نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مشاوره طلاق

1967
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9532
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاوره طلاق

سلام
    خانمی هستم 34 ساله سه ساله ازدواج کردم با همسرم مشکل دارم میخوام راههای قانونی طلاق بدونم
    1- اگه من خونه ترک کنم برم خونه بابام جه حکمی دارد
    2-می تونم اذانت فرزندم بگیرم شاغلم
    3-ایشون دست بزنه داره و کتک میزنه می تونم بر علیش استفاده کنم
    4-نفقه نمی ده من خودم خرجی خونه رو میدم
    5-بیکارن و مقداری پول توی بانک داره که سودشو میگیره
    لطفا راهنمایی کنیدممنون میشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : حضانت فرزند

نقل قول نوشته اصلی توسط AM1355 نمایش پست ها
    سلام
    خانمی هستم 34 ساله سه ساله ازدواج کردم با همسرم مشکل دارم میخوام راههای قانونی طلاق بدونم
    1- اگه من خونه ترک کنم برم خونه بابام جه حکمی دارد
    2-می تونم اذانت فرزندم بگیرم شاغلم
    3-ایشون دست بزنه داره و کتک میزنه می تونم بر علیش استفاده کنم
    4-نفقه نمی ده من خودم خرجی خونه رو میدم
    5-بیکارن و مقداری پول توی بانک داره که سودشو میگیره
    لطفا راهنمایی کنیدممنون میشم
    اگر خونه رو ترک کردید میتونه برعلیه شما دادخواست عدم تمکین بده که باید برای دادگاه اثبات کنه

که در صورت مهیا بودن شرایط زندگی شما از زندگی سرباز زدید که در این مورد فقط نفقه شما قطع خواهد شد ...

در مورد حضانت باید دادگاه در مورد صلاحیت شوهرتون تصمیم گیری کنه ولی تا هفت سالگی پیش شماست

و بعد از اون به پدرش واگذار خواهد شد ...

مگر بچه رو در مقابل بذل مهریه بگیرید و این به قبول کردن شوهرتون هم بستگی داره ...(روش معمول خانم ها )

در مورد دست بزن داشتن اگر نامه پزشکی قانونی داشته باشید مورد عدم تمکین شما ممکنه از بین بره و حق رو به شما بدن

در مورد نفقه کارشناس نفقه باید بررسی کنه ...

در مورد مهریه هم روال خودش رو داره و باید پرداخت بشه حالا به هر طریقی شده نهایتا" با قسط بندی

وگرنه میتونه برای مرد حکم جلب و زندانی داشته باشه .. هم مهریه و هم نفقه

در ضمن در دادگستری منطقه و یا شهرتون میتونید به اداره ارشاد و معاضدت قضایی مراجعه کنید

و از مشاوره رایگان وکلای حاضر استفاده کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9532
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از همراهیتونایشون تعادل روحی نداره طوری که عصبانی میشه که هرچی دم دستشه میزنه و پرت می کنه حتی بچمو دو بار انداختش یک ساله است
    ولی نمی تونم ثابت کنم
    خونه که زندگی می کنیم مال منه شده که دعوا کنیم اون قهر می کنه و مگر با منت برگرده من می تونم از این قهرش استفاده کنم در این دوران نه زنگی نه تماسی و نه نفقه و خرجی میده

5. کاربران زیر از AM1355 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط AM1355 نمایش پست ها
    ممنون از همراهیتونایشون تعادل روحی نداره طوری که عصبانی میشه که هرچی دم دستشه میزنه و پرت می کنه حتی بچمو دو بار انداختش یک ساله است
    ولی نمی تونم ثابت کنم
    خونه که زندگی می کنیم مال منه شده که دعوا کنیم اون قهر می کنه و مگر با منت برگرده من می تونم از این قهرش استفاده کنم در این دوران نه زنگی نه تماسی و نه نفقه و خرجی میده
    سلام

فرخ خان ی سری توضیحاتو بهتون دادن....و با اجازشون بنده تکمیل میکنم

مواردی که شما ادعا کردین از مصادیق عسر و حرج هست که منجر به این میشه که شما حق داشته باشین طبق ماده1130قانون مدنی

تقاضای طلاق کنید.و طبق ماده 1115 و 1116 ق م.دعوای عدم تمکین علیه شما رد میشود...و نفقه به عهده شوهرتون خواهد بود

حضانت فرزندان شما بستگی ب سنشون(چه دختر چه پسر تا 7سالگی با مادر هست م 1169)و بعد ار 7سالگی با رعایت مصلحت کودک

به تشخیص دادگاه است.

مخارجی رو هم که شما کردین طبق ماده 30ق حمایت خانواده قابل مطالبه هست...

و اما ادله ای که شما با اون میتونین موارد عسر و حرج خودتون رو ثابت کنید.شهادت 2مرد.1مرد به انضمامم 2زن.تحقیق محلی.گواهی پزشکی

قانونی.پرونده پزشکی(اگر موجود هست)...

و برای شروع طبق م12 قانون حمایت خانواده مصوب 91 دادخواست طلاق رو باید به دادگاه خانواده محل اقامت خوانده یا خواهان تقدیم کنیید..

مستندات:
    ماده 1130 - در مورد زير زن مي تواند به حاكم شرع مراجعه و تقاضاي طلاق نمايد در صورتي كه براي محكمه ثابت شودكه دوام زوجيت موجب عسر و حرج است مي تواند براي جلوگيري از ضرر و حرج زوج را اجبار به طلاق نمايد و در صورت ميسر نشدن به اذن حاكم شرع طلاق داده مي شود. ( اصلاحي 8/10/61 )
    تبصره - عسر و حرج موضوع اين ماده عبارت است از به وجود آمدن وضعيتي كه ادامه زندگي را براي زوجه با مشقت همراه ساخته و تحمل آن مشكل باشد و موارد ذيل در صورت احراز توسط دادگاه صالح از مصاديق عسر وحرج محسوب مي گردد :
    1- ترك زندگي خانوادگي توسط زوج حداقل به مدت شش ماه متوالي و يا نه ماه متناوب در مدت يك سال بدون عذر موجه .
    2- اعتياد زوج به يكي از انواع مواد مخدر و يا ابتلاء وي به مشروبات الكلي كه به اساس زندگي خانوادگي خلل وارد آورد و امتناع يا عدم امكان الزام وي به ترك آن در مدتي كه به تشخيص پزشك براي ترك اعتياد لازم بوده است .
    در صورتي كه زوج به تعهد خود عمل ننمايد و يا پس از ترك ، مجددا" به مصرف موارد مذكور روي آورده ، بنا به درخواست زوجه ، طلاق انجام خواهد شد .
    3- محكوميت قطعي زوج به حبس پنج سال يا بيشتر .
    4- ضرب و شتم يا هرگونه سوء استفاده مستمر زوج كه عرفا" با توجه به وضعيت زوجه قابل تحمل نباشد .
    5- ابتلاء زوح به بيماري هاي صعب العلاج رواني يا ساري يا هر عارضه صعب العلاج ديگري كه زندگي مشترك را مختل نمايد .
    موارد مندرج در اين ماده مانع از آن نيست كه دادگاه در ساير مواردي كه عسر و حرج زن در دادگاه احراز شود ، حكم طلاق صادرنمايد .
    ( اين تبصره در تاريخ 3/7/1379 الحاق شده است )

ماده 1115 - اگربودن زن باشوهردريك منزل متضمن خوف ضرربدني يامالي ياشرافتي براي زن باشدزن مي تواندمسكن عليحده اختياركندودرصورت ثبوت مظنه ضررمزبورمحكمه حكم بازگشت به منزل شوهرنخواهددادومادام كه زن در بازگشتن به منزل مزبورمعذوراست نفقه برعهده شوهرخواهدبود.

ماده 1116 - درموردماده فوق مادام كه محاكمه بين زوجين خاتمه نيافته محل سكناي زن به تراضي محكمه باجلب نظراقرباي نزديك طرفين منزل زن رامعين خواهدنمودودرصورتي كه اقربائي نباشدخودمحكمه محل مورداطمينان رامعين خواهدكرد.

ماده 1169 - براي حضانت و نگهداري طفلي كه ابوين او جدا از يكديگر زندگي مي كنند ، مادر تا
    سن هفت سالگي اولويت دارد و پس از آن با پدر است .
    تبصره - بعد از هفت سالگي در صورت حدوث اختلاف ، حضانت طفل با رعايت مصلحت كودك به
    تشخيص دادگاه مي باشد.
    ماده۱۲ق ح- در دعاوی و امور خانوادگی مربوط به زوجین، زوجه می‌تواند در دادگاه محل اقامت خوانده یا محل سک و نت خود اقامه دعوی کند مگر در موردی که خواسته، مطالبه مهریه غیرمنقول باشد.

ماده۳۰ ق ح- در مواردی که زوجه در دادگاه ثابت کند به امر زوج یا اذن وی از مال خود برای مخارج متعارف زندگی مشترک که برعهده زوج است هزینه کرده و زوج نتواند قصد تبرع زوجه را اثبات کند، می‌تواند معادل آن را از وی دریافت نماید.

موفق باشید

7. 3 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9532
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشاوره طلاق

ممنون ار زاهنمایی تون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد