نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: با بازیگوشی پسرم چه کنم

1167
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8750
    تشکـر
    26
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

با بازیگوشی پسرم چه کنم

سلام
    کودک هفت ساله من به مدت یکساله که از این رو به اون رو شده پسر باهوشی که هوش وزکاوتش زبون زده همه بوده حالا برای نوشتن یه کلمه منو تا سر حد جنون اذیت میکنه به طرز غیر قابل باوری بازیگوشه و انگار که اصلا توی این عالم نیست مثلا برای نوشتن اسب سه روزه گرفتارش هستم ولی هنوز که بهش میگم بنویس اسب این شکلی مینویسه آس ب هزار بار تا حالا پیش معلمش رفتم هرچه سی دی آموزشی بوده رو خریدم اصلا بلد نیست صدا بکشه وقتی بهش میگم این کلمه رو برام بخون نگاشم نمیکنه وفقط میگه نمی تونم خواهش میکنم بهم بگید چکارش کنم دو ماه از مدرسه رفته پسر من هنوز در حد بابا آب هست وبیشتر از این نمیتونه بنویسه بخدا دارم دیوونه میشم

با تشکر وسپاس

2. کاربران زیر از رز قرمز بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : با بازیگوشی پسرم چه کنم

سلام، نکاتی که به نظر من میرسه:
    - اول از همه در برخورد با فرزندتون خیلی صبر داشته باشین، و سعی کنید درکش کنین
    - از نظام پاداش و جزا استفاده کنین، و در این مورد قاطعیت داشته باشین، برای نوشتن هر کلمه جدید جایزه درنظر بگیرین و در غیر این صورت از جایزه محرومش کنین
    - برای اینکه توجه کودک به یادگیری جلب بشه سعی کنین براش جذابیت ایجاد کنین، جوری که نوشتن براش امری مهیج و سرگرم کننده به نظر بیاد
    - توجه کنین وقتی شما خیلی روی این مسئله حساسیت نشون میدین و براش حرص میخورین، این حس به کودک شما هم منتقل میشه،
    و باعث میشه استرس پیدا کنه و کلا نسبت به نوشتن حس بدی پیدا کنه و در نتیجه یادگیری براش کار سخت و غیرقابل انجام به نظر بیاد...

- پس سعی کنین اعتماد به نفس کودکتون رو بالا ببرین، برای کوچکترین پیشرفتی تشویقش کنین و بهش یاداوری کنین که خیلی باهوشه و اگه بخواد هر چیزی رو میتونه یاد بگیره

اگه این موارد را رعایت میکنین و بازم نتیجه نمیگیرین مشاوره حضوری با روانشناس مجرب را فراموش نکنین
    امضای ایشان

4. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8776
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

فک کنم پیش فعال هستش

6. کاربران زیر از رضا25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8750
    تشکـر
    26
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از همه دوستان بابت همدردی وراهنمایشون
    رنگوی عزیز من اهل یه شهر کوچیک هستم که یه روانشناس خوب نداره چند بار تلفنی با روانشناس کودک صحبت کردم ولی نتیجه نداده چون از نزدیک نبوده که وضعیت پسرم رو بررسی کنه
    راستش پسر من از ده ماهگی به خاطر شاغل بودن من وارد مهد شده که از همون موقع هم مورد تشویق مربیان مهد بوده وهمیشه از اینکه یه شعر رو خیلی سریع یاد میگیره ازش تعریف کردن پسرم توی نه ماهگی زبون باز کرد وتا یکسالگی همه کلمات رو خوب تلفظ میکرد حتی هنوز به دوسالگی نرسیده راه دستشویی رو پیدا کرد ومامی رو کنار گذاشت وبرای گرفتن شیشه شیر منو اصلا اذیت نکرد اما مشکل ما از وقتی شروع شده که به پیشنهاد یه جراح که دوست عموش بود برای ختنه کردن واذیت نشدنش اونو بیهوش کردیم نمی دونم اثر ماده بیهوشیه ویا ترس از اتاق عمل بود که اونو تا این حد زیر ورو کرده حالا حتی نمیتونه یه شعر چند خطی ورو حفظ کنه ترسم از اینه که اون خنگ باشه اما ریاضی رو خیلی خوب یاد میگیره چون مثلهای کتابشون همراه با بازیه حتی علوم هم به خاطر اینکه به فضای اطراف وطبعیت علاقه داره خوب یاد میگیره وبرام توضیح میده فقط مشکلش با حروف الفباست که اصلا علاقه ای به یادگیری نداره
    نمی دونم این توضیحات برای کمک بهترم مفید هستن یا نه ،ولی خواهش میکنم یه راهی به غیر از روانشناس بهم پیشنهاد بدید

8. کاربران زیر از رز قرمز بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8180
    تشکـر
    1,305
    تشکر شده 190 بار در 91 پست
    میزان امتیاز
    10

پسرتون پیش فعاله و حتما و حتما باید تحت درمان قرار بگیره چون من به چشم دیدم مادری که پیش فعالیه فرزندش پشت گوش انداخته و چه عوارضی دیده حتی از نظر پزشکی ثابت شده بچه های پیش فعال آینده خطرناکی دارند نمیخام نگرانتون کنم ولی حتما به پزشک مراجعه کنید و درمان کنید.

10. کاربران زیر از rozita بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8725
    تشکـر
    9
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به هیچ وجه حساسیت نشون ندید
    - اینو بدونید که بچه ها بهترین روانشناس ها هستند. شاید برای جلب توجه شما این کار رو انجام میده. و مطمئن باشید همه ی حس هاتون چه از ناراحتی از شکستهاش یا خوشحالی از موفقیت هاش به اون القا میشه!(اون الان فهمیده که شما از دستش دارید دیوونه میشید(معذرت میخوام فقط میخوام عمق فاجعه رو بفهمید)!)
    - این رو یه دکترحاذقی به خواهرم که بچه ی همسن شما داره گفته : تلویزیون رو از برنامه ی زندگیتون حذف کنید دیگه چه برسه به برنامه های ماهواره که ذهنشون را کامل درگیر می کنه!(قدرت کلامی و همینطور تخیل بچه ها رو از بین میبره)
    بخصوص ساعت 9 شب به بعد تلویزیون خاموش باشه!(خودتون هم نبینید هیچ مشکلی پیش نمیاد تازه اعصابتون هم آرومتر میشه)
    - مادر تو اعتماد به نفس بچش حرف اول و آخر رو می زنه
    اگه شما اطمینان داشته باشید که فرزندتون باهوش ترین بچه است مطمئن باشید این اتفاق میفته ولی باید صبوری کنید. هنوز 2 ماه از سال تحصیلی گذشته و جای نگرانی نداره
    پس تا جایی که می تونید اعتماد به نفسشو بالا ببرید و حتی کوچکترین موفقیتهاش هم خیلی بزرگ جلوه بدین
    - اینکه شما 3 روز دارید بهش اسب یاد می دادین بنویسه، اگه 1 ساعت هم می خواستین به من یاد بدین خدایی منم لج می کردم و تو دلم می گم نمی خوام یاد بگیرم. اصلا برای اینکه دست از سرم بردارید بهتون اثبات می کردم بلد نیستم!
    پس مطمئن باشید هر روشی تا الان برای آموزش در منزل انجام دادید اشتباه بوده ولی خونسردی خودتون رو حفظ کنید!
    حتما هم وقتی یاد نمی گیره یا جیغ می زنید یا دعواش می کنید یا در حالت خیلی خوب، یه آه افسوس می کشید و ممکنه حرف های تحقیر آمیز هم بهش بزنید؟!

از الان بیاین یجور دیگه باهاش تمرین کنیدهزینش جعبه ی مداد رنگی، رنگ انگشتی، آرد یا خاکه و .... و یه قلک یا برچسب!)
    بچه ها عاشق بازین ... از این روش ها می تونید در منزل استفاده کنیدمثلا میخواین بنویسه اسب)
    بهش بگین میتونی ادای اسب رو برام در بیاری؟ اسب چه صدایی در میاره؟ بذارید دور خونه بدو و صدای اسب رو در بیاره تا تخلیه انرژی بشه
    رنگ انگشتی رو بردارین و یه سفره هم رو فرشتون بندازین و یه کاغذ سفید
    بیا با هم اسب بکشیم.
    اصلا مسابقه بذاریم ببینیم کی خوشگل تر میکشه. کلی شوخی و طنز هم چاشنی کنید که از ته دل بخنده. حالا بیا اسمشو بنویسیم (حس لامسه تو آموزش تاثیر بسزایی داره) با همون انگشت های کوچیکش کمک کنید تا بنویسه و بعد بخاطر موفقیتش یه برچسب بهش بدین یا سکه بدین که توقلکش بندازه و از صدای قلک و سنگینی قلکش لذت ببره
    روش دیگه: لباسش رو بزنید بالا یه کاغذ و قلم بدین دستش. دستتون رو کمی خیس کنید و کلمه ای که می خواین یاد بگیره پشت کمرش آروم بنویسید یا روی مچ دستش(بذارین کلی قلقلکش بشه و بخنده) بعد بهش بگین حالا هر چی من نوشتم تو رو کاغذ بنویس. حتی اگه تونست کلمه رو حدس بزنه و ننوشت هم تشویقش کنید.
    - نوشتن رو روی آرد، خاک حتی آب ، هوا و .... هم انجام بدین و هم خودتون از کنار بودن فرزندتون لذت ببرید و هم پسر گلتون (بدونید پسرتون زودتر از اونچه که فکر می کنید بزرگ میشه و حسرت این لحظات را اونوقت می خورید)

و خیلی کارهای دیگه که با ابتکار و خلاقیت می تونید بازی رو چاشنی کنید و شوق یادگیری رو تو وجودش ایجاد کنید. بذارید از یادگیری لذت ببره نه با زور بخواد چیزی یاد بگیره!
    و یه نکته ی مهمه دیگه اینکه باید این بهش القا بشه که هدف شما بازیه نه آموزش! حتی روزهای اول هم به بازی سپری کنید.
    کم کم هم سعی کنید مستقل بشه و شما غیر مستقیم فعالیتش رو نظارت کنید

و یه توصیه :
    یادمه همه ی ما خواهر و برادرها قبل از ورود به مدرسه قرآن می خواندیم و پدرم برای قرآن وقت میذاشت و ما رو تشویق می کرد. برادرم 5 سالگی خوندن و نوشتن رو کامل بلد بود الان هم از بچه های المپیادیه و هممون تحصیلکرده و درسخونیم و همشو از قرآن و روش تربیتی و آموزشی پدر و مادرم می دونم.

و یه سوال:
    - آیا در کلاس هم معلم از روند فعالیت او اظهار ناراحتی می کنه یا مثلا می گه شیطنت زیادی داره یا پیش فعاله؟

امیدوارم مورداستفادتون قرار بگیره

12. کاربران زیر از خانم خسته خانه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8750
    تشکـر
    26
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

و یه سوال:
    - آیا در کلاس هم معلم از روند فعالیت او اظهار ناراحتی می کنه یا مثلا می گه شیطنت زیادی داره یا پیش فعاله؟

سلام خانم خسته خونه امیدوارم بر خلاف اسمتون هرگز خسته نباشید وهمیشه پر از شادی ولذت زندگی باشین مرسی
    از راهنماییتون چشم سعی میکنم روش شما رو بکار ببرم البته خدا رو شکر با یه جلسه رفتن پیش رن عموش که معلم کلاس اول ابتدایی هست خیلی عالی شده وحالا میتونه همه کلمات رو بنویسه و همینطور بخونه
    در مورد سوالتون معلمش بهم میگه بچه های کلاس اول هنوز مشخص نیست که خوبن یا بعد وآخر بهمن ماه مشخص میشه چه وضعیتی دارن که من اصلا اینو قبول ندارم اونم از بازیگوشی پسرم سر کلاس میناله که البته طی یه جلسه که با مشاور مدرسشون داشتیم به یه نتیجه هایی رسیدیم
    اما در مورد پیش فعالیش تا حالا هرگز کسی بهم نگفته بوده پیش فعاله حتی مدیر مهدشون که بیشتر از پنج سال باهاش بود وهمه کادر آموزشیش روانشناسی خوندن
    1-پسر من دوست داره در همه حال بازی کنه مثلا برای نوشتن مشقاهاش من باهاش مسابقه میزارم بذار ببینم کی برنده میشه تا من بخوام لباسها رو اطو بکشم ببینم تو تموم میشی یا من ،اون همیشه ذوق داره سریعتر از من تموم بشه حالا معلمشون هم همین روش رو توی کلاس اجرا میکنه هر نیمکت سه نفره بذار ببینم کدومشون زودتر تکلیف بنویسمشون رو انجام میدن
    2-پسرم همیشه خواسته بهترین باشه و یه جوری رئیس باشه حالا اگه نمیتونه بهترین باشه پس اصلا نمیخواد دیگه هیچی باشه
    ما سعی کردیم با معلمش براش جایزه بخریم وبهش تلقین کنیم که تو بهترین هستی ولی باید سعی کنی که این بهترین بودن وحفظ کنی چون بچه های دیگه هم دارن سعی میکنن بهترین بشن که خدا رو شکر اینم جواب داده
    *اما مساله مهم که من این روزها درگیرشم اینه که من اصلا به بازیهای خشن مثل کانتر وجی تی آ علاقه ندارم درحالی که اون خیلی علاقه داره و وقتی ازم میخواد باهاش بازی کنم بهش میگم من بلد نیستم اویل میگفت تو دروغ میگی ونمیخوای بامن بازی کنی منم مجبور میشدم قسم بخورم که به جون خودت من بلد نیستم اون میدونه که من جونشو الکی قسم نمیخورم واین باعث شده که فکر کنه من اصلا هیچی بلد نیستم مثلا دیروز وقتی داشتیم با هم کار میکردیم من یادم رفت َ روی میم آمد رو بذارم برگشته به باباش میگه ببین مامانم خودش هیچی بلد نیست اونوقت میخواد با من کار کنه این ذهنیت باعث شده اصلا به من اعتماد نداشته باشه و ازم حساب نبره َ

**ومشکل دیگمونم اینه که کلاسشون خیلی شلوغه وبیشتر از 35نفر هستن معلم بیچاره هم نمیتونه توی 45دقیقه هر روز همه بچه ها رو برای درس بیاره اعتراض گذاشتیم میگن همه مدرسه های نمونه مردمی این مدلی هستن مدرسه های غیر انتفاعی هم اینجا فقط بازار پوله وبرای اینکه هزینه کمتری براشون داشته باشه از معلمهای با تجربه ورسمی استفاده نمیکنن
    بازهم از محبتتون یه دنیا تشکر ودارم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)