نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل زود عصبانی شدن

1624
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22820
    تشکـر
    9
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Angry مشکل زود عصبانی شدن

سلام به کاربران عزیز
    چندتا دلیله که عصبیم میکنه 1-خواهرم بد صحبته تلاش زیاد کردیم درستش کنیم نشد 2-پدرم و مادرم بهم کمی زیاد گیر میدن 3- مادرم بعضی وقتا شامایی که مزاج خودشه درست میکنه 4- از بدقولی و بعضی وقتا نیز بعضیا منفی موج میدن (پدرو مادرم واسه انجام کارای مردم فوق اماده اند ولی من که وسیله ای ازم خراب شده کلی زمان یا اصلا اهمیت نمیدن) 5- زمانی که نیاز به غذا دارمو خسته میشم فوق عصبی میشم این یه مورد راه حلش واسم خیلی مهمه وخلاصه این که طبعم گرمه و عاشق اهنگای غمگین و نمی تونم ولشون کنم خواهش دارم بهترین راهنمایی هاتونو بذارید مرسی تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل زود عصبانی شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط JAVAD77 نمایش پست ها
    سلام به کاربران عزیز
    چندتا دلیله که عصبیم میکنه 1-خواهرم بد صحبته تلاش زیاد کردیم درستش کنیم نشد 2-پدرم و مادرم بهم کمی زیاد گیر میدن 3- مادرم بعضی وقتا شامایی که مزاج خودشه درست میکنه 4- از بدقولی و بعضی وقتا نیز بعضیا منفی موج میدن (پدرو مادرم واسه انجام کارای مردم فوق اماده اند ولی من که وسیله ای ازم خراب شده کلی زمان یا اصلا اهمیت نمیدن) 5- زمانی که نیاز به غذا دارمو خسته میشم فوق عصبی میشم این یه مورد راه حلش واسم خیلی مهمه وخلاصه این که طبعم گرمه و عاشق اهنگای غمگین و نمی تونم ولشون کنم خواهش دارم بهترین راهنمایی هاتونو بذارید مرسی تشکر

در مورد سایر موارد که برای بیشتر ما طبعییه و باید در مقابلشون صبور باشید ..مثل رفتار پدر و مادر

در مورد رابطه گرسنگی و عصبانیت که کاملا راه مشخصه و میتونید با کمی غذا رفعش کنید

ولی در کل عصبانیت می‏تواند عوامل گوناگونى داشته باشد از جمله:

1- حسادت، 2- کم‏ حوصلگى و کم ‏ظرفیتى، 3- ضعف و ناتوانى مزاج، 4- عدم اعتماد به نفس و خودکم‏ بینى، 5- حساسیت‏هاى افراطى،

6- منفى‏بافى و سوء ظن به دیگران، 7- همانندسازى و تقلید از والدین، همسالان و همکلاسان و... .

اما دلیل آن هر چه که باشد، با راه‏کارهایى که ارائه مى‏شود، تا حدود زیادى مى‏توان از آن پیشگیرى نمود:

1- هنگامى که عصبانى مى‏شوید، در خودتان یک تغییر حالت فیزیکی ایجاد کنید؛
    مثلاً مقدارى قدم بزنید و سعى کنید در آن لحظات تصمیم نگیرید و اگر آب در دسترس شماست، مقدارى آب خنک میل کنید و دست و صورت خود را با آن شستشو دهید.

2- اگر امکان دارد، هنگام عصبانیت یا بى‏حوصلگى و کسالت، یک دوش آب ولرم بگیرید.

3- چند لحظه دراز بکشید و چشمان خود را ببندید و همه ماهیچه‏هاى خود را شل کنید تا آرامش عضلانى پیدا کنید و فکر خود را از آنچه موجب عصبانیت شما شده است منصرف کنید
    و به عضلات بدن خود تمرکز یابید.

4- به خودتان تلقین کنید که اتفاق خاصى نیفتاده است؛ مگر آسمان به زمین آمده؟ بقیه در چنین مواردى چه مى‏کنند؟
    آیا همه عزا مى‏گیرند؟ هر کسى به کارى مشغول مى‏شود و اعتنایى به این گونه موارد نمى‏کند.

5- همیشه فضاى ذهنى و روانى خود را براى شنیدن و دریافت رفتارهاى نابجا و خلاف انتظار آماده سازید و به این معنا که همیشه این انتظار را داشته باشید
    تا دیگران با شما به بدترین شکل برخورد داشته باشند و خود را براى تحمل آن آماده کنید.

6- اگر برخى موارد سریع سخن گفتید و عجولانه تصمیم گرفتید و رفتار نابجا از شما سرزد سریع خود را سرزنش و حتى در لفظ اظهار پشیمانى نمایید
    و وعده‏ها و قولى که با خود داشتید را در ذهن خویش حاضر سازید.

7- از خود ارزندگیهاى نابجا و شخصیت قائل شدن بیش از اندازه براى خود اجتناب ورزید و تنها هنجارها را رعایت کنید
    و لذا به سراغ رفتارهاى متواضعانه همانند تقدم در سلام، همنشینى مناسب با افراد پایین‏تر، ابراز ارادت به کوچکترها، مصافحه و احوالپرسى با دیگران به خصوص طبقه پایین‏تر،
    تفریح و صحبت با دیگران اقدام کنید.

8- ذکر «لا حول و لا قوة الا بالله» را زیاد بر زبان جارى سازید و سوره والعصر را زیاد بخوانید و تکرار اذکار: «استغفرالله ربى و اتوب الیه» و «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم».

9- به هنگام احساس عصبانیت، سریع تغییر وضعیت و موقعیت دهید و از آن محیط دور شوید مثلاً اگر در منزل این حادثه رخ داد لباس پوشیده و منزل را ترک کنید.

10- وقتى که با امور عصبانیت آفرین مواجه هستید براى مدتى (حدود 10تا 15 دقیقه) راه دریافتهاى حسى خود را سد سازید
    مثلاً جلوى گوش خود را بگیرید و چشمان خود را ببندید و سر خود را پایین اندازید تا دریافت‏هاى عصبانیت را تحت کنترل شما در آیند و موجب تحریک بیشتر شما نشوند.

11- اگر رفتار و یا صفتى که در شخصى هست موجب عصبانیت شما شده است آن رفتار را شوخى تلقى کرده و به شکلى خود را از تیررس آنها دور در نظر بگیرید
    یعنى به گونه‏اى از مخاطب در نظر گرفتن خویش در برابر رفتارهاى دیگران پرهیز کنید
    مثلاً از مشاهده کسى که فحش مى‏دهد با خود بگویید مخاطب او من نیستم و در این هنگام از صحنه دور شده و راه دریافت‏هاى حسى را سد سازید تا بیشتر مورد هجوم قرار نگیرید.

12- براى توجیه رفتارهاى خلاف انتظارى که از دیگران سر مى‏زند توجیه مناسب داشته باشید و آنها را مقصر تلقى نکنید
    تا موجب شود به خود اجازه عکس العمل بدهید مثلاً بگویید خودم از این فرد بدتر رفتار مى‏کنم او اشتباه گرفته مقصر نیست اشتباه من باعث رفتار نامناسب او شده است.

13- به نظرات و عقاید دیگران احترام قائل شوید و به دیده احترام به آنها بنگرید و حتى محترمانه با آنها رفتار کنید.

14- در برخى کارهاى مهم با مشورت خواستن از دیگران تصمیمات خود را استحکام بخشید و از اقدامات عجولانه و خام بپرهیزید.

15- بیشتر با افراد حلیم صبور و غیرعصبى و خوش‏بین معاشرت کنید و از دوستى و حرف‏شنوى افراد تند مزاج پرهیز کنید.

16- همیشه خودتان و رفتارتان را درست و صحیح تلقى نکنید و احتمال خطا در کارهاى خود را بدهید.

17- سعى کنید به عنوان تمرین گاهگاهى با افرادى که سلیقه آنها را نمى‏پسندید برخورد کوتاه مدت داشته باشید و با صاحبان دیگر انتظار مراوده کوتاه مدت داشته باشید.

18- موارد فوق را در برنامه‏اى منظم با درج موارد آن در یک جدول و نمره دادن به عملکرد خود و رعایت این امور سعى در تقلیل موارد تخلف داشته
    و همت خود به افزایش صبر و تحصیل سعه صدر معطوف بدارید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط JAVAD77 نمایش پست ها
    سلام به کاربران عزیز
    سلام

عزیز نمیدونم چند سالته , ولی تمام این حرفهایی که زدی مال یک بچه 3 تا 5 ساله است باباجان!!!!

گلم شما خشم گین -طلبکار- عصبانی- و ناراحتی, البته میشه فهمید چرا ولی با این روش خوب روز به روز بدتر میشی که بهتر نمیشی

پسرم برای اینکه در آینده با دوستان و همکاران همسر اینده و......... مشکلات اینچنینی نداشته باشی به یکی از همکاران خوب مرد ما مراجعه و مشاوره بگیری در مورد کنترل خشم و عصبانیت.

موفق باشی

سپاس
    dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

5. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22820
    تشکـر
    9
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خدا انشا الله عاقبتتو بخیر سلامت کنه همیشه انشاالله خوشبخت و شاد باشی که رایگان علمتو نشر میکنی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)