صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 97

موضوع: حجاب واقعا چیه؟

12068
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

حجاب واقعا چیه؟

حجاب چیست؟
    حجاب در لغت به معنی پرده است اما... آیا می توان اصطلاح دینی حجاب را در یک لغت خلاصه کرد؟

همونطور که همه میدونید دختر زیباتر و جذاب تر است برای پسر نسبت به پسر برای دختر. این چیزیه که تو خیلی از حیوونای دور و ورمون هم وجود داره و از علم هم پوشیده نیست که بیشتر جانوران ماده زیباترند و جذاب تر نسبت به نوع نر همان جانور و این زیبایی در بقا و تولید مثل جانور ماده و تراوایی ژنی آن تاثیر داره که میره تو مسائل زیست.... خوب حالا انسان که اشرف مخلوقاته و با چارتا جک و چونور خیلی فرق داره. تو جانوران این زیبایی و جذابیت جانور ماده باید بیشتر در دید جانور نر قرار بگیره تا بقای ژنی داشته باشه و بتونه با تولید مثل ژن خود رو به نسل بعد منتقل کنه. جانور ماده ای که دفعات بیشتر با جانوران نر دیگر و تعداد بیشتری از این جانوران نر جفت گیری داشته باشه موفق تره و تونسته ژن های خودش رو بیشتر به نسل بعد منتقل کنه و زندگی جانوری و هدف از این زندگی انتقال ژن و بقای گونه است. اما آیا انتخاب در انسان به این شکل صورت میگیره؟ آیا هدف انسان از زندگی صرفا بقا است و انتقال ژن از نسلی به نسل دیگر یا فقط جز خیلی کوچکی از زندگی است؟ هدف زندگی انسان چیه؟؟؟ در انسان چیزی به نام عشق زیبایی و عدم زیبایی رو مشخص می کنه.... و زیبایی با جذابیت فرق داره در انسان.... همه ی دختر ها واسه یک پسر جذاب هستن اما همه ی دختر ها واسه یک پسر زیبا نیستن. چون زیبایی رو عشق تعیین می کنه و زیبایی فقط با صورت زیبا بروز نمی کنه و سیرت زیبا باعث افزایش زیبایی صورت میشه. اگه دقت کرده باشی من بین جذاب بودن صورت و زیبایی صورت تفاوت قائل شدم. سیرت در جذابیت تاثیر نداره اما در زیبایی تاثیر داره. این تفاوتی که بین انسان و جانور وجود داره در این که به دلیل ویژگی های بسیار متفاوت به خاطر هدف متفاوت در زندگی انسان ماده باید حجاب داشته باشه تا به هدف برتر زندگی انسانی برسه اما جانور ماده باید بیشتر خودش رو جذاب تر نشون بده تا به هدف زندگی جانوراش برسه.

حجاب ینی زیبا بودن و در عین حال عدم جذابیت به طوری که نگاه هییییچ مردی به طرف دختر جذب نشه. جذب شدن نگاه با نگاه کردن فرق داره. جذب شدن نگاه بر اثر جذابیت دختره. امکان داره یکی چشم چرون باشه همه رو نگاه کنه. اون دیگه جذب شدن نیست.

آیا حجاب باعث ازدواج بهتر و موفق تر میشه یا بی حجابی؟؟؟ آیا ازدواج موفق در انسان مانند آمیزش موفق در جانورانه؟؟؟ یا ازدواج موفق در انسان ازدواجیه که انسان رو به هدف برتر زندگی برسونه؟؟؟ آیا جانوران ازدواج دارن؟؟؟ آیا ازدواج برای جانوران معنی میده یا آمیزش؟؟؟

آیا بدحجابی با حجابی که در بالا تعریف شده معنایی داره یا اینکه صرفا با حجاب داریم و بی حجاب که خود بی حجاب درجه هایی از بی حجاب بودن رو داره؟؟؟

خیلی از دخترها مثل ما پسرا دوست دارن تو خیابون همه بهشون بگن بهههه چقدر خوشتیپه این پسر یا چقدر خوشگله این دختر؟ اما آیا این حرف یک پسر رو تهدید می کنه؟ یا دختر رو؟؟؟ آیا هر چی تو جامعه دخترا جذابیتشون رو واسه پسرا بیشتر کنن بهتره واسشون و شوهر بهتری (با زودتر فرق داره) گیرشون میاد یا اینکه زیباییشون رو بیشتر کنن، منظورم ااینه که حجاب داشته باشن و در عین حال زیبا و هیچ نگاهی تهدیدشون نکنه؟؟؟ شاید هر چی یه دختر جذاب تر خودشو نشون بده زودتر شوهر گیرش بیاد و زودتر انتخاب بشه اما وقتی این نمایش جذابیت بین دختر ها فراگیر بشه وقتی شوهرت باهات ازدواج کرد وظیفه ی تو سنگین تر میشه در این مورد که خودتو باید بیشتر از دخترایی که تو جامعه هستن و جذابیتشون رو نشون میدن پیش شوهرت جذابت تر کنی تا یه وقت شوهرت دچار آسیب های اجتماعی نشه و ازت زده نشه و نگه اون دختره از زن من خوشگل تره.... شاید شوهرت عاشقت باشه و به هیچ دختری نگاه نکنه و تو واسش زیبا باشی و آموزش درستی از عضق و اردواج دیده باشه و مطالبی خونده باشه که از این مسائل مطلع باشه اما ایا واقعا میشه امروزه میشه تو خیابون راه رفت و به طور اتفاقی چشم پسر به دختر ی نیفته؟؟؟ شاید شوهرت ازت زده نشه و ادمی باشه که از زندگی فهم داشته باشه بدون فرق عشق و هوس و زیبایی و جذاب بودن چیه اما به هر حال وظیفه شما دختر ها در نگه داری از نگاه شوهرتون سنگین تر میشه و واسه پسر هایی که خواهر دارن حراست از خواهراشون در مقابل نگاه بد پسرا؟؟؟

خوب حالا به نظرتون مانتو می تونه گزینه ی کاملی واسه زیبایی و در عین حال عدم جذب شدن نگاه ها باشه؟؟؟ چه نوع مانتویی؟؟؟ مانتوی تنگ و لباس تنگ کلا مثل این می مونه که یکی لباسا شو در بیاره کامل و بگیره بدنش رو رنگ کنه و بعد بگه من حجاب دارم که در واقع این حجاب نیست... آیا این کار زیبایی و در عین حال عدم جذاب بودنه؟؟؟ واسه خیلی از پسرا شیپ (shape) و استیل دخترا هم واسشون جذابه و دست خودشون نیست و بیشتر غریزیه وقتی یه دختر کمر باریک می بینن..... یا دختری که لباشو با رژ لب خوشرنگ نشون میده...... یا دختری که زیر عطر دووووووش میگیره...... آیا شما دخترها از من که بین پسرها هستم بیشتر می دونید که پسر خوب دنبال چیه......؟؟؟ آیا می دونید بعضی پسرا در مورد شما چه فکرهایی به سرشون می زنه......؟؟؟ حجاب به معنی عدم نظم و زیبایی نیست و هم دختر هم پسر چه تو خونه و چه بیرون نباید شلخته و نامرتب و کثیف و نازیبا باشه..... پسر خوب و با حیا دنبال دختر با حیاس. اولین ارتباط بین دختر و پسر با نگاه و در اولین نگاه حجاب یا بی حجابی دیده میشه و حجاب هم یکی از نشانه های بارز حیاست و امکان داره دختری با حجاب باشه و اما با حیا نه که خیلی کمتره و دختری با حجاب نباشه اما حیاش از دختر با حجاب بیشتر باشه اما کامل نه...... اگه عکس چند تا دختر با حجاب و بی حجاب و چادری و مانتویی رو به یه پسر نشون بدی در نگاه اول میگه به نظر میرسه چادری ها با حیا تر باشن اما شاید اگه همون پسر با اون دخترا صحبت کنه و طرز رفتارشون رو ببینه عکس این موضوع باشه و دختر چادری حیاش کمتر از دختر مانتویی باشه...... چون چادر نشانه ای از حجاب و حجاب نشانه ای از حیاست این فکر رو کرده..... پس حیا اگه مثل یه کار باشه حجاب مثل یه لباس کار و آدمی که کارشو منظم انجام میده با لباس کار نظمش کامل میشه...... پس اگه دختر با حیا با چادر و حجاب کامل لباس کارش رو درست انتخاب کنه انتخاب پسر خوب و با حیا رو در انتخاب همسر با حیا راحت کرده و اون دختر زودتر انتخاب میشه و پسر با حیا و بهتری گیرش میاد......

نظر خودمون رو ول کنیم در صدر اسلام و سنت پیامبر چگونه بوده......؟؟؟؟ پیامبر رو ولش کن، ایرانیا در قدیم چگونه بودند......؟؟؟؟ مشکلات جامعه ی با حجاب کمتره یا بی حجاب......؟؟؟؟ کدوم بهتره......؟؟؟؟ حجاب باید عملی بشه و در عمل ادم انجامش بده و مثل دوران رضا شاه و کشف حجاب ملت حاضر باشن بمیرن اما حجابشون حفظ بشه نه اینکه حاضر باشن بمیرن اما بی حجاب باشن...... آیا تغییر فکر ایجاد شده......؟؟؟ تغییر فرهنگ......؟؟؟ چی باعث این تغییر شده......؟؟؟ مشکلات اقتصادی و وضع مردم......؟؟؟ یا تهاجم فرهنگی و فکری؟؟؟ وضع اقتصادی مردم ایران در گذشته بهتر بوده یا اکنون......؟؟؟ دختران ما آرادترن یا دختران امریکایی......؟؟؟ دختران ما خطرات کمتر تهدیدشون میکنه یا دختران امریکایی......؟؟؟ دختران ما راحت ترن یا دختران امریکایی......؟؟؟ آیا اسلام باعث در تنگنا ماندن زن ها شده......؟؟؟ آیا زن ها در غرب آرادی واقعی دارند.....؟؟؟ یا صرفا آزادی به معنای استفاده ابزاری از زنان......؟؟؟ آیا بی حجابی میتونه در مدت طولانی باعث ایجاد و افزایش مشکلاتی مانند طلاق، فساد، زنا و...... بشه که تو این ده سال اخیر اوج تهاجم فرهنگی پیشرفت و آهنگ رشد این پرونده ها تو دادگاه های ما خیلی زیاد شده......؟؟؟ منشا این مشکلات چیه......؟؟؟ منشا مشکلات امریکا چیه......؟؟؟ اینکه روزی 1300 فزرند نامشروع تو امریکا به دنیا میاد و 1000 تای دیگه سقط میشن...... چرا......؟؟؟ منشا مشکلات غرب چیه......؟؟؟ ایا نباید نگران نسل اینده بود......؟؟؟ ایا نباید نگران بچه های خودتون باشن......؟؟؟ آیا نباید با اطلاع رسانی از مشکلاتی که ممکنه طی قرون اینده واسه ایران عزیز به وجود بیاد پیشگیری بشه......؟؟؟ ایران هم بشه مرکز تولید فیلمای مبتذل و سالی 52 میلیارد دلار از زنان ایرانی در امور فساد پول در بیاد و با زن تجارت کرد......؟؟؟ میشه موقعیت فعلی حجاب در ایران رو بهتر کرد؟ کنترل چطور؟ یا اینکه بدتر خواهد شد...؟ چگونه؟ این داستان ادامه دارد... .

تمام مطالبی که در این تاییک گفته شده چیزی است که علم بشری امروزه اونو قبول کرده و از اسلام و قرآن پذیرفته و حجاب تنها از دید علم بشری که جز خیلی کوچکی از علم خدا رو تونسته اثبات کنه گفته شده و اگه حجاب بخواد از نظر اسلامی و قرآن و هزاران فایده دیگر که علم امروز یا از خود آن ها بی خبر است یا علت آن ها خیلی چیزهای دیگه میشه گفت که هر کسی در مقابلش تسلیم میشه.......

شاید فایده هایی باشه که هنوز کشف نشده...... هنوز دانشمندان جهانی دنباله رو این هستند که بفهمند ایا ارتباطی بین جسم و روح هست. ایا روح روی رشد سلول های جسم اثر داره......؟؟؟ ارتباط فوتون با روح چیه......؟؟؟ حجاب که روی روح و جسم تاثیر مثبت داره فایده ای مابین این دو هم داره.......؟؟؟

دوستان لازمه اینو بگم که من نه با کسی لج افتادم که اومدم این پست رو بذارم نه اینکه خواستم کسی رو مجبور به این کار کنم. من فقط هر جای این انجمن می رفتم می دیدم داره در این مورد بحث میشه و یه سری عقیده ی اشتباه دارن که با هزار تا دلیل ساده رد میشن شایدم خودم این اشتباهات رو داشتم اما همونطور که من فکرمو اصلاح کردم خواستم فکر شما دوستان نیز اصلاح بشه و لا اقل در عقیده و ذهن یه چیزایی رو بپذیریم هرچند خودم هم شاید قدرت عملی به خیلی چیزا رو نداشته باشم. اما از اونجایی که تغییر عقیده خیلی اسون تر انجام میشه تا تغییر عمل من فقط می خواستم تغییر عقیده داشته باشین و اصلا کاری به زندگی شما نداشتم. من خودم پشت کنکورم..... بیمارم.... تو زندگی خودم موندم.... مرسی از همتون. اگه حرفای من باعث لجاجت شما نسبت به امر حجاب شده عذر ما رو بپذیرید. من با کسی سر دشمنی نداشتم و ندارم و نخواهم داشت.

دوستان هر سوالی در مورد بحث حجاب دارن و اگه هنوز علامت سوالی تو ذهنشون هست حتما تو تاییک اعلام کنن تا هر ابهامی هست همینجا رفع بشه. از اونایی که وقت گذاشتن تاییک رو خوندن خیلی ممنونم. خواهشا شما هم اطلاع رسانی کنید اولین سودش واسه خودمون و به نفع خواهر و برادرمونه. علاوه بر اصلاح عقیده ها باید این ها عملی بشه که من خودم مرد عمل نیستم متاسفانه. خخخخخخ
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-09-2016 در ساعت 09:00 AM

2. 12 کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : .::حجاب واقعا چیه؟؟؟ یه پسر در مورد حجاب نظرش چیه؟؟؟::.

حالتون بهم نخور. انقد تایپک راجب حجاب زدید همه حرفهاتون تو یه تایپک بزنید:/

کلی گفتم منظورم استارتر تنها نیست
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. 5 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    حالتون بهم نخور. انقد تایپک راجب حجاب زدید همه حرفهاتون تو یه تایپک بزنید:/

کلی گفتم منظورم استارتر تنها نیست
    این تاییک با بقیه خیلیییییییییییییییییییییی یییییی فرق داره. بازم ممنون

6. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan1 نمایش پست ها
    این تاییک با بقیه خیلیییییییییییییییییییییی یییییی فرق داره. بازم ممنون
    هرکی تایپک زده از جنبه. فرهنگ و عقیده خودش صحبت کرده. ولاغیر. .

موفق باشید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

موفق باشید
    زندگی عقیده است. عقیده + عمل. عقیده میتونه درست یا غلط باشه. باید خونده بشه و اصلاح بشه. من وظیفم بود اطلاعاتم رو در اختیار دیگران بذارم و در این امر خساست به خرج ندم. جامعه باید راهنمایی بشه. اگه فکر من اشتباه من باید راهنمایی بشم و بقیه وظیفشونه به عنوان یه هم نوع بهم کمک کنن. مرسی.

10. 3 کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

موفق باشید
    حجاب عقیده ی خداست. ما اختیار قبول کردن یا نکردنش رو داریم همچنین عمل کردن یا نکردن. من که مرد عمل نیستم. حیففففف.... بهم اموزش عمل داده نشده

12. 2 کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

اشکان قشنگ بود !! به بقیه هم توصیه می کنم بخونند ...
    ویرایش توسط omidd : 03-07-2016 در ساعت 10:20 PM

14. 3 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    اشکان قشنگ بود !! به بقیه هم توصیه می کنم حداقل بخونند بعد جبهه بگیرند...
    آخراش نمی دونم دستم خورد حذف شد

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

بله
    ویرایش توسط پریماه. : 03-07-2016 در ساعت 10:02 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

17. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

دوستان آخر پستم نمی دونم چرا هی حذف میشه با اینکه اخراش مهم تره. از @farokh خواهش می کنم اگه دسترسی داره تاییک فابریکمو بذاره بدون ویرایش. چون آخراش حذف شد من رفتم دوباره بنویسم هم زیاد بود هم خیلییییییییی مهم تر و اولاش همه مقدمه بود. حال و حوصله هم ندارم دوباره تایپ کنم @farokh اگه میشه مطلبی که همون اول اول بدون ویرایش گذاشتمو تایید کن

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

شب. خوش
    شما از کی اینجوری شدی !! شما چرا اینجوری شدی!! شما از کجا اینجوری شدی !! چقدر دل مهربون و نازک اخه الان وقت خوابه که شب خوش میگی !! عاشق شدی زود می خوابید
    ویرایش توسط omidd : 03-07-2016 در ساعت 10:23 PM

20. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

خوب حالا به نظرتون مانتو می تونه گزینه ی کاملی واسه زیبایی و در عین حال عدم جذب شدن نگاه ها باشه؟؟؟ چه نوع مانتویی؟؟؟ مانتوی تنگ و لباس تنگ کلا مثل این می مونه که یکی لباسا شو در بیاره کامل و بگیره بدنش رو رنگ کنه و بعد بگه من حجاب دارم که در واقع این حجاب نیست... آیا این کار زیبایی و در عین حال عدم جذاب بودنه؟؟؟ واسه خیلی از پسرا شیپ (shape) و استیل دخترا هم واسشون جذابه و دست خودشون نیست و بیشتر غریزیه وقتی یه دختر کمر باریک می بینن..... یا دختری که لباشو با رژ لب خوشرنگ نشون میده...... یا دختری که زیر عطر دووووووش میگیره...... آیا شما دخترها از من که بین پسرها هستم بیشتر می دونید که پسر خوب دنبال چیه......؟؟؟ آیا می دونید بعضی پسرا در مورد شما چه فکرهایی به سرشون می زنه......؟؟؟ حجاب به معنی عدم نظم و زیبایی نیست و هم دختر هم پسر چه تو خونه و چه بیرون نباید شلخته و نامرتب و کثیف و نازیبا باشه..... پسر خوب و با حیا دنبال دختر با حیاس. اولین ارتباط بین دختر و پسر با نگاه و در اولین نگاه حجاب یا بی حجابی دیده میشه و حجاب هم یکی از نشانه های بارز حیاست و امکان داره دختری با حجاب باشه و اما با حیا نه که خیلی کمتره و دختری با حجاب نباشه اما حیاش از دختر با حجاب بیشتر باشه اما کامل نه...... اگه عکس چند تا دختر با حجاب و بی حجاب و چادری و مانتویی رو به یه پسر نشون بدی در نگاه اول میگه به نظر میرسه چادری ها با حیا تر باشن اما شاید اگه همون پسر با اون دخترا صحبت کنه و طرز رفتارشون رو ببینه عکس این موضوع باشه و دختر چادری حیاش کمتر از دختر مانتویی باشه...... چون چادر نشانه ای از حجاب و حجاب نشانه ای از حیاست این فکر رو کرده..... پس حیا اگه مثل یه کار باشه حجاب مثل یه لباس کار و آدمی که کارشو منظم انجام میده با لباس کار نظمش کامل میشه...... پس اگه دختر با حیا با چادر و حجاب کامل لباس کارش رو درست انتخاب کنه انتخاب پسر خوب و با حیا رو در انتخاب همسر با حیا راحت کرده و اون دختر زودتر انتخاب میشه و پسر با حیا و بهتری گیرش میاد......
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-07-2016 در ساعت 10:43 PM

22. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    شما از کی اینجوری شدی !! شما چرا اینجوری شدی!! شما از کجا اینجوری شدی !! چقدر دل مهربون و نازک اخه الان وقت خوابه که شب خوش میگی !! عاشق شدی زود می خوابید
    ها شبه ساعت 9و نیم ها
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نظر خودمون رو ول کنیم در صدر اسلام و سنت پیامبر چگونه بوده......؟؟؟؟ پیامبر رو ولش کن، ایرانیا در قدیم چگونه بودند......؟؟؟؟ مشکلات جامعه ی با حجاب کمتره یا بی حجاب......؟؟؟؟ کدوم بهتره......؟؟؟؟ حجاب باید عملی بشه و در عمل ادم انجامش بده و مثل دوران رضا شاه و کشف حجاب ملت حاضر باشن بمیرن اما حجابشون حفظ بشه نه اینکه حاضر باشن بمیرن اما بی حجاب باشن...... آیا تغییر فکر ایجاد شده......؟؟؟ تغییر فرهنگ......؟؟؟ چی باعث این تغییر شده......؟؟؟ مشکلات اقتصادی و وضع مردم......؟؟؟ یا تهاجم فرهنگی و فکری؟؟؟ وضع اقتصادی مردم ایران در گذشته بهتر بوده یا اکنون......؟؟؟ دختران ما آرادترن یا دختران امریکایی......؟؟؟ دختران ما خطرات کمتر تهدیدشون میکنه یا دختران امریکایی......؟؟؟ دختران ما راحت ترن یا دختران امریکایی......؟؟؟ آیا اسلام باعث در تنگنا ماندن زن ها شده......؟؟؟ آیا زن ها در غرب آرادی واقعی دارند.....؟؟؟ یا صرفا آزادی به معنای استفاده ابزاری از زنان......؟؟؟ آیا بی حجابی میتونه در مدت طولانی باعث ایجاد و افزایش مشکلاتی مانند طلاق، فساد، زنا و...... بشه که تو این ده سال اخیر اوج تهاجم فرهنگی پیشرفت و آهنگ رشد این پرونده ها تو دادگاه های ما خیلی زیاد شده......؟؟؟ منشا این مشکلات چیه......؟؟؟ منشا مشکلات امریکا چیه......؟؟؟ اینکه روزی 1300 فزرند نامشروع تو امریکا به دنیا میاد و 1000 تای دیگه سقط میشن...... چرا......؟؟؟ منشا مشکلات غرب چیه......؟؟؟ ایا نباید نگران نسل اینده بود......؟؟؟ ایا نباید نگران بچه های خودتون باشن......؟؟؟ آیا نباید با اطلاع رسانی از مشکلاتی که ممکنه طی قرون اینده واسه ایران عزیز به وجود بیاد پیشگیری بشه......؟؟؟ ایران هم بشه مرکز تولید فیلمای مبتذل و سالی 52 میلیارد دلار از زنان ایرانی در امور فساد پول در بیاد و با زن تجارت کرد......؟؟؟
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-07-2016 در ساعت 10:35 PM

25. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

ها شبه ساعت 9و نیم ها
    ویرایش توسط omidd : 03-07-2016 در ساعت 10:22 PM

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

28. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    مرسی. منم بندهای اخر تاییکم رو که حذف شده بود و پر از سوال بود ویرایش کردم دوباره نوشتم. اووووووووووووف خسته شدمااا.

30. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

@farokh ویرایش کردم دوباره نوشتم. دیگه دست بهش نزن دمت گرم.

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

همه ماها میدونیم که هرکشوری پوشش خودش رو داره ولی ممکن پوشش از نظر. عقیده هرکی یه جوری باشه و ممکن درست باشه ولی چون عرفه جامعه چیز دیگه ای میگه باید هم رنگ جماعت شد مثلا کت دامن بلند یا بلوز شلوار بلند یه پوشش هست. ولی برا جامعه ما ایرانی ها جا نیافتاده. خب این نوع پوشش ها به کنار... میرسیم به پوشش تو کشور ایران مانتو شلوار مناسب یا چادر مناسب. .. خب حالا این دونوع پوشش ما تو جامعه باز افراطی باشه باعث جلب توجه هم بشه جالب نیست. و نادرست مثل دوتا عکسی که میذارم جفتش باعث جلب توجه ! متوجه منظورم. که هستید؟؟
    ویرایش توسط پریماه. : 03-07-2016 در ساعت 10:56 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

32. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

همه ماها میدونیم که هرکشوری پوشش خودش رو داره ولی ممکن پوشش از نظر. عقیده هرکی یه جوری باشه و ممکن درست باشه ولی چون عرفه جامعه چیز دیگه ای میگه باید هم رنگ جماعت شد مثلا کت دامن بلند یا بلوز شلوار بلند یه پوشش هست. ولی برا جامعه ما ایرانی ها جا نیافتاده. خب این نوع پوشش ها به کنار... میرسیم به پوشش تو کشور ایران مانتو شلوار مناسب یا چادر مناسب. .. خب حالا این دونوع پوشش ما تو جامعه باز افراطی باشه باعث جلب توجه هم بشه جالب نیست. و نادرست مثل دوتا عکسی که میذارم جفتش باعث جلب توجه ! متوجه منظورم هستید؟؟ قبول دارید

خوب شما حرفای بنده رو کامل کردید. بیا این هم کامل تر..... 5 تای اول پسرا و درنتیجه دخترا رو حفظ می کنه...... حالا یک و دو رو کار نداریم واقعا افراطیه و سخت و قرآن هم همچین چیزی نگفته که مثل یک و دو انقدر سخت بگیرین. حرف درست رو من نمی زنم. حرف درست رو قرآن میزنه...... قرآن بخون تا قانعت کنه. شش و هفت متوسطشه که کامل نیست. هشت و نه و ده اصلا حجاب نیست. به هیچ وجه. اون دهمیه لباساشو دربیاره بدنشو رنگ بزنه بهتره. هشتمیه هم که متاسفانه بیشتر هنرمندای ما از این نوع اند مناسب نیست. بخدا اگه شالشو کامل بر داره هم من از موهاش و صورتش فقط همین قسمت رو میبینم که مثل این می مونه که اصلا شالشو برداره. این یه جور دور زدن حجابه. من خودم مرد عمل نیستم. میدونم همتون حرفامو قبول دارین اما عمل سخته. ایشالا خدا کمکمون کنه هم من هم شما دخترا رو
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-07-2016 در ساعت 11:07 PM

34. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خوب شما حرفای بنده رو کامل کردید. بیا این هم کامل تر..... 5 تای بالا پسرا و درنتیجه رو حفظ می کنه...... حالا یک و دو رو کار نداریم واقعا افراطیه و سخت و قرآن هم همچین چیزی نگفته که مثل یک و دو انقدر سخت بگیرین. حرف درست رو من نمی زنم. حرف درست رو قرآن میزنه...... قرآن بخون تا قانعت کنه.
    منظورت از 1 و 2. کدوم عکس هاست ؟؟ دوتا عکس بیشتر نداریم یکی چادری های افراطی و یکی مانتو های افراطی در هردوصورتش باعث جلب توجه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

35. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

منظورت از 1 و 2. کدوم عکس هاست ؟؟ دوتا عکس بیشتر نداریم یکی چادری های افراطی و یکی مانتو های افراطی در هردوصورتش باعث جلب توجه
    پست قبلمو ویرایش کردم دوباره بخون...... اسلام چادر افراطی رو مشخص کرده. بعدش من که پسرم مشخص می کنم. شما در مورد دخترا نباید نظر بدی. چون شما هیچ حسی نسبت به دختر ندارید. هر کی به جنس مخالف خودش حس داره. منظورم از حس اون حسی که فک می کنی نیست. یه حسیه که شاید شما دخترا هم داشته باشید. همونطور که من پسر جواد و زاکس و خز رو از غیر جواد تشخیص میدم
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-07-2016 در ساعت 11:21 PM

36. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

http://www.farhangnews.ir/sites/defa...-11/19/1_0.jpg

اینم حجاب مناسب از دو هنرمند. سمت راستیه کامل نیست
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-07-2016 در ساعت 11:17 PM

37. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

پست قبلمو ویرایش کردم دوباره بخون...... اسلام چادر افراطی رو مشخص کرده. بعدش من که پسرم مشخص می کنم. شما در مورد دخترا نباید نظر بدی. چون شما هیچ حسی نسبت به دختر ندارید. هر کی به جنس مخالف خودش حس داره
    خوندن متوجه نشدم 7و 8 و 9 10 چی بود:/ کی گفته دختر به دختر حس نداره و نمیفهمه کی داره جلب توجه میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!راسی از کجا معلوم من پسر نباشم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

38. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

خوندن متوجه نشدم 7و 8 و 9 10 چی بود:/ کی گفته دختر به دختر حس نداره و نمیفهمه کی داره جلب توجه میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!راسی از کجا معلوم من پسر نباشم
    منظورم از حس اون حسی که تو فک می کنی نیست. یه حس دیگس. شاید همونی که گفتی و شما دخترا هم داشته باشید

39. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

http://www.farhangnews.ir/sites/defa...-11/19/1_0.jpg

اینم حجاب مناسب از دو هنرمند. سمت راستیه کامل نیست

از نظر من حجابش عالیه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

40. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

منظورم از حس اون حسی که تو فک می کنی نیست. یه حس دیگس. شاید همونی که گفتی و شما دخترا هم داشته باشید
    ما همه و حسی داریم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

42. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

از نظر من حجابش عالیه
    آره. ولی حیف تو جامعه و تو خود همون هرنمندا اینطوری نداریم.

43. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

ما همه و حسی داریم
    شاید. همونطور که من پسر جواد رو از پسر غیر جواد تشخیص میدم.

44. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 357 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    9

مرسی داداش اشکان که دعوتم کردی ولی در مورد این موضوع تایپیک دیگه هم بود و من تمام نظراتمو گفتم دیگه الان چیزی ندارم بگم خب
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

45. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,757 بار در 626 پست
    میزان امتیاز
    9

در يك كلام حجاب دقيقا يعني پوشش
    بعضي ها به همين حرف من ميخندن
    ولي بايد ديد خودشون حجاب دارن؟
    حجاب هم براي پسرهاست و هم براي دخترهاست
    حجاب براي پسر يعني رعايت نگاه و رعايت نوع حرف زدن و بهد پوشش ظاهري
    و براي دختر اول رعايت پوشش هست بعد لحن صداشه و نهايت در هردو مورد رعايت نوع فكر كردنه

عسل خيلي خوبه ولي زياديش تنفر افرينه...
    هرچي به اندازش خوبه

دلتون هميشه سبز
    امضای ایشان
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

47. 9 کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 357 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط سهيل نمایش پست ها
    و براي دختر اول رعايت پوشش هست بعد لحن صداشه و نهايت در هردو مورد رعايت نوع فكر كردنه

هرچي به اندازش خوبه

دلتون هميشه سبز
    دقیقا همینطوره حجاب مختص همه آدماست چه مذکر چه مونث اما فرقی که دارند در دامنه حریمهای حجابه به این معنی که یک خانم حد ومرزهای بیشتری نسبت به یک آقا داره دلیلشم خوب شاید همه بدونند
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

49. 2 کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24191
    تشکـر
    106
    تشکر شده 26 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : حجاب واقعا چیه؟

بنظر منکه در قضیه حجاب مسئله مانتو و چادر نیست و اینکه بخوایم تعیین کنیم کدومش بهتر و کدومش بدتر،هر دو یه پوشش مناسب هستن و انتخاب یکی از این دو سلیقه ایه،اما این وضعیت نامناسب حجابم که توی کشورمون شاهدش هستیم بخاطر اجبار در داشتن حجابه،درسته ما کشوری مسلمان هستیم و بواقع باید نوع پوششمون هم طوری باشه که بیانگر دینمون باشه اما خود پیامبر صلی الله هم هیچوقت اجبار در دستور کارشون نبوده،اگر تو کشور ما هم به جای اجبار انتخاب داشتن یا نداشتن حجاب رو به عهده خود شخص میذاشتن الان شاهد این بدحجابی و پوشش های نامتعارف نبودیم که در اون صورت همه هم موضعشون به حجاب کامل مشخص بود و هم هر کسی حجابو انتخاب میکرد با آگاهی بود نه از روی جبر،همه هم میدونن وقتی کسی چیزی رو از روی علاقه و آگاهی انتخاب نکنه براش ارزش قائل نخواهد شد چیزی که الان هر روز شاهدش هستیم ....

51. 2 کاربران زیر از شعله کبود بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط شعله کبود نمایش پست ها
    بنظر منکه در قضیه حجاب مسئله مانتو و چادر نیست و اینکه بخوایم تعیین کنیم کدومش بهتر و کدومش بدتر،هر دو یه پوشش مناسب هستن و انتخاب یکی از این دو سلیقه ایه،اما این وضعیت نامناسب حجابم که توی کشورمون شاهدش هستیم بخاطر اجبار در داشتن حجابه،درسته ما کشوری مسلمان هستیم و بواقع باید نوع پوششمون هم طوری باشه که بیانگر دینمون باشه اما خود پیامبر صلی الله هم هیچوقت اجبار در دستور کارشون نبوده،اگر تو کشور ما هم به جای اجبار انتخاب داشتن یا نداشتن حجاب رو به عهده خود شخص میذاشتن الان شاهد این بدحجابی و پوشش های نامتعارف نبودیم که در اون صورت همه هم موضعشون به حجاب کامل مشخص بود و هم هر کسی حجابو انتخاب میکرد با آگاهی بود نه از روی جبر،همه هم میدونن وقتی کسی چیزی رو از روی علاقه و آگاهی انتخاب نکنه براش ارزش قائل نخواهد شد چیزی که الان هر روز شاهدش هستیم ....
    دقیقا آفرین

یه جوراییی اجبار باعث عقده ای شدن میشه و جواب بالعکس و بد و بدتر میشه
    ویرایش توسط پریماه. : 03-08-2016 در ساعت 02:06 PM دلیل: گل
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

53. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

حجاب یعنی خانوم شما خودتو بپوشون تا من آقا تحریک نشم و با خیال راحت به بهشت برم!

55. کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24191
    تشکـر
    106
    تشکر شده 26 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Way نمایش پست ها
    حجاب یعنی خانوم شما خودتو بپوشون تا من آقا تحریک نشم و با خیال راحت به بهشت برم!
    مقوله حجاب که فقط مخصوص خانم ها نیست....

57. 3 کاربران زیر از شعله کبود بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سهيل نمایش پست ها

هرچي به اندازش خوبه

دلتون هميشه سبز
    آفرین، من هم نگفت حجاب واسه پسر ها نیست. پسرایی هستن که نوع پوششون با این که لباساشونو در بیارن بدنشونو رنگ بزنن فرقی نداره......
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره حجاب مختص همه آدماست چه مذکر چه مونث اما فرقی که دارند در دامنه حریمهای حجابه به این معنی که یک خانم حد ومرزهای بیشتری نسبت به یک آقا داره دلیلشم خوب شاید همه بدونند
    آفرین...... مردای بی حجاب هم زیادن
    اولای حرفتو قبول ندارم. در مورد یکسان بودن چادر و مانتو. واست بررسی کردم. مانتوی مناسب استیل و کمر باریک بودن دختر و قسمت های دیگه بدنشو نباید نشون بده....... و هدف از چادر همینه...... که اگه همچین مانتویی تو بازار باشه خوب میتونین اسمشو بذارین چادر چون از نظر عمل و کار با چادر فرق زیادی نداره...... و دلایل دیگه ای هم واسه چادر اوردم....... کشور ما در حجاب اجباری نبوده. 98.2 درصد جمهوری اسلامی رو انتخاب کردن. خودمون حکومت اسلامی رو انتخاب کردیم. حکومت اسلامی باید در اون حجاب رعایت بشه...... حتی اگه یه خارجی برای یه مدت کوتاه بیاد تو یه کشور اسلامی.... این موضوع خودش دلایل زیادی داره که اگه خواستین واستون همینجا مطرح کنم...... چون نوع حکومت ما اسلامی انتخاب شده توسط مردم باید ویژگی های حکومت اسلامی رو داشته باشه که یکی از اون ها اجرا شدن احکام اسلامیه ...... سوالاتی که من مطرح کردم در تاییک استفهام انکاری داشتند..... ینی توی سوال جواب بوده...... علت بی حجابی تغییر تفکر و جبهه گرفتن علیه حجابه که دلیل اون تهاجم فرهنگی و همچنین بد شدن چهر ی دین و علمای دین به دلالیل مختلفه اما خدا قرآن رو فرستاده میگه دین قرآنه نه داعش نه وهابیت نه عالم نما، هر کی لباس آخوندی داره آخوند نیست...... که واسه این دلایل مختلف داریم. در این موقعیت از طرف مروجان دین و خود مردم ما هم مبارزه ای علیه این تهاجم این جبهه گیری و بد شدن چهره ی دین انجام نشده و یکی از دلایلی که من اومدن این تاییک رو گذاشتم اطلاع رسانی ای بود که باید همه ی ما انجام بدیم تا وضعیت از این بدتر نشه و چهر ی دین خراب نشه و مردم چیزی رو که بهتره و فطرت ادمی قبولش داره و اونو راحت می پذیره بهتر بپذیره.... متاسفانه ما تو کشور خودمون هم نمی تونیم اسلام رو درست تبلیغ کنیم از بس که دشمن زیاد داره....... اره خیلی ها به اجبار پدر و مادر حجاب دارن به خاطر اینکه اون اطلاع رسانی ای که ازش صحبت کردم انجام نشده و من هم داشتم همین کار رو می کردم...... وقتی شرایطی رو که همه بخوان خدا اون رو ایجاد می کنه و شرایطی رو که همه نخوان ایجاد نمیشه. ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم سوره رعد ایه 11.......
    دقیقا آفرین

یه جوراییی اجبار باعث عقده ای شدن میشه و جواب بالعکس و بد و بدتر میشه
    جواب بالا رو بخون....... باید اطلاع رسانی بشه تا مردم فک نکنن بده و هدف از حجاب در تنگا افتادن زن و تسلط بر جامعه نیست توسط مروجان دین...... تو هم اگه میبینی کسی عقده ای شده بخاطر عدم اگاهی مثل من که تاییک گذاشتم تا همه اگاه بشن تو هم وظیفه داری وقتی مطلع هستی اونو اگاه کنی تا عقده هاش باز بشه. این ینی تبلیغ دین. تبلیغ برنامه ای که سازگار با فطرت انسانه.... همون کاری که پیامبران و خیلی دیگه عمر و جونشون رو گذاشتن. همین الان هم شهید کم نمی دیم واسه اسلام..... هفتاد سال عبادت کردید و خدا قبول کند یک روز هم یکی از این وصیت نامه های شهدا را بگیرید و مطالعه کنید ..... (امام خمینی ره)....... باید اطلاع رسانی بشه تا دنیا زن صادر نکنه.......
    نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Way نمایش پست ها
    درسته
    مقوله حجاب که فقط مخصوص خانم ها نیست....
    درسته افرین. کسی حرف شما رو نقض نمی کنه. مرسی. خیلی از مردا هم رعایت نمی کنن و باید با اطلاع رسانی اصلاح بشه.......

دوستان لازمه اینو بگم که من نه با کسی لج افتادم که اومدم این پست رو بذارم نه اینکه خواستم کسی رو مجبور به این کار کنم. من فقط هر جای این انجمن می رفتم می دیدم داره در این مورد بحث میشه و یه سری عقیده ی اشتباه دارن که با هزار تا دلیل ساده رد میشن شایدم خودم این اشتباهات رو داشتم اما همونطور که من فکرمو اصلاح کردم خواستم فکر شما دوستان نیز اصلاح بشه و لا اقل در عقیده و ذهن یه چیزایی رو بپذیریم هرچند خودم هم شاید قدرت عملی به خیلی چیزا رو نداشته باشم. اما از اونجایی که تغییر عقیده خیلی اسون تر انجام میشه تا تغییر عمل من فقط می خواستم تغییر عقیده داشته باشین و اصلا کاری به زندگی شما نداشتم. من خودم پشت کنکورم..... بیمارم.... تو زندگی خودم موندم.... مرسی از همتون. اگه حرفای من باعث لجاجت شما نسبت به امر حجاب شده عذر ما رو بپذیرید. من با کسی سر دشمنی نداشتم و ندارم و نخواهم داشت.
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-09-2016 در ساعت 08:58 AM

59. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

دوستان هر سوالی در مورد بحث حجاب دارن و اگه هنوز علامت سوالی تو ذهنشون هست حتما تو تاییک اعلام کنن تا هر ابهامی هست همینجا رفع بشه. از اونایی که وقت گذاشتن تاییک رو خوندن خیلی ممنونم. خواهشا شما هم اطلاع رسانی کنید اولین سودش واسه خودمون و به نفع خواهر و برادرمونه. علاوه بر اصلاح عقیده ها باید این ها عملی بشه که من خودم مرد عمل نیستم متاسفانه. خخخخخخ
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-08-2016 در ساعت 08:36 PM

61. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست pxnln87tzgrm6vs7vm8y.jpg  

62. کاربران زیر از ashkan1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

64. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

..........
    ویرایش توسط a girl : 04-28-2021 در ساعت 08:40 PM

65. 2 کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

.........

67. 2 کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25315
    تشکـر
    2
    تشکر شده 78 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

من یه سوال می پرسم
    چرا حجاب نباشه ؟
    دلایلی رو که من فهمیدم از رفتارهای دختران بی حجاب به صورت ریز می گم ( البته این دلییل مربوط به کسایی هست که مادرشون حجاب داره ولی خودشون نه )
    یکی فرزند سالاری : وقتی به بچه های زیا بها بدید در سن نوجوانی و جوانی دیگه نمی تونید کنترلشون کنید حتی با کتک زدن و مجبور میشید سکوت کنید .
    عدم برنامه ریزی برای آینده فرزندان : معمولا پدر مادر ها یا برنامه ریزی برای آینده بچه هاشون ندارن یا برنامه ریزی تحصیلی و اقتصادی رو فقط مد نظر دارن و کاری به تفکرات و اعتقادات بچه هاشون ندارن
    محیط : نقش محیط در شکل گیری تفکرات بچه ها خیلی زیاده وقتی شما در یک محله یا محیط آموزشی تردد می کنید ناخودآگاه و در دراز مدت رنگ و بوی اونجا رو می گیرید .
    دوستان : وقتی نسبت دوستان بی حجاب بچه بیشتر باشه شما مثل نقش محیط متاثر اونها میشید .
    نهاد های متولی فرهنگ جامعه : وقتی نهاد های متولی جامعه از قبیل صدا و سیما ، حوزه ی علمیه ، سازمان تبلیغات اسلامی ، آموزش و پرورش ، داشنگاه ها و ... نقشه ی راه معقول برای حفظ شعاعر دینی ندارن و یا اگه دارن همتی برای تحقق اون ندارن این میشه که فراز و نشیب های رفتاری در این سازمانها شکل میگیره .

69. 2 کاربران زیر از seyyedmahdifatemi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

70. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a girl نمایش پست ها
    سلام متن خوبی بود اما حرف اصلی جامعه الان بی حجابی نیست شما اصلا میدونید دخترا چرا بی حجابن؟ هیچ وقت دنبال این بودید؟اقا اشکان این متن فوق العاده ای بود ولی به نظر من جای این که بشینیم و این حرفا رو بزنیم کار دیگه ای کنیم چون این کار برای پیشگیریه اما حالا که جامعه مریضه بهتر ریشه یابی کنید تا بیان اصول نه؟پس از عزیزانی که اینجان میخوام بیان علل بی حجابی رو بگن
    خوب من وقتی دیدم صحبت از اینه که چی خوبه و چی بده اومدم گفتم چی خوبه و چی بده.... بحث خوب و بد تو انجمن زیاد شده بود من اومدم بگم که واضحه چی خوبه و چی بده تا حداقل بتونم عقیده ها رو اصلاح کنم. از دست من ریشه یابی شاید بر نیاد ولی تا اونجایی که بتونم انجامش میدم.

به نظر من ریشه هاش مختلفه مهم ترین دلیلش خانوادست یه دختر تو ویژگی های فطریش اینه که دوس داره جلوه گری کنه و بقیه دوسش داشته باشن یه دلیلش میتونه این باشه که خانواده براش درست معنی نکرده دختر بودنشو هنوز هضم نکرده قضیه رو فک میکنه که ازادی اینه که بدحجاب باشه و دلیل دیگه میتونه این باشه که از خانواده محبت کافی دریافت نمیکنه و توجه نمیشه بهش پس میاد بیرون جلوه گری میکنه و یه دلیل دیگه هم میتونه این باشه که خانواده براش درست معنی نکرده توجه رو یه اصل تربیتی میگه بچه رو باید با تشویق و سرد بودن تربیت کرد یه کار خوبی میکنه تشویق کن کار بد میکنه سرد باش حالا خانواده خودش معیاراش برای تشویق و سرد بودن متفاوت بوده مثلا مث فامیلایی که به مذهبیا میگن منگل به اصطلاح....
    دلیل دیگه اینه که یاا چارچوب خونه تنگه یا زیادی گشاده خو معلومه هردوش نتیجه نمیده
    داشتن پدر مادر مذهبی افراطی هم هست
    تفسیر زن از ازادیش که بستگی به خانوادش داره
    حالا بقیه چه نظری دارن؟و چه راه کاری برای درمان هست که عملی باشه تاکید میکنم عملی ینی شما بتونید به صورت امر به معروف و نهی از منکر اجراش کنید
    اها راسی شاید بگید خیلیا کمبود دارن و شرایط خانوادشون بده و این طور نشدن پس بستگی به خود فرد داره اره گاهی این طوره ولی دلیل نمیشه پدر و مادر کوتاهی و بی مسیولیتی کنن بچه دار شدن پس درست بزرگش کنن با محبت و حوصله تمام

اره. علت اصیلش خانوادست ام چرا خانواده مین کارایی که شما گفتین رو انجام میده که باید خیلی روش فک کرد تا درست همه چیز رو فهمید. در مورد جلوه گری هم تو پست گفتم که هم پسرا و هم دخترا دوس دارن... این رو هم گفتم که بعضی دخترا و پسرا واسه اینکه دختر و پسر بهتر گیرشون بیاد این کار رو می کنن که باید فکر مردم در مورد ازدواج و انتخاب همسر عوض بشه که واسه خودش به تنهایی خیلی باید صحبت کرد... تاییک من فقط واسه اصلاح این بود که چی خوبه و چی بده.... چون دیدم یه سری حتی این رو نمیدونن که چی و چرا خوبه و اول باید این درست بشه. بعدا اینکه چی کار کنیم عملی بشه که خودم چون مرد عمل نیستم بهتره اول خودم رو اصلاح کنم و از دیگران ایراد نننگیرم که تو چرا چادر نمی زنی یا مانتو میپوشی.

بذار تشکر کنم از اینکه دنبال حل این معضل هستی و سر صحبت رو باز کردی... و ازین که خیلی عالی گفتی

چرا موقع رضا شاه اینطور بود. شاید اون موقع مردم حجاب داشتن بیشتر یه نوع عادت ، ینی یه نو فرهنگ شده بود واسشون و فرهنگ درست و غلطش رو ادم انجام میده و بعضیا دلیل درست بودنش رو نمی دونستن و اینکه اگاهی دینی افراد پایین بود هرچند عملشون دینی بود. و بعد انقلاب این ادامه داشت تااینکه ارتباط با غیر دین در انواع رسانه ها بیشتر شد و تحت تبلیغ و تاثیر و فکر اونا قرار گرفتیم و فکر غلطشون تو بعضی خانواده ها افتاد و مقصر اصلی ماییم که چرا نگفتیم فکر ما به چه دلیل درسته که اون افراد ضد دین بیان خیلی راحت به مردم بگن این غلطه. در حالی که از چیزی که فطرت انسان قبول داره و درسته به راحتی میشه دفاع کرد تا اینکه ردش کرد. عدم اگاهی مردم ما و عدم تلاش برای ترویج اگاهی و مبارزه با ترویج فرهنگ غربی باعث شده کم کم تو این ده سال اخیر اوج تغییر عقاید رو داشته باشیم تبلیغ میتونه با خوب نشون دادن چیز بد و بد نشون دادن چیز خوب باشه. بدتر از همه شاید مردم دیدن غربی ها دارن شعار مازادی و مردم دوستی و درستی سر میدن و از این طرف می بینن بعضی از افراد دینی فرد درستی نیستن و باز هم عدم اگاهی باعث شده که مردم مشکل رو از دین بدونن نه اینکه بگن اقا مثلا این فرد که نادرست کاره فقط لباس دین داره و خود دین نیست و متاسفانه ما تو کشور خودمون نمی دتونیم درست تبلیغ کنیم چه برسه که تو جهان تازه با این وضع که کل دنیا دست افراده نادرسته و بازار دنیا با اون می گرده. از طرفی دیگه عقایدی که در مورد این به وجود امد که چطوری باید با پسر خوب یا دختر خوب ازدواج کرد و این بیشتر به سمت قیافه و وضع رفت که مردم دنبال دختر خوشگلن و پولدار و دخترا هم همینطور دنبال پسر .... که این هنوز اون قدرا پیشرفت نکرده که نشه جلوشو گرفت و باید اطلاع رسانی از هدف زندگی و ازدواج و معیار دختر و پسر خوب بشه. هر پسری دوس داره زنش خوشگل باشه و هر دختری دوس داره شوهرش خوشتیپ اما در عین حال اخلاق و رفتار درست هم باید باشه و خیلی چیزای دیگه که خیلیا نمی دونن و فقط با قیافه حال می کنن اخه زندگی رو شاید لذت با قیافه دونستن و کلا منظورم اینه که فکر مردم در مورد ازدواج و زندگ نادرسته..... که این فکر نادرست باعث تربیت فرزندانی با فکر نادرست میشه که بر میگرده به خانواده ای که شما گفتی و هر چی که هست به خاطر عدم اگاهی درسته. همه و همه چه تو خانواده و چه تو جامعه. حالا باید همه تلاش کنن تا این اگاهی برگرده. همه باید رفع مشکل هم تلاش کنن. شما برای من من برای شما تلاش کنم..... خیلی حرفای ریزبینانه تر میشه زد که خودش خیلی جای بحث داره.
    ویرایش توسط ashkan1 : 03-09-2016 در ساعت 08:51 PM

71. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط seyyedmahdifatemi نمایش پست ها
    من یه سوال می پرسم
    چرا حجاب نباشه ؟
    دلایلی رو که من فهمیدم از رفتارهای دختران بی حجاب به صورت ریز می گم ( البته این دلییل مربوط به کسایی هست که مادرشون حجاب داره ولی خودشون نه )
    یکی فرزند سالاری : وقتی به بچه های زیا بها بدید در سن نوجوانی و جوانی دیگه نمی تونید کنترلشون کنید حتی با کتک زدن و مجبور میشید سکوت کنید .
    عدم برنامه ریزی برای آینده فرزندان : معمولا پدر مادر ها یا برنامه ریزی برای آینده بچه هاشون ندارن یا برنامه ریزی تحصیلی و اقتصادی رو فقط مد نظر دارن و کاری به تفکرات و اعتقادات بچه هاشون ندارن
    محیط : نقش محیط در شکل گیری تفکرات بچه ها خیلی زیاده وقتی شما در یک محله یا محیط آموزشی تردد می کنید ناخودآگاه و در دراز مدت رنگ و بوی اونجا رو می گیرید .
    دوستان : وقتی نسبت دوستان بی حجاب بچه بیشتر باشه شما مثل نقش محیط متاثر اونها میشید .
    نهاد های متولی فرهنگ جامعه : وقتی نهاد های متولی جامعه از قبیل صدا و سیما ، حوزه ی علمیه ، سازمان تبلیغات اسلامی ، آموزش و پرورش ، داشنگاه ها و ... نقشه ی راه معقول برای حفظ شعاعر دینی ندارن و یا اگه دارن همتی برای تحقق اون ندارن این میشه که فراز و نشیب های رفتاری در این سازمانها شکل میگیره .
    عالی بود تک تک حرفاتو قبول دارم و تک تکشون رو تو جامعه دیدم و لمس کردم دلیلاتو. اگه می تونی پس بالا رو که به خانوم a girl دادم هم بخون. که توش گفتم ریشه یابی و درست کردن و اصلاح و عملی کردن اون خیلی سخته ولی اگه همه بخوایم خیلی راحت میشه. واسه دلیلایی که گفتی باز هم باید دلیل پیدا کرد که چرا خانواده نباید خوب فرزندش رو تربیت کنه. چرا صدا سیما نباید کاری کنه و فراز و نشیب چگونه باید درست بشه ... تا هی به ریشه نزدیک شد....

72. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

............

73. 2 کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

74. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

خوب من میگم این یاز میشه سیستم تربیت بچه سنتی که حاصلش اینه
    به نظر من ریشش تو کودکی تقلید از والدینه و تو نوجوانی عدم وجود تکیه گاهیه که نوجوون ازش مشورت بگیره چون تو این دوره سر نوجوون رو میشه با پنبه منطق برید ...
    این میتونه باز برگرده به اصلاح عقاید راجع به ازدواج ...که بحث کردیم جوونا تفسیر درستی از ازدواج ندارن ...خواهشا یا ازدواج نکنید یااگه میکنید مسیولیت پذیر باشید مطالعه کنید در مورد این چیزا ...
    توروخدا مامان باباهای خوبی بشید اگه بچه کوچیک دارید مواظب رفتارتون باشیدکه تقلید نکنه که این سن سن تقلیده اگه نوجوونه منطقی براش توضیح بدیداگه جلوش کم اوردید برید بخونید و بیایید اروم و با منطق جواب بدید با لحن اروم و مهربونی
    یکی از دلایل پس زدن حجاب دریافت توصیه اون از سمت افراث منفوره میدونید ماها فقط میگیم خودمون باید بگیم هدف ترویج حجاب نیست هدف ترویج اسمه هرکی میخواد خودش بگه که شاید جواب نده حجاب باید از سمت الگوهای جامعه ترویج داده بشه منظورم روحانیون نیستن چون الان واسه خاطر ماهواره و جریاناتش اونا از همه منفور ترن چهره های علمی خیلی الگو های خوبی ان
    مگه الکیه ازدواج نکنن. الان کسی یا درست ازدواج می کنه یا غلط ازدواج می کنه یا مثل خیلیا اصلا دنبال ازدواج نیست دنبال دختره فقط. خود پدر مادرا حجاب رو قبول نداشته باشن دیگه فرزند رو به اون سمت نمی برن. تازه یه عده هستن که خودشون قبول دارن اما به فرزندشون زیاد گیر نمی دن که دنبال چی بره دنبال چی نره. یه عده خانواده هم هستن که دین رو قبول دارن اما خودشون و بچه شون رو تو محیط های مذهبی مثل مسجد و ... نمی برن و بچه ته فکرش خالی می مونه و عقده ی معنوی پیدا می کنه و هیچ وقت تو یه محیط معنوی نرفته و با اون انس نگرفته و وقتی بزرگ شد هم چون تا الان نرفته بوده اون موقع هم نمی ره...

75. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

..........

76. کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

77. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    میزان امتیاز
    0

مگه الکیه که ازدواج کنن و غلط ازدواج کنند؟این که بدتره
    اره خیلیا هستن. خود من هم فک کنم در اینده یا ازدواج نمی کنم یا غلط ازدواج می کنم. به دلیل عدم اموزشه. که تو کشورهای دیگه خیلی بدتره اما به هر حال زندگی خانوادگی تو کشورهای دیگه از معنی کمتری هم برخورداره که کشور ما هرگز نباید این شکلی بشه

78. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25315
    تشکـر
    2
    تشکر شده 78 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

یه جمله ی معروف هست که همه اونو شندیدیم و اونم اینه که پیشگیری بهتر از درمان است .
    این جمله در تک تک احکام اسلامی هست چه احکام حرام و چه مکروه و چه حلال ، وقتی خدا میگه با نامحرم خلوت نکن اینه که ضریب به خطا افتادنت به گناه بالا میره و اگه میگه غذای داغ مکروه هست اینه که به سلامتیت آسیب نرسون ، در مورد اینکه جامعه به فساد کشیده نشه هم گفته حجاب داشته باشید تا ظرایفتون مشخص نباشه این ساده ترین معنی هست که می تونم براش پیدا کنم .
    خوب یک سری دخترها میگن چرا ظرایفمونو نشون ندیم من که زیبا هستم چرا خودمو زیبا نشون ندم ، جوابی که من بهشون میدم اینه که جامعه و جنس مرد تحمل این زیبایی رو نداره و این حس رو هم خدا در وجود مرد گذاشته تا بقا نسل ادامه پیدا کنه و وقتی شما با اون وضع بیرون میایی جامعه متشنج میشه و بعضی خطراتش متوجه خودت میشه ...
    یک سری دختر ها میگن ما خود نمایی می کنیم تا همسر مناسبی بر ازدواج بیاد خواستگاریمون ، من جوابی در مورد این جمله ندارم و تنها می تونم بگم خدا لعنت کنه نهاد ها و کسایی که متولی امر ازدواج هستن و کارشونو خوب انجام نمی دن که یه دختر به این نتیجه برسه باید خودش کاری کنه وگر نه تا آخر عمر مجرد می مونه ، حالا این افراد می تونه غرور پدر دختر باشه یا بزرگان فامیل یا بزرگان محل یا نهاد های متولی امر ازدواج .
    یه عده از زنها ازدواج کردن اما باز با وضع بد تو جامعه حضور دارن که این قضیه رو نمیشه کاریش کرد و به نظر من کسی که شوهر داره و با وضع بد تو جامعه حضور پیدا می کنه باید برخورد انتظامی باهاش کرد وگر نه جامعه و خودشو به ناکجا آباد می کشونه .

79. 2 کاربران زیر از seyyedmahdifatemi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد