نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: عوارض طولانی مدت داروی تزریقی سینووکس

32324
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8146
    تشکـر
    3
    تشکر شده 4 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عوارض طولانی مدت داروی تزریقی سینووکس

با سلام . دختری 26ساله و متاهل هستم. دوسال پیش در اثر استرس خیلی زیاد بخاطر درس دید چشم راستم خیلی خیلی کم شد.
    که با مراجعه به متخصص و بستری شدن در بیمارستان مشکلم حل شد. الان هنوز تحت نظر دکتر هستم و امپول سینووکس رو به صورت هفتگی استفاده می کنم. احساس میکنم حافظه و تمرکزم خیلی کم شده و تو ادامه تخصیلم هم موفق نبودم
    میخوام بدونم ایا این مشکلات از عوارض مصرف سینووکس هست یا بخاطر همون استرسه که هنوز هم وجود داره؟
    اصلا می تونم هنوز هم درسمو ادامه بدم؟ با توجه به اینکه رشته ای که میخونن خیلی سخته . فیزیک گرانش
    یا مصرف این دارو عوارض طولانی مدت دیگه ای داره؟
    اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره خواهش میکنم راهنماییم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عوارض طولانی مدت داروی تزریقی سینووکس

خب اینم مثل هر داروی شیمیایی عوارض خاص خودش رو داره ...

بهترین راه حل برای شما اینه که مشکل رو از ریشه حل کنید ...

تا وقتی که در این رشته تحصیل میکنید و استرس دارید همین منوال ادامه خواهد داشت ...

عوارض جانبی داروی سینووکس چیست؟
    سینووکس، CinnoVex نام تجاری داروی اینترفرون بتا یک آ می‌باشد که در کشور ایران به عنوان سومین تولید کننده در دنیا به بازار عرضه شده است.این دارو توسط شرکت سیناژن و به عنوان یک داروی بیوژنریک یا بیوسیمیلار ( مشابه سازی دقیق از دارو) به بازار عرضه شده است.

علائم شبه آنفلوانزا:
    این علائم شامل سردرد، ضعف، درد، تب، لرز و تعریق می باشد. این علائم معمولا تا یک روز پس از تزریق باقی می مانند. می توانید با تزریق سینووکس در هنگام خواب و مصرف کاهنده های درد و تب، این علائم را کنترل کنید. در بیشتر بیماران این علائم با گذشت زمان کمتر شده یا از بین می روند. اگر این علائم بیشتر از چند ماه اول تزریق طول کشید یا کنترل کردن آنها مشکل بود، پزشک خود را مطلع سازید.

افسردگی:
    تعدادی از بیمارانی که اینترفرون مصرف می کنند، به شدت افسرده یا مضطرب می شوند. اگر احساس ناراحتی یا ناامیدی دارید با یکی از دوستان یا اعضا خانواده خود صحبت کرده و پزشک خود را بلافاصله مطلع سازید. ممکن است پزشک از شما بخواهد که مصرف سینووکس را متوقف سازید و یا دارویی برای درمان افسردگی مصرف کنید.

احساس سبکسری خواب آلودگی:
    احساس سبکسری خواب آلودگی، تاری دید یا تغییر در نحوه تفکر. تا زمانی که از تاثیر این دارو بر خود مطلع نشده اید، از انجام رانندگی یا فعالیتهایی که به هوشیاری کامل یا دید دقیق نیاز دارند، خودداری کنید.

تهوع یا استفراغ:
    استفاده از غذاهای با حجم کم، شستشوی مرتب دهان، مکیدن آبنباتهای بدون شکر یا جویدن آدامس بدون قند می تواند کمک کننده باشد.

تغییر دید:
    یکی دیگر از عوارض مصرف داروی سینووکس تغییر دید می باشد.

مشکلات خونی:
    کاهش در سطح سلولهای سفید، سلولهای قرمز یا سلولهایی که در تشکیل لخته خون شرکت می کنند، ممکن است اتفاق بیفتد. اگر افت این سلولها شدید باشد، ممکن است توانایی شما برای مبارزه با عفونت کاهش پیدا کرده، احساس خستگی شدید یا گیجی کرده یا براحتی دچار خونریزی شوید. به همین دلیل پزشک به صورت دوره ای خون شما را آزمایش میکند. از تماس با افراد دچار عفونت یا سرماخوردگی خودداری کنید.

تشنج:
    اگر در زمان مصرف سینووکس دچار تشنج شدید، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

مشکلات قلبی:
    تعدادی از علائم مشکلات قلبی شامل تورم مچ پا، تنگی نفس، کاهش توانایی فعالیت، ضربان قلب سریع، سنگینی در قفسه سینه، افزایش نیاز به دفع ادرار بویژه در شب و عدم توانایی خوابیدن به پشت (تخت خوابیدن) می باشد. اگر در هنگام مصرف سینووکس دچار یکی از این مشکلات یا موارد دیگر قلبی شدید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

ایجاد حساسیت های پوستی:
    حساسیت و قرمزی در محلی که تزریق انجام می شود.

آسیب کبدی:
    آسیب کبدی نیز ممکن است به ندرت اتفاق بیفتد. اگر علامتی از تغییر کارکرد کبد مانند زردی پوست، زردی قسمت سفید چشم یا کبودی پوست را مشاهده کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

مشکلات تیروئید:
    مشکلات تیروئید نیز ممکن است در تعدادی از بیماران اتفاق بیفتد. از نشانه های این اختلال می توان به احساس سرما یا گرمای مداوم، افزایش یا کاهش وزن بدون تغییر در رژیم غذایی و میزان فعالیت یا تغییر احساسات اشاره کرد.

ولی با وجود تمام این موارد بهتره در این مورد با پزک معالج خودتون مشورت کنید ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22097
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام
    من هم سینووکس را هفته ای میزنم و الان 5 سال میشه ولی در حافظه ام تاثیری نداشته و الان هن درحال خواندن در مقطع دکترا هستم ولی کلا این دارو عوارضی که داره آدم خیلی اذیت میشه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42333
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

من هم چند سال پیش بنا به تشخیص پزشکان 1 سالی تزریق سینوکس را انجام دادم. چون تاری دید پیدا کرده بودم ام اس تشخیص داده شد که البته بعدها متوجه شدم تنها به خاطر رعایت نکردن رژیم غذایی متناسب با طبعم بوده و نه ام اس. مدتهاست دیگر هیچ گونه نیازی به مصرف دارو برای دردهای انچنانی ندارم و جز برای درمان انفلوانزا به پزشک مراجعه نکرده ام. هر ماده غذایی که با طبع بسیار گرمم جور در نمی اید از جمله سیر ، فلفل قرمز و بادمجان را مصرف نمی کنم. البته ناگفته نماند که بادمجان در صورتی که با مکملش مثل کشک در کشک بادمجان باشد مشکلی ندارد و ان را همراه با انبوهی سبزی می خورم و مشکلی پیش نمی اید. ماست خیار هم بسیار استفاده می کنم که واقعا تاثیر بسیار خوبی بر متعادل نگاه داشتن طبعم که به گونه ای سودایی است داشته.امیدوارم دیگران هم یک بازنگری در شیوه استفاده از مواد خوراکی که مصرف می کنند داشته باشند شاید واقعا و حتما به ام اس مبتلا نشده باشند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)