نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: مشاوره حقوقی در رابطه با وضعیت خدمت سربازی

7197
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    تشکر شده 34 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاوره حقوقی در رابطه با وضعیت خدمت سربازی

سلام و با عرض خسته نباشید خدمت شما.
    من 22 ساله هستم و پدرم 4 سال پیش عمرش را به شما بخشید و مادرم نیز مسن هستند و اکنون حدود 70 سال سن دارند که ایشان تقریبا از کار افتاده شده اند.
    همچنین 6 خواهر دارم که یکی از آها هنوز ازدواج نکرده(همه از من بزرگتر هستند) و به جز خودم یک برادر نیز دارم که از من حدود 4 سال بزرگتر هستند.
    در نتیجه بنده ته تقاری یا فرزند آخر خانواده هستم.برادر شهیدی نیز داریم که حقوق خانواده از جانب بنیاد شهید و خون ایشان تامین میگردد و حقیقتا از پس مخارج سنگین امروز به این جمعیت برنمیاییم.
    مشکل من این هست که زمانی که پدرم زنده بود(4 سال پیش که فوت کردند 82 سال سن داشتند)، بپیش تر (چند سال قبل از فوت پدر) برادرم کارهای سربازی خود را انجام می دهد.ایشان از معافیت شهید استفاده کردند در حالی که میتوانستند از معافیت کفالت(از جانب پدر سالخودره) استفاده کنند.من تا مدتها متوجه این قضیه نشدم ولی بعدها خیلی به بنده فشار آمد و چون ته تقاری هستم مادرم واقعا بیشتر از پیش اذیت می شودند چه از جهت اینکه من را به دلایل مختلف بیکار میبینند و چه از جهت اینکه چیزی که امکانش بوده به هر دلیلی نصیبم نشده.
    به هر حال قسمت خدا بوده که این اتفاق بی افتد و برادرم به جای معافیت کفالت معافیت شهید را استفاده کند...
    حال سوال و مشاوره من اینجاست که اکنون که او(برادرم) چند ماهی هست عقد کرده و من و همشیره ام فقط در خانواده هستیم و پدر نیز در جمع ما نیست آیا باز من نمیتوانم از این معافیت استفاده کنم؟؟؟؟؟
    در ضمن درباره افرادی که مشابه خودم بودند از کسانی می شندیم که توانسته اند معافیت کفالت بگیرند اگه راهی نیست پس اینها چه طور توانسته اند؟؟؟

از شما خواهش میکنم اگر راهی هست منت گذاشته و به بنده اطلاع دهید چون واقعا این معافیت بسیاری از مشکلات مرا حل میکند و مادرم و دیگران هم غصه هایشان کمتر می شود.
    با توجه به شرایط کلی بنده اگه موردی دیدید که میتوان برای معافیت از آن استفاده کنم(جز کفالت) به بنده اطلاع دهید.
    راستی معافیت کمیته هم هست که چون ما حقوق بنیاد شهید را میگیریم نمیتوانیم تحث پوشش شویم و در نتیجه منتفی می شود.آیا این قضیه راه حلی ندارد؟؟؟؟
    منظور از معافیت کمیته، معافیتی هست که مادر یا باید شوهرش فوت کرده باشه یا هم طلاق گرفته باشند بعد اگه تحت پوشش باشند یکی از برادران(بدون محدودیت) معاف می شوند!
    در پایان بابت اینکه برای من حقیر وقت گذاشتید سپاسگذاری میکنم و امیدوارم مشکل همه جوانان حل بشود تا بتواند زودتر به کار و زندگی برسند تا از منجلاب گناه و اذیت کردن پدر و مادرها رهایی یابند.
    ویرایش توسط hosseingrami : 09-19-2013 در ساعت 04:52 PM

2. کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشاوره حقوقی در رابطه با وظعیت خدمت سربازی

دوستان بابت اشتباهات تایپی و لفظی واقعا عذر میخوام.خستگی روحی تمرکز رو ازم گرفته.

4. کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

خب ببخشید دیر میشه
    خداوند پدر و برادرتان را قرین رحمت فرماید
    خب تقریبا بهتره همین اول بگم نه نمیشه، اما حالا موارد زیر رو دقت کنید:
    1. ببینید کلا معافیت کفالت (چه پدر چه مادر چه خواهر) فقط در صورتی قابل اقدام هست که فرد مشمول، تنها فرزند ذکور (بالای 18سال) باشه که در مورد شما، برادرتون هم هست پس شما چون تنها فرزند ذکور بالغ (بالای 18) نیستید نمیتونید از این معافیت استفاده کنن، احتمالا علت اینکه برادرتون هم از معافیت برادر شهید استفاده کردن همین بوده که شما بالغ میشدید و قاعدتا دیگه هیچکدوم نمیتونستید از اون معافیت کفالت استفاده کنید!!
    2. معافیت برادر شهید هم فقط به یک نفر تعلق میگیره
    3. معافیت کفالت مادر هم خب اصلا فقط در صورتی هست که مادر طلاق یا همسرش فوت شده باشد و سن اصلا ملاک نیست، اما بحث اینجاست که باز هم فقط در صورتی میتوان استفاده کرد که مشمول، تنها فرزند بالغ خانواده باشد، مگر اینکه اون یکی برادر بالای 18 سال، یا بیمار ناتوان به تأیید کمیسیون پزشکی خودشون باشه یا هم خدای نکرده رحمت خدا رفته باشه !!
    در حالیکه در خانواده ی شما 2 فرزند ذکور بالای 18 وجود دارن

پس به دلایل بالا، شما حائز معافیت کفالت مادر و خواهر و یا برادر شهید نیستید و تقریبا باید آماده ی انجام خدمت مقدس! سربازی باشید ... !!
    اما توصیه ی من به شما اینه که با توجه به شرایطتون یک مراجعه ای به اداره نظام وظیفه ی شهر محل س************تتون بزنید شاید خالی از لطف نباشه، چه بسا دیدید با نوشتن عریشه ای مشکل رو حل کردند، هرچند احتمالش خیلی ضعیفه اما خب تیری در تاریکی هست دیگه ... !!
    سؤال دیگری بود باز هم در خدمتتونیم ...

6. 2 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Moshaver نمایش پست ها
    خب ببخشید دیر میشه
    خداوند پدر و برادرتان را قرین رحمت فرماید
    خب تقریبا بهتره همین اول بگم نه نمیشه، اما حالا موارد زیر رو دقت کنید:
    1. ببینید کلا معافیت کفالت (چه پدر چه مادر چه خواهر) فقط در صورتی قابل اقدام هست که فرد مشمول، تنها فرزند ذکور (بالای 18سال) باشه که در مورد شما، برادرتون هم هست پس شما چون تنها فرزند ذکور بالغ (بالای 18) نیستید نمیتونید از این معافیت استفاده کنن، احتمالا علت اینکه برادرتون هم از معافیت برادر شهید استفاده کردن همین بوده که شما بالغ میشدید و قاعدتا دیگه هیچکدوم نمیتونستید از اون معافیت کفالت استفاده کنید!!
    2. معافیت برادر شهید هم فقط به یک نفر تعلق میگیره
    3. معافیت کفالت مادر هم خب اصلا فقط در صورتی هست که مادر طلاق یا همسرش فوت شده باشد و سن اصلا ملاک نیست، اما بحث اینجاست که باز هم فقط در صورتی میتوان استفاده کرد که مشمول، تنها فرزند بالغ خانواده باشد، مگر اینکه اون یکی برادر بالای 18 سال، یا بیمار ناتوان به تأیید کمیسیون پزشکی خودشون باشه یا هم خدای نکرده رحمت خدا رفته باشه !!
    در حالیکه در خانواده ی شما 2 فرزند ذکور بالای 18 وجود دارن

پس به دلایل بالا، شما حائز معافیت کفالت مادر و خواهر و یا برادر شهید نیستید و تقریبا باید آماده ی انجام خدمت مقدس! سربازی باشید ... !!
    اما توصیه ی من به شما اینه که با توجه به شرایطتون یک مراجعه ای به اداره نظام وظیفه ی شهر محل س************تتون بزنید شاید خالی از لطف نباشه، چه بسا دیدید با نوشتن عریشه ای مشکل رو حل کردند، هرچند احتمالش خیلی ضعیفه اما خب تیری در تاریکی هست دیگه ... !!
    سؤال دیگری بود باز هم در خدمتتونیم ...
    سلام و تشکر بابت جواب.ممنون خداوند روح گذشتگان شما را هم رحمت کند.
    حقیقتش چون خیلی این قضیه واسم مهم بود هم تحقیقات و هم مطالعات و هم پیگیری هایی داشتم... حتی یکی دوبار نظام وظیفه هم رفتم و اونقدر بد جوابم رو دادند که اگه میرفتم سربازی اینقده بهم برنمیخورد.

در مورد اولی بگم که :
    دقیقا به این موضوع واقف هستم ولی چون 4 سال از برادرم کوچکترم زمانی که ایشان برای سربازی اقدام میکردتن بدون تردید من حداقل زیر 17 سن داشتم و قانون برای برادرم صدفق میکرده!!!
    دومی هم کاملا درسته.
    و اما سومی :
    اصلا همچنین قضیه ای نیست.این قانون مدت ها قبل اینطور بود که اگر زنی تحث پوشش کمیته باشد و شوهرش فوت کرده باشد و یا هم اینکه طلاق گرفته باشند بدون هیچ محدودیتی یکی از فرزندان ذکور معاف می شوند.منتهی قانون قدیم صراحتا میگفت که فرزند دیگر حتما باید خدمت رفته باشد ولی قانون جدید به صورت بند صراحتا گفت که مهم نیست که برادر دیگر معاف شده یا خدمت رفته است!!
    بنابراین در این حالت چیزی که اهمیت دارد این است که با این شرایط می شود ما موقتا یا داعما تحت پوشش کمیته شویم تا من بتوانم از این قانون استفاده کنم؟؟بدلیل حقوق بنیاد شهید این امر ممکن نیست ولی حتما راه حلی دارد.
    ویرایش توسط hosseingrami : 09-20-2013 در ساعت 02:48 PM

8. 2 کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

Moshaver محترم و
    و دوستان عزیز
    اگه ممکنه زودتر پاسخ بدین که بحث نخوابه و سریعتر چمع بشه

دم همتون گرم

ویرایش توسط hosseingrami : 09-22-2013 در ساعت 11:41 AM

10. 2 کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseingrami نمایش پست ها
    سلام و تشکر بابت جواب.ممنون خداوند روح گذشتگان شما را هم رحمت کند.
    حقیقتش چون خیلی این قضیه واسم مهم بود هم تحقیقات و هم مطالعات و هم پیگیری هایی داشتم... حتی یکی دوبار نظام وظیفه هم رفتم و اونقدر بد جوابم رو دادند که اگه میرفتم سربازی اینقده بهم برنمیخورد.

در مورد اولی بگم که :
    دقیقا به این موضوع واقف هستم ولی چون 4 سال از برادرم کوچکترم زمانی که ایشان برای سربازی اقدام میکردتن بدون تردید من حداقل زیر 17 سن داشتم و قانون برای برادرم صدفق میکرده!!!
    دومی هم کاملا درسته.
    و اما سومی :
    اصلا همچنین قضیه ای نیست.این قانون مدت ها قبل اینطور بود که اگر زنی تحث پوشش کمیته باشد و شوهرش فوت کرده باشد و یا هم اینکه طلاق گرفته باشند بدون هیچ محدودیتی یکی از فرزندان ذکور معاف می شوند.منتهی قانون قدیم صراحتا میگفت که فرزند دیگر حتما باید خدمت رفته باشد ولی قانون جدید به صورت بند صراحتا گفت که مهم نیست که برادر دیگر معاف شده یا خدمت رفته است!!
    بنابراین در این حالت چیزی که اهمیت دارد این است که با این شرایط می شود ما موقتا یا داعما تحت پوشش کمیته شویم تا من بتوانم از این قانون استفاده کنم؟؟بدلیل حقوق بنیاد شهید این امر ممکن نیست ولی حتما راه حلی دارد.
    همونطور که در اون یکی تاپیکتون هم گفتم معمولا قوانینمون مصداق این هست که شب میخوابن صبح بلند میشن یه چیز جدید وضع میکنن
    اما تا اونجایی که من خاطرم هست الان قانون اینطوری هست که اگر مادر تحت پوشش کمیته یا بهزیستی نبود تنها فرزند ذکور بالای 18سالش معاف میشه یعنی اگر دو تا پسر بالای 18 داشت خب هیچکدام معاف نمیشن !
    اما اگر مادران فاقد همسر تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي (فوت يا طلاق) داراي چند فرزند ذکور باشند، يکي از فرزندان آنها مي تواند از خدمت معاف شود به شرط آنکه برادر ديگرش از معافيت کفالت استفاده نکرده باشد.
    حالا اگر برادران ديگر از معافيت هايي مانند معافيت پزشکي و ... استفاده کرده باشند، اشکالي نداره و مشمول مي تواند از معافيت کفالت استفاده کند. البته در اين معافيت، غيبت شرط نيست
    البته راه در رو شاید داشته باشه که اون رو دیگه نمیدونم ... !!

12. 2 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

همونطور که در اون یکی تاپیکتون هم گفتم معمولا قوانینمون مصداق این هست که شب میخوابن صبح بلند میشن یه چیز جدید وضع میکنن
    اما تا اونجایی که من خاطرم هست الان قانون اینطوری هست که اگر مادر تحت پوشش کمیته یا بهزیستی نبود تنها فرزند ذکور بالای 18سالش معاف میشه یعنی اگر دو تا پسر بالای 18 داشت خب هیچکدام معاف نمیشن !
    اما اگر مادران فاقد همسر تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي (فوت يا طلاق) داراي چند فرزند ذکور باشند، يکي از فرزندان آنها مي تواند از خدمت معاف شود به شرط آنکه برادر ديگرش از معافيت کفالت استفاده نکرده باشد.
    حالا اگر برادران ديگر از معافيت هايي مانند معافيت پزشکي و ... استفاده کرده باشند، اشکالي نداره و مشمول مي تواند از معافيت کفالت استفاده کند. البته در اين معافيت، غيبت شرط نيست
    البته راه در رو شاید داشته باشه که اون رو دیگه نمیدونم ... !!
    سلامی دوباره.خوب به نظر مشا برای کشف راههای در روی احتمالی و یا رسمی باید به کی مراجعه کنم و یا به کدوم بخش مشاوره برم؟!
    چون اگه خدمت حل بشه کلی کار جدید میتونم انجام بدم و جدااز این استرس اصلیم حذف میشه

14. 2 کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    میزان امتیاز
    11

سلامی دوباره.خوب به نظر مشا برای کشف راههای در روی احتمالی و یا رسمی باید به کی مراجعه کنم و یا به کدوم بخش مشاوره برم؟!
    چون اگه خدمت حل بشه کلی کار جدید میتونم انجام بدم و جدااز این استرس اصلیم حذف میشه
    والا اونو دیگه نمیدونم، ولی اول از همه نظام وظیفه برید اول پرسش بکنید خودشون یه قسمت مشاوره دارن فکر کنم، البته گویا قبلا رفته بودید
    یکی از کاربران یکی از انجمنهای بزرگ دیگه هم قبلا دیده بودم توی این کار بود، اگر فرصت کردم و تونستم پیداش کنم لینکش رو براتون میزارم ارتباط بگیرید باهاشون
    بله خب طبیعتا مشکل خدمت حل بشه خیلی مسائل حل میشه و امیدواریم همینگونه بشه
    باز هم موردی بود در خدمتیم

16. 2 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

والا اونو دیگه نمیدونم، ولی اول از همه نظام وظیفه برید اول پرسش بکنید خودشون یه قسمت مشاوره دارن فکر کنم، البته گویا قبلا رفته بودید
    یکی از کاربران یکی از انجمنهای بزرگ دیگه هم قبلا دیده بودم توی این کار بود، اگر فرصت کردم و تونستم پیداش کنم لینکش رو براتون میزارم ارتباط بگیرید باهاشون
    بله خب طبیعتا مشکل خدمت حل بشه خیلی مسائل حل میشه و امیدواریم همینگونه بشه
    باز هم موردی بود در خدمتیم
    لطف دارین عزیز.اگه پیداش کنین و لینک کنین خیلی ممنون میشم

18. کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

سلام.دوستان خوبم و مشاور عزیز.خبری نشد؟؟

20. کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    219
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی ممنون
    امضای ایشان
    ویرایش امضا توسط مدیر کل
    (قوانین را رعایت کنید)

22. 2 کاربران زیر از ahmadali250 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadali250 نمایش پست ها
    مرسی ممنون
    سلام دوست خوبم.به تاپیک خوش اومدی.تشکر بابت چی از کی؟!؟

24. کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    میزان امتیاز
    11

سلام.دوستان خوبم و مشاور عزیز.خبری نشد؟؟
    سلام
    ببخشید
    اون بنده خدا رو که لینک پروفایلشو پیدا نکردم، ولی اینجا رو ببیند فکر کنم در زمینه ی معاقیت های سربازی به کارتون بیاد

26. 2 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    137
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ببخشید
    اون بنده خدا رو که لینک پروفایلشو پیدا نکردم، ولی اینجا رو ببیند فکر کنم در زمینه ی معاقیت های سربازی به کارتون بیاد
    سلام خدمت شما.ایرادی نداره ولی لطفا به محض پیدا کردنش برام پ.خ کنیدش.
    ممنون تو این فروم تاحالا مطرح نکردم.
    در ضمن امروز رفتم بنیاد شهید و مساله رو هم باز کردم ولی مثل اینکه این مساله قانوناش رو نمیشه کاری کرد و باید صبر کنم و در نهایت اگه کاری و فرجی نشد راحت برم خدمتم رو بکنم و خودم رو از این اوضاع راحت کنم.البته در صورتی که نخوام نظامی شم

28. کاربران زیر از hosseingrami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    646
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به کارشناسان محترم
    من چند روز پیش برای معافیت پزشکی رفتم پلیس+10 اقدام کردم.ولی می خوام برم خدمت
    چطوری میتونم برم اون معافیت رو لغو کنم؟در ضمن هنوز نه به بیمارستان رفتم و نه به کمیسیون
    آیا میتونم در بیمارستان و یا کمیسیون بگم که من معافیت نمیخوام؟
    بیماری من عمل کبد در بچگی به علت تصادف بوده که در آیین نامه معاف دایم داده،ولی من خدا رو شکر هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی در سلامت کامل می باشم.
    یعنی هم میتوانم کار کنم و هم وسایل سنگین بلند کنم.(تحصیلات کارشناسی)
    با سپاس فراوان
    ویرایش توسط life20 : 11-04-2013 در ساعت 09:12 PM

30. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    646
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به کارشناسان محترم
    چطوری میتونم برم اون معافیت رو لغو کنم؟در ضمن هنوز نه به بیمارستان رفتم و نه به کمیسیون
    بیماری من عمل کبد در بچگی به علت تصادف بوده که در آیین نامه معاف دایم داده،ولی من خدا رو شکر هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی در سلامت کامل می باشم.
    با سپاس فراوان
    ویرایش توسط life20 : 11-04-2013 در ساعت 09:12 PM

31. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    646
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به کارشناسان محترم
    با سپاس فراوان

32. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1527
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام -اينجانب متولد 1370 در حال تحصيل در مدرسه شبانه در مقطع پيش دانشگاهي مي باشم .مادرم به دليل بيماري سرطان فوت کرده و پدرم 70 سال سن داردو بيماري قلبي دارد که دارو مصرف مي کندمن و پدرم تنها زندگي مي کنيم.2خواهر و 1 برادر بزرگتر از خودم دارم که ازدواج کرده اند وفرزند دارند و در شهر ديگري زندگي مي کنند. باتشکر از شماعزيزان لطفا مرا راهنمايي کنيد

33. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3462
    تشکـر
    17
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست عزیز شما باید قانون مربوط به خدمت وظیفه ی عمومی ( جدید ) ، قسمت کفالت رو مطالعه کنید. مطمئناً راهی هست.

34. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36124
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    مجلس یک قانون جدید تصویب کرده مبتنی بر این که فرزندان ایثارگر به ازای هر یک ماه جبهه پدرشان یک ماه از خدمتشان کم بشه و ستاد کل داره رو این قانون رو برسی میکنه و هنوز اجرایی نشده خواستم بدانم اگه این قانون تصویب بشه با 19 ماه جبهه 19 ماه کسری خدمت شامل حال من میشه آیا میتوانم با بسیج فعال اون دو ماه رو هم کسر کنم و معاف بشم ممنون میشم اگه جواب بدید

35. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط علی ترس نمایش پست ها
    سلام
    مجلس یک قانون جدید تصویب کرده مبتنی بر این که فرزندان ایثارگر به ازای هر یک ماه جبهه پدرشان یک ماه از خدمتشان کم بشه و ستاد کل داره رو این قانون رو برسی میکنه و هنوز اجرایی نشده خواستم بدانم اگه این قانون تصویب بشه با 19 ماه جبهه 19 ماه کسری خدمت شامل حال من میشه آیا میتوانم با بسیج فعال اون دو ماه رو هم کسر کنم و معاف بشم ممنون میشم اگه جواب بدید
    سلام
    یک سوال دارم این نوزده ماه جزء سربازی پدرتان بوده یا جداگانه و به صورت داوطلب رفتند اگر گزینه دوم باشد با قانون فعلی هم می توانید 19 ماه کسر خدمت بگیرید

36. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38432
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام . من پدرم متولد 1331 و مادرم متولد 1332 هستش . پدرم سال 92 و 94 سکته مغزی کرد و سال 96 سکته قلبی کرده . تا حدودی آلزایمر هم داره . استشاهاد محلی پر کردم برای سکته کردنش ، معاف میشم من ؟

37. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط SmAm نمایش پست ها
    سلام . من پدرم متولد 1331 و مادرم متولد 1332 هستش . پدرم سال 92 و 94 سکته مغزی کرد و سال 96 سکته قلبی کرده . تا حدودی آلزایمر هم داره . استشاهاد محلی پر کردم برای سکته کردنش ، معاف میشم من ؟
    سلام
    این بستگی به نظر کمیته پزشکی دارد شما پرونده پزشکی پدر از بیمارستانی که درش بستری بودند بگیرید مدارک لازم را آماده کنید اقدام کنید دیگر بستگی به تشخیص کمیته پزشکی نظام وظیفه دارد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)