نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: تردید در دوستی

1348
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39427
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تردید در دوستی

سلام .. من مدت یک سال هست که با پسری که از نظر اخلاقی خانوداگی و حتی ظاهری شبیه به هم هستیم دوست هستم. مدتی هست نزدیک به دو یا سه ماه باهم به مشکل خوردیم به طوری که سر کوچک ترین مسائل باهم بحث یا دعوا داریم و هر چقدر سعی میکنیم این مشکل رؤ حل کنیم بیش از دو روز دووم نمیاریم. هر دوی ما اولین رابطمون هست و احساس میکنم شاید یکم بلد نیستیم که باید چیکار کنیم .. به جایی رسیدیم که خواستیم از هم جدا شیم ولی دوست داشتن زیاد هر دومون مانع این موضوع شد ..من از علاقه ایشون به خودم مطمعنم فقط نمیدؤنم چطور میتونیم اختلافات بی مؤرد رو کنار بذاریم و دوباره مثل ۱۰ ماه اول رابطه عالیه عالی باهم و کناره هم باشیم نمیدونم واقعا باید چیکار کرد ...یعنی واقعا به درد هم نمیخوریم؟ پس چطور ۱۰ ماه عالی رؤ تونستیم سپری کنیم اما الان نمیشه چند ماهه هر دو داریم اذیت میشیم اما باز بخاطر علاقه زیاد موندیم.. اما دعؤا ها واره باعث سردیمون میشه

2. کاربران زیر از Raha13777 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : تردید در دوستی

نقل قول نوشته اصلی توسط Raha13777 نمایش پست ها
    سلام .. من مدت یک سال هست که با پسری که از نظر اخلاقی خانوداگی و حتی ظاهری شبیه به هم هستیم دوست هستم. مدتی هست نزدیک به دو یا سه ماه باهم به مشکل خوردیم به طوری که سر کوچک ترین مسائل باهم بحث یا دعوا داریم و هر چقدر سعی میکنیم این مشکل رؤ حل کنیم بیش از دو روز دووم نمیاریم. هر دوی ما اولین رابطمون هست و احساس میکنم شاید یکم بلد نیستیم که باید چیکار کنیم .. به جایی رسیدیم که خواستیم از هم جدا شیم ولی دوست داشتن زیاد هر دومون مانع این موضوع شد ..من از علاقه ایشون به خودم مطمعنم فقط نمیدؤنم چطور میتونیم اختلافات بی مؤرد رو کنار بذاریم و دوباره مثل ۱۰ ماه اول رابطه عالیه عالی باهم و کناره هم باشیم نمیدونم واقعا باید چیکار کرد ...یعنی واقعا به درد هم نمیخوریم؟ پس چطور ۱۰ ماه عالی رؤ تونستیم سپری کنیم اما الان نمیشه چند ماهه هر دو داریم اذیت میشیم اما باز بخاطر علاقه زیاد موندیم.. اما دعؤا ها واره باعث سردیمون میشه

اول مشخص کنید که متاهل هستید یا در شرف متاهلی؟
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد به دوستان خود محبت كنيد. (كورش كبير)
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39427
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

قصد ازدواج داشتیم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

قصد ازدواج داشتیم

یعنی الان ندارید؟

نحوه انایتون به چه شکل بوده؟
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39427
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

والا الان که به مشکل خوردیم کلی زیاد .. با این شرایط و اینهمه لج و لجبازی و بحث با هم زیاد نمیتونیم دیگه حساب کنیم رو این حرفا ... ؤلی بازم اگه بتونیم اوکی شیم قصدمون ازواجه

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

والا الان که به مشکل خوردیم کلی زیاد .. با این شرایط و اینهمه لج و لجبازی و بحث با هم زیاد نمیتونیم دیگه حساب کنیم رو این حرفا ... ؤلی بازم اگه بتونیم اوکی شیم قصدمون ازواجه
    ببینید نمیدانم نحوه آشناییتون به چه صورت بودن است اما چیزی که این وسط مهم است درس انسان شناسی است که واقعا درس سختی و شناخت ادم ها واقعا مشکل است
    اما پیشنهاد من این است که اگر اشنایی شما خیابانی است و در خیابان باهم دیگر اشنا شده اید( یعنی دوست پسر و دوست دختر ) بوده اید بر این اساس قرار است ازدواج کنید توصیه میکنم ( بهتر است ) این ازدواج را انجام ندهید چون اغلب ازدواج هایی که در خیابان صورت میگیرد در همان خیابان هم از هم جدا میشود و اگر همچین اشناییتی باهم داشتید ( خیابانی ) توصیه میکنم استغفار کنید و در خانه بنشید و دختر خوبی شوید و منتظر یک خاستگار خوب باشید چون پسر های خوب ازدواج های خیابانی را ترجیح نمیدهند و حتی حاظر نیستن به خاطر یک ازدواج خانواده را که یک پشتوانه ی محکمی است از هم بپاشونن و در روی خانواده ی خود بایستند

اگر غیر از این هست شرایط را با خانواده های خود در میان بگذارید و باهاشون نحوه ی اشنایی خودتان را بیان کنید و از ان ها مشورت بگیرید و به حرفشان گوش کنید و از گرفتن گارد های الکی و بی مورد جلوگیری کنید و دختر خوبی باشید و به حرف خانواده کنید و کاری نکنید که پشتوانه ی محکمتون که خانواده هست شما رو حمایت نکنند
    اگر هم رویتان نمیشود با خانواده در میان بگذارید به یک مشاور خانواده مراجعه کنید تا راهنماییتون کنند ...
    در هر صورت ارتباطات پنهانی کاری بس اشتباه است و توصیه میکنم ارتباطتون به صورت آشکارا باشه و خانواده هم در جریان قرار دهید
    امضای ایشان

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39427
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با احترامی که برای عقایدتون قائلم. من و خانواده ام همچین افکاری نداریم و من قصد زندگی در ایران رو هم ندارم. منظورتون رو هم از خیابونی نمیفهمم!! بهر حال ممنون میشم جدای از دین و مذهب که فرعی ترین موضع ممکن است جواب بدین. موضوع اصلی کلا چیز دیگه ای بود. با این حال ممنون از نظرتون

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

با احترامی که برای عقایدتون قائلم. من و خانواده ام همچین افکاری نداریم و من قصد زندگی در ایران رو هم ندارم. منظورتون رو هم از خیابونی نمیفهمم!! بهر حال ممنون میشم جدای از دین و مذهب که فرعی ترین موضع ممکن است جواب بدین. موضوع اصلی کلا چیز دیگه ای بود. با این حال ممنون از نظرتون
    مذهب اسلام ( قران ) و احادیث پیامبران به تمام سوالاتی که الان هست پاسخ داده اند...

جدا از همه ی این ها برای همسر ایندتون باید ملاک تعیین کنید و روی کاغذ بنویسید ( ملاک هایی که دوست دارید در همسرتون باشه )
    بعد با افرادی که خاستگاریتون میاد تطبیق بدید ( فقط فراموش نشود که همه ی انسان ها ممکنه تمام ایده آل های شما را نداشته باشند پس بهتر هست برای معیارهاتون الویت تعیین کنید)
    هر کدام بیشترین ویژگی ها از الویت را داشت بهش جواب مثبت دهید ...

ازدواج مقوله ی پیچیده ای است چون کوچکترین انتخابتون در انتخاب گزینه ی مهمی به اسم سرنوشت خیلی تاثیر گذار هستش
    امضای ایشان

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Microsoft نمایش پست ها
    مذهب اسلام ( قران ) و احادیث پیامبران به تمام سوالاتی که الان هست پاسخ داده اند...

جدا از همه ی این ها برای همسر ایندتون باید ملاک تعیین کنید و روی کاغذ بنویسید ( ملاک هایی که دوست دارید در همسرتون باشه )
    بعد با افرادی که خاستگاریتون میاد تطبیق بدید ( فقط فراموش نشود که همه ی انسان ها ممکنه تمام ایده آل های شما را نداشته باشند پس بهتر هست برای معیارهاتون الویت تعیین کنید)
    هر کدام بیشترین ویژگی ها از الویت را داشت بهش جواب مثبت دهید ...

ازدواج مقوله ی پیچیده ای است چون کوچکترین انتخابتون در انتخاب گزینه ی مهمی به اسم سرنوشت خیلی تاثیر گذار هستش

بشین یه گوشه ساندیستو بخور عزیزم و به این مسائل کاری نداشته باش
    من نمیدونم کی امثال تو رو اینجا راه میده
    به نفعته بری پشت سرتم نگاه نکنی وگرنه بد میشه واست ، بد
    امضای ایشان
    [/SIZE]اینجا سرزمین نامردمی هاست،به سلام گرم هیچکس اعتماد نکن
    آدم های این حوالی روی حرف ها و انتخاب هایشان نمیمانند
    همان ها که شروع کردند ،همان ها که تو را خاستند، یک روز در کمال ناباوری و انکار، تو و دل بستگی ات را پس میزنند
    دل نبند!
    اینجا پایان هیچ شاهنامه ای خوش نیست

11. کاربران زیر از Tarah2019 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام عزیز
    به حرف های مفت دوستمون توجه نکن
    میگما خودت گفتی 10 ماه اول رابطتت خوب بوده
    خودت توی رابطه بودی و خبر داری
    به نظرت این 10 ماه اول چه ویژگی داشت ؟
    چه ویژگی توی اون 10 ماه بود که الان نیست ؟؟!
    امضای ایشان
    [/SIZE]اینجا سرزمین نامردمی هاست،به سلام گرم هیچکس اعتماد نکن
    آدم های این حوالی روی حرف ها و انتخاب هایشان نمیمانند
    همان ها که شروع کردند ،همان ها که تو را خاستند، یک روز در کمال ناباوری و انکار، تو و دل بستگی ات را پس میزنند
    دل نبند!
    اینجا پایان هیچ شاهنامه ای خوش نیست

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

میتونم سن و سال شما و آقا پسر و همچنین میزان تحصیلات هر دو شما

نحوه آشنایی به چه صورتی بوده؟؟

ببینید این کاملا طبیعیه که وقتی مدتی از شروع رابطه میگذره اون شور و هیجان اولیه تموم میشه و افراد وارد فاز جدیدی از رابطه میشن که قسمت حقیقی رابطه هست و اینجاس که باید همدیگه رو خوب شناخت

الان علت اصلی جر و بحث و اختلافات بین شما چیه؟

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah2019 نمایش پست ها
    بشین یه گوشه ساندیستو بخور عزیزم و به این مسائل کاری نداشته باش
    من نمیدونم کی امثال تو رو اینجا راه میده
    به نفعته بری پشت سرتم نگاه نکنی وگرنه بد میشه واست ، بد
    سلام
    اینجا یک انجمن هست و همه دور همیم و قرار هست در کنار هم باشیم نه در مقابل هم
    و این که نظرهای همه ی دوستان برام عزیز هست و به نظر کسی توهین نمیکنم
    دوستان هر کدام نظرهایشان را میگویند و قرار است شخصی که نظرات بچه ها را میخواند از بین ان ها یکی دو تا رو انتخاب کند نه همه ی آن ها را

منظورتون و از این که گفته بودین برین و پشت سرتونم نگاه نکنین رو نمیفهمم برای چه منظور بوده و کدام حرفم... ( اما من تهدید آمیز صحبت نمیکنم و اگر مشکلی با پیام هایم دارید خصوصی پیام دهید تا رفع مشکل شود )

و اما حرف اخر این که من یادگرفته ام که دل شکستن هنر نیست و نباید با کسی با لحن تهدید آمیز صحبت کنید
    از شما می خواهم کمی مواظب حرف هایتان باشید چون حرف همانند سنگ است و دل همانند شیشه هر چقدر سنگ سرعت و قدرت بیشتری داشته باشد قدرت تخریبش نیز بیشتر است و شیشه ها بیشتر خورد میشوند
    امضای ایشان

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah2019 نمایش پست ها
    سلام عزیز
    به حرف های مفت دوستمون توجه نکن
    میگما خودت گفتی 10 ماه اول رابطتت خوب بوده
    خودت توی رابطه بودی و خبر داری
    به نظرت این 10 ماه اول چه ویژگی داشت ؟
    چه ویژگی توی اون 10 ماه بود که الان نیست ؟؟!
    زراعت در زمین هموار میروید نه بر سنگ سخت و چنین است که حکمت در دل های متواضع جای میگیرد نه در دل های متکبر - خدای متعال تواضع را وسیله ی عقل و تکبر را وسیله جهل قرار داده است ( تحف العقول - صفحه ۳۹۶ )
    امضای ایشان

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

ببینید نمیدانم نحوه آشناییتون به چه صورت بود...
    تو راهیان نور آشنا شدن

17. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    تو راهیان نور آشنا شدن
    خخخ

به نظرم نحوه ی اشنایشون مثل کلیپ زیر بوده
    https://www.aparat.com/v/cYF0f
    امضای ایشان

19. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

خخخ

به نظرم نحوه ی اشنایشون مثل کلیپ زیر بوده
    https://www.aparat.com/v/cYF0f
    منظور من این بود چه فرقی میکنه کجا آشنا شدن؟

بحث داشتن و دلخور شدن از همدیگه به نحوه اشنایی مربوط نمیشه.

یعنی شما میگید اونایی که توسط معرفی خانواده براشون خواستگار میاد توی رابطشون بحث و دلخوری ندارن؟ البته که دارن.

پس اجازه بدین در مورد مشکلشون حرف زده بشه نه نوع آشنایی و رابطه ای که شروع کردن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)