نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: کنکور پیش رو و مشکلاتو مسائل دیوونه کننده

2867
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

کنکور پیش رو و مشکلاتو مسائل دیوونه کننده

چند وقتی بود میخواستم این موضوع رو مطرح کنم ولی دائم امروز فردا میکردم که دسته اخر یکی از کاربران تو یه تاپیک دیگه سوالات بسیار خوبی پرسید که وقتی به سوالات پاسخ دادم دیدم کاملا وضعیتم با کنکورو درس مشخص شد بنابراین تصمیم گرفتم سوالاتش رو در اینجا کپی کنم تا پیرامون این موضوع بطور تخصصی بحث بشه

رشته تحصیلی شما چیه و تمایل دارید چه رشته ای امسال قبول بشید؟

رشته من انسانی هستش. باور میکنی هـــــیــــــچ ایده ای ندارم که چی بخونم؟ فقط میدونم که باید کنکور شرکت کنم و رتبه ی خوب بیارم وگرنه اصلا نمیدونم میخوام چی بخونم و اتفاقا قصد داشتم یه تاپیک جدا برا این قضیه بزنم که تکلیفم با خودم روشن شه :<
    خب الان عنوانش میکنم دیگه !
    من یه مشکل دیگم دارم اونم این که علاقه به فوتبالو فوتبالیست شدن دارم خیلی :|
    همونطور که گفتم من به این قضیه هم علاقمندم و مستعد هم هستم... حالا چیکار کنم تا سمت فک کردن به دانشگا میرم این قضیه میزنه پس گردنمو میگه استعدادتو به باد نده همینطوری مفتکی!!!
    بنابراین من نه ایده ی خاصی راجب رشتم دارم و نه تنها راهه زندگی رو دانشگا میبینم
    ضمنا لازمه بگم طی سه چار سال اخیر من مطالعاته گسترده ای پیرامون موضوعات فلسفی،سیاسی،داشتم و واقعا درش تبهر پیدا کردم.. این قضیه هم روی تصمیمم برا انتخاب رشته اثر میزاره.. از یه طرف نمیخوام این علاقمندی ها و مهارت رو ول کنم و برم یه رشته ی دیگه از یه طرف همه میگن نه اینده ی شغلی داره و نه اینده ی امنیتی"از طرف حکومت"
    بنابراین تا مسئله دارم..
    1. بلاتکلیفی راجب رشته "بخاطر علاقمندی به ورزشه نامبرده"
    2. وجود مهارت های ذکر شده باعث دشوار شدن تصمیم گیری پیرامون رتبه شده

یه مشکل 3ومی هم وجود داره مبنی بر این که کلا افکار من برای زندگی در ایران طرح ریزی نشده و اولین فرصتی که برام ایجاد بشه قصد دارم ازش برای خروج از مملکت استفاده کنم.. ینی حتی اگه مکان بعدی افغانستان باشه!
    یه دلیل برا عجله ای که دارم مسئله ی سربازیه.. این که من قصد ندارم دو سال حمالی این نظام رو بکنم تا وقتی که خوب ازم کار کشید بعد مثه یه کسیه ی زباله بگه حالا ازادی از مملکت خارج شی و بری هر قبری که میخوای.. نمیخوام دو سال از عمرم رو حرومه اشغال ترین تئوری دنیا "سربازی" بکنم !ینی بدون سربازی میخوام خارج شم از کشور... اصلا پیرامون این موضوع هم شوخی ندارم و این اواخر که به یکی دو نفر ، گفتم خیلی برخورده تمسخر امیزی داشتن و این مسئله باعث ایجاد یه نوع زودرنجی عصبی هم در من شده و کلا اعصابمو ریخته بهم :||
    یه جایی شنیدم تحصیل تو فرانسه رایگانه و تنها خرجش خوردو خوراکه! .. گفتم اگه بیام بجا کنکور بشینم فرانسه بخونم شاید شرایطم بهتر باشه و هم تو یه کشوره خوب تحصیل خواهم کرد و هم از این چیز دونی میتونم بزنم بیرون.. فرانسه هم که ماشالا زاغه نشین زیاد داره حالا زیاد راجب جای خابش هم انگار بحث نیست!

امیدوارم این سطر رو به خوبی شرح داده باشم ولی اگر دیدید واضح نیست ازم بپرسید تا سریعا شفاف سازی کنم

پارسال چه حجمی از مطالبو خوندید؟

خیلی کم
    من پارسال یه جایی شبیه "بزرگسالان" خوندم پیش دانشگاهی رو .. نه کلاسی (خیلی کم) ،نه امتحانی ، اصا کتابای پیشم دست نخوردن ببینی فک میکنی نوعه! فقط یه کتاب "گاج" دینی بود اونو میخوندم.. دینی ام فقط 36 درصد زدم "فک کنم به احتمال 80 درصد اشتب میگم!"

چقدر توانایی زمان گذاشتن روی مطالعه در طول روز را دارید؟

تا نخونم نمیدونم . کار خاصی ندارم بنظرم تنها چیزی که باعث میشه زمانم محدود و کم بشه اعصاب خودمه که طی13 سال اخیر هیچ وقت با درس میونه ی خوبی نداشته.. ببینید مشکل من بی علاقگی به مطالعه وو تحصیلات نیست همونطور که گفتم، مطالعات تخصصی ای پیرامون موضوعات مذکور داشتم اما کلا نمیدونم چرا با درسو مشقه اموزش پرورش حال نمیکنم و تا دست به کتاب میبرم کتاب میگه بیا تنها بشیم کم کم :||| ولی اگه مقاله پیرامون ماتریالیسم دیالکتیک باشه شیشو هشت میخونه :|
    تصمیم داشتم کانون فرهنگی اموزش بنویسم چون هم ازمون داره هم یه برنامه ریزی مشخص.. مثلا میگه درس x از 50 تا 70 تو فلان روز ازمون داری.. این هم باعث میشه با فضا ازمون اشنا بشم و همینطور شیوه های تست زنی... و هم یه برنامه تایین میکنه باعث میشه بخونم.. من خودم اگر بدون کانون بخوام بخونم ،میدونم که نمیخونم.. نمونشم پارسال.. ینی ازم چیزی در نمیاد کلا . . مگه این که کانون اینطوری بتونه برسوندم... با تست زنی هم اشنا نیستم و این باعثه بقرنج تر شدن شرایط میشه

لازمه بگم از جهت مالی، شاید بهترین کلمه ی توصیف کننده ی شرایط وضعیت"متوسط" باشه و باید بگم که پولو پله ی خاصی برای خرج های سنگین هم موجود نیست" مگه این که حکم سرمایه گذاری رو داشته باشه"
    چرا تا به الآن هنوز شروع به مطالعه دروس نکردید؟

خب گمونم پاسخ این سوال رو هم دادم.. این که هنوز تکلیفم با دانشگاهو رشته نامشخصه و این باعث میشه هدف نداشته باشمو در نتیجه براش تلاش هم نکنم . .

در سال گذشته عامل قبول نشدنتون به نظر خودتون چی بوده؟ کم زمان گذاشتن یا ضعیف بودن پایه درسیو...
    کم گذاشتن،نااشنایی محض با تست زنی" به رقم این که یه کتابه جامع پیرامون تست زنی برا درس دینی داشتم"، ضعف در درس های مهم برا کنکور"مث عربی که کلا مرخصه"، دلایلی هم که در بالا ذکر کردم هم که دیگه قاعدتا سال پیش هم بوده به همین صورت!

خب ،دوستان، این موضوعاتی که تایپ کردم دغدغه ی کشنده ی چند سال اخیر زندگیمه و تا الان هم هیچ بشری نتونسته حلش کنه و فقط ب شدت بدبختیم افزوده :|
    حتی مشاوره حضوری هم رفتم ولی اینقدری که اینجا بطور جامع توضیح دادم اونجا فرصتش نشد.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5950
    تشکـر
    80
    تشکر شده 174 بار در 83 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : کنکور پیش رو و مشکلاتو مسائل دیوونه کننده

سلام
    از نظر من تو پتانسیل انجام همه کارها رو داری چون مشخصه شور خاصی در وجودته
    تو میتونی درس بخونی تو یکی از همون زمینه هایی که گفتی مهارت داری این کار 2 مزیت داره : هم مهارتت بیشتر میشه و هم از سربازی فرار میکنی
    هم زمان میتونی فوتبالیست هم بشی مثل خیلی از فوتبالیستا که هم درس خوندن هم به علایقشون رسیدن مثل علی دایی
    علی دایی هم از خانواده متوسط بود ببین الان کجاست
    تو هم از اون میتونی بهتر باشی
    بعد اینا وقتی آدم بزرگی شدی راحت از ایران میری اون کشوری که عقایدت واسش ساخته شده
    فقط کار سختت داشتن صبر و پشتکاره
    هروقت خسته شدی به روزای خوب آینده فکر کن انرژی میگیری واسه ادامه مسیر
    امضای ایشان
    تویی که مرا در سقوط می بینی
    آیا تاکنون اندیشیده ای
    شاید خود وارونه ایستاده ای؟...

3. کاربران زیر از آنارشیست بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

مییگی ورزش توی این مملکت اصلا امنیتی نداره و نمیشه بهش اتکا کرد،،
    توصیه ی خوبی بود .. بهتره این موضوع رو تو الویت دوم بزارم چون امسال اگر ریسک کنم و کنکور ندم فرصت زیادی رو میبازم و همونطور هم که گفتم ورزش اصلا تو این مملکت اعتباری نداره وو اخرش مشخص نیست توفیقی درش هست یا نه.. فقط بنظرت در حین کنکور هم میشه بهش فک کنم؟و یه تلاش هایی براش داشته باشم؟و این که چه راهی رو میشناسی تا بتونم توی فوتبال خودی نشون بدم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان من واقعا تمایل شدید به خارج از کشور رفتن "بدون سربازی" رو دارم
    پس من برم کانون ثبت نام کنم و خودمو برا کنکور سراسریه امسال اماده کنم؟؟ کنکوره دیگه ای،جزوه ی دیگه ای، درکار نیست؟؟؟ اگه اینطوره حتما الان بهم بگید که تا اخر امروز ثبت نام کنمو دو سه روز تعطیلیه فردا هم باعث عقب افتادگیم نشه.. میتونین بهم اطمینان بدین که امادگی برا کنکور سراسریه ایران راه رو برای خروج از کشور ،دور تر نمیکنه؟ میانبر دیگه ای نیست؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)