نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: سوال در مورد تفاوت زن و مرد

4475
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سوال در مورد تفاوت زن و مرد

سلام
    من چند وقتی هست که راجب قوانین اسلام تحقیق میکنم و گاهی به تناقص میرسم و یکسری چیزا رو واقعا نمیتونم بپذیرم و پذیرفتنش واسم توهین به جنسیتمه.
    چند مورد هست اگر جوابمو گرفتم موارد دیگه رو هم میگم.
    خب من علاقه دارم هم با ادمای معمولی در این رابطه بحث کنم هم ادمای متخصص روانشناس و هم علمای دینی.
    چند وقت پیش با یه متخصص دینی داشتم راجب حجاب اجباری بحث میکردم چون خودم این حجاب زوری رو قبول ندارم و معتقدم ظلم به زن هست و زن باید حق انتخاب داشته باشه.
    اما ایشون میگفت یکسری اصلاحات به صلاح جامعه هست و مرد با چشم تحریک میشه و زن با گوش پس زن باید میزان حجابش بیشتر از مرد باشه و اجبار حجاب هم جزو اصلاحات جامعه هست چرا؟چون یه مرد ممکنه یه زن بهتر از زن خودشو ببینه و از زن خودش دلزده بشه
    حالا در مورد خود من که دختر هستم حداقل این قانون اشتباهه و بیشتر هیکل و ظاهر برام محرکه تا زبون و صحبتای عاشقانه ی یه مرد.
    بخاطر همین ایشون ازم پرسید ایا شما یه مرد با لباس باز ببینی تحریک میشی و گفت شما جزو استثنا ها هستی.
    خب من سوالم اینه آیا واقعا مرد ها از راه چشم تحریک میشن و زن ها از راه گوش؟
    خیلی ممنون میشم اگر برام مدرک علمی در این مورد از سایت های متعتبر(نه سایتای دروغ)بیارین.
    پیشاپیش از کمکتون ممنونم
    راستی من تلاش کردم تمام بچه ها رو دعوت کنم نظر بدن اگر کسی رو از یادم رفته شرمنده لطف میکنید همتون بیایین نظر بدین.
    ویرایش توسط saba95 : 12-02-2017 در ساعت 10:28 PM

2. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : سوال در مورد تفاوت زن و مرد

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    .
    سلام

حجاب، از دید برخی از دین شناسان واجب است! به طور مثال آیت الله طالقانی از مخالفان شدید حجاب اجباری بودند.

من در ادامه نظر خودمو میگم. درست یا غلظش باشد به حساب خطای انسانی!

خروجی یک دین را باید در جامعه آن جست و جو کرد. شما دو جامعه را درنظر بگیرید. جامعه یک و جامعه دو. در جامعه یک مردم چوب پرست (چوب درختان را میپرستند) هستند و بی حجاب و آزاد. در جامعه 2 مردم همه مسلمان و شیعه هستند.

مردمان (منظورم برآیند جامعه- خروجی آن جامعه است) جامعه 1 راستگفتارند، صادقند، وفای به عهد می کنند، نرم زبانند و درستکارند ولی بی حجابند و روابط آزاد و اختیاری (نه تجاوز) دارند. اما مردمان (منظورم برآیند-بیش از 50 درصد هست) جامعه شماره 2 درغگو اند، اختلاسگرند، رشوه گیرند، بانک ها یشان ربا خوارن، با حجابند ولی بسیار دشنام می دهند و مال یک دیگر را میخورند. مسلمانند و نماز میخونند و روزه میگیرند ولی با ادب، انصاف و تحمل مخالف میانه ای ندارند.

صبا خانوم، شما خدا، اگر قرار باشد یک جامعه برتر انتخاب کنید، از این دو، دست انتخاب بر روی کدام جامعه میگذارید؟

و در جامعه ای که هم حجاب در آن رعایت می شد، هم هرکس شراب میخورد شلاق زده می شد، هم نماز خوانده می شد و ... چه زیبا گفت حسین (ع) : آیا نمی بینید که به کار خوب عمل نمیشود و از کار بد نهی صورت نمی گیرد؟

از خود بپرسیم آیا زنان ما امروز بیش از زنان جوامع سوییس، سوئد، هلند و آلمان امنیت و آرامش دارند. آیا عربستان، که تقریبا بیشتر زنان آن روبنده استفاده می کنند، و جوانان آن هم در سنین پایین ازدواج می کنند، آمار تجاوزی کمتر از سوییس دارد؟ چرا قم که پیشتاز مذهب و مذهبی بودن است، با حضور حوزه های علمیه، کارشناسان حوزوی و علمای دینی، اول شهر پر طلاق ایران است.

شما در نظر بگیرید تعداد کشورهایی که حجاب در آنها اجباری است، انگشت شمار است و تمامی این 4-5 کشور هم فکر میکنند که درست می گویند و بقیه جهان اشتباه. پس یا این کشور های انگشت شمار اشتباه می کنند یا بقیه جهان هستی!

اما در مورد تحریک شدن

در نظر بگیرید اشخاصی که در جاده ها راننده هستند و چیزی به غیر از آسفالت را نمیبینند(در بیشتر روزهای هفته)، چه میزان میل جنسی دارند؟ آیا با این "ندیدن" جنس مخالف میل جنسیشان کمتر شده است؟

به یاد داشته باشید که هر قدر شما محدودیت ایجاد کنید، میزان تحریک پذیری هم بیشتر می شود. به طوریکه حتی اگر چهره جنس مخالف را حذف کنید، فرد حتی با مانکن هم تحریک میشود (متاسفانه میبینیم که بعضی ها می شوند!) . زیرا در نهایت شما قادر نخواهید بود ذهن شخص را پاک کنید و او حتی اگر کور و کر هم باشد، به عالم رویا که میرود!

افرادی که کمتر در واقعیت با جنس مخالف برخورد (در جامعه های دارای تابو) و صحبت عادی (کاملا رابطه عادی و روزانه) دارند. این برخورد را به ذهن و خیال خود منتقل میکنند. در آن خیال با او (شخصی از جنس مخالف) بیرون می روند، صحبت میکنند و...

برعکس افرادی که روابط منطقی دارند و از بچگی به جنس مخالف به عنوان یک انسان با حقوق انسان می نگرند و با او تعاملی اجتماعی و انسانی دارند، کمتر در مورد یک رابطه اجتماعی ساده خیالبافی و داستان پردازی میکنند.

وجه مشترک هردو گروه نیاز است که یکی با خیال و دیگری در واقعیت و منطق اجتماعی با آن برخورد میکند. نیازی که انسان به تعاملی سازنده همراه با احترام متقابل با جنس مخالف از دوران کودکی دارد، انکار ناشدنی است.

تمامی مطالب بالا تفکرات شخصی اینجانب است و هیچ سندیتی ندارد.
    ویرایش توسط AmirAli65 : 12-03-2017 در ساعت 12:24 AM

4. 3 کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAli65 نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    ممنونم از وقتی که گذاشتین.من حرفتون رو قبول دارم و این اعتقاد خودمم هس ولی ایشون میگفت امار تجاوز تو خارج بیشتره و حتی اونجا جاهایی هست که خودشونو تخلیه میکنن بعد من گفتم خب تو ایرانم هست منتها در خفا و در رابطه با امار تجاوز هم باید بگم تجاوز در اونجا شامل متلک هم میشه و صرفا تجاوز جسمی نیست
    علاوه بر این تو ایران از ترس آبرو و حیا و به هر حال میدونید مسائل مربوط به بی ابرویی، دخترا مثل دخترای داخل خارج اینو راحت بیان نمیکنن و لاپوشونی میکنن .در صورتی که اگر میگفتن و متلک هم تو ایران تجاوز حساب میشد ما کولاک میکردیم.
    در کل من خودم نظرم همینه که اگر مردم رو زیاد از حدمحدود نکنن اینقد بدجور نمیشن که بقول شما با مانکن هم تحریک بشن .باید از بچگی با هم باشن و در برخورداشون شخصیتو انسانیت و فرهنگو یاد بگیرن تا اینکه بیشتر به جنسیت و تفاوت های جنسیتی شون دقت بشه.
    بعد ایشون میگفت درسته تو جامعه ضعف وجود داره ولی این دلیل نمیشه بگیم چون جامعه ریا و رشوه و.. داره ما به اسلام ربط بدیم مثلا شما دو تا کشورو رو مثال زدین اگر این حاج اقا بود میگفت از هر دو جامعه اونایی که خوبه رو یاد بگیر و اجرا کن مثلا جامعه اول خوبه فقط باید حجاب توش اجبار باشه و اتیش رو نپرستن.
    ایشون میگفت یه پسر مجرد چه گناهی کرده که هر روز دخترای بدحجاب ببینه اذیت بشه؟یا یه مرد متاهل ببینه اینا رو خب نسبت به زنش سرد بشه.
    من حرفم این بود ما بیاییم رو جنبه های انسانی کار بکنیم بگیم اون مرد نباید زنشو صرفا واسه اندامش بخواد که اگر پس فردا یه زن بهتر دید زن خودشو فراموش کنه یا نسبت بهش سرد بشه من میگم اینکه یه پسر مجرده و شرایط ازدواج نداره دخترا چه گناهی کردن که باید حق انتخابو ازشون گرفت یه کله گنده دیگه باید دزدی نکنه که یه پسر که درس خونده شرایط ازدواج داشته باشه.
    در کل منظورم اینه مردم باید ازادی عقیده یا ازادی شخصی داشته باشن و برای اصلاح جامعه به جای زور و اجبار اموزش های صحیح و فرهنگ سازی ایجاد بشه.
    به نظرم اگر تو جامعه رو ابعاد انسانی کار بشه خیلی بهتره تا بیان اجبار کنن و یه عده از دین متنفر بشن چون وقتی رو ابعاد انسانی کار بشه یه مرد میفهمه زن حق انتخاب داره و نباید به خاطر حق انتخابش بهش متلک بگه یا زنشو بزاره کنار جذب اون زنی بشه که اندام و ظاهر بهتری داره.
    ویرایش توسط saba95 : 12-03-2017 در ساعت 02:41 AM

6. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37339
    تشکـر
    24
    تشکر شده 40 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

صبا جان شما استثنا نیستی
    وقتی یک مرد و یک زن در خیابون جلوی هم راه میرن قرار نیست الزاما با هم صحبت بکنن بنابراین برای هردو عوامل جذب کننده یا پس زننده اولیه ظاهرشون هست. این ظاهر هست که در قدم اول باعث میشه دو نفر تو خیابون بخوان با هم صحبت کنن یا نخوان که بعد حالا صدا برای یکی و ظاهر برای یکی تحریک کننده جنسی قوی تری محسوب بشه!
    شما به اون حاج آقا میگفتی اگر ظاهر برای خانمها مهم نیست پسرها چرا میرن با سیکس پک و هزار جور ورزش های سخت بازوهای برآمده درست میکنن که دخترهارو جذب کنن؟ نکنه باشگاه رفتن روی صدای مردها هم اثر میذاره و ما نمیدونیم؟ چرا آستین کوتاه آقایون حرام اعلام نمیشه؟ یا طبق گفته خودشون اگر به فرض فقط صدا هست که زن هارو تحریک میکنه پس چرا جلوی خوانندگی آقایون رو نمیگیرن؟ چرا به آقایون نمیگن انگشتشونو بکنن تو حلقشون و بعد حرف بزنن؟ چرا تمام قوانین محدود کننده و اجباری پوشش فقط برای خانمها هست؟ آیا دلیلش تعصبات و حس حاکمیت و مالکیت بی جای مردها برای کنترل و محدود کردن خانمها نیست؟ یا دلیلش ظاهرسازی برای نشون دادن یک جامعه اسلامی نیست که توش انواع و اقسام کارهای خلاف انجام میشه و اگر حجاب رو هم ازش حذف کنی دیگه چیزی از دین مردمش نمیمونه؟
    این توجیهاتی که برای شما آوردن با منطق سازگار نیست ولی برای خود من شخصا ثابت شده که با فرد متعصب دینی نباید بحث کرد. اگر تاریخ رو بخونین هیچ کسی رو از زمان صدر اسلام با دلیل و منطق مسلمون نکردن ایرانی ها مجبور بودن یا جزیه بدن یا اسلام بیارن اگر قرار بود با دلیل و منطق قوانین حاکم بر اسلام کسی ایمان بیاره همه مون الان زرتشتی مونده بودیم.
    اسلام یعنی تسلیم شدن و وقتی اشهد میگی یعنی تسلیم دین شدی دیگه قرار نیست جستجو کنی و دنبال دلیل بگردی و فقط باید قوانین رو اجرا کنی ایمان آوردن اصلا به همین معنا هست. خاص اسلام هم نیست و تقریبا همه ادیان به همین شکل هستن. اگر دنبال منطق بگردی یا از دین خارج میشی یا همیشه هستن افرادی که با سفسطه دنبال توجیه عقاید شخصی خودشون و نه حتی معنای واقعی قرآن و دین هستن و بحث با این جور افراد هیچ وقت جز اتلاف وقت ثمره ای نداره
    مطلب آخر شخصا به عنوان یک خانم ترجیح میدم اگر مردی که دوستش دارم با نگاه به زن زیباتری از من دچار تردید در عشقش به من میشه و دلش میخواد با اون زن هم بستر بشه زودتر بره اینکارو بکنه و من رو از دست یه مرد بی وفا و خائن راحت کنه چون همچین مردی قابل اعتماد و لایق دوست داشتن نیست.
    ویرایش توسط خورشید خاموش : 12-03-2017 در ساعت 01:09 PM

8. 2 کاربران زیر از خورشید خاموش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید خاموش نمایش پست ها
    صبا جان شما استثنا نیستی
    وقتی یک مرد و یک زن در خیابون جلوی هم راه میرن قرار نیست الزاما با هم صحبت بکنن بنابراین برای هردو عوامل جذب کننده یا پس زننده اولیه ظاهرشون هست. این ظاهر هست که در قدم اول باعث میشه دو نفر تو خیابون بخوان با هم صحبت کنن یا نخوان که بعد حالا صدا برای یکی و ظاهر برای یکی تحریک کننده جنسی قوی تری محسوب بشه!
    شما به اون حاج آقا میگفتی اگر ظاهر برای خانمها مهم نیست پسرها چرا میرن با سیکس پک و هزار جور ورزش های سخت بازوهای برآمده درست میکنن که دخترهارو جذب کنن؟ نکنه باشگاه رفتن روی صدای مردها هم اثر میذاره و ما نمیدونیم؟ چرا آستین کوتاه آقایون حرام اعلام نمیشه؟ یا طبق گفته خودشون اگر به فرض فقط صدا هست که زن هارو تحریک میکنه پس چرا جلوی خوانندگی آقایون رو نمیگیرن؟ چرا به آقایون نمیگن انگشتشونو بکنن تو حلقشون و بعد حرف بزنن؟ چرا تمام قوانین محدود کننده و اجباری پوشش فقط برای خانمها هست؟ آیا دلیلش تعصبات و حس حاکمیت و مالکیت بی جای مردها برای کنترل و محدود کردن خانمها نیست؟ یا دلیلش ظاهرسازی برای نشون دادن یک جامعه اسلامی نیست که توش انواع و اقسام کارهای خلاف انجام میشه و اگر حجاب رو هم ازش حذف کنی دیگه چیزی از دین مردمش نمیمونه؟
    این توجیهاتی که برای شما آوردن با منطق سازگار نیست ولی برای خود من شخصا ثابت شده که با فرد متعصب دینی نباید بحث کرد. اگر تاریخ رو بخونین هیچ کسی رو از زمان صدر اسلام با دلیل و منطق مسلمون نکردن ایرانی ها مجبور بودن یا جزیه بدن یا اسلام بیارن اگر قرار بود با دلیل و منطق قوانین حاکم بر اسلام کسی ایمان بیاره همه مون الان زرتشتی مونده بودیم.
    اسلام یعنی تسلیم شدن و وقتی اشهد میگی یعنی تسلیم دین شدی دیگه قرار نیست جستجو کنی و دنبال دلیل بگردی و فقط باید قوانین رو اجرا کنی ایمان آوردن اصلا به همین معنا هست. خاص اسلام هم نیست و تقریبا همه ادیان به همین شکل هستن. اگر دنبال منطق بگردی یا از دین خارج میشی یا همیشه هستن افرادی که با سفسطه دنبال توجیه عقاید شخصی خودشون و نه حتی معنای واقعی قرآن و دین هستن و بحث با این جور افراد هیچ وقت جز اتلاف وقت ثمره ای نداره
    مطلب آخر شخصا به عنوان یک خانم ترجیح میدم اگر مردی که دوستش دارم با نگاه به زن زیباتری از من دچار تردید در عشقش به من میشه و دلش میخواد با اون زن هم بستر بشه زودتر بره اینکارو بکنه و من رو از دست یه مرد بی وفا و خائن راحت کنه چون همچین مردی قابل اعتماد و لایق دوست داشتن نیست.
    سلام عزیزم ممنونم از نظرت درست میگی نظر خودمم همینه تفاوتی بین زن و مرد نیس که بیاییم بگیم مردا با چشم و زن ها با گوش عاشق میشن پس زن ها باید حجاب بیشتر و اونم حجاب بیشتر زوری و اجباری داشته باشن.اون حاج اقا میگفت دخترا استانه تحریکشون با دیدن بدن مرد کمتره تا استانه تحریک مرد با دیدن بدن زن و میگفت زن ها بعد از دیدن بدن یه مرد دیگه واسشون عادی میشه ولی مردا هر چی ببینن سیر نمیشن که من این حرفو از بیخ و بن غلط میدونم چون اگر قرار بود مردا بدن زنشون واسشون عادی نشه چرا میرن به هوای عادی شدن زنشون و بقول معروف تنوع طلبی خیانت میکنن؟!!!
    بعد هم اگر دخترا تو جوامع اسلامی علاقه یا میلشونو بروز نمیدن همش از ترس اینه بی حیا شناخته بشن و خب خودتم میدونی تو جوامع اسلامی حیا و کنترل و نجابت فقط واسه دختر تعریف میشه و پسرا خیلی ازادن پس راحت تر میتونن از میلشون یا نیازشون حرف بزنن.
    خیلی ممنونم ازت بابت وقتی که گذاشتی.
    ویرایش توسط saba95 : 12-03-2017 در ساعت 06:28 PM

10. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    ممنونم از وقتی که گذاشتین..
    سلام مجدد

تشکر از شما بابت پست مفیدتون

خیر آمار تجاوز در آن کشورها از ایران بیشتر نیست، مطمئن باشید.

اون حاج آقا شبه فکر دارند. یعنی اول یک موضوع را پذیرفته اند و سپس برای چیزی که قبول کرده اند استدلال می کنند. از ایشان که این همه در زمینه نحوه ی زندگی و رستگاری در آن، صاحب عقیده هستند، بخواهید، مشکلات جوانان را نه در ایران، نه در قم، بلکه در یک منطقه از قم- با کمک تمام هم صنف هایشان و با یاری جستن از تمام آموخته های دینی خود و علمای دینی پیش و پس از خود- حل کنند. اگر توانستند؟؟

ایام به کام
    ویرایش توسط AmirAli65 : 12-03-2017 در ساعت 07:03 PM

12. کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام عزیزم ممنونم از نظرت درست میگی نظر خودمم همینه تفاوتی بین زن و مرد نیس که بیاییم بگیم مردا با چشم و زن ها با گوش عاشق میشن پس زن ها باید حجاب بیشتر و اونم حجاب بیشتر زوری و اجباری داشته باشن.اون حاج اقا میگفت دخترا استانه تحریکشون با دیدن بدن مرد کمتره تا استانه تحریک مرد با دیدن بدن زن و میگفت زن ها بعد از دیدن بدن یه مرد دیگه واسشون عادی میشه ولی مردا هر چی ببینن سیر نمیشن که من این حرفو از بیخ و بن غلط میدونم چون اگر قرار بود مردا بدن زنشون واسشون عادی نشه چرا میرن به هوای عادی شدن زنشون و بقول معروف تنوع طلبی خیانت میکنن؟!!!
    بعد هم اگر دخترا تو جوامع اسلامی علاقه یا میلشونو بروز نمیدن همش از ترس اینه بی حیا شناخته بشن و خب خودتم میدونی تو جوامع اسلامی حیا و کنترل و نجابت فقط واسه دختر تعریف میشه و پسرا خیلی ازادن پس راحت تر میتونن از میلشون یا نیازشون حرف بزنن.
    خیلی ممنونم ازت بابت وقتی که گذاشتی.
    سلام
    شما ببینید در تبلیغاتی که در تلویزیون یا شبکه اجتماعی میشود از زنان بیشتر از مردان استفاده میشود چون قدرت جذب بیشتر مخاطب را دارد شما ببینید زنان خیلی بیشتر در صنعت مدلینگ فعالیت میکنند چون جذب بیننده بیشتری دارند
    پس از این نظر زنان محرکتر از مردان هستند اید و برای جلوگیری از تحریک پو شش بیشتری داشته باشند ولی حجاب اجباری یک مقوله دیگر است این دلیل استفاده از حجاب بود نه اجباری بودن آن. والا در مورد اجباری بودن حجاب حتی نظر مراجع متفاوت هست

14. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    تفاوت های ظاهری مرد و زن بسیار هستش و زن ها معمولا" زیباتر هستند و بیشتر جلب توجه میکنند. این خاصبت هستی هست و نمیشه رد کرد
    توجه به جنس مخالف از هر دو طرف وجود داره و نمیتوانیم یک طرف رو انکار کنیم
    ولی حجاب اجباری کلا یک بحث جداگانه است و کاملا" اشتباست. نه تنها عده کثیری رو از حق طبیعی آزادی محروم میکنند باعث میشن آن کسی که محجبه هست با کسی که نیست مشخص نباشه. این یک تضاد رو هم برای مردها بوجود آورده و نمیتوانند متوجه بشن کی واقعا با معیارهای آنها همخوانی داره و کی همخوانی نداره. حجاب یه موضوع شخصی و اعتقادیه که با زور به خورد همه مردم دادند
    نظر شخصی من اینه اصلا به حجاب و پوشش برای مو اعتقادی ندارم و خوب و بد بودن یک زن رو منوط به پوشاندن موهایش نمی بینم. نه تنها برای مو بلکه پوشش باید آزاد باشه مثل دوره های قبلی تاریخ ایران که هر زنی آزاد بود مطابق با معیارها و خانواده اش لباسش را انتخاب کنه و این همه دو رویی و تزویر و فساد هم در جامعه رواج نداشت.

16. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    تفاوت های ظاهری مرد و زن بسیار هستش و زن ها معمولا" زیباتر هستند و بیشتر جلب توجه میکنند. این خاصبت هستی هست و نمیشه رد کرد
    ولی حجاب اجباری کلا یک بحث جداگانه است و کاملا" اشتباست. نه تنها عده کثیری رو از حق طبیعی آزادی محروم میکنند باعث میشن آن کسی که محجبه هست با کسی که نیست مشخص نباشه. این یک تضاد رو هم برای مردها بوجود آورده و نمیتوانند متوجه بشن کی واقعا با معیارهای آنها همخوانی داره و کی همخوانی نداره. حجاب یه موضوع شخصی و اعتقادیه که با زور به خورد همه مردم دادند
    نظر شخصی من اینه اصلا به حجاب و پوشش برای مو اعتقادی ندارم و خوب و بد بودن یک زن رو منوط به پوشاندن موهایش نمی بینم. نه تنها برای مو بلکه پوشش باید آزاد باشه مثل دوره های قبلی تاریخ ایران که هر زنی آزاد بود مطابق با معیارها و خانواده اش لباسش را انتخاب کنه و این همه دو رویی و تزویر و فساد هم در جامعه رواج نداشت.
    ادم لذت میبره حرفهاتون و میخونه
    اقا سیاوش همسرتونو بچه هاتون واقعا باید افتخار کنن همچنین مردی همسر و پدرشون انقدر با درک و فهم

براتون ارزو موفقیت میکنم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

18. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAli65 نمایش پست ها
    سلام مجدد

تشکر از شما بابت پست مفیدتون

خیر آمار تجاوز در آن کشورها از ایران بیشتر نیست، مطمئن باشید.

اون حاج آقا شبه فکر دارند. یعنی اول یک موضوع را پذیرفته اند و سپس برای چیزی که قبول کرده اند استدلال می کنند. از ایشان که این همه در زمینه نحوه ی زندگی و رستگاری در آن، صاحب عقیده هستند، بخواهید، مشکلات جوانان را نه در ایران، نه در قم، بلکه در یک منطقه از قم- با کمک تمام هم صنف هایشان و با یاری جستن از تمام آموخته های دینی خود و علمای دینی پیش و پس از خود- حل کنند. اگر توانستند؟؟

ایام به کام
    سلام درست میفرمایید اگر شیوه ای که در پیش گرفتن قرار بود جواب بده الان وضع جوان ها بدتر نبود .این ها که تجاوز درخارج بیشتره رو هم خود من قبول ندارم .
    بازم ممنون ازتون

20. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    شما ببینید در تبلیغاتی که در تلویزیون یا شبکه اجتماعی میشود از زنان بیشتر از مردان استفاده میشود چون قدرت جذب بیشتر مخاطب را دارد شما ببینید زنان خیلی بیشتر در صنعت مدلینگ فعالیت میکنند چون جذب بیننده بیشتری دارند
    پس از این نظر زنان محرکتر از مردان هستند اید و برای جلوگیری از تحریک پو شش بیشتری داشته باشند ولی حجاب اجباری یک مقوله دیگر است این دلیل استفاده از حجاب بود نه اجباری بودن آن. والا در مورد اجباری بودن حجاب حتی نظر مراجع متفاوت هست
    سلام
    توی تبلیغ های خارجی من دیدم برای محصولات مربوط به زن ها از زن ها و محصولات مربوط به مردان از مرد ها استفاده میکنن و اتفاقا حتی گاهی برای تبلیغات زن ها از مردایی با هیکلای ورزیده استفاده میکنن.برای شما که مردی شاید این نظر وجود داشته باشه که زن قدرت جذب بیشتری داره ولی برای من که دختر هستم این نظر برعکسه.در مورد اجباری بودن حجاب هم همه ی مراجع و همه ی طلاب اجباری بودن رو قبول دارن من اصلا ندیدم کسی مخالف حجاب اجباری باشه.
    فقط به قول دوستمون اقای طالقانی مخالف حجاب اجباری بود که ایشون هم کلا ادم درستی بود فقط بحث حجاب نبود.
    ممنون از وقتی که گذاشتین
    ویرایش توسط saba95 : 12-04-2017 در ساعت 01:44 AM

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    من خودم حتی اگر ازادی باشه دوست دارم پوششم پوشیده باشه و اهل این نیسم هر لباسی بپوشم ولی برام سواله چرا اینا نمیخوان واقع بین باشن؟شما یه بچه رو با زور تربیت کن پس فردا دور از چشمت هرکار بخواد میکنه جامعه ما هم همین طور شده ریا بوجود اومده طرف ظاهرش بقول شما یه چیزه تو تنهاییش و توی فضای مجازی یه ادم کاملا ازاد و بدون هیچ نوع محدودیت.
    خب این اقا میگه اجبار یه جاهایی خوبه باعث میشه مرد حواسش به زن های بدحجاب نره ولی ایا بقول دوستمون تو قم که بیحجاب نیس امار طلاق کمتره؟!ایا هدف اینه ما مرد رو به زور کنار خانواده اش نگه داریم؟واقعا هدف اینه ما تمام راه های هوس رانی رو ببندیم بعد بیاییم بگیم افرین به تو مرد که تو دام شیطان نیفتادی خب اون مرد هنر نکرده.هنر اینه تو جامعه زن حق شخصیش که انتخاب پوشش خودش هست رو داشته باشه و مرد اونقدر شعورش بالا باشه که بخاطر یه زن با ظاهر بهتر زن خودشو نزاره کنار این هنره این مردونگیه.گرچه تو قم من خودم با چادرم حجابم مشکلی نداره ولی مرده بغل زنش راه میره به من میخنده خب مشکل این اقا سر چیه؟
    مشکل اینه به ظواهر چسبیدیم بجای درست کردن ریشه.
    خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین

23. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    ادم لذت میبره حرفهاتون و میخونه
    اقا سیاوش همسرتونو بچه هاتون واقعا باید افتخار کنن همچنین مردی همسر و پدرشون انقدر با درک و فهم

براتون ارزو موفقیت میکنم

سلام پریماه خانم ... احوال شما ؟
    خواهش میکنم ... به هر حال منم نظر و دیدگاه خودم رو مینویسم و برای قضاوت کردن درمورد نیمی از جامعه باید منصف بود
    ممنونم

25. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من خودم حتی اگر ازادی باشه دوست دارم پوششم پوشیده باشه و اهل این نیسم هر لباسی بپوشم ولی برام سواله چرا اینا نمیخوان واقع بین باشن؟شما یه بچه رو با زور تربیت کن پس فردا دور از چشمت هرکار بخواد میکنه جامعه ما هم همین طور شده ریا بوجود اومده طرف ظاهرش بقول شما یه چیزه تو تنهاییش و توی فضای مجازی یه ادم کاملا ازاد و بدون هیچ نوع محدودیت.
    خب این اقا میگه اجبار یه جاهایی خوبه باعث میشه مرد حواسش به زن های بدحجاب نره ولی ایا بقول دوستمون تو قم که بیحجاب نیس امار طلاق کمتره؟!ایا هدف اینه ما مرد رو به زور کنار خانواده اش نگه داریم؟واقعا هدف اینه ما تمام راه های هوس رانی رو ببندیم بعد بیاییم بگیم افرین به تو مرد که تو دام شیطان نیفتادی خب اون مرد هنر نکرده.هنر اینه تو جامعه زن حق شخصیش که انتخاب پوشش خودش هست رو داشته باشه و مرد اونقدر شعورش بالا باشه که بخاطر یه زن با ظاهر بهتر زن خودشو نزاره کنار این هنره این مردونگیه.گرچه تو قم من خودم با چادرم حجابم مشکلی نداره ولی مرده بغل زنش راه میره به من میخنده خب مشکل این اقا سر چیه؟
    مشکل اینه به ظواهر چسبیدیم بجای درست کردن ریشه.
    خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین

الان موضوع حجاب اجباری با توجه به موقعیت کنونی ایران و روندی که در دنیا وجود داره در کشور ما تبدیل به یه دست آویز سیاسی شده برای اینکه زن ها به خواسته هایشان کمتر توجه کنند. چه بسا اگر زن ها آزادی پوشش داشته باشند حتما" حقوق دیگری رو مطالبه میکنند
    مرد حتی اگر به قول شما با شعور هم نباشه بی شعور باشه وقتی پوشش آزاد رو زیاد ببینه آستانه لذتش بالا میره و دیگه با هر نوع پوششی به زن زل نمیزنه تا حدودی واسش عادی میشه.آن درصد از افرادی که بیمار هستند و دنیال زن ها در خیابان راه میفتند در همه جوامع وجود داره فقط مختص ما یا خارجی ها نیستش
    در هرصورت اگر کسی بخواهد کاری رو انجام بده کاری نداره اطرافیانش پوشیده هستند یا نه ...
    ما یه همکار داریم هرشب بدون استثتا خانم این آقا گوشی همسرشون رو چک میکنه ولی ایشون یه گوشی دیگه توی کشوی میز کار داره و زیرآبی میره.
    محدودیت همیشه مصونیت نیست بیشتر اوقات نتیجه عکس میده
    شما یک آقا رو دیدید کنار همسرشان راه میره و به زن ها میخنده . من دیدم خانمش هم پابه پای همسرش میخنده و از کنار یه خانم رد میشه اگر آقا تیکه میندازه زنش تشویقش هم میکنه.
    خوب به این ها چی باید گفت. جامعه ما بیماره

27. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

چیزی که منو خیلی ناراحت میکنه اینه که با وجود اینکه این محدودیت ها در ارتباط با خانما وجود داره هنوزم ادعا میکنن ما به زن بها میدیم واسه زن ارزش قائلیم.
    هیچ وقت قبول نمیکنن جامعه مردسالاره از نظر حق و حقوق

29. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29648
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام درمورد حجاب وحیا وقتی بحث میشه اصلا بین زن ومرد تفاوتی وجود نداره زن اگر باید پوشیده باشه مردهم باید هم لباس مناسب بپوشه هم چشم خودش رو ا نامحرم بپوشه
    این راز خلقته اینکه بخوان مثلا زن رو باحجاب محدودش کنند نیست شما دراین دنیا اگه خوب نگاه کنید چرا اگر طلا وجواهری وچیزهای قیمتی دارید سعی می کنید.در نگهداری آن دقت بیشتری کنید ولی چیزهایی که کم ارزشترند را خیلی قفل وچفت وبست نمی کنند.حجاب برای خانمها در درجه اول آزادی است.زیرا می تونند بدون دغدغه درجامعه حضور یابند. هر زن بی حجاب در هر جامعه ای استعدا د آزار جنسی از طرف مردان بیمار رادارد.همانطور که طلا وجواهرات را نمیشه وسط خیابان ول کرد وگفت اینجا مدینه فاضله است وهیچ دزدی نیست درجامعه هم اگر فرصت به مردان وزنان سو استفاده گر ا طرف جنس مخالف داده شود هیچ اعتباری به آسیب رساندن نیست.

30. کاربران زیر از Akbar22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)