نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: به کجا چنین شتابان؟؟؟

2968
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

Question به کجا چنین شتابان؟؟؟

آرامش

آرامش

خوب که دقت می کنیم پیشینیان ما از ما آرامش بیشتری داشتند سوال اینجا پیش می آید که این همه امکانات جدید در اختیار ماست پس چرا آرامش نسلهای قبل را نداریم در صورتی که نسلهای قبل خیلی از امکانات امروزی را نداشته اند.
    متاسفانه خیلیها آنقدر غرق در کارها و مسائل روزانه شدند که فراموش کردند اصلا هدف اصلی آنها از این همه دوندگی و فشار و سرعت و عجله چیست؟خیلی عادی شده کلماتی مانند دارم از استرس از دست می روم یا دارم میمیرم از زندگی خسته ام و..... .
    هدف اصلی زندگی رسیدن به آرامش هست ولی زن ناله می کند که شوهرم به من توجه نمی کند مرد میگوید صبح تا شب کار می کنم بعد خانم میگوید توجه بهش نمی کنم هر کسی را می بینی عجله و شتاب دارد همین شتاب و عجله باعث وارد آمدن استرس زیاد به آنها شده حالا ازشان بپرسید چرا این همه عجله این همه سرعت برای چه؟ میگویند از دنیا عقب نمانیم باید خودمان را مجهز به بهترین امکانات کنیم باز سوال اینجاست به کجا چنین شتابان؟ فرضا به همه امکانات رسیدند نهایتا هدف اصلیتان چیست؟ می گویند آسایش داشته باشیم حال هدف از این آسایش چیست؟ اینکه به آرامش برسیم. پس در حقیقت هدف اصلی را فدای هدف واسطه ای کردیم.
    بعضی وقتها لازم است از گود زندگی خودمان را خارج کنیم چون تا وقتی در فشار و استرس و جو آن قرار داریم خیلی از اشتباهاتمان را نمی بینیم وقتی از خارج و با آرامش زندگیمان بررسی کنیم پی به خیلی از راه حلهایی برای مشکلتمان می بریم که تا در آن فضا هستیم قابل درک برایمان نیست پس بیایم لحظه هایی از زندگی بایستم و با خود خلوت کنیم به کجا میرویم این همه سرعت وشتاب برای چه؟ مقصد و هدفمان چیست؟ و با خدا راز و نیاز کنیم تا آرام شویم. و مسیر زندگیمان را با بینشی عمیقتر بنگریم تا پی به اشتباهاتمان ببریم و بتوانیم قفلهای زندگی را باز کنیم.
    خوب که دقت می کنیم پیشینیان ما از ما آرامش بیشتری داشتند سوال اینجا پیش می آید که این همه امکانات جدید در اختیار ماست پس چرا آرامش نسلهای قبل را نداریم در صورتی که نسلهای قبل خیلی از امکانات امروزی را نداشته اند.
    متاسفانه خیلیها آنقدر غرق در کارها و مسائل روزانه شدند که فراموش کردند اصلا هدف اصلی آنها از این همه دوندگی و فشار و سرعت و عجله چیست؟خیلی عادی شده کلماتی مانند دارم از استرس از دست می روم یا دارم میمیرم از زندگی خسته ام و..... .
    هدف اصلی زندگی رسیدن به آرامش هست ولی زن ناله می کند که شوهرم به من توجه نمی کند مرد میگوید صبح تا شب کار می کنم بعد خانم میگوید توجه بهش نمی کنم هر کسی را می بینی عجله و شتاب دارد همین شتاب و عجله باعث وارد آمدن استرس زیاد به آنها شده حالا ازشان بپرسید چرا این همه عجله این همه سرعت برای چه؟ میگویند از دنیا عقب نمانیم باید خودمان را مجهز به بهترین امکانات کنیم باز سوال اینجاست به کجا چنین شتابان؟ فرضا به همه امکانات رسیدند نهایتا هدف اصلیتان چیست؟ می گویند آسایش داشته باشیم حال هدف از این آسایش چیست؟ اینکه به آرامش برسیم. پس در حقیقت هدف اصلی را فدای هدف واسطه ای کردیم.
    بعضی وقتها لازم است از گود زندگی خودمان را خارج کنیم چون تا وقتی در فشار و استرس و جو آن قرار داریم خیلی از اشتباهاتمان را نمی بینیم وقتی از خارج و با آرامش زندگیمان بررسی کنیم پی به خیلی از راه حلهایی برای مشکلتمان می بریم که تا در آن فضا هستیم قابل درک برایمان نیست پس بیایم لحظه هایی از زندگی بایستم و با خود خلوت کنیم به کجا میرویم این همه سرعت وشتاب برای چه؟ مقصد و هدفمان چیست؟ و با خدا راز و نیاز کنیم تا آرام شویم. و مسیر زندگیمان را با بینشی عمیقتر بنگریم تا پی به اشتباهاتمان ببریم و بتوانیم قفلهای زندگی را باز کنیم.
    ویرایش توسط سعید62 : 11-22-2017 در ساعت 04:29 PM

2. 8 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : به کجا چنین شتابان؟؟؟

ممنون از مطلب جالب و به جاتون

4. کاربران زیر از shirin danai بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36895
    تشکـر
    83
    تشکر شده 92 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    7

چشم همچشمیا زیاد شده!!

کسی دوست نداره از دوستش یا دخترخالش وفامیلش کم بیاره و این بده!!

اینا کم بود شاخای اینستا زیاد شده .مردم مسابقه دارن !!

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

این دنیا محل سختیی و امتحانه . تلاش و استرس نکشی میگن بیخیالی تنبلی پاشو تلاش کن چقدر میخوابی ، میخوری، فیلم مبینی وگرنه بدبخت میشیا بیکار میشیا چنان میشینا اینا رو یه عمر توگوشمون خوندن
    من تا یادم دارم از 3 سالگی که رفتم مهد کودک تا الان فقط استرس امتحان درس داشتم تمومی هم ندارم تازه ازون درسایی هم که کم کاری کردم دارم ضربه میخورم و باید بازم اونا رو بخونم بعدشم یه زلزله ای و جنگی میشه همش به فنا میره اگرم نخونیم که باید آویزون دیگران باشیم و غرورمون خورد بشه
    ویرایش توسط eli2 : 11-22-2017 در ساعت 09:25 PM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

7. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم هم پیشرفت سریع علم و تکنولوژی هست هم شرایط کشوری که توش هستیم.مثلا اونقد که تو مدارس ایران بچه ها از همون کلاس اول استرس دارن و از مدرسه دلزده هستن تو کشورای دیگه بچه ها عاشق مدرسه هستن که بخاطر نظام اموزشی غلطی هست که داریم .بعد تو ایران چون تفریحات و سرگرمی کمه و همش تفکیک جنسیت کردنو یسری کارای دیگه فضای مجازی برای مردم شده همه زندگیشون چرا؟چون تو این فضا ها همه این محدودیت های خارجی رو دور میزنن.

9. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)