نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: اخلاق بد و تند مزاجی همسر

22313
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    تشکر شده 32 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

اخلاق بد و تند مزاجی همسر

با سلام و خسته نباشید خدمت همه ی خواهران و برادران گرانقدر

من چند وقتی هست که در زندگیم دچار مشکل شده ام از اطرافیان نیز کمک گرفتم اما هر شخصی بسته به نوع وابستگیش اظهار نظری کرده
    خال خواهشمند هستم مشاور این سایت عزیز من را راهنمایی بفرمایید
    من نزدیک به 3 سال است که ازدواج کرده ام من 29 ساله شغل خانه دار با تحصیلات فوق دیپلم و همسرم با تحصیلات لیسانس و شغل کارگر و 32 ساله
    من در یک شرکت تبلیغاتی کار میکردم که همسرم به آنجا مراجعه کرد به عنوان مشتری و بعد مدتی به خواستگاری من آمدند ما رابطه ای از قبل نداشتیم جلسات آشنایی و عقد ما در
    حدود 2 ماه طول کشید چرا که هم خانواده من و همسرم کاملا سنتی هستند من تمام حرفهای همسرم را در طول آشنایی میشنذیم و ایشون هم همینطور اوایل همه چیز خوب بود گرچه قسطامون طیاد بودند و من نیز حقوقه چندتنی نداشتم و همسرم هم کارگر بود تا تقریبا 6 ماه اما بعده عید اولین سال همه چیز عوض شد همسرم به فکر افتاد که شغلش رو تغیر بده وام سنگین گرفتیم و تاکسی خریدیم بعدش گفت کمرم درد میکنه فروختیم و چون وارد بود یه دستگاه لیزر خریدیم البته با شراکته برادر همسرم و چون ما پوله زیادی نداشتیم مجبور شدیم محل زندگیمون رو به یه شهر کوچیکتر منتقل کنیم ببخشید اگر زیاد حرف میزنم چون میخوام همه چیز برای مشاور واضح باشد
    اینها حال مسئله ای نبودن چون به هر حال اینها جزء زندگی هستند و من شکایتی ندارم حتی به خاطر تغیر دادن محل زندگی من دیگر سره کار نمی روم حتی به خاطر این انتقال از تمتم فامیل و 2 خانواده دور شدم.
    اما مشکله اصلی من اخلاقه تغیر کرده همسرم هست من همسرم را دوست دارم به خاطر من هر روز از ساعت 5 صبح تا 11 شب کار میکند به خدا ناشکری نمیکنم و خیلی ممنون او هستم اما مشکل ما از روزی شروع شد که اخلاقه او بشدت عوض شد
    دیگر با من حرف نمیزند تند مزاج عصبی بد اخلاق بد دهن و اصلا به خودش و آدمهای اطرافش دقت نمیکند در این 2 سال و نیم از شروع کارها ما با هم حتی نرفتیم یه روسری بگیریم اصلا با هم بیرون تفریح یا حتی یه تفریح ساده یه فیلم نمیبینیم او دیگر وقتی برای من ندارد به ظاهر خودش اصلا دقتی نمیکند و فکر میکند از اینکه من هر روز کارهای تکراری انجام بدهم لذت میبرم
    من اورا دوست دارم بارها به طرایق مختلف این نارضایتی را به راههای مختلف ابرتز کرده ام اما او مثل روزهای گذضشته شده است حتی جدیدا اخلاقش بدتر هم شده
    اگر بروم جایی سراغی از من نمیگیردخواهش میکنم اگر راه حلی به نظر مشاور گرامی میرسد به من بگویید بخدا نمیدانم چکار کنم؟؟؟؟
    گرچه تا حال توکلم تنها به خدای متعال بوده و هست.

2. 2 کاربران زیر از همسر عزیزم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    تشکر شده 26 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : راهنمایی تغیر رفتار همسرم

سلام خسته نباشید از نظر من البته بگم 18 سالمه که راهنمایی میکنم شاید خوشتون نیاد کسی که ازتون کوچکتره راهنماییتون کنه
    فقط خونسرد باشید رفتارشو زیر نظر بگیرید+++بعد ببینید علتش چیه چرا رفتارش عوض شده آیا بخاطر خرج سنگینه ؟آیا بخاطر درآمده؟ یا هرچی...
    بعد یه برنامه ریزی بکنید ببینید کی وقت داره و خسته نیست کاملا مهربون باهاش موضوع رو در جریان بزارید ببینید مشکلش چیه
    مرد جماعت همیشه مشکل و بغضشو در خودش نگه میداره نمیخواد بگه حرف دلشو
    باهاش مدارا کنید بهش بگید چرا من زنت هستم باید شریک عشق و غمو شادی هم باشیم
    زندگیتونو بخاطر هیچ و پوچ خراب نکنید اگه اون مدارا نکرد شما مدارا کنید

این نظر شخصیه منه بازم چیزی به فکرم رسید بهتون میگم

4. 2 کاربران زیر از احسان نینجا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : راهنمایی تغیر رفتار همسرم

در ضمن پدر بنده هم شغلش میوه فروشیه ایشونم از هفت صبح میره تا ساعت حدودا 12 و نیم خونه میاد تو این سرما زحمت میکشن اما افسوس همه تو خانواده قدرشو میدونن ولی من نه حتی قدر مادرمو

6. 3 کاربران زیر از احسان نینجا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : اخلاق بد و تند مزاجی همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط همسر عزیزم نمایش پست ها

من چند وقتی هست که در زندگیم دچار مشکل شده ام از اطرافیان نیز کمک گرفتم اما هر شخصی بسته به نوع وابستگیش اظهار نظری کرده
    من نزدیک به 3 سال است که ازدواج کرده ام من 29 ساله شغل خانه دار با تحصیلات فوق دیپلم و همسرم با تحصیلات لیسانس و شغل کارگر و 32 ساله
    من در یک شرکت تبلیغاتی کار میکردم که همسرم به آنجا مراجعه کرد به عنوان مشتری و بعد مدتی به خواستگاری من آمدند ما رابطه ای از قبل نداشتیم جلسات آشنایی و عقد ما در
    حدود 2 ماه طول کشید چرا که هم خانواده من و همسرم کاملا سنتی هستند من تمام حرفهای همسرم را در طول آشنایی میشنذیم و ایشون هم همینطور اوایل همه چیز خوب بود گرچه قسطامون طیاد بودند و من نیز حقوقه چندتنی نداشتم و همسرم هم کارگر بود تا تقریبا 6 ماه اما بعده عید اولین سال همه چیز عوض شد همسرم به فکر افتاد که شغلش رو تغیر بده وام سنگین گرفتیم و تاکسی خریدیم بعدش گفت کمرم درد میکنه فروختیم و چون وارد بود یه دستگاه لیزر خریدیم البته با شراکته برادر همسرم و چون ما پوله زیادی نداشتیم مجبور شدیم محل زندگیمون رو به یه شهر کوچیکتر منتقل کنیم ببخشید اگر زیاد حرف میزنم چون میخوام همه چیز برای مشاور واضح باشد
    اینها حال مسئله ای نبودن چون به هر حال اینها جزء زندگی هستند و من شکایتی ندارم حتی به خاطر تغیر دادن محل زندگی من دیگر سره کار نمی روم حتی به خاطر این انتقال از تمتم فامیل و 2 خانواده دور شدم.
    اما مشکله اصلی من اخلاقه تغیر کرده همسرم هست من همسرم را دوست دارم به خاطر من هر روز از ساعت 5 صبح تا 11 شب کار میکند به خدا ناشکری نمیکنم و خیلی ممنون او هستم اما مشکل ما از روزی شروع شد که اخلاقه او بشدت عوض شد
    دیگر با من حرف نمیزند تند مزاج عصبی بد اخلاق بد دهن و اصلا به خودش و آدمهای اطرافش دقت نمیکند در این 2 سال و نیم از شروع کارها ما با هم حتی نرفتیم یه روسری بگیریم اصلا با هم بیرون تفریح یا حتی یه تفریح ساده یه فیلم نمیبینیم او دیگر وقتی برای من ندارد به ظاهر خودش اصلا دقتی نمیکند و فکر میکند از اینکه من هر روز کارهای تکراری انجام بدهم لذت میبرم
    من اورا دوست دارم بارها به طرایق مختلف این نارضایتی را به راههای مختلف ابرتز کرده ام اما او مثل روزهای گذضشته شده است حتی جدیدا اخلاقش بدتر هم شده
    اگر بروم جایی سراغی از من نمیگیردخواهش میکنم اگر راه حلی به نظر مشاور گرامی میرسد به من بگویید بخدا نمیدانم چکار کنم؟؟؟؟
    عزیزم مسلما" باید اخلاقش تغییر کنه ...

فشار کاری و مالی و اقتصادی و مدت زمان کارکردن فرد رو تبدیل به یک روبات میکنه ...

من نمیدونم شرایط مالی شما الان در چه حدیه و آیا از این تغییر شغل و زندگی راضی هستید یا نه ؟

به هرحال شما چاره ای جز به صبر و صحبت با ایشون ندارید ...

در وقت و موقعیتی مناسب باهاش صحبت کنید تا اگر میتونه از وقت کارش رو برای تفریح و با هم بودن بگذرونید ...

لااقل برای خودش کمی وقت بذاره و از این زندگی لذتی ببرید ...

وگرنه خیلی از افراد کارشون زیاده ولی در کنارش سعی میکنن تفریح و استراحتی داشته باشن...

بهتره شرایط خونه رو با تغییر فضا متفاوت و رومانتیک کنید و ببینید واکنشی میده یا نه ؟
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

8. 5 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    0

بخدا هر روشی بگید انجام دادم با. مهربونی با. عصبانیت بازم کاره خودشو انجام میده. جدیدا که خیلی. بدتر شده به وضع ظاهرش رسیدگی نمیکنه ممن نمیدونم یه مسواک زدن چقدرکارمیبره یه حمام یا حتی. غذا خوردن حتی. دیگه نمازشم نمیخونه زبونم لال بعضیوقتها به زمینو. زمان فحش میده بد دهن شده بارها در موقع. عصبانیت چیزی نگفتم و در. زمان مناسبی بهش با خوبی گفتم اما انگار. نه. انگار ما با. هم یه بیرون ساده نمیریم چه برسه به تفریح به همه هم میگه تا. زمانی که. بدهیام تمام نشه و. وضع مالیم خوب نشه زندگی و تفریح بر من حرامه. از. لحاظ اعتقادی بد. شده نزدیک دو. ساله دارم صبر. میکنم میگه دیوانه برا. کی داره. زحمت میکشه برا تو دیگه اما رفتاراش این دو سالبرام بیست سال بود مسایل زناشویی همکه وقت. نمیکنه قربونش برم تعطیل من پنجاه درصد خودم رو بارها انجام دادم اما منم محبت میخوام توجه میخوام بخدا من. به وضع مالیمون قانع بودم. سخت هست اما خوب بود اماحالا هیچی بخدا هر شب گریه میکنم

10. کاربران زیر از همسر عزیزم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام. ببخشیدا من از شما کوچیکترم ولی ی چیزی بگم اینکه منم سرکار میرفتم وقتی می امدم خونه دیگه وقتی برام نمیموند حتی ب اعضای خانوادم سلام نمیکردم انقدر کارم سخت بود و فشار روم بود واس پول در اوردن من حق میدم بهش درست خوب شمام توجه میخایین ولی باید یکم بهش امیدواری بدین تا با تلاشش بتونه هزینه های زندگی رو محیا کن دقیقا شده مث روبات فقط میره سرکا ر و میاد خونه ی لحظه خودتو جای اون تصور کنید باید بتون از پس همه چی بربیاد تا محبتشو و دوست داشتنشو ب شما ثابت کن شمام میتونی سرکار بری تا یکم تو مخارج بهش کمک باشی تا اونم یکم ب زندگی برگرده همش کار نکن . شمام فقط بهش محبت کن ضرر نمیکنی همینکه خیالش از شما راحت باش دیگه شرایط کار براش سخت نمیش

12. 3 کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط satare نمایش پست ها
    سلام. ببخشیدا من از شما کوچیکترم ولی ی چیزی بگم اینکه منم سرکار میرفتم وقتی می امدم خونه دیگه وقتی برام نمیموند حتی ب اعضای خانوادم سلام نمیکردم انقدر کارم سخت بود و فشار روم بود واس پول در اوردن من حق میدم بهش درست خوب شمام توجه میخایین ولی باید یکم بهش امیدواری بدین تا با تلاشش بتونه هزینه های زندگی رو محیا کن دقیقا شده مث روبات فقط میره سرکا ر و میاد خونه ی لحظه خودتو جای اون تصور کنید باید بتون از پس همه چی بربیاد تا محبتشو و دوست داشتنشو ب شما ثابت کن شمام میتونی سرکار بری تا یکم تو مخارج بهش کمک باشی تا اونم یکم ب زندگی برگرده همش کار نکن . شمام فقط بهش محبت کن ضرر نمیکنی همینکه خیالش از شما راحت باش دیگه شرایط کار براش سخت نمیش
    بخدا من خیلی سعی میکنم درکش کنم اما نمیزاره من سره کار برم و یه اخلاقی هم که داره بهش که محبت میکنم تازه متوقع تر میشه میگه ببین چقدر رفتارت بده که خودت میایی منت کشی اگه اون مقصر باشه من میرم باهاش حرف میزنم بعد توی یه زمانه دیگه بهش میگم اون رفتارت صحیح نبود میگه مرد که از زن معذرت خواهی نمیکنی همیشه ببین تو معذرت خواهی میکنی بعد اگه معذرت خواهی نکنم یا نرم سراغش تا چند روز باهام سایه سنگینه بخدا هیچ کاری رو نمبزارم اون انجام بده از خرید تا قسطا وامها همه کاره بیرون با منه بعضی اوقات دوست دارم برم روی یه کوه بلند تل میتونم داد بزنم منم خیلی کارا به خاطرش انجام دادم رفتم یه شهر غریب ادامه تحصیل رو بیخیال شدم سره کار نمیرم چون دوست نداشت گفت زیاد با خانوادت و فامیل رفت و امد نکن درامدم خوب نیست اگه خواستیم ما مهمانی بدیم اونجور اون بخواد لباس مبپوشم دیگه باید چیکار کنم

14. کاربران زیر از همسر عزیزم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

ببینید زندگی دو نفره یعنی درک تفاوت های هم اگه من عصبانیم یعنی دلم میخاد ک تو عذر بخای در مقابل من اونم باید اینکارو بکن من ب همکارم ک مرد بود عادت دادم ک وقتی سرم داد کشید خودش با پای خودش منتمو بکش ج برس ب شوهر شما باید از همون اول عادتش میدای تا اینجوری برخورد نکن ما دو تا انسانیم دیگه غیر این نیست ک حالا جنسیتمون فرق میکن درست ولی شان ادما رو نباید پایین اورد بخاطر جنسیت از این ب بعد عادتش بده اگه ناراحتت کرد سمتش نرو بزار اون بیاد جلو و معذرت بخاد اینجوری بهش میفهمونی ک تو هم میتونی طعم عذر خواهی شنیدنو بچشی اشکال نداره بزار یکم تنها باشی از تنهاییت لذت ببرو اصلا ب هیچ وجه سمتش نرو تا عادت بد از سرش بندازی . بنظر من اولین اشتباهتم همین با این جور مردا باید مث خودشون رفتار کنی ج جوری یعنی کار بیرون از خونه مال مرد خرید خونه مال مرد رو کاغذ بنویس بده دستش من بابامو میفرستم خرید واس خونه این ک دیگه سیاست داش باش واسش ببخشیدا انقد رک میگم وقتی بهت اجازه نمیده سرکار بری چطور اجازه میده ساعت ها بری تو بانک بشینی و منتظر نوبت بشی چطور اجازه میده ب خودش ک ساعت ها بگردی واس خرید شما خرید لباس خودت و همسرت بری بیرون بسته شاهکارم کردی واسش ی نکته هروقت میاد غذاش اماده باش همرا با چای لباساشو همیشه اماده پوشیدن کنید هیچوقت کاری نکن ک بخاطر خونه ازت ایراد بگیر در روابط زناشویی ک دیگه کم نزار اون وقت میش زن ک همش دنبالش هیچوقت واسش وقت نزار زمانی ک میبینی بهت محل نمیزاره توهم ب کار خودت برس انقدر ازش فاصله بگیر تا خودش بیاد سمتت اینجوری قدرتتو بیشتر میدون اگر بخای مدام ب پاش بپیچی نتیجه ی عکس داره من تجربه کردم این قضیه رو هر وقتم ک ازش عصبانی میشی غذا و لباسش اوکی باش فقط حرف نزن تا خودش بیاد سمتت اینجوری دیگه بهت نمیگه بچه بازی در نیار مردا تا زمانی ک احساس تنهایی نکنن سمتت نمیان پس باید ب حال خودشون رها شن تا خودشون بیان سمتت . ی چیز دیگه وقت تو پر کن باشگا برو کلاس موسیقی نمیدونم ی کاری خودتون دوست دارین سرتو شلوغ کن تا هم کمتر فکر کنی هم اینکه زندگی بهتری داش باشی ورزش یوگا عالی من انجام میدم ج داد

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    0

از همه ی عزیزان ممنونم که منو راهنمایی کردنند فکر اول باید خودم بشینم و فکر کنم چون یکم بین راهنمایی ها برام تضاد هستند. انشاءالله. خداوند متعال به همه کمک بکنه

17. 2 کاربران زیر از همسر عزیزم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    0

سلام و خسته نباشید ببخشید میشه در مورد صحبتهایان بیشتر توضیح بدید و چند نمونع مثال بزنید اخه مت دقیقا نمیدونم چه وقت محبت بکنم چع زمان جدی و .... اگر در این رابطه کتاب یا مطلبی هم داشتید ممنون میشم راهنمایم بفرمایید با تشکر

19. کاربران زیر از همسر عزیزم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    عزیزم مسلما" باید اخلاقش تغییر کنه ...

فشار کاری و مالی و اقتصادی و مدت زمان کارکردن فرد رو تبدیل به یک روبات میکنه ...

من نمیدونم شرایط مالی شما الان در چه حدیه و آیا از این تغییر شغل و زندگی راضی هستید یا نه ؟
    س
    به هرحال شما چاره ای جز به صبر و صحبت با ایشون ندارید ...

در وقت و موقعیتی مناسب باهاش صحبت کنید تا اگر میتونه از وقت کارش رو برای تفریح و با هم بودن بگذرونید ...

لااقل برای خودش کمی وقت بذاره و از این زندگی لذتی ببرید ...

وگرنه خیلی از افراد کارشون زیاده ولی در کنارش سعی میکنن تفریح و استراحتی داشته باشن...

بهتره شرایط خونه رو با تغییر فضا متفاوت و رومانتیک کنید و ببینید واکنشی میده یا نه ؟

سلام و خسته نباشید ببخشید میشه در مورد صحبتهایان بیشتر توضیح بدید و چند نمونه مثال بزنید اخه من دقیقا نمیدونم چه وقت محبت بکنم چه زمان جدی و .... اگر در این رابطه کتاب یا مطلبی هم داشتید ممنون میشم راهنمایم بفرمایید با تشکر

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

اره درسته یکم خودت هم بشین فکر بکن هیچ وقت از کنرتل خارج نشو همیشه خونسرد و آرامش کار انجام بده از روی تجربه میگم که قبلا خودم رعایت نمیکردم بد جاها ضزبه خوردم

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8739
    تشکـر
    68
    تشکر شده 59 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    0

درود بانو

اول از همه باید به شما تبریک بگم بخاطر شخصیت خوب و مهربان و فداکاری که دارید واقعا قابل تحسینه شخصیت صبو و عاقلی دارید این خیلی خوبه میشه گفت عالیه اینکه در شادی و سختی کنار شوهرت هستی و تنهاش نمیزاری اینکه از خانوادت دور هستی و پا به پای همسرت داری برای بهبود کیفیت زندگی مشترکت تلاش میکنی این نشان از میزان بالای علاقت به شوهرت داره که ستودنیه

بنظر من بشخصه بهتره وقت بزارید و مهارت های خودتان را افزایش بدید در ادامه برای شما مقالاتی قرار میدهم لطفا با دقت مطالعه کنید و بکار ببندید اصلا و ابدا عجله نکنید زود جواب نده عجول نباش قشنگ بخوان خیلی خوب روش خوب فکر کن ان شا الله با صبر شما و پشتکاری که داری و کسب مهارت های جدید زندگی مشترک شیرینی را تجربه کنی

کسب مهارت+بکار بردن در زندگی+صبور بودن و تلاش کردن+نا امید نشدن+نداشتن هیچ انتظاری از طرف مقابل که هم پای شما قدم برداره

یه برنامه ریزی میان مدت داشته باش.در تایپیکی که چند وقت قبل با مشکل شما مواجه شدم یکی از دوستان جمله بسیار زیبایی برایشان نوشتند که فکر کنم برای شما هم صدق کنه
    بهتره بجای اینکه روی کمیت دیدار با شوهرت زوم کنی روی بالا بردن کیفیت رابطه ات با شوهرت تمرکز کنی.سعی کن محیط منزل را تغییر بدی و شاد کنی بقول معروف سوپرایزش کنی براش پیامک عاشقانه بفرستی اگر امکانش هست بری محل کارش براش غذا ببری یا نهارش را براش درست کنی وقتی میاد منزل زود بری استقبالش براش چایی بریزی وقتی غذا میخوره بشین کنارش سعی کن از کوچکترین لحظات به بهترین نحو استفاده کنی
    غر زدن ممنوعه
    گلایه کردن و نیش و کنایه زدن ممنوعه
    ازش تشکر کن بزار بدونه قدردان زحماتی که میکشه هستی بهش بگو چقدر دوسش داری و چقدر بهش افتخار میکنی اینکه از صبح تا شب تلاش میکنه بخاطر شما که در آسایش باشی بهش روحیه بده بهش اعتماد بنفس بده ما مردها عاشق این هستیم که همسرمان از ما تعریف و تمجید بکنه این خیلی باارزشه گرچه بعضی وقتها نشان نمیدیم) بزار بدونه دوسش داری و وجودش برات باارزشه و بهش اهمیت میدی هندوانه بزار زیر بغلش خودتو براش لوس کن یکم دختر باش اینو یادت باشه ما مردها منطقی هستیم و شما بانوان احساساتی این یه راز در گوشیه بزرگترین نقطه ضعف ما مردها احساسات هست.زرنگ باش ازش استفاده

استقبال از شوهر، چرا؟

اما اگر احساسات را تحریک کردید، طبیعتا مرد هم با بعد احساساتیش با شما ملاقات خواهد کرد و نتیجه روشن است، از آنجا که شما در احساسات قوى تر هستید، مى توانید مهره بازى را به نفع آرامش خود و زندگى جابجا نمائید

زن یکى از زیباترین مظاهر لطف و رحمت الهى است که با خلقتش آسایش و آرامش به عالم هستى اهداء گشته است.
    زن با بهترین نقش و اساسى ترین جایگاه، پا در عرصه گیتى نهاد تا متانت و طماءنینه که سرمایه و هستى مردان است را مفهوم بخشیده و مرد را ناخودآگاه تا بسوى بالاترین ارزش ها و کمالات همراهى نماید و با این افتخار بهشت را به بهترین بودن خویش زینت داده و افتخار آن را داشته باشد که به کلمات مباهات آمیز پیامبر خدا و ائمه معصومین علیهم السلام آمده تا بفرمایند: بهشت زیر پاى مادران است و قدر و منزلت زن و مادر را از بهشت هم بالاتر ببرند.
    زن موجودى است که بخش زیادى از ابعاد روحى او بواسطه عاطفه شکل گرفته و به تعبیر حضرت امیرالمومنین علیه السلام شبیه گُل مى باشد، بسیار لطیف و حساس.
    با این وجود، بایستى در مقام ارتباط با او، شرایط لطافت و عطوفت ملاحظه شود، چنانچه عطوفت لازم صورت نگیرد ممکن است صدمه دیده و آرام آرام پژمرده و ضایع گردد.طبیعتا اولین مخاطب زن، همسر و شوهر او مى باشد که باید نسبت به این لطافت، توجه کافى بنماید. این وظیفه اختصاص به مردان دارد.بهتر است در ابتدا در رابطه با روحیات مردان هم سخنى به میان آوریم .غالب مردان بر عکس زنان که از لطافت طبع و ظرافت برخوردارند،از یک طبع دقیق و حساس منطقى برخوردار هستند.به عبارت دیگر اگر ما سازمان روحى انسان را به منطق و عاطفه تقسیم نمائیم، در مردان، منطق و در خانم ها، عطوفت و عاطفه غالب است.
    منطق مرد بواسطه ارتباط مناسب اجتماعى ،رشد و قوت یافته، در مقابل، عطوفت و مهربانی خانم ها از همان دوران کودکی که عروسک بازی می کنند، زبانزد است، اگر دنیا را به مردان واگذار کنیم ، خشن و خشک و خاکستری خواهد شد ، این عشق و لطافت زنانه است که به دنیا رنگ می بازد.حال با توجه به این عطوفت و لطافت زن، مرد چگونه باید با او ارتباط داشته باشد تا این لطافت صدمه نبیند؟ تا خودش و فرزندان سیراب محبت شوند؟
    اینجا نقش زن در ارتباط دیگران با خودش، بسیار اساسى است، خانم های محترم، شما مى توانید دو نقش متضاد را بازى کنید، یک نقش تحریک بُعد احساسى مرد است، سپس نتیجه را ملاحظه کنید یک نقش هم تحریک بُعد منطقى مرد ،سپس نتیجه آنرا هم ببیند!
    اگر احساسات را تحریک کردید، طبیعتا مرد هم با بعد احساساتیش با شما ملاقات خواهد کرد و نتیجه روشن است، از نجا که شما در احساسات قوى تر هستید، مى توانید مهره بازى را به نفع رامش خود و زندگى جابجا نمائید

اگر چه در مرد، منطق حاکم است ولیکن احساسات او هم ضعیف نیست. اگر منطق را تحریک کردید، طبیعتا بایستى انتظار منطقى هم از او داشته باشید. او با منطقش سخن مى گوید و با منطقش از شما سوال مى کند و... و شما در مقابل منطق مرد، با توجه به آن ساختار روحى که داشتید، ضعیف و ممکن است بدون جواب باشید. اما اگر احساسات را تحریک کردید، طبیعتا مرد هم با بعد احساساتیش با شما ملاقات خواهد کرد و نتیجه روشن است، از آنجا که شما در احساسات قوى تر هستید، مى توانید مهره بازى را به نفع آرامش خود و زندگى جابجا نمائید

حال چه کنیم و عواطف مرد را چگونه تحریک نمائیم؟

ابتدا مراقب اولین لحظات حضور مرد در منزل باشید، ظاهر آراسته شما مى تواند در بدو ورود همسرتان، شما را در تحریک احساسات موفق نماید. براى همین حقیقت هست که دین مبین اسلام دستور مى دهد در ابتداى ورود، زن با آراستگی کامل، درب منزل را به روى همسر باز کند و اثاثیه را از دست او بگیرد، در خارج کردن لباس به او کمک کند و... اینها براى چیست؟
    براى اینکه مردى که در بیرون خانه بوده به جهت انجام وظیفه اجتماعى منطق غالب بوده و اگر بخواهد با همان منطق وارد زندگى شخصى و خانواده شود، نتیجه مقبولى نخواهد داشت.
    لذا در لحظه ورود باید ساختار روحى مرد از منطق به احساسات عوض شود تا اولا خستگى او بر طرف شود ثانیا با عطوفت و مهربانى با شما و فرزندان ارتباط برقرار نماید تا زندگى شما با همسرتان زیباتر و دلپذیرتر باشد.
    بنابراین ملاحظه بدو ورود و تحریک احساسات، هنر شماست که با رعایت پوشش ظاهرى و آراستگى و خوش برخوردى خود مى توانید این هنرمندى را از خود نشان دهید.
    زن هنرمند زنى است که بتواند احساسات شوهر خود را در هر حال تحریک و به راهکارهاى آن مسلط باشد.اگر از منطق هم باید استفاده کرد در هاله اى از احساسات باشد تا موفق باشد.و انصافا زیباترین هنر زن، همین هنر خواهد بود که در سایه آن سایر زیبائی هاى ظهور یافته و جلوه کند.
    بنابراین خانم هاى محترم و مسلمان بایستى به این هنر بیشتر از سایر امور و مسائلى که امروز بصورت کاذب به عنوان نقش زن بیان مى شود توجه و عنایت داشته باشند.
    فراموش نکنید: سلام و گفتگوى گرم، آراستگى، چیدمان خانه به عنوان پناهگاه و محل امن، بوی خوش غذا و ... هنرمندى شماست.
    منبع: تبیان
    برگرفته از: عصر ايران

مقاله بالا را با دقت بخوان و بکار ببر بزرگترین مسئله ای که وجود داره اینه که شناختت را نسبت به شوهرت بالا ببری اینجوری خیلی بهتر و راحت تر میتوانیم به نتیجه برسیم.
    خوب شما چرا بجای اینکه منزل بشینی و بیکار باشی برای خودت دنبال یه شغل پاره وقت نمیگردی؟
    یا کلاس های ورزشی
    یا کلاس های هنری و صنایع دستی
    کلاس آشپزی
    کلاس اموزشی
    یا اینکه برو دنبال علایقت و کارهایی که درش مهارت داری
    بیکار توی منزل نشین سعی کن فعال و پویا باشی بخودت انرژی مثبت بده شاداب باش و وقتی شوهرت آمد این انرژی مثبت را بهش انتقال بده

شاد و سربلند و پیروز باشید بانو

23. 3 کاربران زیر از khaleghezey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    0

سلام

با تشکر از همه که راهنمایم کردن

الان نزدیک دو ماه هست که من با مطالعه و راهنماییهای شما عزیزان سعی کردم مشکلاتمو کمتر کنم

اما بعضی اوقات نمیشه و من خیلی ناراحت میشم همسرم حرف حرفه خودشه چیکار کنم.

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

عزیز اولا چند سوال که امید دارم , با دقت و منصفانه جواب بدید

1- رشته تحصیلی همسرتون و به عنوان چه نوع کارگری مشغول به کار بودند؟

2- تعداد خواهر و برادران هر دو و تفاوت سنی بین؟

3- رشته تحصیلی خود شما؟

4- میانگین در امدی ایشان و شما در شغل سابق و در امد حاظر ایشون؟

5- میزان رضایتمندی شما از کار قبلی ایشون؟

6- تشویق به تغییر شغل و درامد از طرف ایشون بود یا شما و یا هر دو؟

لطفا و حتما نقل قول کنید

سپاس

دکترا در روانشناسی

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از همه عزیزان.
    ویرایش توسط همسر عزیزم : 01-10-2015 در ساعت 10:31 PM

27. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

عزیز اولا چند سوال که امید دارم , با دقت و منصفانه جواب بدید

1- رشته تحصیلی همسرتون و به عنوان چه نوع کارگری مشغول به کار بودند؟

2- تعداد خواهر و برادران هر دو و تفاوت سنی بین؟

3- رشته تحصیلی خود شما؟

4- میانگین در امدی ایشان و شما در شغل سابق و در امد حاظر ایشون؟

5- میزان رضایتمندی شما از کار قبلی ایشون؟

6- تشویق به تغییر شغل و درامد از طرف ایشون بود یا شما و یا هر دو؟

لطفا و حتما نقل قول کنید

سپاس

دکترا در روانشناسی

سلام

همسرم از همون اول لیسانس بودورشته تحصیلیش نقشه کشی صنعتیه و تو یه کارخونه لوازم خانگی تو قسمت تعمیر قالب سازی

من دو برادر و یک خواهر و همسرم یک خواهر و سه برادر

رشته من گرافیک فوق دیپلم

من که درامدی ندارم همسرم بااضافه کار 700000 تومن

شغلی که الان راه انداخته درامدی نداشته

من از کاره تو کارخونش راضیم

تغییر شغل . خریدن تاکسی.فروختن تاکسی.این کاره جدید تولیدی که شاید چند ساله دیگه به سوددهی برسه

اینکه خونمونو گذاشتیم اومدیم تو روستا و.... از من نظر نمیپرسه وقتی میپرسه که تصمیمشو گرفته.

28. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

سلام

همسرم از همون اول لیسانس بودورشته تحصیلیش نقشه کشی صنعتیه و تو یه کارخونه لوازم خانگی تو قسمت تعمیر قالب سازی

من دو برادر و یک خواهر و همسرم یک خواهر و سه برادر

رشته من گرافیک فوق دیپلم

من که درامدی ندارم همسرم بااضافه کار 700000 تومن

شغلی که الان راه انداخته درامدی نداشته

من از کاره تو کارخونش راضیم

تغییر شغل . خریدن تاکسی.فروختن تاکسی.این کاره جدید تولیدی که شاید چند ساله دیگه به سوددهی برسه

اینکه خونمونو گذاشتیم اومدیم تو روستا و.... از من نظر نمیپرسه وقتی میپرسه که تصمیمشو گرفته.
    سلام

ببینید عزیز با توجه به مختصر توضیحات شما میتوان چنین نتیجه گرفت که شما دو نفر کاملا سنتی و بدون شناخت و آگاهی از خصوصیات و اخلاق یکدیگر در ظرف فقط دو ماه ازدواج کردید!

بعداز اون هم فشار اقتصادی و کمی درآمد هر دو و اقساط و..... و حالا یا در اثر برخورد شما و یا اینکه خودشان به عنوان یک مرد در این جامعه(مسئولیت همه بار مالی زندگی با مرده!!!!؟؟)

تصمیم گرفتید یا به قول شما ایشون گرفتند, که باید حرکتی کرد برای درآمد بیشتر و خرید تاکسی و........ تا حال.!

پس حرکت برای بهبودی معاش بوده ولی حالا یا به علت محاسبات غلط و یا کلا فکر غلط و یا تغییر شرایط اقتصادی و.... جواب نداده و یا زمان بیشتری نیازه تا به بار بشینه.

از طرفی خوب شما خانه دار شدید و فعالیت دیگری نیز ندارید(تکرار مکررات) ایشون هم که روزی 18 ساعت کار میکنند که اگر 6 روز هفته کار کنند میشه 108 ساعت در هفته خوب مشخصه عزیز فیل هم که باشه دیگه رمق نداره!!!!؟؟؟

اصلا مسئله خوبی و بدی و یا مهربانی کردن ایشون و یا شما در اینجا مطرح نیست مسئله فشار کار و بردگی و استرس آن ونداشتن انرژی لازمه!!

بهتره ایشون حتما از یک مشاور و متخصص اقتصادی آگاه در مورد بیزینسی که راه انداخته اند مشورت بگیرند و ببینند که کی به یک ثبات نسبی و یا سود دهی خواهند رسید و یا اصلا خواهند رسید!!!

میدونم که فرمودید در یک جای دور زندگی میکنید ولی از ایشون بخواهید که برای حفظ زندگیتون با شما بیایند به اولین شهری که در آنجا یک مشاور خانواده باشد(بهتره مرد باشند) تا هر دو با هم مشاوره

بگیرید والا عزیز هر دو اینطوری از پا در خواهید آمد چون ممکنه سرانجام در آینده به وضعیت مالی نسبتا خوبی دست پیدا کنید ولی زمانی که له لورده شدید و توانی در بدن ندارید برای لذت بردن از پولتان.!

اگر خواستید پاسخ من رو هم بدید ایشان بخوانند.

در ضمن به هیچ وجه تا رسیدن به یک ثبات و آرامش نسبی بچه دار نشوید. موفق باشید

دکترا در روانشناسی

29. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

ببینید عزیز با توجه به مختصر توضیحات شما میتوان چنین نتیجه گرفت که شما دو نفر کاملا سنتی و بدون شناخت و آگاهی از خصوصیات و اخلاق یکدیگر در ظرف فقط دو ماه ازدواج کردید!

بعداز اون هم فشار اقتصادی و کمی درآمد هر دو و اقساط و..... و حالا یا در اثر برخورد شما و یا اینکه خودشان به عنوان یک مرد در این جامعه(مسئولیت همه بار مالی زندگی با مرده!!!!؟؟)

تصمیم گرفتید یا به قول شما ایشون گرفتند, که باید حرکتی کرد برای درآمد بیشتر و خرید تاکسی و........ تا حال.!

پس حرکت برای بهبودی معاش بوده ولی حالا یا به علت محاسبات غلط و یا کلا فکر غلط و یا تغییر شرایط اقتصادی و.... جواب نداده و یا زمان بیشتری نیازه تا به بار بشینه.

از طرفی خوب شما خانه دار شدید و فعالیت دیگری نیز ندارید(تکرار مکررات) ایشون هم که روزی 18 ساعت کار میکنند که اگر 6 روز هفته کار کنند میشه 108 ساعت در هفته خوب مشخصه عزیز فیل هم که باشه دیگه رمق نداره!!!!؟؟؟

اصلا مسئله خوبی و بدی و یا مهربانی کردن ایشون و یا شما در اینجا مطرح نیست مسئله فشار کار و بردگی و استرس آن ونداشتن انرژی لازمه!!

بهتره ایشون حتما از یک مشاور و متخصص اقتصادی آگاه در مورد بیزینسی که راه انداخته اند مشورت بگیرند و ببینند که کی به یک ثبات نسبی و یا سود دهی خواهند رسید و یا اصلا خواهند رسید!!!

میدونم که فرمودید در یک جای دور زندگی میکنید ولی از ایشون بخواهید که برای حفظ زندگیتون با شما بیایند به اولین شهری که در آنجا یک مشاور خانواده باشد(بهتره مرد باشند) تا هر دو با هم مشاوره

بگیرید والا عزیز هر دو اینطوری از پا در خواهید آمد چون ممکنه سرانجام در آینده به وضعیت مالی نسبتا خوبی دست پیدا کنید ولی زمانی که له لورده شدید و توانی در بدن ندارید برای لذت بردن از پولتان.!

اگر خواستید پاسخ من رو هم بدید ایشان بخوانند.

در ضمن به هیچ وجه تا رسیدن به یک ثبات و آرامش نسبی بچه دار نشوید. موفق باشید

دکترا در روانشناسی

سلام

خیلی ممنون که با اینکه سرتون شلوغه جوابه من رو دادید

نوشته ها رو به همسرم نشون دادم باهاس صحبت کردم

اما میگه من نه وقتشو نه پولشو نه حوصلشو دارم و اینکارا فایده

نداره.و میگه بزار پولدار شدم همه کار میکنم دریغ که داریم این سالها

رو از دست میدیم.

اما بازم بابت لطفتون یه دنیا ممنونم.

31. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

سلام

خیلی ممنون که با اینکه سرتون شلوغه جوابه من رو دادید

نوشته ها رو به همسرم نشون دادم باهاس صحبت کردم

اما میگه من نه وقتشو نه پولشو نه حوصلشو دارم و اینکارا فایده

نداره.و میگه بزار پولدار شدم همه کار میکنم دریغ که داریم این سالها

رو از دست میدیم.

اما بازم بابت لطفتون یه دنیا ممنونم.
    زندگی زندگی شما و ایشونه ولی ازقول من به ایشون سلام برسانید و عرض کنید:

خوردن و جویدن نان و پنیر با دندان سالم وطبیعی لذتش غیر قابل وصف و قابل قیاسه

با خوردن بهترین و لذیذترین کبک و قرقاول با دندانهای مصنوعی و بدنی فرتوت و نحیف و بیمار و خسته

موفق باشید و آرزوی بهترینها رو براتون دارم

دکترا در روانشناسی

32. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Banimoshaver نمایش پست ها
    احساس می کنید که شوهرتان مطابق میل شما عمل نمی کند؟ شاید برخورد درستی با او ندارید!اگر می خواهید در ارتباط خود موفق باشید و همسرتان را از خود راضی نگه دارید رازهای زیر را در زندگی خود به کار بندید 10 راز زنانه برای آرام کردن تندخوترین مردان :: روانشناسی و مشاوره - بانی مشاور
    با آرزوی موفقیت برای شما دوستان عزیز م.
    تبلیغ ممنوع

پست نذاره چون بی فایدست
    دست الان اخراج میشی همه پستات هم حذف میشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

34. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31144
    تشکـر
    1
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم.
    منم دقیقا مشکل شمارو داشتم یعنی همسرم لیسانس داشت و کارگزی میکرد و همین باعث شده بود تا خیلی عصبی و تند مزاج بشه. بهتره در این مواقع خیلی پاورچین کنارش زاه برید و سعی کنید ناراحتش نکنید چون همینکه اینهمه درس خونده و الان مجبور به کارگری شده خودش براش سرکوفته و ته دلش خودشو شکست خورده میبینه. سعی کن بهش انرژی بدی و بگی مه بهش افتخار میکنی سعی کن بیشتر بهش محبت کنی چون مرد هرچه تندتر باشه نیاز به محبت بیشتری داره تا نرم بشه.
    من بهش حق میدم اخلاقش تند باشه طبیعیه. اما همیشه که عصبانی تیست مثلا روزای جمعه یا روزای تعطیل یا یه موقع که خودش حوصله داره و میاد جلو باهات مهربونی نیکنه سعی کن خیلی منطقی و آروم باهاش حرف بزنی.. من به همسرم کمک مالی کردم یعنی منم دا به پاش سر کار میرفتم تا تونستیم قسطامونو بدیم شما هم اگه حتی همسرت با بیرون کار کردن راضی تیست سعی کن یه کار مثل چرخماری یا خیاطی یا .... یادبگیری و تو خونه انجام بدی. حتی همین که بتونی یکم از مخارج خودتو بدی براش کمک بزرگیه. یه مرد وقتی میبینه نمیتونه اون زندگیو که باید برای خانمش فراهم کنه عصبی میشه. ایشاله به مرور مشکل مالیتون که حل شه اخراق همسرتون هم خود به خود بهتر میشه . اما تا اون موقع سعی کنید سرش غر نزنید و بی پولیشو به روش نیارید.

35. کاربران زیر از سوفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31144
    تشکـر
    1
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی وقت‌ها همسران بر سر یک مسئله هر چقدر هم بی‌ارزش با هم اختلاف عقیده پیدا کرده و بار‌ها و بار‌ها از دست هم عصبانی می‌شوند. گاهی اوقات این عصبانیت ساعت‌ها طول کشیده و تبدیل به یک معضل می‌شود و‌گاه زود به پایان می‌رسد اما نکته اینجاست که چگونه در مواقع عصبانیت خود را کنترل کنیم تا به معضلات جدی‌تر گرفتار نشویم.

۱- علت عصبانیت را فوراً پیدا کنید: زمانی‌هایی وجود دارد که به طور ناگهانی با عصبانیت همسرتان مواجه می‌شوید بدون آنکه بدانید او به چه علت عصبانی است.
    گاهی رفتار عصبی همسرتان ممکن است دلیلی خارج از خانه و رابطه زناشویی داشته باشد بنابراین بهتر است زن یا شوهر از علت عصبانیت همسرشان آگاهی پیدا کنند.
    در این مواقع ترک کردن فرد عصبانی کار عاقلانه‌ای نیست زیرا تصور بر این است که اگر او را ترک کند او آرامش پیدا می‌کند در حالی که این مسئله نه تنها بهبود پیدا نمی‌کند بلکه اوضاع را بد‌تر خواهد کرد. زیرا هجوم افکار همراه با تنش و عصبانیت در مواقع تنهایی او را‌‌ رها نخواهد کرد.

۲- آرام باشید: عصبانیت، غذای عصبانیت است. وقتی همسرتان عصبانی است و شما علت عصبانیت آن را فهمیده‌اید، حتی اگر شما موضوع عصبانیت او باشید سعی کنید در آن موقعیت شما نیز عصبانی نشوید زیرا به هم ریختن اوضاع و فضا تنها باعث ادامه مشاجرات شده و اوضاع را بد‌تر از پیش خواهد کرد.

در آن موقعیت سعی کنید آرام باشید حتی اگر حق با شما باشد و بحث درباره موضوع را به وقت دیگری موکول کنید.

۳- احساسات همسرتان را در نظر گرفته و به زبان آورید: خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید «می‌دانم عصبانی هستی». این بیان به فرد عصبانی اطمینان می‌دهد که همسرش درک مناسبی از او داشته و موضوع بزودی حل می‌شود. وقتی همسر بداند هنگام تنش فکری تنها نیست احساس آرامش بیشتری می‌کند.

۴- با همسرتان همدردی کنید: اگر شما هم احساس عصبانیت می‌کنید و از احساس عصبانیت همسرتان ناراحت هستید این احساس خود را به زبان آورید زیرا اگر فرد عصبانی بداند که همسرش احساسات واقعی‌اش را انکار کرده و نسبت به موضوع پیش آمده بی‌تفاوت است، خشم‌اش بیشتر می‌شود.

۵- برای صلح پیش قدم شوید: وقتی از دلایل عصبانیت همسرتان با خبر شدید و به طور واقع بینانه متوجه شدید شما نیز در این ماجرا مقصر بوده‌اید برای صلح چند قدم بردارید این قدم‌ها بیانگر این است که خواهان آشتی هستید و بخشی از اشتباهات خود را پذیرفته‌اید و قصد دارید مشکل پیش آمده را هر چه سریع‌تر حل کنید. البته در این راه چند قدم واقعی‌تر هم باید بردارید.

۶- از تکنیک رکوردشکنی استفاده کنید: غالب اوقات رسم خانه شما این است که پس از چند روز قهر دوباره صلح برقرار شود. حال شما از‌‌ همان ابتدا پیش قدم شده و این رسم کهنه را بشکنید.
    عصبانیت و کشدار کردن ماجرا را به روزهای بعدی موکول کنید و با آرامش به حرف‌های همسرتان گوش فرا دهید. اگر هنگام صحبت پیرامون موضوع پیش آمده مقوله عصبانیت را فراموش کنید.

آرامش، همه چیز را حل خواهد کرد.

۷- تکنیک مه آلود: این تکنیک به شما کمک می‌کند تا عیب جویی‌های بی‌دلیل را دفع کنید چون عیب جویی باعث می‌شود عصبانیت همسرتان اوج گرفته و اوضاع بد‌تر شود، به جای بحث کردن با همسرتان درباره موضوع پیش آمده سعی کنید او را از فضای عصبانیتش منحرف کرده و وارد جاده مه آلود کنید.
    به طور مثال وقتی او به خاطر خودپسندی شما عصبانی است به او بگویید «موافقم بعضی وقت‌ها درباره عواقب کار‌ها فکر نمی‌کنم اما در این راه سعی خودم را بیشتر می‌کنم» یا اگر او به خاطر تأخیرتان عصبانی است به جای دلیل آوردن تنها به او بگویید «می‌دانم تأخیر داشته‌ام سعی می‌کنم همین امروز این مسئله را طور دیگری جبران کنم.»

37. کاربران زیر از سوفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد