نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکل خواستگار خوب

1320
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35178
    تشکـر
    6
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy مشکل خواستگار خوب

خانمی 33ساله باموقعیت شغلی عالی و ظاهرخوب ولی تنهامشکل چندساله من پیدانکردن موردخوبی برای زندگی به آب آتش هم زدم ولی نمیشه که نمیشه یا آدمهای شر و نیت بد میان سراغم یا آدمهای بی هدف و بی وجدان .... آدم ساده ای هستم ولی عاقل بعدازمدتی طرف چنان آدم بدی درمیاد که افسردگی میاد سراغم .... نمیدونم چرا این بخش از زندگی من پشت دیواره خیلی کارها و برنامه انجام دادم ولی انگار طلسم شدم ولی وقتی برای کار و زندگی خونوادگی تصمیمی نذری قصدی دارم حتما و سریع انجام میشود.

دیگه نه نای مادر شدن دارم نه همسرداری ..... انگار آب از سرم گذشته .... انگار خدا نمیخواد من زندگی مشترک تجربه کنم.... برای آرامش روحم برای اینکه خوش بگذرونم خیلی کارها انجام میدم کلا سرم خیلی شلوغه ولی ته دلم تنهام .... درسته سنم زیاد نیست ولی بااین بدشانسی هایی که سرم میاد و آدمهای ناجور فکر کنم تا آخر عمر تنها باشم واین خیلی برام غم انگیزه ... من فقط تنها نیستم دوستانی دارم بزرگتر و کوچیکتر از خودم که دقیقا همین طوری هستن
    یکی36 ساله یکی 30 ساله یکی 32 ساله یکی 34 .....
    نمیدونم این بخش از زندگی که با من راه نمیاد را چکنم؟؟؟

2. کاربران زیر از نقطه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکل چندساله من

نقل قول نوشته اصلی توسط نقطه نمایش پست ها
    خانمی 33ساله باموقعیت شغلی عالی و ظاهرخوب ولی تنهامشکل چندساله من پیدانکردن موردخوبی برای زندگی به آب آتش هم زدم ولی نمیشه که نمیشه یا آدمهای شر و نیت بد میان سراغم یا آدمهای بی هدف و بی وجدان .... آدم ساده ای هستم ولی عاقل بعدازمدتی طرف چنان آدم بدی درمیاد که افسردگی میاد سراغم .... نمیدونم چرا این بخش از زندگی من پشت دیواره خیلی کارها و برنامه انجام دادم ولی انگار طلسم شدم ولی وقتی برای کار و زندگی خونوادگی تصمیمی نذری قصدی دارم حتما و سریع انجام میشود.

دیگه نه نای مادر شدن دارم نه همسرداری ..... انگار آب از سرم گذشته .... انگار خدا نمیخواد من زندگی مشترک تجربه کنم.... برای آرامش روحم برای اینکه خوش بگذرونم خیلی کارها انجام میدم کلا سرم خیلی شلوغه ولی ته دلم تنهام .... درسته سنم زیاد نیست ولی بااین بدشانسی هایی که سرم میاد و آدمهای ناجور فکر کنم تا آخر عمر تنها باشم واین خیلی برام غم انگیزه ... من فقط تنها نیستم دوستانی دارم بزرگتر و کوچیکتر از خودم که دقیقا همین طوری هستن
    یکی36 ساله یکی 30 ساله یکی 32 ساله یکی 34 .....
    نمیدونم این بخش از زندگی که با من راه نمیاد را چکنم؟؟؟
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز, فرمودید موقعیت شغلی خوب دارید پش استقلال مالی دارید از لحاظ تحصیلاتی نمیدونم؟ ولی خوب عزیز این را بهتره بدانید که در دوران دگردیسی هستیم و ازدواج امروز دگر ازدواج دیروز نیست و هدف هم نیست بلکه مرحله ای است در جهت رشد انسانی که اگر درست صورت پذیرد و از روی عقل و آگاهی کاملا سازنده و اگر از روی ناآگاهی و جهالت و به هر قیمتی کاملا ویرانگر و آسیب زننده!!!

دگر دوران این حرفهای کاملا مزخرف و ناشی از جهالت مثل ترشیده, دیر شده, ناکام........ به سر آمده و اگر به دور و بر خود نیز نگاهی بیندازید بسیارند از زن و مردانی که در باطلاق ازدواج غلط گیر کرده اند و سا به خیانت و جدایی و یا....... و طلاق عاطفی کارشان کشیده شده است!!!!

پس بهتره بیشتر بخوانید و بدانید و از یکی از همکاران ما در جهت مشاوره و راهنمایی بهره بجوئید.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. 3 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32937
    تشکـر
    43
    تشکر شده 16 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    8

اکثر پسرها مشکلات مالی دارن . تو اطرافیان من خیلی از پسرها وضعیت شغلی و درامد مناسبی ندارن در حالی که سواد خوبی دارن و پسرهای خوبی هستن ولی تو این زمونه پول حرف اول و اخر میزنه . بنابراین طبیعیه ازدواج خیلی کم بشه و دوستی های بی هدف زیاد و ...

6. کاربران زیر از فرهاد تنها بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27408
    تشکـر
    554
    تشکر شده 113 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیزم نگران مساله ازدواج نباش خدا بزرگه سن ملاک نیست مهم این ادم خوبی سر راهت قرار بگیره من برات دعا میکنم تا این تنهایی از ته دل نجات پیدا کنی
    منم تنهام هم در باطن و هم در ظاهر فقط باید کنار اومد صبر کرد زندگی کرد همین و بس بهترین ها برات ارزو مندم یا حق
    امضای ایشان
    لعنت به جهانی که غمش نصیب ما شد ....

8. کاربران زیر از میترا مهربوخت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل خواستگار خوب

ابتدا باید عرض کنیم دختران گرامی باید توجه داشته باشند نبود خواستگار یک پدیده ی اجتماعی است که عوامل زیادی دارد برخی از این عوامل به عبارت زیر است :

۱
    وضعیت اجتماعى ـ فرهنگى و اقتصادى جامعه باعث شده است سن ازدواج دختران و پسران بالا برود بعضى توقعات و انتظارات خانواده‏ها و دامن زدن به فرهنگ تشریفات و نظیر آن، مشکل بیکارى پسران و عدم توانایى آنها براى تأمین نیازمندیهاى زندگى مستقل عواملى است که باعث این مشکل شده بنابراین در چنین فضایى زمینه ازدواج دختران نیز فراهم نمى‏شود در نتیجه دخترانى نظیر شما گمان مى‏کنند اشکال و ایراد در وجود آنهاست. پس یکى از عوامل پدید آمدن این مشکل عاملى است که از اختیار شما و هر کس دیگرى خارج است.

۲
    گاهى انتظارات بالا و بیش از اندازه خانواده‏ها یا خود دختران به این مشکل دامن مى‏زند که در این صورت این موضوع باید مورد بررسى قرار گیرد و در صورت واقعیت داشتن آن، با تدابیر لازم و مناسب به تعدیل آن پرداخت و بدین وسیله یکى از موانع خواستگارى و ازدواج برطرف شود.

۳
    گاهى نیز ویژگیهاى شخصیتى و اخلاقى خانواده ‏ها ممکن است مانع و سد راهى براى خواستگاران باشد که این امر نیز باید مورد توجه خانواده‏ها قرار گفته و در صورت لزوم تغییرات لازم را در نحوه برخورد و صفات اخلاقى و آداب اجتماعى خود ایجاد نمایند و زمینه ازدواج دختران خود را فراهم نمایند.

۴
    گاهى نیز ویژگیهاى ظاهرى و جسمانى یا صفات اخلاقى و شخصیتى خود دختران است که باعث مى‏شود دیرتر ازدواج کنند و خواستگار کمترى داشته باشند.ضمنا لازم به ذکر است در جامعه ما سن ازدواج بالا رفته است و در حال حاضر میانگین سن ازدواج در دختران حدود ۲۴ سال است بنابراین دلیلی ندارد نگران باشید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

این فقط مشکل شما نیست مشکل همه ی جوونهای ماست متاسفانه هزینه های بالای ازدواج و عدم توانایی تامین مخارج زندگی توسط پسرها باعث شده قید ازدواج رو بزنن و به ازی هر پسری که کنار بره یه دخترم از دور خارج میشه .
    من خودم به هر دری زدم بتونم ازدواج کنم دختر خوبم دور رو ورم پیدا کردم ولی وقتی پول نداشتم نتونستم بهش چیزی بگم و قیدشو زدم
    پریروز آمار ازدواج رو از یه سایت رسمی میخوندم که میگفت یازده میلیون و هشتصد هزار جوان در سن ازدواج مجرد داریم (۱۸ تا ۳۵ سال) یعنی حدود یک هفتم کشور. آینده چی به سرمون میخواد بیاد من نمیدونم

12. 2 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

جداازهمه ی اینا من به قانون جذب خیلی معتقدم درموردش بیشتربخونین و مطالعه کنین خیلی کمکتون میکنه..توهمه ی زمینه ها
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

14. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35034
    تشکـر
    3
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    شما میتونید با منطق و شعور با یک فرد مناسب وارد دوستی بشید یا همان اول بهشان بگید اگر نیت ازدواج دارن پا به جلو بزارن یا اگر میتونید به سایت های همسریابی مثل سایت تبیان مراجعه کنید و دنبال یک فرد مناسب باشید اصلا هم بد نیست یک راه ارتباطی و اشنایی هست ! دیگه باید بگردید و از هوش اتان استفاده کنید و ادم خوبی را پیدا کنید .

16. کاربران زیر از Name12 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)