نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: ذهنم زیادی به اتفاقات روزمره شغوله

2924
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    تشکر شده 158 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    7

ذهنم زیادی به اتفاقات روزمره شغوله

سلام من 21 سالمه و پسرم.

اول من باید بگم وسواس فکری دارم و از این موضوع اگاهم.
    میخواستم بگم خدمت شما که من مثلا امروز یه جایی میرم و لحظات خوب یا بدی رو تجربه میکنم و تا یه مدت این موضوع فکرم رو به خودش مشغول میکنه و باعث میشه وقتی درس میخونم تمرکزم کم بشه و کلا وقتی به خودم میام میبینم تو عمق 100% فکر کردن به گذشته بودم و فقط کتاب و مداد دستمه.

مخصوصا اگه حالتی باشه که برای من جذاب و خوشایند باشه هر چایی که باشم و هر کاری انجام میدم فکرم میره پیش اون موضوع و باید چند روز از اون روز بگذره تا بتونم فراموش کنم.

یه بحثایی هستن که من روشون حساسم ینی الان حساس شدم و وقتی روزایی مسایلی پیش بیاد که به این موارد مربوط بشه به شدت فکرم رو به خودش مشغول میکنه و انرژی ازم میگیره تمرکزم رو میگیره وقتم رو هم میگیره.

با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل فکر کردن به گذشته نه چندان دور

از دوستان کسی میتونه جواب بده ?دارم تلاشم رو میکنم که مشکلاتی مثل این رو از سر راه بردارم ولي نمیدونم چطور . به نطرتون باید به روانشناس مراجعه کنم یا شما میتونین کمک کنین ? اگه به پروفايلم سر بزنین یه مشکل که هنوز بی جواب مونده هم هست .تشکر

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ss75 نمایش پست ها
    از دوستان کسی میتونه جواب بده ?دارم تلاشم رو میکنم که مشکلاتی مثل این رو از سر راه بردارم ولي نمیدونم چطور . به نطرتون باید به روانشناس مراجعه کنم یا شما میتونین کمک کنین ? اگه به پروفايلم سر بزنین یه مشکل که هنوز بی جواب مونده هم هست .تشکر
    سلام پسرخوب
    یک اینکه حتما برای درس خوندنتون و کلیه کارهاتون برنامه ریزی کنید. ذهن وقتی بی برنامه باشه بدون تمرکز میشه. ذهن بدون تمرکز باعث استرس و استرس باعث اتلاف وقت.
    خوب پس اولین کار نوشتن یه برنامس که توش همه کارها بدون فشردگی و کاملا عقلانی گنجونده شده باشه. (دقت کن که حتی تایم فیلم دیدن و بازی با گوشی و حتی فکر کردن به حرفات و گذشته رو هم باید بنویسی.) بنظرمم بهترین مقدار برنامه ریزی که مطمئنا بهش عمل میکنید نوشتن برنامه هفتگی در اخر هرهفتس. این کار باعث میشه برنامه قابل دسترس باشه و تا اخر هفته اگه کارایی نداشت تغییرش میتونی بدی.
    خوب اولین کار موقع نوشتن برنامه، نوشتن یه چشم انداز مثلا 4 ماهس. توی این چشم انداز مشخص میکنید که میخواید چیکارا کنید. به طور مثال میخواید تا اخر بهمن ماه، سه کیلو لاغر کنید (من نمیدونم چاقی اید یا لاغر فقط مثال زدم) پنج تا فیلم و یک پروژم دارید که تحویل بدید. یک بار هم بیرون رفتید که میخواید بهش فکر کنید تا چند روز
    برنامه نباید اغراق امیز باشه که مثلا توش نوشته باشید سه ساعت فشرده بلافاصله بعد از دانشگاه فلان درس. یا تایم غذا ده دقیقه یا بین هردوتا درس هیچی استراحت. این مدلی برنامتون در خوشبینانه ترین حالت بعد از سه روز فاتحش خوندس.چون با توجه به ذهن شلوغتون نمیتونید بهش عمل کنید.
    خوب بعد از نوشتن برنامه هفتگی، میرسیم به اجرای برنامه روزانه.
    برنامه اون روزتونو لیست وار مینویسید و کنار هرکدوم یه مربع میکشید.
    هرکدومو انجام دادید یه تیک بزنید کنارش. و موقعی که پرش ذهنی پیدا کردید وخواستید به گذشته فکر کنید هم به خودتون بگید مثلا نگران نباش تایم برای فک کردن به خیال پردازیامم هست. حتی میتونید توی برنامتون دو روز مثلا سه شنبه ها و پنج شنبه ها ساعت 2 تا 4 وقت فکر کردن به افکار و شلوغی ذهنه. اینطوری ذهنتون کم کم شرطی میشه و عادت میکنه که فقط باید سه شنبه ها و پنج شنبه ها فک کنه. و اینطوری میتونید کمش کنید به مرور.
    توی پایان هفته میبینید به کجای برنامه نرسیدید و علتش چی بوده
    این کار باعث میشه که هم متمرکز بشید هم استرستون کم بشه هم خیالتون راحت باشه
    اگرهم مشکلتون ادامه پیدا کرد به یک متخصص اعصاب مراجعه کنید. براتون قرص مینویسه
    موفق باشید

4. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    سلام پسرخوب
    یک اینکه حتما برای درس خوندنتون و کلیه کارهاتون برنامه ریزی کنید. ذهن وقتی بی برنامه باشه بدون تمرکز میشه. ذهن بدون تمرکز باعث استرس و استرس باعث اتلاف وقت.
    خوب پس اولین کار نوشتن یه برنامس که توش همه کارها بدون فشردگی و کاملا عقلانی گنجونده شده باشه. (دقت کن که حتی تایم فیلم دیدن و بازی با گوشی و حتی فکر کردن به حرفات و گذشته رو هم باید بنویسی.) بنظرمم بهترین مقدار برنامه ریزی که مطمئنا بهش عمل میکنید نوشتن برنامه هفتگی در اخر هرهفتس. این کار باعث میشه برنامه قابل دسترس باشه و تا اخر هفته اگه کارایی نداشت تغییرش میتونی بدی.
    خوب اولین کار موقع نوشتن برنامه، نوشتن یه چشم انداز مثلا 4 ماهس. توی این چشم انداز مشخص میکنید که میخواید چیکارا کنید. به طور مثال میخواید تا اخر بهمن ماه، سه کیلو لاغر کنید (من نمیدونم چاقی اید یا لاغر فقط مثال زدم) پنج تا فیلم و یک پروژم دارید که تحویل بدید. یک بار هم بیرون رفتید که میخواید بهش فکر کنید تا چند روز
    برنامه نباید اغراق امیز باشه که مثلا توش نوشته باشید سه ساعت فشرده بلافاصله بعد از دانشگاه فلان درس. یا تایم غذا ده دقیقه یا بین هردوتا درس هیچی استراحت. این مدلی برنامتون در خوشبینانه ترین حالت بعد از سه روز فاتحش خوندس.چون با توجه به ذهن شلوغتون نمیتونید بهش عمل کنید.
    خوب بعد از نوشتن برنامه هفتگی، میرسیم به اجرای برنامه روزانه.
    برنامه اون روزتونو لیست وار مینویسید و کنار هرکدوم یه مربع میکشید.
    هرکدومو انجام دادید یه تیک بزنید کنارش. و موقعی که پرش ذهنی پیدا کردید وخواستید به گذشته فکر کنید هم به خودتون بگید مثلا نگران نباش تایم برای فک کردن به خیال پردازیامم هست. حتی میتونید توی برنامتون دو روز مثلا سه شنبه ها و پنج شنبه ها ساعت 2 تا 4 وقت فکر کردن به افکار و شلوغی ذهنه. اینطوری ذهنتون کم کم شرطی میشه و عادت میکنه که فقط باید سه شنبه ها و پنج شنبه ها فک کنه. و اینطوری میتونید کمش کنید به مرور.
    توی پایان هفته میبینید به کجای برنامه نرسیدید و علتش چی بوده
    این کار باعث میشه که هم متمرکز بشید هم استرستون کم بشه هم خیالتون راحت باشه
    اگرهم مشکلتون ادامه پیدا کرد به یک متخصص اعصاب مراجعه کنید. براتون قرص مینویسه
    موفق باشید

تشکر از شما دارم . زحمت کشیدید . بله من برنامه ریزی بلند مدت دارم ولی میان مدت و کوتاه مدت شاید بتونم بگم ندارم . بله ندارم ،چون اگه داشتم با شک نميگفتم.
    متاسفانه مشکلات من یه خرده زيادن ،چند بار به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم ولی نتیجه نگرفتم و دیگه نرفتم .من این مشکلات رو داشتم و یا دارم :

اختلال اضطراب عمومی ( شدید) ،وقتی قراره به یه جایی برم که تو برنامه روزانم نیست استرس دارم ،آسترس وقتي به نهایتش می رسه که من تو اون موقعیت باشم ،مثلا عرق میکنم ،دست و پام ميلرزه( خیلی خفیف ) فشار خونم کمتر میشه ،ضربان قلبم بیشتر میشه ( یه حدی که باعث اذیت میشه ) ،بعضی اوقات هم زبونم میگیره .

بعضی وقتم هم نه استرسي دارم و نه چیز دیگه و راحتم و برام عجیبه خیلی ارامم و مشکلی ندارم ( با این که تو موقعبت استرس زا هستم )

برای خودم محیط های استرس زا رو تعریف کردم و وقتی حتی همین آلان که دارم متن رو مينويسم به اون محیط ها فکر میکنم ضربه قلبم بیشتر میشه ،تنفس شدید تر میشه ،اضطراب میگیرم

بزرگترین مشکل من تو محیط های استرس زا : بدنم سست میشه ،انرژی کم میشه ،صدا میگیره

کلا یه وضعی میشه

وقتی تو خیابون راه ميرم هم استرس دارم ،دلیلش هم گفتم اختلال اضطراب اجتماعی و شدید .

کلا موندم چیکار کنم ،یه مدت میشه باعث شده انرژی منفی بیشتر بشه ،تمرکز کمتر بشه و اعتماد به نفس بره پایین

گرچه با تايپيک زیاد مرتبط نبود ولی خواستم بگم خدمت شما
    ویرایش توسط ss75 : 03-10-2018 در ساعت 12:30 AM

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    میزان امتیاز
    7

به نطرتون چیکار کنم ? پیش دکتر ميرفتم برای افزایش انرژی براي درس و جواب میداد ولی برای این مشکلات جواب نداد و دیگه نرفتم .

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    میزان امتیاز
    7

@ghm

جنا @ghm سلام

راستش من کل عرایضتون رو کامل متوجه شدم و یه مدت میشه رو کمال طلبی و استرس کار میکنم.

باید بگم دقیقا برنامه ای که میگین میخوام اجرا کنم ولی اصلی ترین مشکل من:

من هدف بلند مدت تعیین میکنم ولی کمال طلبیم نسبتا زیاده و نمیدونم هدفم رو میشه واقع بینانه در نظر گرفت یا نه. قبلنا هدف های بلند مدتی که داشتم که خیلی کمال طلبانه بودن و بیشتر اسیب دیدم تا پیشرفت.

مثلا همین الان یه چیزی ذهنم رو مشغول کرده:
    من عاشق بدنسازی ام و الان فقط فکرای اولیه ش تو ذهنم هست که میگم بدنسازی روش سرمایه گذاری کنم و بتونم توش مقام بیارم و از تو دانشگاه هم المپیاد علمی سرمایه گذاری کنم.

الان نمیدونم اینا کمال طلبی هستن یا نه؟
    من میخوام هدف تعیین کنم و بعد اونا رو به بلند مدت میان مدت و کوتاه مدت تقسیم کنم تا کم کم به هدف نهایی برسم.

مهم ترین مشکل من همین تعیین هدف هست که چطوری این هدف های نهایی رو بگم از روی کمال طلبی هست یا نه؟

مثلا من بدنسازی که میرم نمیتونم زیاد خرج کنم. ینی دراون حد توانایی مالی نداریم و از این لحاظ هم تو شک هستم. این مهم ترین دلیل بود برای شک کردن به هدف ینی همین مسایل مالی.

ممنون میشم اگه در این مورد منو راهنمایی کنین.

گذشته دیگه یادم نمیاد همه چی حذف شده. اثاری که از گذشته بود چه خوب چه بد همه رو حذف کردم تا تمرکزم رو الان بیشتر بشه. یه مدت میشه دیگه فقط فکر و ذکرم الانه. در کل شاید حداکثر یه 5 دقیقه به گذشته فکر کنم اونم بدون اختیار قبلا روزی 2 ساعت فقط وقتم صرف گذشته میشد.
    امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    میزان امتیاز
    7

مشکل دیگه هم اضافه شد ،از یکی که تو این کار بود پرسيدم برای اينکه یه مقام درست حسابی بياريم باید هر روز 6 ساعت تمرين کنیم ،در صورتی که من که دانشگاه برم فقط 2 ساعت هر روز وقت دارم
    امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط ss75 نمایش پست ها
    مشکل دیگه هم اضافه شد ،از یکی که تو این کار بود پرسيدم برای اينکه یه مقام درست حسابی بياريم باید هر روز 6 ساعت تمرين کنیم ،در صورتی که من که دانشگاه برم فقط 2 ساعت هر روز وقت دارم
    سلام
    خوبی عزیزم؟
    میدونی تو نقل چی هستی؟ همون که یه تخم مرغ پیدا کرد گفت میذارم مرغ شه بعدش فلان میکنم بعد مرغداری راه میندازم بعد پولدار میشم.اخرش میافت و تخم مرغش میشکنه. من به شما چی گفتم؟؟ ببین دوماه بعد از کنکور وقت داری که به تمام اینا فکر کنی ولی الان فکر خوبی نیست.باشه؟
    امیدوارم از دست من نرنجی ولی این یک ماه رو هم دووم بیار. نهایت بعد از دانشگاه ورزهای بهتری میتونی بری مثل بستکبال و ...
    بدنسازی به نظرم یکی از بیخود ترین رشته هاست که کار کردن بیش از حد روش باعث زشت شدن اندام ها میشه البته از نظر من
    موفق باشی

10. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    میزان امتیاز
    7

ادیت- ممنون
    ویرایش توسط ss75 : 04-25-2018 در ساعت 09:10 PM
    امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

12. 2 کاربران زیر از ss75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    میزان امتیاز
    7

ادیت-ممنون
    ویرایش توسط ss75 : 04-25-2018 در ساعت 09:11 PM
    امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)