نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: زایده یا گوشت اضافه روی مقعد

288303
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8935
    تشکـر
    23
    تشکر شده 18 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

زایده یا گوشت اضافه روی مقعد

سلام
    دختری 23 ساله هستم
    در ناحیه مقعدم یه گوشت اضافه به اندازه شاید یک سانت درومده هیچ دردی هم نداره.
    خیلی نگرانم
    امضای ایشان
    دلـم نـه عـشق مـیخواهد .. نـه احـساسات قـشنگ ...
    نـه ادعـاهای بـزرگ .. نـه بـزرگهای پـر ادعـا ...
    دلـم یـک دوسـت مـیخواهد ...
    کـه بـشود بـا او حـرف زد ...
    و بـعد پشیـمان نـشد ...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : زایده روی مقعد یا گوشت اضافه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azam_b نمایش پست ها
    سلام
    دختری 23 ساله هستم
    در ناحیه مقعدم یه گوشت اضافه به اندازه شاید یک سانت درومده هیچ دردی هم نداره.
    خیلی نگرانم
    در این مورد حتما" با متخصص جراح عمومی مشورت کنید

ممکنه علایمی از بواسیر یا همورویئد باشه ...

به هر حال میتونن با دارو درمانی باعث رفع اون بشن ...پس سریع اقدام کنید

معمولا"شایع ترین علائمی که هم در هموروئید داخلی و هم در هموروئید خارجی مشاهده میشوند عبارتند از:

مشاهده خونریزی در هنگام عجابت مزاج، خون مشاهده شده روشن میباشد و خون تیره نیست.

خارش در ناحیه مقعد

درد در ناحیه مقعد، ممکن است حتی در هنگام شستن ناحیه نیز احساس درد کنید.

هموروئید خارجی میتواند باعث تخریش و برآمده شدن پوست مقعد شود

و یک برآمدگی دردناک را در اطراف و نزدیکی سوراخ مقعد بوجود آورد. به این حالت هموروئید ترومبوز شده نیز گفته میشود.

امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

3. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : زایده یا گوشت اضافه روی مقعد

عزیزم به نظرم بواسیر داری یکم غذاهای روان کننده مزاج بخور کوچیک میشه و دردش کمتر میشه
    یادش بخیر من بچه بودم وقتی درآوردم فکر کردم دارم دم در میارم نخ بستم دورش تا کنده بشه بماند چه کثافت کاری می شد
    شما پیگیر باش نیمخوام بترسونمت ولی اگر بواسیرت شدید بشه دچار خونریزی (هنگام دفع مدفوع) نشی
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9227
    تشکـر
    164
    تشکر شده 577 بار در 219 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط بهشت نمایش پست ها
    عزیزم به نظرم بواسیر داری یکم غذاهای روان کننده مزاج بخور کوچیک میشه و دردش کمتر میشه
    یادش بخیر من بچه بودم وقتی درآوردم فکر کردم دارم دم در میارم نخ بستم دورش تا کنده بشه بماند چه کثافت کاری می شد
    شما پیگیر باش نیمخوام بترسونمت ولی اگر بواسیرت شدید بشه دچار خونریزی (هنگام دفع مدفوع) نشی
    وای مرسی خیلی خندیدم
    امضای ایشان
    لعنت به من ..چه ساده دل سپردم
    لعنت به من...اگر واسش میمردم
    دست منو گرفت و بعد ولم کرد
    لعنت به اون کسی که عاشقم کرد

یکی بگه که ماه من کی بوده...مسبب گناه من کی بوده
    سهم من از نگاه تو همین بود ...عشق تو بد ترین قسمت بهترین بود
    تو دل باروون منو عاشقم کرد..بین زمین و آسمون ولم کرد
    یکی بگه چه جوری شد که این شد...سهم تو آسمنون و من زمین شد

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8935
    تشکـر
    23
    تشکر شده 18 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

وای عزیزم خیلی جالب بود
    در حال حاضر که هیچ مشکلی ندارم نه دردی نه خون ریزی هیچی
    اما به متخصص نشون بدم خیالم راحت میشه
    مرسی عزیزم از پاسخت
    امضای ایشان
    دلـم نـه عـشق مـیخواهد .. نـه احـساسات قـشنگ ...
    نـه ادعـاهای بـزرگ .. نـه بـزرگهای پـر ادعـا ...
    دلـم یـک دوسـت مـیخواهد ...
    کـه بـشود بـا او حـرف زد ...
    و بـعد پشیـمان نـشد ...

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11986
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    من یه چند سالی هست که یه گوشت اضافه در ناحیه بیرون از مقعدم دارم.
    چند سال پیش به دلیل زخم شدن لبه های دور مقعدم درد و خونریزی داشتم. اما الان ندارم.
    شاید حدود دو سالی میشه که نه دردی دارم . نه خارشی و نه خونریزی ای.
    فقط الان گوشت اضافی هنوزم هست.
    آیا این مساله بعد ها مرا دچار مشکل می کند ؟
    من چندین بار هم رابطه از عقب داشتم و هیچ اتفاقی ام برام نیفتاده.
    ممنون.
    ویرایش توسط mahya . m : 03-26-2015 در ساعت 05:57 PM

8. کاربران زیر از mahya . m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط mahya . m نمایش پست ها
    سلام.
    من یه چند سالی هست که یه گوشت اضافه در ناحیه بیرون از مقعدم دارم.
    چند سال پیش به دلیل زخم شدن لبه های دور مقعدم درد و خونریزی داشتم. اما الان ندارم.
    شاید حدود دو سالی میشه که نه دردی دارم . نه خارشی و نه خونریزی ای.
    فقط الان گوشت اضافی هنوزم هست.
    آیا این مساله بعد ها مرا دچار مشکل می کند ؟
    من چندین بار هم رابطه از عقب داشتم و هیچ اتفاقی ام برام نیفتاده.
    ممنون.

شقاق مقعد یا فیشر (سوزش و درد و ..)شقاق نام عربی و فیشر نام انگلیسی آن و ترک یا چاک خوردگی نام فارسی آن میباشد که در واقع همان زخم شدن لبه داخلی مقعد می باشد .

از علل مهم آن عبارتند از : خروج سخت مدفوع خشک ، عدم مصرف فیبر و آب کافی ، مصرف بعضی از داروها ، یبوست ، زور زدن در هنگام دفع مدفوع ، وجود استرس ،و ...

علائم فیشر : درد و یا سوزش و گاهی مختصری خونریزی در حین و گاهی بعد از اجابت مزاج ، که این درد و یا سوزش ممکنست تا بعد از اجابت مزاج نیز مدتی طول بکشد.

شقاق مقعد یک پارگی یا زخم سطحی( tear) در ناحیه آنودرم (پوشش سلولی مقعد) است. این زخم خطی، بصورت طولی در فاصله خط دندانه ای و پوست قرار دارد و چون این ناحیه گیرنده های حسی بسیار زیادی دارد، یک وضعیت فوق العاده دردناک ایجاد می کند .

علت ایجاد شقاق، ترومای ناشی از عبور مدفوع سفت و یا اسهال طولانی می باشد. همچنین مواردی مانند زایمان، سابقه جراحی مقعد و مصرف نابجای ملین ها نیز جزء علل این بیماری ذکر شده اند. شقاق به دو گروه حاد و مزمن تقسیم میشود.شقاق طی 12 هفته اولی که ایجاد میشود از نوع حاد محسوب می گردد. شقاق حاد سبب اسپاسم اسفنکتر داخلی مقعد می گردد که خود منجر به افزایش درد، گسترش پارگی و کاهش خونرسانی به آنودرم میشود. این چرخه درد، اسپاسم و ایسکمی سبب عدم بهبودی زخم شده و شقاق مزمن بوجود می آید.حدود 90% موارد شقاق در خط وسط و پشت آنوس ایجاد میشوند. بقیه موارد در خط وسط و قدام آنوس دیده میشوند. کمتر از 1% موارد نیز دو طرفه هستند. علت شایع بودن شقاق در خلف را خونرسانی ضعیف تر این ناحیه نسبت به ناحیه قدامی و کاهش انعطاف پذیری بدلیل استخوانی بودن آن می دانند. اگر یک شقاق مزمن در نواحی غیر از خط وسط دیده شود می تواند نشانه بیماریهای دیگری همچون کرون، ایدز، سیفلیس، سل و یا لوسمی باشد.

علائم و نشانه های شقاق مقعدی
    علامت شاخص شقاق مقعد، درد شدید و خونریزی، موقع اجابت مزاج است. خونریزی معمولاً روشن بوده و بصورت رگه ای روی مدفوع دیده میشود. گاهی بیمار تا ساعتها بعد از اجابت مزاج از درد و اسپاسم مقعد رنج می برد. در معاینه فیزیکی، با کنار زدن دو طرف باسن ممکن است، شقاق دیده شود اما اگر دیده نشد، دلیل عدم وجود این بیماری نمی باشد. معمولاً درد بیمار، آنقدر شدید است که امکان معاینه انگشتی رکتوم و یا رکتوسکوپی وجود ندارد. در صورتیکه شکی در مورد تشخیص وجود دارد و یا احتمال بیماریهای دیگر مانند آبسه پری آنال وجود دارد بهتر است بیمار زیر بیهوشی معاینه شود.
    شقاق حاد خود را بصورت یک زخم خطی نشان می دهد. اما شقاق مزمن زخم وسیعتری است که لبه های برجسته دارد و فیبرهای سفید عضله اسفنکتر داخلی در کف آن دیده میشود. اغلب در سمت خارجی این زخم یک منگوله پوستی( Skin tag) و در سمت داخلی آن یک پاپیلای مقعدی هیپرتروفیه( sentinel pile) یا زائده نگهبان دیده میشود.

انواع زخم فیشر :

فیشر به دو صورت حاد و مزمن وجود دارد ، فیشر حاد ، زمانی است که از زمان بوجود آمدن ،تا بهبودی ، 8 هفته طول بکشد.در صورتیکه بهبودی زخم از 8 هفته طولانی تر شود ،آنگاه زخم وارد مرحله مزمن خواهد شد ، از علل مزمن شدن فیشر میتوان به عدم مصرف فیبر و ملین کافی ، بوجود آمدن التهاب و اسپاسم (انقباض شدید ) و در دریچه داخلی مقعد و بدنبال آن کاهش شدید خونرسانی به محل فیشر(زخم) ، که این خود باعث بدتر شدن وعمیقتر شدن زخم فیشر خواهد شد .

در فیشر مزمن ، دو لبه زخم بهم میرسند ولی بعلت عدم خونرسانی مناسب ، ایندو لبه بهم جوش نخواهند خورد وگاهی یک زائده گوشتی بنام زائده نگهبان در ابتدای آن بصورت واکنشی بوجود خواهد آمد .

درمان شقاق مقعدی(فیشر ):
    درمان های فیشر عبارتند از :
    1- درمان داروئی
    2- درمان با بوتاکس
    3- درمان با جراحی
    -درمان با کرمها وانواع روشهای داروئی در فیشر های مزمن بی تاثیر و صرفاً باعث مختصری تسکین خواهند شد که این مسئله خود باعث دیر مراجعه کردن بیمار و مزمن تر و پر عارضه تر شدن وضعیت بیمار خواهد شد.

درمان های پزشکی فیشر( شقاق ) :
    1- درمان با بوتاکس در عضله اسفنکتر داخلی مقعد که بطور کاملاً سرپائی انجام می گیرد، باعث رفع اسپاسم (اسپاسم اسفنکتر داخلی اصلی ترین عامل بهبود نیافتن فیشر یا همان شقاق میباشد) و بهبود خونرسانی و ترمیم زخم فیشر بطور اساسی خواهد شد و تاثیرو موفقیت درمانی این روش با اقدامات تکمیلی به 100% میرسد .

ضمناً این روش درمان با بوتاکس برای شقاق (فیشر) در تمامی کتب مرجع پزشکی از جمله کتاب شوارتز و همچنین کتاب کورمن corman که مرجع اصلی پزشکان متخصص و فوق تخصص میباشد دقیقاً و به تفضیل توضیح داده شده است.

2- در روش جراحی بخشی از عضله اسفنکتر داخلی مقعد بایستی بریده شود ( اسفنکتروتومی ) که همین مسئله خود باعث 50-10% عوارضی همچون بی اختیاری گاز و مدفوع خواهد شد .

نتیجه کلی :
    درمان با بوتاکس یک روش انــقــلابــی ، آسان ومعـجـزه درمان فیشر(شقاق) بوده که فقط در یک مرحله انجام میگردد.این روش بطور سرپایی انجام شده وهیچ گونه بستری واستراحتی نیاز نداشته و فرد میتواند بلافاصله به محل کار خود بر گردد.در این روش هیچگونه عوارضی همچون بی اختیاری باد ومایع مدفوعی که در روش جراحی ممکنست بروز نماید ،هرگز دیده نخواهد شد لذا امروزه در سراسر جهان بخصوص در آمریکا و اروپا این روش ، بعنوان خــط اول درمان فـیـشـر(شـقـاق) میـبـــاشــد . زیرا یک روش ،کاملاً سرپایی ، سریع ، ارزانتر و بدون هیچ گونه عارضه ای میباشد .
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10921
    تشکـر
    7
    تشکر شده 170 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    0

یعنی دمت گرم،نصفه شبی ترکیدم از خنده

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28735
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

[right]نشانه های اولیه هموروئید حاد عبارتند از :
    ــ درد در مقعد و اطراف آن
    ــ خارش
    ــ خونریزی
    درد از نشانه های اصلی و ثابت بیماری بوده، تقریبا در ۴۰ % بیماران، بخصوص در هنگام دفع مدفوع مشاهده میشود. حاشیه مقعد به علت التهاب مخاط راست روده و پوست به راحتی آسیب می بیند. در موقع زور زدن، حرکت مدفوع در روده، انجام تنقیه و گاها مصرف شیاف های آنتی هموروئیدی نیز مخاط راست روده به آسانی آسیب دیده، دیوار پسین کانال مقعد ترک بر می دارد.
    در ۳۵% موارد خونریزی به علت حرکت جرم سفت مدفوع در هنگام اجابت مزاج میباشد. گره های خارج شده از مقعد در نتیجه اصطکاک با لباس و یا جا انداختن با دست، آسیب دیده، دچار خونریزی می شوند.
    سوزش و خارش مقعد و اطراف آن در نتیجه تاثیر ترشحات غده مخاطی روده بزرگ بر اعصاب حسی این منطقه می باشد. در پی پایین افتادگی طولانی گره ها، کشیدگی اسفنکتر (ماهیچه تنگ کننده) مقعد کاهش یافته، گاز و مدفوع آبکی به گونه غیر ارادی خارج می گردند. این روند موجب تحریک و التهاب مزمن پوست و گاها پوسته دادن لایه فوقانی آن می شود.عوارض
    پرولاپس (پایین افتادگی هموروئید از مقعد)، خونریزی و پیدایش کانونهای نکروزی در گره های هموروئید از جمله عوارض هموروئید می باشند. لخته شدگی گره های هموروئید یکی از بدترین عوارض آن می باشد. این روند می تواند به سیاهرگهای غشاء مخاط راست روده نیز گسترش یابد.
    [color=#000000] تورم و التهاب ممکن است به دیواره خروجی راست روده، اسفنکتر مقعد، اطراف مقعد و حتا اعضاء تناسلی انتشار یابد. فشار بافت های ملتهب و ورم کرده به شاخه های متعدد عصب و پایانه های آنان موجب دردهای شدید در مقعد و اطراف آن می شود. بیمار قادر به نشستن و حرکت دلخواه نبوده، مجبور به دراز کشیدن اجباری می شود. تب بیمار ممکن است به ۵ / ۳۷ تا ۸ /۳۸ درجه برسد.
    آنمی فقر آهن نیز از جمله عوارض خونریزی مزمن هموروئید می باشد.

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    39459
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    Blog Entries
    2
    میزان امتیاز
    0

علائم بواسیر یا هموروئید چیست؟
    احساس ناراحتی، خارش و یا درد در ناحیه مقعد
    خونریزی به هنگام دفع مدفوع
    وجود برآمدگی هایی در ناحیه مقعد
    حتی اگر فكر میكنید كه خونریزی به خاطر بیماری هموروئید است (بواسیر خونی) حتما به پزشك خود مراجعه كنید. چرا كه این اتفاق می تواند دلایل دیگری مانند پولیپ روده بزرگ، كولیتیس ( آماس روده بزرگ )، التهاب مزمن بخش زیرین روده كوچك و تمام روده بزرگ، دیورتیكول و یا سرطان داشته باشد.
    شقاق مقعدی همچنین دردناك بوده و باعث خونریزی میشود ، از همین رو بهتر است كه هرچه سریعتر برای تشخیص درست و درمان به پزشك مراجعه نمایید. پزشك ناحیه مقعد را مشاهده كرده و با انگشت و یا وسایل مخصوص، داخل آن را معاینه می کند. آنوسكوپ یك وسیله میان تهی و دارای چراغ قوه است كه به پزشك كمك میكند تا بخش پایینی راست روده را مشاهده كند.
    پروكتوسكوپ نیز همانند آناسكوپ عمل میكند با این تفاوت كه به پزشك اجازه میدهد تا بخش بیشتری از راست روده را مشاهده كند. برای تشخیص بواسیر های داخلی و یا مشكلات دیگری كه منجر به خونریزی می شوند به روش های دیگری نیز نیاز است. سیگموئیدوسكوپ بخش پایینی روده بزرگ و كولونسكوپ تمام روده بزرگ را نمایش میدهد. هر دو دارای یك لوله انعطاف پذیر و چراغ دار هستند كه وارد راست روده می شود. هم چنین عكس رادیوگراف نیز نمایی كلی از داخل روده بزرگ به ما می دهد.

بواسیر یا هموروئید داخلی و خارجی
    بواسیر را به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم کرده اند. این تقسیم بندی براساس موقعیت و منشاء ایجاد آن می باشد. بواسیر داخلی متورم شدن رگ های درون كانال مقعدی می باشد و بواسیر خارجی در اطراف دهانه مقعد ایجاد می گردد. ممكن است هر دو حالت همزمان تشكیل شوند.

تصویر بواسیر(هموروئید) داخلی و خارجی

انواع بواسیر (هموروئید) داخلی درجه یک تا چهار،عکس بواسیر
    درجه بندی هموروئید براساس میزان بیرون زدگی آن از کانال مقعد انجام می شود. هرقدر این بیرون زدگی بیشتر باشد درجه ی آن نیز بالاتر است. اینکه هموروئید در چه سطحی قرار دارد بسیار حائز اهمیت است. پزشک براساس درجه هموروئید می تواند برای انتخاب شیوه درمان بیماری هموروئید تصمیم بگیرد. در ادامه می توانید تصاویر مربوط به درجات هموروئید را مشاهده نمایید.

تصویر بواسیر(هموروئید) درجه 1تصویر بالا عکس بواسیر داخلی درجه یك می باشد كه به هنگام تحركات روده به درون كانال مقعدی صعود میكند.

تصویر بواسیر یا هموروئید درجه دوتصویر فوق عکس بواسیر داخلی درجه دو است كه به هنگام حركات روده از مقعد خارج می شود و سپس دوباره به داخل باز می گردد.

تصویر هموروئید یا بواسیر درجه سه و چهارتصویر بالا نیز عکس بیرون زدگی بواسیر درجه سه و چهار را نشان می دهد. بواسیر درجه سه به هنگام حركات روده از مقعد خارج می شود و می بایست با انگشت به داخل برگردانده شود . بواسیر داخلی درجه چهار به طور كلی از سوراخ مقعد بیرون است.

بواسیرهای خارجی در زیر پوست و اطراف ناحیه مقعد قرار دارند و به دلیل وجود اعصاب زیاد در این ناحیه علاوه بر خونریزی دردناک هم هستند.
    گاهی بواسیرهای متورم بزرگتر شده و از اسفنکتر مقعدی بیرون میزنند. در این حالت ممکن است بتوان آنها را به شکل برآمدگی های پر از آب صورتی مشاهده کرد و به هنگام دفع دردناکتر میشوند.
    بواسیرها معمولا به داخل باز میگردند در غیر این صورت حتی میتوان آن ها را به آرامی به داخل فشار داد.
    در بواسیر خارجی ممکن است لخته خون ایجاد شده و رنگ آن به بنفش یا آبی تغییر پیدا کند که به آن ترومبوز گفته می شود. این مسئله برای فرد بیمار بسیار دردناک بوده و ممکن است احساس خارش شدید به همراه داشته باشد. حتی پس از رفع لخته، ممکن است کمی پوست اضافه باقی بماند اما باز هم احساس خارش وجود دارد.

علل
    می توان گفت که علت ابتلا به بیماری هموروئید ارثی است و افردی که سابقه این عارضه در خانواده آنها دیده شده باشد بیشتر مستعد این بیماری هستند.
    فشار زیاد به ناحیه پایینی راست روده به دلیل چاقی یا بارداری و یا بلند کردن یا هل دادن اجرام سنگین به هنگام فعالیت های روده ممکن است بر جریان خون این قسمت تاثیر گذاشته و منجر به تورم رگ ها شود. احتمال بروز این مشکل در افرادی که مدت زیادی می نشینند یا می ایستند بیشتر است.
    همچنین بوست یا اسهال مزمن میتواند منجر به این عارضه گردد. عطسه، سرفه و استفراغ ممکن است باعث حاد تر شدن شرایط گردند.
    پیشگیری
    برای پیشگیری از ابتلا به بواسیر راه های زیادی وجود دارد. بهتر است از استرس دور بمانید. این مسئله با تاثیر مخربی که بر دستگاه گوارش برجا می گذارد زمینه ابتلا به یبوست و به دنبال آن هموروئید را ایجاد می کند. هم چنین توصیه می کنیم از نگه داشتن مدفوع خود اجتناب کنید. موارد زیر به شما کمک می کند تا بتوانید از این بیماری در امان بمانید.

فیبر مصرف کنید: بهترین منبع فیبر سبزیجات، میوه ها، جو، آجیل، دانه و حبوبات هستند.
    آب بنوشید: از سفت شدن مدفوع جلوگیری میکند. میوه ها و سبزیجاتی که فیبر دارند نیز دارای آب هستند.
    ورزش کنید: پیاده روی به مدت نیم ساعت در روز به جریان خون و حرکات روده کمک میکند.
    روشهای درمان بواسیر (هموروئید)
    آیا ارتباطی بین هموروئید و نیروی جنسی و میل جنسی در زنان و مردان وجود دارد؟
    شاید عده ای تصور کنند، پاسخ این سوال منفی است و عروق سالم هیچ ارتباطی با میل جنسی ندارد، یا اینکه هموروئید بیماری داخل مقعدی و ارتباطی با میل جنسی در زنان و مردان نخواهد داشت. در صورتی که این تصور کاملا غلط بوده و میل جنسی و هموروئید با یکدیگر در ارتباط هستند. یکی از مهمترین علل ارتباط این دو موضوع یگانه بودن منشا اعصاب این قسمت از بدن است.

آمارها نشان داده مردان بعد از انجام درمان هموروئید، توانایی جنسی بهتری را تجربه می کنند، چرا که آزردگی اعصاب در این قسمت از بدن در آنها از بین رفته است، و بیماران رضایت جنسی بیشتری را از رابطه خود خواهند داشت. این موضوع بر روی زنان نیز اثرگذار است زیرا طبق تحقیقات به عمل آمده، زنان مبتلا نیز در طی رابطه جنسی آزردگی جنسی را احساس کرده و همین امر مانع از به ارگاسم رسیدن آنها می شود، که این موارد نیز بعد از عمل جراحی برطرف شده اند. این مشکلات در رابطه با شقاق حتی با علائم بیشتری نیز وجود دارد.

مصرف قرص ویاگرا مپکه بر توانائی جنسی بیشتر در مردان و یا اسپری سیل دونافیل در زنان تاثیر گذار است، می تواند در مبتلایان به هموروئید باعث بروز خونریزی شود. در صورتی که مصرف همین داروها در مبتلایان به شقاق اثرات مثبتی را به همراه خواهد داشت. ولی مصرف این داروها باید با مجوز پزشک باشد، زیرا می تواند منجر به ضایعات قلبی گردد .
    jarah.clinic

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    1
    تشکـر
    477
    تشکر شده 414 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

Lightbulb پاسخ : زایده یا گوشت اضافه روی مقعد

مقعد آن قسمت از دستگاه روده است که از کانال عضلانی لگن و اسفنکترهای مقعد عبور می کند. این دهانه نهایی است که از طریق آن مدفوع از بدن عبور می کند. در بزرگسالان، مقعد ۴ تا ۵ سانتی متر طول دارد. نیمه پایینی کانال مقعد دارای انتهای عصبی حساس است.

شکاف مقعد چیست چگونه ایجاد می شود؟

بیشتر شکاف های مقعد وقتی اتفاق می افتد که یک مدفوع بزرگ و سخت از اندازه مقعد بزرگتر شود و آنودرم ظریف را پاره کند.

در موارد کمتری، شکاف های مقعد به دلیل اسهال طولانی مدت، بیماری التهابی روده یا بیماری های مقاربتی که در ناحیه آنورکتال وجود دارد ایجاد می شود.

شکاف های حاد (کوتاه مدت) مقعد معمولاً سطحی و کم عمق است، اما شکاف های مزمن (طولانی مدت) مقعد ممکن است به طور عمیق تر گسترش یافته و گوشت اضافی مقعدی دیده شود.

آبسه مقعدی چیست؟

مجموعه ای متورم و دردناک از چرک در نزدیکی مقعد است. به دلیل دلایل نامشخص اکثر آبسه های مقعدی به سایر مشکلات سلامتی مربوط نمی شوند و خودبه خود به وجود می آیند.

آنها در یک غده مقعد کوچک سرچشمه می گیرند. بیش از نیمی از آبسه های مقعد در بزرگسالان جوان بین ۲۰ تا ۴۰ سال رخ می دهد و مردان بیشتر از زنان مبتلا می شوند.

اکثر آبسه های مقعد در نزدیکی دهانه مقعد واقع شده اند اما بندرت ممکن است در کانال مقعد عمیق تر یا بالاتر رخ دهد ، نزدیک به روده بزرگ یا اندام لگن.

بواسیر چیست و چگونه ایجاد می شود؟

معمولاً باعث ایجاد درد نمی شود. با این وجود، بعضی اوقات رگ های خونی در یک بواسیر کوچک در لبه دهان مقعد می توانند لخته شوند این ممکن است با یک دوره یبوست اسهال ایجاد شود.

هنگامی که ترومبوز رخ می دهد، بواسیر خارجی متورم، سخت و دردناک می شود، گاهی اوقات با ترشحات خونین.

علائم شقاق مقعدی

اگرچه هر چهار اختلال مقعد باعث نوعی ناراحتی مقعد یا درد می شوند، اما بسته به مشکل مقعد خاص، علائم دیگر متفاوت است.

برای شقاق مقعد، علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد در ناحیه مقعد، که اغلب به عنوان تیز، سوزش یا سوزش توصیف می شود و معمولاً با حرکت روده ایجاد می شود

خونریزی ملایم رکتال، به طور معمول مقدار کمی خون قرمز روشن با حرکت روده یا روی کاغذ توالت.

در مورد آبسه مقعد ، علائم شامل موارد زیر است:

یک توده محکم، ورم یا تورم در ناحیه مقعد یا اطراف آن، که ممکن است بزرگ شود.
    گاهی اوقات تب، لرز و احساس کلی بیمار دارد.
    برای فیستول مقعد ، علائم و علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد خفیف در اطراف مقعد، در محوطه ای که آبسه مقعد قدیمی یا به طور خود به خود تخلیه شده است، یا توسط پزشک جراحی باز شده است.
    تخلیه مداوم خون، چرک یا مخاط خاموش کننده از ناحیه مقعد.
    علائم آبسه مقعدی مکرر که ممکن است در صورت گرفتگی باز شدن خارجی فیستول ایجاد شود و آبسه قدیمی دوباره فعال شود.

در مورد هموروئید خارجی ، علائم و نشانه ها عبارتند از:

تورم محکم و معمولاً دردناک در دهان مقعد
    گاهی اوقات ترشحات خونریزی می شود، اگر سطح بواسیر شکسته شود.
    تشخیص مشکلات مقعدی به کمک پزشک

هنگامی که علائم خود را توضیح دادید، پزشک از شما در مورد تاریخچه پزشکی و شیوه زندگی خود سؤالاتی را مطرح می کندکه به ارزیابی مشکل مقعد شما کمک می کند.

بسته به علائم شما ، پزشک ممکن است در مورد این موارد سؤال کند:

عادت روده شما، به خصوص هرگونه سابقه یبوست
    سابقه پزشکی شما، از جمله سابقه بیماری های خونریزی، قسمت های خونریزی روده، بیماری التهابی روده
    بیماری های مقاربتی یا پرتودرمانی برای سرطان
    استفاده شما از داروهای بدون نسخه که ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد.
    آیا شما مقاربت مقعد را انجام می دهید یا سابقه آسیب در مقعد را دارید.
    در مرحله بعد، پزشک معاینه فیزیکی از شکم شما را انجام می دهد، و پس از آن معاینه خارجی از ناحیه مقعد شما و معاینه دیجیتال (انگشت) رکتال انجام می شود.

معمولاً پزشک شما نیز آنوسکوپی (قرار دادن یک ابزار لوله مانند به داخل مقعد را برای دیدن داخل کانال مقعد) و سیگموئیدوسکوپی (یک تلسکوپ کوتاه برای بررسی راست روده و روده بزرگ) انجام می دهد.

آیا مشکلات مقعدی به خودی خودحل می شوند؟

شقاق مقعد :
    شکاف های دردناک مقعد می تواند یک مشکل مکرر در افرادی باشد که از قسمت های مکرر یبوست رنج می برند.

خوشبختانه، شکاف های سطحی معمولاً با معالجه پزشکی به سرعت بهبود می یابند و بیشتر علائم در طی چند روز تا چند هفته از بین می روند.

آبسه مقعد:
    آبسه مقعدی گاهی به خودی خود تخلیه می شود، اگرچه برای ارزیابی مشکل همیشه پزشک مطمئن تر است.

اگر آبسه به خودی خود تخلیه نشود ، پزشک ممکن است آبسه را تزریق کرده و تخلیه کند.

پس از تخلیه آبسه، درد معمولاً بلافاصله بهتر می شود. آبسه مقعد حتی با درمان مناسب به یک فیستول مقعد تبدیل می شود.

فیستول مقعد :
    بدون درمان ، ممکن است یک فیستول مقعد به مدت طولانی مدت به مسدود شدن خون یا چرک ادامه یابد.

هموروئید خارجی :
    معمولاً بدن به آرامی لخته را در چنین بواسیر جذب می کند و درد و تورم به آرامی در طی یک روز از چند روز تا چند هفته از بین می رود.

با این حال، هنگامی که بسیار دردناک است ، پزشک شما می تواند لخته را از بین ببرد.

همچنین این فرآیند را می توان با استفاده از یک مکمل فیبر برای نرم کردن مدفوع و همچنین با گرفتن مایع مکرر آب گرم (“حمام سیتز”) تسریع کرد.

اگر بواسیر به طور غیرمعمول دردناک باشد ، پزشک ممکن است عمل جراحی محدودی را تحت بی حسی موضعی انجام دهد تا هموروئید لخته شود.

چگونه از مشکلات مقعدی پیشگیری کنیم؟

ممکن است با جلوگیری از یبوست بتوانید از شقاق مقعد جلوگیری کنید. برای این کار ، مدفوع خود را با افزودن تدریجی فیبر به رژیم غذایی خود ، و با نوشیدن ۶ تا ۸ لیوان آب در روز ، نرم کنید.

پودرهای مکمل فیبر در دسترس تجاری به خوبی کار می کنند.

اگرچه پیشگیری از انواع دیگر اختلالات مقعد همیشه ممکن نیست ، اما ممکن است شما با کاهش زیر خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهید:

استفاده از تکنیک های ملایم برای تمیز کردن ناحیه مقعد.
    با تغییر مکرر لباس زیر و استفاده از پودر برای جذب رطوبت، ناحیه مقعد را خشک نگه دارید.
    اگر مقاربت مقعد دارید همیشه از کاندوم استفاده کنید.
    هیچ وقت هیچ چیز خارجی را داخل روده وارد نکنید.
    درمان مشکلات مربوط به مقعد چگونه است؟

در ابتدا لازم است پزشک چهار اختلال مقعد را که در اینجا شرح داده شده است، تشخیص دهد. پس از تشخیص، بسته به اختلال خاص، ممکن است درمان شما شامل جراحی شود.

در صورت لزوم عمل جراحی ، پزشک از هر نوع بیهوشی مناسب استفاده می کند تا به شما در جلوگیری از احساس درد در این منطقه بسیار حساس کمک کند.

منبع:مشاوره جنسی
    امضای ایشان

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43291
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ورودی مقعد ی گوشت اضافی درامده و چند روز هست ک درد سوزش و‌خارش دارد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)