نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: دخالت در زندگی

1700
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4457
    تشکـر
    0
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

دخالت در زندگی

سلام من دی ماه سال قبل نامزد کردم شهریور ماه امسال هم عروسی کردم . الان یه مشکلی تو زندگیمون پیدا شده که تحملش برام سخته. از امروز صبح هم به این فکر میکنم که برم دادخواست طلاق بدم و خلاص. اما هسمرم رو دوست دارم و باهاش مشکلی ندارم.مشکل من خانواده همسرم هست . به همه چی دخالت می کنن. به خرید خونه به رفتار بین ما دوتا. هر اتفاقی خونه من بیوفته پدرشوهرم دخالت میکنه.من یه حرفی به همسرم میزنم پدر شوهرم با مادر شوهرم فوری بهم میگن چرا گفتی . مثال بگم شوهرم خونه مامان من نمیاد . خونه مامان مهمونی بود . صبحش شوهرم گفت که تو برو برا ناهاو شام بمون شب هم برگرد خونه گفتم باشه.شب به موبایل همسرم زنگ زدم که برگردیم خونه مامانش میگه تو اونجا چیکار میکنی شوهرت نرفته باید تو هم نری تو حق نداری و غیره... البته من بی جواب نزاشتم بمونه گفتم تو حق نمیتونی تعیین کنی برا من.من برگشتم خونه ولی فرزاد دیشب خونه نیومد . مونده خونه مامانش.اونا میگن تو حق نداری خونه مامانت و فامیلاش بری در عوض باید خونه اونا هر روز برم.اخه من چیکار کنم . کجای کارم اشتباهه

2. 3 کاربران زیر از افسون ب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : دخالت در زندگی

راستش خیلی از مشکلات رو میشه با مراجعه به مشاور حل و فصل کرد ...

بهتره قبل از هر اقدامی با مشاوره خانواده مشورت کنید تا بتونه بهتون راهکاری عملی ارائه بده

چون حتی اگه شما برای طلاق هم رجوع کنید باید این دوره مشاوره رو بگذرونید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

برخی برخوردها با خانواده همسر هنگام دخالت از جانب آن ها جز این که وضعیت را بدتر می کند، هیچ تأثیری نخواهد داشت. یکی از بدترین انتخاب ها برخورد با خانواده همسر و جواب دادن به آنان است. این مقابله کردن تنها اثری که دارد از بین رفتن احترام بین افراد خواهد بود و در طولانی مدت به روابط همسران آسیب های جدی وارد می سازد. پیش از این که روابط تان مختل شود سعی کنید از روش های دیگر، که ۴ مورد از آن ها را در ادامه معرفی می کنیم، استفاده کنید.

اندازه نگه دار!
    ساده ترین راه برای کم کردن میزان دخالت ها تنظیم روابط به اندازه معقول است. اگر می بینید میزان دخالت ها بسیار زیاد است و از سویی امکانش را دارید، میزان زمان حضور در خانه آنان را کاهش دهید، البته نه این که دفعات را کم کنید، بلکه فقط می توانید زمان هر بار حضور را کاهش دهید. مثلاً در عوض این که از ظهر تا شب در خانه آنان به سر ببرید، فقط یک یا دو ساعت آن جا بمانید. از طرفی سعی کنید زمانی که آنان نیز به خانه شما می آیند برنامه هایی برای شان ترتیب دهید تا مشغول باشند، مثلاً می توانید سی دی فیلم یا سریالی را بخرید و با آن ها تماشا کنید. با این راهکارهای ساده می توانید تا حدی از میزان دخالت ها کم کنید اما قطعاً این روش ها کافی نخواهد بود.

از خودتان شروع کنید
    گاهی اوقات، شاید احساس نکنیم اما زمانی که خود به خانه والدین مان می رویم، در مورد چیدمان خانه آن ها، برنامه های زندگی شان یا دیگر موضوعات نظر می دهیم و البته اسم این کار خود را دخالت نیز نمی گذاریم. اگر شما نیز اهل مشاوره دادن اجباری به خانواده خود هستید، بهتر است این کار را ترک کنید، چون در غیر این صورت باید منتظر مشاوره های اجباری آنان باشید. به صورت کلی هم بد نیست قبل از اظهار نظر درباره موضوعات مرتبط با والدین خود یا همسرتان اول با خود فکر کنید که اگر آن ها درباره موضوعات این چنینی در زندگی شما نظر بدهند از این کار استقبال خواهید کرد یا خیر.

صحبت اضافه ممنوع
    این عادت را بسیاری از افراد دارند، زمانی که حرف برای گفتن کم می آورند شروع به صحبت از هر دری می کنند و در نتیجه ممکن است برنامه ریزی های آینده شان را نیز مطرح کنند یا آرزوهای شان را نیز با دیگران در میان بگذارند. این کار می تواند در طرف مقابل این طور تفسیر شود که شما به دنبال مشورت گرفتن هستید. در جمع های دوستانه این عادت شاید چندان عارضه ای نداشته باشد،اما در مقابل بستگان همسر احتمالاً می تواند مشکلاتی را ایجاد کند، چرا که ما به صحبت های اقوام همسرمان به صورتی متفاوت از دوستان مان گوش می کنیم و ممکن است بسیار زود صحبت های آنان را به عنوان دخالت در نظر بگیریم. شاید بهتر این باشد تا زمانی که تصمیم قطعی در موضوعی نگرفته ایم کمتر درباره آن صحبت کنیم. .

گفت وگو با خانواده
    اگر دخالت های خانواده همسر شما ادامه پیدا کرده و به شدت باعث آزار شما شده است و راهکارهایی که تا به حال نیز انجام داده اید مثمر ثمر نبوده احتمالاً بهترین گزینه صحبت کردن همسرتان با خانواده اش در این باره است. اگر شما یا همسرتان می خواهید با خانواده خود در چنین موردی صحبت کنید بهتر است به چند نکته در این زمینه توجه داشته باشید. اول این که در زمان عصبانیت این کار را انجام ندهید. در زمان صحبت حتماً به ویژگی های مثبت آنان اشاره کنید و نشان دهید قدردان زحمات شان هستید. توضیح دهید برخی برخوردهای آنان به رغم نیت خوب شان موجب سوء تفاهم شده است. این موارد را به صورت مشخص و با تعیین مواردی که به نظر شما دخالت بوده است؛ توضیح دهید. در زمان صحبت به هیچ عنوان آنان را تهدید به قطع رابطه یا برخوردهای دیگر نکنید و البته در هر شرایطی احترام شان را نگه دارید و در آخر، هیچ وقت از قول همسرتان و این که او ناراحت شده است با والدین خود صحبت نکنید بلکه موضوع را به عنوان مسئله ای مشترک بین شما و همسرتان مطرح و از ضمایر جمع مانند «ما» استفاده کنید.

6. 3 کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4457
    تشکـر
    0
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم از پاسخ هایی که دادین از بس فکر کردم سرم گیج میره . از همه خواهشی دارم برام دعا کنین مشکلم حل بشه من زندگیمو دوس دارم.

8. 2 کاربران زیر از افسون ب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام

تسلیم شدن راه حل نیست ، شما با هر کس زندگی کنی باید برا زندگیت بجنگی

پس با صبر و بردباری و با مشورت با همسرتون مشکلاتتون رو حل کنید

با صحبت با همسرتون بهش بگین که دوست ندارین کسی تو زندگی زناشویتون دخالت کنه ، بگین که این دخالت ها درست نیست .

همسر شما الان زندگی شماس پس با هم بیشتر همدلی و همدردی کنید ، همه سختی ها رو نریزین تو خودتون .

مشاوره هم خیلی خوبه . . .

فکر طلاق هم از سرتون در بیارین ، شما اول زندگی هستین ، فرار راه حل نیست ، با هر کس زندگی کنید سختی هست و باید تلاش کرد.

انشالله خوشبخت شین .

10. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6486
    تشکـر
    42
    تشکر شده 125 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    10

بنظرم فرض بر اینه که دختروپسری که ازدواج کنند، مستقل بشن و کسی در زندگیشان دخالت نکنه.
    بماند که بخاطر مشکلات اقتصادی، ممکنه چندسالی وابستگی مالی وجود داشته باشه که معمولا مشکل از همینجا نشات میگیره.
    مشاوره برید

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,324 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

Post پاسخ : دخالت در زندگی

سلام میدونی هیچ وقت سعی نکن خودتو بین شوهروخانوادش قرار بدی سعی کن یکم سیاست داشته باشی خودتو بکشی سمت مادرشوهرت بری خونش باهاش مهربون باشی ازش تعریف کنی از دستپختش حالا حتی شده تظاهرکنی گاهی باید این کارو کرد ولی اینقدرکه تابلو بشی زندگی همینه باید زود ازکوره درنری تو زندگی باید اعصاب فولادی و تحمل و صبر ایوب داشته باشی موفق باشی
    ویرایش توسط رهگذر زندگی : 11-09-2014 در ساعت 01:11 PM

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4457
    تشکـر
    0
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر... نمایش پست ها
    سلام میدونی هیچ وقت سعی نکن خودتو بین شوهروخانوادش قرار بدی سعی کن یکم سیاست داشته باشی خودتو بکشی سمت مادرشوهرت بری خونش باهاش مهربون باشی ازش تعریف کنی از دستپختش حالا حتی شده تظاهرکنی گاهی باید این کارو کرد ولی اینقدرکه تابلو بشی زندگی همینه باید زود ازکوره درنری تو زندگی باید اعصاب فولادی و تحمل و صبر ایوب داشته باشی موفق باشی
    سلام . خیلی ممنون از توجهت عزیز. باور کن تمام کارایی که شما میگین کردم . همین کارا رو کردم پررو شدن .

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4457
    تشکـر
    0
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پدرش روز جمعه ظهر با همسرم رفته خونه مامانم برا شکایت من پدرم فوت کرده مامانم دستش درد نکنه هرچی بوده جوابشون رو داده .

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,324 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

خدا بگم چیکارت نکنه دختردیگه مادرشوهره دیگه یکم مراعات کن

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    تشکر شده 566 بار در 230 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزیزم
    به نظر من خیلی از دخالت ها به خاطر رفتار خود ماست. اکثرا بزرگترا اسم دخالتشونو میذارن راه درستو به ماها نشون دادن. باید جوری برخورد کنی که بفهمن نیازی به نظر اونا تو زندگیت نداری که یسری ازین رفتارهارو farimah عزیز برات گذاشته
    فقط اگه همسرتو دوس داری فکر طلاقو ازذهنت بیرون کن واسه زندگیت بجنگ و درستش کن

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4457
    تشکـر
    0
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزان خیلی از همه ممنونم . روز پنجشنبه برا مشاور وقت گرفتیم . همسرم هم قبول که با هم بریم .قبل ازدواج من چهار سال با همسرم آشنا بودم . ازدواج ما منتطقی نبود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)