نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مدرسه هراسی و تنبلی

1451
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38273
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مدرسه هراسی و تنبلی

سلام.وقتتون بخیر
    امیدوارم پیام من رو ببینید و بتونید هرچه سریع جواب بدید چون واقعا درمانده شدم.
    من خواهری ۱۳ ساله دارم که از ابتدای ورودش به مدرسه مشکلاتی داشته . به این صورت که در هر سال تحصیلی یا با معلمش مشکل پیدا میکنه یا مدیر و ناظم یا همکلاسیهاش و دلش نمیخواد بره مدرسه.از کلاس اول تا الان که هفتم هست تقریبا هرسال رو به همین شکل گذرونده.کلاس اول ضربه ی خیلی بدی خورد. روز جشن شکوفه ها که بخاطر جدا شدن از مامانم گریه میکرده معلمش باهاش برخورد خیلی بدی میکنه و سیلی بهش میزنه. کلاس چهارم مدیر و ناظم جلوی همه بچه ها کیفش رو از مدرسه پرت میکنن بیرون.و مشکلاتی از این قبیل.امسال دیگه از آذرماه مدرسه نرفت و امتحانات ترم اولش رو توی خونه خوند و رفت توی یه کلاس مجزا امتحان داد.چون امسال با همکلاسیهاش مشکل داره و میگه نمیخوام ببینمشون.میگه ازشون بدم میاد.متلک میگن بهم.تیکه میپرونن.ترم اول رو با ارفاق قبول شد.اما الان متوجه شدیم که علاوه بر ترس و استرسش ، درس خوندن رو هم دوست نداره.یعنی کلا نمیخواد مدرسه بهره و از درس خوندن و کلاس فوق العاده و هرچیزی که در رابطه با درس باشه فراری هست.توی خونه هم خیلی بداخلاقی میکنه.مدام میگه ما بدبختیم.من عقده ای شدم.دق کردم.کوچکترین خواسته ایش که برآورده نمیشه بنای بداخلاقی و داد و بیداد میزاره .یه برادرم دارم که دوقلو هستش با این خواهرم.این دوقلوها از ازدواج دوم مادرم هستن.توی سن بالا هم باردار شدن،یعنی فاصله سنیشون زیاد هست.چندین ساله که درگیر مشاوره بردن و از این روانشناس به اون روانشناس….روانکاوی…رفتار رمانی…دارودرمانی و هر ترفندی که فکرش رو بکنید هستیم و هیچکدوم نتیجه نداده.نهایتا به فکر هیپنوتراپی افتادیم. چون حتی مطمئن نیستیم که استرسهای این بچه واقعی هست یا برای مدرسه نرفتن اینکار رو انجام میده.چون واقعا یه مقدار راحت طلب هست. به کمکتون خیلی نیاز داریم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37339
    تشکـر
    24
    تشکر شده 40 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مدرسه هراسی و تنبلی

سلام
    استرس خواهرتون با توجه به مسائلی که مطرح میکنید خیلی بعیده که کاذب و الکی باشه. بداخلاقی هم خیلی مواقع ریشه در همین حالت های اضطرابی و افسردگی حتی داره. به نظر من برای قوی تر شدنش از برنامه های ورزشی استفاده کنید و اجازه ندین گوشه گیر بشه. روحیه شو با ورزش قوی کنید چون در سنی هم نیست که بشه دارو درمانی کرد و صحیح باشه. به هیچ عنوان تجویز دکتر برای دارو رو قبول نکنید من اینکارو در 15 سالگی انجام دادم و هنوز لرزش دست شدید دارم این حماقتیه که بعضی روانپزشک ها انجام میدن و تبعاتش دائمی هست در این سنین. ورزش زندگی و تغذیه طبیعی میتونه خواهرتون رو قوی و بشاش کنه.
    برای مدرسه هم ترجیحا مدرسه شو عوض کنید ولی نذارید از جمع و مدرسه خیلی فاصله بگیره حتی اگر ده تا مدرسه عوض کنید بهتر از اینه که در نهایت غیرحضوری بخواد درس بخونه که روی معدل و مسائل اجتماعیش اثرات جدی بذاره.
    موفق باشید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38273
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از راهنماییتون.داروهاش رو که قطع کردیم.زیاد نخورد شاید دو ماه.ولی تا دلتون بخواد مدرسه ش و عوض کردیم.الان خود این شده مشکل.تا کوچکترین چیزی پیش میاد میگه دیگه این مدرسه نمیرم.مدرسه م و عوض کنید.الانم که درکل درس نمیخونه.حتی توی خونه.
    واقعا سردرگم هستیم.نمیشه مجبورش کرد به درس خوندن چون هیچ کاری به زور انجام نمیشه.باید خودش بخواد.براش ساز خریدیم،گیتار دوست داشت.ورزش و دوست نداره خیلی.خیلی تنبلی میکنه.اصلا وزنش هم بالاست ولی بازم اراده نداره ورزش کنه که لاغر شه.
    خیلی شخصیتش ضعیف شده.با کوچکترین چیزی به هم میریزه و احساس بدبختی میکنه.همش دوست داره بره مسافرت.بره گردش.هرچی دوست داره واسش بخرن و اصلا درک نمیکنه که اون هم وظایفی داره که باید انجام بده.مثل درس خوندن.
    اصلا مشکل اضطراب و استرس نداره.کاملا ریلکسه.تا اسم درس میاد بداخلاقی میکنه.استرس میگیره.کلاس فوق برنامه نمیره به بهانه اینکه یه روز آمادگیش و نداره یه روز دیگه از قبل بهش نگفتن و ... .
    واقعا دیگه فکرمون به جایی نمیرسه.به مامانم میگم بزار امسال رد بشه شاید یه ت************ی خورد.شاید به خودش اومد. ولی باز میترسم بدتر سرخورده شه و از درس و مدرسه دلزده بشه.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37339
    تشکـر
    24
    میزان امتیاز
    0

بالا بودن وزن در نوجوونی که افراد به یک جوش صورتشون شدید حساس هستن خودش عامل مهمیه برای کناره گیری از جمع و کم شدن اعتماد به نفس.
    دوست من حتما میدونید ورزش باعث افزایش شادی در آدم ها میشه و کار قرص و داروهای روانپزشک هارو انجام میده. خواهرتون رو با بازی ها به ورزش علاقمند کنید. کسی که ورزش دوست نداره رو مثلا به زور نمیشه برد باشگاه اسم نوشت براش کار سخت و کسل کننده ای میتونه باشه یا نمیشه بهش گفت برو صبح ها یکساعت بدو. ولی میشه با چهار تا راکت بدمینتون یا یدونه توپ والیبال هفته ای دو سه بار بردش پارک و به تکاپو علاقمندش کرد. چندبار که ببریدش بازی به علت ترشح سروتونین در مغز هنگام فعالیت ورزشی خودش احساس شادی میکنه و به اینکار علاقمند میشه.
    ورزش روحیه شو از این حالت ضعیف بودن درمیاره اعتماد به نفسشو قوی میکنه جلوی استرس درس خوندنش رو هم میگیره.
    لطفا با خواهرتون در همه حال مهربون باشید و فکر نکنید با رها کردنش با درک نکردنش یا مقابله به مثل کردن در برابر رفتارهای نابالغانه یک نوجوون اون سرش به سنگ میخوره و درست میشه فقط به این شیوه از شما و خانواده تون فاصله میگیره و برای آینده و درس و روابط اجتماعیش مشکلات جدی تری پیش میاد. با خواهرتون دوست باشید و در این سن حساس بدرفتاری ها و بخصوص استرسش رو درک کنید.
    راجع به تعویض مدرسه هم من فکر میکنم باید اگر مشکلش استرس هست کنار ورزش که دشمن استرسه از شبیه سازی استفاده کنید. مثلا محیطی که شبیه کلاس درس هست رو در منزل یا نزد مشاوری که میرید بازسازی کنید و از خواهرتون بخواید دلایل استرسش رو براتون بگه صحبت کردن خیلی این مواقع کمک کننده هست شبیه سازی اون فضا و اینکه بهش یاد بدین مثلا در برابر حرف بچه های دیگه یا رفتار معلم و ناظم و غیره چطور واکنش نشون بده کمک میکنه قوی بشه و گوشه گیری رو کنار بذاره.

5. کاربران زیر از خورشید خاموش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38273
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

راهکارتون برای علاقه مند کردنش به ورزش خیلی عالیه.ممنونم واقعا.به ذهن خودم نرسیده بود.حتما این کار رو خواهم کرد.خدمتتون عرض کنم که درمورد رابطه م با خواهرم برخلاف صحبتهایی که اینجا میکنم، خیلی باهم دوستیم و خیلی راحت حرفهاش رو به من میزنه.اصلا انتظار این رو ندارم که سرش به سنگ بخوره یا به حال خودش رهاش کنم.حرفایی که اینجا میزنم کمی جنبه ی درد دل هم داره.
    ولی درمورد برطرف کردن استرسش در رابطه با مدرسه، تمام کارهایی که شما گفتید و خیلی روشهای رفتاردرمانی ،بازی درمانی و شبیه سازی رو براش انجام دادیم و بیفایده بوده.
    سردرگمی من از این بابته که هیچکدوم از اینها جواب نداده.حتی مشاوراش هم به بن بست رسیدن.
    واسه همین دارم به هیپنوتیزم و هیپنوتراپی فکر میکنم شاید از این طریق بتونیم دلیل استرسهاش و متوجه بشیم.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط م.ه نمایش پست ها
    راهکارتون برای علاقه مند کردنش به ورزش خیلی عالیه.ممنونم واقعا.به ذهن خودم نرسیده بود.حتما این کار رو خواهم کرد.خدمتتون عرض کنم که درمورد رابطه م با خواهرم برخلاف صحبتهایی که اینجا میکنم، خیلی باهم دوستیم و خیلی راحت حرفهاش رو به من میزنه.اصلا انتظار این رو ندارم که سرش به سنگ بخوره یا به حال خودش رهاش کنم.حرفایی که اینجا میزنم کمی جنبه ی درد دل هم داره.
    ولی درمورد برطرف کردن استرسش در رابطه با مدرسه، تمام کارهایی که شما گفتید و خیلی روشهای رفتاردرمانی ،بازی درمانی و شبیه سازی رو براش انجام دادیم و بیفایده بوده.
    سردرگمی من از این بابته که هیچکدوم از اینها جواب نداده.حتی مشاوراش هم به بن بست رسیدن.
    واسه همین دارم به هیپنوتیزم و هیپنوتراپی فکر میکنم شاید از این طریق بتونیم دلیل استرسهاش و متوجه بشیم.
    سلام
    خوب در مدرسه هیچ دوستی نداشت بچه ها مسخرش می کنن. خوب احتمالا یا رفتارش منفعلانه هست وقتی هم خیلی ناراحت بشود رفتار پرخاشگرانه دارد. بگذارید در مهمانیها بیشتر ابراز وجود کند اگر دوستی ندارد تشویقش کنید که با یک نفر دوست شود اینکه یک جوری هل دهید در اجتماع و بهش بگویید همه اشتباه می کنند تمرین کن تا رفتار مناسب با دیگران را یاد بگیری.

8. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37339
    تشکـر
    24
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط م.ه نمایش پست ها
    متوجه هستم عزیزم صد در صد شما هم بابت مشکل خواهرتون اذیت میشید و نیاز به درددل یا حمایت از دیگری دارید. حرف من جنبه توبیخی نداشت اصلا توصیه ای بود. شرایط شما هم قابل درک هست هم قابل تحسین که انقدر به خواهرتون اهمیت میدید و میخواید کمکش کنید.
    از این رابطه دوستان استفاده خیلی خوبی میتونید بکنید. برنامه ورزشی مستمر رو خیلی راحت با این رفاقت میتونید به اجرا دربیارید. احتمالا لازمه شما به همراه اعضای خانواده یا اگر بتونید چند دختر همسن و سالش پیدا کنید با هم چندین ماه هفته ای چندساعت برای اینکار وقت بگذارید و پیگیر باشید تا به نتیجه برسید ولی قطعا ارزشش رو داره و اثر خوبی میذاره.
    ضمن ورزش مراقب تغذیه ش هم باشید چون ورزش باعث افزایش متابولیسم میشه و اشتهارو زیاد میکنه باید کنترل کنید که بیشتر از قبل غذا نخوره. البته این کنترل نباید مستقیم باشه. مثلا مادرتون برای همه اعضا غذا بکشه یا تنقلات کم کالری و میوه در روز جلوی دستش بگذارید جای خوردنی های پرکالری و چاق کننده.

نمیدونم چه جور مشاوری بوده که به بن بست رسیده ولی کار اصلا نشد نداره. خواهر شما نوجوونه و کاملا آماده هر تغییر. بیشتر مسائل ارتباطی نیاز به کسب مهارت دارن و برای ما آدم های بالغ هم گاهی مشکل ساز میشن. با خواهرتون راجع به مشکلاتش در جمع دوستانه باید صحبت کنید. بهرطریقی که شده باید ریشه این استرس هارو بفهمید. اگر مشکل ارتباطی و صرفا نابلد بودن هست میتونید براش کتاب بگیرید و با راهنمایی رفتارهای جایگزین رو بهش یاد بدید. مثلا یک راه جذب افراد در جمع روحیه شاد و لبخند به لب داشتنه. میتونید کلی منبع راجع به مسائل ارتباطی کلامی و زبان بدن بهش بدین و تشویقش کنید یاد بگیره.
    راجع به هیپنوتیزم هم اگر جای معتبر و شخص ماهری میشناسید امتحانش که ضرری نداره ممکنه مسئله ای باشه که خواهرتون رو دچار استرس کرده باشه و نتونسته مستقیم به مشاور یا شما بگه.

من فکر میکنم ورزش، صحبت های دوستانه و یادگیری مهارت های ارتباطی رو با هم پیش ببرید قطعا وضعیت به سوی بهبود پیش میره.
    لطفا تشویق رو در هیچ کدوم این موارد فراموش نکنید.

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38273
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از همدلی و حس انسان دوستیتون.فقط اینو بگم که خیالتون راحت باشه و سوء تفاهمی پیش نیومده باشه. من اصلا از حرف شما ناراحت نشدم و اصلا فکر نکردم حرفتون حالت توبیخ داشت.نحوه ی پاسخگویی و راهنمایی دلسوزانه شما اصلا آدم رو به سمت همچین افکاری نمیبره.من که احساس میکنم یه دوست و مشاور خوب پیدا کردم.و واقعا متشکرم ازتون.
    بله،تقریبا هیچ دوستی نداره.مخصوصا توی مدرسه.از همه دخترا ایراد میگیره و بدبینه.
    ورزش رو حتما پیگیری میکنم.و همینطور هیپنوتیزم رو.روانشناسایی که خواهرم رو پیششون بردیم همه دکتری و فوق لیسانس داشتن.انقدر مشاور عوض کردیم که فکر کنم همه مشاورها رو امتحان کردیم.نمیدونم واقعا توی شهر بزرگی مثل اصفهان نباید یه مشاور زبده نباشه که بعد از یک ماه متوجه مشکل بشه و راهکاراش جواب بده.مراکز مشاوره هم که بیشتر شبیه دکان شدن تا مرکز مشاوره.
    صد در صد کسب مهارتهای ارتباطی و بالا بردن اعتماد به نفسش میتونه راه مطمئن تری باشه که توی برنامه هام بوده همیشه. ولی باید بیشتر روی این مسئله کار کنیم.امیدوارم تا شروع سال تحصیلی جدید حل بشن این مسائل و بزرگترینش که مدرسه نرفتنش هست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)