نمایش نتایج: از 1 به 32 از 32

موضوع: پرخاشگری همسر

3526
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

Question پرخاشگری همسر

مقدمه :
    با سلام خدمت شما :
    بنده مدت 6 سال هست که ازدواج کردم و دو ساله که بابا شدم و خداوند یه پسر خوشگل و سالم بهمون داده . من تو زندگی مشترکم با همسرم مشکلاتی داشتم که بعد از مراجعه به روانشناسان متعدد متوجه شدیم که بنده باید پرخاشگری و عصبانیتم رو کنار میذاشتم و همسرم زودرنجی و حساسیت بسیار بالاش رو ( به گونه ایی بود که تمامی روانشناسها تاکیید کردن که همسرم بیش از اندازه به مسائل جزیی شاخ و برگ میده). ابتدا خانمم دوری از مادرش رو بهونه میکرد و میگفت اگر نزدیک مادرم باشم خوب میشم . من زیر قرض رفتم و منزل رو به بالای شهر بردم و خداروشکر از این بابت ضرر نکردم و خودمم به آرامش مطلوبی رسیدم . منتهی خانم هنوز مشکلاتش رو کنار نذاشته و هنوز هم مثل قبل بهونه گیری و حساسیتش رو داره . من چندین بار بهش متذکر شدم که زندگی رو اینقدر سخت نگیر و به چیزهای پیش پا افتاده حساس نشو و بذار زندگی بهتر از اینی که هست بشه . به طور مثال بنده فوق العاده شوخ و پر انرژی هستم و دوست دارم طرفمم همینطور باشه ؛ منتهی خانمم همیشه میگه من مشکلی ندارم تو ایراد داری ؛ بعضی وقتها تو تنهاییمون پیش میاد که ضرب المثل اشتباهی میگه یا سوتی میده من با خنده میگم با این ضرب المثل گفتنت قدمت چند هزار ساله ضرب المثل ایران رو بردی زیر سوال ؛ کاملا با خنده و لحن شوخی میگم . یهو به شدت ناراحت میشه و شروع میکنه به پرخاش کردن که تو فقط خوش میاد منو مسخره کنی . در صورتی که در جمع ازش تعریف میکنم و همه به شوخی بهم میگن شیرین عسل . با این روالی که داریم زندگیم خیلی کسل کننده شده و هرچی تلاش میکنم انگار به در بسته میخورم. به بخاطر این مسائل بنده مدت 5 ماه میشه که یک خانم بیوه شهرستانی رو صیغه کردم به صورت تلفنی در ارتباط هستم ؛ ایشون از همسرش جدا شده و هم اکنون خونه ی پدرش زندگی میکنه . هیچ وقت نشد که بنده رو از زندگی با خانمم سرد کنه و همیشه بهم انرژی مثبت میداد که پای زندگیم بمونم . ایشون هم بخاطر اینکه دختر کوچیک داشت نمیخواست ازدواج کنه و بخاطر همین با من به صورت تلفنی در ارتباطه .

(در ضمن بنده 29 سالمه و فوق دیپلم دارم و شغلم آزاده و خداروشکر درآمد نسبتا خوبی دارم. و این نکته رو بگم که هم خودم هم همسرم کاملا حس میکنیم که بنده نسبت به قبل خیلی آرامتر شدم و پرخاشگری و عصبانیتم تقریبا به 20٪ رسیده .)

سوال : من خسته شدم از زندگی که مدام باید به طرف بگم که چی میخواهم و به چی علاقه دارم . بخدا اگر پسرم نبود تمایلی به زندگی با همسرم نداشتم . لطفا کمکم کنید...

اگر سوالم تکراری هست یا در قسمت مناسبی مطرح کردم پوزش می طلبم.
    ویرایش توسط محمد مهدی : 12-18-2014 در ساعت 01:26 PM

2. 3 کاربران زیر از محمد مهدی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : لطفا کمکم کنید...

نه خیر

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9718
    تشکـر
    79
    تشکر شده 214 بار در 117 پست
    میزان امتیاز
    10

ازدواجتون عاشقانه بود یا خانواده هاتون برای هم انتخابتون کردند؟مگه تو دوران عقد همو نشناختید؟عادت های همو نفهمیدید؟
    امضای ایشان
    .:: M:R NIRO NAJA ::.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بنده خودم یکی از مخالفین صیغه ی مردان متاهل هستم ؛ اما بخدا افسرده شدم و ادای آدمهای خوشحال رو در میارم . نه راه رفت دارم نه راه برگشت

6. کاربران زیر از محمد مهدی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    تشکر شده 940 بار در 563 پست
    میزان امتیاز
    11

میشه یه جوری بهش بفهمونید که اگه تغییر نکن نکنه ممکنه شما ب یه زن دیگه تو زندگیتون نیاز داشته باشین?!

من از تموم زندگی...
    خدارو بالا سر دارم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نه ما قبل ازدواج هم با هم دوست بودیم ؛ بی انصافیه اگر بگم خانم خیلی بده ؛ اما این حساسیت و زود رنجی و ( سرد بودنش) داره انرژیمو برای ادامه ی مسیر میگره . ببینید شما هرچقدر هم که با یکی در ارتباط باشین تا زیر یک سقف نرین اخلاق واقعی طرفتون رو متوجه نمیشین . ما عاشق هم بودیم و قبل ازدواج مشکلات بسیاری داشتیم که بیشتر مربوط به خانواده ها بود . خانمم بیشتر طرف خانواده اش رو میگرفت و میگفت من نمیتونم رو حرفشون حرف بزنم . اما بعد عقد تصمیم گیرنده خودمونیم

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه اسمان نمایش پست ها
    میشه یه جوری بهش بفهمونید که اگه تغییر نکن نکنه ممکنه شما ب یه زن دیگه تو زندگیتون نیاز داشته باشین?!

من از تموم زندگی...
    خدارو بالا سر دارم
    بهش به صورت خیلی محتاطانه گفتم که بابا ما جونیم چرا اینقدر زندگیم رو سر چیزهای بی ارزش باید خراب کنیم . اما ایشون جونی رو به معنای هرزگی و لا ابالی گری میدونه . متاسفانه خانواده و بستگان من بی حجاب هستن و خانواده ایشون مذهبی ؛ ولی چون خودم تقریبا مذهبی هستم تا حرف از جونی میزنم بهم میگه به دردت همون فامیلات میخورن نه من

10. کاربران زیر از محمد مهدی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

ایشون چجوری بشه میتونن شاد بشن؟حساسیتاشون فقط در رابطه با شماست یا با بقیه هم اینجوری ان؟

من از تموم زندگی...
    خدارو بالا سر دارم

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9852
    تشکـر
    12
    تشکر شده 24 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد مهدی نمایش پست ها
    مقدمه :
    با سلام خدمت شما :
    بنده مدت 6 سال هست که ازدواج کردم و دو ساله که بابا شدم و خداوند یه پسر خوشگل و سالم بهمون داده . من تو زندگی مشترکم با همسرم مشکلاتی داشتم که بعد از مراجعه به روانشناسان متعدد متوجه شدیم که بنده باید پرخاشگری و عصبانیتم رو کنار میذاشتم و همسرم زودرنجی و حساسیت بسیار بالاش رو ( به گونه ایی بود که تمامی روانشناسها تاکیید کردن که همسرم بیش از اندازه به مسائل جزیی شاخ و برگ میده). ابتدا خانمم دوری از مادرش رو بهونه میکرد و میگفت اگر نزدیک مادرم باشم خوب میشم . من زیر قرض رفتم و منزل رو به بالای شهر بردم و خداروشکر از این بابت ضرر نکردم و خودمم به آرامش مطلوبی رسیدم . منتهی خانم هنوز مشکلاتش رو کنار نذاشته و هنوز هم مثل قبل بهونه گیری و حساسیتش رو داره . من چندین بار بهش متذکر شدم که زندگی رو اینقدر سخت نگیر و به چیزهای پیش پا افتاده حساس نشو و بذار زندگی بهتر از اینی که هست بشه . به طور مثال بنده فوق العاده شوخ و پر انرژی هستم و دوست دارم طرفمم همینطور باشه ؛ منتهی خانمم همیشه میگه من مشکلی ندارم تو ایراد داری ؛ بعضی وقتها تو تنهاییمون پیش میاد که ضرب المثل اشتباهی میگه یا سوتی میده من با خنده میگم با این ضرب المثل گفتنت قدمت چند هزار ساله ضرب المثل ایران رو بردی زیر سوال ؛ کاملا با خنده و لحن شوخی میگم . یهو به شدت ناراحت میشه و شروع میکنه به پرخاش کردن که تو فقط خوش میاد منو مسخره کنی . در صورتی که در جمع ازش تعریف میکنم و همه به شوخی بهم میگن شیرین عسل . با این روالی که داریم زندگیم خیلی کسل کننده شده و هرچی تلاش میکنم انگار به در بسته میخورم. به بخاطر این مسائل بنده مدت 5 ماه میشه که یک خانم بیوه شهرستانی رو صیغه کردم به صورت تلفنی در ارتباط هستم ؛ ایشون از همسرش جدا شده و هم اکنون خونه ی پدرش زندگی میکنه . هیچ وقت نشد که بنده رو از زندگی با خانمم سرد کنه و همیشه بهم انرژی مثبت میداد که پای زندگیم بمونم . ایشون هم بخاطر اینکه دختر کوچیک داشت نمیخواست ازدواج کنه و بخاطر همین با من به صورت تلفنی در ارتباطه .

(در ضمن بنده 29 سالمه و فوق دیپلم دارم و شغلم آزاده و خداروشکر درآمد نسبتا خوبی دارم. و این نکته رو بگم که هم خودم هم همسرم کاملا حس میکنیم که بنده نسبت به قبل خیلی آرامتر شدم و پرخاشگری و عصبانیتم تقریبا به 20٪ رسیده .)

سوال : من خسته شدم از زندگی که مدام باید به طرف بگم که چی میخواهم و به چی علاقه دارم . بخدا اگر پسرم نبود تمایلی به زندگی با همسرم نداشتم . لطفا کمکم کنید...

اگر سوالم تکراری هست یا در قسمت مناسبی مطرح کردم پوزش می طلبم.
    باسلام
    ایاواقعابه دلیل روحیه حساس همسرتان هست که حوصله زندگی ندارید؟!!
    برادرعزیزاکثرزن هااین روحیه لطیف وحساس رودارن وخیلی زودنارحت میشن واگه نشن این بیانگرارتباط زیادزنان بامردان وپررویی زنان هست من واقعانفهمیدم به جای اینکه خوشحال باشیدهمسری سالم داریدخسته اید خب بهش بیش ترمحبت کن اینجوری میفهمه چقددوسش داری وبیش ترباشوخی هات کنارمیاد اگه برات مقدورهست مسافرت وپیاده روی دونفره خیلی موثر,,یکی ازدلایلی که باعث میشه زنان تحرکات جدی درمقابل شوخی های مردان انجام دهندروحیه لطیف واحساس بی ارزش بودن درمقابل مردرویاهایشان است پس بهترین روش محبت بیش ترهست تااطمینان بیش ترحاصل شود درضمن بخاطرکودکتان هم که شده ازصیغه بپرهیزیدچراکه هرزنی تابه مشکل مالی برخوردباتهدیدشماخیلی مشکلات میتونه ایجادکنه
    یاحق

13. کاربران زیر از رضاعلوی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ایشون چجوری بشه میتونن شاد بشن؟حساسیتاشون فقط در رابطه با شماست یا با بقیه هم اینجوری ان؟

من از تموم زندگی...
    خدارو بالا سر دارم
    تا زمانیکه انتقاد نکنم و بگم همه چیز خوبه و هیچ مشکلی نیست . به نظرم با بقیه هم تا حدودی مشکل دارن و بیشتر حساسیت شون رو رفتار بنده است ؛ مشاوری میگفت این از علاقه زیاد بین شماست که رو هم حساسین ؛‌اما به نظرم این حساسیت داره کار دستمون میده . مثلا اگر موقع برگشتن خونه 10 دقیقه دیر کنم . مکافاتی داریم با هم که چرا دیر کردی و تا صبح باید دلیل بیارم که بابا ترافیک بوده . در ضمن نسبت به رفتار من با خانواده ام خیلی حساسه و کوچکترین کمک مالی من به خانواده ام رو محکوم میکنه و نمیذاره کمکی کنم .

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

بنظر منم ارتباطتتون رو قطع کنین و همان زمان با اون خانم بودن رو صرف همسرتون و محبت کردن اون ب رشای مختلف بکنین.بالاخره باید بتونین ب همسرتون این اطمینان رو بدین که مسخرش نمیکنید.یه خورده مراعاتم لازمه.ارتباطو قطع کنین که با این کارتون ب سه تا زندگی و پنج نفر کمک کرده باشین.

من از تموم زندگی...
    خدارو بالا سر دارم

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رضاعلوی نمایش پست ها
    باسلام
    ایاواقعابه دلیل روحیه حساس همسرتان هست که حوصله زندگی ندارید؟!!
    برادرعزیزاکثرزن هااین روحیه لطیف وحساس رودارن وخیلی زودنارحت میشن واگه نشن این بیانگرارتباط زیادزنان بامردان وپررویی زنان هست من واقعانفهمیدم به جای اینکه خوشحال باشیدهمسری سالم داریدخسته اید خب بهش بیش ترمحبت کن اینجوری میفهمه چقددوسش داری وبیش ترباشوخی هات کنارمیاد اگه برات مقدورهست مسافرت وپیاده روی دونفره خیلی موثر,,یکی ازدلایلی که باعث میشه زنان تحرکات جدی درمقابل شوخی های مردان انجام دهندروحیه لطیف واحساس بی ارزش بودن درمقابل مردرویاهایشان است پس بهترین روش محبت بیش ترهست تااطمینان بیش ترحاصل شود درضمن بخاطرکودکتان هم که شده ازصیغه بپرهیزیدچراکه هرزنی تابه مشکل مالی برخوردباتهدیدشماخیلی مشکلات میتونه ایجادکنه
    یاحق
    آقا رضا در خصوص فرمایشات شما ؛ بنده طبق دستور مشاورم جمعه رو اختصاص دادم به خانواده و میریم بیرون . جاش مهم نیست یه هفته یه رستوران شیک و گرون قیمت میریم ؛ یه هفته هم شاید بریم فلافلی چهارراه گلوبندک ؛ منتهی ایشون عادت دارن که نیمه خالی لیوان رو ببیند و بگن : تو همش عادت داری بریم تو ترافیک گیر کنیم و خیابون گردی کنیم . میگم باشه بریم پیاده روی ؛ سری بعد که میریم پیاده روی میگه ادعامون میشه بچه تهرانیم هیچ رستوران تهرانم بلد نیستیم . میگم بابا تکلیف منو مشخص کن مگه میشه از غرب تهران بری شرق اما تو ترافیک نباشی و رستوران دلخواهت رو هم پیدا کنی؟

اینطور نیست که همیشه بیرون رفتن ما با ناراحتی ختم بشه ؛ اما بیشتر اوقات یا با دلخوری بوده یا عدم رضایت خانم .هر وقتم که میگم شما بگو کجا بریم میگه شما راننده ای شما بگو کجا بریم . حتی بهش گفتم تو طول هفته بگرد ادرس رستورانهایی که دوست داری رو پیدا کن تا آخر هفته بریم ؛ اما اینکارو نمیکنه

17. کاربران زیر از محمد مهدی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9817
    تشکـر
    0
    تشکر شده 26 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام .من سوال شما را ديدم . احتمالا خانم شما فردي درون گرا مي باشد و شما برون گرا . اين چيز بدي نمي باشد .البته شما بايد چند كار انجام دهيد تا انشاء الله مشكلاتتان حل شود .
    1 - زماني كه خانم شما در هر صورت اشتباه مي كند به روي ايشان اصلا نياوريد .
    2 - سعي كنيد به او بفهمانيد كه در زندگي شما چقدر موثر است .
    3 - هيچ وقت سر چيزهاي بيهوده اشتباهات يكديگر را به رخ همديگر نكشيد.
    4 - سعي كنيد با هم بيشتر بيرون رويد .
    5 - محبت به خانمتان بيشتر كنيد.
    يک رابطه خوب شامل احترام و محبت متقابل به خويشتن و ديگران است و اين دو احتمالا مهم ترين کيفيات رابطه خوب در دراز مدت است .

نکته
    روابط خوب به معني تماس و نزديکي دايم و توافق و مشارکت کامل و مستمر و همسان در همه چيز و همه وقت نيست و در صورت وجود انتظاراتي از اين رده روابط به زودي خسته کننده و خفقان آور مي شود و رو به خاموشي مي گذارد .

نکته
    در جستجوي شخص مناسب و درست و حسابي بودن کاري مهمل و بدون معني و باطل است . چيزي با نام شخص درست و حسابي وجود ندارد مگر آن که در وحله اول شما با شخص خود مناسب و درست و حسابي باشيد .

نکته
    پاسخ به کشف زندگي , خود در گروي کشف خويشتن است .

نکته
    اولين راز جلب نظر ديگران و اين که ما را دوست بدارند اين است که بر حسن ظن آن ها نسبت به خودشان بيفزاييم .

نکته
    براي جلب نظر ديگران و معطوف ساختن علاقه و توجه ايشان بايد کار يا چيزي از آن ها بخواهيم که مي دانيم مورد علاقه و توجهشان است .

نکته
    براي هر شخص , آرزوها , مشکلات و احتياجات خودش بيش از هر چيز ديگر در نظرش اهميت و ارش دارد . از اين جهت در موقعي که شما قسمتي از اين احتياج را برآورده مي سازيد , بهمان اندازه در طرف نفوذ مي کنيد .

نکته
    گاه نگارش يادداشت و نامه هاي نيکو , اهداي هديه اي مناسب , تهيه و تقديم کتاب با مضموني جذاب تاييد و تکريم ويرگي هاي مثبت و تلاش هاي ارزشمند فرد در حضور جمع هاي مطلوب و مناسب موثرتريين پيام رابطه محبت آميز باشد .

نکته
    اتخاذ روش مناسب و موثر در برقراري ارتباط و حفظ رابطه هاي زيبا و خوشايند با ديگران از اصلي ترين عوامل برقراري و استمرار يک ارتباط پويا و سازنده است .

نکته
    زن و شوهر بايد نقش خود را دربهبود رابطه مورد تاييد قرار داده و از سرزنش يکديگر خودداري کنند .

نکته
    در يک زندگي زناشويي موفق , با دوام و توام با رضايت خاطر , زن و شوهر به يکديگر احترام مي گذارند .

نکته
    زوج هاي موفق نسبت به يکديگر بردبار هستند .

نکته
    واضح و شمرده سخن بگوييد , به طوري که طرف مقابل , انتقاد شما و دليل مطرح کردند را بفهمد.

نکته
    موضوع را کش ندهيد و انتقاد را به سخنراني تبديل نکنيد ؛ زيرا شنونده بي حوصله توجهي به آن نمي کند .

نكته
    وقتي بتوانيد اعتماد زن را به خود جلب كنيد و برايش ارزش و بهاء قايل شويد او كم كم دريچه قلبش را به روي شما باز مي كند و متقابلا براي شما ارزش قايل مي شود .

نكته
    زن ها به دنبال آرزوهاي بزرگ و گاهي هم محال هستند و دوست دارند در يك عالم رويايي زندگي كنند و بيشتر تفكرات عاشقانه در سر مي پرورانند و بيش از مردان علاقه مند به موسيقي هستند و اين نشات گرفته از روح لطيف زن است..

نكته
    بهترين زماني را كه مي توانيد نظر زن را به سوي خود جلب كنيد وقتي است كه با او همدلي مي كنيد و او را مورد نوازش قرار مي دهيد .

نكته
    زن ها به كارهاي كوچك بيشتر اهميت نشان مي دهند بر خلاف مردها كه براي كارهاي كوچك اهميت قايل نيستند .

نكته
    زن ها دوست دارند كه از خود و استعداد هايي كه دارند تعريف كنند از اين رو توقع دارند اطرافيان زمينه و محيطي را برايشا ن به وجود آورند تا بتوانند به راحتي از خود تعريف و تمجيد كنند.

نكته
    زن ها به قيافه و زيبايي خود اهميت مي دهند و سعي مي كنند خود را زيباتر در نظر شوهرشان جلوه دهند و از اين رو به لباس و وسايل شخصي خود توجه خاصي دارند .

نكته
    تعريف از زيبايي و جمال زن سبب افزايش محبت زن نسبت به شما مي شود .

نكته
    زن بسيار علاقه مند است كه همسرش از آرايش او تعريف كند و به او بگويد از چه آرايشي استفاده كند .
    نكته
    غالب زن ها در انجام امور منزل و براي تربيت فرزندان خود اهميت بسزايي قيل هستند.

نكته
    زن ها دوست دارند وقتي ماجرايي را تعريف مي كنند آن را با تمام جزئياتش بيان كنند و احساس مي كنند به اين وسيله نظر مخاطب شان را بيشتر به سوي خود مي توانند جلب كنند .

نكته
    زن براي كسي كه حرف هايش را گوش مي كند و به سخنانش اهميت مي دهد ارزش قيل است .

نكته
    زن وقتي به خانه شوهر مي آيد تمام اميد و عشقش را به دست او مي سپارد و او را تنها تكيه گاه و پشتيبان خود مي داند از اين رو وابستگي وافري به او پيدا مي كند و انتظار دارد همسرش او را مورد احترام قرار دهد و به او توجه كند ولي وقتي با رفتار سرد همسرش روبه رو مي شود احساس ترس مي كند .

نكته
    زن وقتي خسته است بهترين طريقي كه مي توان خستگي را از او دور كرد زماني است كه او را مورد نوازش خود قرار مي دهيد .

نكته
    زن ها خيلي دير به كسي دل مي بندند و پس از دل بستن احساس مي كنند كه تنها آن شخص است كه مي تواند خواسته هايشان را برآورده كند .

نكته
    زن ها نسبت به مردها بيشتر جنب و جوش دارند از اين رو سعي مي كنند در كارهاي مختلف دخالت كنند و به اين وسيله مي خواهند توانايي هايشان را نيز بيان دارند و خيلي دوست مي دارند كه ديگران نيز نسبت به كارهايشان اظهار نظر كنند البته اظهار نظري كه مطابق با ميل شان باشد.

نكته
    زن ها در مشاجره با شوهرشان سريعا نسبت به او كينه پيدا مي كنند و از انتقام گرفتن لذت مي برند.

نكته
    زن ها به زيور آلات وسايل آرايش و طبيعت سبز علاقه وافري دارند .

نكته
    چيزي كه بيش از هر امر ديگري براي زن اهميت دارد اين است كه مورد تكريم و احترام مرد قرار گيرد از او به عنوان بهترين يار در زندگي ياد كند و از فداكارهاي او در زندگي تجليل نمايد

نكته
    زن ها بر خلاف مردها وقتي خسته مي شوند بيش از حد معمول حرف مي زنند و سعي دارند كه با حرف زدن وقت خود بگذارنند.

نكته
    زن بسيارحساس و زود رنج هستند و گاهي يك حرف نامربوط مرد مي تواند تا مدت ها ديد منفي زن را نسبت به او دنبال داشته باشد.

نكته
    زن فطرتا حساس و زود رنج است از اين رو بيش از مردها نيازمند مهر و محبت است و مرد بايد توجه داشته باشد وقتي به همسرش ابراز محبت مي كند بكوشد تا اين محبت را حفظ كند و افزايش دهد .

نكته
    زن ها وقتي مورد انتقاد و سرزنش اطرافيان خود قرار مي گيرند به شوهرشان بيشتر علاقه نشان مي دهند و سعي مي كنند از او به عنوان مامن و پناهگاه خود استفاده كنند .

نكته
    زن وقتي احساس امنيت نكند و يا از جانب مرد مورد سرزنش يا تهديد قرار بگيرد گوشه گيري مي كند و سپس از حل مشكل دوباره به حال عادي خود باز مي گردد.

نكته
    تجليل از فداكارهاي زن سبب مي شود كه او احساس افتخار كند و بيش از گذشته به شما وابسته شود .

نكته
    زن ها وقتي مي خواهند شوهرشان را سرزنش كنند از سخنان كنايه آميز استفاده مي كنند.

نكته
    يكي از طرف افزايش محبت زن نسبت به مرد اين است كه شما به رويدادهاي مهم زندگي مشترك خود توجه كنيد . مثل ( روز تولد همسرتان و سالروز ازدواجتان و يا ... )

نكته
    براي جلب نظر همسرتان بايد از علايق او نسبت به چيزهاي مختلف آگاه شويد و سپس سعي در بر آورده ساختن آن نماييد .

نكته
    وقتي از سركار به خانه مي آييد با رويي گشاده با همسرتان رو به رو شويد و به او خسته نباشيد بگوييد.

نكته
    درموقع صرف غذا از دست پخت همسرتان و خوشمزه بودن غذا تعريف كنيد .

نكته
    در موقع صرف غذا از دست پخت همسرتان وخوشمزه بودن غذا تعريف كنيد .

نكته
    وقتي همسرتان از مشكلاتش براي شما سخن مي گويد سعي كنيد خود را نيز در مشكلش شريك بدانيد و با اشتياق به حرف هايش گوش دهيد .

نكته
    در موقعي كه همسرتان ناراحت است و با شما درد دل مي كند به حرف هايش گوش كنيد ولي فورا راه حل ارائه ندهيد زيرا ارئه راه حل سبب مي شود كه همسرتان احساس حقارت كند .

نكته
    بهترين شنونده براي همسرتان باشيد .

19. کاربران زیر از moshaverbashoma بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    فکر میکنم مخالفتتون با صیغه کردن مردان متاهل در حد حرف هست. اگه واقعا مخالف بودید این کارو نمیکردید. بهرحال نمیخوام سرزنشتون کنم. الان شما باید چند کارو انجام بدید: 1- رابطه خودتون رو با اون خانم بطور کامل قطع کنید. شما نباید بجای حل کردن مشکلتون ازش فرار کنید و یه مشکل دیگه به اون اضافه کنید.
    2- دلیل حساس شدن خانمتون رو پیدا کنید. باهاش حرف بزنید و ببینید از چی ناراحته و مشکلشون رو برطرف کنید. حساس بودن ایشون میتونه بخاطر خیلی چیزا باشه، مثل کمبود محبت، نارضایتی از وضعیت اقتصادی یا اجتماعی شما و خودشون. تنها بودن و احساس غیرمفید بودن. ممکنه مثلا توقع داره که شما در بزرگ کردن فرزندتون بهشون کمک کنید ولی شاید شما کمکی نمی کنید. خلاصه اینکه هرچیزی میتونه علتش باشه . سعی کنید آرامش خودتون رو حفظ کنید. و با ایشون صحبت کنید و ریشه یابی کنید این مشکلو.
    بازم تاکید میکنم رابطه خودتونو با اون خانم قطع کنید و به مشکلات خودتون اضافه نکنید.
    این نظر من بود به عنوان کاربر سایت. منتظر جواب مشاورین سایت باشید.
    ببینید حساسیت و زودرنجی ایشون به نظرم به خاطر نوع تربیتی بوده که ایشون در خانواده شون داشتن ؛ به نظرم چون خانواده شون خیلی ایشون رو لوس بار آوردن ایشون در زندگی خودشون هم نمیتونن با واقعیت ها زندگی کنند . محل کارم نزدیک خونه پدرمه و بنده ناهار میرم اونجا ؛ اما ایشون مخالف رفتن من به خونه مادرم بود و مدام منو تحریک میکرد که تو میری تا اونا بهت بگن چیکارکن و چیکار نکن .بنده بهش گفتم که اگر ناراحتی ناهار درست کن ببرم مغازه ؛ اما ایشون اینکارو نکرد . حالا شما جای پدر و مادرم بودین ناراحت نمیشدین که خونه نزدیک باشه و من غذای بیرون رو بخورم ، آیا نرفتن من منجر نمیشد که خانواده ام فکر کنن همسرم از ارتباط من با اونا راضی نیست و باعث بروز کدورت بشه؟ در مورد نوع رفتار من در منزل ؛ بنده با اینکه شغل پر استرسی دارم (بخاطر تماس های بسیار مشتری و کار یدی بودن) خسته میشم ؛ اما هیچ وقت خستگیم رو خونه نیاوردم و تا حد توانم با همسرم صحبت میکنم و با بچه ام بازی میکنم . مثلا بچه ام رو حمام میبرم و پوشکش رو عوض میکنم . شبهایی که بی خواب میشه باهاش بازی میکنم تا مادرش بخوابه . همه ی اینکارها رو به اندازه ی معقول انجام میدم . بدون اینکه خانمم بگه خودم داوطلبانه انجام میدم

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9817
    تشکـر
    0
    تشکر شده 26 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

ببينيد در زمان حال نه شما مي توانيد عوض شويد و نه همسرتان .چون شخصيت هر دوي شما شكل گرفته .براي يك زندگي شاد بهتر است باهم و در كنارهم به تفاهم برسيد .عشق اين نيست كه در چشم همديگر نگاه كنيد بلكه اين است به يك سو نگاه كنيد .شما و همچنين همسرتان بايد باهم ديگر كنار آمده وگرنه در غير اين صورت دچار مشكل خواهيد شد و نه ايشان بلكه با هر زن ديگر ي ممكن چنين مشكلي پيش بيايد .
    موفق و سرفراز باشيد .

22. کاربران زیر از moshaverbashoma بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بنظر منم ارتباطتتون رو قطع کنین و همان زمان با اون خانم بودن رو صرف همسرتون و محبت کردن اون ب رشای مختلف بکنین.بالاخره باید بتونین ب همسرتون این اطمینان رو بدین که مسخرش نمیکنید.یه خورده مراعاتم لازمه.ارتباطو قطع کنین که با این کارتون ب سه تا زندگی و پنج نفر کمک کرده باشین.

من از تموم زندگی...
    خدارو بالا سر دارم
    ممنونم ؛ انشالله با کمک دوستان این کارو انجام میدم ؛ اینو بدونین من خیلی صبور هستم و تا کارد به استخونم نرسه دست به کاری نمیزنم . چشم به فرمایشات شما عمل میکنم

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : پرخاشگری همسر

موفق باشین. ان شالله.منتظر خبرای خوبتون میمونیم.

من از تموم زندگی...
    خدارو بالا سر دارم

25. کاربران زیر از ملکه اسمان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست من
    از جمله " تا وقتی که زیر یک سقف نباشید نمیفهمید طرف مقابلتون چجوریه " یکی شکه شدم
    واقعا جمله زیبایی بود

متاسفانه تو کشور ما معقوله ی انعطاف پذیری تعریف نشده
    شما آدم انعطاف پذیری بودید که به گفته های مشاورتون عمل کردید و کمی از مشکلات و حل کردید
    من تجربیات خودم و در اختیارتون میزارم

در اولین قدم باید بشینید و یه جای خلوت و فکر کنید و یه کاغذ خودکار جلو روتون باشه

یه طرف حساسیت های همسرتون و بنویسد و یه طرف هم دلیل و یه طرف هم ریشه این رفتار رو پیدا کنید

ریشه یابی زیاد سخت نیست مثلا وابستگی بیش از حد ریشه اش کمبود محبته

این از این

در قدم دوم باید برنامه ریزی کنید برای حل مشکل مثلا هر رفتار رو برنامه بریزید تو یه هفته یا بیشتر درست کنید
    یعنی 1 هفته یا بیشتر صرف حساسیت ایشون برای دیر رسیدن بکنید

درقدم سوم رابطه اتون و با اون خانم قط کنید (مشکل این نیست که شما صیغه کردی چون حق قانونیته وقتی از همسرت راضی نیستی با کس دیگه ای باشی ) اما به خاطر این میگم که نمیشه حواست یه جا دیگه باشه هدفتم یه چیز دیگه
    به اصطلاح 2 تا خرگوش باهم نمیشه گرفت

قدم آخر صبر و بردباری شماست و توانایی شناخت شماست که چقدر به اعماق وجود همسرتون برسید و مشکلات شخصیتشیون و حل کنید

اینم فراموش نکنید آدمیزات قابل تغییر فقط باید راهش و پیدا کنید گاهی وقتا خیلی پیچیده است گاهی وقتا خیلی ساده (اما ریز )

اگر واقعا نتونیستید تو بعضی از اخلاقاش تاثیر بزارید سعی کنید اصلا عملی انجام ندید که عکس العملش اون اخلاق باشه

در ضمن حرف زدن با یه آدم حساس هیچ کمکی بهتون نمیکنه
    چون احساستی هست و منطق نداره
    پس بهترین کار و بشیتر تاثیر از طریق نوع رفتار شما منتقل میشه

پس به جای حرف زدن شروع کنید به عمل کردن
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moshaverbashoma نمایش پست ها
    سلام .من سوال شما را ديدم . احتمالا خانم شما فردي درون گرا مي باشد و شما برون گرا . اين چيز بدي نمي باشد .البته شما بايد چند كار انجام دهيد تا انشاء الله مشكلاتتان حل شود .
    1 - زماني كه خانم شما در هر صورت اشتباه مي كند به روي ايشان اصلا نياوريد .
    2 - سعي كنيد به او بفهمانيد كه در زندگي شما چقدر موثر است .
    3 - هيچ وقت سر چيزهاي بيهوده اشتباهات يكديگر را به رخ همديگر نكشيد.
    4 - سعي كنيد با هم بيشتر بيرون رويد .
    5 - محبت به خانمتان بيشتر كنيد.
    يک رابطه خوب شامل احترام و محبت متقابل به خويشتن و ديگران است و اين دو احتمالا مهم ترين کيفيات رابطه خوب در دراز مدت است .

نکته
    روابط خوب به معني تماس و نزديکي دايم و توافق و مشارکت کامل و مستمر و همسان در همه چيز و همه وقت نيست و در صورت وجود انتظاراتي از اين رده روابط به زودي خسته کننده و خفقان آور مي شود و رو به خاموشي مي گذارد .

نکته
    در جستجوي شخص مناسب و درست و حسابي بودن کاري مهمل و بدون معني و باطل است . چيزي با نام شخص درست و حسابي وجود ندارد مگر آن که در وحله اول شما با شخص خود مناسب و درست و حسابي باشيد .

نکته
    پاسخ به کشف زندگي , خود در گروي کشف خويشتن است .

نکته
    اولين راز جلب نظر ديگران و اين که ما را دوست بدارند اين است که بر حسن ظن آن ها نسبت به خودشان بيفزاييم .

نکته
    براي جلب نظر ديگران و معطوف ساختن علاقه و توجه ايشان بايد کار يا چيزي از آن ها بخواهيم که مي دانيم مورد علاقه و توجهشان است .

نکته
    براي هر شخص , آرزوها , مشکلات و احتياجات خودش بيش از هر چيز ديگر در نظرش اهميت و ارش دارد . از اين جهت در موقعي که شما قسمتي از اين احتياج را برآورده مي سازيد , بهمان اندازه در طرف نفوذ مي کنيد .

نکته
    گاه نگارش يادداشت و نامه هاي نيکو , اهداي هديه اي مناسب , تهيه و تقديم کتاب با مضموني جذاب تاييد و تکريم ويرگي هاي مثبت و تلاش هاي ارزشمند فرد در حضور جمع هاي مطلوب و مناسب موثرتريين پيام رابطه محبت آميز باشد .

نکته
    اتخاذ روش مناسب و موثر در برقراري ارتباط و حفظ رابطه هاي زيبا و خوشايند با ديگران از اصلي ترين عوامل برقراري و استمرار يک ارتباط پويا و سازنده است .

نکته
    زن و شوهر بايد نقش خود را دربهبود رابطه مورد تاييد قرار داده و از سرزنش يکديگر خودداري کنند .

نکته
    در يک زندگي زناشويي موفق , با دوام و توام با رضايت خاطر , زن و شوهر به يکديگر احترام مي گذارند .

نکته
    زوج هاي موفق نسبت به يکديگر بردبار هستند .

نکته
    واضح و شمرده سخن بگوييد , به طوري که طرف مقابل , انتقاد شما و دليل مطرح کردند را بفهمد.

نکته
    موضوع را کش ندهيد و انتقاد را به سخنراني تبديل نکنيد ؛ زيرا شنونده بي حوصله توجهي به آن نمي کند .

نكته
    وقتي بتوانيد اعتماد زن را به خود جلب كنيد و برايش ارزش و بهاء قايل شويد او كم كم دريچه قلبش را به روي شما باز مي كند و متقابلا براي شما ارزش قايل مي شود .

نكته
    زن ها به دنبال آرزوهاي بزرگ و گاهي هم محال هستند و دوست دارند در يك عالم رويايي زندگي كنند و بيشتر تفكرات عاشقانه در سر مي پرورانند و بيش از مردان علاقه مند به موسيقي هستند و اين نشات گرفته از روح لطيف زن است..

نكته
    بهترين زماني را كه مي توانيد نظر زن را به سوي خود جلب كنيد وقتي است كه با او همدلي مي كنيد و او را مورد نوازش قرار مي دهيد .

نكته
    زن ها به كارهاي كوچك بيشتر اهميت نشان مي دهند بر خلاف مردها كه براي كارهاي كوچك اهميت قايل نيستند .

نكته
    زن ها دوست دارند كه از خود و استعداد هايي كه دارند تعريف كنند از اين رو توقع دارند اطرافيان زمينه و محيطي را برايشا ن به وجود آورند تا بتوانند به راحتي از خود تعريف و تمجيد كنند.

نكته
    زن ها به قيافه و زيبايي خود اهميت مي دهند و سعي مي كنند خود را زيباتر در نظر شوهرشان جلوه دهند و از اين رو به لباس و وسايل شخصي خود توجه خاصي دارند .

نكته
    تعريف از زيبايي و جمال زن سبب افزايش محبت زن نسبت به شما مي شود .

نكته
    زن بسيار علاقه مند است كه همسرش از آرايش او تعريف كند و به او بگويد از چه آرايشي استفاده كند .
    نكته
    غالب زن ها در انجام امور منزل و براي تربيت فرزندان خود اهميت بسزايي قيل هستند.

نكته
    زن ها دوست دارند وقتي ماجرايي را تعريف مي كنند آن را با تمام جزئياتش بيان كنند و احساس مي كنند به اين وسيله نظر مخاطب شان را بيشتر به سوي خود مي توانند جلب كنند .

نكته
    زن براي كسي كه حرف هايش را گوش مي كند و به سخنانش اهميت مي دهد ارزش قيل است .

نكته
    زن وقتي به خانه شوهر مي آيد تمام اميد و عشقش را به دست او مي سپارد و او را تنها تكيه گاه و پشتيبان خود مي داند از اين رو وابستگي وافري به او پيدا مي كند و انتظار دارد همسرش او را مورد احترام قرار دهد و به او توجه كند ولي وقتي با رفتار سرد همسرش روبه رو مي شود احساس ترس مي كند .

نكته
    زن وقتي خسته است بهترين طريقي كه مي توان خستگي را از او دور كرد زماني است كه او را مورد نوازش خود قرار مي دهيد .

نكته
    زن ها خيلي دير به كسي دل مي بندند و پس از دل بستن احساس مي كنند كه تنها آن شخص است كه مي تواند خواسته هايشان را برآورده كند .

نكته
    زن ها نسبت به مردها بيشتر جنب و جوش دارند از اين رو سعي مي كنند در كارهاي مختلف دخالت كنند و به اين وسيله مي خواهند توانايي هايشان را نيز بيان دارند و خيلي دوست مي دارند كه ديگران نيز نسبت به كارهايشان اظهار نظر كنند البته اظهار نظري كه مطابق با ميل شان باشد.

نكته
    زن ها در مشاجره با شوهرشان سريعا نسبت به او كينه پيدا مي كنند و از انتقام گرفتن لذت مي برند.

نكته
    زن ها به زيور آلات وسايل آرايش و طبيعت سبز علاقه وافري دارند .

نكته
    چيزي كه بيش از هر امر ديگري براي زن اهميت دارد اين است كه مورد تكريم و احترام مرد قرار گيرد از او به عنوان بهترين يار در زندگي ياد كند و از فداكارهاي او در زندگي تجليل نمايد

نكته
    زن ها بر خلاف مردها وقتي خسته مي شوند بيش از حد معمول حرف مي زنند و سعي دارند كه با حرف زدن وقت خود بگذارنند.

نكته
    زن بسيارحساس و زود رنج هستند و گاهي يك حرف نامربوط مرد مي تواند تا مدت ها ديد منفي زن را نسبت به او دنبال داشته باشد.

نكته
    زن فطرتا حساس و زود رنج است از اين رو بيش از مردها نيازمند مهر و محبت است و مرد بايد توجه داشته باشد وقتي به همسرش ابراز محبت مي كند بكوشد تا اين محبت را حفظ كند و افزايش دهد .

نكته
    زن ها وقتي مورد انتقاد و سرزنش اطرافيان خود قرار مي گيرند به شوهرشان بيشتر علاقه نشان مي دهند و سعي مي كنند از او به عنوان مامن و پناهگاه خود استفاده كنند .

نكته
    زن وقتي احساس امنيت نكند و يا از جانب مرد مورد سرزنش يا تهديد قرار بگيرد گوشه گيري مي كند و سپس از حل مشكل دوباره به حال عادي خود باز مي گردد.

نكته
    تجليل از فداكارهاي زن سبب مي شود كه او احساس افتخار كند و بيش از گذشته به شما وابسته شود .

نكته
    زن ها وقتي مي خواهند شوهرشان را سرزنش كنند از سخنان كنايه آميز استفاده مي كنند.

نكته
    يكي از طرف افزايش محبت زن نسبت به مرد اين است كه شما به رويدادهاي مهم زندگي مشترك خود توجه كنيد . مثل ( روز تولد همسرتان و سالروز ازدواجتان و يا ... )

نكته
    براي جلب نظر همسرتان بايد از علايق او نسبت به چيزهاي مختلف آگاه شويد و سپس سعي در بر آورده ساختن آن نماييد .

نكته
    وقتي از سركار به خانه مي آييد با رويي گشاده با همسرتان رو به رو شويد و به او خسته نباشيد بگوييد.

نكته
    درموقع صرف غذا از دست پخت همسرتان و خوشمزه بودن غذا تعريف كنيد .

نكته
    در موقع صرف غذا از دست پخت همسرتان وخوشمزه بودن غذا تعريف كنيد .

نكته
    وقتي همسرتان از مشكلاتش براي شما سخن مي گويد سعي كنيد خود را نيز در مشكلش شريك بدانيد و با اشتياق به حرف هايش گوش دهيد .

نكته
    در موقعي كه همسرتان ناراحت است و با شما درد دل مي كند به حرف هايش گوش كنيد ولي فورا راه حل ارائه ندهيد زيرا ارئه راه حل سبب مي شود كه همسرتان احساس حقارت كند .

نكته
    بهترين شنونده براي همسرتان باشيد .
    دوست عزیزم ممنون بابت نکات مهمی که یادآور شدین ؛ انشالله تک تک شون رو تو زندگیم به کار میگیرم.

28. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moshaverbashoma نمایش پست ها
    ببينيد در زمان حال نه شما مي توانيد عوض شويد و نه همسرتان .چون شخصيت هر دوي شما شكل گرفته .براي يك زندگي شاد بهتر است باهم و در كنارهم به تفاهم برسيد .عشق اين نيست كه در چشم همديگر نگاه كنيد بلكه اين است به يك سو نگاه كنيد .شما و همچنين همسرتان بايد باهم ديگر كنار آمده وگرنه در غير اين صورت دچار مشكل خواهيد شد و نه ايشان بلكه با هر زن ديگر ي ممكن چنين مشكلي پيش بيايد .
    موفق و سرفراز باشيد .
    مشکل کار همینجاست که کنار اومدن باید دو طرفه باشه .
    اینکه سعی نکنیم همدیگه رو تغییر ندیدم باید دوطرفه باشه .
    من انسان کینه ایی نیستم که بخواهم در مقابل هر اشتباه ایشون مقابله به مثل کنم . من نسبت به گذشته ام خیلی تغییر کردم . حتی در خیلی مواقع که میبینم ایشون به هیچ صراطی مستقیمی هدایت نمیشن ؛ منزل رو ترک میکنم تا اتفاق ناگواری رخ نده . معمولا ایشون در مواقعی که بیرونم ؛ یا از طریق تماسهای مکرر میخواد ماجرا رو کش بده یا فرستادن پیام تو وایبر و ... منم بعد از آروم شدن که معمولا خرید میکنم . به خونه برمیگردم . با اینکه من قدم جلو میذارم و ازش دعوت میکنم که بیاد ؛ اما اون خیلی مقاومت میکنه و یه جورایی راضی به آشتی کردن نمیشه .

29. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

موفق باشین. ان شالله.منتظر خبرای خوبتون میمونیم.

من از تموم زندگی...
    خدارو بالا سر دارم
    دعا کنید برا همه جوونا و زن و مردا که عاقبت به خیر بشن

30. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Reepaa نمایش پست ها
    سلام دوست من
    از جمله " تا وقتی که زیر یک سقف نباشید نمیفهمید طرف مقابلتون چجوریه " یکی شکه شدم
    واقعا جمله زیبایی بود

متاسفانه تو کشور ما معقوله ی انعطاف پذیری تعریف نشده
    شما آدم انعطاف پذیری بودید که به گفته های مشاورتون عمل کردید و کمی از مشکلات و حل کردید
    من تجربیات خودم و در اختیارتون میزارم

در اولین قدم باید بشینید و یه جای خلوت و فکر کنید و یه کاغذ خودکار جلو روتون باشه

یه طرف حساسیت های همسرتون و بنویسد و یه طرف هم دلیل و یه طرف هم ریشه این رفتار رو پیدا کنید

ریشه یابی زیاد سخت نیست مثلا وابستگی بیش از حد ریشه اش کمبود محبته

این از این

در قدم دوم باید برنامه ریزی کنید برای حل مشکل مثلا هر رفتار رو برنامه بریزید تو یه هفته یا بیشتر درست کنید
    یعنی 1 هفته یا بیشتر صرف حساسیت ایشون برای دیر رسیدن بکنید

درقدم سوم رابطه اتون و با اون خانم قط کنید (مشکل این نیست که شما صیغه کردی چون حق قانونیته وقتی از همسرت راضی نیستی با کس دیگه ای باشی ) اما به خاطر این میگم که نمیشه حواست یه جا دیگه باشه هدفتم یه چیز دیگه
    به اصطلاح 2 تا خرگوش باهم نمیشه گرفت

قدم آخر صبر و بردباری شماست و توانایی شناخت شماست که چقدر به اعماق وجود همسرتون برسید و مشکلات شخصیتشیون و حل کنید

اینم فراموش نکنید آدمیزات قابل تغییر فقط باید راهش و پیدا کنید گاهی وقتا خیلی پیچیده است گاهی وقتا خیلی ساده (اما ریز )

اگر واقعا نتونیستید تو بعضی از اخلاقاش تاثیر بزارید سعی کنید اصلا عملی انجام ندید که عکس العملش اون اخلاق باشه

در ضمن حرف زدن با یه آدم حساس هیچ کمکی بهتون نمیکنه
    چون احساستی هست و منطق نداره
    پس بهترین کار و بشیتر تاثیر از طریق نوع رفتار شما منتقل میشه

پس به جای حرف زدن شروع کنید به عمل کردن
    من قصد تغییر همسرم رو ندارم و بعید میدونم که بشه تغییر داد چون یکسری رفتارشون تو سایر اعضای خانواده شون هم وجود داره و احساس میکنم که به این طرز خلق و خو عادت کرده باشند ؛ من دنبال چاره ای میگردم که بتونم با این وضع موجود کنار بیام که هم لطمه به زندگیم نخوره هم آینده ی بچه ام خراب نشه

31. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

من قصد تغییر همسرم رو ندارم و بعید میدونم که بشه تغییر داد چون یکسری رفتارشون تو سایر اعضای خانواده شون هم وجود داره و احساس میکنم که به این طرز خلق و خو عادت کرده باشند ؛ من دنبال چاره ای میگردم که بتونم با این وضع موجود کنار بیام که هم لطمه به زندگیم نخوره هم آینده ی بچه ام خراب نشه
    خو اگه نمیخوای عوض کنی
    همین جوری که هست دوسش داشته باش و کنارش بمون

تنها راهش همینه
    امضای ایشان

32. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Reepaa نمایش پست ها
    خو اگه نمیخوای عوض کنی
    همین جوری که هست دوسش داشته باش و کنارش بمون

تنها راهش همینه
    بنده هم اومدم یه نسخه برا خودم بگیرم که چطور بتونم با این شرایط کنار بیام

33. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

بنده هم اومدم یه نسخه برا خودم بگیرم که چطور بتونم با این شرایط کنار بیام
    من دادم بهتون

همونجوری که هست دوسش داشته باشید

با این نسخه میتونید کنار بیاید با این شرایط
    امضای ایشان

34. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9852
    تشکـر
    12
    میزان امتیاز
    0

آقا رضا در خصوص فرمایشات شما ؛ بنده طبق دستور مشاورم جمعه رو اختصاص دادم به خانواده و میریم بیرون . جاش مهم نیست یه هفته یه رستوران شیک و گرون قیمت میریم ؛ یه هفته هم شاید بریم فلافلی چهارراه گلوبندک ؛ منتهی ایشون عادت دارن که نیمه خالی لیوان رو ببیند و بگن : تو همش عادت داری بریم تو ترافیک گیر کنیم و خیابون گردی کنیم . میگم باشه بریم پیاده روی ؛ سری بعد که میریم پیاده روی میگه ادعامون میشه بچه تهرانیم هیچ رستوران تهرانم بلد نیستیم . میگم بابا تکلیف منو مشخص کن مگه میشه از غرب تهران بری شرق اما تو ترافیک نباشی و رستوران دلخواهت رو هم پیدا کنی؟

اینطور نیست که همیشه بیرون رفتن ما با ناراحتی ختم بشه ؛ اما بیشتر اوقات یا با دلخوری بوده یا عدم رضایت خانم .هر وقتم که میگم شما بگو کجا بریم میگه شما راننده ای شما بگو کجا بریم . حتی بهش گفتم تو طول هفته بگرد ادرس رستورانهایی که دوست داری رو پیدا کن تا آخر هفته بریم ؛ اما اینکارو نمیکنه
    باسلام
    تاحالاباهاش جدی بودی اینکه گاهی ابرازخشونت کنی البته متناسب ودرحدمعمول؟
    یاحق

36. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9863
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام میتونی ازش بخای غذا رو حاضر کن به اتفاق برید بیرون میل کنید تا بحثی پیش نیاد

37. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9863
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اشتباه بزرگی کردی

38. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9863
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اشتباه کردی

39. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9850
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رضاعلوی نمایش پست ها
    باسلام
    تاحالاباهاش جدی بودی اینکه گاهی ابرازخشونت کنی البته متناسب ودرحدمعمول؟
    یاحق
    بله تا حدودی جدی میشم و هرازگاهی هم یه بگو مگو ی جزئی داریم

40. کاربران زیر از محمد مهدی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9852
    تشکـر
    12
    میزان امتیاز
    0

بله تا حدودی جدی میشم و هرازگاهی هم یه بگو مگو ی جزئی داریم
    باسلام
    خب نتیجه دلخواه روگرفتی یانه؟

42. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9163
    تشکـر
    54
    تشکر شده 32 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام خدمت همه ی عزیزان

من تمام این چهار صفحه رو خوندم شاید به من بخندید اما من دقیقا نفهمیدم مشکل چیه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد