نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: خودارضايي هنگام پريود

17706
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36379
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

خودارضايي هنگام پريود

سلام
    خواستم بدونم خودارضايي بدون دخول هنگام پريود ضرر و اسيبي داره؟

2. کاربران زیر از Sara.. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36379
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خودارضايي هنگام پريود

ميشه لطفا جواب بديد؟؟

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.. نمایش پست ها
    ميشه لطفا جواب بديد؟؟
    سلام بر شما

فکر کنم از یک متخصص زنان باید سوال بفرمایید. با این حال من چند نفر رو دعوت کردم برای پاسخ دادن به شما.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    سلام .

خود ارضایی کلا مضرات زیادی داره.

مشخصا درباره اینکه خودارضایی در ایام پریود باعث چه چیزی میشه اطلاعی ندارم ٬

اما جایی دیدم که از نظر طب سنتی به خانومها توصیه شده بود در مدت ایام قاعدگی حتی الامکان از انجام رابطه ای که باعث تحریکشون میشه خودداری کنن.

چون این تحریک در زمانی که رحم و تخمدانها در شرایط خاصی هستن که باید استراحت داشته باشن٬ به مرور باعث تنبلی تخمدان میشه.

پیرو این موضوع اگه منطقی فک کنیم حتما خودارضایی هم همین اثر رو خواهد داشت!

6. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

ميشه لطفا جواب بديد؟؟

سلام

ممنون از دعوت آقای امیرعلی!

بله خودارضایی در این دوره حتما عوارضی خواهد داشت

همونطور که رامونای عزیز اشاره کردن خودارضایی به طور کلی عواقب بدی خواهد داشت بخصوص برای خانمها.

از جمله عوارض خود ارضایی در دوره قاعدگی همونطور که راموناجان گفتن تنبلی تخمدان هست

و مورد دیگری این هستش که چون این عمل باعث تشرحات مخصوصی میشه، این ترشحات مانع ادامه دوره میشن که معمولا این ممانعت یک تا دو روز هستش ( خونریزی به شدتی که باید صورت نمیگیره و کمتر میشه) ( یا حتی در مواقعی باعث شدت خونریزی میشه )

به هر صورت چون رحم کار خودش رو به درستی انجام نمیده ممکنه باعث عفونت لگن، ایجاد کیست در تخمدان ها و موارد دیگری بشه

همچنین با توجه به باز بودن دریچه رحم در این دوره اگه از دست یا وسیله ایی که تمیز نباشه برای ارضا استفاده بشه ممکنه باعث عفونت های بعدی بشه!

احتمال پارگی پرده ی بکارت هم هست به دلیل حساس شدن عضلات و دریچه های ورودی...که باعث میشه فرد متوجه نشه

مواردی که گفتم کاملا تجربی بودن، چون خانمهایی بودن که به پزشک مراجعه میکردن برای مشکلاتشون و مشخص میشده که خودارضایی داشتن بخصوص در دوران پریودی!

و متاسفانه بعضی هاشونم به دلیل تنبلی تخمدان ناشی از همین عمل مدت ها تحت نظر بودن برای اینکه بچه دار بشن!

بهتره که تلاش کنین و این عمل رو کنار بذارید

8. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36379
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام

همونطور که رامونای عزیز اشاره کردن خودارضایی به طور کلی عواقب بدی خواهد داشت بخصوص برای خانمها.

از جمله عوارض خود ارضایی در دوره قاعدگی همونطور که راموناجان گفتن تنبلی تخمدان هست

و مورد دیگری این هستش که چون این عمل باعث تشرحات مخصوصی میشه، این ترشحات مانع ادامه دوره میشن که معمولا این ممانعت یک تا دو روز هستش ( خونریزی به شدتی که باید صورت نمیگیره و کمتر میشه) ( یا حتی در مواقعی باعث شدت خونریزی میشه )

به هر صورت چون رحم کار خودش رو به درستی انجام نمیده ممکنه باعث عفونت لگن، ایجاد کیست در تخمدان ها و موارد دیگری بشه

همچنین با توجه به باز بودن دریچه رحم در این دوره اگه از دست یا وسیله ایی که تمیز نباشه برای ارضا استفاده بشه ممکنه باعث عفونت های بعدی بشه!

احتمال پارگی پرده ی بکارت هم هست به دلیل حساس شدن عضلات و دریچه های ورودی...که باعث میشه فرد متوجه نشه

مواردی که گفتم کاملا تجربی بودن، چون خانمهایی بودن که به پزشک مراجعه میکردن برای مشکلاتشون و مشخص میشده که خودارضایی داشتن بخصوص در دوران پریودی!

و متاسفانه بعضی هاشونم به دلیل تنبلی تخمدان ناشی از همین عمل مدت ها تحت نظر بودن برای اینکه بچه دار بشن!

من فقط يكبار اينكارو انجام دادم موقع پريودم اولش خون كم ميومد ولي الان مقدارش عادي شده از وسيله اي هم براي خودارضايي استفاده نكردم ميترسم اتفاقي برام بيفته مثلا همين تنبلي تخمداني كه ميگيد
    ویرایش توسط Sara.. : 04-06-2018 در ساعت 07:45 PM

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

من فقط يكبار اينكارو انجام دادم موقع پريودم اولش خون كم ميومد ولي الان مقدارش عادي شده از وسيله اي هم براي خودارضايي استفاده نكردم ميترسم اتفاقي برام بيفته مثلا همين تنبلي تخمداني كه ميگيد
    سعی کن تکرارش نکنی!

و تو مدتی که پریود هستی و به طور کلی لباسای تنگ نپوش ! بخصوص لباس زیر تنگ استفاده نکن

فک نمیکنم با یکبار مشکلی برات پیش بیاد...ولی خب باید خیلی مواظب باشی

چون دستگاه داخلی خانم ها خیلی حساسه و به راحتی عفونت میگیره!

الان برای اینکه پریودیت روون تر بشه میتونی یه دمنوش گرم بخوری...مثلا دم کرده ی آویشن با نبات، یا چایی نبات...

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ممنون از دعوتتون اقای امیر علی
    من نظر خودمو میگم طبق تحقیقاتم
    خودارضایی اگر به روش درست و به میزان متعادل انجام بشه هیچ ضرری برای بدن نداره اما ازدیاد تو هرکاری نه فقط خودارضایی اسیب رسان هست .
    کنترل بیش از حد میل جنسی در ادمایی که گرم مزاج هستن موجب اسیب به بدن یا پرخاشگری میشه بخصوص توی این دوره زمونه که سن ازدواج بالا رفته و روابط خارج ازدواج زنا به حساب میاد و مشکلات خاص خودشو داره.
    در رابطه با اینکه خود ارضایی بدون بحث دینیش مشکل داره یا نه میتونید صحبت های دکتر هلاکویی از بهترین روانشناس های دنیا در سایت یوتویوب را گوش کنید.
    از نظر بحث دینی هم بگم هر حکمی شرایط خاص خودشو میطلبه برای جوانی که بخاطر اوضاع اقتصادی و یسری مسائل نمیتونه ازدواج کنه خودارضایی تنها راه حله و اگرم مقدارش رعایت بشه برای بدن ضرر نداره.
    اما در دوران پریودی بخاطر یکسری مسائل بهداشتی معمولا انجام این کار توصیه نمیشه چون الودگی به راحتی میتونه وارد بدن بشه و عفونت ایجاد کنه و مسائل دیگه پیش بیاره پس تا حد امکان در این دوره این کارو انجام ندین.

12. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    ... اما جایی دیدم که از نظر طب سنتی به خانومها توصیه شده بود در مدت ایام قاعدگی حتی الامکان از انجام رابطه ای که باعث تحریکشون میشه خودداری کنن....
    آره باید به شوهرشون بگن به امید دیدار تا هفته آینده و خدا نگهدار

بنظر من اگه عمده تغذیشون از غذاهای گرم مزاج باشه مشکلی براشون پیش نمیاد، بشرطی که زیاده روی نکنن

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    .
    سلام

ممنون از شما

من هم نظر خودم را مینویسم، درست یا غلظش باشد به پای خطای انسانی. چقدر زیباست که نظرات مختلف خود را مینویسیم و با هم و با احترام گفتگو می کنیم

به لجاظ روانشناسی کاملا درست می فرمایید: در کتاب مرجع بیماری های روانشناسی خود ارضایی جزو بیماری ها نیست. ولی یک تذکر در مورد آن وجود دارد، همان که شما بدان اشاره فرمودید. (در حد متعادل و روش انجام صحیح)

اما بحثی که فرمودید دینی، نه، به نظر من این بحث فقهی است و دینی نیست. مانند مسئله حجاب. فقیهانی می گویند حجاب اجباری برخی دیگر اما، معتقدند اختیاری. در قرآن (دین) مردان و زنان به حیا و عفاف توصیه شده اند- که البته یک توصیه مثبت اخلاقی برای تمامی قرن ها و زمان هاست-. اما اینکه چگونه انسان با حیا باشد سوالی است که در جواب آن برخی فقیهان (با قرائتشان از دین) میگویند : زنان حتما باید با حجاب کامل باشند. بعضی دیگر (بازهم بر اساس قرائتشان از دین) اما، اساس را بر تربیت و فکر سالم می دانند و نه حجاب اجباری.

اصولا بحث ها و مسائل فقهی در گذر زمان به شدت تغییر می کند. زمانی (در زمان رضا شاه) فقهای زمان می گفتند دوش حرام است، (چون با آن غسل صجیج نیست). اما وقتی دیدند که آب لوله کشی چگونه از بیماری های پوستی جلوگیری میکند حلال شد.

در عربستان تا دو سال پیش فقهای مکه یک چیز در مورد زنان میگفتند (بسیار سخت گیرانه)، اما امروز چیز دیگر (بسیار آسان گیر شده اند). یا مثلا ابن خلدون از فقهای معروف شیعی نماز خواندن به زبان غیر عربی را مجاز دانسته است (برای کسانی که عربی نمیفهمند).

به عنوان نمونه همین چند هفته پیش یکی از فقهای مکه بر روی منبر از سیاست های جدید عربستان (رانندگی زنان و...) انتقاد کرده بود و گفته بود خلاف اسلام است. بلافاصله ماموران حکومتی او را از منبر پایین کشیده و مورد ضرب و شتم قرار دادند (فیلمش در شبکه های اجتماعی هست) . در نظر بگیرید اگر همین فقیه 4 سال پیش این حرف ها را میزد ایا مورد ضرب و شتم قرار می گرفت؟ قطعا خیر! پس مگر دین اسلام در مدت 4 سال عوض شده است؟ بازهم نه. بلکه قرائت حکومت عربستان از دین (همان فقه) تغییر کرده است!

حتی اگر ضرر هم داشته باشد، برای نوجوانی گرم مزاجی که امکان ازدواج ندارد، ضررش از روابط هیچ در هیچ عاطفی و خیابانی که گاه شخص را تا پای خودکشی می کشاند، بسیار کمتر است. به قول فقیهان دفع افسد به فاسد!

نکته دیگر، به نظر شخصی من، اینکه ما نمیتوانیم برای همه ی مردم با مزاج ها، شرایط مختلف زندگی و فرهنگی یک نسخه ی واحد تجویز کنیم. یکی مزاجش سرد تر است می تواند تحمل کند. دیگری شاید نه!

ایام به کامتان
    ویرایش توسط AmirAli65 : 04-07-2018 در ساعت 09:11 PM

15. 2 کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAli65 نمایش پست ها
    سلام

ممنون از شما

من هم نظر خودم را مینویسم، درست یا غلظش باشد به پای خطای انسانی. چقدر زیباست که نظرات مختلف خود را مینویسیم و با هم و با احترام گفتگو می کنیم

به لجاظ روانشناسی کاملا درست می فرمایید: در کتاب مرجع بیماری های روانشناسی خود ارضایی جزو بیماری ها نیست. ولی یک تذکر در مورد آن وجود دارد، همان که شما بدان اشاره فرمودید. (در حد متعادل و روش انجام صحیح)

اما بحثی که فرمودید دینی، نه، به نظر من این بحث فقهی است و دینی نیست. مانند مسئله حجاب. فقیهانی می گویند حجاب اجباری برخی دیگر اما، معتقدند اختیاری. در قرآن (دین) مردان و زنان به حیا و عفاف توصیه شده اند- که البته یک توصیه مثبت اخلاقی برای تمامی قرن ها و زمان هاست-. اما اینکه چگونه انسان با حیا باشد سوالی است که در جواب آن برخی فقیهان (با قرائتشان از دین) میگویند : زنان حتما باید با حجاب کامل باشند. بعضی دیگر (بازهم بر اساس قرائتشان از دین) اما، اساس را بر تربیت و فکر سالم می دانند و نه حجاب اجباری.

اصولا بحث ها و مسائل فقهی در گذر زمان به شدت تغییر می کند. زمانی (در زمان رضا شاه) فقهای زمان می گفتند دوش حرام است، (چون با آن غسل صجیج نیست). اما وقتی دیدند که آب لوله کشی چگونه از بیماری های پوستی جلوگیری میکند حلال شد.

در عربستان تا دو سال پیش فقهای مکه یک چیز در مورد زنان میگفتند (بسیار سخت گیرانه)، اما امروز چیز دیگر (بسیار آسان گیر شده اند). یا مثلا ابن خلدون از فقهای معروف شیعی نماز خواندن به زبان غیر عربی را مجاز دانسته است (برای کسانی که عربی نمیفهمند).

به عنوان نمونه همین چند هفته پیش یکی از فقهای مکه بر روی منبر از سیاست های جدید عربستان (رانندگی زنان و...) انتقاد کرده بود و گفته بود خلاف اسلام است. بلافاصله ماموران حکومتی او را از منبر پایین کشیده و مورد ضرب و شتم قرار دادند (فیلمش در شبکه های اجتماعی هست) . در نظر بگیرید اگر همین فقیه 4 سال پیش این حرف ها را میزد ایا مورد ضرب و شتم قرار می گرفت؟ قطعا خیر! پس مگر دین اسلام در مدت 4 سال عوض شده است؟ بازهم نه. بلکه قرائت حکومت عربستان از دین (همان فقه) تغییر کرده است!

حتی اگر ضرر هم داشته باشد، برای نوجوانی گرم مزاجی که امکان ازدواج ندارد، ضررش از روابط هیچ در هیچ عاطفی و خیابانی که گاه شخص را تا پای خودکشی می کشاند، بسیار کمتر است. به قول فقیهان دفع افسد به فاسد!

نکته دیگر، به نظر شخصی من، اینکه ما نمیتوانیم برای همه ی مردم با مزاج ها، شرایط مختلف زندگی و فرهنگی یک نسخه ی واحد تجویز کنیم. یکی مزاجش سرد تر است می تواند تحمل کند. دیگری شاید نه!

ایام به کامتان
    سلام
    ممنون ازتون نظر منو شما با نظرتون تکمیل کردین.

17. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    خودارضایی اگر به روش درست و به میزان متعادل انجام بشه هیچ ضرری برای بدن نداره اما ازدیاد تو هرکاری نه فقط خودارضایی اسیب رسان هست .
    کنترل بیش از حد میل جنسی در ادمایی که گرم مزاج هستن موجب اسیب به بدن یا پرخاشگری میشه بخصوص توی این دوره زمونه که سن ازدواج بالا رفته و روابط خارج ازدواج زنا به حساب میاد و مشکلات خاص خودشو داره.
    در رابطه با اینکه خود ارضایی بدون بحث دینیش مشکل داره یا نه میتونید صحبت های دکتر هلاکویی از بهترین روانشناس های دنیا در سایت یوتویوب را گوش کنید.
    از نظر بحث دینی هم بگم هر حکمی شرایط خاص خودشو میطلبه برای جوانی که بخاطر اوضاع اقتصادی و یسری مسائل نمیتونه ازدواج کنه خودارضایی تنها راه حله و اگرم مقدارش رعایت بشه برای بدن ضرر نداره.
    اما در دوران پریودی بخاطر یکسری مسائل بهداشتی معمولا انجام این کار توصیه نمیشه چون الودگی به راحتی میتونه وارد بدن بشه و عفونت ایجاد کنه و مسائل دیگه پیش بیاره پس تا حد امکان در این دوره این کارو انجام ندین.
    سلام

باز هم یک اظهار نظر منطقی و بر اساس مطالعه و تحقیق و به دور از هرگونه اطلاعات غلط و گمراه کننده!

19. 2 کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43823
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سللم خسته نباشید من 27 ساله هستم‌ و دختر باکره.چند باری فقط از ناحیه ی کلیتوریش و مالش اش خودارضایی کردم و هیچ وقت چیزی داخل واژن نبردم،سه بار هم در زمان پریود از همین مالش کلیتوریس کمی خودم را تحریک کردم.مطمئنا همیشه بعدش خیلی پشیمان شدم.کمترش کردم ولی هنوز کامل ترک نکردم چون کمی اعتیاد روانی بهش پیدا کردم و از اونجایی که فشار روانی زیادی روم هست گاهی این کار را انجام میدم و میدونم که کارم غلطه‌.در رابطه با خودارضایی از ناحیه کلیتوریس بدون دخول هیچ چیزی در زمان پریود میخواستم سوال کنم که آیا این کار ممکنه به پرده بکارت آسیب برسونه.من واقعا خیلی پشیمونم از کاری که کردم و سعی میکنم کم ترش کنم تا کامل از بین بره ولی نگران بکارتم هستم.
    ممنون میشم اگر من رو زودتر راهنمایی کنید
    مرسی

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط شکاری نمایش پست ها
    سللم خسته نباشید من 27 ساله هستم‌ و دختر باکره.چند باری فقط از ناحیه ی کلیتوریش و مالش اش خودارضایی کردم و هیچ وقت چیزی داخل واژن نبردم،سه بار هم در زمان پریود از همین مالش کلیتوریس کمی خودم را تحریک کردم.مطمئنا همیشه بعدش خیلی پشیمان شدم.کمترش کردم ولی هنوز کامل ترک نکردم چون کمی اعتیاد روانی بهش پیدا کردم و از اونجایی که فشار روانی زیادی روم هست گاهی این کار را انجام میدم و میدونم که کارم غلطه‌.در رابطه با خودارضایی از ناحیه کلیتوریس بدون دخول هیچ چیزی در زمان پریود میخواستم سوال کنم که آیا این کار ممکنه به پرده بکارت آسیب برسونه.من واقعا خیلی پشیمونم از کاری که کردم و سعی میکنم کم ترش کنم تا کامل از بین بره ولی نگران بکارتم هستم.
    مرسی

سلام

شما باید به لینک زیر برین وتاپیکتون رو ارسال کنید تا مشاورین بهتون پاسخ بدن . تا بیست و چهارساعت بعد از ایجاد تاپیک بهتون پاسخ داده میشه . بعد از ارسال تاپیک میتونید توی گزینه خانه تاپیک رو رویت کنید

لینک : https://forum.moshaver.co/newthread....ewthread&f=124

22. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط شکاری نمایش پست ها
    مرسی
    شما باید تاپیک جدا بزنید
    اما باتوجه به این که دیکته کردین زود پاسخ دهی بشه همین جا بهتون میگم . نه خودارضایی با مالش کلیتوریس به پرده بکارت آسیب نمی زنه
    پرده فقط بواسطه وارد شدن چیزی داخل واژن یا وارد شدن ضربه محکم پاره میشه نه با خودارضایی با مالش کلیتوریس.

خود ارضایی در زمان پریود با زمانی که شما پریود نیستید عوارض یکسان داره منتها در دوران پریود خطر ناک هست چون به خاطر باز بودن دهانه رحم امکان اینکه فرد به عفونت دچار بشه خیلی زیاده

و به طوری کلی عوارض خود ارضاییدر دوران پریود به صورت زیر هستند
    مواردی همچون ایجاد عفونت، زیاد شدن خونریزی، طولانی شدن دوران قاعدگی، ضعف اندام تناسلی و لکه بینی و افزایش درد عادت ماهانه هستند
    ویرایش توسط Saltanat : 04-26-2020 در ساعت 02:43 AM

24. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44995
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    نه عزیزم

26. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44995
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام

این چرت و پرتا چیه
    یکم مطالعه داشته باشین بعد نظر بدید‍♀️‍♀️

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 118 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط mahro نمایش پست ها
    این چرت و پرتا چیه
    یکم مطالعه داشته باشین بعد نظر بدید������������‍♀ ️������������‍♀️
    معلومه کی مطالعه نداره
    اصلا آدم شک میکنه امثال شما دختر باشه
    خخ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)