نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: زن دوم

8502
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

شرایط ازدواج مجدد

سلام...

اون پست صیغه موقت رو با خاک یکسان نکنید بیاین اینجا... اون پست فقط داره در مورد فرق صیغه موقت و زنا صحبت می کنه... نه چیزای دیگه که دارین اونجا بحث می کنید و موضوع پست رو منحرف می کنید.

من خودم از زن دوم گرفتن و صیغه موقت و دائم و ... بدم میاد... اصلا از ازدواج فعلنه خوشم نمیاد و زمانش نیست... اگه فرد متاهل حتی شرایط صیغه موقت رو داشته باشه شرعا و این کار رو انجام بده باز هم ازش ناراحت میشم با این که شرایطش از نظر شرعی ایرادی نداره و از خدا میخوام که هیچ وقت منو سمت این کار نبره... همونطور که طلاق قانونیه اما من ازش بدم میاد... همونطور که خیلی چیزای دیگه قانونی و درسته و من ازش بدم میاد... (اینکه خوشم نمیاد به این دلیل نیست که خیلی آدم پارسایی باشم نه... من خودم گناهکارم... به خاطر تعصب اشتباهمه... خودم هم میدونم من هم اگه جای طرف بودم و زندگیم مشکل داشت شاید اون کاری که داره انجام میده مثل طلاق رو خودم هم انجام میدادم و اگه الآن خوشم نمیاد به خاطر اینه که تو اون شرایط نیستم و به خاطر همین همیشه از خدا میخوام که منو وارد چیزایی نکنه که خوشم نمیاد حتی اگه شرعی باشه) در مورد صیغه هم گفتم تو تاپیک قبل، اون مواردی که شما بعضی موقع در جامعه می بینید و جنبه شهوت رانی داره مخصوصا در مورد مردان متاهل اصلا شرعی نیست و شرع با شهوت رانی مخالفه و اینکه طرف راه به راه زن بگیره...

صیغه شرعی شرایط داره... چه صیغه موقت و چه صیغه دائم... یه سری از شرایط صیغه موقت برای فرد مجرد رو تو پست قبل توضیح دادم که مشکلی نداشت کسی باهاش و همه با ازدواج مجدد مرد متاهل مشکل داشتن چه موقت و چه دائم... منم هی بهشون میگفتم شرایط داره و همینطور نیست که مرد متاهل راه به راه بره زن بگیره و می گفتن نه... شهوت رانی اسلامی... من میگفتم شرایط داره ... می گفتن نه نداره... باو اسلام با شهوت رانی مخالفه...

اگه کسی دیدید که بدون شرایط پایین داره میره راه به راه زن می گیره کار غیر شرعی داره انجام میده... در مواردی هم که مرد بدون شرایط شرعی زن دوم می گیره ... به زن اول حق طلاق داده شده و ... که موضوع بحث این تاپیک نیست.

«أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ یَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْیٌ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یَوْمَ الْقِیامَةِ یُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ [بقره/۸۵] آیا به بعضى از كتاب ایمان مى‌‏آورید و بعض دیگر را انكار مى كنید؟ پاداش كسى كه چنین كند در دنیا جز خوارى نیست و در روز قیامت به سخت‏ترین وجهى شكنجه مى‏شود و خدا از آنچه مى‌‏كنید غافل نیست.»

اگه دین در شرایطی اجازه ازدواج داده از اون طرف گفته به نامحرم نگاه شهوت آمیز نباید داشته باشیم... نباید خود ارضایی بکنیم... نباید چشممون دنبال ناموس مردم باشه... اگه زنت راضیه برو تا چهارتا زن بگیر اصلا... اما چهار میلیون زن دیگه رو دید نزن... (آیه بالا داره اینو میگه که فقط به بخشی از دین عمل کردن کار غیر شرعیه)

اینم مطلبی که از سایت نمناک گرفتم و شرایط ازدواج (شامل موقت و دائم) مرد متاهل:

http://namnak.com/%D8%A7%D8%B2%D8%AF...7%D9%84.p42152

شرایط قانون برای ازدواج مجدد مرد متاهل چیست؟

آیا مرد نمی تواند با داشتن زن دائم همسر دیگری اختیار کند؟ قانون در 9 مورد اجازه ازدواج مجدد را مردان متاهل میدهد.

شرط [replacer_a] مرد متاهل

قانون در مواردی به مرد زن دار اجازه [replacer_a] داده است. طبق ماده 16 قانون حمایت خانواده، مصوب 1353.11.15 مرد نمی تواند با داشتن زن، همسر دوم اختیار کند؛ مگر در موارد زیر:ازدواج مجدد

[replacer_a] متاهل

1 - رضایت همسر اول.
    2 - عدم قدرت همسر اول به ایفای وظایف زناشویی.
    3 - عدم [replacer_a] زن از شوهر.
    4 - ابتلاء زن به جنون یا امراض صعب العلاج موضوع بندهای 5 و 6 ماده 8.
    5 - محکومیت زن وفق بند 8 ماده 8.
    6 - ابتلاء زن به هر گونه اعتیاد مضر برابر بند 9 ماده 8.
    7 - ترک زندگی خانوادگی از طرف زن.
    8 - عقیم بودن زن.
    9 - غایب و مفقودالاثر شدن زن برابر بند 14 ماده 8.

همچنین بخوانید : [replacer_a]

مرد نمی تواند با داشتن زن، همسر دوم اختیار کند مگر با رضایت همسر اول می گوید:در این ماده واژه همسر بطور ا[replacer_a] بکار رفته است، بنابراین فرقی بین زن موقت و دایم ‏نیست.
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-26-2017 در ساعت 01:44 AM
    امضای ایشان

2. 4 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : زن دوم

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    حالا انگار ملت نمازشون رو دقیقه ایی سروقت میخونن

روزی یه جز قرآن میخونن

به پدر و مادرشون احترام میذارن

عمرشون رو در راه درست میگذرونن

غیبت هم نمیکنن

تهمت هم نمیزنن

خیانت هم نمیکنن

زندگی ها رو هم از هم نمیپاشن

با زن و همسر هم خوش رفتاری میکنن

حجابشون هم رعایت میکنن

با نامحرمم نمیگن و نمیخندن

گره از کار خلق خدا هم باز میکنن

حواسشون به بچه یتیم همسایه هم هست

فقـــــــــــــــــــــــ ــــط همین مسئله صیغه براشون حل نشده!!!! فقط همین هاااا...دیگه بقیشون رو عالی مراعات میکنن و مشکلی ندارن و حله همه چی
    حرف شما عالی بود هرچند خودم در عمل به مواردی که گفتید جدیت و اخلاص ندارم... ان شا الله عملمون هم اصلاح بشه...
    امضای ایشان

4. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

الآن یه عده هستن که تاپیک رو خوب نمی خونن بعد میان سوالایی می پرسن که تو تاپیک اومده و نوشته شده...
    امضای ایشان

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen123 نمایش پست ها
    الآن یه عده هستن که تاپیک رو خوب نمی خونن بعد میان سوالایی می پرسن که تو تاپیک اومده و نوشته شده...
    کوتاه مینویسم

برای ازدواج موقت اجازه همسر اول لازم نیست

ازدواج موقت با مدت 99 سال قانونی است
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

برای حفظ نظم و جلوگیری از آسیب رسیدن به افراد جامعه قانون مهمه

باید ببینید قانون در مورد صیغه چی میگه

برای فهمیدن هدف صیغه ابتدا باید دید قوانین اون چه هدفی رو دنبال می کنن بعد رفت سراغ تفسیر چیزهای دیگه نه برعکس
    ویرایش توسط آرش67 : 07-26-2017 در ساعت 02:54 AM
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    تشکر شده 91 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    کوتاه مینویسم

برای ازدواج موقت اجازه همسر اول لازم نیست

ازدواج موقت با مدت 99 سال قانونی است
    بالاخره اجازه لازم هست یا نه؟
    آقای آرش شما با چه استنادی این حرف رو میزنید ؟
    امضای ایشان
    اگر من همه قوانین را رعایت کرده بودم هیچوقت به هیچ کجا نمیرسیدم
    مریلین مونرو

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

.....
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34133
    تشکـر
    190
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : شرایط ازدواج مجدد

سلام...

اون پست صیغه موقت رو با خاک یکسان نکنید بیاین اینجا... اون پست فقط داره در مورد فرق صیغه موقت و زنا صحبت می کنه... نه چیزای دیگه که دارین اونجا بحث می کنید و موضوع پست رو منحرف می کنید.

من خودم از زن دوم گرفتن و صیغه موقت و دائم و ... بدم میاد... اصلا از ازدواج فعلنه خوشم نمیاد و زمانش نیست... اگه فرد متاهل حتی شرایط صیغه موقت رو داشته باشه شرعا و این کار رو انجام بده باز هم ازش ناراحت میشم با این که شرایطش از نظر شرعی ایرادی نداره و از خدا میخوام که هیچ وقت منو سمت این کار نبره... همونطور که طلاق قانونیه اما من ازش بدم میاد... همونطور که خیلی چیزای دیگه قانونی و درسته و من ازش بدم میاد... (اینکه خوشم نمیاد به این دلیل نیست که خیلی آدم پارسایی باشم نه... من خودم گناهکارم... به خاطر تعصب اشتباهمه... خودم هم میدونم من هم اگه جای طرف بودم و زندگیم مشکل داشت شاید اون کاری که داره انجام میده مثل طلاق رو خودم هم انجام میدادم و اگه الآن خوشم نمیاد به خاطر اینه که تو اون شرایط نیستم و به خاطر همین همیشه از خدا میخوام که منو وارد چیزایی نکنه که خوشم نمیاد حتی اگه شرعی باشه) در مورد صیغه هم گفتم تو تاپیک قبل، اون مواردی که شما بعضی موقع در جامعه می بینید و جنبه شهوت رانی داره مخصوصا در مورد مردان متاهل اصلا شرعی نیست و شرع با شهوت رانی مخالفه و اینکه طرف راه به راه زن بگیره...

صیغه شرعی شرایط داره... چه صیغه موقت و چه صیغه دائم... یه سری از شرایط صیغه موقت برای فرد مجرد رو تو پست قبل توضیح دادم که مشکلی نداشت کسی باهاش و همه با ازدواج مجدد مرد متاهل مشکل داشتن چه موقت و چه دائم... منم هی بهشون میگفتم شرایط داره و همینطور نیست که مرد متاهل راه به راه بره زن بگیره و می گفتن نه... شهوت رانی اسلامی... من میگفتم شرایط داره ... می گفتن نه نداره... باو اسلام با شهوت رانی مخالفه...

اگه کسی دیدید که بدون شرایط پایین داره میره راه به راه زن می گیره کار غیر شرعی داره انجام میده... در مواردی هم که مرد بدون شرایط شرعی زن دوم می گیره ... به زن اول حق طلاق داده شده و ... که موضوع بحث این تاپیک نیست.

«أَ فَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَما جَزاءُ مَنْ یَفْعَلُ ذلِكَ مِنْكُمْ إِلاَّ خِزْیٌ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یَوْمَ الْقِیامَةِ یُرَدُّونَ إِلى‏ أَشَدِّ الْعَذابِ وَ مَا اللَّهُ بِغافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ [بقره/۸۵] آیا به بعضى از كتاب ایمان مى‌‏آورید و بعض دیگر را انكار مى كنید؟ پاداش كسى كه چنین كند در دنیا جز خوارى نیست و در روز قیامت به سخت‏ترین وجهى شكنجه مى‏شود و خدا از آنچه مى‌‏كنید غافل نیست.»

اگه دین در شرایطی اجازه ازدواج داده از اون طرف گفته به نامحرم نگاه شهوت آمیز نباید داشته باشیم... نباید خود ارضایی بکنیم... نباید چشممون دنبال ناموس مردم باشه... اگه زنت راضیه برو تا چهارتا زن بگیر اصلا... اما چهار میلیون زن دیگه رو دید نزن... (آیه بالا داره اینو میگه که فقط به بخشی از دین عمل کردن کار غیر شرعیه)

اینم مطلبی که از سایت نمناک گرفتم و شرایط ازدواج (شامل موقت و دائم) مرد متاهل:

http://namnak.com/%D8%A7%D8%B2%D8%AF...7%D9%84.p42152

شرایط قانون برای ازدواج مجدد مرد متاهل چیست؟

آیا مرد نمی تواند با داشتن زن دائم همسر دیگری اختیار کند؟ قانون در 9 مورد اجازه ازدواج مجدد را مردان متاهل میدهد.

شرط [replacer_a] مرد متاهل

قانون در مواردی به مرد زن دار اجازه [replacer_a] داده است. طبق ماده 16 قانون حمایت خانواده، مصوب 1353.11.15 مرد نمی تواند با داشتن زن، همسر دوم اختیار کند؛ مگر در موارد زیر:ازدواج مجدد

[replacer_a] متاهل

1 - رضایت همسر اول.
    2 - عدم قدرت همسر اول به ایفای وظایف زناشویی.
    3 - عدم [replacer_a] زن از شوهر.
    4 - ابتلاء زن به جنون یا امراض صعب العلاج موضوع بندهای 5 و 6 ماده 8.
    5 - محکومیت زن وفق بند 8 ماده 8.
    6 - ابتلاء زن به هر گونه اعتیاد مضر برابر بند 9 ماده 8.
    7 - ترک زندگی خانوادگی از طرف زن.
    8 - عقیم بودن زن.
    9 - غایب و مفقودالاثر شدن زن برابر بند 14 ماده 8.

همچنین بخوانید : [replacer_a]

مرد نمی تواند با داشتن زن، همسر دوم اختیار کند مگر با رضایت همسر اول می گوید:در این ماده واژه همسر بطور ا[replacer_a] بکار رفته است، بنابراین فرقی بین زن موقت و دایم ‏نیست.
    ممنون بابت دعوتتون آقا محسن
    بنده خودم هم یکی از مخالفان همسر دوم مرد متاهل هستم و اصلا خودم بابت این موصوع یک تاپیک جداگانه چند هفته پیش زدم
    ولی هنوز هم به من اثبات نشده که یه مرد متاهل چرا باید بره زن صیغه کنه بخدا من خیلی هارو دیدم زنشون سالم زیبا و همه چیز تمومه بازم میرن زن صیغه میکنن
    یا زنشون باید مدام از سروکولشون بره بالا یا انگ دل مردگی بهش میزنن و ب این بهانه میرن دنبال یه زن سروزبون دار و اکثرا زشت
    خودم به عینه دیدم طرف کارمند بانکه زنش زیبا دانشجوی پزشکی و همه چیز تمومه
    رفته یه زن 45 ساله رو ک یه بچه هم داره صیغه کرده و براش خونه هم خریده!!!
    آخه چرا یه همچین موجوداتی تو جامعه ی ما وجود داره ؟ آدم واقعا اینارو میبینه و میشنوه به زندگی خودش ظنین میشه
    ویرایش توسط maryam sadat : 07-26-2017 در ساعت 01:36 PM
    امضای ایشان
    مریلین مونرو

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    سپاس از دعوت
    بزرگوار ازدواج مجدد با صیغه فرق دارد!!!
    حضرت عالی به طرز زیبایی آمدید این دو را یکی کردید
    بله برای ازدواج مجدد رضایت همسر مطرح است , ازدواج مجدد مثل ازدواج اول است اصلا ربطی به صیغه ندارد...
    صیغه نیازی به اجازه ندارد و هردمبیلیست...
    اما پیرامون همین ازدواج دوم!
    این هم بسیار زشت و شنیع است , یعنی که چه چندتا زن بگیرید؟! (مثل این میماند که اینطوری به قضیه نگاه کنیم:شما دوست دارید زنتان چندتا شوهر بگیرد؟! شرایط داردها تحت شرایط با چند مرد بخوابد! مثلا شما علیل هستید زنتان را نمیتوانید ارضا کنید زنتان برود با مردی دیگر بخوابد!)برای مردان لذت بخش است اما شخصیت زنان را خورد میکند.
    حالا اگر مردی دفاع کند میگوییم به نفعش است , اما در این مانده ام که چرا زنها موافقند!
    این زنهایی که موافقند حاضرید شوهرتان هر شب با یک زن همبستر شود؟ قاعدتا خواهند گفت خیر حاضر نیستیم ! اما مخالف این قانون نیستند , خیلی جاب است
    . سوال دوم که درش تبعیض شدید است , چرا مردها با شرایط میتوانند چند زن بگیرند اما زن ها خیر؟!(اگر دومی به نظرتان زشت است و حالتان گرفته میشود اولی هم به همین صورت است فقط شما متوجه نمیشوید!)
    این یک تبعیض جنسیتی بسیار زشت است و به هیچ وجه در کت آدم نمیرود.
    ویرایش توسط Aamir2121 : 07-26-2017 در ساعت 12:03 PM

12. کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    برای حفظ نظم و جلوگیری از آسیب رسیدن به افراد جامعه قانون مهمه

باید ببینید قانون در مورد صیغه چی میگه

برای فهمیدن هدف صیغه ابتدا باید دید قوانین اون چه هدفی رو دنبال می کنن بعد رفت سراغ تفسیر چیزهای دیگه نه برعکس

اگه کسی این کارو کرده به غیر از اون 9 شزط، کار غیر قانونی انجام داده
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-26-2017 در ساعت 12:14 PM
    امضای ایشان

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درود
    سپاس از دعوت
    بزرگوار ازدواج مجدد با صیغه فرق دارد!!!
    حضرت عالی به طرز زیبایی آمدید این دو را یکی کردید
    بله برای ازدواج مجدد رضایت همسر مطرح است , ازدواج مجدد مثل ازدواج اول است اصلا ربطی به صیغه ندارد...
    صیغه نیازی به اجازه ندارد و هردمبیلیست...
    اما پیرامون همین ازدواج دوم!
    این هم بسیار زشت و شنیع است , یعنی که چه چندتا زن بگیرید؟! (مثل این میماند که اینطوری به قضیه نگاه کنیم:شما دوست دارید زنتان چندتا شوهر بگیرد؟! شرایط داردها تحت شرایط با چند مرد بخوابد! مثلا شما علیل هستید زنتان را نمیتوانید ارضا کنید زنتان برود با مردی دیگر بخوابد!)برای مردان لذت بخش است اما شخصیت زنان را خورد میکند.
    حالا اگر مردی دفاع کند میگوییم به نفعش است , اما در این مانده ام که چرا زنها موافقند!
    این زنهایی که موافقند حاضرید شوهرتان هر شب با یک زن همبستر شود؟ قاعدتا خواهند گفت خیر حاضر نیستیم ! اما مخالف این قانون نیستند , خیلی جاب است
    . سوال دوم که درش تبعیض شدید است , چرا مردها با شرایط میتوانند چند زن بگیرند اما زن ها خیر؟!(اگر دومی به نظرتان زشت است و حالتان گرفته میشود اولی هم به همین صورت است فقط شما متوجه نمیشوید!)
    این یک تبعیض جنسیتی بسیار زشت است و به هیچ وجه در کت آدم نمیرود.
    این ها همونایی هستن که گفتم تاپیک رو خوب نمی خونن و هر چی بگی آقا خورشید زرده میان داد می زنن میگن نه سیاهه...

تو اصلا داری افکار خودتو به هر چیزی میچسبونی... یا اینکه خط آخر تاپیک رو نخوندی اصلا...

ازدواج دو نوعه... موقت و دائم... واسه موقت صیغه موقت خونده میشه و واسه دائم، صیغه دائم... صیغه در واقع اون متن عربیه که می خونن... اون موقت و دائم داره... هر ازدواجی صیغه داره...

اون دفعه اومدی گفتی تجاوز با زنا فرق داره... درحالی که تجاوز زیر مجموعه زنا است...

یه چیزایی از نظرات خودتو میای میگی که هیچکس قبول نداره

و حالا خط آخر تاپیک:

اگه کسی این کارو کرده به غیر از اون 9 شرط، کار غیر قانونی انجام داده...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 07-26-2017 در ساعت 12:15 PM
    امضای ایشان

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    میزان امتیاز
    7

این ها همونایی هستن که گفتم تاپیک رو خوب نمی خونن و هر چی بگی آقا خورشید زرده میان داد می زنن میگن نه سیاهه...

تو اصلا داری افکار خودتو به هر چیزی میچسبونی... یا اینکه خط آخر تاپیک رو نخوندی اصلا...

ازدواج دو نوعه... موقت و دائم... واسه موقت صیغه موقت خونده میشه و واسه دائم، صیغه دائم... صیغه در واقع اون متن عربیه که می خونن... اون موقت و دائم داره... هر ازدواجی صیغه داره...

اون دفعه اومدی گفتی تجاوز با زنا فرق داره... درحالی که تجاوز زیر مجموعه زنا است...

یه چیزایی از نظرات خودتو میای میگی که هیچکس قبول نداره

و حالا خط آخر تاپیک:

درود
    تجاوز با زنا فرق دارد محسن جان هنوز هم رویه این حرفم چون درست است.(زیر مجموعه چیست کلمه از خودتان در نکنید)
    البته در عمل یکسانند اما اگر بخواهید اینطوری فکر کنید (که چون در عمل یکسانند پس یکی هستند) پس رابطه بعد از ازدواج هم زنا محسوب میشود
    من کاری به بحث مذهبی ندارم کاری ندارم حلال است حرام است اصلا اینها را بگزاریم کنار خب؟
    ازدواج دایم که هیچ مشکلی ندارد , صیغه هم تا زمانی که فرد مجرد است اشکالی ندارد , مشکل از آنجاست که طرف متاهل است و اینطور جریانات
    ضمنا نظر من را هیچ کس قبول ندارد چون مدرنیته و حقوق بشر و دانش همیشه با کهنه اندیشی (منظورمان مذهب نیست ها منظورمان دیدگاه کهنه از مذهب است) در تضاد است.
    و طبیعتا وقتی شما یکسری اصول تندورانه در پس ذهنتان است پذیرش حرفهای من برایتان دشوار است , اگرچه من هم هیچگاه نگفتم حرف من صحیح است اما عقلانی که بنگریم , این قانون دست بعضی هارا باز میگذارد (کاری ندارم که شما گفتید تخطی از آن حرام است ) ولی چیزی که واضح است الان دارد تخطی میشود پس باید متوقف شود.
    مثال تاریخی برایتان میزنم , شعارهای کمونیست ها هم بسیار جذاب و تو دل برو بود اما نتیجه چه شد؟ جک.مت خشن استالین....
    این قانون دست مزدان را باز میگزارد تا هر لذت جویی که دوست دارند بکنند , بعد هم یک طوری میگویید رضایت همسر , انگار زن بیچاره میتواند بگوید نه !! زنی که به علت تفکیک جنسیتی نتوانسته کار پیدا کند , طبیعتا از لحاظ مالی وابسته به مرد است و مرد هم به راحتی با اهرم کردن این نقطه ضعف رضایتش را میگیرد!
    باز هم گفتم کاری ندارم این کار از لحاظ شرعی غلط است و ازدواج مشکل دار اما اینی که واضح است دست را برای این کارها باز میگذارد پس نباید باشد , حذف یک قانون بهتر از وجود یک قانونیست که نژادپرستانه و جنیست پرستانه اجرا میشود.
    در ضمن در آن فقط به مزدان اجازه داده شده درحالی که زن دارند تا 3 زن مجازند بگیرند و نامحدودتا میتوانند صیغه کنند اما برای زن ها این کار یعنی "مرگ" اگر این قانون برای زنان مردان به مساوات برقرار بود , یعنی زنها هم میتوانستند آن موقع من ایرادی نمیگرفتم!
    ضمنا بزرگوار تا آنجا که یادم است صیغه فعل همسر مذکر بوده پس اشاره به مردان دارد و منظورش فقط مردان بوده...
    چند سوال هم ازتان پرسیدم پاسخ بدهید

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam sadat نمایش پست ها

برای اجازه زن دوم اجازه همسر اول طبق 12 بند در سند نکاح لازمه ولی برای مرد منعی نداره

فقط زن اول در این صورت میتونه از شوهر طلاق بگیره ... دیگه نیاز به موافقت شوهر نیست
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

17. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درود
    تجاوز با زنا فرق دارد محسن جان هنوز هم رویه این حرفم چون درست است.(زیر مجموعه چیست کلمه از خودتان در نکنید)
    خوشتیپ پسر...

از خودم نمیگم... تو قانون اومده... زنا هر گونه رابطه جنسی غیر مجازه... چه توافقی و چه اجباری...

شما که منبعت لغت نامه است نه قانون... تو لغت نامه هم اومده زنا یعنی رابطه جنسی غیر شرعی که تجاوز نوعی رابطه جنسی غیر شرعیه
    امضای ایشان

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34635
    تشکـر
    39
    تشکر شده 70 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز توی این جور تاپیک ها تا کسی منکر بعضی از قوانین اسلامی نشه تاپیک بازه
    ولی به محض منکر شدن و دلیل آوردن تاپیک میره تو باقالی ها
    اونایی که قبلا نظر میدادن هم فک نکنم دیگه میلی به شرکت توی اینجور تاپیک ها داشته باشن چون میدونن آخرش پاک میشه

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam sadat نمایش پست ها

برای ازدواج موقت لازم نیست

عقد از لحاظ شرعی و قانونی عقد صحیح است

زن اگر طلاق بخواهد باید اثبات کند که شوهرش ازدواج موقت داشته و از طرفی ازدواج موقت بدون شاهد و دست خط و ثبت محضری امکان پذیر است
    امضای ایشان

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

اگه کسی این کارو کرده به غیر از اون 9 شزط، کار غیر قانونی انجام داده

از خودتان فتوا صادر نکنید

قانونی هست و مرد باید تمام حق و حقوقات زوجه را پرداخت کند.
    در ضمن شرعی هم هست

مسئله دیگر که شاید برای خیلیها جالب باشه اینه که
    ازدواج موقت به صورت پنهانی و دور از چشم همسر نیز شرعی و قانونیست
    امضای ایشان

22. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    میزان امتیاز
    7

خوشتیپ پسر...

از خودم نمیگم... تو قانون اومده... زنا هر گونه رابطه جنسی غیر مجازه... چه توافقی و چه اجباری...

شما که منبعت لغت نامه است نه قانون... تو لغت نامه هم اومده زنا یعنی رابطه جنسی غیر شرعی که تجاوز نوعی رابطه جنسی غیر شرعیه
    درود
    بله با دیدگاه مذهبی بله فرقی با هم ندارند حق به جانب شماست
    اما در دیدگاه لغوی (طبق گفته لغت نامه دهخدا): زنا. [ زِ ] (ع اِمص ) جمع شدن با زن بطور حرامی و روسپی بارگی که جِهمَرز نیز گویند.همچنین زناکار ؛ ترجمه ٔ زانی است . (آنندراج ). روسپی باره . زانی !
    میبینید که حرفی از تجاوز اینها زده نشده , چون شخص روسپی باره نیاز به تجاوز ندارد چون روسپی خودش راضیست و...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد