نمایش نتایج: از 1 به 25 از 25

موضوع: ازدواج و رهایی از تنهایی

3963
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

Smile ازدواج و رهایی از تنهایی

ازدواج و رهایی از تنهایی

دوستان چه دختر و چه پسر نباید در مورد ازدواج خیلی سخت گیر باشیم مخصوصا بحث مادی ازدواج. واقعا نیاز به همدم و خروج از تنهایی هم بر سلامت روح و جسم انسان تاثیر شگرفی دارد بحث فقط ارضای نیاز جنسی نیست از نظر عاطفی و روحی هم خیلی مهم هست در دین ما هم خیلی تاکید شده که به خاطر ترس از مشکلات مادی ازدواج را به تاخیر نیاندازید.

وَأَنْكِحُوا الْأَيَامَىٰ مِنْكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ ۚ إِنْ يَكُونُوا فُقَرَاءَ يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ ۗ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
    و البته باید مردان بی‌زن و زنان بی‌شوهر و کنیزان و بندگان شایسته خود را به نکاح یکدیگر درآورید، اگر آن مردان و زنان فقیرند خدا به لطف و فضل خود آنان را بی‌نیاز و مستغنی خواهد فرمود و خدا رحمتش وسیع و نامتناهی و (به احوال بندگان) آگاه است.

مشکلی که در جامعه امروزی گریبانگیر جوانان شده همین ترس از ازدواج هست و توقعات مادی زیاد از هم دیگر است با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه امروز، نباید توقعات اقتصادی زیادی از هم داشته باشیم خود ازدواج باعث ایجاد انگیزه و پشت گرمی برای کسب درآمد بیشتر می شود شور و شوق در آدم ایجاد می کند و به زندگی آدم رنگ تازه ای می پاشد و موجب تلاش مضاعف فرد می شود زندگیتان را هدفمند می کند واقعا آیه بالا که از سوره نور هست یک حقیقت غیرقابل انکار هست بیاییم به وعده خداوند اعتماد بکنیم و در امر ازدواج تعلل نکنیم.
    در پایان از مدیر محترم سایت خواهشمندم نظر کارشناسیشان را در این زمینه ابراز کنند و از همه دوستان میخواهم در این بحث شرکت کنند و مشتاق نظرات آنها هستم حال چه موافق و چه مخالف.

2. 12 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : ازدواج و رهایی از تنهایی

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها

ازدواج و رهایی از تنهایی

دوستان چه دختر و چه پسر نباید در مورد ازدواج خیلی سخت گیر باشیم مخصوصا بحث مادی ازدواج. واقعا نیاز به همدم و خروج از تنهایی هم بر سلامت روح و جسم انسان تاثیر شگرفی دارد بحث فقط ارضای نیاز جنسی نیست از نظر عاطفی و روحی هم خیلی مهم هست در دین ما هم خیلی تاکید شده که به خاطر ترس از مشکلات مادی ازدواج را به تاخیر نیاندازید.

وَأَنْكِحُوا الْأَيَامَىٰ مِنْكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ ۚ إِنْ يَكُونُوا فُقَرَاءَ يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ ۗ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
    و البته باید مردان بی‌زن و زنان بی‌شوهر و کنیزان و بندگان شایسته خود را به نکاح یکدیگر درآورید، اگر آن مردان و زنان فقیرند خدا به لطف و فضل خود آنان را بی‌نیاز و مستغنی خواهد فرمود و خدا رحمتش وسیع و نامتناهی و (به احوال بندگان) آگاه است.

مشکلی که در جامعه امروزی گریبانگیر جوانان شده همین ترس از ازدواج هست و توقعات مادی زیاد از هم دیگر است با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه امروز، نباید توقعات اقتصادی زیادی از هم داشته باشیم خود ازدواج باعث ایجاد انگیزه و پشت گرمی برای کسب درآمد بیشتر می شود شور و شوق در آدم ایجاد می کند و به زندگی آدم رنگ تازه ای می پاشد و موجب تلاش مضاعف فرد می شود زندگیتان را هدفمند می کند واقعا آیه بالا که از سوره نور هست یک حقیقت غیرقابل انکار هست بیاییم به وعده خداوند اعتماد بکنیم و در امر ازدواج تعلل نکنیم.
    در پایان از مدیر محترم سایت خواهشمندم نظر کارشناسیشان را در این زمینه ابراز کنند و از همه دوستان میخواهم در این بحث شرکت کنند و مشتاق نظرات آنها هستم حال چه موافق و چه مخالف.
    والا چیزی که من حس میکنم خانواده ها در سخت تر و بیشتر کردن این مشکلات نقش مهمی دارند. مخصوصا پسر رو. مثلا پسرشون نه پول داره نه خونه. نه حاضرند بهش کمک مالی کنند نه حاضرند راهنماییش کنند نه حاضرندبراش اقدام کنند برای ازدواج. فقط تنها کاری که می کنند اینه که سنگ بندازن جلوی راهشون و بدون در نظر گرفتن شرایط تحقیرشون کنند من هر هفته سه الی چهارتا مراجع و بیشتر دارم که از دست خانواده هاشون به خاطر اذیت هایی که میکنند به تنگ اومدند.
    بنظرم بیشتر این فساد توی جامعه مسبب اصلیش خود خانواده ها هستند و قطعا این خانواده های کوچک نماد جامعه کوچک هستند. پدر دیکتاتور، مادر عصبی و یک دنده از اینا چه بچه هایی در میاد؟
    من الان ازدواج کردم انقدر از همه طرف تحت فشارم و همه ی اطرافیانم ناخوداگاه بدون اینکه خودشون بفهمند دارند زجرم میدند تازه مثلا خانواده هامون تحصیل کرده هستند که با اینکه همسرمو خیلی دوستش دارم اما گاهی میگم آیا ارزش انقدر سختیو داشت؟
    یکی از دلایلی که انقدر همه ترس از ازدواج دارند به نظرم همینه

4. 4 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام

من سختگیریهای خانواده های دخترو قبول دارم و حق میدم به یه جوون که نتونه از پسش بربیاد

ولی خب از یک طرفی بهشون حق هم میدم چون دور از جون شما انقدر پسرها جدیدا بی معرفت شدن که خانواده ها از ترس و بی اعتمادی
    میچسبن به یکسری عرف سنگین و کمر شکن...(و خب مثل همیشه خشک و تر باهم میسوزن)

کاش بجای اینکه فیلم و سریال داستان بسازیم که مهریه زیاد نزارید خونه و ماشین مدل بالا نخواید
    یکمم به پسرهاشون یاد بدن معرفت داشته باشن یکم خیانت نکنن...انسانیت داشته باشن..

تا خانواده های دختر بخاطر امنیت فرزندشون انقدر رسم و رسومهای سنگین رو اجرا نکنن
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

6. 5 کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

به نظرم تو مسئله ازدواج هردو نظر اگه منطقی روش زوم بشه میتونه درست باشه هم خانواده ها هم جوونا

8. 3 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها
    سلام

من سختگیریهای خانواده های دخترو قبول دارم و حق میدم به یه جوون که نتونه از پسش بربیاد

ولی خب از یک طرفی بهشون حق هم میدم چون دور از جون شما انقدر پسرها جدیدا بی معرفت شدن که خانواده ها از ترس و بی اعتمادی
    میچسبن به یکسری عرف سنگین و کمر شکن...(و خب مثل همیشه خشک و تر باهم میسوزن)

کاش بجای اینکه فیلم و سریال داستان بسازیم که مهریه زیاد نزارید خونه و ماشین مدل بالا نخواید
    یکمم به پسرهاشون یاد بدن معرفت داشته باشن یکم خیانت نکنن...انسانیت داشته باشن..

تا خانواده های دختر بخاطر امنیت فرزندشون انقدر رسم و رسومهای سنگین رو اجرا نکنن
    سلام
    خوب وقتی شرایط ازدواج سنگین شد پسرها جرات پا جلو گذاشتن را نداشتند خواستگار برای دختران هم کم میشود ازدواج بین دختر و پسر هست وقتی آمارش پایین آمد تعداد مجردین در هر دو گروه افزایش پیدا می کند و مشکلات برای هر دوشان به وجود می آید.

10. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از دعوتتون
    از خودم بگم بهتون که حدود یکساله با پسری اشنا شدم برای نیت خیر و باهم مدتی صحبت میکنیم ایشون خیلی به من علاقه داره و من هم همین طور و اولین بار بود توی زندگیم از پسری چه از نظر شخصیت چه ظاهر و چه ابعاد دیگه خوشم اومده بود چون من سخت از کسی خوشم میاد.با مادرم صحبت کردم ولی خب یسری شرایط خیلی خاص میزارن و قبول نمیکنن مثلا پدرم خیلی براش مهمه که دامادش تحصیلات خیلی بالا داشته باشه یا خیلی پولدار باشه .یعنی خانواده ام بیشتر سخت میگیرن تا خودم.مادرم هم میگه تو دختری هستی که شرایط خیلی خوبی و دخترایی که این شرایط رو ندارن ادمای خیلی خوب نصیبشن میشه حالا گیر تو هم باید یه ادم همه چی تمام کمال بیاد.
    ولی من خودم میگم چه فایده تو با ادمی ازدواج کنی که شرایطش خوب باشی ولی بهش علاقه نداشته باشی.
    این پسری که من باهاش اشنا شدم خانواده اش فوت کردن و چون از بچگی خودش کار کرده روی پای خودش وایساده وقت نکرده دانشگاه بره درس بخونه و این برای من نه تنها مهم نیست بلکه باعث افتخاره که روی پای خودش وایسه صدبار به مادرم گفتم من پسری که وضعش معمولیه ولی روی پای خودش وایساده رو به پسری که ارث پدرش بهش رسیده و پولداره ترجیح میدم اما خانواده ام به شدت سختگیرن و اطرافیان هم خیلی سریع اماده هستن حرف در بیارن و راجب زندگی من قضاوت کنن.
    این اقا هم همش اصرار میکنه که قرار خاستگاری بزاریم و من از یه طرف خانواده ام قبول نمیکنن و مخالفن و از یه طرف ایشون میگه چرا قبولم نمیکنی.
    کاش این فرهنگ تو ایران جا بیفته که زندگی دو نفر همش و همش به خودشون ربط داره کاش حرفای خاله زنکی و قضاوت ها از بین بره.
    من مطمئنم اگر این مسئله جور بشه اولین کسایی که بهم سرکوفت میزنن فامیلا مون هستن.
    باور کنید حتی اگر خود دختر و پسر هم سخت نگیرن یا خانواده سخت میگیرن یا فامیل کمین کردن بپرن با زبونشون خنجر بزننو قضاوت کنن.
    ویرایش توسط saba95 : 02-19-2018 در ساعت 09:22 PM

12. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37890
    تشکـر
    95
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

بله و وقتی که این چنین شرایطی پیش بیاد و خانواده ها سخت گیر باشن چیزی به وجود میاد به اسم ازدواج سفید که الان اکثریت جوونا ازدواج سفید رو ترجیح میدن
    متاسفانه شرایط عصر کنونی برای جوون ها خوب نیست و روز به روز هم داره بدتر میشه

14. کاربران زیر از Tarah2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

برا یه آدم ساده هیچکس کاری نمیکنه مگه خودش، خودت تونستی که هیچ اگه نتونستی ول معطلی، کدوم خانواده، کدوم فامیل، کدوم کمک؟

البته خیلی زود جای این بیمهریا عوض میشه و همین بزرگترا جاشون به سالمندان میکشه، این قانون زندگی و طبیعته، از هر دست بدی با همون دست پس میگیری

احترام، مهر و محبت، کمک و بخشش وظیفه بچه ها و کوچکتراست، پس وظیفه بزرگترا چیه و اونا دقیقاً به چه درد میخورن؟

16. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    برا یه آدم ساده هیچکس کاری نمیکنه مگه خودش، خودت تونستی که هیچ اگه نتونستی ول معطلی، کدوم خانواده، کدوم فامیل، کدوم کمک؟

البته خیلی زود جای این بیمهریا عوض میشه و همین بزرگترا جاشون به سالمندان میکشه، این قانون زندگی و طبیعته، از هر دست بدی با همون دست پس میگیری

احترام، مهر و محبت، کمک و بخشش وظیفه بچه ها و کوچکتراست، پس وظیفه بزرگترا چیه و اونا دقیقاً به چه درد میخورن؟
    نباید از هیچکس توقع داشته باشی ولی باید مهربون و بخشنده و خوب باشی این قانون اول زندگیه غر نزن
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

18. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    نباید از هیچکس توقع داشته باشی ولی باید مهربون و بخشنده و خوب باشی این قانون اول زندگیه غر نزن
    چشم، هر چی شما بگین، رو حرف شما که حرف نمیزنم

20. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

متاسفانه دلایل خیلی زیادی داره
    یکی از متاسفانه مشکلاتی هست اینه که مردم به شدت تو زندگی هم دخالت میکنن چشم و هم چشمی میکنن ، قضاوت میکنن
    و یکی از ترسایی که وجود داره ترس از طلاقه ترس از جدایی خیانت و...
    اگر فرض فردی ازدواج میکرد و این ترسا وجود نداشت مطمنن سن ازدواج خیلی پایین تر میومد مثلا طرف با عشقش ازدواج میکرد اگر فرض متوجه میشدن با هم تفاهم ندارن از هم جدامیشدن دیگه قرار نبود تا اخر عمر با بی مهری و بی محبتی به پای هم بسوزن یه بچه تو همچین خونه ای که پره از جنگ و دعواس بزرگ نمیشد همچین بچه ای پر از کینه و عقده هم میره ازدواج میکنه این چرخه ادامه پیدا میکنه
    فرهنگ ما اینجوریه که میگن با کسی که ازدواج میکنی این انتخاب تا ابد هست بعد از مرگتم شوهرت پیشته پس تو انتخابت دقت کن که خسره الدنیا و الخرت نشی . این وسواس ها و سختگیریا نتیجش باعث میشه حتی برعکس یه انتخاب اشتباه و ازون چیزی هم بترسیم ممکنه به سرمون بیاد و طلاق . ولی همون طور که گفتم جامعه ما با کسی که طلاق گرفته یه دید دیگه ای داره و ممکنه دیگه تا اخر عمرش همش به خاطر انتخابش سرکوفت و سرزنش بشه . خلاصه بعضی وقتا میگم کاش تو خارج بزرگ میشدم که کسی تو زندگی من دخالت نمیکرد انتخاب ازادانه ای داشتم
    امضای ایشان

22. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

متاسفانه دلایل خیلی زیادی داره
    یکی از متاسفانه مشکلاتی هست اینه که مردم به شدت تو زندگی هم دخالت میکنن چشم و هم چشمی میکنن ، قضاوت میکنن
    و یکی از ترسایی که وجود داره ترس از طلاقه ترس از جدایی خیانت و...
    اگر فرض فردی ازدواج میکرد و این ترسا وجود نداشت مطمنن سن ازدواج خیلی پایین تر میومد مثلا طرف با عشقش ازدواج میکرد اگر فرض متوجه میشدن با هم تفاهم ندارن از هم جدامیشدن دیگه قرار نبود تا اخر عمر با بی مهری و بی محبتی به پای هم بسوزن یه بچه تو همچین خونه ای که پره از جنگ و دعواس بزرگ نمیشد همچین بچه ای پر از کینه و عقده هم میره ازدواج میکنه این چرخه ادامه پیدا میکنه
    فرهنگ ما اینجوریه که میگن با کسی که ازدواج میکنی این انتخاب تا ابد هست بعد از مرگتم شوهرت پیشته پس تو انتخابت دقت کن که خسره الدنیا و الخرت نشی . این وسواس ها و سختگیریا نتیجش باعث میشه حتی برعکس یه انتخاب اشتباه و ازون چیزی هم بترسیم ممکنه به سرمون بیاد و طلاق . ولی همون طور که گفتم جامعه ما با کسی که طلاق گرفته یه دید دیگه ای داره و ممکنه دیگه تا اخر عمرش همش به خاطر انتخابش سرکوفت و سرزنش بشه . خلاصه بعضی وقتا میگم کاش تو خارج بزرگ میشدم که کسی تو زندگی من دخالت نمیکرد انتخاب ازادانه ای داشتم
    شما گوش به کسی نده راحت باش انتخابتو بکن، اگرم کار به طلاق کشید، طلاق بگیر بعدش برو خارج، اما از جامعه توقع نداشته باش و غر نزن

24. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

شما گوش به کسی نده راحت باش انتخابتو بکن، اگرم کار به طلاق کشید، طلاق بگیر بعدش برو خارج، اما از جامعه توقع نداشته باش و غر نزن
    من حرف گوش کن نیسما
    خب من ازون مدلام که دیگه همین عقیده هم دیگه پیدا کردم یعنی حتی طلاقم بگیرم حاظر نیسم دیگه ازدواج کنم میرم جهانگردی همه دنیا رو میگردم
    امضای ایشان

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

من حرف گوش کن نیسما
    خب من ازون مدلام که دیگه همین عقیده هم دیگه پیدا کردم یعنی حتی طلاقم بگیرم حاظر نیسم دیگه ازدواج کنم میرم جهانگردی همه دنیا رو میگردم

مورد خوب پیش بیاد بعد طلاق بازم ازدواج میکنید چون نمیشه از خیرش گذشت

سرنوشت ما اینه که کارامونو تنهایی انجام بدیم، به تنهایی هرچیو بتونیم بدست میاریم و هرچیو نتونیم باید بیخیالش بشیم

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

مورد خوب پیش بیاد بعد طلاق بازم ازدواج میکنید چون نمیشه از خیرش گذشت

سرنوشت ما اینه که کارامونو تنهایی انجام بدیم، به تنهایی هرچیو بتونیم بدست میاریم و هرچیو نتونیم باید بیخیالش بشیم
    والا مورد خوب برای یه دختر مجرد خیلی کم پیدا میشه چه برسه به کسی که طلاق گرفته ...
    میدونی عوضش فولاد آب دیده میشی چیزی که به سختی به دستش میاری به راحتی از دستش نمیدی با یه دعوا و ... زودی جا نمیزنی ادم پخته و با درکی میشی . ولی این بچه سوسولایی که با پول پاپا جونشون به همه جا میرسن زودی میشکنن تحمل یه سختی هم ندارن . اونا ادمایی هستن که فقط تو خوشیا کنار ادم میمونن تو سختیا جا میزنن .
    ویرایش توسط eli2 : 02-20-2018 در ساعت 12:05 AM
    امضای ایشان

28. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

والا مورد خوب برای یه دختر مجرد خیلی کم پیدا میشه چه برسه به کسی که طلاق گرفته ...
    میدونی عوضش فولاد آب دیده میشی چیزی که به سختی به دستش میاری به راحتی از دستش نمیدی با یه دعوا و ... زودی جا نمیزنی ادم پخته و با درکی میشی . ولی این بچه سوسولایی که با پول پاپا جونشون به همه جا میرسن زودی میشکنن تحمل یه سختی هم ندارن . اونا ادمایی هستن که فقط تو خوشیا کنار ادم میمونن تو سختیا جا میزنن .
    فولاد آب دیده شدن به چه دردی میخوره وقتی سن و سال گذشت و دیگه نشاط جوانی رو نداشتی و تازه بعد اون همه سختی با یه تصادف تموم؟

ولی اگه آدما کنار هم بودن و به همدیگه کمک میکردن مخصوصاً بزرگترا، مطمئن باشید زندگیهای هممون شیرین میشد.

30. 4 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام ممنون از دعوتت
    و همچنین مطرح کردن این موضوع جالب و خوب
    واقعا حرفت درسته من به شخصه خودم به این نتیجه رسیدم که نیاز هست برای خروج از تنهایی و سلامت روح و روان و از نظر روحی و عاطفی ازدواج کنم اصلا این یک نیاز اساسی تو وجود آدم هاست به قول چارلز بوگوفسکی هرچقدر بگیم زنها فلان مردها فلان تنهایی خوب هست و ... آخرش قلبت برای یکی تند تر میزند
    اما به نظرم سخت گیری ها از طرف خوده جوونها نیست و سخت گیریها از طرف خانواده هاست هم خانواده دختر و هم خانواده پسر هر کدوم به نوعی

خانواده دختر سخت گیری زیادی میکنند مثل مثالی که خانم صبا زد و میخوان دخترشون با یه آدم تمام کمال ازدواج کنه و با یه ازدواج موفق ره صد ساله رو یه شبه بره و دنبال چشم و هم چشمی تو این قضیه هستند که از بقیه دخترای فامیل کم نیارن و اصلا براشون مهم نیست دخترشون اون شخص رو دوست داره یا نه و مجبورش میکنن با کسی که بهش علاقه نداره ولی موقعیت خوبی داره ازدواج کنه و میگن تو هنوز داغی و خامی این موقعیت داره باهاش ازدواج کن عشق بعد ازدواج بوجود میاد که خوده این موجبات مسایل بعدی مثل خیانت یا طلاق یا طلاق عاطفی و ... رو بوجود میاره

خانواده پسر هم متاسفانه هیچ حمایتی از پسرشون نمیکنن و اونو تو این شرایط تک و تنها میزارن
    من خودم به شخصه هر دفعه خواستم اقدام کنم و از خانواده کمک خواستم گفتن تو پسری تو مردی برو کار کن تازه بهمون میگن شما پسره خانواده هستین و باید یه کمکی هم به خانواده بکنین و از خانواده حمایت کنین و گفتن تو میخوای زن بگیری ما پولشو بدیم اما همین خانوادها از دخترشون اکثر حمایتهارو میکنن ولی از پسراشون به بهانه اینکه تو پسری و باید بری خودت کار کنی حمایت نمیکنن
    من هردفعه با بابام صحبت میکنم میگه من خودم کار کردم و یه ریال واسه خرج دامادیم از بابام نگرفتم یا مثلا پسرعمت خودش کار کرده بود و باباش هیچی بهش نداده بود تو هم برو کار کن اینقدر میگه که با خودم میگم نخواستم اصلا ارزش نداره اینقدر منت و تحقیر رو آدم تحمل کنه

حالا خوده کار پیدا کردن یه پروست تازه اگرم با کلی تلاش کار پیدا کنی نهایتش یه حقوقی بهت میدن که فقط خرج خودت به زور در میاد حالا اون پسر بدبخت چیکار کنه از یه طرف خانواده دختر این توقعات رو ازش دارن از طرف دیگه خانواده خودش هم باهاش اینجوری میکنن

البته یه مشکل دیگه هم که در کشور ما هستش اینکه در شرایطی که هیچکدوم از طرفین سختگیری هم نکنند متاسفانه سنگینترین هزینه ای که هستش مربوط به مسکن هستش و مخصوصا تو شهرهای بزرگ تقریبا تمام حقوق یک فرد فقط هزینه اجاره خونش میشه و از کجا بیاره بخوره

32. 3 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام ممنون از دعوتتون
    از خودم بگم بهتون که حدود یکساله با پسری اشنا شدم برای نیت خیر و باهم مدتی صحبت میکنیم ایشون خیلی به من علاقه داره و من هم همین طور و اولین بار بود توی زندگیم از پسری چه از نظر شخصیت چه ظاهر و چه ابعاد دیگه خوشم اومده بود چون من سخت از کسی خوشم میاد.با مادرم صحبت کردم ولی خب یسری شرایط خیلی خاص میزارن و قبول نمیکنن مثلا پدرم خیلی براش مهمه که دامادش تحصیلات خیلی بالا داشته باشه یا خیلی پولدار باشه .یعنی خانواده ام بیشتر سخت میگیرن تا خودم.مادرم هم میگه تو دختری هستی که شرایط خیلی خوبی و دخترایی که این شرایط رو ندارن ادمای خیلی خوب نصیبشن میشه حالا گیر تو هم باید یه ادم همه چی تمام کمال بیاد.
    ولی من خودم میگم چه فایده تو با ادمی ازدواج کنی که شرایطش خوب باشی ولی بهش علاقه نداشته باشی.
    این پسری که من باهاش اشنا شدم خانواده اش فوت کردن و چون از بچگی خودش کار کرده روی پای خودش وایساده وقت نکرده دانشگاه بره درس بخونه و این برای من نه تنها مهم نیست بلکه باعث افتخاره که روی پای خودش وایسه صدبار به مادرم گفتم من پسری که وضعش معمولیه ولی روی پای خودش وایساده رو به پسری که ارث پدرش بهش رسیده و پولداره ترجیح میدم اما خانواده ام به شدت سختگیرن و اطرافیان هم خیلی سریع اماده هستن حرف در بیارن و راجب زندگی من قضاوت کنن.
    این اقا هم همش اصرار میکنه که قرار خاستگاری بزاریم و من از یه طرف خانواده ام قبول نمیکنن و مخالفن و از یه طرف ایشون میگه چرا قبولم نمیکنی.
    کاش این فرهنگ تو ایران جا بیفته که زندگی دو نفر همش و همش به خودشون ربط داره کاش حرفای خاله زنکی و قضاوت ها از بین بره.
    من مطمئنم اگر این مسئله جور بشه اولین کسایی که بهم سرکوفت میزنن فامیلا مون هستن.
    باور کنید حتی اگر خود دختر و پسر هم سخت نگیرن یا خانواده سخت میگیرن یا فامیل کمین کردن بپرن با زبونشون خنجر بزننو قضاوت کنن.

====

====

این علاقه ای که تو میگی اگه چند شب شام به شیکمت نرسه از شدت بی پولی

اول میشه نق

بعد دعوا

بعد تنفر

بعد طلاق

همینطوری که پسرای ایرانی فک میکنن فردین هستن تو ازدواج دخترای ایرانی هم فک میکنن حضرت زهران تو خونه داری و شوهر داری

34. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام. مرسی بابت دعوتتون، در مورد موضوع ازدواج، من هم با نظر آقای سام و هم با نظر صبا موافقم، به نظر من برای ازدواج یه حداقل هایی لازمه و اینکه به شخصی که قراره باهاش ازدواج کنی علاقه داشته باشی، و این دو موضوع مکمل هم هستن، منظورم از حداقل ها، هم شرایط مالی و هم تناسب دوفرد و خانواده هاشونه، به نظر من دو نفر که قراره با هم ازدواج کنن بهتره همو دوست داشته باشن و از نظر خانوادگی و فردی متناسب باشن و مالی هم در حد رفع نیازهای روزانه کافیه، نه با علاقه محض موافقم و نه با ازدواجی که فقط مادی باشه
    ویرایش توسط توسکا2016 : 02-20-2018 در ساعت 10:49 AM

36. 2 کاربران زیر از توسکا2016 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    ====

====

این علاقه ای که تو میگی اگه چند شب شام به شیکمت نرسه از شدت بی پولی

اول میشه نق

بعد دعوا

بعد تنفر

بعد طلاق

همینطوری که پسرای ایرانی فک میکنن فردین هستن تو ازدواج دخترای ایرانی هم فک میکنن حضرت زهران تو خونه داری و شوهر داری
    من که نگفتم طرف فقیر باشه گفتم اول اینکه پسره در حدی که در توانش هست کار میکنه و زحمت میکشه و این خیلی با ارزشه و حلال هست هر قدرم کم باشه دوم اینکه خودم هم میتونم برم کار کنم دوتایی زندگی رو بچرخونیم قرار نیست کسی از بی پولی بمیره که.
    ببین در حال حاضر شرایط جامعه ما اینجوره که وضع اقتصادی جالب نیس و اگر جوونا بخوان درگیر اینا باشن هیچکی نباید ازدواج کنه مگر اونایی که به هر طریق چه حروم چه پارتی بازی چه حلال چه ارث پدری و ...پولدارن.
    الان جامعه ما مث اروپا نیس که طرف هرقدر تلاش بکنه همون قدر ثمر بده مملکت ما اینجوریه کاریش نمیشه کرد فعلا.
    این پسری هم که من باهاش اشنا شدم وضعش در حد معمولیه.
    ویرایش توسط saba95 : 02-20-2018 در ساعت 05:53 PM

38. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

به خانواده اشاره کردن که درسته خانواده برا ادم عزیزن و من هم برای اونا عزیز هستم و صلاح منو میخوان اما گاهی صلاح من اون چیزی ممکنه نباشه که مد نظر خانواده هست.
    من پدرم بهم گفت الان این اقا پسر مهربونه و خوبه خیالت راحت بعد ازدواج که زندگیتون عادی میشه دیگه خبری نیست از این حرفا تازه مشکلاتتون شروع میشه و علاقت از بین میره ولی اگر با یکی ازدواج کنی که پولدار باشه اگر زندگیتون عادی بشه حداقل پولش باعث میشه تو از زندگی لذت ببری بعد میگه اگر با این پسر ازدواج کنی و به مشکل بربخوری مسئولیتشو خودت برعهده میگیری خب این خودش تو وجود من ترس ایجاد میکنه که اگر اگر به احتمالی یه مشکل ایجاد بشه خانوادم کنارم نیستن پس منو دچار تردید میکنه.
    چون بالاخره امکانش هست که دو نفر تو زندگی دچار یکسری اختلاف نظر بشن یا به هر حال مشکلی ایجاد بشه اونوقت خانواده دائم سرکوفت میزنن که این بود انتخابت و تقصیر خودته و این منو میترسونه.
    ویرایش توسط saba95 : 02-20-2018 در ساعت 06:11 PM

40. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    خوب وقتی شرایط ازدواج سنگین شد پسرها جرات پا جلو گذاشتن را نداشتند خواستگار برای دختران هم کم میشود ازدواج بین دختر و پسر هست وقتی آمارش پایین آمد تعداد مجردین در هر دو گروه افزایش پیدا می کند و مشکلات برای هر دوشان به وجود می آید.
    درسته حق باشماست ازدواج با شرایط سنگین خوشبختی نمیاره هیچ بدبختی اعصاب خوردی و فشار اعصاب به بار میاره
    و چه بسا این مشکلات باعث از بین رفتن مهربینن طرفین میشه

من خودم موافق نیستم ولی میگم دوراز جون شما انقدر مردها بی معرفت شدن که خانواده دخترها به اشتباه متوسل میشن
    به این شرایط که بلکه خوشبختی دخترشون رو تضمین کنن...

که هر دو اشتباهه
    خانواده دختر و پسر بجای رسومات سنگین باید دوتا جوون زیر پروبال خودشون بگیرن
    ازونورم اقای داماد به حق چنین لطف و انسانیت خودش البته از شرایط ساده سواستفاده نکنه و دخترشون رو خوشبخت کنه..

اقا سعید هنوزم هستن چنین خانواده هایی
    امیدوارم بهترینش نسیب شما بشه دختری با کمالات و با خانواده ای ساده
    حتما وقتی شما خودت انسان خوب و موجهی هستی چنین خانواده ای سرراهت قرار میگیره مطمن باش
    و دعات هم همیشه از خدا همین باشه :"خدایا بهترینهارو نسیب من کن "

ان شالله به امید خدا
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

41. 2 کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    والا چیزی که من حس میکنم خانواده ها در سخت تر و بیشتر کردن این مشکلات نقش مهمی دارند. مخصوصا پسر رو. مثلا پسرشون نه پول داره نه خونه. نه حاضرند بهش کمک مالی کنند نه حاضرند راهنماییش کنند نه حاضرندبراش اقدام کنند برای ازدواج. فقط تنها کاری که می کنند اینه که سنگ بندازن جلوی راهشون و بدون در نظر گرفتن شرایط تحقیرشون کنند من هر هفته سه الی چهارتا مراجع و بیشتر دارم که از دست خانواده هاشون به خاطر اذیت هایی که میکنند به تنگ اومدند.
    بنظرم بیشتر این فساد توی جامعه مسبب اصلیش خود خانواده ها هستند و قطعا این خانواده های کوچک نماد جامعه کوچک هستند. پدر دیکتاتور، مادر عصبی و یک دنده از اینا چه بچه هایی در میاد؟
    من الان ازدواج کردم انقدر از همه طرف تحت فشارم و همه ی اطرافیانم ناخوداگاه بدون اینکه خودشون بفهمند دارند زجرم میدند تازه مثلا خانواده هامون تحصیل کرده هستند که با اینکه همسرمو خیلی دوستش دارم اما گاهی میگم آیا ارزش انقدر سختیو داشت؟
    یکی از دلایلی که انقدر همه ترس از ازدواج دارند به نظرم همینه
    سلام و با تشکر از دعوت و تاپیک آقا سعید و دوستان دیگه
    من اون موقع یه مدتی رو انجمن نمیومدم و امروز اتفاقی پیام دعوت آقا سعید و تاپیک ایشون رو دیدم

دقیقا به نکته ی خیلی مهمی اشاره کردین که خیلی های دیگه هم بعد از ازدواج بهش میرسن( قسمتی که بولد کردم دقیقا واقعیت زندگی خیلی هاست)
    و هم دلیل مجرد موندن خیلی های دیگه

من با نظرتون کاملا موافقم
    و همه واقف هستیم مسائل مالی و شرایط ازدواج و کیفیت و چند و چون اون
    فقط به شکل گیری ازدواج مربوط نمیشه و تازه وقتی دو طرف میرن سر خونه ی زندگیشون
    میبینن مسائل متنوع و مختلف زیادی تو زندگیشون هست
    و مهم تر از این ها همه، همونطور که شما فرمودید واکنش های اطرفیان و فشارهایی که این بین برای دو طرف ایجاد میشه هم قابل چشم پوشی نیست.

فکر می کنم برای حل این مسئله ی ازدواج تو ایران
    خیلی ها لازمه تلاش کنن که یه سری اصول درست فرهنگ سازی بشه تو جامعه
    و همه و همه از فرد گرفته تا نظام آموزشی و جامعه و خونواده ها باید همتشون رو به کار بگیرن بلکه به نتایج درستی در این مورد برسن و آسیب ها و فشارها و موانع رو کمتر کنن و مهم تر از همه مسئولین هستن که باید فکری به حال اشتغال جوون ها کنن و که بتونن بستر شروع یه زندگی رو داشته باشن
    بلکه جوون ها کمتر تحت فشار باشن و با کاهش سن ازدواج ،زندگی بهتری رو تجربه کنن.

از طرفی تنها بودن و ادامه ی این تنهایی کار آسونی نیست
    و باعث هم میشه که فرد با گذر زمان شور و وشوق کمتری برای ازدواج داشته باشه و مشکل پسندتر بشه

از طرفی هم این ترس از جانب دختر و پسر هست
    که مبادا بعد ازدواج شرایط سخت بشه یا پسر ممکنه کارش رو از دست بده و هزارتا مسئله ی دیگه
    در کنار شرایط و انتظارات خونواده ها و بعضا چشم و هم چشمی ها

همه ی این ها باعث میشه آدم گاهی تنهایی رو به ازدواجی که براش مبهم و ترس آوره ترجیح بده.
    و به قول دوستمون مگه واقعا چقدر می ارزه برای اینکه بخوای آرامشت رو بیشتر کنی و در کنار یه نفر دیگه خوشبخت بشی
    با کوله باری از کلی مشکل فردی و خونوادگی و اجتماعی و حرف مردم و فامیل.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-26-2018 در ساعت 01:12 PM

43. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

ghm

44. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

من این موضوع رو در جواب پست یکی از دوستان تو یه تاپیک دیگه هم عرض کردم
    این مطلب رو که واقعیت زندگی یکی از اقوام هست رو اینجا میذارم، فکر می کنم قابل تامل باشه

یکی از پسرای فامیل دو سال پیش دانشجوی ارشد بود، خونواده ش اصرار کردن که خب پسر هست و طبیعتا باید نیاز به ازدواج داشته باشه
    در حالیکه پسره همیشه و بعضا شوخی میگفت چرا خودمو بدبخت کنم همین که مجردم مگه چی هست و این حرفا خب شغل نداشت و فکر می کنم دلیلش هم همین بود
    که خونواده اش کلی اصرار کردن که تو مگه مرد نیستی مگه بزرگ نشدی مگه نیازی رو حس نمیکنی که بخوای ازدواج کنی!؟
    و بابای پسره هم گفت پسرم هر دختری رو که بخواد قول میدم رضایت ازدواجشون رو بگیرم حتی دختر هر کدوم از وزیرها هم باشه
    (بابای پسره تو سیاست هست و تقریبا پست خوبی داره)

خلاصه با هم کلاسیش ازدواج کرد اما هر دو دانشجو بودن و قرار شد با حمایت بابای دختره و بعد هم بابای پسره کارخونه بزنن
    اما به دلایل مختلفی کارخونه شون منتفی شد
    و تازه بعد عقد پسره متوجه شد باید شغلی داشته باشه و پول گرفتن از پدرش براش سخت بود!

حالا فکرشو کنید پسره یه برادر کوچیکتر هم داره که قبل خودش عقد کرده بودن و اون ها هم هر دو دانشجو و بدون شغل! که اون ها عجله داشتن و ازدواج کردن
    پدرشون هزینه های همه ی بچه ها رو میداد و هنوزم میده البته
    ولی پسره الان دو سال از عقدشون میگذره
    میگه تا کار پیدا نکنم ازدواج نمیکنم
    در حالیکه باباش یه خونه و یه ماشین هم براش خرید و برای داداش دیگه اش هم به این شکل

حالا برادر کوچیکترش هم دانشجو هست و با یه نفر وارد کارای آزاد و کسب و کار شد
    که متاسفانه چند وقت پیش کارشون حسااابی شکست خورد
    و پسره خونه ای که که باباش بهش داده رو و اون هم سندش رو برده بود که باهاش کار اقتصادی کنن تقریبا از دست داده!
    و اونی که بهش اعتماد کرده و باهاش کار میکرد پسرخاله اش بود که اونجور که میگن حدود 5 میلیارد پول بالا آورده!
    خلاصه بگذریم

در مورد پسر اول هم با اینکه دوسال از عقدشون میگذره و به خاطر همین شرایط هم مادر همسرش بهش کلی سرکوفت زده بود
    که چرا نباید شرایطش بهتر بود و این حرفا
    اما خب خونه و ماشین پول نمیشه که آدم باهاش زندگی کنه!
    حالا کلی سردی و حرف و حدیث این وسط پیش میاد
    فکر میکنید این ازدواج ها خیلی درسته؟
    حال ااین ها دوساله عقد کردن

حالا طفلی هر بار من میبینمش واقعا ناراحت میشم
    وقتی که مجرد بود خیلی سرزنده تر و شاد تر بود
    با اینکه نامزدش هم دختر خوبیه و دلیل این ناراحتی ها و عروسی نگرفتن فقط شغل پسره است
    الان با اینکه درسش که نزدیک شهریه که دختره اونجا زندگی میکنه و خونه ای هم که خریده اونجاست
    خودش تنهایی تو خونه زندگی میکنه و همچنان مستاصل و به دنبال شغل!
    با اینکه باباش شغلش خوبه و خیلی ها میگن یعنی نمیتونه پسر خودش رو به کاری مشغول کنه!؟
    واقعا شرایط روز به روز سخت تر شده و داره هم سخت تر میشه

حالا پدرمادرش که شرابط و حال و روز پسرشون رو میبینن که منزوی و ناراحته
    میگن پسر ما خودش زن نخواست ما بهش اصرار کردیم
    و متاسفانه تو ایران هم جایاینکه سال به سال اوضاع بهjر بشه برعکس شده!

بعضی ها هستن 5 سال هست به خاطر همین مسائل مالی تو عقد موندن
    از طرفی نمیتونن زندگی مشترک رو شروع کنن
    و از طرف دیگه نمیتونن هم دل بکنن و با هزارتا حرف و حدیث این و اون و سردرگمی خودشون تو کارشون موندن.

حالا من باز هم پسرای فامیل رو میبینم و نحوه ی حمایت و برخورد های والدین برای ازدواج هاشون
    حتی عموم و بابام به پسر عموهام وبقیه ی پسرای فامیل که محرد هستن میگفتن
    با اینکه سن ازدواجتون از نظر ما گذشته و همینجوری خونسرد دارید زندگی میکنید شاید واقعا شما نیاز ندارید
    شما مرد نیستید! شاید نیازه شماها رو ببریم دکتر ببینه آیا واقعا مرد هستین!؟
    جواب اون ها هم شرایطشون برای ازدواج هست و طفلی ها تو جمع سرشونو پایین میندازن
    هر کدوم با یه سری انتظارات

یکیشون میگه من تا خونه نخرم نمیرم ازدواج کنم حتی 40 سالمم بشه چون دوس ندارم تو خونه ی اجاره ی زندگی کنیم

یکیشون میگه من چه گلی به سر خودم زدم که همسرم بخواد به سرم بزنه و کلی مشکلات دارم چرا یکی دیگه رو هم درگیرشون کنم

یکیشون میگه کارشناسا میگن تا 20 سال آینده تو ایران آب سالم نداریم
    چرا برم ازدواج کنم وبدتر صاحب بچه هم بشم مگه اون بچه چه گناهی کرده که من و یه نفر دیگه دلیل اومدنش به این دنیا بشیم و کلی سختی بکشه!
    خلاصه از این حرفا

و این شرایط و موقعیت ها فقط مخصوص این چند نفری که بنده ذکر کردم نیستم و خیلی بیشتر هم شاهدش تو جامعه هستیم

با این حال به نظرم بهترین کار اینه که همونطور که بالا اشاره کردم
    باید مسئولین جامعه در ایجاد اشتغال برای جوون ها تعجیل کنن که سن ازدواج بالاتر از این نره
    هم روی فرهنگ ها کار کنیم و توقعات رو پایین بیاریم
    و خونواده ی دختر بتونن به پسر مردونگیش اعتماد کنن که اینقدر هم پشتوانه ی مالی بالا و مهریه ی بالا نذارن
    و به جاش معرفت و اعتماد و صداقت پسر رو مد نظرشون باشه طوری که ازش مطمئن بشن که دخترشونو دست کی میدن

و هم اینکه راهکارا و باید و نباید های زندگی موفق رو به جوون ها یاد آموزش بدیم که تا بهشون فشار اومد نرن طلاق بگیرن
    و یاد بگیرن زندگی مشترک سراسر شادی نیست و مهم اینه دو طرف با هم بتونن به مسائل غلبه کنن و به هم وفادار بمونن
    و عشق و محبت و دوست داشتن رو یاد بگیرن و تو زندگی این اصل های مهم رو به کار بگیرن.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-26-2018 در ساعت 01:43 PM

45. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38505
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من 3 سال هست ازدواج کردم و خدا رو شکر نقاط مثبت زندگیم خیلی بیشتر از منفی هاش هست.
    ازدواج هم سختی های خودش رو داره ولی باید دو طرف کنار بیان
    اگر بیان مشکلی پیش نمیاد و خورد خورد روابطشون خیلی بهتر میشه

47. 2 کاربران زیر از darioush3 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)