نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: خیانت و چت

1624
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33914
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیانت و چت

سلام..شوهرم مدام در حال چت کردن و رد و بدل کردن عکس هست در دنیای مجازی..خودش میگه همش الکیه و در حد دوستی معمولی تو دنیای واقعی هم تو گروه کوهنوردی با دخترا برخی مواقع میرن بیرون..من چون 2 تا دختر دارم نمیشه باهاش برم.چکار کنم خیلی داره ازش بدم میاد

2. کاربران زیر از ندا 61 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خیانت و چت

این امر معمولا در مورد خانم ها صادق است. یعنی خانم هایی که مدت طولانی از ازدواجشان می گذرد، اگر از ازدواج خود راضی نباشند ممکن است به خیانت روی آورند. اما در مورد آقایان این قضیه لزوما درست نیست. یعنی بسیاری از آقایان با اینکه همسر خود را دوست دارند و از زندگی مشترک خود راضی هستند بدشان نمی آید که از بعضی فرصت ها استفاده کنند. در تحقیقی که در این زمینه انجام شد، 56 درصد از مردان خیانتکار اعتراف کردند که ازدواج خوبی داشته و از زندگی مشترکشان راضی هستند .

شاید در گذشته اکثر خیانت ها را مردان مرتکب می شدند ولی امروز نوعی تعادل بین دو جنس در حال شکل گیری است. چرا؟ چون خانم ها هم درست به همان دلیلی که مردان خیانت می کنند، به خیانت رو می آورند: هیجان. البته دلایل دیگری نیز برای خیانت خانم ها وجود دارد: ممکن است از زندگی مشترک خود ناراضی باشند و آن توجه و علاقه ای را که می خواهند از شوهر خود دریافت نکنند. شاید هم بخواهند به نوعی خود را اثبات کنند و عزت نفس از دست رفته خود را دوباره به دست آورند.

البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که خانم ها هنوز نسبت خیانت محتاط ترند و بیشتر از آقایان دچار احساس گناه و عذاب وجدان می شوند.

مسلما در بعضی موارد مسائل جنسی دلیل و انگیزه خیانت است، ولی این امر همیشه صادق نیست. مثلا ممکن است افراد به این دلیل خیانت کنند که می خواهند چیزی را که در زندگی مشترک به دست نیاورده اند به دست آورند. البته تعریف این کمبود آسان نیست و در اکثر موارد فرد خیانتکار خود از این نیاز بی خبر است. همچنین بعضی افراد خیانت می کنند تا آنچه را در کودکی یا جوانی از دست داده اند دوباره به دست آورند. بعضی افراد هم به همسر "ایده آل" خود خیانت می کنند چون از ایده آل بودن خسته شده اند. به هر حال مسائل جنسی تنها دلیل خیانت نیست.

شاید در وهله اول چنین فکری به ذهن یک خانم برسد ولی این قضیه همیشه صادق نیست. در واقع بعضی افراد به راحتی عشق را از مسائل جنسی جدا می کنند، یعنی داشتن یک رابطه جنسی بر علاقه ای که به همسرشان دارند تاثیری نمی گذارد. خیانت یک مرد لزوما به معنای بی علاقگی به همسرش نیست، ولی مسلما به معنای بی احترامی به او هست. فرد خیانتکار برای تعهدی که نسبت به همسر خود پذیرفته و پیوندی که با او بسته است احترام قائل نیست.

شما می توانید احتمال خیانت را در رابطه تان کم کنید ولی هرگز نمی توانید آن را به صفر برسانید. بهترین راه چیست؟ اینکه انتخاب درستی داشته باشید. اگر فرد مناسب را انتخاب کنیم، دیگر لازم نخواهد بود همواره برای راضی نگه داشتن او تلاش کنیم و اضطراب خیانت او ما را آزار نخواهد داد. عواملی مانند اخلاقیات، سیستم ارزشی و سوابق خانوادگی تاثیر بسیار مهمی بر پایبندی فرد به روابط زناشویی او دارد.

این تصور تقریبا همیشه درست است. اگر او قبلا به کسی خیانت کرده و هرگز در مورد رفتارش احساس تاسف و پشیمانی نداشته است، به احتمال قوی با شما نیز همین رفتار را خواهد داشت.
    اگر همسر شما کاملا به شما مشکوک شده یا خیانت شما به او اثبات شده است، بهتر است زبان به اعتراف بگشایید. اگر خودتان دهان باز کنید و اعتراف کنید، احتمال اینکه او شما را ببخشد بیشتر خواهد بود. اما اگر احتمال اینکه او به خیانت شما پی ببرد کم است، بهتر است سکوت کنید چون پی بردن به خیانت شما اعتماد او را برای مدت ها یا حتی همیشه از بین خواهد برد .
    بعضی ها اعتراف می کنند تا وجدان خود را راحت کنند. درست است که اعتراف به ما کمک می کند تا از احساس گناه رهایی پیدا کنیم، ولی دانستن این اتفاق درد و رنج زیادی را به طرف مقابل وارد خواهد کرد. پس بهتر است سکوت کنیم و عواقب اشتباه خود را به تنهایی تحمل کنیم.

اگر کسی پی به خیانت ما نبرد، و همه چیز با خوبی و خوشی تمام شود، دیگر خیانت اهمیتی نخواهد داشت؟ پاسخ این سوال کاملا به شخصیت شما بستگی دارد. اگر واقعا احساس می کنید که کار اشتباهی انجام نداده اید، شاید پاسخ این سوال مثبت باشد. این نظریه تنها یک اشکال دارد: تعداد افرادی که واقعا معتقدند خیانت کردن اشکالی ندارد بسیار کم است. اکثر کسانی که خیانت می کنند می دانند که کارشان درست نیست. وقتی خیانت می کنیم، طرف مقابل به نظر ساده، خوش باور، آسیب پذیر و حتی بدبخت می آید. یک رابطه خوب بر اساس احترام دوطرفه استوار است، نه احساس ترحم.

بسیاری از روانشناسان می گویند خیانت در ذهن انسان شروع می شود. وقتی به کسی فکر می کنیم، او را ایده آل فرض می کنیم و ممکن است کم کم خواهان ارتباط با او در دنیای واقعی شویم. اگرچه ممکن است آنچه در دنیای واقعی با آن روبرو می شویم، با آنچه که در رویاهایمان داشته ایم متفاوت باشد.

این جمله بهانه ای است که بسیاری از افراد خیانتکار خیانت خود را با آن توجیه می کنند. اما خیانت در واقع به معنای شکستن یک پیمان، دروغ و سواستفاده از اعتماد دیگران است. حتی کسانی که بعد از یک خیانت همچنان ارتباط خود را حفظ می کنند، تا مدت ها و حتی تا همیشه دچار احساس خلا، ناراحتی، غم و احساس گناه هستند.

با توجه به نکات بالا، می توان گفت بررسی دلایل خیانت طرف مقابل و کنار هم چیدن آنها می تواند به ما کمک کند تا ببینیم از آنچه قبلا داشته ایم چه چیز باقی مانده است. افراد خیانت می کنند تا خود را از نو بسازند، یا کسی باشند که دوست دارند باشند. همسر شما کسی است که مدت ها با شما زندگی کرده و شما را به همان صورتی می بیند که در اوایل آشنایی بوده اید، نه کسی که الان هستید. شاید افراد خیانت می کنند تا از نو شروع کنند؛ ولی به چه قیمتی؟ این سوالی است که همه همسران باید از خود بپرسند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

این که اسمش خیانت نیست

الان دیگه چت کردن در دنیای مجازی یا عضو گروههایی در دنیای واقعی بودن که چند نفر خانم توش هست، جزوی از زندگی معمولی شده

نمیشه که آقایون علایق خودشونو کنار بذارن چون چنتا خانم خواستن توی اون گروه باشن

از اون طرف اون خانما هم دلشون میخواد پی علایق خودشون باشن و اونا رو هم نمیشه حذف کرد

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33431
    تشکـر
    176
    تشکر شده 98 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

همش الکیه که نشد حرف اگه الکی بود جزیی از زندگیش نبود کم نیستن دخترایی که به مردای متاهل چشم دارن شما از شوهرتون بخواین از اون گروه بیرون بیاد خیلی کم بره تو فضای مجازی مگه برای ضرورت کوهنوردی رو میتونه با خونوادش داشته باشه لزومی نداره با دوستاش بره

فرستاده شده از GT-I9505ِ من با Tapatalk

6. کاربران زیر از zeinab1990 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    بستگی داره خانم عزیز .اگر حس میکنید همسرتون صحبتاش در چهارچوب تعین شده نیست و بوی خیانت میده باید یه فکری بکنید اما اگر صحبت های معمولی هست و خارج از محدوده نیست مشکلی نیست.چون ما با همه ادمای اطرافمون برخورد داریم اما برخورد با هر ادمی چهارچوب و موازین خاص خودش رو داره که اگر رعایت بشه مشکلی نداره.ولی خب به نظرم بهتره که مردای متاهل بیشتر به خانواده توجه کنن تا اینکه تو فضای مجازی بین مجردا برن و بهتره که با خانواده در موقع مناسب سفر برن تا اینکه تنها برن.
    ویرایش توسط saba95 : 02-12-2017 در ساعت 12:15 AM

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ندا 61 نمایش پست ها
    سلام..شوهرم مدام در حال چت کردن و رد و بدل کردن عکس هست در دنیای مجازی..خودش میگه همش الکیه و در حد دوستی معمولی تو دنیای واقعی هم تو گروه کوهنوردی با دخترا برخی مواقع میرن بیرون..من چون 2 تا دختر دارم نمیشه باهاش برم.چکار کنم خیلی داره ازش بدم میاد
    سلام
    کمی "من" رو بزارید کنار !
    من نمیتونم...من نمیشه...من بعیده و .....

کارهمسرتون درست یا نادرس علاقش براتون رو شده ....
    منع کردنش ولع ترش میکنه...
    توصیه جدی میکنم اینکارو نکنید !

چاره شما اینه:پا به پاش باشید ...
    کوهنوردی با دخترها غریبه!شما هم تیپ میزنی همراهش مثل یک دختر جون میری
    باهاش چت میکنی و عکس ردو بدل میکنی
    غر نمیزنی

بالاخره ایشون مرده شماست ....بعض مردها ارومن بعضی ها شیطونترن از همه لحاظ

خب بالطبع زندگی با گروه دوم برا کسی مثل شما سخته و برای کسی که مثل خودشه هیجان انگیز و جذاب

پس بجای تعییر همسرت که ناممکنه و سرزنشش و .....خودت رو عوض کن و رنگ خواسته هاش کن....
    خواسته هاش اذیت کننده نیست...

من دو سه نفر از این مردها رو در اشنایان میشناسم که یکیشون همسرش مثل شما با مشکل مواجه شد ولی خیلی زود مثل بقیه فهمید که برای داشتنش و لذت بردن دو طرفه و حفظ همسرش باید دست به کار بشه و زندگی رو هیجان انگیز تر ببینه ..

موفق باشید.

9. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد