نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: مخالفت خانواده با خرید موبایل

3658
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    تشکر شده 444 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    8

مخالفت خانواده با خرید موبایل

سلام
    چند وقتی است که هم بخاطر شغلم و هم بخاطر خانواده و ارتباطات بیرون خونه از سمت والدینم مدام میشنوم که میگویند موبایل بخر .. چند وقت پیش رضایت دادم بالاخره برام سیمکارت بخرند ولی بازم راضی نشدم توی گوشی شیک و امروزی و اندروید بندازمش ..سیمکارت رو الان تو یک گوشی قدیمی لمسی استفاده می کنم ..ولی باز هم میشنوم که می گویند برات سیمکارت اینترنت همراه دار گرفتیم بیا گوشی بخر جدا از صحبت هاشون و نیازم بخاطر ارتباطات کاری ...خب بقیه رو میبینم که از من سن کمتری دارند اما موبایل دارند اونم آیفون...خب خوشبختانه اصلا از علم روز عقب نیستم اما حتی تلگرامم رو هم از تلگرام مادرم استفاده می کنم ...الان وسوسه هاشون خیلی مشتاقم میکنه ولی خب فکر که میکنم میبینم آخه من آنچنان ارتباطی ندارم که بخاطرش سیمکارت اینترنت همراه دار بخوام و موبایل شیک که پیام بدم منظورم اینه جز والدینم و آموزشگاهی که توش کار میکنم کس دیگه ای نیست

چون خودم به شخصه دوست دارم حداقل وقتی ازدواج کردم موبایل بخرم کلا از اول هم همین تصمیم رو داشتم چون اون طوری با توجه به اوضاع اطراف که متاستفانه دختر یازده ساله دوست پسر داره و باهاش چت میکنه خیالم راحته چون میدونم منم دارم کسی رو که باهاش چت کنم اما نه به صورت ناشایست ...یک حس عجیبیه خیی خوب نمیتونم توصیفش کنم
    یک خاطره بد هم دارم شاید یک بخش خیلی خیلی کوچک ماجرا هم مال اون باشه

از طرفی هم میدونم اگر موبایل داشته باشم چون به تکنولوژِ تسلط دارم و علاقه دارم بروز باشم مدام برنامه های مختلف خواهم ریخت که دوست ندارم الان تو این وضعیت که مجردم واردش بشم حتی دوست ندارم الان هم خیلی تو این سایت حضور پیدا کنم

یک جور حس تعهد دارم ....حس میکنم درست نیست الان که اینطوره بعضی جاها حضور پیدا کنم

به مادرم هم گفتم میگه عیب نداره حالا با ما در تماس باش خیلیم ازش استفاده نکن

خجالت هم میکشم این گوشی داغون که کیفیت همه چیزی پایینه و حتی برای عکس باید از موبایل مادرم استفاده کنم رو هم کسی ببینه چون الان عصر تکنولوژیه

من میتونم خودم رو در استفاده ازش تضمین کنم ولی حس قلبیم و تعهد ها و قرار هایم با خودم را نقض کردم

ممنون میشم کمکم کنید
    امضای ایشان
    اى خدا بى تو ميسر نمى شود...

بهش نزديکتر از هميشه ات شو تا نظرش عوض شود

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35034
    تشکـر
    3
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خرید موبایل

.....
    ویرایش توسط Name12 : 08-01-2017 در ساعت 02:23 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام
    تهیه کنید اما نیازی نیست مثل اطرافیان همیشه ازش استفاده کنید
    شما به سبک و نیاز خودتون ازش استفاده کنید
    درک میکنم چی میگید ، از یک زاویه دیگه بهش نگاه کنید الان که مجرد هستین درست استفاده کنید مطمعنن در تاهل بهتر استفاده میکنید
    به نوعی اون حالت شوق استفاده اش هم از بین میره اون زمان بیشتر وقتتون رو براش تلف نمیکنید
    سعی کنید اون محدودیت ها را حفظ کنید ، مثل همین که این سایت نمیایین ، داشته باشین نیایین ، خیلی بالاتر از اینه که نداشته باشین تا بیایین ، به نوعی کنترل رو بزارین توی ذهنتون .
    بازم تصمیم گیری باخودتونه ، مطمعنن شما شرایط خودتون رو بهتر از هرکس میتونید بسنجید و درک کنید.
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

4. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

JOY

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    چرا اسرار دارس استفاده نکنی؟به هرحال جوونی باید با تکنولوژی پیش بری دیگه
    ببین الان پیرزنهام دارن با تکنولوژی پیش میرن
    با تکنولوژی پیش نری عقب میمونی ادم باید با شرایط خودش وفق بده ولی خب از همه چیز میشه استفاده هم خوب
    کرد هم بد!با چاقو هم میشه ادم کشت هم واسه گرسنه ها غذا درست کرد...
    اتفاقا توکه فکر میکنی ممکنه معتادش بشی باید بری سمتش و سعی کنی ارادتو قوی کنی
    تو نمیتونی بخاطر افراط دور همه چیز خط بکشی
    بنظرم بگیر حتی برنامه تلگرامم نصب کن ولی خودتو موظف بدون که وارد کانالای بی محتوا نشی تا وقتت نگیره
    و فقط برای ارتباط با دوست و خانوادت داشته باشیش عزیزم
    باید مشکل رو حل کرد نباید صورت مسئله پاک کرد
    تو میتونی
    میتونی ازش خوب استفاده کنی مطمئنم
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

6. 2 کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : مخالفت خانواده با خرید موبایل

سلام تعهد تو اینه که سالم و پاک بمونی ولو اگه بهترین موبایل دنیا دستت باشه و باید به خودت اعتماد داشته باشی و اینقدر قدرت داشته باشی که یه موبایل نتونه تورو ولو یک قدم از تعهدت دور کنه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظرم داری وسواسی رفتار میکنی. حس تعهدت تا اونجایی خوبه که نذاره روابط خارج از عرف داشته باشی. اما گوشی هوشمند داشتن الان خیلی مزایا داره که همه دارن ازش استفاده میکنند اما شما خودتو ازش محروم کردی. این زیاده رویه
    میتونی گوشی بگیری تلگرامو که از گوشی مادرت میری رو گوشی خودت بریزی. برنامه های پیام رسان دیگم که دوست نداری مثل اینستا یا اصلا نصب نکنی یا اگر نصب کردی با شماره و مشخصات خودت عضو نشی. به جاش هر موقع خواستی میتونی از مرورگرش استفاده کنی واسه سرچی چیزی. یا رو گوشیت کتابی چیزی نصب کنی اونو بخونی یا اهنگ گوش بدی یا گیم بازی کنی.
    کلا ادم از هر ابزاری به روشای مختلف میتونه استفاده کنه. اینکه سمت چی بره صرفا به شخصیتش ربط داره.
    بعدم اینکه برنامه های گوشی تا یه مدت کنجکاویتو تحریک میکنند اما بعد عادی میشند

9. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

JOY

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Name12 نمایش پست ها
    .....
    ؟؟؟؟
    امضای ایشان

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام
    تهیه کنید اما نیازی نیست مثل اطرافیان همیشه ازش استفاده کنید
    شما به سبک و نیاز خودتون ازش استفاده کنید
    درک میکنم چی میگید ، از یک زاویه دیگه بهش نگاه کنید الان که مجرد هستین درست استفاده کنید مطمعنن در تاهل بهتر استفاده میکنید
    به نوعی اون حالت شوق استفاده اش هم از بین میره اون زمان بیشتر وقتتون رو براش تلف نمیکنید
    سعی کنید اون محدودیت ها را حفظ کنید ، مثل همین که این سایت نمیایین ، داشته باشین نیایین ، خیلی بالاتر از اینه که نداشته باشین تا بیایین ، به نوعی کنترل رو بزارین توی ذهنتون .
    بازم تصمیم گیری باخودتونه ، مطمعنن شما شرایط خودتون رو بهتر از هرکس میتونید بسنجید و درک کنید.
    ممنون از راهنماییتون امیدوارم بتونم با خودم و افکارم کناربیام
    امضای ایشان

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها
    سلام
    چرا اسرار دارس استفاده نکنی؟به هرحال جوونی باید با تکنولوژی پیش بری دیگه
    ببین الان پیرزنهام دارن با تکنولوژی پیش میرن
    با تکنولوژی پیش نری عقب میمونی ادم باید با شرایط خودش وفق بده ولی خب از همه چیز میشه استفاده هم خوب
    کرد هم بد!با چاقو هم میشه ادم کشت هم واسه گرسنه ها غذا درست کرد...
    اتفاقا توکه فکر میکنی ممکنه معتادش بشی باید بری سمتش و سعی کنی ارادتو قوی کنی
    تو نمیتونی بخاطر افراط دور همه چیز خط بکشی
    بنظرم بگیر حتی برنامه تلگرامم نصب کن ولی خودتو موظف بدون که وارد کانالای بی محتوا نشی تا وقتت نگیره
    و فقط برای ارتباط با دوست و خانوادت داشته باشیش عزیزم
    باید مشکل رو حل کرد نباید صورت مسئله پاک کرد
    تو میتونی
    میتونی ازش خوب استفاده کنی مطمئنم
    ممنون از راهنمایی ات ولی خب من نگران اعتیادش نیستم از این لحاظ به خودم اطمینان دارم ، فکر نمیکنم از تکنولوژی عقب باشم چون همونطور که توضیح دادم مدام اطلاعات کسب میکنم که ازش عقب نمونم
    میدونی عزیزم آخه من میدونم که اگه بگیرم کسی رو ندارم که باهاش حرف بزنم بعد اونوقت اذیت میشم که بخوام ببینم بچه یازده ساله تلگگرامش پره چته اونوقت من ......نه نمیگم کارش درسته نه اصلا فقط هم بحث تلگرام نیست کلا منظورمه ولی در کل این افکار که کسی نیست باهاش حرف بزنم هم خیلی آزارم میده یکجور حس تنهاییه دلم نمیخواد این حس عجیب رو داشته باشم اینکه مثلا در ماه دوتا تماس داشته باشم و تمام باعث میشه برم به سمتی که بخوام مثل بقیه بشم میتونم کنترل کنم اما آخه از یک طرف چکاریه

مدام با خودم در کل کل هستم واقعا گیج شدم
    امضای ایشان

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام تعهد تو اینه که سالم و پاک بمونی ولو اگه بهترین موبایل دنیا دستت باشه و باید به خودت اعتماد داشته باشی و اینقدر قدرت داشته باشی که یه موبایل نتونه تورو ولو یک قدم از تعهدت دور کنه
    ممنون از راهنمایی تون درست میفرمایید اما نمیدونم چرا جدا از بحث تعهد فکر اینکه بلا استفاده بمونه و کلا فقط برای دوتا تماس در ماه باشه هم آزارم میده .....اطرافیان رو میبینم که مدام از این تکنولوژی استفاده می کنند در حالی که حتی نصف سن من رو هم ندارند نمیگم کارشون درسته اما خب این خودش باعث عذابم میشه که میبینم هیچکس نیست میدونم میتونم کنترل کنم ولی خب از طرفی هم چرا باید اینکارو کنم که مجبور بشم مدام حسرت بخورم
    امضای ایشان

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم داری وسواسی رفتار میکنی. حس تعهدت تا اونجایی خوبه که نذاره روابط خارج از عرف داشته باشی. اما گوشی هوشمند داشتن الان خیلی مزایا داره که همه دارن ازش استفاده میکنند اما شما خودتو ازش محروم کردی. این زیاده رویه
    میتونی گوشی بگیری تلگرامو که از گوشی مادرت میری رو گوشی خودت بریزی. برنامه های پیام رسان دیگم که دوست نداری مثل اینستا یا اصلا نصب نکنی یا اگر نصب کردی با شماره و مشخصات خودت عضو نشی. به جاش هر موقع خواستی میتونی از مرورگرش استفاده کنی واسه سرچی چیزی. یا رو گوشیت کتابی چیزی نصب کنی اونو بخونی یا اهنگ گوش بدی یا گیم بازی کنی.
    کلا ادم از هر ابزاری به روشای مختلف میتونه استفاده کنه. اینکه سمت چی بره صرفا به شخصیتش ربط داره.
    بعدم اینکه برنامه های گوشی تا یه مدت کنجکاویتو تحریک میکنند اما بعد عادی میشند
    ممنون از راهنمایی ات موافقم این افکارم یکجور وسواس فکریه
    آخه عزیزم من میدونم من با ریحتن تلگرام فقط حجم موبایل ور کم کردم چون اصالا کسی نیست که بهش بخوام پیام بدم رو گوشی مادرم هم از مال مادرم استفاده میکنم یعنی تو چند تا کانال کاربردی عضو وگرنه شاید در ماه سه تا پیام برام بیاد
    از طرفی هم این افکاره که باعث آزارم میشه
    میدونم که از پس کنترل خودم بر میام اما خب این تنها و بی خاصیت بودن هم هست
    درست میگی تا یک مدت جذابیت دارند واقعا کاملا حرفت درسته
    امضای ایشان

15. کاربران زیر از JOY بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

تکنولوژی واقعا چیز خوبیه. درسته که خیلیا دارن اشتباه ازش استفاده میکنند اما برای شمایی که خودت نمیخای بری سمت استفاده غلطش مزیتاش بیشتر بولد میشه. تو همون تلگرام میتونی چنلای اموزشی عضو بشی. میتونی ازین چنلای خبری داشته باشی. خلاصه اینکه چیز بدی نیست.
    نهایتش اینه یه مدت امتحانی استفاده کنی اگه خوشت نیومد بذاری کنار
    خواهش میکنم عزیزم
    موفق باشی

17. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

JOY

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    تکنولوژی واقعا چیز خوبیه. درسته که خیلیا دارن اشتباه ازش استفاده میکنند اما برای شمایی که خودت نمیخای بری سمت استفاده غلطش مزیتاش بیشتر بولد میشه. تو همون تلگرام میتونی چنلای اموزشی عضو بشی. میتونی ازین چنلای خبری داشته باشی. خلاصه اینکه چیز بدی نیست.
    نهایتش اینه یه مدت امتحانی استفاده کنی اگه خوشت نیومد بذاری کنار
    خواهش میکنم عزیزم
    موفق باشی
    ممنونم فکر خوبیه بازم ممنون
    امضای ایشان

19. کاربران زیر از JOY بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

عجب
    خب شما صورت مسئله رو پاک کردین.
    یه مثال میزنم تا بهتر منظورمو برسونم شما یه قاتل رو تو زندان انفرادی بنداز که دستش برای قتل بسته باشه بعد به نظرت اون قاتل میتونه ادعا ی خوب بودن بکنه بگه من تو این مدت ادم نکشتم؟به نظرت هنر کرده؟ولی همون قاتل اگر ازاد باشه اما سعی کنه تعهد و وجدان رو تو وجودش پرورش بده بعد بگه من توانایی شو داشتم ولی ادم نکشتم اون موقع هنر کرده.
    اینکه شما خودتو از داشتن تکنولوژی عقب بندازی و خودتو محروم کنی تا به اصطلاح خودت گناه نکنی راه حلش نیس چون مادر بزرگ 80 ساله من هم بلده تلگرام هک کنه ..
    شما وقتی باوراتو تقویت کنی و به خودت ایمان داشته باشی نیاز نیست این کارای رو انجام بدی.به نظرم به جای اینکه رو تئوری کیلیک کنی یکم مستقل فکر کن و مسائل رو خودت سبک سنگین کن.

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط JOY نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون امیدوارم بتونم با خودم و افکارم کناربیام
    خواهش میکنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط JOY نمایش پست ها
    آخه من میدونم که اگه بگیرم کسی رو ندارم که باهاش حرف بزنم بعد اونوقت اذیت میشم که بخوام ببینم بچه یازده ساله تلگگرامش پره چته اونوقت من ......نه نمیگم کارش درسته نه اصلا فقط هم بحث تلگرام نیست کلا منظورمه ولی در کل این افکار که کسی نیست باهاش حرف بزنم هم خیلی آزارم میده یکجور حس تنهاییه دلم نمیخواد این حس عجیب رو داشته باشم اینکه مثلا در ماه دوتا تماس داشته باشم و تمام باعث میشه برم به سمتی که بخوام مثل بقیه بشم میتونم کنترل کنم اما آخه از یک طرف چکاریه

مدام با خودم در کل کل هستم واقعا گیج شدم
    نگران متفاوت بودن نباشید .
    درسته همیشه در جمعی که همه کج راه میرن کسی که درست راه میره عیب گرفته میشه ، اما همین میتونه بهتون ثابت کنه که مسیر درست رو رفتین ، نگاه کردن به همین افراد خودش بهتون یاداوری میکنه که چطور باید از یک گوشی استفاده کرد وچطور نکرد .

منم تو فامیل زیاد گوشی باز نیستم ، گوشی هوشمندم رو هم دوساله نمیشه گرفتم ، حتی امکان داره یک هفته بگذره کسی تماس نگیره ، همه روزی دوبار گوشی شارژ میکنن من هر سه چهار روز یکبار، بازی نصب نمیکنم و... برام این تفاوت ها مهم نیست ، حتی اگر تفاوت نشانه مسیر خوب باشه خیلی هم جالبه.
    شما هم که استفاده از اینترنت و موبایل مشکل ندارین که بگیم به خاطر تحریک شدن ، و ... بزارید کنار ، همین الان هم به صورت سالم استفاده میکنید .

یک آشنایی داشتیم به خاطر اینکه نمیتونست سراغ چیز های تحریک آمیز اینترنت نره بیخیال گوشی هوشمند و تبلت شد ، دیگه حالا ز این معمولی هاش استفاده میکنه ، اینم کارش درسته ، چون اصل تقوا به دور شدن از محیط گناهه که حتی وسوسه اش هم سراغ آدم نیاد ، نه تو محیط گناه بودن و گناه نکردن ، درسته اون اونم اجر خودش را داره ، اما معمولاً دستور های دین دوری کردن حتی از محیط گناهه ، برای مسائلی مثل اینترنت هم برای آدما متفاوته ، خودشون باید تشخیص بدن ، خودتون از من وارد تر هستین توضیخ نمیخواد .

در اینم که فضای اینترنت ناسالمه شکی نیست ، شما هم که الان دارین به صورت درست و سالم هدف دار استفاده میکنید ، پس اگر یک گوشی شخصی داشته باشین به اون صورت تفاوتی ایجاد نمیشه ، شاید استفاده تون کمتر هم بشه ...

فقط توصیه میکنم اگر میخوایین وقتتون تلف نشه ، هیچ بازی نصب نکنید ، هر نرم افزاری هم که قصد استفاده ندارین پاک کنید ، بیشتر از یکی دوتا شبکه اجتماعی استفاده نکنید.
    هر وقت دیدن داره از زندگی واقعی دورتون میکنه یک راه حل پیدا کنید ، چون حتی اگر واقعاً نیازی نداشته باشین در آینده نمیتونید مانع استفاده برای فرزندان بشین ، تکنلوژی در حال رشده ، پس باید استفاده درست را هم بتونید به فرزندان یاد بدین.
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

22. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

JOY

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    عجب
    خب شما صورت مسئله رو پاک کردین.
    یه مثال میزنم تا بهتر منظورمو برسونم شما یه قاتل رو تو زندان انفرادی بنداز که دستش برای قتل بسته باشه بعد به نظرت اون قاتل میتونه ادعا ی خوب بودن بکنه بگه من تو این مدت ادم نکشتم؟به نظرت هنر کرده؟ولی همون قاتل اگر ازاد باشه اما سعی کنه تعهد و وجدان رو تو وجودش پرورش بده بعد بگه من توانایی شو داشتم ولی ادم نکشتم اون موقع هنر کرده.
    اینکه شما خودتو از داشتن تکنولوژی عقب بندازی و خودتو محروم کنی تا به اصطلاح خودت گناه نکنی راه حلش نیس چون مادر بزرگ 80 ساله من هم بلده تلگرام هک کنه ..
    شما وقتی باوراتو تقویت کنی و به خودت ایمان داشته باشی نیاز نیست این کارای رو انجام بدی.به نظرم به جای اینکه رو تئوری کیلیک کنی یکم مستقل فکر کن و مسائل رو خودت سبک سنگین کن.
    دوست عزیز بحث سر گناه نکردن نیست از این نظر به خودم اطمینان دارم که حتی از شرایطش هم باشه سمتش نرفتم و نخواهم رفت
    اون مثال قاتل خیلی درست نیست حالا تو فکر کن ده نفر اون قاتل رو عصبانی کنند اما خودش رو کنترل کنه که اونا رو به قتل نرسونه خب این خودش یک نوع خود کنترلیه
    فکر کنم منظورمو بد رسوندم اما باز هم به هر حال ممنون از مثال جالب و مفیدت
    امضای ایشان

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    خواهش میکنم

نگران متفاوت بودن نباشید .
    درسته همیشه در جمعی که همه کج راه میرن کسی که درست راه میره عیب گرفته میشه ، اما همین میتونه بهتون ثابت کنه که مسیر درست رو رفتین ، نگاه کردن به همین افراد خودش بهتون یاداوری میکنه که چطور باید از یک گوشی استفاده کرد وچطور نکرد .

منم تو فامیل زیاد گوشی باز نیستم ، گوشی هوشمندم رو هم دوساله نمیشه گرفتم ، حتی امکان داره یک هفته بگذره کسی تماس نگیره ، همه روزی دوبار گوشی شارژ میکنن من هر سه چهار روز یکبار، بازی نصب نمیکنم و... برام این تفاوت ها مهم نیست ، حتی اگر تفاوت نشانه مسیر خوب باشه خیلی هم جالبه.
    شما هم که استفاده از اینترنت و موبایل مشکل ندارین که بگیم به خاطر تحریک شدن ، و ... بزارید کنار ، همین الان هم به صورت سالم استفاده میکنید .

یک آشنایی داشتیم به خاطر اینکه نمیتونست سراغ چیز های تحریک آمیز اینترنت نره بیخیال گوشی هوشمند و تبلت شد ، دیگه حالا ز این معمولی هاش استفاده میکنه ، اینم کارش درسته ، چون اصل تقوا به دور شدن از محیط گناهه که حتی وسوسه اش هم سراغ آدم نیاد ، نه تو محیط گناه بودن و گناه نکردن ، درسته اون اونم اجر خودش را داره ، اما معمولاً دستور های دین دوری کردن حتی از محیط گناهه ، برای مسائلی مثل اینترنت هم برای آدما متفاوته ، خودشون باید تشخیص بدن ، خودتون از من وارد تر هستین توضیخ نمیخواد .

در اینم که فضای اینترنت ناسالمه شکی نیست ، شما هم که الان دارین به صورت درست و سالم هدف دار استفاده میکنید ، پس اگر یک گوشی شخصی داشته باشین به اون صورت تفاوتی ایجاد نمیشه ، شاید استفاده تون کمتر هم بشه ...

فقط توصیه میکنم اگر میخوایین وقتتون تلف نشه ، هیچ بازی نصب نکنید ، هر نرم افزاری هم که قصد استفاده ندارین پاک کنید ، بیشتر از یکی دوتا شبکه اجتماعی استفاده نکنید.
    هر وقت دیدن داره از زندگی واقعی دورتون میکنه یک راه حل پیدا کنید ، چون حتی اگر واقعاً نیازی نداشته باشین در آینده نمیتونید مانع استفاده برای فرزندان بشین ، تکنلوژی در حال رشده ، پس باید استفاده درست را هم بتونید به فرزندان یاد بدین.

بازم ممنون از توصیه های مفیدتون
    کاملا درست میفرمایید
    سپاس فراوان بابت تجارب و راهنمایی های سودمند تان
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد