نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: رفتار صحیح در زمان بیماری همسر

2416
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7692
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رفتار صحیح در زمان بیماری همسر

سلام
    یکی از مشکلات من و همسرم در زمان بیماری ایشون اتفاق می افته، وقتی خانمم مریض میشه مثلا سرما میخوره خیلی اون رو بزرگ میبینه و از کوچکترین درد میناله و بی قراری میکنه در حالی که توی خانواده ما و مخصوصا مادرم از شدیدترین دردها هم ناله نمیکنه و به روی خوش نمیاره.
    چون مادرم حواسش به خودش نیست ما یاد گرفتیم حواسمون به اطرافیانمان باشه، ولی خانمم وقتی مریض میشه انتظار توجه زیادی داره که من نمیتونم تناسبی بین بیماریش و انتظارش از من و واکنشش به بیماریش ببینم، برا همین در حد متوسط توجه میکنم،
    این باعث آزردگی و عصبانیتش میشه
    بنظرتون ما باید چیکار کنیم؟
    لطفا هم رفتار من رو بررسی کنیم و هم رفتار خانمم رو چون جوابتون رو نشونش میدم تا اگه جایی اشتباه میکنه رفتارش رو اصلاح کنه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : رفتار صحیح در زمان بیماری همسر

خب هرکسی خلق و خوی خاص خودشو داره ...

و چون مادر شما رفتار دیگه ای داره نباید ایشون هم همون رفتارو داشته باشه ...

تعدادی از افراد میتونن در بیماری و یا گرفتاری های زندگی تودار باشن ولی برعکس تعدادی دیگه ام هستن

که در این مواقع بسیار مهرطلب میشن و دوست دارن که دیگران بهشون توجه بکنن ...

ولی اینکه بخوای مریضی رو بزرگ کنی خودش باعث دیر خوب شدن و حساس شدن فرد میشه ...

هرچند حس درد و ناراحتی در افراد بسیار متفاوته ...

برای بررسی جداگانه خودتون و خانمتون باید مشاوره حضوری مراجعه کنید ...

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    Guest
    شماره عضویت
    7601
    تشکـر
    27
    تشکر شده 53 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط edym نمایش پست ها
    سلام
    یکی از مشکلات من و همسرم در زمان بیماری ایشون اتفاق می افته، وقتی خانمم مریض میشه مثلا سرما میخوره خیلی اون رو بزرگ میبینه و از کوچکترین درد میناله و بی قراری میکنه در حالی که توی خانواده ما و مخصوصا مادرم از شدیدترین دردها هم ناله نمیکنه و به روی خوش نمیاره.
    چون مادرم حواسش به خودش نیست ما یاد گرفتیم حواسمون به اطرافیانمان باشه، ولی خانمم وقتی مریض میشه انتظار توجه زیادی داره که من نمیتونم تناسبی بین بیماریش و انتظارش از من و واکنشش به بیماریش ببینم، برا همین در حد متوسط توجه میکنم،
    این باعث آزردگی و عصبانیتش میشه
    بنظرتون ما باید چیکار کنیم؟
    لطفا هم رفتار من رو بررسی کنیم و هم رفتار خانمم رو چون جوابتون رو نشونش میدم تا اگه جایی اشتباه میکنه رفتارش رو اصلاح کنه
    سلام
    ببینم شما که مریض میشید چقدر به شما توجه میکنند؟ و اگر فرزند دارید چقدر به آنها؟؟؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7692
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    خب هرکسی خلق و خوی خاص خودشو داره ...

و چون مادر شما رفتار دیگه ای داره نباید ایشون هم همون رفتارو داشته باشه ...

تعدادی از افراد میتونن در بیماری و یا گرفتاری های زندگی تودار باشن ولی برعکس تعدادی دیگه ام هستن

که در این مواقع بسیار مهرطلب میشن و دوست دارن که دیگران بهشون توجه بکنن ...

ولی اینکه بخوای مریضی رو بزرگ کنی خودش باعث دیر خوب شدن و حساس شدن فرد میشه ...

هرچند حس درد و ناراحتی در افراد بسیار متفاوته ...

برای بررسی جداگانه خودتون و خانمتون باید مشاوره حضوری مراجعه کنید ...

منم قبول دارم که همه افراد واکنش یکسانی به درد ندارن، من خودم تحملم از مادرم کمتره، ولی چیزی که من رو اذیت میکنه اینه که خانمم کوچکترین اتفاق رو بزرگ میبینه و انتظار داره همه مثل مادرش باهاش برخورد کنن در حالی که برخورد آدما هم با هم متفاوته و الزاما نمیتونه یکسان باشه،
    من فکر میکنم این مشکل باید دوطرفه حل بشه یعنی خانمم کمتر انتظار داشته باشه و کمتر بی قراری کنه و من هم بیشتر توجه کنم وگرنه نه اون نه من قادر به حل یکطرفه مساله نیستیم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7692
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط khobam نمایش پست ها
    سلام
    ببینم شما که مریض میشید چقدر به شما توجه میکنند؟ و اگر فرزند دارید چقدر به آنها؟؟؟
    فرزند نداریم،
    وقتی مریض میشم زنگ میزنه و میگه برو خانه استراحت کن و سعی میکنه توجه کنه
    بنظر من این درسته که ادم حواسش به خودش نباشه و اطرافیان حواسشون به آدم باشه و وقتی من مریض میشم اینطوری هست ولی وقتی خانمم مریض میشه خیلی شلوغش میکنه و منم نمیتونم خیلی زیاد توجه کنم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    Guest
    شماره عضویت
    7601
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    0

فرزند نداریم،
    وقتی مریض میشم زنگ میزنه و میگه برو خانه استراحت کن و سعی میکنه توجه کنه
    بنظر من این درسته که ادم حواسش به خودش نباشه و اطرافیان حواسشون به آدم باشه و وقتی من مریض میشم اینطوری هست ولی وقتی خانمم مریض میشه خیلی شلوغش میکنه و منم نمیتونم خیلی زیاد توجه کنم
    اولا از کی شما محور خلقت شده اید و هرچی که شما فکر میکنید درسته حتما باید درست باشه!!!!!

ببینید شما هر دو در دو خانواده با رفتارهای متفاوت بزرگ شده اید پس ایشون زمان بیماری نیاز به جلب توجه داشته اند و مادر شما بدون اینکه نیازی باشه به شما توجه میکرده اند(در زمان بیماری)!!

پس هر دو هنوز دنباله رو همون فکر و رفتار هستید.

اگر زیاد اذیت نمیشید که سخت نگیرید وگرنه از یک متخصص کمک بگیرید.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7692
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اولا از کی شما محور خلقت شده اید و هرچی که شما فکر میکنید درسته حتما باید درست باشه!!!!!

ببینید شما هر دو در دو خانواده با رفتارهای متفاوت بزرگ شده اید پس ایشون زمان بیماری نیاز به جلب توجه داشته اند و مادر شما بدون اینکه نیازی باشه به شما توجه میکرده اند(در زمان بیماری)!!

پس هر دو هنوز دنباله رو همون فکر و رفتار هستید.

اگر زیاد اذیت نمیشید که سخت نگیرید وگرنه از یک متخصص کمک بگیرید.
    اولا من ادعا نکردم که محور خلقتم و نگفتم نظرم درسته، نظر خودم رو گفتم و شما میتونین نظرم رو نقد کنین نه اینکه بخوایین اینطور جواب بدین

ثانیا اینکه ما توی دو خانواده متفاوت بزرگ شدیم واضح و روشنه و این رو خودمونم میدونیم

ثالثا مادر من اگر توجه میکرده هیچ کسی نگفته بدون نیاز بوده و اگر خانمم جور دیگه رفتار میکنه دلیل نمیشه بیماریش سختتره

رابعا وقتی از آدم نظر میخوان حفظ ادب و احترام ابتدایی ترین اصل در سخن گفتنه

دوست عزیز از توجه و پاسخگویی تون متشکرم، اجازه بدین دیگر دوستان نظرشون رو بگن و از نظرات دیگر دوستان استفاده کنیم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    Guest
    شماره عضویت
    7601
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    0

اولا من ادعا نکردم که محور خلقتم و نگفتم نظرم درسته، نظر خودم رو گفتم و شما میتونین نظرم رو نقد کنین نه اینکه بخوایین اینطور جواب بدین

ثانیا اینکه ما توی دو خانواده متفاوت بزرگ شدیم واضح و روشنه و این رو خودمونم میدونیم

ثالثا مادر من اگر توجه میکرده هیچ کسی نگفته بدون نیاز بوده و اگر خانمم جور دیگه رفتار میکنه دلیل نمیشه بیماریش سختتره

رابعا وقتی از آدم نظر میخوان حفظ ادب و احترام ابتدایی ترین اصل در سخن گفتنه

دوست عزیز از توجه و پاسخگویی تون متشکرم، اجازه بدین دیگر دوستان نظرشون رو بگن و از نظرات دیگر دوستان استفاده کنیم
    متاسفانه شما برداشتتون درست نبود یا من نتونستم خوب عنوان کنم من به شما اصلا توهین نکردم. منظور من دقیقا این بود که شما وقتی به خانمتون میرسید ایشون نمیخواد بگه بیماریشون سختر تر و بدتر از شماست بلکه عادت دارند که نمایش بدند برای توجه بیشتر

و شما این عادت رو ندارید همین پس بهتره قیاس نکنید ایشون رو با مادرتون و غیره که میشناسید.

در هر صورت موفق باشید

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7692
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفانه شما برداشتتون درست نبود یا من نتونستم خوب عنوان کنم من به شما اصلا توهین نکردم. منظور من دقیقا این بود که شما وقتی به خانمتون میرسید ایشون نمیخواد بگه بیماریشون سختر تر و بدتر از شماست بلکه عادت دارند که نمایش بدند برای توجه بیشتر

و شما این عادت رو ندارید همین پس بهتره قیاس نکنید ایشون رو با مادرتون و غیره که میشناسید.

در هر صورت موفق باشید
    من برداشتی نکردم فقط وصف ماجرا کردم تا دقیق گفته باشم و صحبت شما رو هم رد نکردم،

بهرحال ممنونم

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

شیوانا با چند تن از شاگردانش همراه کاروانی راه می‌سپردند. در این کاروان یک زوج جوان بودند و یک زوج پیر و میان‌سال. زوج جوان تازه ازدواج کرده بودند و زوج پیر سال‌ها از ازدواجشان گذشته و گرد سفید پیری بر سر و چهره‌شان پاشیده شده بود. در یکی از استراحت‌گاه‌ها زن جوان به همراه بانوی پیر به همراه زنان دیگری از کاروان برای چیدن علف‌های گیاهی از کاروان فاصله گرفتند و شوهران آنها کنار شیوانا و شاگردانش در سایه نشستند و از دور مواظب آنها بودند. در این هنگام زن جوان و زن پیر روی زمین نشستند و با ناراحتی به پاهای خود چسبیدند. یکی از شاگردان شیوانا به آن دو اشاره کرد و گفت: آن‌جایی که آنها ایستاده‌اند پر از خارهای گزنده است و اگر این خارها در پای انسان فرو روند درد زیادی را به همراه دارند. به گمانم این خارها در پای آنها فرو رفته است. مرد جوان بی‌خیال با خنده گفت: بگذار عذاب بکشند تا دیگر هوس علف‌چینی به سرشان نزند!
    مرد پیر در حالی که چهره‌اش بسیار درهم شده بود و انگاری داشت درد می‌کشید از جا پرید و به سمت همسرش دوید و به کمک او رفت. مرد جوان هم با خنده دنبال او رفت تا به همسرش کمک کند. شب‌هنگام موقع استراحت، شیوانا با شاگردانش کنار آتش نشسته بودند و راجع به وقایع روزانه صحبت می‌کردند. شیوانا در حین صحبت گفت: متوجه شدید مرد پیر چقدر همسرش را دوست دارد؟! حتی بیشتر از مرد جوان! یکی از شاگردان با تعجب گفت: "از کجا فهمیدید که عشق مرد پیر بیشتر از جوان بود؟! هر دو برای کمک نزد همسرانشان شتافتند؟ شیوانا تبسمی کرد و گفت: از روی چهره‌شان! مرد پیر وقتی متوجه شد به پای همسرش خار گزنده فرو رفته همان لحظه درد تمام وجودش را فراگرفت و چهره‌اش در هم رفت و چنان از جا پرید انگار هم‌زمان او هم به پایش خار فرو رفته است و هم‌پای همسرش داشت زجر می‌کشید. اما مرد جوان با وجودی که زن جوانش داشت عذاب می‌کشید با او "هم‌احساس" نبود و درد او را درک نمی‌کرد و می‌خندید و جملاتی می‌گفت تا خودش را توجیه کند و همسرش را سزاوار ناراحتی بداند. عشق واقعی یعنی ناراحت شدن از درد محبوب و شاد شدن از شادی او !

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد