نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: افسردگی شدید و اختلال شخصیتی

1535
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8778
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question افسردگی شدید و اختلال شخصیتی

با عرض سلام

من یک دوست قدیمی دارم که دختری هست که حدودا 25 سال سن داره و اخیرا به تشخیص پزشک دچار افسردگی و اضطراب شدید و اختلال شخصیت مرزی شده، این در حالی هست که تا الان که با هم دوست بودیم همیشه دختر شاد و سرحالی به نظر می رسید. اما خودش می گه که 5 سالگی اتفاقی براش افتاده که همیشه آزارش می داده و فقط ظاهرش رو حفظ می کرده که حال خوشی داره (البته من از اتفاقی که براش افتاده خبر ندارم)، اما الان بیماریش عود کرده. حتی تلفنی هم با من صحبت نمی کنه چون بلافاصله می زنه زیر گریه و از اینکه وارد جمع بشه واهمه داره چون می ترسه حمله عصبی بهش دست بده و همه متوجه بشن. متاسفانه از طرف خانواده هم مورد حمایت قرار نمی گیره و می گه که فقط همسر و مادر همسرش اون رو درک می کنن ( فرزند نداره)، البته تحت درمان پیش یک روانپزشک هست و دارو های قوی اعصاب مصرف می کنه و پزشک گفته که علی رغم اینکه دختر مومنی هست اما ممکنه که بخاطر این مشکل همه ایمان و اعتقاد و افکارش روو از دست بده و ممکن هست که طول درمانش تا آخر عمر باشه،
    من می خوام بدونم به عنوان یک دوست چه کاری از دست من بر میاد که براش انجام بدم؟ چون این وضعیت خیلی باعث ناراحتی من شده. خواهش می کنم که کسانی که در این زمینه تخصص دارند من رو راهنمایی کنن و در رابطه با این اختلال بیشتر توضیح بدن

با سپاس از توجه شما

2. کاربران زیر از angellaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : افسردگی شدید و اختلال شخصیتی

خب شما به عنوان یک دوست میتونید با یک مشاور متعهد مشورت کنید تا بتونید راهی برای خلاصی پیدا کنید ...

مشاوران روانشناس بیماری روانی رو با رفتاردرمانی علاج میکنن ...

ولی روانپزشکان از طریق دارو و این عوامل در کنار هم میتونه نتیجه خوبی داشته باشه ...

گاهی هیپنوتیزم میتونه برای ایشون تاثیرگذار باشه ...

و شاید هم درمان بوسیله نوروفیدبک که تاثیر زیادی در معالجه بیماران داشته ...

به هرحال شفا به دت خداست و در حرکت کردن شما شاید راهی و دری باز بشه .. آمین
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8778
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی متشکرم از راهنمایی شما،
    فقط یک سوال داشتم، من امروز با این سایت آشنا سوالم این بود که اینجا مشاوران روان شناس هستند که تخصصی به سوالات پاسخ دهند؟ چون من اخیرا عمل جراحی انجام دادم ، امکان مراجعه به مشاور و روانشناس رو ندارم، می خواستم ببینم کسی هست که از همین طریق بتونه کامل من رو راهنمایی کنه؟

متشکرم

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8770
    تشکـر
    5
    تشکر شده 26 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    0

بنظر من تنهاش نذار...باهاش در ارتباط باش....وقتی باهاش حرف میزنی (در عین حال که نباید نسبت به مشکلش خودتو بی توجه و بیخیال نشون بدی که یووقت فکر کنه تو توی دنیای خودت خوشی و چی میفهمی از درداش) مستقیما هم اشاره ای به مشکلش نکن سعی کن از چیزای جالب و اتفاقات خوب براش بگی تا خنده رو لباش بیاد... و در کل ساعاتی که باهات هستو احساس خوبی داشته باشه.
    ان شالله که زود خوب بشه

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8778
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی متشکرم دوست عزیز از راهنمایی شما

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

همین که مشکل دوستتون براتون مهمه و از مشکلش ناراحتید خودش خوبه و نشون دهنده تعهد و دلنگرانی شما نسبت به دوستتونه

گاهی وقتا برا ما ادما مشکلی پیش میاد که خاطرش هیچ وقت از ذهنمون پاک نمیشه و همیشه همراهمون هستو اذیتمون میکنه

الان منم شرایط دوستی شما رو درک میکنم منم دوستی مثل دوست شما رو داشتمو باید اقرار کنم که منم هیچوقتم نتونستم از مشکلش سوالی کنم

چون نه اونقدر باهاش صمیمی بودم نه روم میشد

اما شما معلومه که با دوستتون صمیمی هستید پس در مورد مشکلش ازش بپرسید بزارید باهاتون دردو دل کنه و شما براش یه همدم باشید که بتونه رازهاشو

و حرف دلاشو باهات بزنه

درسته که هیچ کس مثل پدر و مادر و یه مشاور متعهد نمیتونن به دوستتون کمک کنه اما اونا براش حکم یه راهنمان و نمیتونن براشون یه دوست واقعی که همسنشون هم هست یعنی کسی مثل

شما باشن به خاطر همینم هست که وقتی یه دوست به ما نصیحت میکنه اونو با جونو دل گوش میکنیم ولی همون حرفو پدر و مادرمون یا یه مشاور بزنه

اسمشو میزاریم نصیحت و دوست نداریم بهش گوش کنیم

در هر حال باید قبول کنید که دوستتون نمیتونه اتفاقی که براش افتاده رو فراموش کنه ولی تنها کاری که میتونه بکنه اینه که باهاش مواجه بشه و سعی کنه

حلش کنه و دردشو کمتر وگرنه ترس ازش همیشه تو وجودش میمونه و براش راه حلی هم پیدا نکرده و در واقع فقط صورت مساله رو پاک کرده و جوابی براش پیدا نکرده

شما کمکش کنید با مشکلش کنار بیاد و بازم میگم فقط کنار بیاد چون حلش نمیشه کرد

کاری کنید که براتون دردو دل کنه و شما هم یه دلسوز و همراه خوب و یه شنونده خوب براش باشید

موفق باشید

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8778
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی متشکرم دوست عزیز، از راهنمایی شما استفاده کردم. ممنون

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8802
    تشکـر
    63
    تشکر شده 156 بار در 86 پست
    میزان امتیاز
    10

نوع تفکر و بیماری ها فرق داره.مثلا گاهی دیدن صحنه خشونت امیزی در سنین کودکی میتونه مشکل روانی ایجاد کنه گاهی کمبود عاطفه و گاهی نداشتن انگیزه و دلخوشی و....
    درکل من 2 نسخه رو خیلی موثر میدونم.
    1- هیپتونیزم
    2- صحبت کردن و شرکت کردن فرد در محافلی که براش خوشاینده( ترجیحا محفل خانوادگی نباشه چون اگه طرف از فامیل و خانواده خوشش نیاد اون محیط بهش حس خوب نمیده) وارد محیط و جمع های دوستانه بشه مثلا مهمانی ها دوستانه( فقط رفیق) مهمانی های خانوادگی( دوست فامیلی) قرار تفریح با دوستان فضاهای تفریحی.طبیعت- جنگل -کوه -استخر...
    3- در مراحل اولیه افسردگی بعضی اشخاص قرص و دارو براشون مفیده اما بعضیها بعد ازمدتی تغییری نمیکنن و روال فقط تکراری میشه در اینصورت ادامه دادن همیشگی دارو به نظرم جالب نیست چون وابستگی میاره و درمان قطعی انجام نمیشه.به نظر من سعی کنید برای یک دوره ایی مثلا 2 ماه /3 ماه داروهاش رو با مشورت پزشک قطع کنید.به جاش از تفریح و محیط های شاد استفاده کنید در کنار اینجور مراسم ها به نظر من مشروب میتونه به عنوان یک وسیله که ضرری هم نداره یک سرخوشی رو به دوستتون هدیه کنه که باعث فراموشی مسائل فکریش بشه.تاکید میکنم استفاده از مشروب در حد سرخوشی نه مستی ( یعنی کم و نرم )
    من کلا هپتونیزم و مشروب رو به عنوان 2 داروی طبیعی جایگزین قرص شیمیایی میدونم که خیلی موثر میدونمش و تجربش کردم.یک قرص اعصاب به جز ضرر هایی که داره یکسری عواقب هم داره مثل سردرد.خوابالودگی-منزوی شدن-سر شدن و کرخت شدن-کم حرف شدن-حساسیت پیدا کردن به نور به صدا و....
    ولی این 2 چیزی که بهت معرفی کردم به هیچ وجه ضرر جسمی ندارن و تضمین شده و طبیعی هستن.بدون خواب آلودگی-کرختی-بداخلاقی و...

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8778
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم دوست عزیز نکات مفیدی در راهنمایی شما بود، حتما استفاده می کنم.
    اما با توصیه مشروب به هیچ وجه موافق نیستم من ارشد تغذیه هستم انقدر مشروبات الکلی مضرات دارند که به هیچ وجه نمی ارزه که توصیه بشه از جمله عوارضی مثل ایجاد سرطان، بیماری ها و سرطان اجزای مختلف دستگاه گوارش، سوء تغذیه و ایجاد هپاتیت الکلی و سیروز کبدی و از همه مهمتر اینکه مصرف زیاد اون باعث کاهش تیامین و نوروپاتی مرکزی ( اختلال اعصاب مرکزی) می شه که دیگه برگشت ناپذیره و درمانی براش وجود نداره، ممکن هست که بخاطر اثرات مسکنی که ایجاد می کنه در ابتدا احساس آرامش و خوشایندی رو ایجاد بکنه اما به مرور وابستگی ایجاد می کنه و تاثیرات منفی خودش رو می ذاره و بازم تاکید زیادی در افزایش ریسک سرطان حنجره و مری دارم چون کار تحقیقاتی خودم روی این قضیه بوده. کلا مسمومیت اتانولی انقدر مضرات داره که حتی نمی ارزه که یک گیلاس از اون مصرف بشه. باور کنید تو هر فصل از رفرنس ما که در رابطه با بیماری ها می خونیم قطعا روی عدم مصرف مشروبات الکلی تاکید کرده و این نکاتی که گفتم مربوط به آخرین تحقیقاتی هست که در سال 2012 و 2014 در آمریکا انجام شده. در کنار همه این صحبتا مسئله مهم تر این هست که شارع مقدس اون رو نهی کرده پس قطعا شفایی توش وجود نداره.
    من به شما دوست عزیز توصیه می کنم که اگر سلامت جسم و روح براتون ارزشمند هست، حتما مصرف این نوشیدنی رو کنار بذارید.
    دریافت کافی ویتامین دی و در معرض نور خورشید قرار گرفتن و مصرف کافی ویتامین های گروه b و مصرف یک لیوان شیر با یک قاشق سوپ خوری عسل با ایجاد سوتونین در مغز خیلی می تونه در آرامش اعصاب موثر باشه.

از توجه شما سپاسگزارم

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    تشکر شده 51 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام آیا شما و ایشون همجنس هستید یا ایشون دوستی از جنس مخالف اند و چه مدته با هم دوستید

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8246
    تشکـر
    13
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

من دارم از این بیماری رنج زیاد میکشم بخدا زندگی برام به آخر رسیده چی کار کنم؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)