نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: کمک مالی همسر به خانواده

2134
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38368
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کمک مالی همسر به خانواده

با سلام
    37 ساله هستم و 6 سال پیش ازدواج کردم. مشکل من یه کم خاصه. متاسفانه ما هنوز بچه نداریم و تحت درمانیم. احساس میکنم شوهرم نسبت به زندگی دلسرد شده. چیزی نمیگه و ادعا میکنه اینجوری که من میگم نیست. اما من زن هستم و حس میکنم. مشکل من اینه که همسرم برای کل خانواده ش ولخرجی میکنه. حتی برادرهای متاهلش. پدر و مادرش پیشکش. ماشین خریدنشون،مراسم ازدواج، بهبود سطح زندگی و... اما به خودمون که میرسه با اونکه هردو شاغلیم و وضع مالی مون هم متوسط رو به بالا، برای هر برنامه من مخالفت میکنه. نه از سفر خبریه نه خرید خونه و ... ماشین رو هم که خراب بود به هزار دردسر راضی شد عوض کنه. میگه من که وارث ندارم برای کی پول جمع کنم. میگم خوب برای خودمون خرج کنیم میگه تنها از گلوم پایین نمیره. قبلا بهم میگفت اما تازگیها پنهانی کمکشون میکنه اونم بلاعوض. هزینه های زندگی رو هم تقسیم کرده با من.جالبه با ازدواج برادرهاش به شدت مخالف بود چون همسرانشون اهل حجاب و .. نیستن. من چادری هستم. اما اونقدری که بفکر زن برادرهاش هست به فکر من نیست. خیلی حس بدی نسبت بهش پیدا کردم. میگه از زنهای بدحجاب متنفرم اما برای اونها خیلی ارزش قائله . میگم حتما من ساده بودم که بعد ازدواج باهاش نه آرایش میکنم نه مانتویی میچرخم چون دوست نداره.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : کمک مالی همسر به خانواده

دوست عزیز این مسایل بستگی به گفتگوی شما داره .
    باید در زمانی مناسب با ایشون صحبت کنید .
    تا ریشه این رفتارها مشخص بشه .
    چون تا ندونید شوهرتون از چه چیزی ناراحت هستند .
    در مقابل نمیتونید تصمیم درستی رو اتخاذ کنید .
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38368
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم بخاطر پاسخ
    ما خیلی با هم صحبت کردیم. ولی نتیجه این شده که کمکهای همسرم پنهانی انجام میشه. علت ناراحتی ایشون رو هم ذکر کردم. بخاطر بچه دار نشدن ماست

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط sorayya_1981 نمایش پست ها
    ممنونم بخاطر پاسخ
    ما خیلی با هم صحبت کردیم. ولی نتیجه این شده که کمکهای همسرم پنهانی انجام میشه. علت ناراحتی ایشون رو هم ذکر کردم. بخاطر بچه دار نشدن ماست
    با سلام سرکار خانم
    ایراد عدم بچه دار شدن از شماست یا ایشون؟
    در ضمن چرا به خودتون نمیرسید؟ دلیلی نداره چون چادری هستید اما ارایش یا هیچی نکنید. حتی اگر آرایش بیرون از منزل رو درست نمیدونید به خودتون داخل منزل برسید.
    در ضمن چه چیزی از همسرتون دیدید که میگید به جاری هاتون احترام بیشتری میذارند؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38368
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    با سلام سرکار خانم
    ایراد عدم بچه دار شدن از شماست یا ایشون؟
    در ضمن چرا به خودتون نمیرسید؟ دلیلی نداره چون چادری هستید اما ارایش یا هیچی نکنید. حتی اگر آرایش بیرون از منزل رو درست نمیدونید به خودتون داخل منزل برسید.
    در ضمن چه چیزی از همسرتون دیدید که میگید به جاری هاتون احترام بیشتری میذارند؟
    ایراد از هر دوی ماست. من آرایش نمی کنم ولی مرتب هستم. ایشون با آرایشی که توی ذوق بزنه مخالف هستن و منم انجام نمی دم. احترام به جاری ها منظورم خواسته هاشون بود. مثلا اگر اونها بخوان سفر حتما شوهر من به برادرهاش پول قرض می ده.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

ایراد از هر دوی ماست. من آرایش نمی کنم ولی مرتب هستم. ایشون با آرایشی که توی ذوق بزنه مخالف هستن و منم انجام نمی دم. احترام به جاری ها منظورم خواسته هاشون بود. مثلا اگر اونها بخوان سفر حتما شوهر من به برادرهاش پول قرض می ده.
    خوب پس کاری به جاری هاتون نداره. ایشون برای خانواده اش خرج میکنه و اگر میگن خوششون نمیاد از این مدل خانم ها. با زدن این حرف ها حساسشون نکنید.
    بنده نگفتم ارایش غلیظ کنید. ولی ارایش ملایم که بیشتر شبیه گریم باشه هم میتونید انجام بدید.
    در ضمن یک باور غلط متاسفانه هستش توی ایران که میگن مرد باید خرج بده. وقتی دوطرفتون درامدتون اکیه هردو برای منزل باید خرج کنید. یک سری کلاس هست. مجموعه رفتارهای متقابل میتونید باهم ثبت نام کنید و از شرکت درونش هم مطالب مفیدی یاد بگیرید و هم لذت ببرید. حتما هم بشینید و صحبت کنید و قبلش یک سری اصول برای صحبت بذارید. بدون دعوا بدون غر زدن، در تایم مناسب، مثلا یک روز جمعه که بیکارید و خستگیتون در رفته. برای همسرتون جایگزین پیدا کنید مثلا اگر هردوتون از داشتن یک حیوون خانگی لذت می برید. مثل طوطی مرغ مینا یا گربه یا ... خریداری کنید و مدل زندگی تونو تغییر بدید. سعی طرز فکرتون رو نسبت به وارث داشتن تغییر بدید.
    سعی کنید مشکلات کسانی هم که بچه دارند رو ببینید و بهشون یاداوری کنید که داشتن فرزند تضمین کننده خوشبختی نیست.
    موفق باشید

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38368
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    خوب پس کاری به جاری هاتون نداره. ایشون برای خانواده اش خرج میکنه و اگر میگن خوششون نمیاد از این مدل خانم ها. با زدن این حرف ها حساسشون نکنید.
    بنده نگفتم ارایش غلیظ کنید. ولی ارایش ملایم که بیشتر شبیه گریم باشه هم میتونید انجام بدید.
    در ضمن یک باور غلط متاسفانه هستش توی ایران که میگن مرد باید خرج بده. وقتی دوطرفتون درامدتون اکیه هردو برای منزل باید خرج کنید. یک سری کلاس هست. مجموعه رفتارهای متقابل میتونید باهم ثبت نام کنید و از شرکت درونش هم مطالب مفیدی یاد بگیرید و هم لذت ببرید. حتما هم بشینید و صحبت کنید و قبلش یک سری اصول برای صحبت بذارید. بدون دعوا بدون غر زدن، در تایم مناسب، مثلا یک روز جمعه که بیکارید و خستگیتون در رفته. برای همسرتون جایگزین پیدا کنید مثلا اگر هردوتون از داشتن یک حیوون خانگی لذت می برید. مثل طوطی مرغ مینا یا گربه یا ... خریداری کنید و مدل زندگی تونو تغییر بدید. سعی طرز فکرتون رو نسبت به وارث داشتن تغییر بدید.
    سعی کنید مشکلات کسانی هم که بچه دارند رو ببینید و بهشون یاداوری کنید که داشتن فرزند تضمین کننده خوشبختی نیست.
    موفق باشید
    خودش هم میگه من به برادرهام قرض میدم. اما چند وقت پیش پدر یکی از جاریهام تصادف کرد و ماشینش 7 تومن خسارت دید. همسر من بدون اینکه به من بگه سریع بهش پول قرض داد. من بعدها فهمیدم.دقیقا پولی بود که برای سفر عید کنار گذاشته بودیم. اتفاقا علایق من و همسرم با هم فرق میکنه. من به ورزش و سفر و .. خیلی علاقه دارم. اما ایشون بشدت به ادامه تحصیل علاقه داره و دانشجوی دکتراست. البته من هم فوق لیسانس دارم. اما فعلا دوست ندارم ادامه بدم. اما شرایط خونه رو برای درس خوندن ایشون مهیا میکنم. حتی مهمون دعوت نمیکنم موقع امتحاناتش. ولی ایشون علایق من رو گاهی مسخره میکنه. میگه بجای باشگاه رفتن و فیلم دیدن و ... بشین درس بخون.ابتدای صحبتم گفتم من و ایشون با هم هزینه های زندگی رو پرداخت می کنیم. من همیشه توی همه پروژه های زندگیمون سهم خودمو دادم.

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38368
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شاید اشتباه کردم مشکلم رو اینجا مطرح کردم. با چند تا جمله نمیتونم همه چیو بگم.من زن سختی کشیده و صبوری هستم. به اطرافیانم هم کمک مالی و جانی زیاد می کنم. اما هر چیزی حدی داره و همسر من فوق العاده زیاده روی میکنه. جالبه که به من میگه تو ساده هستی و دیگران از مهربونیت سواستفاده میکنن. کاری که برادرهاش درمورد خودش انجام میدن. در ضمن ما از دو استان مختلف جنوبی هستیم و فعلا ساکن شهر من. همسرم اوغات فراغتش مدام سرش توی گوشی هست و از راه دور خانواده ش رو ساپورت میکنه. اما من که توی شهر خودم هستم حرفام براش باد هواست. اصلا حاضر نیست اینجا حتی خونه بخره. ما مستاجریم و تا بحال 3 مرتبه خونه عوض کردیم.الانم صاحبخونه میخواد بلندمون کنه. ولی توی شهر خودش با برادرهاش بفکر سرمایه گذاریه و خدا رو شاهد می گیرم هیچ سودی عاید خودمون نمیشه. اجاره منزل رو هم من میدم. درضمن به اصرار خودش در شهر من ساکنیم.

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

شاید اشتباه کردم مشکلم رو اینجا مطرح کردم. با چند تا جمله نمیتونم همه چیو بگم.من زن سختی کشیده و صبوری هستم. به اطرافیانم هم کمک مالی و جانی زیاد می کنم. اما هر چیزی حدی داره و همسر من فوق العاده زیاده روی میکنه. جالبه که به من میگه تو ساده هستی و دیگران از مهربونیت سواستفاده میکنن. کاری که برادرهاش درمورد خودش انجام میدن. در ضمن ما از دو استان مختلف جنوبی هستیم و فعلا ساکن شهر من. همسرم اوغات فراغتش مدام سرش توی گوشی هست و از راه دور خانواده ش رو ساپورت میکنه. اما من که توی شهر خودم هستم حرفام براش باد هواست. اصلا حاضر نیست اینجا حتی خونه بخره. ما مستاجریم و تا بحال 3 مرتبه خونه عوض کردیم.الانم صاحبخونه میخواد بلندمون کنه. ولی توی شهر خودش با برادرهاش بفکر سرمایه گذاریه و خدا رو شاهد می گیرم هیچ سودی عاید خودمون نمیشه. اجاره منزل رو هم من میدم. درضمن به اصرار خودش در شهر من ساکنیم.
    عزیزم بنده روانشناس هستم. و قصد ندارم بهتون انگی بزنم یا بگم کار نمیکنید. بله دقیقا این جا نمیشه مشکلات رو حل کرد و فقط میشه با توجه به توضیحاتتون یک سری توضیح واضحات داد. اگر امکانش رو دارید حتما به یک مشاور مراجعه کنید توی شهرتون و بعد از ایشون بخوایید همسرتون رو دعوت کنند و اگر هم نمیان بگید که اینطوری عنوان کنن که به خاطر مشکل شما باید برند و اینجوری بیان تا بیشتر در موردش صحبت کنید.
    موفق باشید

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38368
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چند نکته:
    1- اینجا مشاورهای خوبی نداره. من چند بار امتحان کردم
    2-شما دقیقا به من انگ زدید چون من از ابتدا در مورد هزینه و کار کردن و... صحبت کردم.
    3- شما حتما آقا هستید و مسلما طرفدار آقایون
    4- من هم بیرون منزل کار میکنم و هم تمام کارهای منزل رو انجام میدم. همسرم کوچکترین کمکی نمیکنه
    5-من و همسرم همدیگه رو دوست داریم و نمیخوام بخاطر مسائل مالی زندگیمون خراب بشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد