نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: وابستگی عاطفی شدید به شوهر

1328
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37011
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وابستگی عاطفی شدید به شوهر

باسلام من18 سالمه و 16 سالگی ازدواج کردم همسرم الات30 سالشه ازدواجمون از نظر خودم منطقی بود چون نمیتونستم ب پسرای جوون این دوره زمونه اعتماد کنم بامردی ازدواج کردم ک اخلاقا پخته باشه ومنطقی ک خدا رو شکر همسرم این خصوصیات و داره یه پسر چهار ماهه دارم همسرم ب خانوادش بیش از حد احترام میزاره مادر همسرم در طبقه پایین خانه ما تنها زندگی میکنه ک این خودش بی مشکل نمیشده واس من همسرم بسیار ادم متعصبی هستش در حدی ک طاقت اینو نداره ک حتی کسی منو ببینه حالا هرکی باشه ب تلگرام و واتس اپ و سایر اینها دسترسی ندارم چون فک میکنه زنی ک چت کنه خراب میشه یااینکه تو کوچه خیابون زیاد نمیتونم برم چون بازم فک میکنه زن خراب میشه ب قول خودش ب زن ک خیلی پروبال بدی ول و دل میشه طرز تفکر بسیار قدیمی و کهنه و تعصبی داره من با وجود سن کمم خیلی مث خانوما رقتار میکنم درضمن باید بگم جایی ک زندگی میکنم ادمای متعصب وباافکاری کهنه داره همسرم بهم پارسال قول داده بودش ک اجازه بده درسم و ادامه بدم حتی ازم خواس مهریه ام رو ببخشم منم همون روز تمام و کمال همه را بخشیدم اماحالا ک میگم برم درس بخونم میگه نه بزار بچت بزرگ شه یااینکه من دلم نمیخواد جایی باشی ک تو چشم باشی و ازاین حرفا.وضعیت رفاهی عالی دارم امامن ارامش میخوام و اعتماد.بی اعتما دیمن ب همسرم از وقتی شروع شد ک(همسرم ادم بی پروایی و ادب زبونی نداره از هرچیزی صحبت میکنه و حرفایی میزنه ک من حث بکنم بکسی چشم داره یا حداقل جایی ک میره اینجوری باشه من شمارجو کسی نداره بجز درجه1هااونم بامحدودیتهاخودش بارفیقاش رابطه داره حالا یامجرد یا متاهل ولی من حق ندارم چون ممکنه.....حالا وقتی ک میبینم بارفیقاش می ره بیرون یاازادی هایی ک من بایدداشته باشم و ندارم و اون داره خیلی اذیت میشم ک اصلا حدوحساب نداره درحدی ک دلم میخوا د همه چیاتموم کنم.نمیتونم باهش حرف بزنم چون زودداغ میکنه و دست ب زن نداره امادارم میمیرم در ضمن همسرم هروقت با خانوادم روبه رومیشه حالا هرکی باشه خیلی اوقات تلخی میکنه در حدی ک دلم نمیخواد با خانوادم روبه رو شم بخاطر اوقات تلخیاش.....کمکم کنید😢😢😢😢🌷🌷🌷❤❤

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : اعتماد نداشتن و وابستگی عاطفی شدید ب شوهرم

سلام
    مطلب شما رو خواندم ببین دختر گلم به قول خودت یک ازدواج زود انجام داده ای اونم تو سن 16 سالگی با فردی که 12 سال از شما بزرگتره . حالا هم یک گل پسر 4 ماهه داری!

توقع چیز دیگه ای رو زیاد نلابد داشته باشی. اگر میدانی از پدری و عمویی و بزرگی در فامیل حرف شنویی دارند از انها کمک بگبر جهت صحبت کردن با ایشان

و حتما اگر میایند چه بهتر که از یکی از همکاران مشاور ما در شهر خود کمک بگیرید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. 2 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : وابستگی عاطفی شدید به شوهر

اختلال شخصیت وابسته یکی از انواع اختلالات شخصیت است ، و بسیاری از کسانی که دچار چنین اختلالی هستند از بیماری خود آگاه نیستند، و یا اینکه خود را به ندانستن می زنند. این وابستگی ممکن است اشکال و جنبه های گوناگونی داشته باشد بعضی از افراد به خانواده هایشان وابسته هستند، و بعضی دیگر به همسرانشان و بعضی دیگر وابستگی را نسبت به دوستانشان نشان می دهند. عوامل متعددی در ایجاد این نوع وابستگی ها دخیل هستند که می توان فرد را با وابستگی هایی با عمق زیاد و یا کم مبتلا سازد.
    اگر جزو آن دسته افرادی هستید که پس از آغاز زندگی مشترک وابستگی به همسرتان زیاد بوده و به طوری که به تنهایی قادر به انجام کارهای خود نبوده و موجب سلب آسایش و استقلال همسرتان می شوید، این مطلب می تواند به شما کمک کند.
    شما یک زندگی مشترک دارید و این زندگی تا جایی که مربوط به رابطه و تعامل دو نفر باشد مشترک محسوب می شود. با این حال هر کدام از شما آدم هایی متفاوت با خواسته ها، علاقمندی ها و روحیات ویژه ای هستید که لزوماً با شریک زندگی تان یکسان نیست. واقعیت این است که هویت و استقلال هر دوی شما به یک اندازه برای رابطه سالم ضروری هستند. لازم نیست برای اینکه یک زوج موفق باشید شبیه هم باشید.

مردها بايد توجه داشته باشند بعد از ازدواج بايد بيشتر وقت شان را در کنار همسرشان بگذرانند و بدانند که يکي از عواملي که زندگي مشترک را شيرين مي کند، ارتباط مناسب زن و شوهر با يکديگر است؛ بنابراين اين که مردي، بيشتر وقتش را در محل کار يا در بين دوستانش بگذراند، به صلاح زندگي مشترک او نخواهد بود. مردها بعد از ازدواج نبايد توقع داشته باشند که مانند دوران مجردي زمان زيادي را بيرون از خانه باشند.

افزايش اعتماد به نفساين که زني به همسرش وابسته باشد، بسيار طبيعي است اما اين که اين وابستگي منطقي و ايده آل باشد، به مهارت مرد براي کنترل اين نياز برمي گردد. مردها براي اين که همسرشان براي انجام کارهاي شخصي شان خيلي به آن ها وابسته نباشد، بايد حس اعتماد به نفس در انجام کار را در همسرشان افزايش دهند. تعريف و تمجيد، مثبت انديشي براي انجام درست و به موقع کارها و مقايسه نکردن خانم ها با ديگران، کمک زيادي به افزايش اعتماد به نفس آن ها مي کند.

افزايش اعتماد بين زوجين بعضي زن ها از شوهرشان مي خواهند که براي انجام هر کاري مانند خريد کردن در کنارشان باشد. يکي از دلايل به وجود آمدن چنين وضعيت هايي، اعتماد نداشتن زن به شوهرش است که ممکن است قبل يا بعد از ازدواج اين حالت به وجود آمده باشد.در اين مواقع، زن مدام نگران است که اگر الان همسرم با دوستانش بيرون برود، مرتکب کار اشتباهي خواهد شد که آينده زندگي مان را تحت تاثير قرار بدهد. چنين مردهايي بايد تلاش کنند تا اعتماد همسرشان را به خودشان افزايش دهند؛ به طور مثال، تماس گرفتن از محل کار يا اطلاع رساني از برنامه هاي روزانه به همسر مي تواند اعتماد بين زوجين را بسيار بالا ببرد.آیا شما و همسرتان یک رابطه هم وابسته دارید؟ هم وابستگی یک نوع بیماری است که شما و همسرتان را در یک رابطه تنگاتنگ و کنترل شده قرار می دهد. آدم وابسته هم همیشه ترس از دست دادن شریک زندگیش را دارد و از تنها ماندن، تصمیم گرفتن و حتی تنها فکر کردن می ترسد.

اگر پاسخ شما به بیشتر این پرسش ها مثبت است شما معنای حریم خصوصی را درک نکرده اید.ابتدا باید روی احساساتتان کار کنید. ترس از دست دادن،ترس تنها ماندن، اعتماد به نفس پایین، ترس از تصمیم گیری های مهم و ضروری، بسیار طبیعی هستند. اما اگر بیش از اندازه به آنها پرداخته شود مشکل ساز خواهند شد. وابستگی شدید نتیجه توجه بیش از اندازه به این احساسات منفی است.در گام بعدی یاد بگیرید که به علاقمندی هایتان بپردازید.هم شما و هم همسرتان باید برای خودتان سرگرمی های متفاوت داشته باشید.شاید بعد از یک دوره طولانی مدت برنامه های مشترک، این کار برای تان سخت باشد و نتوانید آن را عملی کنید به همین دلیل باید تعریف تان را از رابطه مشترک کمی دستکاری کنید. اگر این وابستگی به خاطر باورها و برداشت غلط از رابطه زناشویی است باید آن را تغییر بدهید.اگر شما و همسرتان ازدواج را یک اتحاد ناگسستنی و اشتراک در همه امور زندگی می دانید باید کمی در این تعریف از ازدواج دست ببرید و آن را تغییر بدهید.از قالب یک زوج خارج شوید. زمانی که وابستگی شما و همسرتان آنقدر شدید است که حتی نمی توانید بدون هم یک تصمیم ساده بگیرید یا یک کار ساده را انجام بدهید لازم است که به هر شکلی این وابستگی را عوض کنید.شاید حتی لازم باشد کمی به همسرتان اطمینان بدهید. به او بگویید که این مستقل شدن نیاز هردوی شماست و فرصتی برای تجربه و رسیدن به رشد و بلوغ بیشتر است.
    یادتان باشد حفظ حریم شخصی به معنای فاصله گرفتن یا کنار زدن همسرتان از زندگی نیست. این حریم، فضایی برای تجربه و رشد است و رابطه عاطفی شما همچنان پابرجا خواهد ماند.

چرا وابسته شدید؟ریشه این اختلال غالباً به دوران کودکی بر می گردد و در واقع ممکن است والدین باعث شوند که احساس استقلال در کودک به وجود نیاید و یا به نحوی ناقص در آنها شکل بگیرد . کودکانی که با انجام رفتار مستقلانه و قضاوت های نادرست از سوی والدین طرد می شوند. به کودک می فهمانند باید تابع رای و نظر والدینش باشد، این افراد غالباً در زندگی شان وابسته می شوند.فرهنگ نیز در این مواقع تاثیرات خاص خود را دارد. پرورش ویژگی های خاصی مانند عدم جرأتمندی ، فداکاری بیش از حد ، نداشتن استقلال و عدم اجازه در تصمیم گیری نقش موثری در ایجاد این نوع اختلال دارد . در بسیاری از فرهنگ ها این ویژگی ها در دختران تقویت می گردد و شاید به همین دلیل است که زنان بیشتر دچار این اختلال می شوند.

زنانی وابستهاگر کمی به اطرافتان نگاه کنید، تعداد زیادی از زنان را می بینید که در زندگی زناشویی وابستگی های عاطفی و اجتماعی و حتی اقتصادی زیادی به همسرانشان دارند. این گونه از زنان در رابطه زناشویی خود بسیار ایثارگر هستند . در ابراز عشق و محبت به همسرانشان کوتاهی نمی کنند، و مانند یک مراقب و نگهبان مدام مراقب همسرشان هستند. غالباً رفتار این زنان منفعلانه است در مورد هیچ مسئله ای اظهار نظر نمی کنند و هر تصمیمی که از سوی همسرشان گرفته شود بدون چون و چرا از جانب آنها پذیرفته می شود . اینگونه از زنان حتی حاضر نیستند کوچکترین کار مانند یک خرید ساده را به تنهایی انجام دهند. و حضور همسر در کنار آنها در هر ساعت و هر لحظه دارای اهمیت خاص و ویژه ای است.

در مغز همسرتان چه می گذردنکته مهمی که زنانی که با شخصیت های وابسته باید به آن توجه کنند، این است که زن ضعیف و ناتوان برای هیچ مردی جذاب نیست . مردان علاقه مند هستند که همسرانشان در هر شرایطی بتوانند از عهده کارهایشان بر بیایند و روی پای خود بایستند. مردها دوست دارند حرف اول و آخر را در خانواده بزنند ولی اینکه مجبور باشند تمام مسئولیت های ریز و درشت زندگی را بر عهده بگیرند برای آنها زجر آور است. بسیاری از مردان دوست دارند همسرشان در کنار آنها در مورد مسائل گوناگون نظر بدهند و دارای اعتماد به نفس باشند، و در هر موردی بتوانند با همسرانشان همفکری نمایند. و حتی زمانی که در منزل نیستند بتوانند مدیریت خانه را بر عهده بگیرند.

نمی خواهم وابسته باشمکودکانی که با انجام رفتار مستقلانه و قضاوت های نادرست از سوی والدین طرد می شوند. به کودک می فهمانند باید تابع رای و نظر والدینش باشد، این افراد غالباً در زندگی شان وابسته می شونداگر شما جزو افرادی هستید که به همسرتان وابستگی شدید دارید، و بر اساس این نکته که این وابستگی ممکن است زندگی شما را با چالش ها و مشکلاتی رو به رو سازد بهتر است سعی کنید این وابستگی را به مرور از بین ببرید. البته این مسئله به این راحتی ها ممکن نیست و نیازمند تلاش و صبر و تحمل است.*شرایطی را که در آن احساس وابستگی بیشتر می کنید، شناسایی نمایید و سعی کنید کمتر در آن شرایط قرار بگیرید و یا این که سعی کنید با احساس وابستگی خود مقابله نمایید مثلاً به تنهایی به خرید بروید.*تعاملات فردی و اجتماعی خود را افزایش دهید. فعالیت های اجتماعی مفید را در برنامه خود بگنجانید و سعی کنید برای زندگی خود هدف هایی را در نظر بگیرید.*داشتن استقلال یکی از نیازهای اساسی هر انسان است

اختلال شخصیت وابسته یکی از انواع اختلالات شخصیت است ، و بسیاری از کسانی که دچار چنین اختلالی هستند از بیماری خود آگاه نیستند، و یا اینکه خود را به ندانستن می زنند. این وابستگی ممکن است اشکال و جنبه های گوناگونی داشته باشد بعضی از افراد به خانواده هایشان وابسته هستند، و بعضی دیگر به همسرانشان و بعضی دیگر وابستگی را نسبت به دوستانشان نشان می دهند. عوامل متعددی در ایجاد این نوع وابستگی ها دخیل هستند که می توان فرد را با وابستگی هایی با عمق زیاد و یا کم مبتلا سازد.*این نکته که شما به همسرتان نیاز دارید هیچ ایرادی ندارد همسر شما نیز در بسیاری از موارد نیازمند حضور شماست. ولی بدانید که این وابستگی ناسالم و افراطی است که مانعرشد شخصیت و استقلال شما می گردد.*اگر شما فردی وابسته هستید بدانید که هیچ گاه روی آرامش را نخواهید دید ، زیرا شما شب و روز نگران از دست دادن حمایت و محبت همسرتان هستید. و این مسئله به مرور باعث می شود شما با کوچکترین مسئله ای نسبت به همسرتان دچار سوءظن و بدگمانی شوید و این شک و بدگمانی باعث آزار روز افزون همسرتان خواهد شد.

چالش زندگی را از بین ببریددر پایان باید گفت وابستگی طبیعی و معقول باعث تحکیم خانواده است. و زوجین برای بقای زندگی خود نیازمند وابستگی های متعادل و دو طرفه هستند. اما وابستگی ها ی شدید و یک طرفه باعث ایجاد چالش هایی در زندگی مشترک می گردد. عشق به همسرتان را مانع داشتن اسقلال ندانید و سعی کنید با حمایت و تشویق همسرتان به استقلال بیشتری دست پیدا کنید.این نکته که شما به همسرتان نیاز دارید هیچ ایرادی ندارد همسر شما نیز در بسیاری از موارد نیازمند حضور شماست. ولی بدانید که این وابستگی ناسالم و افراطی است که مانعرشد شخصیت و استقلال شما می گردد.اگر شما فردی وابسته هستید بدانید که هیچ گاه روی آرامش را نخواهید دید ، زیرا شما شب و روز نگران از دست دادن حمایت و محبت همسرتان هستید. و این مسئله به مرور باعث می شود شما با کوچکترین مسئله ای نسبت به همسرتان دچار سوءظن و بدگمانی شوید و این شک و بدگمانی باعث آزار روز افزون همسرتان خواهد شد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32580
    تشکـر
    46
    تشکر شده 85 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nazli mohamadi نمایش پست ها
    همسرم الات30 سالشه ازدواجمون از نظر خودم منطقی بود چون نمیتونستم ب پسرای جوون این دوره زمونه اعتماد کنم بامردی ازدواج کردم ک اخلاقا پخته باشه ومنطقی ک خدا رو شکر همسرم این خصوصیات و داره
    با این تفاسیر همسر شما نه پخته ست نه منطقی و هم اینکه اگه ب پسرای جوون این دوره زمونه اعتماد میکردید حداقل وضعیت بهتری داشتید
    امضای ایشان
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

6. 2 کاربران زیر از برزین بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط nazli mohamadi نمایش پست ها
    باسلام من18 سالمه و 16 سالگی ازدواج کردم همسرم الات30 سالشه ازدواجمون از نظر خودم منطقی بود چون نمیتونستم ب پسرای جوون این دوره زمونه اعتماد کنم بامردی ازدواج کردم ک اخلاقا پخته باشه ومنطقی ک خدا رو شکر همسرم این خصوصیات و داره یه پسر چهار ماهه دارم همسرم ب خانوادش بیش از حد احترام میزاره مادر همسرم در طبقه پایین خانه ما تنها زندگی میکنه ک این خودش بی مشکل نمیشده واس من همسرم بسیار ادم متعصبی هستش در حدی ک طاقت اینو نداره ک حتی کسی منو ببینه حالا هرکی باشه ب تلگرام و واتس اپ و سایر اینها دسترسی ندارم چون فک میکنه زنی ک چت کنه خراب میشه یااینکه تو کوچه خیابون زیاد نمیتونم برم چون بازم فک میکنه زن خراب میشه ب قول خودش ب زن ک خیلی پروبال بدی ول و دل میشه طرز تفکر بسیار قدیمی و کهنه و تعصبی داره من با وجود سن کمم خیلی مث خانوما رقتار میکنم درضمن باید بگم جایی ک زندگی میکنم ادمای متعصب وباافکاری کهنه داره همسرم بهم پارسال قول داده بودش ک اجازه بده درسم و ادامه بدم حتی ازم خواس مهریه ام رو ببخشم منم همون روز تمام و کمال همه را بخشیدم اماحالا ک میگم برم درس بخونم میگه نه بزار بچت بزرگ شه یااینکه من دلم نمیخواد جایی باشی ک تو چشم باشی و ازاین حرفا.وضعیت رفاهی عالی دارم امامن ارامش میخوام و اعتماد.بی اعتما دیمن ب همسرم از وقتی شروع شد ک(همسرم ادم بی پروایی و ادب زبونی نداره از هرچیزی صحبت میکنه و حرفایی میزنه ک من حث بکنم بکسی چشم داره یا حداقل جایی ک میره اینجوری باشه من شمارجو کسی نداره بجز درجه1هااونم بامحدودیتهاخودش بارفیقاش رابطه داره حالا یامجرد یا متاهل ولی من حق ندارم چون ممکنه.....حالا وقتی ک میبینم بارفیقاش می ره بیرون یاازادی هایی ک من بایدداشته باشم و ندارم و اون داره خیلی اذیت میشم ک اصلا حدوحساب نداره درحدی ک دلم میخوا د همه چیاتموم کنم.نمیتونم باهش حرف بزنم چون زودداغ میکنه و دست ب زن نداره امادارم میمیرم در ضمن همسرم هروقت با خانوادم روبه رومیشه حالا هرکی باشه خیلی اوقات تلخی میکنه در حدی ک دلم نمیخواد با خانوادم روبه رو شم بخاطر اوقات تلخیاش.....کمکم کنید�������������� ���������������� �����������❤❤
    سلام عزیزم
    نمی خوام نمک بپاشم روی زخمت ولی نمیشه ادم متعصب رو تغییر داد
    نمیشه کسی رو که حتی نمیزاره شما بیرون بری رو یهویی ازین رو به اون رو کرد
    مگر اینکه خودش بفهمه کارش اشتباهه
    و قبول کنه تغییر کنه
    در غیر این صورت ممکن نیست
    باید با مهربونی و یوقتی که حالشون خوبه بهش بگی داری اذیت میشی و
    بنظرت اگه لازم بود به پدرتم بگی باهاش صحبت کنه
    چیشد که خانوادت تو سن 16 سالگی اجازه دادن ازدواج کنی؟ حتما دلیل خوبی برای این کار داشتن
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام طبیعیه همسرتون الان بیشتر حس پدرانه داره بهتون تا همسرانه

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    تشکر شده 92 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    7

منم نظرم مثل شماست پسر کم سن و قبول ندارم اما. واقعن باید مرد درکش درست باشه مگه ارباب رعیتیه .شما زن و شوهرید باید دوست باشیدشوهرتون پخته و منطقی نیست فکر میکنه زرنگه

برعکس شما که دنبال یه زندگی بودید درکتون کنه شوهرتون دنبال یه دختری بود کم سن باشه دختر شونزده ساله دانشگاه نرفته.

توی محیط بازنبوده آفتاب مهتاب ندیده است نمیدونه پسر چیه

شوهرتون برای ازدواج با یکی مثل شما برنامه ریزی کرد و بدتر شما با سریع بچه دارشدن شوهرو به هدفش نزدیکترکردی دیگه هرجوری میخواد بارتون میاره و میچرخونه

الان چندسالتونه ۱۸ سال؟ بعد میشی ۲۰ سال ۳۰ سال ۴۰ سال. همه این سالها را توی خونه بشینی بچه بزرگ کنی؟؟

نه کار نه درس نه کلاسی هیچی؟؟ از الان یه فکری بکن همه عمرتو باید به بطالت بگذرونی.چن سال دیگه خودتو با همسنات مقایسه میکنی افسرده میشی

حتمن خواسته هاتو پیگیر باش و دنبال کن

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    تشکر شده 92 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام طبیعیه همسرتون الان بیشتر حس پدرانه داره بهتون تا همسرانه
    آخه کدام پدری اجازه نمیده دخترش درس بخونه .کارکنه. با دوستش بیرون بره مگه ما دختر خانه نیستیم مگه توی این سن نبودیم. حس شوهر این خانم اربابانه است و با برنامه ریزی جلو رفته

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط دنیا * نمایش پست ها
    آخه کدام پدری اجازه نمیده دخترش درس بخونه .کارکنه. با دوستش بیرون بره مگه ما دختر خانه نیستیم مگه توی این سن نبودیم. حس شوهر این خانم اربابانه است و با برنامه ریزی جلو رفته

من گفتم طبیعیه ولی نگفتم درسته رفتارشون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)