نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: مشکلات خانوادگی

2398
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37808
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات خانوادگی

سلام.من یک پسر 18 ماهه دارم که چون خودم شاغلم از 7 ماهگیش که اومدم سرکار یه روز در میون میذاشتم خونه مادرم و مادر شوهرم.این بین زمانهایی که مادر شوهرم کار داشت یا میرفت مسافرت ( هر دو هفته یبار میرن مسافرت چون کار دارن) مادرم بچه رو نگه میکرد ولی وقتی مادر من نباشن یا برن مسافرت ایشون فقط همون نوبت های خودشون بچه رو نگه میکنن.تازگی هم که به شوهرم گفتن فقط روز زوج میتونن چون روزهای فرد ساعت 3 کلاس دارن و خسته میشن از صبح بچه نگه دارن و مادر خودمم فقط روزهای زوج میتونن چون ایشون هم روزهای فرد از 8 تا 12 ظهر کلاس دارن. اختلافات منو شوهرم خیلی بالا گرفت که یکی از اختلافاتمون این بود و من پیش یه مشاور رفتم و ایشون گفتن برای بچه پرستار بگیر که منتی هم نباشه.شوهرم اولش مخالفت کرد ولی بعد گفت بگیریم.حالا خودم مخالفم چون به این فکر نکرده بودم که شوهرم کارش چوریه که روزهای فرد استراحته.اگه بگم پرستار بیاد شوهرم هم حونه ست و مناسب نیست (گرچه خودش میگه من باهاش کاری ندارم بیاد ولی من قبول نمیکنم ) و بهش هم گفتن نه اینجوری نه که گفت باشه من بیرون میرم . وقتی میگه بیرون میرم یعنی قراره بره خونه پیش مامانش. ما همینجوری مشکل داریم به خاطر وابستگی های بیش از حد شوهرم به مادرش وای به اینکه سه روز در هفته بدون مزاحم وقت داشته باشه واسه آموزش های لازمه و بعد هم دعوا و جنگ اعصاب برای ما . از طرفی هم واقعا موندم بچه رو کی نگه داره! مهدکودک هم نمیذارمش چون بدنش خیلی ضعیفه و زود به زود مریض میشه که اگه مهد بره که دیگه هیچی.
    خواهش میکنم راهنمایی کنید موندم چیکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : نیاز به مشاوره فوری دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط یک بانوی ایرانی نمایش پست ها
    سلام.من یک پسر 18 ماهه دارم که چون خودم شاغلم از 7 ماهگیش که اومدم سرکار یه روز در میون میذاشتم خونه مادرم و مادر شوهرم.این بین زمانهایی که مادر شوهرم کار داشت یا میرفت مسافرت ( هر دو هفته یبار میرن مسافرت چون کار دارن) مادرم بچه رو نگه میکرد ولی وقتی مادر من نباشن یا برن مسافرت ایشون فقط همون نوبت های خودشون بچه رو نگه میکنن.تازگی هم که به شوهرم گفتن فقط روز زوج میتونن چون روزهای فرد ساعت 3 کلاس دارن و خسته میشن از صبح بچه نگه دارن و مادر خودمم فقط روزهای زوج میتونن چون ایشون هم روزهای فرد از 8 تا 12 ظهر کلاس دارن. اختلافات منو شوهرم خیلی بالا گرفت که یکی از اختلافاتمون این بود و من پیش یه مشاور رفتم و ایشون گفتن برای بچه پرستار بگیر که منتی هم نباشه.شوهرم اولش مخالفت کرد ولی بعد گفت بگیریم.حالا خودم مخالفم چون به این فکر نکرده بودم که شوهرم کارش چوریه که روزهای فرد استراحته.اگه بگم پرستار بیاد شوهرم هم حونه ست و مناسب نیست (گرچه خودش میگه من باهاش کاری ندارم بیاد ولی من قبول نمیکنم ) و بهش هم گفتن نه اینجوری نه که گفت باشه من بیرون میرم . وقتی میگه بیرون میرم یعنی قراره بره خونه پیش مامانش. ما همینجوری مشکل داریم به خاطر وابستگی های بیش از حد شوهرم به مادرش وای به اینکه سه روز در هفته بدون مزاحم وقت داشته باشه واسه آموزش های لازمه و بعد هم دعوا و جنگ اعصاب برای ما . از طرفی هم واقعا موندم بچه رو کی نگه داره! مهدکودک هم نمیذارمش چون بدنش خیلی ضعیفه و زود به زود مریض میشه که اگه مهد بره که دیگه هیچی.
    خب بچه رو روزای فردبذاریدپیش پدرش چه اشکالی داره؟
    نگهداری بچه که فقط مختص مادرنیست
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

اول از همه بگم که خدا به داد بچه برسه که از الان درگیر کشمکش مسایل شماها شده

خب با این شرایط واجب بود که صاحب فرزند بشید؟؟ ( ببخشید که صریح حرف میزنم )

لااقل شما خودتون تا وقتی که کوچولو قوی تر بشه و بتونه بره مهد وارد کار نمیشدین

بالاخره شما انتخاب کردین که این نازنین به دنیا بیاد الان هم وظیفه دارید به بهترین شکل آسایش بچه رو فراهم کنید

اگر راه چاره دیگه ای نیست یا شما یا همسرتون از کار استعفا بدین!

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37808
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh banoo نمایش پست ها
    خب بچه رو روزای فردبذاریدپیش پدرش چه اشکالی داره؟
    نگهداری بچه که فقط مختص مادرنیست
    یه هفته پدرش نگهش داشت خسته شد گفت نمیتونه خسته میشه!!

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37808
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

اول از همه بگم که خدا به داد بچه برسه که از الان درگیر کشمکش مسایل شماها شده

خب با این شرایط واجب بود که صاحب فرزند بشید؟؟ ( ببخشید که صریح حرف میزنم )

لااقل شما خودتون تا وقتی که کوچولو قوی تر بشه و بتونه بره مهد وارد کار نمیشدین

بالاخره شما انتخاب کردین که این نازنین به دنیا بیاد الان هم وظیفه دارید به بهترین شکل آسایش بچه رو فراهم کنید

اگر راه چاره دیگه ای نیست یا شما یا همسرتون از کار استعفا بدین!

ما بعد از هفت سال زندگی مشترک تصمصم گرفتیم بچه دار بشیم .نه اینکه همون سال اول و بدون شناخت
    دوم اینکه همه زندگی ها بالا و پایین دارن. اگه قرار باشه با هر اخلاق بد طرف مقابل بنای ناسازگاری بذاریم و طلاق بگیریم که اصلا آدم ازدواج نکنه بهتره .چون بالاخره هیچ وقت دو نفر مثه هم نیستن.
    سوم اینکه شما گویا تو ایران زندگی نمیکنید؟از خرج های بالای زندگی اطلاع دارین ؟ خودتون بچه دارید؟ از قیمت پوشک و شیر خشک و لباس بچه (ضروری ترین نیازهاش) اطلاع دارین که میگید نریم سرکار و استعفا بدیم ؟
    چهارم اینکه سوال این چیز دیگه ای بود. لطفا اگه راهنمایی مناسب شرایط کنونی من دارید بفرمایید.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37116
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظرمن بذارش یه مهدکودک خوب .همه بچه هایی که مادر شاغل دارن دیریا زود باید مهد برن .هیچی هم نمیشه نگرانش نباش .بچه هایی هم که تو خونن کم مریض نمیشن .در ضمن روزهایی که همسرت آزاده میتونه دیرتر ببردش یا زودتر بره دنبالش .از پرستار گرفتن توی خونه خیلی بهتره .شما به کی میخوای اعتماد کنی بچه رو دستش بسپاری .بعضی پرستارها دارو میدن بچه ها رو میخوابونن که راحت باشن ولی توی مهد یه نظارتهایی هست .

7. کاربران زیر از jayran بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37808
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jayran نمایش پست ها
    سلام
    به نظرمن بذارش یه مهدکودک خوب .همه بچه هایی که مادر شاغل دارن دیریا زود باید مهد برن .هیچی هم نمیشه نگرانش نباش .بچه هایی هم که تو خونن کم مریض نمیشن .در ضمن روزهایی که همسرت آزاده میتونه دیرتر ببردش یا زودتر بره دنبالش .از پرستار گرفتن توی خونه خیلی بهتره .شما به کی میخوای اعتماد کنی بچه رو دستش بسپاری .بعضی پرستارها دارو میدن بچه ها رو میخوابونن که راحت باشن ولی توی مهد یه نظارتهایی هست .
    سلام دوست عزیز
    آخه مهدکودک شنیدم به موقع پوشک عوض نمیکنن. پسر خواهر شوهرم مهدکودک میره اینقدر سرما خوردگیش کهنه کرد که دکترش گفت یه ماه نبرنش مهد تا بهبود پیدا کنه.
    پرستار هم اگه بگم بیاد دوربین تحت شبکه میذارم که از محل کارم چکش کنم .مستاصل شدم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37787
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بنظرم فرزندتون برای مهد خیلی کوچیکه پس این گزینه کنسل میشه .
    پرستار هم با حضور همسرتون داخل خونه انچنان مناسب نیست .
    در صورتیکه همسرتون این روز هارو برن خونه مادرشون هم با توجه به شناختی که خودتون از موضوع دارید راه حل مناسبی نیست .
    با توجه به فرمایشتون در مورد مخارج زندگی و همچنین در نظر داشتن این موضوع که مادرها هم خودشون مشغله دارن ، بنظرم تنها راه این هست که ببینید داخل فامیل دورترتون کدوم خانم ها هستن که نیازمند شغل نیمه وقت باشن ، حتی میتونین از خانم های جا افتاده تر کمک بگیرین ، و با لحن شوخی بهشون پیشنهاد کمک به شما در این امر رو بگید ، در مجاورت ما خانم و اقایی با مشکل شما وجود دارن که از یکی دیگه از خانم همسایه ها کمک گرفتن و مبلغی هم بهشون پرداخت میکنن .

10. 2 کاربران زیر از Mina69 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

امکانش نیست پرستاری بگیری که خودش محل مناسبی برای نگهداری بچه داشته باشه؟

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

همون مهد کودک بذارین بهتره

بچه خواهرمو از 6 ماهگی گذاشتن مهد

کمی قصور در کارشون بعضی وقتا هست اما بنظرم توی مهد بودن براش بهتره و بجای اینکه تک و تنها بزرگ شه به همراه بچه های دیگه بزرگ میشه

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3893
    تشکـر
    301
    تشکر شده 312 بار در 207 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    مهدکودک برای بچه های زیر ۳ سال به هیچ وجه توصیه نمی شه،بهترین گزینه برای شما پرستار هست و با وجود استفاده از دوربین دیگه مشکلی پیش نمیاد(هر چند به توصیه ی کارشناسان تا ۲ سالگی مادر باید در کنارفرزند خود حضور داشته باشه حتی با وجود پرستار)
    امضای ایشان
    اگر می خواهید قوی باشید صبر پیشه کنید ، فهیم باشید و عاقل .
    هر کسی می تواند گستاخ باشد اما قدرت واقعی در محبت و ادب نهفته است.

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

عاقبت این نوع بچه چی میشه !!! کاش میشد مطالعه انجام داد دید بچه دست پرستار و مهد کودک و جامعه بزرگ میشه چطور میشه!!! مطالعات کو هورت لازمه

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21473
    تشکـر
    1
    تشکر شده 39 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    9

بانوی محترم ایرانی سلام.
    شما هم خدا رو میخواید و هم خرما رو :-)
    دوست عزیز شرایط شما برای بچه دار شدن مناسب نبوده و صرف گذشت هفت سال از زندگی متاهلی این مجوز رو نمیداد به شما که اقدام کنید. باید هم مخارج و هم شرایط خودتون و خونواده هاتون رو در نظر بگیرید. به مادر همسر و یا مادر شما هیچ ربطی نداره که شما وقت ندارید برای بچه تون! اون نهایتا بهتون لطف میکنن، شما نباید مثل وظیفه نگاش کنید! منم همسرم شاغل بود ولی قبل از به دنیا اومدن دخترمون خودشون از کارشون استعفا دادن (به خواست خودشون)، منم بهشون گفتم بیمه شون رو خودمون پرداخت میکنیم که حقوق بازنشستگی داشته باشن در آینده. (بیمه تامین اجتماعی با عنوان زنان خانه دار که الان یه شغل محسوب میشه).
    شما قبل از اینکه به آینده ی اون بچه فکر کنید به دنیا آوردینش و ظرف هفت ماه به یه مشکل اساسی تبدیلش کردین و بدتر از همه این که از بقیه هم شاکی هستین! زندگی مال شماست و مسئولیت های خودتون رو نباید گردن کسی بندازید! یا بچه رو بفرستین مهد مثل بچه های دیگه طبیعی بزرگ شه، یا استعفا بدین، یا یه کار پاره وقت گیر بیارید، یا با پرستار کنار بیاید و یا اگه واقعا هیچکدوم مقدور نیستن بچه رو بدین پرورشگاه!
    لحن تند من رو ببخشید (که فقط و فقط بخاطر عدم مسئولیت پذیری شما نسبت به بچه س) اما شما خودتون تمام گزینه های ممکن رو متصور شدین و هر کدوم رو به بهونه یا دلیلی رد کردین! راهی جز همینایی که میگین بعیده وجود داشته باشه...

16. 2 کاربران زیر از rex.kax بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38060
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

یه هفته پدرش نگهش داشت خسته شد گفت نمیتونه خسته میشه!!
    سلام
    یعنی چی که خسته میشه؟
    مگه اونم پدرش نیست؟
    چقدر آدم میتونه بی درک باشه آخه؟

18. کاربران زیر از سمیه2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38072
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم شماازکارتون استعفابدین بیایین خونه داری وبچه داری بکنین،تودهنتون میگین بچم.
    بیخیال یعنی کارای خونه وتربیت بچه ارزش استعفارو نداره،یعنی وقتی بچتون بزرگ بشه،بهتون بگه توکه منوبزرگ نکردی والان داری بهم این حرفو میزنی،چی میخایین بگین،
    بادرامد شوهرتونم میتونین بگذرونین اگه تشریفات بزاره.خلاصه ازمن گفتن بچگی بچتون یباراتفاق میوفته.
    امیدوارم مشکلتون به لطف خداهرچه زودتربدون دلخوری حل بشه

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    به نظرم پدر بچه هم باید کمی مسولیئت داشته باشن وروز هایی که کارندارن ازبچه مراقبت کنند. چون شما هم باکارکردنتون دارید به ایشون درتامین مخارج زندگی کمک میکنید.ولی اگر قبول نمی کنند خب شما بهتره که ازکارتون استعفابدیدواینم به یاد داشته باشید که خرج ومخارج خانواده برعهده ی مرد هست وحالا که ایشون باهاتون همکاری نمی کنند خب باید کل هزینه های زندگی روخودشون تامین کنند.شماهم بی دردسر میشینید بچه تون روبزرگ میکنیداین جوری منت کسی هم سرتون نیست .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد