نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: عصبانیت و ناسازگاری با دیگران

1141
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8031
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Angry عصبانیت و ناسازگاری با دیگران

با سلام و خسته نباشید
    خواهری دارم که اعضای خانواده خود را قبول ندارد و آنها را اذیت می کند و برای هر چیزی بهانه می گیرد و افراد را بیخودی فحش می دهد.و تهدبد به خودکشی و فرار هم می کند. در کل از زندگی خود راضی نیست و دیگران را مقصر می داند و نوبتی به یکی از اعضای خانواده گیر می دهد. به نظر شما چگونه باید با رفتارهای پرخاشگرایانه ی او مقابله کنیم ؟آیا مقابله به مثل کنیم یا نه کوتاه بیاییم تا هر چه دلش می خواهد فحش دهد؟ در ضمن خودش هم قبول ندارد که شاید مشکلی داشته باشد و به دکتر هم نمی آید.به نظر شما چه کار کنیم؟ همه را خسته کرده است.
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7905
    تشکـر
    2
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عصبانیت و ناسازگاری با دیگران

سلام دوست عزیز
    فکر میکنم که خواهر شما از یک عارضه روانی رنج میبرد ، حال شاید ریشه در کودکی یا رابطه های اجتماعی بعد از بلوغ داشته باشد که لزوما مقابله با مثل راه درستی نیست، سعی کنید خود شما پزشکش باشین ، اسرارتون رو باهاش در میان بگذارید ، اجازه بدیدکه بهتون اعتماد کنه...
    امضای ایشان
    زندگی تو را میستاید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8031
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از کمکتون
    موفق باشید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

چگونه به یک فرد عصبی می‌توان کمک کرد؟

اگر دوست یا یکی از اعضای خانواده‌تان رفتاری عصبی دارد، قبل از هر چیز باید ناراحتی‌های روحی آنها را بپذیرید و قبول کنید رفتارهایشان غیرعادی و ناهنجار است و باید نحوه برخورد مناسب با این افراد را بیاموزید تا بتوانید در رفع مشکل، آنها را کمک کنید.

در حقیقت، این اولین گام در کمک به فرد عصبی است. گام بعدی این است که آنها را تشویق کنید تا باورهای غلط و تصورات اشتباه درخصوص خود را دور ریخته و به وجود و شخصیت خود احترام بگذارد. آنها باید متوجه شوند برخی عقاید و حتی اصولشان اشتباه و غیرمنطقی است و باید آنها را اصلاح کنند. از آنجا که این افراد نمی‌پذیرند دچار مشکل هستند، باید ابتدا آنها را به وجود چنین مشکلی متقاعد کرده و سپس در رفع آن به آنها کمک کنید و تحت هیچ شرایطی آنها را تنها نگذارید.

هرگاه رفتار مثبت و مناسبی از آنها دیدید با ترفندهای زیرکانه آنها را تائید کنید و کارهای مثبتشان را در نظرشان بیاورید.

در برخورد با آنها مراقب باشید موجب دلخوری‌شان نشوید. به این منظور که به صحبت‌هایشان خوب گوش کنید و اجازه دهید احساسات‌شان را بدون نگرانی از سرزنش شدن ابراز کنند. با این رفتار شما، آنها متوجه می‌شوند مورد احترام دیگران هستند؛ بنابراین خودشان نیز برای وجود خود ارزش قائل می‌شوند و اندکی رفتارهای بیمارگونه‌شان را کنار می‌گذارند.

مراقب باشید تحت هیچ شرایطی از آنها انتقاد نکنید. واقعیت این است که آنها به دلیل حساسیت زیادی که دارند با انتقاد به صورت نادرستی برخورد می‌کنند و علاوه بر این‌که به احساسات کسی که از او انتقاد کرده صدمه می‌زنند، وجود خود را نیز بی‌ارزش تلقی می‌کنند و رفتارشان بیش از پیش بد می‌شود.

افراد عصبی معمولا بعد از هر برخورد تند و بد با دیگران احساس شرمندگی و گناه می‌کنند و این احساس در وجود آنها دائمی خواهد شد بنابراین به آنها کمک کنید این احساس آزاردهنده در وجودشان را از میان بردارند.

شما می‌توانید در برابر رفتار تندشان ملایمت به خرج دهید و هرگاه احساس کردید برنامه‌ای صحیح و مناسب برای زندگی‌شان دارند، آنها را تشویق به پیشبرد بی‌کم و کاست برنامه‌هایشان کنید. همچنین این افراد را به شرکت در موقعیت‌های اجتماعی و برنامه‌های گروهی تشویق کنید. با این کار علاقه آنها به مردم بیشتر می‌شود و دیگر اجتماع‌گریز نخواهند بود. در میان جمع بودن به آنها کمک می‌کند بتدریج احساسات بد و منفی را از وجود خود دور کنند.

موفق باشین

5. 3 کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8031
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از جوابتون ممنون
    فقط بعضی وقتها احساس می کنم وقتی جوابش رو نمی دهیم اون بدتر می کنه و بیشتر به همه زور میگه. پس شما میگید که تحملش کنیم و جوابش رو ندهیم.
    منون از سایت خوبتون و توجهی که دارید.
    شما هم موفق باشید

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11629
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تشکر از شما دوستان محترم.
    ویرایش توسط khalid : 01-28-2015 در ساعت 06:27 PM

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11636
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من یه سوال دارم
    میتونم بپرسم؟

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11636
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من الان عقد کرده هستم...
    همسرم با کوچکترین بی توجهی و مخالفت سریع عصبانی میشه یا اعصابش خرد میشه و بدرفتاری و بی محلی میکنه.بعد میگه من بدبختم و هیچکس پشت من نیست و ...
    الانم با خواهر من لج افتاده که وقتی من میام چرا اخم و تخم میکنه...یعنی واقعا از کاه کوه میسازه.
    به نظرم ایشون مشکل روانی دارن.درسته؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)