نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مواظب سلامتی جنسیت هستی؟؟

2106
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

مواظب سلامتی جنسیت هستی؟؟

مجله همشهری تندرستی - بهاره جلالوند: متاسفانه شبکه های ماهواره ای چند سالی است که در تلاش هستند مخاطبان بیشتری را جذب کنند، آنچه این تلاش ها را نگران کننده تر می سازد این نکته قابل توجه است که ماهواره تاثیرات منفی زیادی دارد که خیلی از خانواده ها متوجه آن نمی شوند و کم کم وقتی مشکلات از راه می رسند تازه می توان فهمید که ماهواره نقش مهمی را در ایجاد این مشکلات داشته است.

بسیاری از برنامه های ماهواره ای باعث سست شدن روابط خانوادگی و زناشویی می شوند و سلامت جنسی زن و شوهر را به خطر می اندازند. شبکه های ماهواره ای خیلی آرام و به شکلی زیرپوستی ریشه به تیشه خانواده ها می زند و آثار منفی آنها به قدری شدید است که گاهی برای حل آنها باید ماه ها وقت و هزینه صرف کرد. «دکتر سید کاظم فروتن» مشاوره خانواده و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهد با نقل یک داستان واقعی به تاثیرات منفی ماهواره می پردازد.

,مواظب سلامت جنسی ات هستی؟ ماهواره,سلامت جنسی,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت
    مواظب سلامت جنسی ات هستی؟ ماهواره,سلامت جنسی

همسرم جذاب نیست!

آقای نسبتا جوانی وارد مطب شد و کمی اضطراب داشت، جلویم نشست و شروع به صحبت کردن درباره مشکل خود کرد، کلافه به نظر می رسید و دوست داشت هرچه سریع تر مشکلش حل شود. 5 سال از ازدواجش می گذشت و به من گفت: «آقای دکتر، احساس می کنم مدتی است دچار ناتوانی جنسی شده ام و نگران این موضوع هستم که این ناتوانی جنسی به خانواده ام آسیب بزند و باعث طلاق من از همسرم شود.»

پیش از هرچیز برایش توضیح دادم که ناتوان جنسی با 2 منشا اتفاق می افتد؛ یکی جسمی و دیگری روانی و به او گفتم که تشخیص اینکه دقیقا ناتوانی جنسی منشأ جسمی دارد یا روانی، کمی سخت است. از او پرسیدم: «دقیقا چند ماه است که به این مشکل دچار شدی و دقیقا این ناتوانی جنسی به چه شکل است؟» مرد جوان در پاسخ گفت: «9 ماه است که احساس می کنم ناتوانی جنسی پیدا کرده ام. من همسرم را خیلی دوست دارم اما او یک عیب بزرگ دارد، به نظرم لاغر است و من زن لاغر دوست ندارم.»

از او پرسیدم: «مگر اوایل ازدواج اندام همسر شما با الان متفاوت بود؟» در جواب گفت: «نه آقای دکتر از همان زمانی که با او ازدواج کردم، به همین شکل بود.» کمی فکر کردم و به ذهنم چیزی رسید و پرسیدم: «چه چیز در منزل شما تغییر پیدا کرده است؟ آیا با هم مشکلی دارید؟» او گفت: «نه هیچ مشکلی وجود ندارد و تنها نغییر در زندگی ما این بود که 9 ماه پیش ماهواره خریدیم.» حدس من کاملا درست بود و باز هم ماهواره زندگی زناشویی 2 زوج را دچار مشکل کرده بود.

برایش توضیح دادم که در ماهواره تصاویری نمایش داده می شود که با واقعیت خیلی متفاوت است. بسیاری از تصاویری که در ماهواره نمایش داده می شوند مونتاژ هستند و قهرمان پروری در ماهواره وجود دارد. درواقع روابط زناشویی را در ماهواره به گونه ای نمایش می دهند که در عالم واقعیت هیچ جایگاهی برای آن وجود ندارد. برنامه های ماهواره افراد را دچار تضاد می کند و نتیجه این که مرد روی همسرش ایراد می گذارد.

برای درمان باید ماهواره کلا برای همیشه جمع شود، حتی خاموش کردن ماهواره تاثیری در درمان ندارد و دوباره بعد از مدتی همه چیز تکرار می شود.

,مواظب سلامت جنسی ات هستی؟ ماهواره,سلامت جنسی,مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، بهداشت

کدام برنامه را می بینی؟

افرادی که برنامه های ماهواره ای را نگاه می کنند به گروه های مختلفی تقسیم می شوند. برخی از افراد مخاطب برنامه های علمی و آموزشی هستند که معمولا تعداد این دسته از افراد کم است. گروه دیگر به این بهانه ماهواره را انتخاب می کنند چون بر این باورند که برنامه های شبکه های داخلی مطابق میل آنها نیست و تنوع ندارد. افراد دیگری وجود دارند که دلیل دیدن برنامه های ماهواره ای را رفع مشکلات زناشویی از طریق برنامه های پزشکی و... می دانند. برخی دیگر برنامه های ماهواره را با هدف سرگرمی می بینند و در نهایت عده ای از افراد وجود دارند که به دلیل وسوسه های شیطانی و انحرافات جنسی سراغ برنامه های ماهواره می روند.

نکته ای برای خانم ها

بسیاری از خانم ها تصور می کنند که دیدن برنامه های ماهواره ای به همراه همسرشان هیچ مشکلی به وجود نمی آورد در حالی که باید به این خانم ها گفت که نگاه مرد نسبت به فیلم های ماهواره ای یک نگاه جنسی است و ذهن مرد بیشتر به تصاویر می پردازد تا جملاتی که بین هنرپیشه ها ردوبدل می شود. برعکس مردها، زن ها توجه کمتری به تصاویر دارند و بیشتر جملات فیلم ها را دنبال می کنند. دیدن بسیاری از تصاویری که در برنامه های ماهواره ای نمایش داده می شود می تواند باعث ایجاد هیجان جنسی در مرد شود و همین مسئله باعث می شود مرد به سمت شکستن حریم خانواده حرکت کند.

بسیاری از مردهایی که برنامه های ماهواره ای را تماشا می کنند به روابط خارج از چارچوب خانواده گرایش پیدا می کنند. این دسته از مردان دچار زنای ذهنی می شوند و در زمان رابطه جنسی تصاویر ماهواره را مرور و درواقع همسرشان را فرد دیگری تصور می کنند و به مرور برای مرد اختلال جنسی به ویژه ناتوانی جنسی به وجود می آید. برخی از مردان با دیدن برنامه های ماهواره برای ارضای خواسته های خود به چندهمسری روی می آورند. مردهایی که ماهواره نگاه می کنند به مرور زمان تبدیل به افرادی ایرادگیر می شوند و از وضعیت جسمانی همسر خود انتقاد می کنند.

تبلیغات دروغین

یکی دیگر از آسیب های ماهواره تبلیغات کذب آن است. این تبلیغات نه تنها مشکلی را حل نمی کنند بلکه مشکلات جنسی افراد را تشدید می کنند. بسیاری از آقایان جوان مجرد به مطب مراجعه می کنند که از اندام جنسی خود ناراضی هستند و تحت تاثیر برنامه های ماهواره تصور می کنند اندام جنسی آنها طبیعی نیست. این دسته از آقایان تحت تاثیر فیلم های مستهجن ماهواره هستند و روابط جنسی ناسالم دارند.

برخی از این آقایان حتی برای رفع مشکل ساختگی خود به مطب مراجعه نمی کنند و فریب تبلیغات ماهواره ای را می خورند و اقدام به خرید انواع و اقسام وسیله و دارو می کنند که نه تنها دردی را دوا نمی کند بلکه آسیب های جسمی جبران ناپذیری را به وجود می آورد. برخی از شرکت های سودجو برای اعتبار بخشیدن به تبلیغات خود از پزشک هایی که به اخلاق پزشکی پایبند نیستند کمک می گیرند تا محصول خود را به هر طریقی که هست، بفروشند.

حتی محصولاتی هم برای رفع بی میلی جنسی خانم ها در ماهواره تبلیغ می شود که این محصولات هم هیچ پایه علمی ندارند و برای رفع بی میلی جنسی باید از متخصص و مشاور متعهد کمک گرفت و ریشه بی میلی های جنسی را باید در رفتار عاطفی مرد نسبت به زن جست و جو کرد. استفاده از وسایل و داروهایی که به ظاهر برای درمان مشکلات جنسی ساخته شده اند به هیچ عنوان مشکلات جنسی بین زن و مرد را حل نمی کنند و تنها باعث از دست دادن زمان برای درمان مناسب می شوند و با از دست دادن زمان، کدورت بین زن و شوهر بیشتر و عشق به تنفر تبدیل می شود و احتمال طلاق بالا می رود.

عشق یا هوس؟!

برخی از افرادی که هیچ تخصصی ندارند زن و شوهر را به صورت نادرست راهنمایی می کنند، برای مثال برخی از این افراد در ظاهر متخصص به خانم ها و آقایان متاهل توصیه می کنند که برای برطرف کردن مشکلات جنسی خود رمان های محرک بخوانید یا اینکه برنامه های ماهواره ای مستهجن نگاه کنید. این توصیه های نادرست باعث می شود زنان و مردان سالم در دام برنامه های ماهواره و تبلیغات کذب آن بیفتند و حل مشکل جنسی بسیار سخت شود. زوج ها باید زمانی که با مشکل جنسی مواجه می شوند به مراکز معتبر و درمانگر متعهد مراجعه کنند و تصور نکنند با رفتن به هر مطبی می توانند مشکل خود را حل کنند.

کلام آخر

زوج هایی که دچار مشکل جنسی شده اند باید بدانند که ماهواره هیچ کمکی به آنها نمی کند و خود ماهواره متهم اصلی به وجود آوردن مشکلات است و برای درمان مشکلات جنسی باید مشکلات عاطفی حل شوند و درک متقابل بین زوج ها به وجود بیاید. مشکل جنسی یک مشکل ثانویه و قابل درمان است.

سوءاستفاده از خلاء آموزشی

مشکلات جنسی یکی از دلایل طلاق است. بسیاری از زوج ها مشکلات به ظاهر کوچکی را که در رابطه زناشویی به وجود می آید، جدی نمی گیرند و برای درمان آن به متخصص متعهد مراجعه نمی کنند. نتیجه اینکه بنیان خانواده دچار فروپاشی می شود. بسیاری از زوج ها به ویژه زوج های جوان تصور درستی از ازدواج و رابطه جنسی ندارند و با یکسری ذهنیت های غیرواقعی و ساختگی زندگی مشترک خود را شروع می کنند.

خلاهای آموزشی پیش از ازدواج باعث می شود که زوج ها در رابطه با روابط جنسی سالم و درست هیچ ذهنیتی نداشته باشند و همین خلاهای آموزشی تبدیل به فرصتی می شود که سودجویان فیلم هایی بسازند که تصاویر نادرستی را از روابط جنسی به زوج ها آموزش می دهد.

شبکه های زیادی در ماهواره وجود دارند که بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای از مخاطب، تصاویر مستهجنی را در اختیار او قرار می دهند. برخی از روان شناسان بر این باورند که بسیاری از سازندگان فیلم های مستهجن از نظر شخصیتی دچار اختلال روانی هستند و با هدف آسیب رساندن به خانواده چنین برنامه هایی را می سازند، در چنین شرایطی مسئولان باید بیش از پیش به فکر فرهنگ سازی و مبارزه با تهاجم فرهنگی باشند.

ایجاد مراکز مشاوره ای معتبر، آموزش روابط جنسی سالم در مراکز معتبر و ارائه اطلاعات درست از ویژگی های جسمی و روانی زن و مرد به زوج ها امری ضروری است و تا زمانی که خلاهای آموزشی وجود داشته باشد سودجویان از این خلاها استفاده می کنند. زو ج ها باید آگاه باشند که هر نوع تبلیغ ماهواره ای را بدون مشورت با پزشک معتبر نپذیرند. آن دسته از افرادی که به دلیل مصرف محصولات به ظاهر بهبوددهنده جنسی دچار آسب شده اند، باید به مراکز قضایی مراجعه کنند و از شرکت های فروشنده این محصولات شرکت کنند تا تعداد کمتری از افراد مثل آنها دچار آسیب شوند و در این موارد با متخلفان برخورد شود.

برچسب ها: سلامت جنسی.

گزارش تخلف
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

2. 8 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مواظب سلامتی جنسیت هستی؟؟

مرسی .خوب بود.

4. کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)