نمایش نتایج: از 1 به 43 از 43

موضوع: بخشیدن دیگران، رهایی از تنفر

8382
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

بخشیدن دیگران، رهایی از تنفر

بخشیدن دیگران،رهایی از تنفر

همۀ ما کم و زیاد از افراد مختلف و به بهانه های گوناگون، صدمه های روحی دیده‏ ایم؛ اعتمادها از بین رفته و قلبهایی شکسته شده است.
    این صدمات برای مدت کوتاه بسیار معمولی هستند اما همین دردها گاهی اوقات ماندنی شده و ما با یادآوری و آن صدمات این دردها را دوباره زنده کرده و با آنها دست و پنجه نرم می‏کنیم.
    این مسئله نه تنها باعث ناراحتی ما شده بلکه می‏تواند روابط ما را بیش از پیش خدشه‏ دار کند و باعث برآشفتگی و بی میلی در رویارویی با مردم شود. ما گاهی در دایرۀ خشم و عصبانیت گرفتار می‏شویم و زیبایی‏های زندگی را از یاد می‏بریم. ما باید بخشیدن را بیاموزیم و آنرا در زندگی خود جاری سازیم.

بعضی اوقات بخشیدن یک فرد چنان می ‏تواند فضای ذهنی ما را باز کند که هیچ عمل دیگری به آن نمی‏رسد.

یک واقعیت مبنی بر این وجود دارد که «همه افراد بخشش را کاری بسیار خوب می‌دانند، اما فقط تا زمانی که خودشان قرار نیست کسی را ببخشند.»

بخشیدن واقعاً کارِ آسانی نیست، فراموش کردن نیز همین طور؛ برایِ دستیابی به این قابلیت‌ها به زمان زیادی نیاز داریم.
    البته بخشش کاملاً مانند عشق است، نمی‌شود به زور آن را به کسی تحمیل کرد، بلکه باید به آن رسید. شما باید برای خود شرایطی را به وجود بیاورید که بتوانید دیگران را ببخشید.

چرا باید دیگران را بخشید ؟

تنفر، یک احساس پیش رونده منفی است. این احساس اگر رها نشود با گذر زمان عمق پیدا می کند.
    هرچقدر این مساله بیشتر قلب شما را برنجاند، به صورت یک عامل زمینه ساز مشکلات درونی در شما باقی می ماند.

درعوض بخشش می‏تواند مسیر زندگی افراد را عوض کند. البته نه بخششی که به معنای فراموش کردن و پاک کردن گذشته است، بلکه بخشیدن به معنای واقعی و از اعماق قلب و ته دل. البته باید دقت کنیم که ما نباید سعی در عوض کردن رفتار فرد مقابل داشته باشیم چراکه کنترل رفتار افراد دست ما نیست اما کنترل خشم و عصبانیت خودمان در دست خودمان است.

در اینجا دلایلی برای بخشیدن افراد ذکر می‏گردد :

۱ – نبخشیدن افراد مانند حمل کردن توده‏ای از بار منفی است که همین امر موجب اختلالاتی در ذهن و متعاقب آن در جسم انسان می‏شود. چراکه هر تصوری در درون، انعکاسی به بیرون دارد.
    وقتی احساس نفرت را درون خود نگه می‌دارید، رنج خودتان را بیشتر می‌کنید. همچنین حق گذشتن از اتفاقات و شاد بودن دوباره را از خود می‌گیرید. وقتی کیسه نامرئی تنفر را با خود حمل می‌کنیم، به آرامی بخشی از آنچه که هستید را ویران می‌کنید و به کسی که از او متنفر هستید اجازه می‌دهید روی شما کنترل پیدا کند. درآخر این احساس تنفر شما را سوزانده و تخریب فاجعه‌باری در زندگی و روابطتان ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید تاثیری که بر زندگی شما داشته‌اند را از میان بردارید، باید راهی برای بخشیدن آن فرد پیدا کنید.

۲ – گذشته‏ ای خوب و عاری از تقصیر و گناه دیگران باعث شادابی و سرحالی می‏شود و باعث می‏شود که با هر نگاه به گذشته، فقط خاطرات خوش و خوب جلوه کند و با بخشیدن خاطرات بد و منفی خودبخود پاک می‏شوند.

۳ – بینش افراد نسبت به ما و شخصیت ما بهتر شده و ما را به عنوان فردی با گذشت و مورد اعتماد قبول می‏کنند همچنین با بخشیدن، فرد مورد نظر را برای همیشه مدیون خود کرده‏ایم. (البته اگر خطای وی به عمد بوده باشد)

۴ – شاید این شرایط برای خود ما هم پیش آید و ما نیز روزی نیازمند بخشیده شدن از جانب دیگران شویم. پس قانون کارما را به یاد آوریم و بومرنگ خود را به سمت بخشش افراد پرتاب کنیم تا با بخشیده شدن از جانب دیگران به سمتمان بازگردد.

5- طبق تحقیقاتِ جدید، بخشیدن و فراموش کردن، فوایدِ پزشکی نیز دارد. افرادی که این خصوصیات را دارند، کمتر به فشارِ خون مبتلا می‌شوند، سیستم دفاعی قوی تری دارند و هورمون‌های استرس زا در بدنِ آن‌ها کمتر ترشح می‌شود. کمر درد، مشکلِ معده و سردرد نیز در آن‌ها کمتر دیده می‌شود. همچنین این افراد کمتر عصبانی می‌شوند، افسردگی هم در آن‌ها به ندرت دیده می‌شود.

انواع بخشش
    از نظر پروفسور وورسینگتون، استاد دانشگاه ویرجینیا، دو نوع بخشش وجود دارد:

بخششِ نوعِ اول:
    با فراموش کردنِ افکار خشم آلود نسبت به فرد مورد نظر است.
    مثلاً شما به خود می‌گویید که من نمی‌خواهم انتقام بگیرم، اصلاً می‌خواهم به طور کامل آن فرد را فراموش کنم.
    که البته این نوعِ بخشش خیلی مطلوب نیست، چون شما در وجودتان هنوز اندکی خشم دارید.

بخششِ نوعِ دوم:
    عوض کردنِ احساس است، شما تنفر را فراموش نمی‌کنید، بلکه آن را با محبت عوض می‌کنید.
    از نظرِ پروفسور این نوع بخشش به سلامت شما کمکِ زیادی می‌کند، فکرِ شما را کاملاٌ باز می‌کند و به شما قدرت می‌دهد.

چگونه ببخشیم ؟

بخشیدن آسان نیست اما ما می‏توانیم در عرض یک روز و یا حتی در چند ثانیه یک نفر را ببخشیم.
    ابتدا باید با خود عهد ببندیم که می‏خواهیم تغییر کنیم و می‏خواهیم فضای ذهنی خود را باز کنیم و نیز باید بدانیم که مزمن شدن این دردها باعث آسیب جدی به روح و روان انسان می‏شود.

یکی از راههای ساده برای بخشیدن افراد این است که خودمان را جای فرد گنهکار بگذاریم. ببینیم چرا او دست به چنین کاری زده است و از خود بپرسیم “کدام رفتار من باعث شده تا او چنین کند؟” و همیشه همه را خوب بدانیم.
    بدانیم که هیچ کس از ابتدا خطاکار نبوده و هیچ کس قصد آزار و اذیت دیگری را ندارد.

راه دیگر برای بخشیدن افراد این است که بدانیم که گذشته دیگر برنمی‏گردد و اتفاقی که افتاده دوباره از نو طراحی نمی‏شود. پس چرا خود را ناراحت کرده و غده‏ای را در ذهن خود بوجود آوریم و با نبخشیدن افراد آن غده را روز بروز بزرگتر کنیم؟ با خود تصور کنیم که نبخشیدن‏ها مانند سنگهایی هستند که سر راه پیشرفت ما قرار دارند. ما با بخشیدن آرامش را برای خود به ارمغان آورده و در واقع لطفی به خودمان می‏کنیم. (این قضیه جدی است)

به یاد داشته باشیم. هر کسی در مواقع عصبانیت و یا حتی در حالت عادی و از روی بی‏فکری دست به اقداماتی می‏زند که شاید از نظر بسیاری از افراد درست نباشد و عامل ناراحتی آنان شود. پس این مسئله را دلیل بر بی فکری فرد و یا لحظۀ عصبانیت وی در نظر بگیریم.

امضای ایشان

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : بخشیدن دیگران، رهایی از تنفر

دوست خوبم ازت میخوام توی این تاپیک به خودت جرات بدی و با بزرگواری یه نفر که توی زندگیت به هر دلیلی ازش خیلی دلگیر شدی را از ته قلبت ببخشی

چون تو لایق آرامش هستی...
    امضای ایشان

3. 11 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

سخته
    چون بعضی وقتا حس میکنم آرامشم تو انتقامه
    مثل یه رویاست که وقتی بهش میرسی میبینی به هیچی نرسیدی

سخته ولی باید یاد بگیرم ببخشم تا بخشیده شم
    بفهمم تا فهمیده شم
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

5. 12 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

از خودم شروع میکنم

- من خانواده م رو به خاطر زمانیکه به حمایتشون نیاز داشتم اما همراهیم نکردن... میبخشم
    - من دوستم رو (که مثل خواهرم بود و هست) به خاطر دروغ بزرگی که هر روز بهم میگفت، با اینکه میدونست این دروغش چقدر داره اذیتم میکنه... میبخشم
    - من کسی رو که خیلی تلاش کردم کمکش کنم اما از دلسوزیم سواستفاده کرد... میبخشم
    - من خودم رو به خاطر اشتباهاتی که درگذشته به خاطر سادگی و بی تجربگیم انجام دادم... میبخشم
    -....

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 13121911620can forgive but not forget!00.jpg  
    امضای ایشان

7. 13 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    تشکر شده 62 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    10

من اون بی معرفتو که به خاطرش تو دردسر بزرگی افتادم ولی اون بدون هیچ حرفی ولم کردو رفت با از ما بهترون گشت رو..........هیچ وخ نمی بخشم هیچ وخ! هر ادمیو می بخشم الا اون بذار تا اخر عمرش اه دلم زندگیشو تباه کنه

9. 7 کاربران زیر از jangyijin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

میگویند بخشش از بزرگان است...
    من بخشیدم و هیچ کس نگفت چقدر بزرگ شدى . . . !

همه گفتند بلد نبودى حقت را بگیرى . . .!
    امضای ایشان

11. 13 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط jangyijin نمایش پست ها
    من اون بی معرفتو که به خاطرش تو دردسر بزرگی افتادم ولی اون بدون هیچ حرفی ولم کردو رفت با از ما بهترون گشت رو..........هیچ وخ نمی بخشم هیچ وخ! هر ادمیو می بخشم الا اون بذار تا اخر عمرش اه دلم زندگیشو تباه کنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reepaa نمایش پست ها
    میگویند بخشش از بزرگان است...
    من بخشیدم و هیچ کس نگفت چقدر بزرگ شدى . . . !

همه گفتند بلد نبودى حقت را بگیرى . . .!

ای بابا!

قرار شد بیایم اینجا کسایی که در گذشته اذیتمون کردن، دلمون رو شکستن، بی معرفتی کردن، حقمونو خوردن، نامردی کردن، .... را ببخشیم!

قبول دارم آسون نیست، اصلا آسون نیست، اما دوست من اگه متن بالا را با دقت بخونی میبینی که با حس تنفری که تو دلت نگه میداری، بیشترین آسیب را داری به خودت میزنی...

تا وقتی نبخشی، خودت آرامش پیدا نمیکنی، شاید خیلی سخت باشه ولی برای ادامه ، بخشیدن "لازمه"

دیگران را ببخش نه فقط به خاطر اینکه آنها لایق بخشیدن هستند، به این خاطر که تو لایق آرامشی...
    امضای ایشان

13. 10 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    تشکر شده 62 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    10

واسه من برعکسه من اگه ببخشمش احساس ضعیف بودن می کنم چون دلم نمیاد در واقع جرئت ندارم برم انتقام بگیرم پس با کینه خودمو اروم نگه داشتم همیشه همه چی اونجور که تو کتابا میگن نیس خانوم!
    واسه بعضیا به جای خون این کینس که تو رگاشون جریان داره

15. 5 کاربران زیر از jangyijin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4399
    تشکـر
    52
    تشکر شده 13 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

منم می بخشم اونای که زندگیمون راخراب کردندمی بخشم اون باخواهرم ازدواج کرد کتککاری کردند 2سال زندگیش راول کردباکلی بدهی که داداش ...من اوناراصاف کرد(البته سعی می کنم چون واقعاسخته)
    البته چندهفته پیش هم باکسی که ادعا رفاقت داشت دعوام شد....همان لحظه من رفتم وپوزش خواستم ولی دست ردبه سینم زدو...دوروزبعدرفتم به اوسلام کردم اونم به قول خودش منوکنف کردجواب نداد.امروزمن یه جایی بودم نمیدونست یهوامدتو بدبخت انگارازرایل دیده خودش رازدبه درودیوارتابرودبیرون
    البته دوست عزیزمان Reepaaدرست می گوید.
    یه جوری شده که اگه کوتاه بیایی میگن طرف ترسیده و...کسی که مبارزمی طلبدشجاع وکسی که کوتاه می ایدومی بخشدسوسول و..است.

17. 6 کاربران زیر از IRANPG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام. نظرم اینکه با بخشیدن میتوانیم ب روح خود ارامش دهیم .بهترین و عاقلانه ترین کار این است ک طرفو ببخشیم تا بیشتر از هر چیزی ارامشش برای خود ادم میمونه . منم اون ادمی که بهم بی توجهی کرد و ی سال قلبمو ش************دش میبخشمش خیلی وقته بخشیدمش هرجا هس خوشبخت باش . دوستمو ک بهم نارو زد و ی پسرو ب من ترجیح داد و رابطه چهار ساله رو بر باد داد میبخشمش انشاالله موفق باش . دلم میخاد ادمای جدید بیان تو زندگیم تا زندگی جدیدی شروع کنم . هیچوقت ادم با بخشیدن کوچیک نمیش و احساس ضعف نمیکن میدونین چرا اگر خدا با بخشیدن ما ادما کوچیک میشد الان دیگه کسی سمتش نمیرفت و عبادتش نمیکرد حتما الان دیگه ازش چیزی نمونده باش والا ببخش تا بخشیده شی و زندگی با ارامشی را داش باشی ...

19. 6 کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام بچها من میخوام یه اصلی که همیشه تو زندگیم رعایت میکنم رو به شما بگم

من همیشه دیگران رو میبخشم چون به نظرم هیچکس اونقد ارزش نداره که بخام قلبمو بخاطرش سیاه و پر از نفرت کنم

خیلیا اذیتم کردن اما همه رو بخشیدم..اونایی که میشد رو یه فرصت دوباره بهشون دادم

و اونایی هم که لیاقت نداشتن رو بخشیدم و دیگه اجازه ندادم تو زندگیم باشن و یادم هم نمیره که چیکار کردن که مبادا دوباره گول ظاهرشون رو بخورم

همیشه از خدا میخام که منو ببخشه بخاطر اشتباهاتم چون همه آرامشم خداست بخاطر اون میبخشم که بخشیده بشم.

21. 7 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7974
    تشکـر
    53
    تشکر شده 14 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    10

من بیشتر وقتا می بخشم ولی وقتی از طرف مقابل رفتار بدتری رو می بینم که انگار طلب کار شده خیلی ناراحت میشم. بیشتر وقتا که نمی تونم مستقیم باهاش رفتار کنم نفرین می کنم هر وقت که تو ذهنم بیاد نفرین می کنم.

23. کاربران زیر از solaleh-rahimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    دوست خوبم ازت میخوام توی این تاپیک به خودت جرات بدی و با بزرگواری یه نفر که توی زندگیت به هر دلیلی ازش خیلی دلگیر شدی را از ته قلبت ببخشی

منم اونی رو که بهم دروغ گفته رو میبخشم ، یعنی بهش حق میدم دوست دارم بازم بیاد

اونیای که بهم نالطفی کردن رو میبخشم

اونای که نبودن رو میبخشم

اونای که نیستن رو هم میبخشم

و . . .

همشون رو قبلاً بخشیدم

25. 7 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

منم خوب از 7 فروردین امسال با داییم از که از خودم 6 سال بزرگتره قهرم

مقصر اصلی این اتفاق هم خود ایشون بود.اینو حتی پدر بزرگم اینا و خاله هام و دایی های دیگه ام که در جریان

بودند رو میدونن

با اینکه من هم از ته دل دوست دارم که دوباره با هم اشتی کنیم ولی ایشون پیشقدم نمیشن

اخه مقصر ایشون بودن

وقتی من مقصر اتفاقی نبودم دقیقا باید از چی عذرخواهی کنم؟پس باید ایشون پیش قدم بشن که نمیشن

اخیرا هم که مشغول خرید وسیله هستن برای شروع زندگی مشترک(تابستون سال بعد عروسیشه) من حتی

300 تومن هم بهشون کمک کردم و قرض دادم بهشون(البته مستقیم به خودم نگفتنا به مادرم گفتن.ایشون هم الان

فک میکنه مادرم این پولو بهش قرض داده)اینو گفتم که بدونید من ادم کینه ای ای نیستم

میخوام اشتی کنم ولی ایشون نمیخواد

موفق باشید

27. 7 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8105
    تشکـر
    47
    تشکر شده 79 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست دارم خودمو ببخشم ولی هرچقد سعی کردم نشده
    امضای ایشان
    اگر انسانی
    انسان دیگری را سرزنش کند
    نمیرد تا خود مرتکب آن گناه شود

29. 5 کاربران زیر از paryas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

من پدر و مادرمو خیلی دوست دارم و راضی نیستم یک تارموشون کم بشه همیشه بهترین ها رو براشون ارزو کردم
    ولی بخاطر کوتاهی و کارای بدی که در حق من کردن نمی بخشمشون
    بخشیدن دیگران کار آسونیه ولی پدر و مادر نه
    چون ازشون توقع داری
    چون تو هدیه ای هستی برای اونا از طرف خدا
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

31. 6 کاربران زیر از بهشت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8023
    تشکـر
    4,745
    تشکر شده 2,210 بار در 819 پست
    میزان امتیاز
    11

میخوام ببخشم و سعیمو میکنم
    که کسایی که بدی کردن بهم ببخشم
    امضای ایشان

شازده کوچولو گُفت

گُلِ مَن گاهی بَداَخلاق و کَم

حوصِله و مَغرور بود

اَما ماندَنی بود این بودَنَش بود که او را تَبدیل به گل مَن کَرده بود
    I

33. 4 کاربران زیر از pari@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام آبجی نغمه لایک

اول.منم کسی رو که صادقانه براش دعا کردم و اشک ریختم....ولی همش بهم دروغ گفته بودو ....از صمیم قلب میبخشم

هنوزم برام عزیزه....هر جا هست قلبش شاد باشه و لبش خندون...

دوم.عشق پر زدمو میبخشم....براش آرزوی خوشبختی میکنم(هر چند بخشش سخته اما ایشالا که غم نبینه هیچ وقت)

سوم.برادر زادمو که دله همه خانوادمو شکست بخشیدم و بعد از 6سال بهش زنگ زدمو باهاش صحبت کردم(هر چند بقیه

هنوز دلشون باهاش صاف نشده) اونم پشیمونه از رفتارش.میبخشم و براش بهترینارو آرزو میکنم.

در ضمن من دیشب از مشهد اومدم و برای همه دوستانه تو سایت مشاوره دعا کردم.ایشالا قسمت شما بشه زیارت امام

رضا.خیلی حال داد

35. 7 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8436
    تشکـر
    90
    تشکر شده 327 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام .من همه رو زود میبخشم اما فراموش نمیکنم همین قضیه همش اذیتم میکنه چون هر ازگاهی اگه دوباره کاری بکنن همه چیز یادم میاد

37. 2 کاربران زیر از setareh67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط sr1494 نمایش پست ها
    سلام آبجی نغمه لایک

اول.منم کسی رو که صادقانه براش دعا کردم و اشک ریختم....ولی همش بهم دروغ گفته بودو ....از صمیم قلب میبخشم

هنوزم برام عزیزه....هر جا هست قلبش شاد باشه و لبش خندون...

دوم.عشق پر زدمو میبخشم....براش آرزوی خوشبختی میکنم(هر چند بخشش سخته اما ایشالا که غم نبینه هیچ وقت)

سوم.برادر زادمو که دله همه خانوادمو شکست بخشیدم و بعد از 6سال بهش زنگ زدمو باهاش صحبت کردم(هر چند بقیه

هنوز دلشون باهاش صاف نشده) اونم پشیمونه از رفتارش.میبخشم و براش بهترینارو آرزو میکنم.

در ضمن من دیشب از مشهد اومدم و برای همه دوستانه تو سایت مشاوره دعا کردم.ایشالا قسمت شما بشه زیارت امام

رضا.خیلی حال داد

مورد دوم را اصلا فکر نمیکردم راحت بتونی بیای ببخشی، واقعا بخشیدنش یه دل پاک و کلی جرات و جسارت میخواست، آفرین به شما
    امضای ایشان

39. 5 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    مورد دوم را اصلا فکر نمیکردم راحت بتونی بیای ببخشی، واقعا بخشیدنش یه دل پاک و کلی جرات و جسارت میخواست، آفرین به شما
    لایکریم.

41. 2 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8180
    تشکـر
    1,305
    تشکر شده 190 بار در 91 پست
    میزان امتیاز
    10

من دو نفر تو زندگیم بخشیدم ولی هیچوقت کارشون فراموش نمیکنم هنوز قلبم از کاری که کردند به درد میاد..

43. 3 کاربران زیر از rozita بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

آدما همدیگه رو نابود میکنن به یه دلیل ساده چون " خودشونم یکی دیگه نابود کرد "
    و این داستان ادامه دارد .....
    امضای ایشان

45. 7 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

فقط ميخوام بگم ما از خدا قادر ترو توانا تر نيستيم كه ميتونه انتقام تمام گناهان يك فردرو تو يك آن بگيره ، ولي به هزارو يك بهانه براش زمينه گفتن الهي العفو رو فراهم ميكنه تا بهش بفهمونه هنوزم وقت واسه جبران هست....
    من هم مثل خيليا تو پيچ و خم زندگي ضربه هاي مهلك از دوست و آشنا خوردم...
    ولي وقتي ميخوام بهش فكر كنم و بي معرفتي آدمارو مرور كنم چيزي يادم نمياد....
    هميشه سعي كردم بعد از ضربه خوردن با بخشيدن اين آدما گذشتشون رو هم فراموش كنم...
    واسه همين نغمه جون الان ذهنم پاااكه پاااكه چيزي واسه بخشش ندارم....
    هروقت بتونيم كسي و قضاوت نكنيم بخشش برامون راحت تره....
    امضای ایشان

47. 6 کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط zbahane نمایش پست ها
    فقط ميخوام بگم ما از خدا قادر ترو توانا تر نيستيم كه ميتونه انتقام تمام گناهان يك فردرو تو يك آن بگيره ، ولي به هزارو يك بهانه براش زمينه گفتن الهي العفو رو فراهم ميكنه تا بهش بفهمونه هنوزم وقت واسه جبران هست....
    من هم مثل خيليا تو پيچ و خم زندگي ضربه هاي مهلك از دوست و آشنا خوردم...
    ولي وقتي ميخوام بهش فكر كنم و بي معرفتي آدمارو مرور كنم چيزي يادم نمياد....
    هميشه سعي كردم بعد از ضربه خوردن با بخشيدن اين آدما گذشتشون رو هم فراموش كنم...
    واسه همين نغمه جون الان ذهنم پاااكه پاااكه چيزي واسه بخشش ندارم....
    هروقت بتونيم كسي و قضاوت نكنيم بخشش برامون راحت تره....
    قربون دل پاکت بهانه جونم، عزیزدلمی آجی
    امضای ایشان

49. 5 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

51. 8 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8023
    تشکـر
    4,745
    میزان امتیاز
    11

سلامتیه اونی که با اینکه حتی با هزارتا بدی که در حقم کرده
    اگه بازم بیاد طرفم دلم نمیاد برنجونمش...
    امضای ایشان

شازده کوچولو گُفت

حوصِله و مَغرور بود

I

53. 6 کاربران زیر از pari@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8023
    تشکـر
    4,745
    میزان امتیاز
    11

دلم شکست
    عیبی ندارد شکستنی است دیگر میشکنه...
    اصلا قضا قدر بود فدای سرت...
    اشکم بی امان میریزد...
    امضای ایشان

شازده کوچولو گُفت

حوصِله و مَغرور بود

I

55. 4 کاربران زیر از pari@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    تشکر شده 57 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    10

همرو میتونم ببخشم همرو به جز خودم خودمو نمیتونم ببخشم هیچ وقت که عشقمو ترک کردم

57. 5 کاربران زیر از bahar21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar21 نمایش پست ها
    همرو میتونم ببخشم همرو به جز خودم خودمو نمیتونم ببخشم هیچ وقت که عشقمو ترک کردم
    دوست داشتی این پست را بخون: http://forum.moshaver.co/f124/%D8%AE...C%D8%AF-13742/
    امضای ایشان

59. 4 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8023
    تشکـر
    4,745
    میزان امتیاز
    11

منم میخوام بعد5ماه که با بابام قهر بودم باش حرف نمیزدم آشتی کنم و ببخشمش با اینکه سخته
    آخه دله سنگ که نیس
    امضای ایشان

شازده کوچولو گُفت

حوصِله و مَغرور بود

I

61. 4 کاربران زیر از pari@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

62. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط pari@ نمایش پست ها
    منم میخوام بعد5ماه که با بابام قهر بودم باش حرف نمیزدم آشتی کنم و ببخشمش با اینکه سخته
    آخه دله سنگ که نیس
    خیلی گلی پری جون، میدونم بابات اصلا رفتار خوبی باهات نداشته، آفرین به این دل پاک...
    امضای ایشان

63. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

64. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7319
    تشکـر
    52
    تشکر شده 21 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.ممنون بابت پست خوبت.من از کسی کینه ای ندارم.شاید دلخوری و ناراحتی باشه که سعی میکنم فراموش کنم.من همیشه دوست دارم دیگرانو دوست داشته باشم.هر چند گاهی خیلی دل آدم میگیره.انشاله خدا توانایی این کار خوبو(بخشش)رو به هممون بده

65. 6 کاربران زیر از فهیمه 67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    تشکر شده 57 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنون نغمه جان عالی بود
    ویرایش توسط bahar21 : 12-14-2014 در ساعت 11:14 PM

67. 2 کاربران زیر از bahar21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    550
    تشکـر
    29
    تشکر شده 19 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

منم اون بنده خدایی رو که بخاطر حسادت به من سعی میکنه تحقیرآمیز باهام برخورد کنه می‌بخشم
    خودمو به خاطر اشتباهاتی که از روی سادگی انجام دادم می‌بخشم
    دیگه کلا از کسی کینه ندارم
    امضای ایشان
    یکی همیشه هست که عاشقه منه...نگام که میکنه پلک نمیزنه
    خودش تنهاست ولی تنهام نمی‌ذاره...دریا که چیزی نیست،عجب دلی داره
    خدایا...دوستت دارم...

69. 2 کاربران زیر از elham19892000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

70. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3562
    تشکـر
    213
    تشکر شده 208 بار در 106 پست
    میزان امتیاز
    10

من به خاطر اینکه میخوام دلم آزاد باشه ،اونی روکه درحقم خیلی بدی کردو حرمت بینمون رو ش************دمیبخشم

71. 2 کاربران زیر از yass بابت این پست مفید تشکر کرده اند

72. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3964
    تشکـر
    50
    تشکر شده 59 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    10

من هر کی که خیلی ناراحتم میکرد کات میکردم واسه همین کینه ای هم باقی نمیموند اما یه سری ادما هستن هر کاری کنی کات نمیشن

حتی وقتی مرده باشن بازم یاد کارایی که کردن بیوفتین دوست دارین تو جهنم عذاب بکشن
    الان میخوام یه کم سبک شم...
    خانواده نامزد سابقمو به خاطر کارایی که کردن میبخشم
    دوستانی که بم خیانت کردن و از اخلاقم سوء استفاده کردن میبخشم
    برادر بزرگترم رو بخاطر کاراش که هنوزم ادامه داره میبخشم) تا ببینم بعد چه گندی میزنه
    فعلا همینا کافیه بقیه بمونن چون تا حقشون کف دستشون نیومده اروم نمیشم
    امضای ایشان
    از حکیمی پرسیدند:
    چرا از کسی که اذیتت میکند انتقام نمی گیری؟
    با خنده جواب داد:
    آیا حکیمانه است سگی که گازت گرفته گاز بگیری؟!

73. 2 کاربران زیر از sara00 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

74. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

شما نمی توانید با تنفر داشتن از دیگری خودتان را به خدا نزدیک کنید

.چه باور داشته باشید که این خشمی بجاست یا نه ...

رابطه ی میان روح - که شما هستید - و خدا ، بر اساس عشق است...

و جایی که عشقی پاک هست ،هیچ جایی برای هیچ نوع خشمی وجود ندارد .

"سری هارولد کلمپ"
    امضای ایشان

75. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

76. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10182
    تشکـر
    0
    تشکر شده 88 بار در 41 پست
    میزان امتیاز
    10

من بايد خودمو ببخشم چون باعث و بانى همه بدبختيام خودمم...از بس كوتاه اومدم از بس چيزى نگفتم از كسي توقعى نداشتم دلم رحم بود...قلبمو ببخشم...اين دله كوفتى كه نازك...سي سالمه مثه يه ادمه شصتدساله احساس خستگى از زندگى ميكنم...نفهميدم نبايد براى همه خوب بود مايه گزاشت مهربون بود...فكر ميكردم همه مثه خودمن...اينقدر اروم اروم شكستم كه الان شدم يه ادمه خنثى..هيچ كس واسه خوبيم پيشم نبود.الان نه ديگه حوصله پسر دارم نه دختر...توى شماره هام فقط خانواده و فاميلمم...همين..منى كه اينقدر ادم ميشناختم...من جواب هيچ كدوم خوبي هامو نگرفتم..همش مقصر خودمم اينقدر از خودم بدم مياد..

77. کاربران زیر از كندل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

78. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10182
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    10

پسره تو فكر رابطه جنسي بوده تا ديد من اهلش نيستم رفت!!!!!اونوقت من توى فكر اين بودم گفتم ما اش رشته داريم يهو دلش نخاد دفعه ى بعد كه ديدمش براش ميبرم...خدايي من فحش نميخام..

79. 2 کاربران زیر از كندل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

80. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط كندل نمایش پست ها
    پسره تو فكر رابطه جنسي بوده تا ديد من اهلش نيستم رفت!!!!!اونوقت من توى فكر اين بودم گفتم ما اش رشته داريم يهو دلش نخاد دفعه ى بعد كه ديدمش براش ميبرم...خدايي من فحش نميخام..
    سلام. همین قدر که متوجه شدی واس چی بود خودش یه دنیاست عسیسم

81. 4 کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

82. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10182
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    10

بله ستاره جونم تو قبلا كلى بهم روحيه دادى اين يه نمونه از حرفاى دلم بود...البته خيلىه..اگه نه اون موضوع تموم شد..مرسي فدات شم

83. 2 کاربران زیر از كندل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

84. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    تشکر شده 32 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

من تو زندگیم از یه نفر نمیگذرم و حتی با خودم عهد بستم اون دنیا جلوشو میگیرم
    کارفرمای سابقمو که سه یا چهار سال از عمرمو براش کار کردم به فریبه اینکه بیمم میکنه
    و زیر حرفش زد حلالش نمیکنم چون ادای مذهبی بودن رو در میورد.

85. 3 کاربران زیر از همسر عزیزم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد