نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: بحث آزاد : تنبیه بدنی فرزندان

2334
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35777
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بحث آزاد : تنبیه بدنی فرزندان

سلام به همگی شبتون بخیر
    بچه های عزیز من میخوام اینجا یه نظر سنجی بکنم در رابطه که با مادری که خیلی زود عصبانی میشه و وقتی عصبانی میشه دختر سی ساله شو میزنه و بدن دخترشو کبود میکنه و باعث میشه استخوناشم درد بگیره. این دختر سی ساله وقتی تنبیه بدنی مادرش اوج بگیره برای دفاع از خودش بدون قصد آزار و دست درازی ناخناش یه کم بازچ مادرشو زخم میکنه این مادر فوق العاده استرسیه و تا یه چیزی میشه گیرای الکی به دخترش میده مثلا مادره به دختره میگه بیا فلان کار رو برام بکن دختر هم میگه باشه بعد هزار تا فحش و بد و بیراه به دخترش میده که چرا مثلا تو فلان جا انجامش نمیدی برام و لج میکنه دختر هم لج میکنه و میگه یه ساعت دیگه و مادرش عصبانی میشه که مگه من مسخره توام و میاد کتابای دخترشو پاره میکنه عمدی و با پا به بدن دخترش محکم لگد میزنه و دختر هیچ واکنشی نشون نمیده و هیچی نمیگه و بی صدا فقط گریه میکنه که خسته شدم از مادرم. مادر هم متوجه گریه هاش نمیشه چون دختر میدونه مادرش بهش میگه خوبت شد حقت بود و از این حرفا. یا مثلا مادر میاد میگه به من پول بده دختر هم میگه ندارم با بددهنی میپره به دخترش و دوباره حرفای ناراحت کننده به دخبدید میزنه اینم بگم که این مادر دختر هم پیچونده چندباری و ول میکرده میرفته کارای خودشو انجام می داده و همیشه به فکر خودش بوده دختر خیلی کوتاه هم میومده و دیگهکاسه صبرش,لبریز شده . به نظر شما راهکارش چیه دختر باید چکار کنه که مادره نزنش آیا دختر مقصره آیا مادر مقصره آیا رفتارای جفتشون اشتباهه

ممنون میشم پاسخ بدید
    ویرایش توسط سارا ک : 08-23-2017 در ساعت 12:54 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    50
    تشکر شده 64 بار در 53 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نظر سنجی در رابطه با تنبیه بدنی مادر با دخترش

با درود
    مادر شما باید داروهای آرامبخش مصرف کند.
    شما از خودتان دفاع کنید. با توجه به توضیحاتی که دادید شما در دفاع از خودتان کوتاهی می کنید.
    در کشورهایی مانند آمریکا یا کانادا اگر چنین گزارشی به پلیس داده شود. دادگاه به خوبی مشکل را حل می کند
    اگر امکانش را دارید از مادرتان شکایت کنید شاید ترس مانع ادامه کارهایش شود
    ویرایش توسط خرد : 08-23-2017 در ساعت 09:45 AM

3. کاربران زیر از خرد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    تشکر شده 773 بار در 518 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط سارا ک نمایش پست ها
    سلام به همگی شبتون بخیر
    بچه های عزیز من میخوام اینجا یه نظر سنجی بکنم در رابطه که با مادری که خیلی زود عصبانی میشه و وقتی عصبانی میشه دختر سی ساله شو میزنه و بدن دخترشو کبود میکنه و باعث میشه استخوناشم درد بگیره. این دختر سی ساله وقتی تنبیه بدنی مادرش اوج بگیره برای دفاع از خودش بدون قصد آزار و دست درازی ناخناش یه کم بازچ مادرشو زخم میکنه این مادر فوق العاده استرسیه و تا یه چیزی میشه گیرای الکی به دخترش میده مثلا مادره به دختره میگه بیا فلان کار رو برام بکن دختر هم میگه باشه بعد هزار تا فحش و بد و بیراه به دخترش میده که چرا مثلا تو فلان جا انجامش نمیدی برام و لج میکنه دختر هم لج میکنه و میگه یه ساعت دیگه و مادرش عصبانی میشه که مگه من مسخره توام و میاد کتابای دخترشو پاره میکنه عمدی و با پا به بدن دخترش محکم لگد میزنه و دختر هیچ واکنشی نشون نمیده و هیچی نمیگه و بی صدا فقط گریه میکنه که خسته شدم از مادرم. مادر هم متوجه گریه هاش نمیشه چون دختر میدونه مادرش بهش میگه خوبت شد حقت بود و از این حرفا. یا مثلا مادر میاد میگه به من پول بده دختر هم میگه ندارم با بددهنی میپره به دخترش و دوباره حرفای ناراحت کننده به دخبدید میزنه اینم بگم که این مادر دختر هم پیچونده چندباری و ول میکرده میرفته کارای خودشو انجام می داده و همیشه به فکر خودش بوده دختر خیلی کوتاه هم میومده و دیگهکاسه صبرش,لبریز شده . به نظر شما راهکارش چیه دختر باید چکار کنه که مادره نزنش آیا دختر مقصره آیا مادر مقصره آیا رفتارای جفتشون اشتباهه

ممنون میشم پاسخ بدید
    نظر سنجی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نیاز به نظر سنجی نیست این جور سوالا

بعدشم نظر سنجی اینطوری نیست دوست عزیز

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط javaheri69 نمایش پست ها
    نظر سنجی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نیاز به نظر سنجی نیست این جور سوالا

بعدشم نظر سنجی اینطوری نیست دوست عزیز
    این جای کمک کردنته

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بحث آزاد : تنبیه بدنی فرزندان

سلام به همگی شبتون بخیر

ممنون میشم پاسخ بدید
    سلام
    به نظرم رفتارای جفتشون اشتباهه. هم مادر که کلا رفتارش بیمارگونست هم دختر که اجازه می ده این رفتار باهاش بشه. چرا باید کوتاه بیاد می خواد احترام بذاره؟ اگه اینه احترام گذاشتن وقتی داره به خودش ضربه می خوره اشتباهه. همونطوری که بچه باید احترام مادرشو نگه داره بچه ام یه حقی گردن مادر داره که مادرشون اصلا توجه نمی کنند.
    به نظرم باید تا جایی که می تونه از مادرش دور بشه. سر کار بره باشگاه بره کلا تو خونه نباشه. هیچ وقتم جلو مادرش کوتاه نیاد. آدمی که فحش میده کتک می زنه بددهنی می کنه یعنی ضعیفه. می خواد ضعفشو پشت خشونتش قایم کنه. چند بار که دختر جلو مادرش در بیاد و از حقش دفاع کنه اونم یکم عقب میشینه. اما هر چی کوتاه بیاد مادرشم دیوارشو بلندتر می چینه.
    بحث رفتار مادر و اینکه درمانش چیه و حالا شاید بیمار باشند یا هر مشکلی داشته باشند که دوستمون بالا گفتند؛ جداست. ایشون حتی اگرم بیمار باشند باید خودشون بخوان تا درمان بشند. الان موضوع رفتار دختره که باید چطوری با مادرش مواجه بشه. موضوع شخصیت و احترام دختره که باید حفظ بشه. بعدش اگه شد شاید انقدری بتونه رو مادرش تاثیر بذاره که وادارش کنه برای درمان کاری بکنند.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36283
    تشکـر
    45
    تشکر شده 82 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به همگی شبتون بخیر

ممنون میشم پاسخ بدید
    سلام دوست عزیز.
    وقتی میگید سن دخترشون 30 سال هست پس مادر هم در سن 50 هستند تقریبا. ببینید ممکنه مادرشون بر اساس سن میانسالی که دارند دچار یک نوع بحران شده باشن. البته بحران میانسالی افسردگی میاره اما رفتار ایشون پرخاشگری هست حتما باید به یک روانپزشک مراجعه بشه چون اونطور که میگید بون دلیل موجه اینکارها رو میکنند و دائمی هست رفتار ایشون با یک دختر 30 ساله عجیبه. و بعیده یک دختر 30 ساله رو تنبیه بدنی کرد. دخترشون حتما با یک مشاور مشورت کنند. ایا امکان کار کردن و استقلال برای دخترشون هست؟ در اینصورت هم برای روحیه شون خوبه (البته اگر امکانش رو دارن) و هم اینکه این استقلال ممکنه اعتماد مادرشون رو جلب کنه و رفتارشون بهتر شه.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    این جای کمک کردنته
    منظور من چیز دیگه بود شما نگرفتی
    نظر سنجی چیز دیگه است..مال رای دادن هست..

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

مادر باید پیش یه روانپزشک بره و حتی اگه نیازه بستری بشه و البته دختر نباید کتک خور باشه

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

والدینی که به تنبیه جسمی فرزندان خود اقدام می کنند ظاهرا ویژگی های مشترکی دارند. نخست آن که به هر دلیلی نمی توانند خود را کنترل کنند و گرفتار احساسات منفی می شوند و درصدد تخلیه آن بر می آیند. ضرب و شتم فرزندان گاه واکنشی خود به خود به استرس است. اغلب کسانی که فرزندان خود را مورد ضرب و شتم قرار می دهند خود در خانواده هایی بزرگ شده اند که بدرفتاری جسمانی متداول بوده است.

بخش مهمی از رفتار والدین بدرفتار تکرار مستقیم آن چیزی است که خود در کودکی تجربه کرده اند و در کم سالی آموخته اند. الگوی آنها کسی بوده که با آنها بد رفتاری کرده است. بسیاری از والدین با انبوهی از مشکلات احساسی و نیازهای برآورده نشده پای به دوران بلوغ می گذارند و به لحاظ احساسی هنوز کودک هستند. اغلب آنها به عنوان جانشین پدر و مادر به فرزندان خود نگاه می کنند و می خواهند نیازهای احساسی و عاطفی برآورده نشده در دوران کودکی خود را بر آورده سازند.

پدر و مادر بدرفتاری که می بینند کودک آنها نمی تواند نیازهای آنها را برآورده سازد خشمگین می شوند. خشونت جسمانی با فرزندان اغلب واکنشی نسبت به استرس ناشی از محیط کار، اختلاف با یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان یا تنش عمومی به خاطر سبک و طرز زندگی به طور کلی ناخشنودی از آن است.

بچه ها هدف های ساده ای هستند و نمی توانند ازخود دفاع کنند و می توان آنها را وادار به سکوت کرد. متاسفانه هم برای شخص بدرفتار و هم برای قربانی، جابه جا شدن خشم تنها به طور موقت اسباب تسلی خاطر بدرفتار را فراهم می سازد و بخش اصلی خشم او دست نخورده باقی می ماند و بار دیگر تولید مشکل می کند و متاسفانه هدف خشم او نیز مجبور به تحمل می شود تا این ناراحتی را به دوران بلوغ ببرد.
    والدین آسیب رسان بر اساس ساختار روانی شان به چند دسته تقسیم می شوند؛ و از جمله می توان به تقسیم بندی کلی که در پی می آید توجه کرد.

- والدین عصبی: این نوع والدین با خشونت و پرخاشگری با کودکان رفتار و فرزند خود را کنترل می کنند و به طور ضمنی این پیام را به کودک می دهند که با داد زدن می تواند به هدف هایش برسد. بر اساس نظر روانشناسان در تربیت اخلاقی کودکان استفاده از تنبیه و سرزنش جایز نیست. به دلیل اینکه کودک برای فرار از تنبیه کار مورد درخواست والدین را انجام می دهد، ولی لزوما یک ارزش اخلاقی در او درونی نمی شود. این کودکان معمولا به رشد اخلاقی مورد قبول جامعه دست نمی یابند وبه دلیل عصبی بودن احتمال درگیری با مراجع قانونی و قضایی برای آنها وجود دارد.

- والدین وسواسی: این قبیل والدین بیش از اندازه مشوش هستند و خصوصیات شخصیتی و وسواسی در آنها دیده می شود و معمولا کمال طلب بوده و انتظارات غیر واقعی از خود و و دیگران به خصوص در مورد فرزندانشان در آنها دیده می شود.
    والدین وسواسی در مورد جزئی ترین مسائل مربوط به کودک از قبیل بهداشت، طهارت، غذا خوردن، لباس پوشیدن و... دخالت نموده و در نتیجه فشار زیادی به کودک وارد می کنند که ممکن است به او آسیب برساند. این گونه کودکان اغلب احساس درماندگی می کنند و تا پایان عمر چیرگی پدر و مادر بر آنها باقی می ماند.

- والدین طرد کننده: در این قبیل خانواده ها بیش از حد کودک طرد می شد و اکثر قریب به اتفاق افراد بزهکار در خانواده های پرخاشگر پرورش می یابند.
    طرد کردن کودکان شدت و ضعف داشته و دارای درجات گوناگون است این نوع رفتار گاه به شکل بی توجهی به رفاه و آسایش کودک است و گاه به شکل رفتار خصمانه نسبت به کودک بروز می کند. رفتار طرد کننده والدین احساس امنیت کودک را به خظر انداخته، اعتماد به نفس او را متزلزل می سازد و موجب نگرانی و پریشانی در وی می شود. این شرایط موجب مختل شدن سازگاری اجتماعی کودک می شود.

عدم رضایت از زندگی زناشویی که معمولا نتیجه تزلزل و ناپختگی عاطفی پدر یا مادر و یا هردوی آنهاست معمولا موجب رفتار طرد کننده مادران نسبت به فرزندان می شود. کودکان مطرود را می توان از نظر رفتاری به 4 تیپ تقسیم کرد: 1- تیپ سرکش و متجاوز که بی قرار و خواهان توجه هستند؛ 2- تیپ سرکش و ستیزه جو؛ 3- تیپ مطیع و سرافکنده( درمدرسه ضعیف و شرمسار و ترسو)؛ 4- تیپ آمیخته و پایدار که تظاهارت رفتاری هر سه گروه در آنان مشاهده می شود. رفتار خصمانه پدر یا مادر و یا هر دو موجب سرکشی و رفتار تجاوز آمیز در پسران می شود. ستیزه جویی در دختران ناشی از رفتارآکنده از تضاد والدین و یا رفتار خصمانه پدر است.

- والدین حمایت کننده: این والدین بیش از اندازه به فرزندان شان توجه نشان می دهند و از آنها حمایت می کنند. این امر موجب وابستگی بیش از حد کودک به والدین می شود. این کودکان نیاز شدیدی به توجه، کمک، ستایش و تایید دیگران دارند. در این کودکان ناراحتی های عصبی مانند زود رنجی، بی تابی و فقدان تمرکز فکری مشاده می شود. این کودکان از پذیرش مسئولیت سرباز می زنند و به قابلیت و توانایی خود اعتماد ندارند و در برابرانتقاد بسیار حساس هستند. به سبب رفتار اجتماعی ناپخته خودخواهی و نازپروردگی این کودکان در سازگاری اجتماعی با مشکلات فراوانی روبرو می شوند و معمولا دوستان زیادی ندارند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    بره پزشک قانونی نامه بگیره و از مادرش شکایت کنه
    والا اینایی ک شما گفتین مادر نیس از هر نامادری بدجنسی ک تو قصه های بچگی بود بدتره

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط javaheri69 نمایش پست ها
    منظور من چیز دیگه بود شما نگرفتی
    نظر سنجی چیز دیگه است..مال رای دادن هست..

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام به همگی شبتون بخیر

ممنون میشم پاسخ بدید

سلام دوست عزیز
    متاسفم
    به نظر من اول باید مادر تحت درمان قرار بگیرن که متوجه بشن بچه شون رو بناید کتک بزنن اون هم یه دختر سی ساله!
    و بعد بهتره دخترشون هم مشاوره برن که یاد بگیرن با مادرشون بهتر کنار بیان و مدیریت کنن رابطه رو.

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد