه چنین اسلامی شکل نداده، نظر و روحیه و منششون در این مورد چیه؟ چقدر واقعا برا همسرشون احترام قائلن؟ حدش رو هم اگر روشن کنن خیلی خوبه. مثلا تو اسلام واقعی، فکرمیکنم زن در اینجور مواقع باید یه حرج واقعا خیلی آزاردهنده ای داشته باشه که بتونه رضایت نده و مثلا به صرف اینکه حوصله اش رو نداره و تو حس و حالش نیست یا الان بدش میاد و.. ملاک نیست. مثلا فرض کنید شوهرش الان دهانش یا بدنش بو میده یا شما ذهنت درگیر یه عالمه تنش و مسئله ایه که باهاش روبه رو هستی و یا مثالهای دیگه که در کل الان میلی نداری و اذیت هم میشی ولی میتونی به خودت فشار بیاری و تحمل کنی. مثلا بوی دهان یا بدنش یا بی میلی و اکراه و عدم تمایل خودت رو.. در اینصورت اسلام بهت این اجازه رو نمیده که همسرت رو محروم کنی. بلکه باید مثل یه داروی تلخ که خوردنش یه مسئولیت و تکلیف هست، رضایت بدی و مانع از رفع نیاز مرد نشی.(بازهم تاکید میکنم هر سطحی از رابطه) آیا شما مردهای غیرمذهبی چنین رویکردی رو باتوجه به نیازها و حالاتی که از خودتون میشناسید اخلاقی ارزیابی میکنید؟ شما در چه حدی حق امتناع و محروم کردن مرد از رابطه رو برای زن قائل هستید؟
    ویرایش توسط sara.bahremand : 07-03-2018 در ساعت 07:35 AM

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.bahremand نمایش پست ها
    دقیقا! خب معلومه که همینطوره ولی همسرم من با اون همه هوش و زکاوت و تحصیلات وقتی اینطوری رفتار و فکر میکنه واقعا نمیدونم داره با شعور من توهین میکنه و یا اینکه مشکل خاصی تو سلامت روانش داره..مثلا اختلالی مثل آنتی سوشال داره که نمیتونه این اصول بدیهی ارتباطی رو درک کنه.
    الان برا روشنتر شدن مسئله، سوالم رو یکم دقیقترش رو هم بپرسم.
    با این مقدمه که:
    تو یه کارگاه روابط زناشویی رو به سه حالت دسته بندی کرد استادش. یکی موارد اورژانسی که مرد نیاز ضروری فوری داره. دوم برنامه روتین. و سوم موارد و مناسبتهای خاص.
    حالا حتی در حالت اول که مرد نیاز فوری ضروری هم داره بازهم به نظر من قاعده اولیه که رضایت زن هست سرجاش محفوظه. درسته؟ (و البته اینکه اجازه و رضایت ندادن زن هم همونطوری که اول گفتم سرجای خودش یه بحث دیگه است که جز در مواقعی که واقعا بین خودش و وجدانش یا خدا تکلیف ازش ساقطه نباید رخ بده)
    مگر اینکه بگیم مردها در این مواقع ازشون رفع اراده و تکلیف و انسانیت میشه و میتونن به حریم دیگران تجاوز کنن! خیلی دوست دارم آقایون بیان بگن که در اینجور مواقع، آیا واقعا نمیتونن تحت کنترل و اراده خودشون باشن؟ یا اینکه همسر من از جهل من به روحیات و حالات مردانه سواستفاده میکنه؟
    سلام

یه مرد قبل از اینکه نیازش به حد نهایی برسه باید با زنش عشقبازی کنه تا زنش رو از لحاظ روحی و عاطفی آماده رابطه کنه.

8. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

خیلی دوست دارم بدونم مردهایی که ذهنشون با اسلام تحریف شده پر نشده و روح و روانشون رو یه چنین اسلامی شکل نداده، نظر و روحیه و منششون در این مورد چیه؟ چقدر واقعا برا همسرشون احترام قائلن؟ حدش رو هم اگر روشن کنن خیلی خوبه. مثلا تو اسلام واقعی، فکرمیکنم زن در اینجور مواقع باید یه حرج واقعا خیلی آزاردهنده ای داشته باشه که بتونه رضایت نده و مثلا به صرف اینکه حوصله اش رو نداره و تو حس و حالش نیست یا الان بدش میاد و.. ملاک نیست. مثلا فرض کنید شوهرش الان دهانش یا بدنش بو میده یا شما ذهنت درگیر یه عالمه تنش و مسئله ایه که باهاش روبه رو هستی و یا مثالهای دیگه که در کل الان میلی نداری و اذیت هم میشی ولی میتونی به خودت فشار بیاری و تحمل کنی. مثلا بوی دهان یا بدنش یا بی میلی و اکراه و عدم تمایل خودت رو.. در اینصورت اسلام بهت این اجازه رو نمیده که همسرت رو محروم کنی. بلکه باید مثل یه داروی تلخ که خوردنش یه مسئولیت و تکلیف هست، رضایت بدی و مانع از رفع نیاز مرد نشی.(بازهم تاکید میکنم هر سطحی از رابطه) آیا شما مردهای غیرمذهبی چنین رویکردی رو باتوجه به نیازها و حالاتی که از خودتون میشناسید اخلاقی ارزیابی میکنید؟ شما در چه حدی حق امتناع و محروم کردن مرد از رابطه رو برای زن قائل هستید؟
    خجالت آوره که مرد بدون رعایت نظافت بخواد به همسرش نزدیک بشه، دین اسلام گفته نظافت از ایمان است پس معلومه چنین چیزایی رو تایید نمیکنه.

نیاز جنسی که یهو نمیگیره یه مرد رو بی اختیار کنه، کم کم شروع میشه پس مرد میتونه براحتی به تاخیر بیندازه و پیش نیازها رو انجام بده.
    ویرایش توسط Experience : 07-03-2018 در ساعت 09:50 AM

10. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

شعبه سعادت آباد

سعادت آباد
    ضلع جنوب غربی چهارراه سرو،
    خیابان پاکنژاد، کوچه گلها، پ ۵، طبقه ۴
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

شریعتی
    چهارراه قصر، خ ش قدوسی،
    پ ۱۵۶، واحد ۱
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

شما حتما مشاوره حضوری داشته باشید
    اگر هم تهران تشریف ندارید از طریق تلفن و تلگرام و ...
    میتونید مشاوره داشته باشید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    همسر شما دچار سادیسم جنسی هستن یعنی از رابطه اجباری که شبیه تجاوز باشه بیشتر لذت میبرن و ارضا میشن حالا روش نمیشه بگه همچین رابطه ای رو دوست داره میخواد با اسلام تمایلشو توجیح کنه.
    و جالب تر اینه تمایل خودشونو میخوان به همه بسط بدن و این باور رو ایجاد کنن مرد بدون رضایت زن میتونه به زور باهاش رابطه داشته باشه.
    ویرایش توسط saba95 : 07-05-2018 در ساعت 09:16 PM

13. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بحث آزاد : رضایت و خواست دو طرف در هرنوع رابطه

حالا خوبه این اسلام هست که وقتی بخایم یه چیزی رو به زور تحمیل کنیم ازش استفاده ابزارزی میکنیم

15. کاربران زیر از Tarah4 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

جوابای درخوری نگرفتم که انگیزه ادامه تاپیکو داشته باشم ولی چون همون فرداش که رفتیم مشاوره، گفت که از نظر اسلام بخاطر چیزی به اسم حق بضع حق با من نیست!!!!!!!! خواستم بیام اینجا بگم که اون مرکز مشاوره مرکز مشاوره زندگی به رنگ خدا در قم و مشاور هم آقای دکتر تبرایی بود تا هم اونا به عملکردشون افتخار کنن و هم من بدبخت بی دفاعی که وسط یه وضعی که توصیفش هم خارج از توانه چه برسه به تحملش.. و حالا با این افاضات و زیر سوال بردن عقل و شعور انسانی و اصول بدیهی فقط خدا میدونه که مشکلاتم به کجا میخاد برسه..، یه جبران و دفاعی (با کمک گرفتن از شعور و نظارت جمعی) واسه خودم داشته باشم.. و به دیگران هم تو انتخاب مشاور کمک بشه..

البته اینو بگم که من با اسلام و تشریعی که خلاف تکوین و عقل و شعور نیست مشکلی ندارم و میدونم که مشکل از اسلام تحریف شده ای هست که به همین سادگی ذهن اکثریت قریب به اتفاق مسلمونها و حتی اون مشاور روحانی روانشناس رو پر کرده.. انقدر فاجعه، عمق داره که ترجیح میدم با این چند تا جمله و کلمه ای که حوصله من میکشه مبتذلش نکنم..
    ویرایش توسط sara.bahremand : 05-09-2019 در ساعت 12:35 PM

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

جوابای درخوری نگرفتم که انگیزه ادامه تاپیکو داشته باشم ولی چون همون فرداش که رفتیم مشاوره، گفت که از نظر اسلام بخاطر چیزی به اسم حق بضع حق با من نیست دلم پره و خواستم بیام اینجا بگم که اون مرکز مشاوره مرکز مشاوره به رنگ خدا در قم و مشاور هم آقای تبرایی بود تا دلم خنک بشه. چون میدونم واقعا اسلام واقعی این نیست و میدونم که ذهن همسرم رو هم همین اسلام تحریف شده ای که به همین سادگی ذهن اکثریت قریب به اتفاق مسلمونها و حتی اون مشاور روحانی روانشناس رو پر کرده، به این ورطه کشونده..
    اگه فاصله رابطه ها با شوهرتون زیاد هست میشه گفت حق با شوهرتونه و شما باید میل جنسیتون رو افزایش بدین ولی اگه فاصله رابطه ها کم هست و بصورت هر روز و یا حتی روزی چند بار توسط شوهرتون خواسته میشه، حق با شماست و شوهرتون باید نیاز جنسیشونو کاهش بدن.

اگه این مورد رو خوب روشن کنید بهتون میگم چطور میشه میل جنسی رو کاهش یا افزایش داد.

اگه نیاز جنسی زن و شوهر متعادل باشه این مشکلات پیش نمیاد.
    ویرایش توسط Experience : 07-05-2018 در ساعت 10:22 PM

18. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    اگه فاصله رابطه ها با شوهرتون زیاد هست میشه گفت حق با شوهرتونه و شما باید میل جنسیتون رو افزایش بدین ولی اگه فاصله رابطه ها کم هست و بصورت هر روز و یا حتی روزی چند بار توسط شوهرتون خواسته میشه، حق با شماست و شوهرتون باید نیاز جنسیشونو کاهش بدن.

اگه این مورد رو خوب روشن کنید بهتون میگم چطور میشه میل جنسی رو کاهش یا افزایش داد.

اگه نیاز جنسی زن و شوهر متعادل باشه این مشکلات پیش نمیاد.
    ممنون ولی این جوابها ربطی به محل سوال من ندارند. سوال من چیز دیگری است که کامل هم روشنه.

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

هر مرد نرمالی قادر هست خودش رو کنترل کنه اونی که کنترل نمیکنه یا نمیخواد این کار رو انجام بده یا اینکه مشکل داره
    رابطه هم دو طرفه است کسی در رابطه جنسی برتر نیس فقط حس تسلط مرد و تسلیم زن جزو طبیعی رابطه است
    ایجاد رابطه بدون رضایت یا آماده کردن زن نهایت بی شرمیه و تجاوز زناشویی محسوب میشه

21. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    هر مرد نرمالی قادر هست خودش رو کنترل کنه اونی که کنترل نمیکنه یا نمیخواد این کار رو انجام بده یا اینکه مشکل داره
    رابطه هم دو طرفه است کسی در رابطه جنسی برتر نیس فقط حس تسلط مرد و تسلیم زن جزو طبیعی رابطه است
    ایجاد رابطه بدون رضایت یا آماده کردن زن نهایت بی شرمیه و تجاوز زناشویی محسوب میشه
    بسیار ممنونم که به سوالم جواب دادید. خیلی ناراحت کننده است که برخی میان و انگار که مجبورن حتما یه جایی جواب بدن. چون جوابشون ربطی به سوالی که آدم پرسیده نداره. البته شایدم واقعا قصدشون خیره و فکر میکنن طرف خودش حواسش نبوده که باید برای حل مسئله اش چطوری و چه سوالی رو طرح بکنه. بخاطر همین من حالا که این تاپیک رو درست کردم این رو هم بگم که درسته که یک مشکل ابعاد و زوایای مختلف داره ولی الان من خواستم صرفا راجع به همین مسئله ای که مطرح کردم با نظرات مختلف آشنا بشم تا خودم بتونم بقیه پازل مسئله ام رو حل کنم..

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

آقا سیاوش جالب بدونید که الان همسر من اگر نظر شما رو میخوند میگفت آره! اینو یه دختر نوشته! یه مشت دختر عقده ای که میان آرزوها و امیالشون رو راجع به مرد ایده آل مینویسن تا یا فرهنگسازی کنن و یا چه میدونم لابد مثلا عقده گشایی کنن..
    ویرایش توسط sara.bahremand : 05-09-2019 در ساعت 11:21 AM

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

بسیار ممنونم که به سوالم جواب دادید. خیلی ناراحت کننده است که برخی میان و انگار که مجبورن حتما یه جایی جواب بدن. چون جوابشون ربطی به سوالی که آدم پرسیده نداره. البته شایدم واقعا قصدشون خیره و فکر میکنن طرف خودش حواسش نبوده که باید برای حل مسئله اش چطوری و چه سوالی رو طرح بکنه. بخاطر همین من حالا که این تاپیک رو درست کردم این رو هم بگم که درسته که یک مشکل ابعاد و زوایای مختلف داره ولی الان من خواستم صرفا راجع به همین مسئله ای که مطرح کردم با نظرات مختلف آشنا بشم تا خودم بتونم بقیه پازل مسئله ام رو حل کنم..
    شما باید نارضایتی تون رو به همسرتون اعلام کنید.
    همه اون احساس و افکاری که با رفتار ایشون دارید رو واسش توضیح بدید. اگر فکر میکنید حرف شما رو قطع میکنن یا نمی تونید مستقیم بیان کنید روی کاغذ بنویسید
    سعی کنید حالت طلبکارانه ندلشته باشه چون جبهه میگیرند.حتی می تونید قبل از اون یه نامه واسه خودتون بنویسید اول احساسات ناخوشایند و انزجارتون رو روی برگه بنویسید تخلیه روانی بشید بعد خواسته هایی که دارید رو بنویسید.
    بعد از اون یه نامه برای همسرتون بنویسید. همه درخواست هایی که دارید رو واسش توضیح بدید.
    آخر سر از اون بخواهید درباره این موضوع با شما صحبت کنند
    به مرور سعی کنید پای مشاوره رفتن رو واسه خودتون و ایشون باز کنید سخته ولی شدنی هست

25. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

آقا سیاوش جالب بدونید که الان همسر من اگر نظر شما رو میخوند میگفت آره! اینو یه دختر نوشته! یه مشت دختر عقده ای که میان آرزوها و امیالشون رو راجع به مرد ایده آل مینویسن تا یا فرهنگسازی کنن و یا چه میدونم یه چیزی که براشون نفعی داشته باشه(واقعا چه نفعی داره رو باید از همسرم پرسید! من که حرفهای غیرمنطقی رو خوب یادم نمیمونه..)
    به هر حال هر مرد عاقلی که زن و زندگی واسش مهم باشه میدونه رضایت اصلی یک زن و محبت و وفاداری و از خودگذشتگی که میتونه به همسرش ، زندگی و فرزندانش داشته باشه در وحله اول به این مسائل مربوط میشه.
    بایست این موضوع رو واسه همسرتون حلاجی کنید. به هر حال اگر نفعی هست واسه دو طرفه باید جا بندازید این موضوع رو برای همسرتون و درپی رفعش باشید

27. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

جوابای درخوری نگرفتم که انگیزه ادامه تاپیکو داشته باشم ولی چون همون فرداش که رفتیم مشاوره، گفت که از نظر اسلام بخاطر چیزی به اسم حق بضع حق با من نیست دلم پره و خواستم بیام اینجا بگم که اون مرکز مشاوره مرکز مشاوره به رنگ خدا در قم و مشاور هم آقای تبرایی بود تا دلم خنک بشه. چون میدونم واقعا اسلام واقعی این نیست و میدونم که ذهن همسرم رو هم همین اسلام تحریف شده ای که به همین سادگی ذهن اکثریت قریب به اتفاق مسلمونها و حتی اون مشاور روحانی روانشناس رو پر کرده، به این ورطه کشونده..
    سلام دوست عزیزخوب شد گفتی بهمون که کجا رفتی!!!!
    من خودم ساکن قم هستم. دختر عموم و دختر خالم رشته شون روانشناسی هست استاداشون گفتن به همه مردم مطلع بدن که این مرکز مشاوره رنگ خدا نرن چون زیرنظر حوزه علمیه هست و اصلا راهنمایی روانشناسی نمیدن بلکه از روی تعصبات مزخرف دینی مشاوره میدن .
    این همه جا دوست عزیز چرا اینجا رو انتخاب کردی؟اینا علم روانشناسی ندارن اصلا!!!اینا یه مشت جاهل دینی هستن.
    اگر قم هستی برو مرکز مشاوره اوا اقای سیاحت که ایشون استاد دانشگاهم هست .
    خانواده سالم خانم نرگس صحت که مدرک پی اچ دی دارن ولی خب خیلی گرون هستن و اگر مشکل هزینه دارین مورد اول که گفتم رو برین.
    این همه جا تو قم هست که یه عالمه مشاوره خوب دارین شما دقیقا رفتین اینجا که زیرنظر حوزه هست و پر شده از یه مشت عقب مونده مذهبی که نمیدونن روانشناسی رو اصن با چه س ای مینویسن؟
    نظر شخصی منو بخوای کلا از هیچ ادم مذهبی کمک نگیر چون حرفا و توصیه هاشون همیشه یکطرفه و به نفع مرد هست.
    ویرایش توسط saba95 : 07-06-2018 در ساعت 09:08 PM

29. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام
    جناب سیاوش کی گفته رابطه طبیعی یعنی تسط مرد و تسلیم زن؟
    این لفظ به نظرم درست نیست اصلا.

31. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    جناب سیاوش کی گفته رابطه طبیعی یعنی تسط مرد و تسلیم زن؟
    این لفظ به نظرم درست نیست اصلا.
    سلام
    منظورم شکل و ذات رابطه بود نه صرفا حواشی یک رابطه
    به هر حال هر کس بسته به نوع جنسیتی که داره، در یک ارتباط راضی میشه حالا نوع کلام خیلی مهم نیست
    شاید هم باید کلمات بهتری رو به کار میبردم

33. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

شاید یه زن تا ده سال نخواد با شوهرش رابطه داشته باشه اونوقت تکلیف شوهر چیه؟

مرد میتونه یه مدت محدودی نیاز جنسیشو به تعویق بندازه بعدش شما بگید اگه زنش راضی نبود باید چیکار کنه؟

کسی که میگه مرد در مورد نیاز جنسی باید مثل زن باشه یا جنس مرد رو درست نمیشناسه یا داره لجبازی میکنه.

البته مرد باید پیش نیازهای رابطه رو رعایت کنه و ژولیده پولیده نباشه برا همسرش چون اگه پیش نیازها رو رعایت نکنه معلوم میشه اینجا مرد هست که جنس زن رو نمیشناسه.
    ویرایش توسط Experience : 07-07-2018 در ساعت 01:12 AM

34. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم دید شما به مسئله دچار مشکل شده...
    مثل این می مونه که بگید پدر همسرم فلان دانشمند برجسته ست... حالا هر مشکلی با همسرتون دارید بگید پدرش آدم بدیه چون این پسر حاصل تربیت اونه...
    هرکسی برداشت خودش رو از دین داره و فکر میکنه بهتر از بقیه دین رو فهمیده... یکی میگه باید به همسایه رسیدگی کنیم یکی هم میگه چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است...
    مشکل شما از این طریق خیلی سخت حل میشه... وارد بحث های دینی باهاش نشید... مگه میخواید دادگاهیش کنید... دنبال مصالحه باشید و با هم کنار بیایید.
    براش مسواک و خمیر دندون و کیسه حموم بخرید حتی اگر داره و بهش کادو بدید... اگر استفاده نکرد، با ناز و کرشمه ببریدش حموم و کمکش کنید... هرکسی یه جای کارش میلنگه... ولی بقیه ی وظایف مرد بودنش رو که انجام میده، پول در میاره، تو مهمونی ها آبرومند رفتار میکنه، درست لباس می پوشه... حالا یه ناسازگاری جنسی داره، اونم کمکش کنید و راهش بندازید... ایشاله حل میشه...

35. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

ممنون از جناب تجربه بابت دعوتشون
    من اصولا مشاوره های مذهبی رو جواب نمیدم مگر اینکه کسی منو دعوت به موضوع کنه و یا اینکه استارتر موضوع یک خانم باشه و نیاز به کمک داشته باشه.
    سلام سرکار خانم
    امیدوارم هنوز به تاپیکتون سر بزنید و پاسخ من رو بدید.
    لطفا سن خودتون و همسرتون
    و میزان تحصیلات و نحوه آشنایی تون و میزان پایبندی تون به مذهب رو بفرمایید.
    بگید که ایا همسرتون تمایلاتی از انواع اختلالی مانند ارباب برده ای و یا تجاوز یا ... دارند؟ و اینکه ایا تا به حال نظرشون رو در مورد دخترانی که بهشون تجاوز شده پرسیدید؟
    این سوالات رو پاسخ بدید تا بتونم کمکتون کنم

37. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    و اینکه ایا تا به حال نظرشون رو در مورد دخترانی که بهشون تجاوز شده پرسیدید؟

من حدس میزنم با توجه به شخصیت بیماران مذهبی نظرشون اینه که حتمااون دختر بدحجاب بوده و با بدحجابیش قصد خودفرروشی داشته پس چراغ سبز نشون داده و حقش بوده که بهش تجاوز شده.اینو بارها توسط مردای مذهبی شنیدم.حالا برام سواله اگر استدلالشون اینه نظرشون راجب اون بچه پسرایی که تو دبیرستان یا کلاس قران بهشون تجاوز شده چیه لابد توقع دارن سراونام روسری بندازن
    حدس من اینه حالا امیدوارم خودشون بیان هم کامنت من رو راجب مرکز مشاوره اشتباهی که رفتن ببینن هم کامنت شمارو.

39. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

ghm

40. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    به نظرم دید شما به مسئله دچار مشکل شده...
    مثل این می مونه که بگید پدر همسرم فلان دانشمند برجسته ست... حالا هر مشکلی با همسرتون دارید بگید پدرش آدم بدیه چون این پسر حاصل تربیت اونه...
    هرکسی برداشت خودش رو از دین داره و فکر میکنه بهتر از بقیه دین رو فهمیده... یکی میگه باید به همسایه رسیدگی کنیم یکی هم میگه چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است...
    مشکل شما از این طریق خیلی سخت حل میشه... وارد بحث های دینی باهاش نشید... مگه میخواید دادگاهیش کنید... دنبال مصالحه باشید و با هم کنار بیایید.
    براش مسواک و خمیر دندون و کیسه حموم بخرید حتی اگر داره و بهش کادو بدید... اگر استفاده نکرد، با ناز و کرشمه ببریدش حموم و کمکش کنید... هرکسی یه جای کارش میلنگه... ولی بقیه ی وظایف مرد بودنش رو که انجام میده، پول در میاره، تو مهمونی ها آبرومند رفتار میکنه، درست لباس می پوشه... حالا یه ناسازگاری جنسی داره، اونم کمکش کنید و راهش بندازید... ایشاله حل میشه...
    ممنون از نظرتون.ولی مسئله، مسئله ی تفاوت دیدگاه نیست. وقتی در ریشه یابی یه مسئله به این میرسی که اون رفتار ناشی از فکر و ذهنیت غلط هست ناچاری بری سراغ ریشه ی مسئله. و من هم این تاپیک رو واسه همین درست کردم ولی متاسفانه به جای اینکه به صورت مسئله ی من جواب داده بشه اکثرا میرن سراغ حواشی و مسائل دیگه...
    ویرایش توسط sara.bahremand : 05-09-2019 در ساعت 11:38 AM

41. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

شما باید نارضایتی تون رو به همسرتون اعلام کنید.
    همه اون احساس و افکاری که با رفتار ایشون دارید رو واسش توضیح بدید. اگر فکر میکنید حرف شما رو قطع میکنن یا نمی تونید مستقیم بیان کنید روی کاغذ بنویسید
    سعی کنید حالت طلبکارانه ندلشته باشه چون جبهه میگیرند.حتی می تونید قبل از اون یه نامه واسه خودتون بنویسید اول احساسات ناخوشایند و انزجارتون رو روی برگه بنویسید تخلیه روانی بشید بعد خواسته هایی که دارید رو بنویسید.
    بعد از اون یه نامه برای همسرتون بنویسید. همه درخواست هایی که دارید رو واسش توضیح بدید.
    آخر سر از اون بخواهید درباره این موضوع با شما صحبت کنند
    به مرور سعی کنید پای مشاوره رفتن رو واسه خودتون و ایشون باز کنید سخته ولی شدنی هست
    راهکارهای خوب و به جاییه که تا حدی انجام شده و همچنان در حال انجامشون هستم..مثلا همین مشاوره رفتن.. چند مورد از اسلام شناسایی که نظرشون مثل من بوده رو قبول نکرده و گفته اینها قرائتهای روشنفکرانه ایه که با فطرت و طبیعت نیازهای مرد سازگاری نداره.. الان من دنبال دو تا چیز هستم که هر کدوم رو هم طی دو تا از پستهای اولیه گفتم. یکی نحوه ارائه استدلال منطقی در اینکه با منتفی بودن میل یک نفر به رابطه، رابطه طبیعتا باید منتفی بشه و این به معنای تضییع حق طرفی که خواهانه رابطه است نیست. چون این یک حالت منطقیه. این حالت منطقی رو نمیدونم چطوری باید براش تبیین کنم. اون استدلالی که خودم آوردم آیا کامل نیست؟
    و دومی هم نیازهای روانی و جسمی مرد هست که آیا این را برمیتابه که اگر زن راضی به رابطه نبود، براش اکی باشه؟ یا اینکه نه! مرد نیاز جنسیش یجوریه که با زن از این جهت فرق داره.
    این دو مورد رو من تو این تاپیک میخوام بهش بپردازم و حل کنم. خواهشا دوستان وارد حواشی دیگه نشن و سر همین دو مورد نظرات خودشون رو بدن.

42. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیزخوب شد گفتی بهمون که کجا رفتی!!!!
    من خودم ساکن قم هستم. دختر عموم و دختر خالم رشته شون روانشناسی هست استاداشون گفتن به همه مردم مطلع بدن که این مرکز مشاوره رنگ خدا نرن چون زیرنظر حوزه علمیه هست و اصلا راهنمایی روانشناسی نمیدن بلکه از روی تعصبات مزخرف دینی مشاوره میدن .
    این همه جا دوست عزیز چرا اینجا رو انتخاب کردی؟اینا علم روانشناسی ندارن اصلا!!!اینا یه مشت جاهل دینی هستن.
    اگر قم هستی برو مرکز مشاوره اوا اقای سیاحت که ایشون استاد دانشگاهم هست .
    خانواده سالم خانم نرگس صحت که مدرک پی اچ دی دارن ولی خب خیلی گرون هستن و اگر مشکل هزینه دارین مورد اول که گفتم رو برین.
    این همه جا تو قم هست که یه عالمه مشاوره خوب دارین شما دقیقا رفتین اینجا که زیرنظر حوزه هست و پر شده از یه مشت عقب مونده مذهبی که نمیدونن روانشناسی رو اصن با چه س ای مینویسن؟
    نظر شخصی منو بخوای کلا از هیچ ادم مذهبی کمک نگیر چون حرفا و توصیه هاشون همیشه یکطرفه و به نفع مرد هست.
    بله چقدر خوب شد که گفتم و شما هم این مسئله رو اطلاعرسانی کردید واقعا جای تشکر داره. باید اطلاعرسانی کرد تا یه نظارت جمعی وجود داشته باشه و مشکلات مردم بیشتر نشه..
    ویرایش توسط sara.bahremand : 05-09-2019 در ساعت 11:46 AM

43. کاربران زیر از sara.bahremand بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    ممنون از جناب تجربه بابت دعوتشون
    من اصولا مشاوره های مذهبی رو جواب نمیدم مگر اینکه کسی منو دعوت به موضوع کنه و یا اینکه استارتر موضوع یک خانم باشه و نیاز به کمک داشته باشه.
    سلام سرکار خانم
    امیدوارم هنوز به تاپیکتون سر بزنید و پاسخ من رو بدید.
    لطفا سن خودتون و همسرتون
    و میزان تحصیلات و نحوه آشنایی تون و میزان پایبندی تون به مذهب رو بفرمایید.
    بگید که ایا همسرتون تمایلاتی از انواع اختلالی مانند ارباب برده ای و یا تجاوز یا ... دارند؟ و اینکه ایا تا به حال نظرشون رو در مورد دخترانی که بهشون تجاوز شده پرسیدید؟
    سلام و تشکر. دو تا سوال خودم رو که تو این تاپیک به دنبالش هستم رو باز هم تاکید کردم روشون و گفتم که من اینجا صرفا به دنبال جواب اون دو تا سوال هستم. طبعا اونها سوالاتی شخصی نیستند که لازم باشه وارد اون جزئیاتی که فرمودید شد.
    ۱. نحوه مستدل کردن اینکه با انتفای رضایت یک طرف رابطه، انتفای تحقق رابطه، یک امر منطقیه و به معنای تضییع حق طرف خواهان نیست. (استدلال من این بود که حق طرفی که نمیخاد یک حق سلبیه و طرفی که میخاد یک حق ایجابی. حق طرف سلبی خود به خود محققه و طرف ایجابی هم تا وقتی که مانعی در کار نباشه، ادای حقش موجهه. که در این جا، چون تحقق این حق ایجابی باعث تضیییع حق نخواستن در طرف دیگه میشه، پس با مانع روبه رو هست و نمیتونه محقق بشه )
    ۲. نظرات شخصی آقایون نسبت به حالات خودشون که آیا فکر میکنن نیازهای روانی و جسمیشون به شکلی هست که این قاعده براشون منصفانه باشه؟

45. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

همون تکلیفی که در صورت برعکس بودن نقش زن و مرد در سوالتون، برای زن تعیین خواهید کرد.
    ویرایش توسط sara.bahremand : 05-09-2019 در ساعت 11:53 AM

46. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

همون تکلیفی که در صورت برعکس بودن نقش زن و مرد در سوالتون، برای زن تعیین خواهید کرد.

47. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

شاید یه زن تا ده سال نخواد با شوهرش رابطه داشته باشه اونوقت تکلیف شوهر چیه؟

مرد میتونه یه مدت محدودی نیاز جنسیشو به تعویق بندازه بعدش شما بگید اگه زنش راضی نبود باید چیکار کنه؟

کسی که میگه مرد در مورد نیاز جنسی باید مثل زن باشه یا جنس مرد رو درست نمیشناسه یا داره لجبازی میکنه.

البته مرد باید پیش نیازهای رابطه رو رعایت کنه و ژولیده پولیده نباشه برا همسرش چون اگه پیش نیازها رو رعایت نکنه معلوم میشه اینجا مرد هست که جنس زن رو نمیشناسه.

48. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام و تشکر. دو تا سوال خودم رو که تو این تاپیک به دنبالش هستم رو باز هم تاکید کردم روشون و گفتم که من اینجا صرفا به دنبال جواب اون دو تا سوال هستم. طبعا اونها سوالاتی شخصی نیستند که لازم باشه وارد اون جزئیاتی که فرمودید شد.
    ۱. نحوه مستدل کردن اینکه با انتفای رضایت یک طرف رابطه، انتفای تحقق رابطه، یک امر منطقیه و به معنای تضییع حق طرف خواهان نیست. (استدلال من این بود که حق طرفی که نمیخاد یک حق سلبیه و طرفی که میخاد یک حق ایجابی. حق طرف سلبی خود به خود محققه و طرف ایجابی هم تا وقتی که مانعی در کار نباشه، ادای حقش موجهه. که در این جا، چون تحقق این حق ایجابی باعث تضیییع حق نخواستن در طرف دیگه میشه، پس با مانع روبه رو هست و نمیتونه محقق بشه )
    ۲. نظرات شخصی آقایون نسبت به حالات خودشون که آیا فکر میکنن نیازهای روانی و جسمیشون به شکلی هست که این قاعده براشون منصفانه باشه؟
    سلام
    ارضاء جنسی همسر حق قانونی زوجین هست ولی این بدان معنا که یک طرف به زور بخواهد علیرغم میل طرف رابطه جنسی برقرار کند خیر. دو طرف سعی در رضایت همدیگر کنند بحث اصلی همین رضایت هست خوراکیهایی هستش که میل جنسی را افزایش میدهد و بالعکس مواد غذایی هستند باعث کاهش میل جنسی میشوند ضمنا باید به توافقی در این زمینه با هم برسید مسلم هست طرفین سعی خودشان را در رضایت همدیگر کنند. نارضایتی جنسی از هم حتی ممکن هستش به طلاق بیانجامد. این مشکل با تلاش و خواست دو طرف قابل برطرف شدن هست با همسرتان حرف بزنید تا به توافق برسید.

49. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

لطفاً منظورتونو واضح بگین؟

هر چند اگه منظورتون سرد بودن مرد هست اونوقت زن حق داره ازش طلاق بگیره.

50. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

بله چقدر خوب شد که گفتم و شما هم این مسئله رو اطلاعرسانی کردید واقعا ممنونم. چون خود من هم خیلی راضی نبودم که برم اونجا و دلم میخواست پیش همون خانم صحت که قبلا میرفتیم ادامه میدادم ولی متاسفانه همسرم حرفهای ایشون رو قبول نکرد؛ شاید چون فکر میکرد خانم بودن ایشون تو نظرات تخصصیشون تعیین کننده است.. عوض کردن مشاور هم که واقعا به لحاظ هزینه های مادی و معنوی ای که داره کار خیلی دردناک و سختیه..

خداروشکر.....
    پیش اقای سیاحت برید ایشون مرد هستن و تعصب دینی هم ندارن اصلا بر اساس حقوق واقعی انسان ها راهنمایی میدن نه بر اساس تعصب دینی.
    کلا مشاور های دینی کتاب های روانشناسی رو غربی میدونن و من توصیه میکنم به هیچ وج هیچکدوم از افراد مشاوره مذهبی نزن چون نتیجه بدتری داره همیشه.
    من یکی از فامیلامون راجب مسئله خودارضایی همین جایی که شما رفتین رفته مشاوره بگیره بهش گفتن از الت تناسلی اویزون میشی روز قیامت تا چند روز کابوس میدید.به بقیه هم تبلیغ کنید نرن پیش این حیوانات پرادعای مذهبی.

51. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

لطفاً منظورتونو واضح بگین؟

هر چند اگه منظورتون سرد بودن مرد هست اونوقت زن حق داره ازش طلاق بگیره.
    جالبه .زن باید طلاق بگیره ولی اگر زن سرد بود مرد گرم مرد حق داره به زور رابطه برقرار کنه و زن تمکین کنه !!
    چه قوانین عادلانه ای..!!!!!!!

52. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

جالبه .زن باید طلاق بگیره ولی اگر زن سرد بود مرد گرم مرد حق داره به زور رابطه برقرار کنه و زن تمکین کنه !!
    چه قوانین عادلانه ای..!!!!!!!
    نه منظورم این بود اگه زن سرد بود مرد نباید زور بگه باید طلاقش بده یه زن دیگه بگیره

اصولاً اگه زن و شوهر لج و لجبازی رو کنار بذارن میتونن نیازشونو متعادل کنن، دیگه نه یکی سرد بنظر میاد و نه یکی گرم.
    ویرایش توسط Experience : 07-07-2018 در ساعت 09:51 PM

53. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نه منظورم این بود اگه زن سرد بود مرد نباید زور بگه باید طلاقش بده یه زن دیگه بگیره

اصولاً اگه زن و شوهر لج و لجبازی رو کنار بذارن میتونن نیازشونو متعادل کنن، دیگه نه یکی سرد بنظر میاد و نه یکی گرم.
    اصلا هیچ ربطی به لجبازی نداره واقعا میل جنسی یه غریزه هست که اگر ادم نیاز داشته باشه لجبازی سرش نمیشه نیازشو برطرف میکنه.
    اتفاقا ادما از نظر سطح نیاز جنسی باهم تفاوت دارن اگر جامعه و قوانینش اینقدر خشک و مزخرف نباشه و دخترا رو اینقدر نترسونن قبل ازدواج از نظر جنسی توافق میکنن تا وقتی وارد زندگی میشن دچار مشکلات این چنینی نشن.
    الان بیشتر امار طلاق تو ایران بخاطر نارضایتی جنسی هست.
    این اقا هم باید میگشت یه زن مذهبی توسری خور پیدا میکرد تا با عقاید مردسالارانه اش کنار بیاد و به زور هر شب به شوهرش خدمات بده نه یه زن معمولی.
    برعکسش هم هست زن هایی هستن که نیاز بالا دارن ولی مرد های سرد دارن که معمولا همه به این زن ها توصیه طلاق نمیکنن توصیه میکنن لباس لختی بپوشه ارایش کنه خودشو بچلونه خلاصه تا شوهرش داغ کنه یکم.

54. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

اصلا هیچ ربطی به لجبازی نداره واقعا میل جنسی یه غریزه هست که اگر ادم نیاز داشته باشه لجبازی سرش نمیشه نیازشو برطرف میکنه.
    اتفاقا ادما از نظر سطح نیاز جنسی باهم تفاوت دارن اگر جامعه و قوانینش اینقدر خشک و مزخرف نباشه و دخترا رو اینقدر نترسونن قبل ازدواج از نظر جنسی توافق میکنن تا وقتی وارد زندگی میشن دچار مشکلات این چنینی نشن.
    الان بیشتر امار طلاق تو ایران بخاطر نارضایتی جنسی هست.
    این اقا هم باید میگشت یه زن مذهبی توسری خور پیدا میکرد تا با عقاید مردسالارانه اش کنار بیاد و به زور هر شب به شوهرش خدمات بده نه یه زن معمولی.
    برعکسش هم هست زن هایی هستن که نیاز بالا دارن ولی مرد های سرد دارن که معمولا همه به این زن ها توصیه طلاق نمیکنن توصیه میکنن لباس لختی بپوشه ارایش کنه خودشو بچلونه خلاصه تا شوهرش داغ کنه یکم.
    آره دیگه آدما سطح میل جنسیشون متفاوت هست و برای همین میگم زن و شوهر باید این نیاز رو تعادل ببخشن یعنی یه کاری کنن که نیازشون برابر بشه.

55. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

راهکارهای خوب و به جاییه که تا حدی انجام شده و همچنان در حال انجامشون هستم..مثلا همین مشاوره رفتن.. چند مورد از اسلام شناسایی که نظرشون مثل من بوده رو قبول نکرده و گفته اینها قرائتهای روشنفکرانه ایه که با فطرت و طبیعت نیازهای مرد سازگاری نداره.. الان من دنبال دو تا چیز هستم که هر کدوم رو هم طی دو تا از پستهای اولیه گفتم. یکی نحوه ارائه استدلال منطقی در اینکه با منتفی بودن میل یک نفر به رابطه، رابطه طبیعتا باید منتفی بشه و این به معنای تضییع حق طرفی که خواهانه رابطه است نیست. چون این یک حالت منطقیه. این حالت منطقی رو نمیدونم چطوری باید براش تبیین کنم. اون استدلالی که خودم آوردم آیا کامل نیست؟
    و دومی هم نیازهای روانی و جسمی مرد هست که آیا این را برمیتابه که اگر زن راضی به رابطه نبود، براش اکی باشه؟ یا اینکه نه! مرد نیاز جنسیش یجوریه که با زن از این جهت فرق داره.
    این دو مورد رو من تو این تاپیک میخوام بهش بپردازم و حل کنم. خواهشا دوستان وارد حواشی دیگه نشن و سر همین دو مورد نظرات خودشون رو بدن.
    واقعا نمیشه گفت حتما در یک رابطه نیاز مرد بیشتر هست یا زن،چون مردها سریعتر واکنش نشان میدن به نظر میرسه بیشتر باشه اما در همه یکسان نیستش.
    همه چیز توافقه ، ازدواج برای چی هست؟ آرامش دو طرفه اگر قراره آرامش یکی سلب بشه دیگه ارزشی نداره و به مرور باعث طلاق عاطفی میشه
    حالا این سلب بودن آرامش میتونه اجبار در رابطه باشه یا سرد بودن طرف مقابل ،هر دو به یه اندازه مخرب هستش
    شما باید به یه توافق در این مورد با همسرتون برسید، اگر همسر شما بیشتر از حد معمول نیاز دارند بایست سعی کنند کنترل کنند که اون هم مشقات خودش رو داره، اگر ( ببخشید این رو میگم ) شما سرد هستید بایست راهکارهایی باشه که شما نسبت به همسرتون کشش پیدا کنید.
    در حالت عادی بین دو تا سه بار رابطه در هفته نرماله، اگر کسی بیشتر نیاز داشته باشه گرم مزاج و کسی کمتر باشه سردمزاج هست.
    شما باید ببینید چه سمتی هستید .برای خواستن و نخواستن رابطه با همسرتون بحث های مذهبی نکنید.
    همسرتون به این فکر نمی کنه الان دین و فلان مرجع در این باره چی گفته به این فکر میکنه نیازش رو برطرف کنه و وقتی مقاومت شما رو میبینه از در مذهب وارد میشه بقولی یه دست آویز قرار داده
    مردها با این رابطه احساس خواستن و مردانگی خود رو نشان میدهند و پس زدن مکرر مرد سرخوردگی و احساس بی مصرف بودن واسش بوجود میاره
    هیچوقت برای تنبیه همسرتون از عدم ارتباط جنسی استفاده نکنید اگر در موارد دیگه دلخوری دارید اون مشکلات رو حل کنید
    در آخر به نظرم بهتره بعد از مشاوره حضوری اگر برطرف نشد به یه س. ک . س تراپ مراجعه کنید
    ویرایش توسط siavash_en : 07-08-2018 در ساعت 12:47 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)