نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: طلاق میخوام

2218
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question طلاق میخوام

حدود دوساله که به اجبار خانواده عقد کردم ولی از قبل عقد کسی رو دوست داشتم مدتیه که متوجه شدم اون فرد هم من رو دوست داره و از وقتی که فهمیده همسرم رو دوست ندارم و باهاش خوشبخت نیستم اصرار داره طلاق بگیرم ولی خانواده ام موافق این طلاق نیستند همسرم هم اصلا توجهی به حرف من نمیکنه آیا راه قانونی وجود داره که بتونم طلاق بگیرم

2. کاربران زیر از shadan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6938
    تشکـر
    236
    تشکر شده 282 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : همسرم رو دوست ندارم طلاق میخوام

سلام عزیزم.شما مطمءنی که اگه بری با اون کسی که دوسش داری خوشبخت میشی وآیا اون حتما سر حرفش میمونه؟
    الان مشکلت باهمسرت چیه؟البته منکر این نیستم که ازدواج اجباریم منجر به خوشبختی میشه ویا عواقب مثبتی داره.اما الان باید بینید کدوم یکی به نفع شماست
    واگرهم خواستین باهم ازدواج کنید آیا خانواده اون آقا با ازداج پسرشون با یه دختری تو شرایط شما موافقن؟مانع نمیشن

4. 3 کاربران زیر از tavoos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

راستش من 17سالمه و همسرم 16سال ازم بزرگتره و خانوادم فقط واسه خاطر پولدار بودنشون رضایت به ازدواج ما دادند من و همسرم تا به حال هیچ رابطه ای با هم نداشتیم(پس ویرجینم) و کسی که دوستش دارم با خانوادش صحبت کرده و اونا هم راضی ان حتی پدرش با پدرم صحبت کرده و اونم راضیه ولی همسرم رضایت به طلاق نمیده

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

شما چه انتظاری دارید از همسرتون؟دوست دارید راحت طلاقتون بوده؟

اگه دوستون نداشت مطمئن باشید طلاقتون میداد

این که همسرتون دوستون داره یا نه براتون مهم نیست؟فقط به فکر دل خودتون هستید؟

چه مردایی پیدا میشنا البته مرد که چه عرض کنم نامرد بهتره چون این پسر ابروی هرچی مرده برده چون اگه مرد بود حاضر نمیشد

بره سمت دختری که صاحاب داره

اما شما اینو بدونید که حتی اگه طلاق هم بگیرید و با شکستن دل یه نفر زندگیتون رو از نو بسازید زندگیتون خراب میشه

چوب خدا صدا نداره

موفق باشید

7. 3 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6938
    تشکـر
    236
    تشکر شده 282 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط shadan نمایش پست ها
    راستش من 17سالمه و همسرم 16سال ازم بزرگتره و خانوادم فقط واسه خاطر پولدار بودنشون رضایت به ازدواج ما دادند من و همسرم تا به حال هیچ رابطه ای با هم نداشتیم(پس ویرجینم) و کسی که دوستش دارم با خانوادش صحبت کرده و اونا هم راضی ان حتی پدرش با پدرم صحبت کرده و اونم راضیه ولی همسرم رضایت به طلاق نمیده

اینطور که معلومه شما و همسرتون قربانی خواسته پدرو مادرتون شدید اما شمام هم نباید قبول میکردید که با کسی که علاقع ای بهش نداری یا اگه به کس دیگه ای علاقه داشتی اونم بخاطر پول ازدواج کنی .البته گذشته ها گذشته اما اون چیزی که الان هست اینه که تو این دوسال اون باشما زندگی کرده آیا رفتار بد یا زننده ای داشته؟
    اون وقتی میبینه که فقط یه بازیچه بوده یا نمیخواد طلاقت بده که اینجوری تو رو هم تو همون حال بدش شریک کنه یا اینکه دوستت داره .
    بنظرم بیشتر فک کن.

9. 2 کاربران زیر از tavoos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : طلاق میخوام

نقل قول نوشته اصلی توسط shadan نمایش پست ها
    حدود دوساله که به اجبار خانواده عقد کردم ولی از قبل عقد کسی رو دوست داشتم مدتیه که متوجه شدم اون فرد هم من رو دوست داره و از وقتی که فهمیده همسرم رو دوست ندارم و باهاش خوشبخت نیستم اصرار داره طلاق بگیرم ولی خانواده ام موافق این طلاق نیستند همسرم هم اصلا توجهی به حرف من نمیکنه آیا راه قانونی وجود داره که بتونم طلاق بگیرم
    سلام.
    چیزی که من خوندم!راه قانونی شسته روفته ای نداره.چون نه از عیوب هست که بشه نکاح رو فسخ کرد.

و نه از مصادیق عسر و حرج هست که بخواین درخواست طلاق کنین.

مگر با توافق...

و اما اگه شما در لحظه نکاح رضای واقعی و قصد ازدواج نداشتین.شرعا و قاونا عقد منعقد نشده!!!!!!این موضوعی هست که باید ثابت کنید و چون سنتون کم بوده موقع نکاح میتونه قرینه ای عدم رضایت شما باشه برای قاضی.و در کل بسته به نظر قاضی داره.

ولی در کل کارتون دور از انسانیته.و این دوست داشتنتون چیزی جز هوس نیست (بخاطره سنتون میگم)
    هر چند که این اختلاف سنی شما با همسرتون هم سرانجام خوشی تو این زمانه نداره.
    در کل عاقلانه تصمیم بگیرید.

برخی از مستندات صحبتهام در قانون مدنی:

ماده 1062 - نكاح واقع مي شودبه ايجاب وقبول بالفاظي كه صريحادلالت برقصدازدواج نمايد.

ماده 1122 - عيوب ذيل در مردكه مانع از ايفاء وظيفه زناشوئي باشد موجب حق فسخ براي زن خواهدبود ( اصلاحي 8/10/61 )
    1 - عنن بشرط اينكه بعد از گذشتن مدت يكسال از تاريخ رجوع زن به حاكم رفع نشود .
    2 - خصاء
    3 - مقطوع بودن آلت تناسلي .
    ماده 1125 - جنون وعنن درمردهرگاه بعدازعقدهم حادث شودموجب حق فسخ براي زن خواهدبود.

ماده 1130 - در مورد زير زن مي تواند به حاكم شرع مراجعه و تقاضاي طلاق نمايد در صورتي كه براي محكمه ثابت شودكه دوام زوجيت موجب

عسر و حرج است مي تواند براي جلوگيري از ضرر و حرج زوج را اجبار به طلاق نمايد و در صورت ميسر نشدن به اذن حاكم شرع طلاق داده مي

شود. ( اصلاحي 8/10/61 )

تبصره - عسر و حرج موضوع اين ماده عبارت است از به وجود آمدن وضعيتي كه ادامه زندگي را براي زوجه با مشقت همراه ساخته و تحمل آن

مشكل باشد و موارد ذيل در صورت احراز توسط دادگاه صالح از مصاديق عسر وحرج محسوب مي گردد :

1- ترك زندگي خانوادگي توسط زوج حداقل به مدت شش ماه متوالي و يا نه ماه متناوب در مدت يك سال بدون عذر موجه .

2- اعتياد زوج به يكي از انواع مواد مخدر و يا ابتلاء وي به مشروبات الكلي كه به اساس زندگي خانوادگي خلل وارد آورد و امتناع يا عدم امكان الزام

وي به ترك آن در مدتي كه به تشخيص پزشك براي ترك اعتياد لازم بوده است .

در صورتي كه زوج به تعهد خود عمل ننمايد و يا پس از ترك ، مجددا" به مصرف موارد مذكور روي آورده ، بنا به درخواست زوجه ، طلاق انجام خواهد

شد .

3- محكوميت قطعي زوج به حبس پنج سال يا بيشتر .

4- ضرب و شتم يا هرگونه سوء استفاده مستمر زوج كه عرفا" با توجه به وضعيت زوجه قابل تحمل نباشد .

5- ابتلاء زوح به بيماري هاي صعب العلاج رواني يا ساري يا هر عارضه صعب العلاج ديگري كه زندگي مشترك را مختل نمايد .

موارد مندرج در اين ماده مانع از آن نيست كه دادگاه در ساير مواردي كه عسر و حرج زن در دادگاه احراز شود ، حكم طلاق صادرنمايد .

( اين تبصره در تاريخ 3/7/1379 الحاق شده است )

یا علی

11. 2 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)